ACADEMIENIEUWS FAILLISSEMENTEN KERKNIEUWS RECHTZAKEN UIT DE RIJNSTREEK AGENDA DONDERDAG 13 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANi EERSTE BLAD PAG. 2 GROOTE BIETENOOGST. Laag suikergehalte. Terwijl in de suikerstreken in het Zuid- Westen des lands. waar de bietencampagne in vollen gang is, dank zij bet gunstige weer der zomermaanden, de bietenoogst ongekend ruim is, valt het suikergehalte zeer tegen. Het blijft aanzienlijk bij vorige seizoenen ten achter. Intusschen is het waarschijnlijk, dat het gehalte tegen het midden en het einde der rooicampagne be ter zal worden, aangezien het gehalteper centage steeds neiging tot stijging ver toont naar gelang de bieten later gerooid worden. VOORLICHTING NOODIG! „Wordt er damesgoed in Tilburg gemaakt?" In de te Tilburg gehouden vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken aldaar, heeft mr. van Spacndonck, bij de bespreking der" Nederlandach-Fabrikaat- demonstratie, betoogd, dat goede voorlich ting zeer gewenscht is. Bij publiek, in de Tweede Kamer en op de gouvernementen is men niet zelden weinig op de hoogte, wat blijkt uit de vraag, die daar inlangs weder gesteld, n.l.: „of te Tilburg dames- goed wordt gemaakt." Men wist dus niet, dat te Tilburg talrijke fabrieken bestaan, die zich met de vervaardiging van dames- goed bezig houden en die aan groote groe pen arbeiders werk verschaffen. LETTEREN EN KUNST „L'ILLUSTRAZIONE VATICANA" Nederlandsche uitgave. Den 25 December van het jaar 1930 ver scheen het eerste nummer van „L'Illustra- lione Vaticana'' met Italiaansche tekst. Het succes, dat over de geheele wereld geboekt mocht worden, was zoo groot, dat besloten werd, om voor de verschillende lan den deu itgave te doen verschijnen in lands taal en op 1 Januari 1932 kwamen dan ook naast de Italiaansche, reeds een Fransche en een Duitsche uitgave tot stand. De buitengewone belangstelling voor de Illustratie van de zijde der Nederlandsche Katholieken, vanaf het eerste verschijnen betoond en het steeds toenemende aantal lezers en abonne's, noodzaakten de Direc tie, om ten spoedigste ook een Nederland sche uitgave te doen uitkomen, en wel op 1 Januari 1933 zal het eerste numfner ver schijnen. Een propagandadienst voor Nederland en Koloniën is het leven geroepen. Het kantoor is gevestigd te Amsterdam, Leid- sche Gracht 18 (telefoon 32591) van waar uit de organisatie geleid zal worden voor alles betreffende abonnementen, adverten tie?, lossen verkoop enz. UITLOKKING VAN MISDRIJF. Een 50-jarig koopman te Voorburg, is op 31 Maart jl. door de Haagsche Recht- bank vrijgesproken van de hem ten laste gelegde „uitlokking van misdrijf" van welk vonnis het O. M., dat tegen verdachte een jaar gevangenisstraf had geëischt in hoo- ger beroep is gekomen. Deze zaak heeft nu voor het Gerechts hof aldaar gediend. De procureur-generaal had in deze zaak acht getuigen gedag vaard. Verdachte zou in Augustus 1930 getracht hebben een kennis van hem te bewegen om opzettelijk brand te stichten in het buiten „Angelbeck" te Afferden (L.), waardoor gemeen gevaar voor goederen was te duch ten door tegen hem, in tegenwoordigheid van een assuradeur, over dit buiten spre kend verschillende uitdrukkingen te bezi gen, oa. dat hij er wat voor over had, indien het huis, dat voor 14.000 verzekerd was in brand gestoken zou worden. Uit het door een verzekerings-expert in gesteld onderzoek, op verzoek van assura deuren, was komen vast te staan, dat er reeds aoht maal in een door verdachte ver zekerd pand brand was uitgebroken. Advocaat-generaal mr. Brants: „Hij heeft al 12 maal brand gehad." Vervolgens werd ook nog gehoord een hofmeester, die tijdens een ontmoeting in een café aan het Huygensplein met ver dachte, van dezen een aanbieding gehad had om op „Angelbeck" te gaan wonen. Er zou dan brand worden gesticht en hij (get.) zou er niet slecht bij varen. Verdachte ontkende ten stelligste ooit met dezen getuige in contact te zijn ge weest. Mr. Brants wees in zijn requisitoir op het zonderlinge van het feit. dat deze ver dachte zoo ongelukkig is bij het koopen van huizen. Niet zoodra heeft verd. een verze kerd huis in eigendom, of er breekt brand uit. Bovendien wijzen de verklaringen van den hofmeester op opzet. Niettemin heeft spr. geen overtuigend bewijs kunnen con- slrueeren, zoodat hij, afgezien van al het andere, bevestiging van het vonnis ver zoekt. Mr. Weijl sloot zich hierbij aan en pleitte mede op juridische gronden vrijspraak. FRATER CALEXTUS. De eerw. Frater Calextus viert Zaterdag a.s. in de bekende onderwijsinrichting Hui ze Ruwenberg te St. Miohiels-Gestel zijn gouden kloosterfeest. Zijn vele oud-leerlingen, in het geheele land en de koloniën, zullen zeker er prijs op stellen den gouden jubilaris te toonen, dat zij hem nog niet zijn vergeten. Een menschenleeftijd is Frater Calextus de opvoeder geweest van honderden en honderden. De jubilaris werd in 18G0 geboren in He- dikhuizen. Op jeugdigen leeftijd trad hij in de Congregatie der Fraters van Tilburg en was 8 jaren onderwijzer aan de St. Igna- tiusschool te Maeseyk in België. In 1880 vertrok Frater Calextus naar Cu rasao, waar hij zich 22 jaren aan het on derwijs wijdde. In 1910 keerde hij naar het vaderland terug en meer dan 20 jaren heeft hij op Ruwenberg zich gewijd aan de opvoeding der leerlingen. De laatste jaren heeft Frater Calextus zich uit het onderwijs teruggetrokken, maar hij blijft de vader van alle jongens op Ruwenberg. Paters Minderbroeders. Op voordracht van den hoogeerw. Pater Provinciaal der Minderbroeders werd door Z. H. Exc. den Bisschop van 's Hertogen- bosoh benoemd tot kapelaan te Wychen Pater A. W. Steverink, terwijl aan Pater J. A. J. Hulshof om gezondheidsredenen eervol ontslag werd verleend als kapelaan aldaar. Uitgesproken: F. Lepelaar, winkelier, Leiden, Bronk- horststraat 28. Cur.: Mr. M. T. Moolen- burgh, Leiden. W. C. v. d. Geest, watermolenaar en vee houder, H i 11 e g o m. Cur.Mr. F. J. Ger ritsen, Haarlem. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen geneeskunde de heer J. van der Mark (Scheveilingen); candidaats-examen geneeskunde de da mes S. E. van Aarem (den Haag) en H. C. M. Knoppert (den Haag) en de beeren K. J. Muhring (Rotterdam), W. N. Lagendijk (Voorburg), Lien Soei Diong (Leiden), J. P. Borstlap (Soheveningen), J. F. Jon kers (Schiedam), N. D. Wynia (Schevenm- gen), J. P. Berkhout (Soheveningen), Yap Ki Ing (Leiden), J. L. F. Fontein (O e g s t g e e 91), H. Broekema (den Haag), J. Hoogendam (Schiedam) en D. Okma (K a t w ij k) Candidaats-examen Indisch recht mej. D. S. Roessingh van Iterson (den Haag) en de heeren G. J. Ebbink (V oorschot© u) en A. F. Lamping (den Haag); Econora. doctoraal-examen Indologie de heeren J. J. Mendelaer (den Haag) en J. M. Pieters (den Haag). De aanrijdende auto reed na het ongeluk door. Het O. M. bij de rechtbank te Leeuwar den heeft een maand gevangenisstraf ge vraagd met ontzegging van motorrijtuigen te besturen voor den tijd van één jaar, tegen een 60-jarigen arts te Apeldoorn, die onlangs onder IVijtgaard met groote snel heid een andere auto aanreed, ten gevolge waarvan drie personen werden gewond. Verdaehte was na het ongeval onmiddellijk doorgereden om zich bij de politie te Leeuwarden te melden. Hij was, naar hij verklaarde, aan hevige emotie ten prooi. Deze houding, vooral van een medicus, vond de officier schandalig. Wat anderen er van zeggen „Herwonnen Levenskracht". Zooals reeds door ons bij onze bekende actie „Steenen-Planken-Balken" is mede gedeeld, moest het hoofdbestuur van „Her wonnen Levens-kracht" overgaan tot den bouw van een geheel nieuw sanatorium „Berg en Bosch" te Bilthoven, omdat de liuur van