LOSSE NUMMERS UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG IS OCTOBER 193* DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 ALKEMADE. Geioren: Hendrieus, z, v. Johannes Totrug van don Broek en Johanna Maria Borst. Johannes Jozefus Antonius, z. v. Hendrik Dapper en Johanna Bax. An tonius Joannes, z. r. Jacobus Wilhelmus Hoogenboom en Geertruida Schoo, Ondortrj i 1: Cornelia Verweij, 3f j. en Lijntje Loopik j.d. 26 j. Overleden: Gerrit van Klink, 92 j., echtgenoot van Cornelia Bijlemeer. Ma ria van Zaal, 63 j., echtgenoot van Pieter van Diemen. NOORDWIJKERHOUT. Kiesvereeniging. Vrijdagavond verga derde in het café van mej. de wed. J. L. Brama de R.-K. Kiesvereeniging „Recht en Orde". Te ongeveer half acht opende de Voor- ziter, de heer H. Langeveld, de vergade ring met den chr. groet, heette alle aanwe zige leden hartelijk welkom en sprak er zijn genoegen over uit, dat zoovele leden aan wezig waren. Hij hoopte dat de besprekin gen in een goédèii geest gehouden zouden worden. Als punt 2 kwam aan de orde de voorlezing van dé notulen van de vorige vergadering. De notulen werden dóór den secretaris, den heer J. Zonneveld, Voorge lezen en ongewijzigd Vastgesteld, ónder dankzegging van den voorzitter. Punt 3. jaarverslag van den secretaris. Hierna werd voorgelezen het jaarverslae over het boekjaar 19311932. De voorzit ter dankte den Secretaris Voor zijn keurig verslag* Vervolgens werd wegens de nog niet aanwezigheid van don penningmeester aan puntö Van de agenda begonnen. Verslag commissielid van do kas van do Centrale. De heer C. van der Klauw bracht hier na verslag uit. De boeken en kas zijn in orde bevonden. Er was een batig saldo van 69.53. Punt 9. Tot commissielid om de kas van de Centrale na te zien werd wederom benoemd de heer O. v. d. Klauw. Punt 10. Verkiezing afgevaardigden Centrale Noordwijkerhout. Tot afgevaardigden werden benoemd do heeren W. Th. Langeveld en P. Koelewijn. Punt 11. Verslag afgevaardigde Centrale Noord wijkerhout. De heer C. v. d. Klauw bracht hierom trent verslag uit. waarvoor hij den dank van den voorzitter kreeg. Hierna kwam aan de orde punt 12. Ver kiezing van 7 bestuursleden. Er waren 3 candidatenlijsten ingeleverd waarop voor kwamen de volgende personen. 1. H. Langeveld, 2. Joh. v. d. Voet, 3. J. Zonneveld, 4. J. P. van der Ploeg, 5. J. Wessels, 6. N. van der Klauw, 7. E. Hoger- vorst, 8. J. H. Pennings, 9. Nic. Hulsebosch, 10 C. Geerlings, ll. C. van Noort. Tot st-emopnemers werden aangewezen de heeren P. P. van Denzen, J. Taskin en M. Smit. Tijdens de stemopname werd voortge gaan met het afwerken der agenda. Punt 14. Verslag afgevaardigde Kamer-Centrale Leiden. Dit verslag werd voorgelezen door den heer H. Langeveld, waarna bij punt 15 werd behandeld de agenda van de Kamer- Centrale, welke agenda door den secreta ris, den heer Zonneveld, werd Voorgelezen. Intusschen verleende de voorzitter het woord aan don heer Mnrijnen, die zeide, dat aan het nieuwe reglement één punt ontbreekt n.l. dat. alle raadsleden behoo- rende tot de R.-K. Staatspartij, lid moeten zijn van de R.-K. Raadsfractie. De voorzitter antwoorde hierop, dat dit punt nog niet is opgenomen, omdat den raadsleden den tijd moet gegeven worden zich over deze kwestie eens te bedenken. De voorz. achtte het beter dat zij vrijwil lig zouden toetreden. Hij zeide er niet aan te twijfelen dat alle R.-K. raadsleden, bé- hoorende tob de R.