5PORT 5PEL BELGIE—NEDERLAND 2-3 (2-2)- MAANDAG 17 OCTOBER 1932 De derde Oranje-zege in successie EEN ZWAAR BEVOCHTEN OVERWINNING. Bijzonder spannend slot. BRUSSEL, Zondagavond. De tweede wedstrijd, die one vertegen woordigend elftal in liet Brusselsche tley- sel-Sbadion heeft gespeeld, is geëindigd met een zwaar bevechten 32-overwinning. Bijna tot de laatste oogenblikken van den strijd wash de uitslag twijfelachtig, zoodat de spanning er tot het eindo inbleef. Wie gedacht had, dat deze extra-wed strijd was de uitslag twijfelachtig, zoodat ling uit ons land zou trekken, heeft zich vergist. Duizenden landgenooten hebben er de reis naar Brussel \oor over gehad om den wedstrijd bij te wonen. Naar schatting bedroeg hun aantal zeker zes duizend. Mot extra-treinen waren zij Zaterdagavond en hedenmorgen naar de Belgische hoofdstad gekomen; een groot gedeelte maakte dë reis ook in autobussen en per auto. Deze duizenden bezoekers uit hot Noorden ver oorzaakten in de ochtenduren in het cou- truiu der stad een gezellige drukte. Ook in België bestond voor dezen wed strijd als steeds voor de voetbalkampen tegen de Nederlanders groote belang stelling. Extra-treinen brachten de bezoe kers uit Luik, Antwerpen en andere Belgi sche steden. Dat tenslotte het Heysel-Sta- dion, dat ongeveer 55 tot CO duizend toe schouwers kan bevatten, niet meer dan on geveer dertig tot vijf en dertig duizend be zoekers had, zal voornamelijk wel het ge volg zijn geweest van het buitengewoon slechte weer van de laatste week. Ook vandaag liet het weer zioh niet al te gunstig aanzien. Brussel was nat en koud. Den geheelen Zaterdag had het geregend en ook hedenochtend viel er een druile rige regen in de Belgische hoofdstad. Te gen één uur in den middag werd het ech ter droog en.het is tijdens den wedstrijd droog gebleven. Zware wolken hingen wel iswaar boven de stad, doch de zwakke wind bleek toch kracht genoeg te hebben voor dezen middag den regen tegen te houden. Tegen 1 uur oofc begon do uittocht uit Brussel naar het Eeuwfeest-Stadion, dat vrij ver buiten do stad is gelegen. De ex tra-trams waren overvol en de taxi's maak ten goede zaken. In het groote Heysel-Stadion werd ora ihalf twee reeds een voetbalwedstrijd ge speeld tusschen twee politio-elftallen uit Parijs en Brussel. Rondom het veld waren greppels gegra ven om den overtolligen regen van de laat ste dagen te kunnen afvoeren. Het veld was daardoor, ondanks het vele water, dat er op gevallen was, goed bespeelbaar; hoe wel op eenige plaatsen wel wat glad. Voor den aanvang van den wedstrijd wer den de Nederlandsche sportjournalisten door hun Belgische collega's in het Stadion, waar de geheele organisatie voortreffelijk was, ontvangen. Deze tweede wedstrijd van ons elftal in dit Stadion de eerste vond plaats in Sep tember 1930 ter inwijding van het Stadion heeft zooals gezegd ©en beter re sultaat gehad, want de vorige bracht ons een smadelijke 41-nedorlaag na een uiterst onbelangrijken wedstrijd. Deze wedstrijd had van te voren een ele ment van onzekerheid cn bracht hierdoor ©en spanning, zooals wij deze bij de tradi tioneel© NederlandBelgië-wedstrijden wensohen. De wedstrijd. Acht minuten voor drie uur (Belg. tijd) komen de Nederlandsche spelers in bet veld, luide toegejuicht zoowel door land genooten als door de Belgen. Het blijkt, dat van Run, van wien men tot het laatste oogenblik in verband met zijn blessure niet wist of hij zou kunnen uitkomen, meespeelt. Na