de sanatoriumgebouwen te Apel doorn ten einde loopt. Het behoeft wel geen nader betoog, dat. de bouw van zulk een nieuw en geheel aan de eischen des tijds beantwoordend sana torium schatten geld kost. Om dien bouw, waarmede inmiddels een aanvang is gemaakt, tot een goed einde te brengen, organiseert ons plaatselijk Comité eene loterij, tot het houden waarvan door B. en IV. van Leiden toestemming is ver leend bij beschikking van 27 Juni 1.1. De trekking zal op nader bekend te ma ken tijd en plaats geschieden, doch in ieder geval vóór 31 Januari aanstaande. Hoofdprijs in deze loterij is een Heeren- of Damesrijwiel, naar keuze, fabrikaat „Burgers" of een Electrische Stofzuiger, met losse onderdeelen en een schriftelijk garantiebewijs voor één jaar. Bovendien zijn aan deze loterij nog 30 andere fraaie prijzen verbonden, als rook tafel, 7-deelig gebakstel, etui met 12 thee lepels, keukenklok, moderne schemerlamp, verzilverde broodschaal, nikkelen bureau lamp, enz. enz. De prijs dezer loten is slechts 10 cent per stuk. Wij doen hierbij een dringend beroep vooreerst op alle Katholieken van Leiden en Omstreken om onze actie te steunen door in ruime mate onze loten te koopeu en te zorgen, dat deze loten binnen den vastgestelden tijd alle verkocht zijn. De geringe prijs van ƒ0.10 behoeft zelfs in dezen ongunstigen tijd voor niemand een beletsel te zijn. Vervolgens doen wij een beroep op al len, die ons willen helpen door zich te be lasten met den verkoop dezer loten. Voor de verkoopsters (verkoopers) zijn zeer fraaie premies beschikbaar gesteld, uit te reiken naar gelang van het aantal door hen verkochte loten. Door u, ofwel te belasten met den ver koop der loten ofwel door in ruime mate loten te koopen, steunt gij het sympathie- ke werk van naastenliefde: „De bestrijding der tuberculose". Bereidverklaringen om loten te verkoo- pen worden gaarne ingewacht bij onder staande adresenen, alwaar ook loten ver krijgbaar zijn. Q. A. DE GRAAF, Penningmeester, Het bestuur van het Comité Leiden: H. LOMBERT, voorzitter,^Stationsweg Sa. C. STREEFLAND, secretaris, Leliestraat 7. Q. A. DE GRAAF, penningmeester, Julianastraat 39. Leiden, 13 October 1932. ALPHEN AAN DEN RIJN. Wijziging verkeersregelingen. Het is gewenscht om verschillende wegen en paden welke in den laatsten tijd zijn aangelegd, ingevolge artikel 8 van het motor- en rij wielreglement gesloten te verklaren voor bepaalde soorten van verkeer en wel: 1. voor het verkeer met rijwielen en motorrijtuigen a. de paden op het speelterrein „Bloem hof"; b. het pad, gelegen onmiddellijk langs de Kromme Aar tusschen de Bloemhof straat en de Verlengde Aarkade; c. het verbindingspad, gelegen tusschen het sub b. vermelde pad en de Aarkade; d. het pad gelegen langs den Molen vliet vanaf het toegangshek der Algemeene Begraafplaats aan de Schoolstraat tot den Buitenweg e. de paden, gelegen ten Oosten van den Buitenweg en ten Zuiden van de St. Jorisstraat voor zoover zij liggen langs dien weg of in het plantsoen ten zuiden van den Molenvliet 2e. voor het verkeer met motorrijtui gen: a. den weg naar de zwem- en badin richting, gelegen tusschen de Verlengde Aarkade en den Westkanaalweg b. de paden, gelegen langs de rijwegen van het plantsoen „Hazeveld", tusschen de Prins Hendrikstraat en de Van Dijk- straat en wel voor zoover zij liggen onmid dellijk ten zuidoosten van den zuidooste lijken rijweg en onmiddellijk ten noordwes ten van den noordwestelijken rijweg. Werkzaamheden crisis-comité. In de eerste deze week gehouden vérgadering ontstentenis van den. heer W. van Diest, voorzitter van de door B. en IV. aangewe zen commissie, sprak de heer J. A. Tolk een kort openingswoord, waarin hij de verschil lende aanwezigen welkom heette. Spr. sprak tevens den wensoh uit dat deze cursus een vruchtbaar resultaat voor de cursisten zal mogen