-K. Staatspartij, zouden toetreden. Bij punt 16 gekomen las de secretaris het verkiezingsprogram voor van do R.K. Staatspartij. Hierna werd de uitslag medegedeeld van de verkiezing der bestuursleden. Inge leverd waren 62 biljetten, 59 waren geldig. De heer H .Langeveld verkreeg 52, J. v. d. A oet 54, J. Zonneveld 16, J. P. v. d. Ploeg 25, J. Wessels 47, Na van der Klauw 32, E. Hogervorst Nzn. 45, J. H. Pennings 27N. Hulsebosch 16, C. Geerlings Gzn 34 en C. v. Noort 27 stemmen. Zoodat gekozen waren: H. Langeveld, J. d. Voet, J. Wessels, N. v. d. Klauw, E. Hogevorst en C. Geerlings. Daar do heeren J. H. Pennings en C. v. Noort A.Hzn, elk 27 stemmen hadden gehaald, moest er een loting plaats hebben, de heer Pennings be dankte echter voor de benoeming, zoodat C. v. Nooft was gekozen. VervolgenB was aAn de orde verkiezing ran een voorzitter (Punt 13). Uitgebracht werden 39 stemmen. Op den heer H, Lan geveld 41, E. Hogervorst 11, J. v. d. Voet 5, C. Geerlings 2 stemmen, zoodat do heer H. Langeveld (aftredend) tot voorzitter is gekozen. De nieuwe gekozene nam hierna het woord en zeide zijne benoeming aan te ne men. Hij verbond er echter de vraag aan of de leden ook in de toekomst mede wil len werken om de taak van den voorzitter zoo licht mogelijk te maken. Al mocht ik wel eens falen, vervolgde spreker, dan deed ik het met de beste bedoelingen, een mensch kan zich wel eens vergissen. Hij bracht ook dank aan de aftredende niet-herkozen bestuursleden voor de vele werkzaamheden in het belang van de ver eeniging verricht en sprak do hoop uit, dat ze als lid van de verceniging hun plicht zullen blijven doen. In het bijzonder bracht hij dank aan den scheidenden se cretaris, den heer Zonneveld, voor de vele en uitgebreide werkzaamheden als secre taris voor de vereeniging gedaan. Deze taak, zeide spreker, was êen opofferende functie. Applaus van de vergadoring onder streepte de woorden van den voorzitter. Daarna kwam punt 4 aan do orde: Re kening en verantwoording van den pen ningmeester. Uit de rekening bleek, dat de inkomsten bedroegen 194.60, en do uitgaven 175.90, zoodat. nog in kas is 18.70. De penning meester deelde mede, dat nog 20.af gedragen moet worden aan de Centrale, doch deze uitgaaf zal in het volgend boek jaar gedaan worden. Bij punt 5 werden tot leden der commis sie tot nazien van de boeken van den pennigmeester benoemd de hoeren H. v. d. Voet en H. Looyestijn. Punt 6. De begrooting voor het boekjaar 10321933 sluit met een gelijk bedrag van inkomsten en uitgaven ad 213.30. Punt 7 De contibutie 19321933 werd vastgesteld op de thans geldende bedra gen. De voorzitter stelde vervolgens aan de orde do verkiezing van een lid voor het bestuur van do Centrale Noordwijkerhout, in verband met het aftreden van den heer J. P. van der Ploeg. Uitgebracht werden 57 stemmen en 2 blanco. De heer Wessels vèrkreeg 14, N. v. d. Klauw, 7. C. Geerlings 11, E. Hogervorst 20, en C. van Noort 3 stemmen, zoodat de heer E. Hogervorst was gekozen. De voorzitter dankte vervolgens de stem- opnémerB voor de boWezen diensten. Daarna ontstond een wijdloopende dis cussie over de amendementen, ingediend op het verkiezingsprogram, waarna bij het punt: mededeelingen de voorzitter zeide, dat het nieuwe Reglement door de Cen trale is goedgekeurd. Bij de rondvraag bedankte de heer J. v. d. Voet voor het vertrouken in hem ge steld door hem opnieuw tot bestuurslid te kiezen vroeg de medewerking van allo leden. Op een vraag van den heer v. d. Werf omtrent het laten optreden van een spre ker voor een propaganda-avond, antwoord de de voorzitter dat het bestuur dit zou overwegen doch dat dit in Noordwijker hout, gezien de hiermede opgedane erva ringen van vroeger niet veel gedaan is. De heer P. Koelew ijn stelde voor een propagaadaclub op te richten. De heer A. H. van Noort wekte de leden op de ontwikkelingsavonden welke dezen winter door den Volksbond zullen gege ven worden, te bezoeken. Daar verder geen gebruik werd gemaakt van de rondvraag, sloot de voorzitter de vergadering met den chr. groet. Na