SPORT UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMGEVING ACADEMIENIEUWS ZATERDAG 15 OCTOBER 1932 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. onthaal gevonden. De „Blaue Vogel" is hier goed bevallen laten wij hopen, dat het de „Blauwe Vogel" ook te Leiden goed be vallen is en dit gezelschap nog vele jaren binnen deze muren zal optreden. LEIDSCHE VOETBALBOND. De wedstrijden van den L.V.B, zijn allen afgelast. TtLEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen vernchl m d»e van 15 Oct. 1932, medegedeeld door bet Kon Ned Meteor Lnaticuat te De Bildt: foogste barometerst.765.8 te la Coruna. barometerst.: 737.3 te Karlstadt. Verwachting tot den avond van 16 Oct.: Matige, later afne mende wind uit Wes telijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt Aanvankelijk nog re genbuien, later op klarend. Weinig ver andering in tempera tuur. die gistermorgen .over het lag, trok over ons land en Dene naar Zweden, steeds met groote temperatuurs-tegenstelling aan de Oost- Westzijde van haar baan en vergezeld van zware regen; vooral in ons land. De aan haar Westzijde drong tot ver naar het Zuiden door en deed de tem in Frankrijk en West-Duitschland sterk dalen. Terwijl de stationnaire depres sie op de Noorsche Zee geleidelijk opvult, verschijnt bij IJsland een nieuwe depressie In het Westen blijft de luchtdruk hoog. De luchtmassa's, die uit Noordelijke rich ting over Engeland en Ierland stroomen zijn niet van populairen oorsprong. Het is te verwachten, dat het weer spoedig minder buiig zal worden en dat de nieuwe depres sie eerst na morgen het weer zal beinvloe- den. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 10.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS eju: Van Zaterdagnamiddag 5.37 uur tot Zondagmorgen 5.54 uur; van Zondagnamid dag 5.35 uur tot Mandagmorgen 5.56 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Zondag 16 October voorm. 3.30 uur en nam. 3.55 uur; Maandag 17 October voorm. 4. uur en nam. 4.25 uur. TOONEEL. JUSHNY'S BLAUER VOGEL. In dezen tijd van het jaar trekken de vo gels naar warmer streken; de plaats onzor inheemsche vogels wordt dan ingenomen door de geverderde bewoners van de Russi sche toendra. V reemdgeJrieurde, vreemdgestemde vo gels zijn het, die den winter hier te lande opvroolijken even vreemd als de Blaue Vogel, ook van Russische oorsprong, die bijna ieder jaar des winters door onze sonouwburgen vliegt. De „Blauwe Vogel", zou onze onderwijzer zeggen, behoort tot de groep der zwerfvo gels. Hij trekt de heele wereld rond. Ver leden jaar werd Holland overgeslagen ne gens een bezoek aan Amerika maar dit jaar geeft de „Blaue Vogel" weer een serie gast voorstellingen. Leiden heeft Jushny's kunst niet overma tig gewaardeerd. De schouwburg was in de duurdere rangen maar schrieltjes bezet. Jushny was nog steeds Jushny: de spot ter, die de deftige en gewichtigdoende Se naat van het Studentencorps op kostelijke wijze in 't ootje nam en tenslotte 't geheele publiek bij de neus had, toen hij zou ver tellen van het Leidsche Raadhuis.... Maar Jushny is ook een dichter en een mensoh. Zijn dichterlijkheid straalde uit in de fijne tafreeltje-s „lm Abendschein", de pein zende monnik St. Petersburg in 1928, het melodieuse standbeeld van de groote Ca- tharina en vooral in Pique-Dame, een teekening in levende beelden