opleveren. De officieele opening werd vervolgens verricht door den wethou der G. M. Herngreen wegens een lichte ongesteldheid van den burgemeester. Als vertegenwoordiger van de gemeente was het hem genoegen een kort woord te mo gen spreken. Spr. noemde de voorloopige resultaten zeer bevredigend gelet op het aantal werkloozen dat zich voor de cursus heeft aangemeld en hier tegenwoordig is. Spreker brengt dan dank aan den Minister voor de ondervonden medewerking, de spe ciale commissie uit de vakorganisatie, het bestuur van het Nut voor het beschikbaar- stellen van deze zaal en de Nutsambachts- teekenschool, alwaar de cursus zal worden gehouden. De speciale hiervoor aangewe zen commissie heeft de organisatie in kor ten tijd goed geregeld. Spr. twijfelt er niet aan of de leeraren zullen hun best doen. Heb laatste woord is thans aan de leerlin gen, tot wien hij zegt: toont dab het U ernst is en dat ge waardeert wat voor uw ontwikkeling wordt gedaan, om straks sterk te staan in het maatschappelijk le ven. Met een beroep op aller medewerking besluit spr. deze officieele openingsrede. Vervolgens werden verschillende bedrijfs films vertoond, geïllustreerd door een ge luidsfilminstallatie. Deze filmen gaven een duidelijk inzicht van de werkzaamheden in de versohillende fabrieken van de staal- warenfabriek van J. Munick Keizer te Utrecht en anderen. Door een vertegen woordiger der genoemde fabriek, de heer A. Kievit van Utrecht, werd een en ander nader toegelicht. Tijdens de pauze werden eenige ververschingen aangeboden. Na do pauze volgde eenige mededeelingen aan de I deelnemers van den cursus betreffende de lessen en verdere bijzonderheden, terwijl nadien ook nog eenige bedrijfsfilms werden vertoond. Moge deze cursus er toe bijdra gen dat ook in dezen soberen tijd in 't be lang der arbeiders werkelijk iets goeds tot stand zal worden gebracht. Uitbreiding secretarie-gebouw. Als ge volg van de buitengewone uitbreiding der werkloosheid en de daarmede gepaard gaande vermeerdering van personeel en werkzaamheden ter secretarie, is voorzie ning in meerder localiteit dringend nood zakelijk. De Directeur van Gemeentewerken heeft een plan gemaakt voor verbouw en aan bouw van het Secretariegebouw, waarbij tevens getracht is een oplossing te vinden voor het bezwaar dat de vele werkloozen en armlastigen bijna dagelijks op de straat voor het Secretariegebouw moeten wach- ten, hetgeen in het komende nat-te jaarge tijde toch niet wel doenlijk is. In het kort weergegeven, beoogt dit ont- van den Directeur van Ge- „i.-.—i worpen pi; het plaatselijk crisiscomité, dat haar meentewerken, het volgende: werkzaamheden weec heeft aangevangen, ]>e bijkeuken zou als kantoorruimte wor- waren reeds niet minder dan 175 aanvra- deil ingericht. Van de bestaande open gen ingekomen om ondersteuning. Slechts plaats tusschen de bijkeuken en het secre- 75 aanvragen konden worden behandeld. Be tariegebouw zou een gedeelte moeten wor- sloten werd voorts met het oog op de finan- den overdekt om te dienen als nieuwe bij- cieele toestand der kas slechts alleen de keuken, welke noodig is voor den concierge (heest noodzakelijke ondersteuning te ver- in verband met diens werkzaamheden in leenen. i het gebouw. Yoor de wachtende werkloo zen is ten slotte een ruim wachtlokaal ge- Extra-hulp aan werkloozen. In de projecteerd dat, in aansluiting aan de raadsvergadering van 15 Augustus j.l. werd nieuw te vormen kantoorruimte, zou wor- op een desbetreffende vraag van een der den uitgebouw in den tuin. De toegang voor leden, door den voorzitter in uitzicht ge- het px,blïek tot dit wachtlokaal, komt dan steld dat door B. en W. een voorstel zou over het opslagterrein achter de woning van den concierge en wordt van het terrein worden gedaan waardoor het mogelijk zou zijn iets te doen voor extra-hulp aan een