BUITENLAND LAND- EN TUINBOUW LUCHTVAART Rust, kalmte en zelfbehee^sching UIT DE OMGEVING SATERDAG 15 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 ONTWAPENING )E LONDENSCHE BESPREKINGEN. Waar zal de Vier-mogendheden- conferentie bijeenkomen? Gelijk wij gisteren in een telegram kon en mededeelen zijn MacDonatd en Herriot >t overeenstemming gekomen inzake de oodzakelijkheid van een vier-mogendhe- en-conferentie. Als plaats van de conferen- e werd niet Londen aangenomen, doch enève, en wel op aandringen van Herriot, ie te Genève alle gelegenheid heeft om e kleine mogendheden te raadplegen, talië had geen bezwaar tegen Genève als onferentie-stad, Duitschland heeft echter el bezwaren. Duitschland wenscht niet oor een achterdeurtje weer naar Genève eloodst te worden alvorens de pariteits- westie is opgelost Volgens de Havas-correspondent blijft e Fransche regeering er bij, dat een ver andering der bewapening afhankelijk moet -orden gesteld van verdere veiligheids- aranties, die zij denkt te bereiken door onsultatieve pacten en regionale accoor- en. Aan Engelsche zijde is men gekant e°en nieuwe internationale verplichtingen n wordt als oplossing voorgesteld: 1. een lolitieke wapenstilstand voor tien jaar, raarbij Duitschland zich verplicht tot tandhaving van den huldigen territorialen tatus quo; 2. vrijheid voor Duitschland lie wapencategorieën te bezitten, zij het in >eperkten omvang; 3. een progressieve remaindering der bewapening der overige nogendheden. DUITSCHLAND ■EN OUDERDOMSPRESIDENT VOOR DEN NIEUWEN RIJKSDAG? Om Klara Zetkin weg te werken. Generaal Litzmann is door de nationaal- locialisten in het kiesdistrict Frankfort 1 i/O. als eerste candidaat voor de rijksdag- 1 rerkiezingen gesteld. Deze candidaatstelling heeft ten doel, te verhinderen, dat Clara Zetkin opnieuw als ouderdomspresidente den rijksdag opent, e Generaal Litzmann is 80 jaar. ENGELAND c DREIGEND CONFLICT BIJ DE ENGELSCHE SPOORWEGEN. Loonsverlaging afgewezen. Op een conferentie van vertegenwoordi- gers der spoorwegdirecties en drie vakbon- i den van spoorwegpersoneel hebben de ar il beiders verklaard niet de voorstellen der maatschappijen te kunnen aanvaarden om de loonen met lö% te verlagen. Het voor stel der maatschappijen zal thans naar de centrale looncommissie worden verwezen. Het Engelsche katoenconflict De conferentie van werkgevers en werk nemers in de katoenspinnerijen te Lancas hire, werd gisteren te Manchester onder voorzitterschap van Leggett van het minis terie van Arbeid voortgezet, om te trachten het vraagstuk der loonen en van den ar beidstijd op te lossen. Bij de besprekingen van gisteren werden goede vorderingen ge maakt. CHINA DE GIJZELAARS VAN GENERAAL SOE Krachtige maatregelen der Japanners. Aan de „Times" wordt uit Moekden ge meld: Onder de Japansche autoriteiten blijft groote bezorgdheid heerschen over het lot van de 300 Japanners en Koreanen, die door de opstandige troepen van generaal Soe Ping-weng in Mandsjoeli en Hailar gevangen worden gehouden Daar vreedzame pogingen, om de vrij lating dezer gevangenen te verkrijgen, zijn mislukt, bereidt het Japansche leger een beslissenden opmarsch voor tegen de re bellen, die thans den Chineeschen Ooster spoorweg van Hailar tot Mandsjoeli in hun bezit hebben. De officieren geven toe dat deze militaire operatie kan leiden tot het doodschieten van de gevangen Japansche