CENTRALE VERWARMIN IES ZATERDAG 15 OCTOBER 1932 DE LEÏDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 GYMNASTIEK R. K. Gymn. Ver. „Wilskracht Voor Spierkracht". W. V. S. blijft zich in de belangstel- van velen verheugen. En geen won- Wie de oefenavonden in de zoal het Pieterskerkhof eens bezcekt kin zien, wat de oorzaak van deze be- .ngstelling is. En we noodigen dan ook R- K. Leidsche Gymnasten uit eens in kijkje te komen nemen. Ze behoeven nog heelemaal geen lid te zijn! iat is niet noodig. Dat worden ze van- wel! Als ze maar eens zijn komen ijken en meegemaakt hebben hoe pret- en gezellig, en hoe degelijk tevens, ewerkt wordt. Do kleintjes, die op Dinsdagavond an 1819 uur oefenen onder leiding an den heer van Oerle, vormen al een aardig klasje en als deze adspi- zoo enthousiast blijven werken tot heden, wordt 't nog een keur- iloegje. En waarom zouden ze minder enthou- iaat worden 1 Ze zien immers, dat alles best loopt n dat hun afdeeling steeds groeit en in ledental. En 't aardigste is, dat dit allemaal eigen werk is. Zelf maken ze door over die prettige oefenavonden te de beste propaganda en de toe- jeming van het aantal adspiranten is dan ook voor het grootste déél danken. De junioren doen dat ook en deze die Donderdag van 19 y,20% uur oefent, onder leiding van den heer Helmond, breidt zich ook gestadig uit. Dat moet natuurlijk zoo blijven voort gaan en dat kan ook, want er zijn on de jongelui van 1217 jaar nog heel wat gymnasten, die nog niet bij ons aangesloten en er toch wel bij hoo- Ook bij de leden-afdeeling gaan we in de goede richting. Niet, dat het groepje wat Donderdag van 20 21uur on der leiding van den heer v. Helmond oefent, geen uitbreiding meer behoeft. Integendeel I Er ontbreken er juist nog teveel, die we zoo gaarne bij ons zouden zien. Gymnasten, we wachten jullie allemaal. RECHTZAKEN BEDRIEGELIJKE BANKBREUK. Ter zake bedriegelijke bankbreuk veroor deelde de Haarlemsohe Rechtbank op 12 Juni j.l. den bloembollenhandelaar J. M. G. te Hillegom tob 1 jaar gevangenis straf. Op 5 Mei 1931 was hij door de rechtbank failliet verklaard. Hij zou een bedrag van 3047.50 niet aan zijn curator hebben ver antwoord. Verd. ging van het vonnis van de rechtbank in kooger beroep en Dinsdag j.l. diende deze zaak voor het Amsterdani- 8ohe Hof. De procureur-generaal achtte het ten laste gelegde bewezen en eisohte bevesti ging van het vonnis behalve t.a.v. de op gelegde straf, die spr. te laag vond. Hij vorderde een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden. Gisteren hielde de verdediger mr. H. O. Drilsma zijn pleidooi. PI. zegt o.m., dat z.i. de verklaringen van den compagnon van verd. niet betrouwbaar waren. Verd. was n.n. na zijn faillissement naar Antwerpen uitgeweken, waar hij een expeditie-handel in bloembollen had opgericht samen met zekeren de W., een oud-employé van hem. Deze compagnon had verklaard, dat verd. ihem had medegedeeld, dat zijn broer nog 3000 van hem in bewaring had. Tijdens het pleidooi besloot het Hof de zaak terug te wijzen naar den rechter-commissaris om een onderzoek te doen instellen: lo. naar de 8000 die aan een Leidsohe firma wa ren gestuurd vóór het faillissement; deze firma had het geld echter nooit ontvangen en volgens verd. was het geld verloren ge gaan, 2o. nader te onderzoeken, waar het geld van verd.'s vrouw is gebleven. De verdediger, mr. Drilsma, vroeg hierop verd.'s onmiddellijke in vrijheidstelling. Verd. heeft reeds 8 maanden doorgebracht in voorloopige hechtenis. Of een veroordee ling zal kunnen volgen, staat nog zeer te bezien en naar pleiters meening bestaat geen vrees meer voor ontvluchting. Het O. M. verzette zich daartegen. Na in raadkamer te zijn geweest werd het verzoek van den verdediger afgewezen. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Voor de Politierechter stond gisteren te- reoht mej. A. M. R. geb. P. te Leiden, terzake van het doen beleenen van eenige dekens die zij in huurkoop had. Voor net ontvangen geld, maakte zij ter gelegenheid van een feestje een uitstapje met haar fa milie. Een over haar uitgebracht reclasfcee- ringsrapport was volgens den Officier van Justitie minder gunstig. Verdachte beken de het haar ten laste gelegde feit. De offi cier van Justitie Mr. Asc-h van Wijck eisoh te drie weken gevangenisstraf. De Politie rechter onmiddellijk vonnis wijzende, ver oordeelde verdachte tot 2 weken gevange nisstraf. Verdachte hoorde de uitspraak schreiend aan. Tegen de niet verschenen V. uit L e i d e n werd door de officier drie maanden gevan genisstraf geëischt wegens vernieling. De Politierechter legde verdachte een week gevangenisstraf op. Tegen de niet verscheenen C. S. uit Leiden eischte de Officier van Justitie 14 dagen gevangenisstraf wegens weder- «pannigheid tegen een tweetal agenten van Politie, nadat de zes getuigen waren ge hoord. De Politierechter veroordeelde ver dachte overeenkomstig de eisoh. Vervolgens stond terecht de 18-jarige C. J. J. uit Nieuwveen, terzake van die renmishandeling. Verdachte zou namelijk een varken, hetwelk in een aan verdachte toebehoorend stuk land graasde, hebben mishandeld. Juist was verd. daar bezig met het ge bruiken van een zeis, waarmede ver dachte het dier een wond van 35 c.M. toe bracht. Verdachte beweerde dit in drift ge daan te hebben. De officier eischte 20 subs. 20 d. gevangenisstraf. De Politieroh- ter veroordeelde verdachte tot 20 sub. 10 dagen gevangenisstraf. Vervolgens stond terecht C. P. de Br. uit Alphen aan den Rijn, terzake van mishandeling van de caféhouder O. aldaar. Verdachte wilde op 24 Juni j.l. een bezoek brengen aan het café van den getuige G. G. was op dit bezoek niet bijzonder ge steld, waarom de heer G. verdachte niot toeliet. Hierover was de Br. ©enigszins ont stemd, waarom hij den heer G. mishandel de. Na het hooren van een getuige, eisohte de Officier tegen verdachte een geldboete van 15 subs. 15 dagen gevangenisstraf. GEMENGDE BERICHTEN AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Bestuurder ongedeerd. Gisterochtend had op den bewaakten overweg nabij het station Kruiningen-ler- seke een ongeluk plaats, dat nog goed is afgeloopen. Op het tijdstip, dat.de hoornen van den overweg waren neergelaten, kwam de heer R. uit Goes met zijn auto aanrij den. Door onverklaarbare oorzaak reed de bestuurder dwars door de boomen heen. Eerst midden op de rails kwam de auto tot stilstand. Juist naderde op dat oogen- blik de sneltrein naar Roosendaal. De auto werd door den trein gegrepen en totaal ver splinterd. De bestuurder sprong op het laatste moment uit den wagen en redde zoo doende zijn leven. TWEE WIELRIJDERS AANGREDEN. De chauffeur reed door, maar botste later tegen een paal. Donderdagavond werden in de Rumpe- nerstraat te Brunssum twee fietsers uit Brunssum door een auto tegen den grond geworpen* De oudste der twee was bewus teloos en bleek een zware hersenschudding gek'regen te hebben. Zijn 17-jarige broer had een enkelbreuk. Beiden werden per ziekenauto naar het hospitaal te Heerlen overgebracht. De beide fietsen waren to taal vernield. De auto, "Welke dit ongeluk veroorzaakt had, stopte niet en reed ver der. Het nummer was echter gezien en ge noteerd. Even voorbij de tramhalte Bruns sum botste de wagen tegen een paal van het electrisch net en werd zoo tot stoppen gedwongen. Er bleken, naar het „Hbld." meldt, drie personen in te zitten, van wie eohter de chauffeur verdwenen was. Een van de inzittenden was in het gezicht ge wond. De auto bleek toe te behooren aan een persoon uit Heerlerheide en bestuurd te zijn door een man, eveneens uit Heer lerheide. TEGEN EEN VRACHTAUTO GEREDEN. Twee motorrijders zwaar gewond. Te Uithuizermeeden is Donderdagavond de motorrijder Bos uit Harhngen, die zijn zwager, den heer Muyer, als duopassagier meevoerde, tegen een vrachtauto gereden, toen deze