aantal ondersteunden krachtens de steun regeling en de werkverschaffing die daar aan de meeste behoefte hebben, voor do aanschaffing van kleeding, schoeisel, bed- degoed e.d. overeenkomstig een desbetref fende circulaire van het Nationaal Crisis- Comité. Met dat Comité is ter zake door ons ge correspondeerd. Het was aanvankelijk van oordeel dat voor dit jaar de bijdrage van en aan de gemeente moest worden beperkt tot zooveel maal een twaalfde deel van de bijdrage per jaar als er maanden van dit jaar nog niet verstreken zijn. Op dit oor deel is het Comité later teruggekomen. De bijdrage kan worden verleend tot de jaar- normen ook nu nog, maar de uitkeerirtg houdt verband met het dienstjaar. Wat in 1932 niet noodig is mag in 1933 niet worden uitgekeerd. De bijdrage van de gemeente voor 1932 I is voor het volle jaar bepaald op ten hoog- ste 0.10 per ingezetenedaarliij kan het Nationaal Crisis-Comité een bijdrage voe gen van ten hoogste gelijk bedrag. Omdat het aantal werkloozen dat krach tens de steunregeling steun geniet en dat bij de werkverschaffing tewerk gesteld is rond 420 bedraagt en de werkloosheid voor het meerendeel reeds zeer lang duurt, stel len B. 'en W. voor de maximum-bijdrage welke de gemeente voor dat doel kan ver- leenen, beschikbaar te stellen. Dat komt dus voor de gemeentekas neer op een uit maf van 18000X/OAO 1.800.—Het Nationaal Crisis-Comité kan als maximum een even groot bedrag verleenen, zoodat dan voor de extra-hulp beschikbaar komt 3.000. Het is de bedoeling om het Comité, dat voor de uitvoering zorgt, samen te stel len uit leden van het plaatselijk crisis-co mité, met inachtneming van de eischen, welke daarvoor door het Nationaal Crisis- Comité zijn gesteld. Cursus jonge werkloozen. In tegen woordigheid. van zioh daarvoor aangemel de cursisten, de aangewezen oommissie door B. en W., afgevaardigden van den pa troonsbond, vakbonden en pl. besturenbon den, zoomede heeren leeraren en de beide wethouders, de heeren IV. J. Sprey en G. M. Herngreen, had gisteravond in het Nutsgebouw de officieele opening plaats van de van gemeentewege georganiseerde cursus voor jeugdige werkloozen. Wegens afgescheiden. De totaal-kosten van het vorenbedoelde plan raamt de Directeur van Gemeente werken op rond 2800.waarin zijn be grepen die wegens meubileering, stoffee ring, e.d. De Commissie van Bijstand voor de Openbare Werken vereenigt zich met deze voorgestelde uitbreiding, omdat deze abso luut noodzakelijk is en ook op geen andere wijze een goedkoopere of betere oplossing is te vinden. De Martha-stichting. Gisteren werd op eenigszins plechtige wijze het ontstaan der Martha-stichting voor 50 jaar herdacht, welke herdenking werd bijgewoond door het bestuur en tal van oud-verpleegden der stichting. Aanrijding. In de Hoefstraat had gis teren een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto van de Shell en een luxe auto. Het ongeval werd veroorzaakt, doordat eerstgenoemde wagen plotseling stopte. Na de Shellwagen te hebben aangereden, reed de luxe auto vervolgens nog tegen een bootm. Beide wagens werden belangrijk be schadigd. De sohade werd echter onderling Vrijdag, A. R. K. A., groep Gemeente-amb tenaren, Zita-gebouw P. K. Koon steeg, 8.30 uur. Maandag, Feestavond Maria-Congregaties, Concertzaal „Concordia", 8 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Oct. a.s. waargeno men door apotheek: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523. zen. Het ligt in de bedoeling, evenals den vorigen winter, de werkloozen nuttig en gezellig bezig te houden. Dreggen... maar zonder resultaat. Woensdagochtend ontdekten eenige voor bijgangers aan den Laag-Boskoopsohen weg een rijwiel, dat achteloos aan den leant van het water lag. Het vermoeden rees dadelijk op, dat de berijder te water was geraakt. Het gevolg was, dat de politie er bij te pas kwam en met dreggen een aan vang werd gemaakt. Het resultaat bleef eohter uit, want na ongeveer een half uur kwam de eigenaar, een jongen van pl.m. 12 jaar, zijn rijwiel halen, dat hij even aan den kant van den weg had Auto te water. Door de gladheid van den weg geraakte een be-stuurder van een groentenauto nabij de verbreedingswer ken in Reijerskoop met zijn wagen te wa ter. De bestuurder wist zioh, door tijdig van den wagen te springen, in veiligheid te stellen. De auto is later door den heer v. d. Werf opgehaald. 