en Koreaansche burgers, maar zij zijn van meening, dat de huidige toestand ondrage lijk is en dat het lager het gezag in Noord- West^Mandsjoerije tot eiken prijs moet her etellen. De Sovjet-regeering is bereid de gevan genen op Russisch grondgebied toe te la ten, maar de Chineezen weigeren hen vrij te laten, voordat Soe Ping-weng de Japan- e sche autoriteiten heeft gedwongen zijn voorwaarden aan te nemen. Soe heeft reeds een aantal bruggen in de lucht doen sprin gen, waardoor een opmarsch der Japansche troepen wordt bemoeilijkt en de interna tionale treindienst is stilgelegd. AMERIKA PROEFSTEMMING IN DE V. S. Roosevelt heeft de leiding. Door het tijdschrift „Literary Digest'' wordt ook dit jaar, evenals bij vorige pre sidentsverkiezingen, een referendum ge houden, dat tot op zekere hoogte als maat staf zou kunnen dienen voor de stemming in de Ver. Staten. Er zijn bij dit particu liere referendum op Roosevelt 1.620 0.80 stemmen uitgebracht, op Hoover 781 431 en op Norman Thomas 106.352 stemmen. In 31 staten heeft Roosevelt d.e leiding. BUITENL. BERICHTEN. SCHIETPARTIJ TIJDENS PROCESSIE. Een doode en talrijke gewonden. Gedurende een processie in Cogollos de la Vega bij Grana-da, heeft een hevige schietpartij plaats gehad. Tijdens het voor- bijdragen van het H. Sacrament begonnen communisten te schreeuwen en losten scho ten op de deelnemers. Een oogenblik dreig de er een paniek te ontstaan, doch daarna begonnen eenige deelnemers aan de pro cessie het vuur te beantwoorden. Een per soon werd gedood en talrijken werden ge wond, o.w. een meisje, dat ernstige kwet suren opliep. De guardia civil wist de orde te herstellen, AANSLAG OP JAPANSCHEN MILITAIREN TREIN. Tal van dooden en gewonden. Volgens berichten uit Oharbin is op den Chineeschen Oosterspoorweg als gevolg van een aanslag een Japansche militaire trein ontspoord. De locomotief en vier wa gens zijn van den spoordijk gestort. Vol gens nog niet bevestigde mededeelirigen zouden 21 soldaten zijn gedood en 65 ern stig gewond. De aanslag is gepleegd door Chineesche vrij scharen. FAMILIETWIST ONDER ZIGEUNERS. Vier zwaar gewonden. Gisteren op den vooravond van de vee markt te Wartenburg. is het tusschen eeni ge zigeuners tot een twist over familieaan gelegenheden gekomen. In den loop van den twist greep de zi geuner Ludwig Herzberg, een woesteling, die al verscheidene malen met gevangenis straf werd gestraft, een scheermes, waar mee hij vier andere zigeuners zwaar ver wondde. Ten slotte vuurde Herzberg zes maal naar de samengestroomde menigte, waarbij een bloedverwant van een reeds zwaar verwond zigeuner een kogel in de dij kreeg. Na een wilde jacht slaagde de politie er in den man te grijpen en naar de gevange nis over te brengen. De vrouw van Herzberg heeft kort gele den in Berlijn een overval gepleegd op een naaister. Zij wordt nog steeds door de po litie ^gezocht. CHINEESCHE ZEEROOVERS IN ACTIE. Britsch schip veroverd. Het Britsche schip „Helikon" is gister nacht door Chineesche zeeroovers buitge maakt. Het werd naar de Honghai-baai (vlak bij het beruchte zoorooversnest in de Bias-baai) gebracht, waar het werd geplun derd. Na 45 uur werd het schip weer door de roovers vrijgelaten, maar vooraf schilder den zij de schoorsteen, om de nationaliteit van het vaartuig te verbergen. Toen de piraten een ander schip zagen naderen, waarvan zij vreesden, dat het een