uit de Rococo tijd. Zijn diepe zin voor het tragische, nog tra gischer geaccentueerd door een lichte iro nie, ontplooide zich op geniale wijze in do „Leierka-sten". De „Leierkasten" blijft met „de Wolgasleepers", waarvan eveneens een reprise werd gegeven vaui een aan grijpende sohoonheid. Bitter-ironisoh was ook het ten tooneele brengen van Russische uitgewekenen m hun te nauwe rokcostuum. De eenzame dan ser in zijn zwarte pak, dansend tegen een achtergrond van zware zwarte gordijnen, toonde Jushny's talent in zijn allerhoogste uiting. De andere bafreelen waren meer van het gebruikelijke genre: de Planderei am Sa mowar m de omlijsting van een porceiei- nen theeblad, het Marktplein met zijn felle kleuren en felle wijven waren meesterstuk jes van artistieke verzorging. De parodie in klank en beeld op do Twee de Rhapsodie van Liszt was heerlijk. De andere tafreelen konden ons minder be koren (met uitzondering van het Hanno- nioa-speelstertje in vodden en lompen). Het orkestje en enkele solisten hebben het muzikale gedeelte op kunstzinnige wij zo ten uitvoer gebracht. Er was veel applaus; aan de bijval wilde bij het laatste tafreel bijna geen einde komen. Jushny en zijn Blaue Vogel-artisten heb ben bij het publiek in Leiden geestdriftig ALPHEN AAN DEN RIJN. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Tegen een puinhoop op den Oostkanaalbrug gereden. Op den Oost—Kanaalweg onder deze ge meente heeft Donderdagavond een tra gisch ongeluk plaats gehad, waarvan de 15-jarige A. G. Luyben wonende te Aar- landerveen, het slachtoffer geworden is. De Oost-Kanaalweg, waaraan, zoowel in ver band met de nieuwe oeververbinding van het Aarkanaal als met het aanleggen van don Nieuwen Provincialen weg tot Aar- dam, gewerkt wordt, is reeds sinds eenige maanden voor het verkeer met voertuigen gesloten. Een gedeelte van den weg is voor wielrijders nog wel berijdbaar, doch op het gedeelte, dat aansluit op den weg naar Aarlanderveen wordt voortdurend puin ge stort. waardoor de weg onbegaanbaar ge worden is. Naar bet schijnt, zijn hier echter geen waarschuwingsborden geplaatst en waar elke veriichting langs dezen weg ont breekt, levert de toestand ter plaatse, voor al 's avonds gevaar op. Omstreeks zeven uur Donderdagavond kwam de heer v. d. Kreeke, notaris te Aar landerveen, langs den Oost-Kanaalweg ge reden. Hij hield zooveel mogelijk het mid den van den weg. Plotseling reed hij te gen een hoop puin op, met het gevolg, dat hij met fiets en al in het kanaal terecht kwam. Gelukkig siaagde de notaris en spoe dig in. vasten grond onder de voeten te krijgen, waardoor het hem mocht geluk ken, zichzelf op het droge te brengen. Waarschijnlijk ongeveer een kwartier na dit ongeval echter, passeerde de 15-jarige Luyben op weg naar zijn woning te Aar landerveen, per rijwiel dezelfde plaats. Ook hij moet daarbij tegen de puinhoop zijn ge reden. en daarbij eveneens te water zijn geraakt. Toen hij 's nachts om 1 uur nog niet thuis was, werden zijn ouders onge rust en toeen zij op onderzoek uit. Men vond zijn fiets tegen de hoop puin. Onmid dellijk werd de politie gewaarschuwd en nadat men eenigen tijd gedregd ha-d werd 't lijk van den jongen opgehaald. Door de poitie wordt oiderzoeht, in hoeverre de werklieden, die het puin op den weg heb ben gestort en verzuimden de gevaarlijke plaats te verlichten, voor