de gebruikelijke begroeting komen de Belgen, zoo mogelijk nog luider begroet en onmiddellijk daarna laat de Engelscho scheidsrechter Lewingstone opgooien voor den toss. Hooydonckx, de Belgische aanvoerder, is gelukkiger dan onze van der Moulen en kiest den niet sterken wind mee. De elftallen stellen zich dan als volgt op: Belgie: Van den Berghe Nouwens Hooydonckx Claessens Hollemans Van Brandt Verhoofd Cappele Van Beek Versijp Van Campenhout O Van Nellen Nagel» Bonsema Van den Broek Adam (P.S.V.) Van Heel Van den Broek Pelikaan (Xerxes) Weber Van Run Van der Meulen Nederland. AANVOERDER v. d. MEULEN, die gis teren zijn vijftigsten (on-officieelen) lan- denwedstrijd speelde en zijn elftal opnieuw ter overwinning voerde. Even voor drie uur nog trapt van den Bruek voor Nederland ai. De eerste aan vallen zijn yoor de Belgen, wanneer Voor hoof hoog over het doel schiet. Een schui ver van Capelle werkt van der Meulen di rect daarna het veld in. Het initiatief blijft nog even bij de Bel gen. Capelle krijgt, als onze verdediging slordig wegwerkt, een goede kans, doch deze gaat door slecht schieten verloren. De eerste aanval van onze zijde ontstaat als Adam, die direct prachtig op dreef is, een pas» naar Bonsema geeft. Van den Berghe loopt uit en door zich voor den Gro ninger te worpen, kan hij een doelpunt voorkomen. Na de eerste vijf minuten is het spel verdeeld. Bij ons toont Adam zich bijzon der actief. Het duurt niet lang of de echte spanning komt er in. Van Nellen weet zich prachtig door de Belgische verdediging heen te wer ken. Hij schiet niet zelf op doel, doch geelt den bal kort naar binnen, waar de toeloo- pende Nagels het leder onhoudbaar voor den Belgischen doel verdediger in het net schiet. Nederland vergroot hiermede De duizenden Nederlanders juichen bij dit eerste doelpunt voor onze landgenoo ten, gemaakt nadat er nog niet langer dan zeven minuten gespeeld i». De Belgen trachten dan met kort gehou den samenspel de Nederlandsche verdedi ging te verschalken. Onze verdediging doet echter goed destructief werk, al werkt voor al Webcr over het algemeen slordig weg. Bovendien worden de Belgische aanvallen slecht afgewerkt, waarbij hot schieten zelfs buitengewoon slecht is. Een schot van Clas-sens wordt daarna door van de Meu len het veld in gewerkt. De bal belandt dan bij Nagols, die een afgemeten voorzet geeft. De Eindhovenaar van den Broek stórmt toe en met een kop bal verdwijnt het leder voor de tweede maal nadat de wedstrijd slechts 14 minu ten oud is in het Belgische doel. Nederland vergroot ihermede den voorsprong tot 02. De onzen blijven in den aanval. Van Nel len werkt zich opnieuw door de Belgische verdediging heen. Ditmaal schiet hij echter zelf. De schuiver wordt door van den Bergiie vallende gestopt en wanneer de toeloopeu- de Adam den Belgischen doelverdediger te hardhandig aanpakt, wordt een vrije schop toegekend, waarmede deze kan» voor ons verloren is. De Belgische aanvallen komen voorna melijk van links, waar de invaller van Cam penhout zich onderscheidt. Hun aanvallen zijn echter minder gevaarlijk, dan die van de Nederlanders, die soms zeer plotseling komen opzetten. Een nieuwe keurige voorzet van Nagels levert Holland bijna weer een doelpunt op, doch het schot van Bonsema stuit tegen de paal terug en daarna gaat het leder naast Door het open spel der Hollanders zijn de situaties voor het Belgische doel veel gevaarlijker dan voor het doel van