460e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking: van lionrterdag. 13 October 1932 6e klasse. 16e Hist HOOGE l'KM/.EN 1000: 7162 17596 17752"18019 400: 20814 200. 2743 21340 f 100: 307 1819 1857 3315 5235 6889 8569 9294 9592 15847 17769 18698 20718 21165 23328 Prtlzcn van f 70 23 102 183 228 347 563 624 702 735 846 980 1174 1243 1324 1590 1748 1812 1938 2009 2420 2639 2747 2799 2844 2864 2962 2975 3218 3487 3528 3588 3755 3762 3841 3853 4040 4170 4332 4421 4442 4658 4777 4813 4970 5060 6193 5282 5667 6668 5698 6752 5772 5803 6826 6197 6213 6409 6436 6498 6546 6675 6709 6767 6090 7002 7074 7189 7226 7332 7376 7377 7380 7637 7646 7667 7674 7681 7775 7798 7828 8061 8086 8125 8328 8360 8494 8557 8668 8910 8985 9040 9155 9326 9391 9393 9692 9746 9803 9901 9925 10088 10265 10414 10442 10522 10660 10712 10725 11130 11201 11247 11389 11424 11595 11642 11672 11769 11810 11822 1861 11860 11934 12219 12233 12297 12492 12494 12543 12593 12674 12699 12817 12932 12977 13007 13047 13087 13096 13119 13209 13230 13246 13422 *3600 13700 13746 13835 13863 14051 14052 14156 14347 14374 14452 14576 14624 14735 14891 15044 i.>U68 15173 15479 15607 15615 15869 15991 16072 16073 16079 16136 16504 16513 16661 16683 16735 16861 16889 17046 17120 17125 17147 17332 17378 17386 17441 17503 17648 17730 17788 17861 17896 17899 .11941 17978 18014 18223 18229 18266 18285 18379 ,8538 18676 18688 18767 18871 19196 19209 19243 9294 19324 19330 19347 19485 19490 19500 19547 19593 19704 19712 19935 20010 20037 20040 20050 20188 20195 20475 20744 20799 21066 21083 21181 21185 21291 21306 21373 21530 21616 21620 21787 22120 22327 22545 22613 22615 22939 23069 V263 23361 23408 23495 23516 23585 23712 23735 23736 23815 NIETEN Goed afgeloopen. In de Hooftstraat werd gisteren een 3-jarig dochtertje van R. aangereden door den auto-bestuurder Str. uit Bodegraven. Het kind dat geheel onder de auto tereoht kwam, bleek na be handeling van dr. H. slechts eenige ont vellingen te hebben bekomen. Den be stuurder treft geen schuld, daar het kind plots den weg overstak. Op hol. Gistermorgen sloeg in de Van Mandersloostraat een paard, gespannen voor een drie-wielde-wagen op hol. Eerst nabij de betonfabriek van den heer v. Dijk wist men den viervoeter tot staan te bren gen. Gelukkig werden geen ongelukken veroorzaakt. BOSKOOP. Werkloozen-ontspanning. Naar wij vernemen zijn er wederom besprekingen gehouden om voor den a.s. winter ontspan ningsgelegenheid te zoeken voor werkloo- i 16296 16353 16354 16581 16584 16592 16829 16911 16919 J 17280 17294 17322 1 17399 17421 17438 1 1 17612 17618 17672 j 17840 17858 17863 1 18043 I 18226 18244 18249 i 18428 18482 18610 18886 18912 18920 i 19071 19120 19213 1 19529 19535 19562 1 19633 19665 19691 I 19905 19909 19958 1 20118 20159 20168 1 20223 20247 20363 1 20519 20545 20560 1 1 20805 20816 20818 5 21031 21034 21065 1 21161 21215 21263 2 21661 21676 21699 1 3 21859 21933 21961 1 t 22037 22103 22112 1 22219 22259 22303 1 22553 22661 22671 i 22819 22835 22839 1 3 23072 23226 23229 I 8 23432 23501 23523 3 23919 23920 23963 16069 16425 16667 1 (082 17355 17523 17711 17905 19336 19575 19761 20030 20191 20474 20622 20904 21114 21376 21737 21999 22149 22348 22701 22925 23375 23794

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2