het gebeurde aansprakelijk moeten worden gesteld. ERNSTIGE BRAND. Kindje van 8 maanden in de vlammen omgekomen. Hedenmorgen ongeveer half elf is, ter wijl de vrouw des huizes een oogenbik af wezig was, brand uitgebroken in het per ceel Toussaintstraat 26, bewoond door den schoenmaker M. de Leeuw. De brand liet zich weldra zoo dreigend aanzien, dat ook de bovenverdieping van het naastgelegen perceel, bewoond door L. v. d. Laken, werd aangetast. Eerstgenoemd perceel brandde geheel uit, terwijl ook van het laatste perceel de bovenverdieping vrijwel uitbrandde. Door omwonenden werden de kinderen gered, uitgezonderd het jongste kind van pl.m. 8 maanden, omtrent welks lot men in twijfel verkeerde. Later werd helaas door de brandweer het verkoolde lijkje in de achterkamer ge vonden. De brandweer die met 2 motorspuiten ter plaatse verscheen was binnen een half uur den brand meester. De oorzaak fs tot heden onbekend. Kiesvereeniging. In de St. Josephzaal werd een ledenvergadering gehouden van de R.-K. Kiesvereeniging „Recht e.n Orde", waarin het concept-program 1933 der R.-K Staatspartij en de verschillende ingoko- men amendementen in behandeling werden genomen en de afgevaardigde naar de Centrale Leiden werd opgedrage®, indien mogelijk, zijn stem naar de genomen be sluiten te motiveeren. Voorts werd in be spreking genomen de agenda Kamer-Cen trale. Daarna kwam de rondvraag en slui ting der matig bezochte bijeenkomst. Nader meldt men ons, dat nog een kind van 3 jaar van dezelfde familie verbrand is gevonden. Collecte crisis-comité. De opbrengst van de dezer dagen gehouden collecte ten bate van het plaatselijk crisis-comité be draagt pl.m. ƒ2100 plus een bedrag ad 100 hetwelk in natura werd toegezegd. Gevonden voorwerpen. Een oliekan met inhoud, 6 paar kinderklompjes, een geslepen gladde ketting, een portemonnaie met inhoud, een heerenhorloge. AARLANDERVEEN. Voetbalvereeniging. Donderdagavond kwam de sportieve jeugd alhier, voor een tweede maal bijeen om een vereeniging te stichten. De Pastoor opende deze bijeen komst mot den chr. groet en heette de sportliefhebbers welkom. De bestuursfuncties werden bij stemming als volgt verdeeld: (J. Groen in t Woud, voorzitter; B. Cocx, secretaris; C. Roos. penningm.; H. Oosterman, commissaris van materiaal en W. Verhagen, commissaris van orde. Enkele andere zaken namen een groot deel van den avond in, voornamelijk over terrein, contributie, kleedkamer, beschut tingen, enz., dus al wat met gelduitgaven gepaard ging. Een mooi terrein was gezien t.o. de R. K. kerk, eigenaar de heer Stichter. Maar f 4 per week, voor een jaar vast te huren, daar bij nog borg hierover moest het bestuur nog eens vergaderen l Want behalve deze, zou men nog heel wat uitgaven te doen hebben. Zoo werden nog verschillende za ken besproken, die zonder voldoende geld middelen niet tot zijn recht kwamen, en werden aangehouden. Speldjesdag. De speldjesdag alhier ge houden ten bate van „Herwonnen Levens kracht", bracht ruim 30 op. Aan de da mes, die zich voor den verkoop geleend heb ben, is zeer zeker een dankbaar woord op de rechte plaats. LEIDSCHENDAM. K. J. M. V. Op Maandag a.s., aanvang 8 uur, spreekt de weleorw. pater H. Vijgen C.ss.R. van het St. Clemens-retraitehuis, Noordwijkerhouto, over het nut der Re traite. ROELOFARENDSVEEN. D. 0. S. Op Vrijdag 21 Ootober geeft