Van der Meulen. Nadat er 21 minuten gespeeld is, wordf do eerste corner genomen, tegen Nederland Deze en kort daarop een tweede, beide door Versijp genomen, leveren den Bel gen echter geen doelpunten op. Intussohen zijn de Belgen steeds in het veld iets sterker geweest een gevolg hoofd zakelijk van het falen van onzen spil van den Broek. Zijn naamgenoot van P. S. V. krijgt in deze periode een onverwachte kans, doch staat buitenspel Hij besluit zijn ren op het doel met een schot in den hoek, dat de Belgische keeper er met moeite wist uit te houden. Een volgende Hollandsche aanval wordt door den Belgischen aan voerder Hooydonckx, die in uitstekenoen vorm is, gestuit. Eindelijk, wanneer de wedstrijd al een half uur geduurd heeft, ziet de Belgische middenlinie haar fout in door uitsluitend naar links te spelen. Versijp, op den rech tervleugel, wordt dan aan het werk gezet en diens voorzet biedt de Belgische voor hoede een uitstekende kans. Van Campen hout krijgt de bal in vrije positie, vlak voor het doel, hij schiet.... naast. Aan den anderen kant moet Van den Berghe, bij die plotselinge gevaarlijke aan vallen van onze voorhoede, eenige malen uit zijn doel loopen om meer doelpunten te voorkomen. - Zoo nadert de rust. De Belgen blijven aanvallen, hun aanvallen worden steeds krachtiger. Twee minuten voor half time slingert Voorhoof zich door de Hollandsche verdediging. Hij geraakt tusschen Weber en Pelikaan en wordt als het ware ge kraakt. Het gevolg hiervan is een straf schop tegen Nederland, die door Claes- sens genomen worclt. Onhoudbaar gaat de bal in het Nederlandsche doe) en de Belgen verkleinen den achterstand door den stand hiermede op 12 te bren gen. Onmiddellijk daarna is het rust. De tweede helft. Te 3.55 uur wordt de wedstrijd hervat. In de eerste vijf minuten is Holland in den aanval, zonder echter voor doel zeer ge vaarlijk te zijn. Adam is eenmaal hee'e- maal naar den linkervleugel verhuisd, waar hij een goeden voorzet geeft, die door van den Berghe wordt onderschept. Nagels doet even later hetzelfde, doch ook thans werpt van den Berghe zich er tusschen. De Hollandsche supporters moedigen de spelers aan en zij overstemmen daarbij bijna de Belgen. Na vijf minuten echter werken de Belgen zich los. Nagels krijgt een vrije schop te gen zioh en er ontstaat duidelijk een druk op het Nederlandsche doel. Van Beek kopt eenmaal even over de lat. Dezelfde speler neemt den bal even later uit een corner weer op het hoofd, doch alweer gaat de bal over het doel heen. Bij een uitval der Hollanders rent Van Nellen op van den Berghe af; hij lost een keihard schot, dat buiten bereik van den Belgischen doelverdediger blijft. De bal komt echter net tegen de lat en stuit terug in het veld. Een corner op het Belgische doel wordt door Nagels achter geplaatst. Evenals in de eerste helft blijken de Bel gen in het «eld ook thans sterker te zijn. Hun afwerking blijft echter slordig, zoodat Van der Meulen slechts zeer weinig ge vaarlijke schoten te verwerken krijgt. Langzamerhand komen de Belgen er ech ter beter in, Hun overwicht wordt steeds sterker. De Belgische backs staan bijna over de helft van het veld. Steeds beter wordt het spel en af en toe doet het weer denken aan dat fraaie technische spel van eenige jaren geleden. Een doelpunt hangt in de lucht en blijft dan ook niet uit. Een voorzet van Versijp wordt door Capelle op het hoofd genomen en het leder vliegt on houdbaar voor Van