oorlogs schip was, dreigden zij de officieren te zul len dooden, wanneer zij alarm mochten maken. Twee Chineezen, van wie een voor af roerend afscheid nam van zijn dochter, sprongen over boord, daar zij vreesden gemarteld te worden, beiden kwamen om het leven. Vijf Chineesche passagiers wer den als gijzelaars meegenomen. Twee Brit sche torpedojagers kwamen te laat, om hulp te verleenen. Het is de derde maal, dat de „Helikon" door zeeroovers wordt overvallen. HONDERDELFJARIGE OVERLEDEN. Oudste inwoonster der Britsche eilanden. Op 111-jarigen leeftijd is Katerine Plun- ket, de oudste dochter van den tweeden baron Plunket, overleden. Zij was de oudste vrouw op de Britsche eilanden en be hoorde tot de Iersche aristocratie. Den 22sten November zou zij 112 jaar zijn ge worden. De oude dame was in Ierland een haast legendarische figuur geworden en haar ouderdom was spreekwoordelijk. Tot kort voor haar dood heeft zij nog haar huishou den bes'tierd en bemoeide zij zich per soonlijk met de leiding van haar zaken. Eiken dag placht zij luide een hoofdstuk uit den Bijbel vor te lezen en af en toe reed zij in een gesloten rijtuig rond in het park, dat haar mooie landgoed omgeeft. Sedert haar honderdsten geboortedag is zij echter niet meer buiten de poorten van haar domein geweest. Zij heeft geleefd on der het bewind van niet minder dan vijf Engelsche koningen en zag ze-s generaties van de familie Plunket opkomen en ster ven. Zij kon zich o.a. nog herinneren, als kind op den schoot van Walter Scott ge zeten te hebben. Haar denkbeelden wa ren zeer geprononceerdzij wilde b.v. nooit naar de radio te luisteren, hoewel ze bijzonder veel van muziek hield. Gehoor en gezicht waren nog tamelijk scherp en haar gezondheidstoestand was tot kort voor haar dood nog uitstekend. De oude mevrouw Plunket was nog nooit ziek geweest en was zelfs nimmer verkouden. Op haar lilden verjaardag stond ze 's morgens vroeg op om uit haar venster de dorpelingen toe te spreken, die waren samengestroomd om haar te felici- teeren. De koning en koningin zonden haar op dien dag een hartelijken gelukwensch en 's avonds zat ze met haar gasten aan een tafel aan, waarop kalkoen en plum pudding waren opgedischt. COMMUNISTISCHE CENTRALE TE JERUZALEM. In Jeruzalem is een communistische cen trale voor Arabië en de Orient ontdekt. Uit documenten, die in beslag werden genomen, blijkt, dat een nauwkeurig pro gram voor het uitroepen van een Arabi sche nationale regeering opgesteld was. Het lag in het voornemen, de staats schulden te schrappen en de concessies op te heffen. Verder werd een brief, bestemd voor Rusland, gevonden, waarin geconstateerd wordt, dat de Joden het leven der commu nisten in Palestina bedreigen. Prins Lodewijk Napoleon, t Gisteren is op Chateau Prangis aan de oevers van het meer van Genève prins Lodewijk Napoleon overleden. De prins leed aan een ernstige longontsteking. Prins Lodewijk Jérome werd op 23 Ja nuari 1914 als zoon van prins Napolen Vic tor te Brussel geboren. Zijn moeder is de vroegere Belgische prinses Clémentine. Hij stamde uit de jongere linie van het huis Bonaprte, dat Hieronymus Jérome Bona parte, koning van Westfalen van 1807 tot 1813, vorst van Montfort, den jongsten broeder van Napoleon I, tot stormvader heeft. Van 1852 af voeren de nakomelingen van Jérome den titel'van Franschen prins en prinses met het predicaat Keizerlijke