D. O. S. weer een filmavond. Gezien het groote succes van den vorigen keer, raden we de liefhebbers aan zich van een plaats- kaart te voorzien. OEGSTGEEST. Inwijding Verenigingsgebouw. Op de slotvergadering van het comité der zoo geslaagde jeugdactie op 14 Nov. 130 werd door de patronaals-commissie- ledent vertegenwoordigd in genoemd co mité, de wenschelijkheid naar voren ge bracht om te verkrijgen een betere huis vesting van het jongenspatronaat, vooral ook in verband met de nieuwe richting, het clubsysteem, dat overal in de patro naten moest worden ingevoerd. Deze wenschelijkheid is ter kennis ge bracht van het Kerkbestuur met als re sultaat dat wij nu staan aan den voor avond van de opening en inwijding der nieuwe zalen, meer speciaal bestemd voor het jeugdwerk. De patronaatscom missie was van meening dat deze in wijding niet zonder eenig feestvertoon mocht voorbijgaan, daarmede ook op het oog hebbend de propaganda voor het plaatselijk jeugdwerk. Na overleg met den pastoor, die zijn volle medewerking daartoe verleende, en het bestuur van „De Graal" is een goed resultaat bereikt en zal de inwij ding met eenige feestelijkheden gepaard gaaan. De dag wordt begonnen met een Alg. H. Communie der patronaatajon- gens en graal wachtleden met gemeen schappelijk ontbijt in het vereenigings- Des middags om half drie voetbalwed strijd tu8schen ons patronaats-elftal en het elftal van het t. Antonius-patronaat uit Leiden. Des avonds om acht uur zal de zeer- eerw. heer pastoor de inwijdingsplech tigheid verrichten en een korte toespraak houden. De tooneelclub van ons patronaat en de graalleden zullen met een' tooneelstuk reidansen en spreekkoor ten tooneele komen. Het strijkorkest „de Tonny Boys" zal den avond opluisteren. Gedurende de pauze bestaat gelegen heid de nieuwe zaaltjes te bezichtigen en ook de tentooonstelling der fraaie en nutitge handwerken der schoolkinderen, die bij deze gelegenheid is georganiseerd. Het programma,'dat aan alle bestuurs leden der vereenigingen en corpora ties is toegezonden, vermeldt ook nog e>en programma-punt. dat een verrassing moet blijven, doch ongetwijfeld, veel in stemming zal hebben. Vermelden we nog, dat deze avond voor een ieder gratis toegankelijk is en ook dat de tentoonstelling der handwer ken Maandag van half vier tot vijf uur nog te bezichtigen is. N00RDWIJKERH0UT. Gevonden voorwerpen. Ten Politiebu- reeie te Noordwijkerüout zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevon den voorwerpen: Een zilveren polsuorloge, een halsdas, een bril, een autodeken, een Bosch-dynamo, een blauwe kiel, een borstel- garnituur, een gouden armbandketting, een gouden trouwring, een zilveren beursje met inhoud, rijwielbelaetingplaatjes, een batte rij-rij wiellantaarn. Werkloosheid. Bij het agentschap der arbeidsbemiddeling staan ingeschreven a'.s geheel werkzoekende: 63 landarbeiders, 4 opperlieden, 5 timmerlieden, 1 metaalbe werker, 1 betonwerker, 1 metselaar, 1 man denmaker; totaal 76. SASSENHEIM. Schietwedstrijd. Woensdag 19 Octo ber a.s. zal voor de donateurs en leden van de Politiesohietvereeniging „Wilhelmina" een wedstrijd worden gehouden in revolver- schieten op het terrein Sporthoff alhier. De hiervoor beschikbaar géstelde prijzen zijn in de etalage van den heer O. Verlint uit gestald. LETTEREN EN KUNST TOONEEL. Wij ontvingen volgende circulaire