der Meulen in het doel. Met 2—2 staan de Belgen gelijk. Donderend gejuich der Belgen beloont dit doelpunt en bij onze Zuidelijke buren begint de hoop op e«i overwinning weer levendig te worden. Van den Broek van Xerxes en Van Heel wisselen thans van plaats, hetgeen een uit stekende maatregel blijkt te zijn. De Hol landsche voorhoede wordt nu veel beter gevoed en het spel wordt weer meer ver deeld. Na een half uur spelen werkt Nagels zich langs Hooydonckx. Zijn voorzet wordt door het Hollandsche middentrio gemist, doch Bonsema herstelt zich onmiddellijk en trapt voor de verblufte Belgische verdedi ging het winnende doelpunt onhoudbaa-r in. (23). In-het laatste kwartier heerscht zoo mo gelijk nog grootere spanning. Vooral van Belgische zijde wordt hard gewerkt om alsnog te traohten althans gelijk te spelen. Minuut voor minuut verstrijken. Het spel peil zak echter in, het tempo wordt lang zamer en in den stand komt geen verande ring. Eenige minuten voor hoe einde geeft België zich gewonnen al leveren ook de laatste aanvallen van de Hollanders geen resultaat meer op. Met een zwaar bevochten 32 zege voor onze landgenooten komt het einde onder luid gejuich van de supporters, die spe ciaal voor dezen wedstrijd over de grens waren gekomen. Nabeschouwing. Hoewel er zooals reeds gezegd vootdurend spanning was. kan deze wed strijd toch geen mooie wedstrijd genoemd worden. Fraai technisch spel werd vooral van Hollandsche zijde slechts zelden te zien gegeven. De geestdrift der spe.ers vergoedde echter veel en heeft zeer zeker tot de overwinning bijgedragen. België is in het veld gedurende den geheelen wed strijd bijna steeds iets in de meerderheid geweest, hoofdzakelijk het gevolg van het betere ploegverband. De zwakke plek in ons elftal was de middenlinie, waarin vooral Van den Broek als spil faalde. Andriessen van Ajax zou het hier heel wat beter hebben afgebracht. Van der Meulen heeft zich goed geweerd, doch bepaald gevaarlijke schoten heeft hij niet te verwerken gekregen. De beide doel punten waren echter voor hem onhoudbaar. Weber schitterde in zijn verdediging, doch zijn wegwerken was nog altijd slordig. Van Run was iets minder, doch zijn pres taties over het geheel waren meer dan vol doende. I-n de middenlinie was van Heel verreweg de beste. Het debuut van Van den Broek was niet schitterend, terwijl Pelikaan op een matigen wedstrijd kan terugzien. Waarschijnlijk zullen de beide Pauwes hier wel terugkeeren. Het drietal in zijn geheel was in zooverre onvoldoende, dat het geen goede schakel vormde tusschen verdedi ging en aanval. In de voorhoede was Adam de sterkste Hij verraste weer ieder met zijn dribbelen en zijn fraaie techniek. Bovendien wist hij zich voortdurend goed te plaatsen, zweef de waar noodig ook op het middenveld om daardoor de voorhoede aan het werk te kunnen zetten. Hij was als van ouds de mo tor van do ploeg. Onze midvoor Van den Broek speelde een goeden wedstrijd, doch er ging niet veel initiatief van hem uit. Vooral waar het betreft de verdeeling van het spel schoot hij nog te kort. Zijn doelpunt was schitte rend De beide vleugelspelers Nagels en van Nellen waren actief en hun voorzetten uit stekend .Bonsema viel niet op, doch deed als schakel tusschen Van den Broek en Van Nellen goed werk. Het door hem ge maakte doelpunt mag voor hem zeker een voldoening zijn. Bij de Belgen was Hooydonckx de sterk ste. Nouwens was veel minder, terwijl Van den Berghe in menige