het sluiten gaven zich 7 personen op voor de propagandaclub. NOORDWIJK Kiesvereeniging. Naar wij vernemen heeft de heer J. H. A. v. d. Weijden, welke Maan dag 1.1. gekozen is tot Voorzitter van de R.K. kiesvereeniging, deze benoeming niet aangeno- Chrysanlhen-tentoonstelling. Door de Ned. Maatschappij van Tuinbouw en Plantkun de afd. Noordwijk, is dezen zomer aar haar leden een flink gedeelte Chrysanthen-stekken uitgereikt met het doel van deze kweek een onderlinge tentoonstelling te organiseeren. Deze tentoonstelling zal nu plaats hebben op Donderdag 20 October a.s. te 8 uur iü hote! Royal. Óp deze expositie zal ook ge;egenheid zijn voor vrije inzendingen, zoowel van chry santhen als van andere bloemen en planten. NIEUWE-WETERING. Rectificatie. Ons bericht inzake de op brengst der collecte ten bate van het cri- cis-comité is onvolledig geweest. Wij heb ben namelijk slechts vermeld de opbrengst in een gedeelte van ons dorp; het vermelde bedrag moet nog met 53.worden ver hoogd. Het totaal bedrag is dus 53.en 39.621/» is 92.62 1/2. OUDEWETERING. Kiesvereeniging. Ten huize van den heer H. P. Klein had gisteravond een ver gadering plaats van de R. K. Kioavereeni- ging alhier ter behandeling van het Con cept-Part ij-Pogram en de daarop betrek king hebbende amendementen en moties. De voorzitter, de heer G. H. Rotteveel opende de vergadering met den Chr. groet en heette de aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder den Zeereerw Heer Pas toor. Spreker wees er in zijn openingswoord op, dat hot verkiezingsjaar 1933 al weer bijna voor de deur staat, zoodat de kies vereeniging aich gereed moet maken om, wanneer de verkiezingsactie zich ten volle zal ontplooien gereed te zijn om daaraan, zij het in verband met het betrekkelijk ge ringe aantal kiezers, die hier woonachtig zijn, in bescheiden mate toch zoo goed mo gelijk deel te kunnen nemen. Een eerste voorbode van deze actie is behandeling van het Concept-Partij-Program, terwijl tevens nog behandeld zal worden een ingekomen circulaire inzake een te ontplooien actie tot verkrijging van een meer doelmatige ver tegenwoordiging van het Platteland in de Tweede Kamer. Spr. spreekt den wensch uit, dat de bespreking van deze beide on derwerpen voor de partij en onze kiesver eeniging vraehtdragend moge zijn. Na lezing van de notulen van de vorige vergadering door den 2en Secretaris, den heer J. J. de Jong, wordt overgegaan tot behandeling van de agenda. De voorzitter verzoekt het bestuurslid, den heer P. H. van den Bosoh, om de be handeling van het Partij-Program met de amendementen en de moties over te willen nemen. Alle punten van het Concept-Program worden alle stuk voor stuk met de op ieder punt betrekking hebbende amendementen in behande.ing genomen. Tevens werd daarbij mededeeling gedaan van het advies van de Centrale Kiesvereeniging „Alke made'', vastgesteld in de in do vorige week plaats gehad hebbende vergadering. Uit de gehouden discussies bleek, dat de aanwezi- zijn op de Kantoor-uren aan ons Bureau verkrijgbaar ad 0.05. ALSOOK BIJ: Sigarenmagazijn „INSULINDE" HeerefcS'traat hoek Zoeterw. Singel Sigarenmagazijn Fa. SOMERWIL Hoogewoerd hoek Watersteeg. Sigarenmagazijn „HAVENBRUG" Haven. Sigarenmagazijn A. KOSSEN Joh. de Withstraat 42. KIOSK PRINSESSEKADE gen zich behoudens enkele uitzonderingen met de door dé Centrale vastgestelde hou ding konden vereenigen. Na afhandeling van dit punt deed de Voorzitter voorlezing van de ingekomen cir culaire van het Comité van Actie tot ver krijging van een meer doelmatige vertegen woordiging van het Platteland in de Twee de Kamer. Enkele aanwezigen konden zich met dit adres niet veroenigen, doch de meerderheid stemde met de algemeene strekking ervan