plotseling van richting veran derde. Beiden werden zoo zwaar gewond, dat zij bewusteloos werden opgenomen en naar de schoonouders te* Roodeschool moes ten worden vervoerd, daar hun toestand overbrenging naar Groningen niet toeliet. SLEEPSCHIP OP DE MAAS OMGESLAGEN. Vrijdagavond was het sleepschip „Ato", metende 133 ton en toebeboorende aan A. Eikeman te Rotterdam, met ©en lading van 33haspels electrische kabels op weg van Rotterdam naar Leidschendam. Op de Maas ter hoogte van de Parkhaven is de dek lading van het sleepschip, dat getrokken werd door de sleepboot Holland 9, gaan verschuiven. Hierdoor ontstond gevaar voor het schip, zoodat noodseinen werden gege ven. Een boot van de Havendienst voer naar de plaats des onheils en de havenbe- diende A. Sohoots stapte over op de „Ato". MET OLIEBRANDER SANITAIRE INST BERNARD SCHULTE Voorhout bij Leiden - Telefoon enheim 4532 Het sleepschip lag toen juist dwars voor de Parkhaven, waarheen de kapitein van de sleepboot het in veiligheid wilde bren gen. Het schip lag daar dwars op de gol ven, helde naar bakboord over en zonk spoedig daarop. De sleepboot Holland 9 maakte hierdoor vrij ernstig slagzij, waar door van de deklading, bestaande uit 21 haspels kabels, er 9 over boord gingen. Door het zinken van de „Ato" waren drie menschen te water geraakt, n.l. de haven- bediende, die juist was overgestapt, de 24- jarige H. N. de Weerd uit Rotterdam en de 22-jarige G. A. Ramp uit L e i d e n. Het drietal kon door de boot van de Haven dienst worden opgepikt, waarna zij naar het bureau van de rivierpolitie werden ge bracht en van droge kleeren voorzien. De gezonken boot levert geen gevaar op voor de scheepvaart. Het schip zal heden wor den gelicht. DE GROOTE DIEFSTAL BIJ DR. PHILIPS. Dader te Berlijn aangehouden. In samenwerking met de Nederlandsche politie en recherche, heeft de recherche te Berlijn in ©en hotel aldaar een persoon gearresteerd dié er van verdacht wordt op 24 Juli j.l. de inbraak te hebben gepleegd in de flatwoning van dr. Philips te 's-Gra- venhage, waarbij o.a. een cassette werd ontvreemd inhoudende voor een waarde van ruim twee ton aan juweelen en baar geld en honderd Engelsohe ponden. De verdachte stond in het hotel, waar hij bij zijn arre-statie vertoefde, ingeschreven onder den naam Dalman en heeft, zooala thans gebleken is, ook ©enigen tijd in Duitschland geleefd onder den naam van Freiherr von Lukaroh. Onder verdachte omstandigheden was hij den dag na de in braak per vliegtuig uit Nederland naar Duitschland vertrokken. Hoewel de gear resteerde tot nu toe alles ontkent, zijn de aanwijzingen tegen hem zóó sterk, dat de Ned. Justitie ©en arrestatiebevel heeft uit gevaardigd en zijn uitlevering naar Neder land heeft gevraagd. ZIGEUNERS OVER DE GRENS. Bewaking gefopt. Donderdag bleek, dat zich nabij den Brusselschenweg te Maastricht een groep zigeuners had gelegerd. De marechaussee's van Wolder waren spoedig ter plaatse en hadden opdracht de groep bruingezichten in bewaking te nemen. Volgens verklaring der zigeuners waren zij in dien afgeloopen nacht nabij Lanaeken door de Belgische gendarmen over de grens gezet. De Belgen hadden de kans schoon gezien zich van het lastige volkje te ontdoen en er Maas tricht mede opgescheept. De rollen zijn nu omgekeerd, want dezerzijds wordt nu op elke gelegenheid geloerd om de ongevraag de gasten over de landsgrenzen te wippen. WEEKAGENDA R.K. VEREEN1GINGEN TE LEIDEN. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN Secretariaat: Leliestraat 7. Zondag. De groote zdal van het Bonds- gebouw voor ontspanning g©opend vanaf 6.30 uur. Maandag. Rechtskundig Bureau voor de leden van de afdeeling Leiden en Omstre ken van 6.308.00 uur, Bondsgebouw Steenschuur 15. Maandag. Eerste Ontwikkelingisavond voor de R. K. Werkloozen om 8 uur in de groote zaal van het Bondsgebouw. Dinsdag. Bestuursvergadering St. Paulue 8 uur. Woensdag Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Donderdag Ledenvergadering St. Paulue 8 uur. Vrijdag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eenigmg „Pulchri Studio", 8 uur. Zaterdag. Spaar- en Voorschotbank 78 uur. Brandstoffencommissie 78 uur. Ziekenkas 7 uur. Vanaf Dinsdag 18 October zal de groote zaal van het Bondsgebouw geopend zijn van 912 en van 25 uur, voor de R. K. Werkloozen, 's morgens van 910 uur stem pelen in de groote zaal, precies 10 uur wor den de lijsten weggehaald. Vanaf dien da tum is het Bondsbestuur overdag aan de zijde van Steenschuur gesloten, toegang tot de groote zaal is overdag uitsluitend Boomgaardsteeg ingang Breestraat. Rij wielen mogen niet in het gebouw worden gezet. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereemging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9 in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30 uur tot 2.30 uur, en van 7 tot 10.15; verplichte bijeenkomst van 8.159.45 uur. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting van de St. Jo seph's Spaarkas. De Spaarkas wordt waar genomen door de heeren P. v. Bergen He negouwen en P. Klein. Van 12 uur bibliotheek. Vanweg het succes van II. Zondag is het wederom te 8.15 uur prijsbiljarten om prachtige prijzen. Maandag. Bijeenkomst voor de leden van 6 tot 10.15 uur. 8 uur turnclub Oranje Zwart, lokaal Pieterskerkhof. 8.30 uur onderlinge damwedstrijden. 8.30 uur insohrijving nieuwe leden in de Presidentskamer. D'nsdag bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur. 8.30 uur adspirantencursus. Woensdag 8.15 uur Liedertafel „Sebas tian Schaeffer", Allen op tijd aanwezig. 8.30 uur Repetitie tooneelclub „Adolf Kolping". Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Vrijdag 8.15 uur Symphonie „Franz Schweitzer". 8.30 uur Repetitie tooneelclub „Adolf Kolping". Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. 8.15 uur Kegelclub de Poe delaars. lederen Zondag van 1 tot 2 uur en iede ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Lees bibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Verdore mededoelingenZondag 23 Oct. a.s. te 8 uur in de St. Lodewijkskcrk Ge zongen II. Mis waaronder plechtige Alge- meene H. Communie. Na de H. Mis wordt door allen gezongen „Knielt Christen- schaar" (bladz. 24) en na de luide dankzeg ging Heilige Joseph, trouwe hoeder" (bladz. 32) waarna 'in het Gezellenhuis gemeen schappelijk ontbijt. De Recollectie-oefening voor de oud-retraitanten zal plaats hebben op Donderdag 27 October a.s. te 8.45 uur. Deze avond vrij houden. ST. PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 52. Zaterdag. Leesbibliotheek van 89 uur. Zondag van 12 uur bibliotheek. Zondag 4.30 uur conferentie, contributie- betalen en ontspanning. Maandag 6.30 uur Zangclub. Dinsdag 8.30 uur Aloysiusgroep. Zaterdag geen huisvlijtclub en geen bi bliotheek. DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. 609. Onder groot gejuich van de kabouters, die de ga6ten omringden, ging men naar den koning der kabouters, om hem te kunnen vertellen, dat het prinsesje was ge red. Ze zongen liederen, lachten en keken nieuwsgierig naar de lieve prinses5 die zich gelukkig gevoelde, nu zij gered was. 610. Door den koning, die natuurlijk zijn kroon droeg, werd zij zeer minzaam ontvangen. Door Keesie werd de prinses den koning voorges'eld. Met uitgestrekte handen stond de koning van den 'roon op, om haar een pakkert te geven en haar geluk te wenschen met haar redding. Cok Keesie en het matroosje kregen van den koning complimenten voor hun heldhaftige daad. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 9 uur H. Mis, waarna ontbijt en recreatie volgens gewoonte r 6 uur Lof en recreatie. Bibliotheek en spaarbank. Woensdag 'e avonda 7.30 uur Lof en pre dicate ter opening van het triduum. Donderdag en Vrijdag 's morgens te 6 uur H. Mis met predicate en 's avonds te 7.30 uur Lof met predicate. Zaterdag 's morgens te 6 uur H. Mis mot predioatie, 's avonds te 6 uur biecht.hooren. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS". Zondag 2.30 uur: Voetbalwedstrijd tegen het St. Aloysius-Patronaatself tal te Oegst- geest. Opstelling: Doel: C. v. d. Meel; a-chter: van links naar rechts: F. Schimmel en H. Krom; midden: J. Klein, P. van Haas toren en K. Slegtenhorstvoor: Jo Visser, W. v. d. Wiel, P. Breddels (aanv.), M. Visser, J. Simons. Reserve: M. Gibbon, J. Kompier, en B. Visser. Zondag 4.30 uur Contributiebetalon cn ontspanning voor jongens onder do 14 jaar. 6.45 uur: Bijeenkomst groepleiders ora daarna gezamenlijk naar de feestavond te Oegstgeest te gaan. Na het Lof tot 6 uur Ontspanning Jon gens boven de 14 jaar. Maandag 6.30 uur Teekenclub. Jongste afdeeling. Te 7 uur Hoogste afdeeling. Woensdag 4 uur Botanieolub. Woensdag 6 uur Postzegelclub jongste afd.; 6.45 uur Postzegelclub hoogste afd.; 6.45 uur Zaagclub; 7.30 uur Esperantoles; 8.15 uur Tooneelclub. Donderdag 6.30 uur Teekenclub. Hoogste afdeeling. Vrijdag 8 uur Vergadering Wandelclub. Zaterdag 7 uur Contributie betalen. Bi bliotheek. ZITA-VEREEN1GING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis- j'es op Zondag en Donderdag van 8—10.30 uur. DE GRAAL. Voor Leiden en alle stootbrigades. Zaterdag van 6.309 uur en Zondag van 11.3012 uur gelegenheid om je lidmaat schap te voldoen. Daarbuiten wordt geen contributie in ontvangst genomen. Zaterdag om half drie bijeenkomst van do Mulo-club. Breng al je vriendinnen en kennisjes mee. Ik reken op een groote op komst 1 Zaterdag half vier wordt onze 2e cadet- tenolub geformeerd. Zondag 2 uur vergadering van de oude garde van groepleidsters, half vier mus- sehenclub, dus niet kwart over vier. 5 uur zangles. Maandag om 7.45 uur H. Mis. 89.30 uur reidansen, knippen en naaien 89 uur Gymnastiek.» Dinsdag 9 uur leidstersbijeenkomst. 7.309 uur reliëf en handwerken. Woensdag. Kruiskinderen 1.30—2.15 uur Dwergen, kwart over twee tot drie uur Heksen, van drie tot kwart voor vier Enge len, kwart voor vier tot half vijf uur E'lfen, van half twee tot dire uur handwerken en van drie tot half vier handwerk, knutsel en reliefclubje. 89.30 uur reidansen, naaien en knip pen. Donderdag 5—fi uur Gym. afd. jongeren; 6.15—7.15 uur Gym. voor Graalleden. 810 uur mandoline. 89.30 uur weven, houtzagen, handwer ken, reidansen, handwerken voor de ka pel, huisvlijt en trommelen. Vrijdag. 5—6 uur Gym. Afd. A, 8—9.15 uur Gymn. afd. B. 8—9.30 uur reidansen, naaien en knip pen. 6.307 uur naaien en knippen. Zaterdag: 8—9.30 uur Volkszang. GRAALWACHTEN. Zondag: Stompwijk: 31.30 uur reidansen en handwerken. Oegstgeest: na de Hoogmis repetitie. Zoeterwoude: 7.30 uur Alg. H. Commu nie. Denk aan onze afspraak! Maandag: Hillegom: St. Jozef 7.309 uur reidansen voor de jongeren. Oegstgeest: 89.30 uur reidansen. Zoeterwoude: wegens het veertiguren gebed geen club. Meerburg: van 56 uur Kruiskinderen. Dinsdag. Lisse: Van 78.15 uur club avond voor de jongeren daarna voor do groot© afdeeling. Meerburg: 7.30—9 uur handwerken. Zoeterwoude: geen clubavond. Woensdag. Hillegom St. Martinus: 7.30 uur reidanson en handwerken. Sassenheim: 7.30 uur kleine afdeeling, daarna groote afdeeling. Voorschoten: 7.309 uur clubavond. Meerburg: 78.30 uur tooneel. Denken jullie aan de afspraken. Donderdag: Hillegom: St. Jozef van half acht tot half tien clubavond. Vrijdag: Warmond: 7.309 uur reidan sen en handwerken. Zaterdag 28 October. Eerste bijeenkomst voor dc Kruiskinderen uit Warmond. Hoe ra, dat zal een pret zijn. Je zorgt natuur lijk dat je alle precies om drie uur op het schoolplein bent. Jullie komen natuurlijk met een reuze groot aantal op. dan wordt je een groep waar de Warmondsohe Graal trotsch op is. Zaterdag: Groenendijk: wegens dc Misv- sieweek geen club, maar wel Zondag na d« middagkerk. Excelsior, Alleluia, Vooruit!

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 15