gevaarlijke situatie door uit te loopen redding bracht. De middenlinie speelde als linie uitste kend, doch individucel maar matig. Vooral Hellcmans.viel tegen, al speelde hij onge twijfeld veel beter dan de Hollandsche spil. De voorhoede speelde goed samen, waar bij ge-en zwakke plekken vielen op te mer ken. Alleen de afwerking was totaal onvol doende, terwijl het schieten een zeer slecht vorzorgd onderdeel vormde. De scheidsrechter heeft maar matig vol daan. Vooral met het buitenspel lag hij en kele malen overhoop, terwijl zijn beslissin gen aarzelend werden genomen. ZUID-NEDERLAND—LUXEMBURG 2—2 Gisteren werd te Breda de twaalfde wed strijd gespeeld tusschen Zuid-Nederland en Luxemburg. 3000 toeschouwers woonden den wedstrijd bij. De opstelling van de elftallen was de volgende: (van links naar rechts). Zuid-Nederland: Doel: Mes (T.A.O.). Achter: Van Meer (N.A.SKools (N.A.C) Midden: Huppertz (Bleijerheide), Maenen (De Valk), Graumans (N.A.C.). Voorhoede: Piedriet (N.A.C), Cuypers (T.A.C.), Paffen (Bleijerheide), Van der Linden (N.A.C.), Heijenrath (Bleijerheide). Luxemburg: Doel: Keiler. Achter: Kolb, Reiners. Midden: Reuter, Kleffer, Fischer. Voorhoede: Speicher, Kremer, Bommerts Becker, Walthener. De wedstrijd. Luxemburg wint den toss en de Zuide lijken trappen af. De backs der gasten stui ten den aanval van Zuid-Nederland en Luxemburg gaat op haar beurt naar de overzijde, waar Kools retourneert. Paffen zet hierna een scherpen aanval in, welke echter nog juist door Reiners wordt ge stuit. Hierna komt Luxemburg sterk naar voren en Kremer lost een goed schot dat Mcj even mooi stopt. Dan oefenen de Zui delijken sterken druk uit op het doel der gasten. Uit een corner geeft Piedriet voor en Van der Linden doelpunt voor Zuid- Nederland. dat dus na eenige minuten reeds de leiding heeft. (10). Even la ler lost Maenen bij een geretour- noerden bal een keihard schot, dat Keiler nog juist weet te verdrijven. Kools redt dan aan de overzijde op keurige wijze. Weer ko men de gastheeren sterk in het offensief en een corner is het gevolg. Resultaat brengt dezo niet, maar van Maenen weet het kleine kansje nog juist te benutten, maar de bal gaat juist naast. Aan de overzijde redt Kools mooi als Kremer weer eens in het zijnet heeft geschoten. Ook Mes wijst eens resoluut een aanval af. Aan den anderen kant mislukt een snelle aanval van de on zen als Cuypers juist naast schiet.- Op nieuw volgt een corner voor Zuid-Neder land, maar succes b'.ijft uit. Buitenspel ont neemt dan den gasten eenige kansen. Als Maenen Heijenrath met een scherpen voor zet in staat stelt te schieten, redt Keiler keurig. De Luxemburgers hebben voorloo- DE ENGELSHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van Zaterdag zijn: Eerste afdeeling. Aston VillaSheffield United Blackburn RoversArsenal BlackpoolLeicester City Bolton WanderersChelsea Derby County-— Everton Leeds United—Manchester City LiverpoolPortsmouth MiddlesbroughHuddersfield Town Newcastle UnitedWolverh. Wand. 3 Sheffield WednesdaySunderland West Bromwich AlbionBirmingham De stand in de lste afdeeling is nu: gesp Aston Villa 10 Arsenal 10 Derby County 10 W. Brw. Albion 10 Huddersf. Town 10 Newcastle Un. 9 Portsmouth 10 Leeds United 10 Sheff. Wednesd. 