ter plaatsing: L. S.! Eenigen tijd geleden heeft de heer Pier re Balledux, als artistiek leider van de „Vereenigdo Haagsche Spelers" in een rondschrijven mededeeling gedaan van de samenstelling van zijn tooneelgezelschap en van de stukken, welke voor het komen- tooneel-seizoen op het repertoire zijn LEIDEN. Geslaagd: candidaats-examen rechtsgeleerdheid mejuf- fiouw J. A. M. Fernhoul (Sche\e, ingeni en de heer C. H. Varkevïsser (Dei Haag); doctoraal-examen rechtsgeleerdheid mejuf- i frouw J. B. Adam iDen Haag). Aan dit rondschrijven had de eerste on- dergeteekende een korte aanbeveling toe gevoegd voor dit Katholiek georiënteerd beroepstooneel, een bevestiging tevens van de mededeeling van den heer Balledux, dat dr. H. Duurkens S.J. zijn gezelschap terzijde zou staan, zoowel wat de keuze der stukken, als wat de algemeene richting van het gezelschap betreft. Sedert hebben ondergeteekenden zich vereenigd tot een comité van raad en toe zicht voor dit gezelschap van beroepstoo- neelisten, in de hoop en do verwachting, dat zij er toe zullen kunnen bijdragen dit gezelschap redelijk te doen beantwoorden aan de bedoeling, die bij zijn oprichting vóór zat: in de bestaande behoefte aan ernstige en luimige tooneelkunst in Katho liek milieu zóó te voorzien, dat daaruit groeit een cultureele, een apostolische kracht. Er is behoefte aan goede tooneelopvoe- rïngen in Katholiek milieu. Verschillende onzer sociale, cultureele en algemeene ver eenigingen bieden haar leden één- of meermaal per seizoen een tooneelvoorstol ling. Soms treden daarbij dilettanten op, soms beroepstooneelisten. Maar zoolang er niet is een goed ingespeeld beroepsge zelschap, welks geestelijk en zakelijk bo- ginsel eenparig en duurzaam gericht zijn op dat ééne doel, kamt de cultureele en apostolische waarde van Katholieke too neel- en voordrachtkunst niet voldoende tot haar recht. Ondergeteekenden willen naar de male van hun krachten den heor Balledux hel pen om met aanvankelijk bescheiden middelen een gezelschap bijeen te hou den, dat de Katholieke cultuur helpt uit dragen door tooneelvoorstcllingon, door voordracht-avonden en door hoorspelen voor den Radio-omriep. En hun eerste daad is hun geloofsgenooten uit te noodi- gen er toe mede te werken, dat voortaan ook op dit gebied door organisatie en con centratie het grootst mogelijke nuttige ef fect met de beschikbare middelen wordt verkregen. Naar hun vaste overtuiging ver dienen de heer Balledux en zijn medespe lers vertrouwen, zoowel geestelijk en artis tiek als zakelijk. Maar zij hebben dit ver trouwen ook broodnoodig om te kunnen slagen. En dit vertrouwen dient zich te uiten daardoor, dat alle Katholieke ver eenigingen, die behoefte hebben aan eenige praestatie op het gebied van declamatie en tooneel. de vervulling daarvan, zoo maar ©enigszins mogelijk, opdragen aan de Vor- eenigde Haagsche Spelers. Er is naar onze meening voldoende be staansmogelijkheid voor een katholiek ge oriënteerd tooneelgezelschap. De Veveenig- de Haagsche Spelers hebben reeds, hun kracht getoond, ook door hun optreden voor den K R. Q. Hoe meer zij nu gesteund worden, hoe beter zij hun roeping zullen kunnen volbrengen. Ondergeteekenden zijn gaarne ten dien ste om waar gewenscht, nadere voorlich ting te geven, waarvoor correspondentie kan worden gericht aan den eersten ondor- geteekende: Oostduinlaan 50, 's-Gra ven- ha ere. Men kent het repertoire voor d"t sei zoen. Het is reeds rijk gevarieerd door ernst en luim van onderscheiden aard. En de verschillende leden van het gezelschap hebben nog een persoonlijk repertoire voor declamatie. Men kan dus van deze krach ten een veelzijdig gebruik maken. Door dit te doen verzekert men zich een mede werking, die hooge eischen kan bevredigen en men werkt er tevens too mede, dat de Katholieke tooneelkunst zich in ons land op zeeenrijke wijze kan ontwikkelen. Dr. H. DUURKENS S.J. (Oostduinlaan 50, 's-Gravonhage). L. J M. HAZELZET (Rotterdam). Mr. H. A. M. T. KOLFSCHOTEN, ('s-Gravenhage). SIMON A. A. MAAS ('s-Gravenhage). Mr. J. F. DE VILDER (Aordenhont). LEIDEN, 14 Oct. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 0.601.80, kroten 1.00—1 80, komkommers 1.00—3.50, bloemkool I 1016.40, bloemkool II f 1 8.40, roodekool 3.105.90, savoyekool 4 7.80, groenekool 1.103.80, pieterselie 5080 cent, prei 1.102.40, kropsalade 0.403.50, selderie 0.601.80, bleeksel- derie 823, knolselderie 2.103.50, wortelen 1.105.per 100 kg.: kroten 12, kroten gek. 27, snijboonen 10 32, stokboonen 1542, stamboonen 8 29, witloof 3—16, boerenkool 24, postelein 813, spinazie 15—23, uien 2.804.90, spruiten I 1531, spruiten II 8-11. 15 Oct. Boter De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren -ils volgt: prima fabricksboter (controle) f 1.65 prima boerchbotor 1.55—1.65, goedo boc- renboter 1.45—1.50 por kg. Aangevoerd 59 achtste en 15 zestiende -vaten, wegende 1330 ke. Handel goed. Eieren. Aanvoer 3238 stuks. Prijzen: kippeneieren 5.256.20. kuikeneieren 5 eendeneieren 3.504.10 per 100 stuks. Handel matig. Turfrrarkt van 10 tot en met 15 Oct. Lange turf geen aanvoer, prijs 7—8 per 1000 stuks. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Geerlruida d. van D. de l'Eclu- se en N. van der Niet Jacobu» z. van K. Zuurmond en B. Keijzer Dirk z. van J. G. P J. Duivesteijn en M. v. d. Reijden Sie- brigje d. van S. Bruinewoud en J. Willemsen Hermanna Arnoldina d. van A. J. Cremmce en M. J. Abbenhuis Gerarda Paulina d. van P Bogaards en C. C. van Leeuwen. Overleden: C. M. Rodenburg d. 19 j. J P. van Noord m. 50 j. K. J. van Veen on- geh. m. 51 j. J. P. Brijnen ongeh. vr. 78 j. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. City: Goedffekeurd. Luxor: Goedgekeurd. Trianon: Volwassenen. NIEUWVEEN, 13 Oct. Vrije veiling. Aanvoer 310 kippeneieren 5.S06.30 per 100 stulcs. kaas 2731 cent per pond. Voortaal zal er sleohts om de veertien dagen geveild worden. RIJNSATERWOUDE, 14 Oct. Eiererv voiling. Aanvoer: 1764 kippeneieren 5.40 6.10, 168 eendeneieren 4.004.80 por 100 stuks, kaas 23 cent per pond. ALPHEN a. d. RIJN, 14 Oct. Groenten- veiling. Por 100 kg.: spinazie 16, hoeren- bnnnen 913.40. snijboonen 18—30, pos telein 7, spruitkool 13, uien 5.00—5.60 por 100 bos: selderie 1, peen 5, kroten 2.80, andijvio 1.00—1.50, per 100 stuks: kropsla 1.40, bloemkool 1/13, bloemkool II 6, savoyekool 6.20, roodekool 5.10, meloenen 516. Eioren. Aanvoer 1900 stulcs. Per 100 stuks:' kippeneieren 5.005.80, eenden eieren f 3. KATWIJK a. d. RIJN, 14 Oct. Groenten- veiling. Bloemkool per 100 11.90—16.10, peen per 100 bos 3.206.10, peen per kist van 20. kg. 4090 cent, uien per 100 kg. 2.705.10, roodekool per 100 5.606.70, gelekool per 100 4.606.50. Aanvoer: 