Hoogheid. Prins Lodewijk Jérome werd te Brussel en later in Frankrijk opgevoed. Na den dood van zijn vader in 1926 besloot de fa milieraad den toentertijd twaalfjarigen prins als officieel hoofd van het huis Bo naparte onder den naam prins Napoleon te erkennen. Sneeuw in Engeland. Gisteren heeft het in Engeland ge sneeuwd en in bijna het geheele land was het gisteren de koudste dag sinds Mei j.l., met gemiddelde temperaturen, die anders slechts in December voorkomen. In het Noorden van het land hebben storm en onweer schade aangericht aan verschillen de huizen. De sneeuwval is het zwaarst ge weest in Schotland, maar ook in Cheshire is 5 c.M. sneeuw gevallen. Als Hoover receptie houdt. In tegenwoordigheid van vijfduizend personen, o.w. de gewezen onderkoning van Britsch-Indië, lord Reading, heeft presi dent Hoover een gedenksteen onthuld in het nieuwe prachtige gebouw van het Hooggerechtshof, dat bijna- voltooid is en dat ca. tien millioen dollar heeft gekost. Na afloop werd een receptie gehouden in het Witte Huis, waarbij alle aanwezigen den president de hand wilden drukken. Na een uur en veertig minuten had Hoover aan drieduizend mannen en vrouwen een hand gegeven, doch sommigen hadden de presidentieele hand zoo krachtig geschud, dat hun ringen, in hei- vleesch drukten daarbij liep Hoover een snee in zijn rech terhand op. Op advies van den dokter trok hij zich in zijn vertrekken terug. Het Hyacinthencontract totstandgekomen. Het bestuur van de Vereenigrng de Hya cinth heelt zijn initiatief met succes be kroond gezien: dank zij de enthousiaste medewerking van een groot aantal voor standers is weliswaar op het laatste mo ment de vereisch.te medewerking van 85 pet. der cultuur verkregen voor de rege ling, die de met hyacinthen beplante op pervlakte beperkt, in ieder geval tot ue hoeveelheid, die dit voorjaar te velde stond. Men weet het uit onze vroegere mededeelmgen, elk onderteekenaar ver plichtte zich om vóór 1 December een hoe veelheid plantbollen in te leveren, bij heb gesloten contract vastgesteld op 8 halve hectoliters manden voor elke te planten 100 Rijnl. Hoeden. De in te leveren hoeveel heid bollen van plantbare kwaliteit moet voor ten minste de helft bestaan uit bol len, die het volgend jaar leverbaar zou den kunnen groeien. Door zich deze beper king op te leggen hebben de hyacinthen- kweekers vrijwillig en algemeen vastge legd dat hun gezamenlijk belang is de pro ductie in deze benarde tijden niet meer uit te breiden- De totstandkoming was afhankelijk ge steld van aigemeene deelneming. Het was dus noodig, dat practisch gesproken, ieder hyacinthenkweeker zich vóór totstandko ming uitsprak. Niet achteraf overwegen of men zich wel zou aansluiten was het parool dat door de leiding was uitgegeven, dat parool is door een clubje van voorstanders, toen een oogenblik dreigde dat de zaak zou mislukken, overgenomen en uitgedra- gen. En het resultaat was dat de aarzeling van menigeen niet bestand bleek tegen de steekhoudende argumenten van deze vol komen overtuigde voorstanders. Het raag hier wel eens gezegd worden, dat hier iu zeer korten tijd, goed werk is verricht, waarvan de gevolgen voor het geheele hya- cinthenvak zegenrijk zullen zijn. Men kent ons standpunt ter zake, men zal zich kun nen voorstellen dat dit resultaat ons ver heugt. Onmiddellijk is de uitvoering ter hand genomen. Het bestuur van „de Hyacinth" heeft in de na-vergadering der ondertee- kenaren de eerste stappen gedaan en he den, Donderdag, is de wijze van uitvoering uitvoerig en grondig met een aantal kwee kers en exporteurs, gekozen uit het ge heele district, besproken en in groote lij nen vastgesteld. Ook hier weer aigemeene bereidwilligheid om onder de niet zoo een voudige zaak van de uitvoering de schou ders te zetten. Wij zullen binnenkort kunnen publicee- KALENDER DER WEEK DE EVANGELIST ST. LUCAS. ZONDAG 16 October. 