10 Birmingham 10 Everton 10 Liverpool 10 Chelsea 10 Bolton Wand. 10 Sunderland 10 Blackb. Rovers 10 Sheff. United 10 Middlesbrough 9 Blackpool 10 Wolverh. W. 10 Leic. City 10 Manoh. City 10 gew. gel verl. v. t. p 7 3_ 24—7 7 2 1 25—15 1 6 3 1 22—11 6 2 2 22—14 5 3 2 18—10 1 5 2 2 20—16 1 5 2 3 24—21 1 4 4 2 13—11 4 2 4 21—17 1 4 2 4 14—13 5—5 17—17 4 2 4 20—21 11 4 2 4 17—IS 11 4 15 21—23 3 2 5 13—20 1 5 4 19—24 2 3 5 19—25 2 2 5 15—22 3—7 14—25 2 17 17—24 1 3 6 11—24 2—8 16—24 Tweede afdeeling. Bradford CitySouthampton Charlton AthleticNottingh. Forest 3- OhesterfieldBury F-ulhamLincoln City Crimsby Town—Preston North End 5- Manohester United—Bradford Notts County—Port Vale Stoke CityPlymouth Argyle Swansea TownMill wall Tottenham HotspurBurnley W. Ham UnitedOldham Athletic pig bij de Zuidelijke verdediging geen kan Aan de overzijde wordt weer corner ge maakt, maar de gastenkeeren het gevaa Direct daarop volgt een scherpen aanva van de gasten en Becker schiet bij een zee goede kans in het zijnet. Als de Zuidelijke weer aanvallen, door Huppertz daartoe i staat gesteld, brengt de Zuidelijke linkei v.eugel keurig op en als Paffen den b» krijgt aangegeven van Cuypers scoort h mooi in den uitersten hoek. De Zuidelijke leiden met 20. Er is ongeveer twintig nuten gespeeld. Opnieuw zijn de onzen na een mislukte! aanval der gasten in het offensief, en hel Luxemburgsche doel is weer in gevaar all Kolb nog weet te redden. Niet zonder ge luk houdt Mes aan de overzijde een schol van Speicher, terwijl aan den anderen kani Piedriet achter plaatst. Dan volgt een coi ncr voor Luxemburg, welke Mes kalm op vangt en wegwerkt. Bij een volgenden Lu xemburgschen aanval krijgt Becker in ona backlinie den bal toegespeeld. Mes weifelt doch loopt dan toe, maar zijn weifeling ii juist voldoende om Becker iets vlugger b: den bal te doen zijn, die nu geen fout maakl en een tegenpunt scoort (21). Even later schiet Speicher weer in he' zijnet. Dan volgen een paar mooie spel momenten en enkele minuten daarna koml de rust. met 21 voor Zuid-Nederland. Na de rust is Kolb vervangen door Ré mis. De eerste aanvalspoging is voor Zuid Nederland, maar do door Keiler terugge slagen bal wordt niet benut. Direct gaai de gasten naar de overzijde, waar een scherpe voorzet van links bij Becker be- landt., die ineens langs de paal inschiet De Zuidelijken trotseeren een corner, dii weggewerkt wordt. Mes redt dan tweemaal op keurige wijze, terwijl Kools daarna niei anders kan doen dan den bal tot cornel verwerken. Het resultaat bleef uit. De Lu xemburgers beheerschen nu eenigen tijd, door uitstekend verdedigingswerk hunner backlinie, het spel en vele aanvallen wor den op het Zuidelijke doel ondernomen, waarbij Mes zich kranig weert. Opnieut volgt een corner voor de gasten, waarn» de Zuidelijken plotseling uitvallen. Keiler loopt uit en mist en Van der Linden trapt, terwijl hij in moeilijke positie staat, voor open doel over. De Zuidelijken komen nu wéér iets op zetten. Zij brengen het tot een hoekschop] zonder verder succes. Het spelpeil zakt dj geducht, er wordt niets moois te zien g« geven. Met de meerderheid der Luxembur gers is het echter gedaan. De Zuidelijke! komen ze'.fs meer opzetten. Eenigen gevel Heijenrath een mooie kans, maar ten kost» van corner weten de gasten te redden. Het einde nadert. Groot blijft de drol van de Zuidelijken op het Luxemburgschi doel. De spanning is wel op zijn hoogst In de laatste minuut komt er nog een cor ncr voor de Zuidelijken, waarna scheid» rechter Leroy het einde blaast van dez«i interessanten strijd (22). 8LA/OEG5EL DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6