wel in De lijsten zullen langs de huizen circuleeren, zoodat een ieder, die voor deze actie gevoelt daarop zijn handteekening kan p.aatsen. Bij de daarop volgende rondvraag brak de heer C. W. Kortekaas een lans voor de in nood Verkeerende. kleine kweekers en noemde hij enkele maatregelen welke on verwijld dienen getroffen te worden tot voorziening in den dringenden nood dezer mènschen en tot behoud van hun bestaans- moge.ijkhéid. Onder een toepasselijk woord werd de ver gadering hierop door den voorzitter met den Chr. groet gesloten. R0EL0FARENDSVEEN. Kiesvereeniging. - In de Pancratiuszaal alhièr had gisteravond een druk bezochte vergadering plaats van de R. K. Par. Kies vereeniging. De voorzitter, de heer de« Koning, open de de bijeenkomst met een woord van wel kom tot de leden Spr. heette in het bij zonder we.kom de heer J B. Wesseling, die hedenavond als'spreker zou' optreden. Na voorlezing van de notulen welke on der dank aan den secretaris wérden vast- gestled, werd in behandeling genomen de amen-dementen op het verkiezingsprogram 1933. Er waren véle amendementen inge diend. Enkele hiervan werden door het be stuur ondersteund, andere werden voor ken nisgeving aangenomen, omdat zij teveel in details traden. Op voorstel van den heer van Dooren werd adhaesie betuigt aan het amendement om zooveel mogelijk vrouwe lijk personeel in dienst bij overheidslicha men te weren, om reden nog vele manne lijke krachben zonder werk loopen en de po sitie van de vrouw een geheel andere is. Hoewel dit amendement oenige bestrijding vond, werd door de vergadering besloten dat de afgevaardigde naar den partijraad dit amendement zou verdedigen. Hierna werd het woord verleend aan den heer Wesselingh, die als onderworp had gekozen: De groote belangen van tuin ders en boeren bij de verkiezing deF Twee de Kamer in 1033. Spr. begon een uiteenzet ting te geven van het doel van het comité van actie, hetgeen hierop neerkomt dat naast de intellectueele leden ook zitting in de vertegenwoordiging hebben practische menschen om de belangen van boeren en tuinders te behartigen. Over het algemeen is de Regeering nog niet voldoende door drongen van de nooden in den land- en tuinbouw. Spr. wijst erop dat in de meeste staten van Europa, die zelfs nog kleiner zijn dan Nederland, een afzonderlijk depar tement van Landbouw is. Hier in ons land is de landbouw alhier op den achtergrond geschoven. Men heeft hier gehad een depar tement van Binnenlandsche Zaken met als aanhangsel Landbouw. Thans is het Eco nomische Zaken en Landbouw (met zijn Ar beid). De boeren en tuinders zien dat hun be langen bij de thans zitting hebbende ka- mreleden, niet zoo worden behartigd dan wanneer personen'in de Kamer zitting heb ben, die krachtens hun beroep met de tuin derij en veehouderen op de hoogte zijn Spr. wekt tot slot een ieder op om het comité van actie te helpen steunen, omdat hierbij een algemeen belang betrokken is. Nadat verschillende vragen waren ge steld, wel,ke door den spreker waren be antwoord, dankt de voorzitter den spreker voor zijn zakelijke uiteenzetting. Besloten wordt een commissie te benoe men, die het comité in zijn streven zal trachten te steunen. Na de gebruikelijke rondvraag werd de verga-dering gesloten. TER AAR De Graal doet ook hier intrede. Naar wij vernemen zijn in onze parochie stappen gedaan om te komen tot oprichting van de Graal Al reeds een 12-tal meisjes zijn aangezocht om eventueel de leiding op zich to nemen. We gaan beginnen Morgen speelt Adolf Kolping I haar eerste competitie-wedstrijd te gen Kolping Boys I uit Leiden op Leiden-ter- rein. Wij zijn wel benieuwd hoe A, K. het er af zal brengen, maar geven den raad mee. flink aan te pakken. Het vertrek-uur is