30.000 bloemkool, 2800 bos peen, 1200 kg. peen, 1700 kg. uien, 1800 roodekool, 1500 gele kool. AARLANDERVEEN, 14 Oct. Vrije vei ling. Prijzen: kippeneieren 4.90—6.30, eendeneieren 3.60—3.70 per 100 stuks, boter 6566 cent per pond, kaas 15 tot 18 cent per pond. BOSKOOP, 14 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1831 cent, Marcel Rouyer 2241 oent, Hadley 2516 cent, Claudius Pcrnet 40— 60 cent, Columbia 2515 cent, Butterfly 2332 cent, Mac Keiler 4063 cent, Willi. Kordes 2116 cent, Mme Jules Bouohé 20 —34' cent, Rosalandia 8045 cent, Florex 5074 cent, Phoebe 3055 cent, Potin 40 50 cent, Ohas. P. Kilham 1058 cent, Edith Helen 6090 cent, Aug. Noacek 2047 ct., Else Poulsen 60—100 cent, Gloria Mundi 3054 cent, Paul Grampel 2040 cent, E. G. Hill 2510 cent, Ellen Poulsen 2035 cent, Briarcliff 1525 cent, Winnet 2542 cent, Chrysanten, grootbloemig 1.001.80 idem tros 2540 cent, Dahlia's 812 cent Asparagus 5—11 cent, Physalis Franchetti 3050 cent, Gerbera 6070 cent, Clematis Durandi 19 cent, Clematis Prins Hondrik f 2.003.10, Bonte legustrum 1018, Trilo /ba 15—66 cent. TER AAR, 14 October. Centrale Veiling. Kasboonen f 2.703.30; Kas-Stek f 1.30 2 00; Witte Pronkers f 0.70—1.00; Prin- cesseboonen f 2 65; Stamboonen f 3.30; Ui en 4 cent per kilo; Witte kool 34 cent; Roode kool 6 cent; Peen 3—4 cent; Spina zie 4860 cent; Andijvie f 0,80 —1 50; Sla f 0.90—3.90; Druiven per pond 19 cent; Groene kool 4 cent; Meloenen 14 oent; Kro ten 2 cent; Pronkappels 0 oent per stuk; Bloemkool 116 cent; Tomaten A f 0.90 9.90; B f 8.20—10 50; O f 8.40; 00 f 1.50; Gescli. f 3.70—3.Ö0. WOERDEN, 14 October. Veilingvereen. W. 0. Stokprins 14.5; Snijboon 31; Pron kers 813.5; Bloemkool 110; Savoye kool 38; Witte kool 67; Roode kool 26; Groene kool 4; Boerenkool 2.5; Peen 4.55 Spinazie 511; Uien 5 5; Meloen 58; An dijvie 1215; Tomaten 15.5; Legipont 18 —21; Le Loctier 79; Goudreinet 423; Besin de G'ham 3—9; Hooilaars 1115; Grah Jubiló 13; Jockpeer 2 9; Louwtjes 713; St. Germain 5—12.5; Zw. Hugopeer 518; pondspecr 11; Maagdep. 15—18; Vendeur 9—13; Camp zoet 5—16.5; Leraoen 16; Winterjan 3-13; Westl. Boll. 7—11; Novo-Pat 6—25; Sterappel 19—23; Berga mot 48; Botie v. Schon 810; Giezo Wil- chen 5—13; Pesent v. Engl. 4—9; Blanke Reuzen 8—17. Eiercnveiling „W. 0.". Kip wit 4.80 —5.60; gemengd 5 00—5.70; bruin 5,106.00 hen 3.60—4.80; eend 3.20—3.90 per 100. Aan voer 14000 stuks. Boter 6571 p. pond; kans 1820 p. pond. ROELOFARENDSVEEN, 15 October. Tuinbouwveiling. Bloemkool 213 ct. per stuk; Andijvie 70—90; Sla. 50 - 2,90 per 100 krop; Tomaten A 4.30—11.60; idem B 5 70—12.00; idem C 6.10-7 30; idem CC 1.603.70; 2e soort (uitschot) 120—4.30 per 50 kilo; Snijboonen 2.70—3.00; idem stok I 0.80—1.25 por 10 kilo. I Vr*13—LEIDSCHENDAM, 14 October. I Groentenveiling. Kropsla f 1.50—5 50; 2e soort f 0.-10—100; Poen f 3.50—5,50; Toma ten mid. f 4.50 7.20; 2e soort f 2.50—610; 3e soort f 1,00—2 40; rijp f 1.00—5.00; Andij vie f 0.10—1.50; Spinazie f 0 20- 0 06; Pos telein f 5.70 8.50; Radijs f 0.50-0.70; Snij boonen f 0.200.32; Spcrcicboonen f 0.10 f 0 38 Vrije Veiling Op dc heden gehouden vrije veiling in café „Het Eiland" werden aangevoerd: 10003 kippeneieren ft, f 5 30—6 per 100 stuks; kippen f 0.40—0.90; Eenden f 0.50—0.70; Konijnen f 0.501.80; Duiven f 0.11—0.19.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3