22e Zondag na Pinksteren. Mis: Si iniquitates. 2e gebed v. d. H. Hedwig; 3e A Ounctis (om de voor bede der Heiligen). Credo. Prefatie v. d. Al erh. Drieëenhejd. Kleur: Groen. Hoe goed en aangenaam is het aan God één te zijn als broeders in de belijdenis en de beleving van het H. Evangelie- Dat brengt rijken zegen (Graduale). Wij moe ten echter erkennen, dat ons gedrag niet altijd in overeenstemming is geweest met de in het H. Evangelie vervatte Leer van Christus. Daarom vragen wij met aandrang en vertrouwen vergiffenis (Introitus, Ge- ber; Communio). Gehoor gevend aan den. vermanenden wensch van den Apostel wil len wij met de hulp van de genade van het H. Misoffer (Stilgebed; Postcommunio) onze liefde voordurend vermeerderen (Epistel) en in offervaardige liefde God geven, wat Hem toekomt: een leven over eenkomstig zijne heilige geboden. (Evan gelie). MAANDAG 17 Oct. Mis v. d. H. Marga rita Maria Alacoque, Maagd: Sub umbra. Kleur: Wit. Margarita werd den 22en Juli 1647 te Berovres bij Paray-le-Monial geboren. Zij is in Gods hand het werktuig geweest om de godsvrucht tot Jesus' H. Hart over de wereld te verbreiden. In een drievoudige verschijning openbaarde de Zaligmaker aan Margarita het wezen, het voorwerp en de beoefening der godsvrucht tot het Allerhei ligst Hart. Terwijl zij lag neergeknield voor het tabernakel verscheen haar de Zaligma ker, haar toonend Zijn Hart en Hij sprak: „Zie hier het Hart, dat de menschen zóó zeer heeft bemind, dat Het zich voor hen uitputte.en voor dit alles ontvangt Het slechs ondank en verachingWat Mij echter het meeste grieft, is, dat harten aan Mij toegewijd, ook zoo handelen. Ik vraag U derhalve, dat de eeTste Vrijdag na het octaaf van H. Sacramentsdag als een bij zonder feest aan Mijn Hart worde toege wijd, dat men dan de H. Communie ont- vange en eerherstel biede ter vergoeding van al de onwaardige bejegeningen, waar door Mijn Hart beleedigd wordt sinds Het op de altaren tegenwoordig is. Zie daar de taak, waartoe Ik u heb uitverkoren". Met voortreffelijke algeheele toewijding ging Margarita aan het werk, maar stuit- tend op feilen tegenstand èn van den kant der geloovigen èn van den kant zelfs van priesters en kloosterlingen, bang als zij wa ren, dat Margarita óf wel een bedriegster óf wel slachtoffer was van geestelijke over spanning. Maar haar werk heeft ten slotte toch succes gehad en het begin daarvan heeft Margarita mogen aanschouwen vóór haren dood den 17en October 1690. Vanuit don hemel aanschouwt nu de H. Margarita nu de verdere heerlijke, gelukkige zegepraal van de H. Hart-devotie. DINSDAG 18 Oct. Feestdag van den H. Lucas, Evangelist. Mis: Mihi autem. Credo. Prefatie v, d. Apostelen. Kleur: Rood. De H. Lucas, afkomstig uit Antiochië was een geneesheer. Bekeerd tot het Chris tendom werd hij een volgeling van den H. Paulus op diens verschillende missiereizen. Na den dood