half één, vanaf het R.K. vereenigingsgebouw. Moch ten er supporters zijn, dan kunnen zij zich op geven bij het bestuur. Het tweede elftal speelt haar eerste compe titie-wedstrijd op eigen terrein tegen D.O.S. IV, Wanneer D.O.S. niet zeer onvolledig op komt, belooft het een faire wedstrijd te wor den, die wel de moeite waard zal zijn. Beide elftallen wenschen wij succes, en ver wachten dat zij de puntjes mee naar huis brengen. Een prachtig voorbeeld. In een vergade ring van de R.K. V. V. Adolf Kolping" werd naar voren gebracht om het terrein een weinig op te knappen, hier en daar wat grond bij te brengen, enz. De leden, de noodzakelijkheid hiervan inziende, vonden het een goed idee, maaraangezien de kas zich nog geen groote uitgaven kan getroosten, zaten zij voor een soort puzzle,... Opgelost. Eehige leden wilden wel een paar dagen opofferen voor hun vereeniging, mits de vereeniging een vlet dis ponibel zette. Klaar, Gisteravond ongeveer 6 uur werd een schuit met grond binnengeloosd, doch vooral eer men op de poel kan komen, moet men schudden, maar dan is men er nog niet, want de schuit kon ondanks alle pogingen die in het werk wer den gesteld niet .uit de sluis komen. Een strop. Er moest raad gezocht worden; direct werden gebr. Lek bij den arm genomen en gevraagd of zij niet tegen een schappelijk prijsje de schuit leeg wilde rijden. Natuurlijk, Met dubbele ploegen werd er gewerkt en eer het halflien was gisteravond lag de grond op het voetbal terrein. Een prestatie. Een woord van dank aan de ijverige leden, die op zoo'n manier wil len meewerken met de ver., zelf een voorbeeld willen geven. Hoe kan het andirs, alle leden van de Ge- zellertvèr,, die hun devies van „zelfarbeidzaam- beid" beleven. Bibliotheek geopend. Wel nog niet geheel klaar zijnde met het uitbreiden van de biblio theek, heeft het bestuur toch besloten morgen het winterseizoen te openen, en de uren als volgt vastgesteld: Na de Hoogmis een half uur en na de middagoefening een uür. Zij, die dus willen gaan lezen is de gelegenheid opengesteld en zij kunnen terecht. Aan de verdere uit breiding van de bibliotheek w.o. het aanschaf fen van vele nieuwe boeken enz. wordt later meer bekendheid aangegeven. Om te voldoen aan de vele aanvragen der- genen, die zich teleurgesteld achtten, dat zij de film nog niet zagen, werd deze tweede tournée georganiseerd. Inmiddels is de film grondig herzien. Tal van nieuwe scènes zijn ingelascht en verouder de verwijderd, teneinde zoo actueel mogelijk te blijven. Ook kon, dank zij nieuwe vindingen, de K.R.O.-film z.g. nasynchroniseeren, waar door de muzikale illustratie geheel gelijktijdig met den filmband voortgaat en er als 't ware een geheel mede vormt. Del-halve wie den K.R.O. wil kennen, ge- bruike de gelegenheid om deze inzichtgevende film te aanschouwen en verschaffe zich aldus eenige leerrijke en amusante uren, De film wordt Zondag 23 October vertoond in de gymnastiekzaal van het patronaatsge bouw. Kindervoorstelling 2 uur, entrée 0.10, avondvoorstelling 7.30 uur, entrée 0.25. LEIMUIDEN Kiesvereeniging. Vrijdagavond 7 uur hield de R.K. kiesvereeniging LeimuidenRijnzater- woude een ledenvergadering in de voormalige jongensschool. Evenals vorige keeren schitter den de meeste leden door afwezigheid. De voorz., de heer Compeér, opende deze bijeenkomst op de gebruikelijke wijze met den chr. groet. Hij heette de aanwezigen hartelijk welkom, in 't bijzonder de zeereerw. heer pas toor en den weleerw. heer kapelaan Groenen, die voor de eerste maal de vergadering bij woonde en hoopte, dat deze zeer dikwijls tegen woordig zou zijn. Wij staan weer voor de ver kiezingen, aldus spreker, en in een grooten crisistijd. Iedereen zoekt steun bij de regee ring, vooral de land- en tuinbouw. Als Katho lieken is 't ons plicht te helpen en mogen wij onze belangen naar voren brengen, echter zonder afbreuk te doen aan onzen plicht als kiezer. 