van den H. Paulus predikte de H. Lucas in verschillende landen aan de MiddelandsÊhe zee en stierf waarschijnlijk als martelaar. Hij schreef het derde Evan gelie (volgens den H. Lucas) en de „Hande lingen der Apostelen'', waarin hij verhaalt de voornaamste gebeurtenissen uit de vroeg ste geschiedenis der Kerk. ren hoe alles in zijn werk zal gaan. Wat menigeen thans in de eerste plaats interesseert is de vraag wat er geschiedt met degenen, wier handteekening niet noo dig was om de 400.000 Roe te bereiken. Deze worden in deze dagen alle bezocht nadat hun reeds een circulaire heeft be reikt, en ook daarvoor hebben zich plaat- selken commissies beschikbaar gesteld. De gesloten en van kracht geworden over eenkomst bevat een z.g. boycot van met- onderteekenaren, doordat onderteekena ren zich hebben verbonden alleen zaken te doen met onderteekenaren. Maar deze boycot zal in de practijk over eenige da gen zijn uitwerking hebben gehad, want se dert Zaterdag blijkt, dat het feit, dat de overeenkomst er is, hen, die zich nog on zijdig hielden, tot aansluiting beweegt, lederen dag worden onderteekenaren ver kregen en het aantal nieb-onderteekenaren slinkt zienderoogen. Daar moet het ook naar toe. Nu de deel neming zoo algemeen is, behoeft ook nie mand zich afzijdig te houden en zoo spoe dig mogelijk moet ook hier het doel van eiken boycot, n.l. het verkrijgen van aige meene deelneming, bereikt zijn. Dan keert de rust terug en is het plan volvoerd. Mo ge het zijn gunstige uitwerking hebben. EEN BISSCHOP VLIEGT VAN AKEN NAAR INDIE. Z.H.Exc. Mgr. M. Ivanios aartsbisschop van Jacobitische Christenen der Malakai- kust van Zuid-Indië arriveerde Zaterdag in Aken. Plotseling heeft de bisschop Aken verlaten na het ontvangen van een tele gram. Woensdag vertrok de bisschop per vliegtuig van de Lufthansa naar Leipzig. Hier nam Mgr Donderdag het vlier-'»* van de K. L. M. dat op weg is van Am sterdam naar Batavia. Dinsdag a.s. hoopt Mgr. in Karachi (Tndië) tc arriveeren. Daarna moet de bisschop nag twee dagen per trein verder reizen via Bombay—Ma- das naar Trivandurm WOENSDAG 19 Oct. Mis v. d. H. Petrus van Alcantara, Belijder: Justus. Kleur: Wit Op 16 jarigen leeftijd, trad de H. Petrus, te Alcantara in Spanje geboren, in de Fran ciscaner-Orde en hij is een bewonderens waardig voorbeeld geweest van verheven beschouwing en een allerboetvaardigst leven. Als geestelijk leidsman stond hij de H. Teresia ter zijde in haar hervormings werk. Hij is de groote hervormer der Orue van St. Franciscus in Spanje. In 1562 stierf hij. DONDERDAG 20 Oct. Mis v. d. Joannes van Kent, Belijder: Miseratio. Kleur: Wit. De H. Joannes van Kent is een sieraad geweest aan de Hoogeschool van Krakau in Polen. Later was hij als priester van hooge deugd, van gebed, verstervingen en grooten zielenijver de glans der Poo.sehe geestelijkheid. Hij is een der voornaamste beschermers van het Poolsche volk. VRIJDAG 21 Oct. Mis v. d. H. Hilarion, Abt: Os Justi. 2e gebed v. d. H.H. Ursula en Gezellinnen, Martelaressen; 3e A Cunc- tig (Om de voorbede der Heiligen). Kleur: Wit Hilarion, de insteller van het klooster leven in Pa.eslina, werd in 291 in een dorp nabij de sta-d Gaza geboren. Zijne heiden- sche ouders zonden hem naar Gaza om daar onderwijs te ontvangen. Om de groote vorderingen in de studie, maar ook om zijn groote reinheid van zeden, won hij aller achting en genegenheid. Veel had hij ge hoord van den heiligen kluizenaar Anto- nius in Egypte. Hij reisde daarheen om door Antonius in het geestelijk leven te worden onderricht. Na den dood zijner ouders vestigde Hilarion zich in de woes tijn, in navo.ging van Antonius en woonde in een verblijf slechts vier voet breed en vijf voet hoog, een weinig langer dan zijn lichaam. Meer een graf dus dan een wo ning. Tot aan zijn dood sliep hij op den kalen grond of op een biezen mat. Door vele wonderen werd hij bekend en velen kwamen tot hem, werden christen en gin gen als kluizenaar leven. Op meerdere plaatsen in Palestina werden kloosters op gericht onder het bestuur van Hilarion. Op vier en tachtig jarigen leeftijd stierf hij. Toen het oogenblik van sterven was aan gebroken sloeg h.ij de oogen op en zei: „Vertrek mijne ziel, wat vreest gij? Bijna zeventig jaren hebt gij trouw Jesus Chris tus gediend en zoudt gij nu vreezen te ster ven?" ZATERDAG 22 Oct. Mis van de H. Maagd op een Zaterdag: Saive. (Zie onder de votiefmissen van Maria het formulier van Pinksteren tot den Advent); 2e gebed tot den H. Geest; 3e (voor de Kerk); 4e voor den Paus. Prefatie van Maria (invul len: En U om de vereeniging). Kleur: Wit. N.B. Als niet anders wordt aangegeven deze week dagelijks Gloria, geen Credo. Do gewone Profatie. IN DE KERKEN DER E.E.P.P. FRANCISCANEN. Alles als in üovenstaande kalender van het Bisdom, behalve: WOENSDAG. Mis v. d. H. Petrus van Alcantara, Belijder: Mihi autem. VRIJDAG. Mis v. d. Z. Jacobus van Strepa, Bisschop en Belijder: Sacerdotes. 2e gebed v. d. H Hilarion; 3e v. d. H.H. Ursula en Gezellinnen. ZATERDAG. Gedachtenis van de wijding v. d. eigen parochiekerk Mis: Terribilis. Geen gebed voor den Paus. Credo. Kleur: Wit, Amsterdam. ALB M. KOK, pr. keeren weer tmigjna Jet gebruik van Mijnhardt's Z^nyftotabietten Glazen BuiSje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten 7895 LISSE Dammen. Donderdagavond werd in het bondsgebouw de eerste ronde gespeeld van de dam-kampioenwedstrijden alhier. Er wordt in deze klassen gespeeld en wel in de hoofd klasse en eerste en tweede klasse. De uitslag der eerste ronde is als volgt: Hoofdklasse: J. v. d. PoelG. v. d. Voet 20, N. v. d. PoelJ. v. d. Laan 11. A. v. d. PoelC. Zuiderduin 11. HoboC. Blom C2, C. BentelaarsP. C. de Jeu 20. Eerste klas: v. d. MeulnA. v. Essen 02, WijnhoutH. Bakker xx, J. SchilderP. Kooy 20, BalkenendeJ. Duivenvoorde x x, J. OverduinC, Duivenvoorde 20. Tweede klas: P. SprokkelenburgA. v. Dijk 20, Dannysv. d. Leeuw 20, P. v. Zwet A. v. Leeuwen 20, D VergunstH. Ver- gunst 02, L. BoogertW. Octelaar 02. RIJNSBURG Bloemenhandel. Voornamelijk door het slechte weer van den laatsten tijd komt er veel tweede kwaliteit aan de veiling. Gevolg hiervan is mede, dat 't weinige eerste soort,, en deze komen uit de kassen, zeer goede prijzen op brengen. Het zal roet de koude grond-produc ten lit jaar vroeg afgeloopen zijn. Betaald wer den de volgende prijzen: Dahlia's ƒ0.501.15 Asters 3060 ct., Dwergasters 4.505.75, Actea 1.401.60, Chaboud anjers 1 201 70 Paralanjers 5075 ct., Herfslasters ƒ716.50 Pompon-Dahlia's 5075, Gladiolussen 9.60 1.20, Tritoma's 3.804.40, Zinnia's f 1.20 2.10, Physalis 8.70—10.80, Helianthus 30—50, rozen per bos van 20 stuks: Butterfly 5075, Rasalandia 5070, Hadley 6580, Edith He len 50—80.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9