't Woord was nu aan den secretaris tot 't voorlezen der notulen van de laatste vergade ring. Deze werden onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Een schrijven van den secretaris van den Statenkieskring, betreffende abonnement op 't maandblad ,,de Gemeenteraad", werd voor ken nisgeving aangenomen. Nu volgde de bespreking: agenda algem. ver gadering Kamer-centrale Leiden en hierna: be spreking concept-program der Kath. Staats partij en voorlezing van een serie amendemen ten, ingediend door verschillende kiesvereeni- gingen, aangesloten bij de Kamer-centrale Lei den. Wegens periodieke aftreding van het geheele bestuur moest nu een nieuwe verkiezing plaats hebben. Er werd een candidatenlijst ingeleverd voor het oude bestuur, doch wegens bedanken van den heer J. Blom werd nog een tweede candidatenlijst ingeleverd voor den heer H. de Rijk, die zijn benoeming aannam. Tot voorzitter werd herkozen de heer W, Compeer, zoodat 't bestuur nu is samengesteld als volgt: W. Com peer, le voorz., P. J. Janssen, secr., W. Straat hof, penningmeester, C. Verhaar, N. Dissel dorp, C. v. Berkel, C. Vermeulen, J. J. Hoo- gervorst, H. de Rijk. Thans volgde de rondvraag. 't Was de heer l'Ami opgevallen, dat er steeds zoo weinig raadsleden ter vergadering waren. De Kamerleden waren meer gebonden aan een vastgesteld program, niet alzoo de ge meenteraadsleden. Op een vergadering van de kiesvereeniging kunnen wel eens dingen voor komen, waaruit voor de raadsleden nog wat te leeren valt, Hij verzocht den voorz., die hee ren aan te sporen de verg-deringen meer bij te wonen, wat deze toezegde. Op een vraag betreffende een katholieke af gevaardigde voor Zeeland enz. of het Docter Schaepmanfonds al was volgestort en of het Partijbestuur nog niet klaar was, gaf de voor- ziter voldoend antwoord. De heer Hydra vroeg, waarom deze verga dering niet vroeger was gehouden. September was de tijd. Nu was 't de vooravond voor de vergadering te Gouda. De voorz. antwoordde hierop, dat omstandigheden hiervan de schuld waren, doch zegde toe, dat de vergadering voortaan op tijd gehouden zou worden. De heer Hydra wenschte, vertegenwoordi ging van land- en tuinbouw in de Kamer. Hierover ontspon zich een levendige discus sie, die tot gevolg had, dat de heer Hydra een voorstel maakte om den afgevaardigde ter Ka- roercentrale een mandaat te geven, om bij de Kamer-centrale op aan te dringen op vertegen woordiging van land- en tuinbouw in de Ka mer. Dit voorstel in stemming gebracht, werd met groote meerderheid aangenomen. Verder niets meer aan de orde zijnde, dankte de voorz. allen voor hun trouwe opkomst en aangename discussies en sloot met den chr, groet deze vergadering. ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Antonius Johannes z. van H. W. de Wit en Th. M. Straathof Dirkje d. van M. Verboom en J. A, Bijl Adriaan Hü- bertus z. van A C. Jansen en J. Glerum Helena Hendrlna d. van J. L. van der Valk en J. A. van Grootveld Alida d. van G, J. Mulder en L. van der Beek Pieter z. van P Baane en J. A. Oliemans Jan Adrianus z. van W. Kromhout en H. van der Vliet Aaltje d. van J. van Beusekom en A. Verdonk Adriaan z. van P. H, Stapper en J. C, C, Wagelaar Pieter z. van J. J. C. Verhorst en J .C. le Clercq Sandrina d. van P. C. Bouthoorn en A. Uithol. Getrouwd: G. Verkerk 22 j. en C. de Leeuw 21 j. S. Koster 68 j. en T. Hubert 60 j. Overleden: Bartholomeus Koburg 68 j. echtg. van A. Huthuis Gijsbert Punt 86 j. wedr. van A. J. Schellingerhout Johan Phi- lippus Bijleveld 60 j. echtgen. van K. Walop Hendrik Adriaan van Spronsen 52 j. echt genoot van A. Chaudron Jacobus de Knijff 76 j. echtg. van A. van Dam Mar janna Gozdecka 24 j. (overleden te Leiden) Teu- is van der Neut 3 j. (overleden te Leiden). Gevestigd: van Ter Aar: T. Manschot dienstbode, Pr. Hendrikstraat 15 Katwijk: Kinderen Bitter, Marthastichting Koudekerk A. Piketh, arbeider, Oudsh. weg 122 Willi- ge-Langerak: T. Sjoerdsma, echtg. van A. den Hartogh, Zaalbergstraat 54 Roterdam: L. Edenburg, Groeneweg 51. Vertrokken: naar Amsterdam: B. Jon kergouw en echtg., Witte de Withstraat 127 Boskoop: D. Boon Utrecht, Keukenstraat 31: P. van der Linden Heenvlieti A. van Diggelè en gezin Amsterdam, Ruysohstraat 44: M. Markus Nijmegen, St, Annastichtingl G. J. van Baars Haarlem, Uit den Bosohstr. 5: A. Smit Amsterdam, da Coslastraat 3: J. H. Vos 'sh Gravenhage, Malakkastr. 21: M. C. A. M. Meijsen Leiden, Noordeindè 8: E, Langenbérg Leiden, Wassenaarsche- weg 6: D. ten Cate Brouwer en gezin, BODEGRAVEN Fersonalia. Voor het godsdienstexamen B slaagde te Leiden onze plaatsgenoote mej. M. Agterof. R.K. Werkloozen. Gisteravond hielden de katholieke werkloozen een vergadering in het patronaat, onder voorzitterschap van den heer S. Steenbergen, voorzitter van den R.K. Volks bond. Op de eerste plaats opende de voorz. de vergadering met den christel. groet en heette de aanwezigen van harte welkom, in 't bijzon der de geestelijk adviseur, kap. J. H. van Kes- sel. Spr. gaf gaarne het woord aan den gees telijk adviseur. Kapelaan v. Kessel deelde mede. een regle ment in elkaar gezet te hebben, hetwelk als volgt luidde: Art. I: Het doel van de bijeen komsten is de werkloozen gelegenheid te ge ven gedurende de wintermaanden van October tot einde April zich bezig te houden op nut tige en gepaste wijze. Art. II Zij trachten dit doel te bereiken door bijeenkomsten te hou den van 's morgens 912 uur en 's middags van 1.305 uur. Art. III, Aangezien de werkloo zen zoozeer de hulp van O. L. Heer noodig hebben is zeer wenschelijk, dat zij morgens de H. Mis bijwonen en 's avonds het Lof. Aart. IV. Tot het lokaal hebben al de goerga- niseerden van R.K. stands- en vakorganisaties en der St. Jozefgezellen tóegang. Art. V. Men zal zich er wel van onthouden, Gods H. Naam te misbruiken, of ruwe of onbetamelijke ge sprekken in strijd met geloof of zeden te voe ren. Art. VI. Spelen om geld is verboden (Ha zard spel). Art. VII. De meubelen en goederen van het patronaatsgebouw zal men niet be schadigen. Art. VIII. In gevallen waarin dit reglement niet voorziet zal de commissie be slissen, zoo noodig in overleg met den geestel. adviseur, Dit reglement werd doör alle werkloozen dankbaar aanvaard, terwijl de voorz. zijneerw, bedankte voor de vele moeite, welke hij zich getroost had, om het den werkloozen weer zoo aangenaam mogel'jk te maken. Er zal een com missie gevormd worden van 2 leden, welke zorg zullen dragen voor het goede verloop in de bijeenkomsten. Niets meer aan de orde zijnde, dankt de voorz. de aanwezigen voor hun opkomst en sluit de vergadering op de gebruikelijke wijze, Maandagavond a.s. te 9 uur opening van het patronaat voor de R.K. werkloozen. Alle belanghebbenden worden verzocht erbij tegen woordig te willen zijn. En zooals andere jaren zal de kachel weer warm zijn, gratis koffie, thee en tabak. De winkeliers die hen eenns willen tracteeren, worden met open armen ontvangen. Dagelijks van 912 en van 1.30 5 uur is het patronaat voortaan een groote hoorn van overvloed. De werkloozen zullen de hoorn wel ophouden en alle overigen worden beleefd verzocht voor die overvloed te zor gen. Wilt u liever hebben dat wij (de werkloo zen) het even komen halen? Heel graag hoorl

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10