:h' m'n boekentafel KERKNIEUWS RECHTZAKEN uit de radio-wereld de dochter hvan den dictator LG. IENSDAG 12 OCTOBER 193i DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 u. Triest Gibra, nsten ettin 1 Izmi ïsterC i Si Bata>, erp S Het Kruis-Mysterie van Konners- reuth, door M. Stoks C.s.s.R. Gebrs. van Aelst, Maastricht. 4e druk, 1.25. 1 aks heeft een goed werk gedaan met ere wijze het mysterie van Konners- leaux e belichten. Ze.f heeft hij vier da- Konnersreuth doorgebracht, van na- wondere dingen die daar gebeuren, iats hebben en voorzichtig geeft hij rukken weer over dit onderwerp reeds veel ge ndom n' maar ^6ze brochure behandelt waardig, zoo gedragen, dat het is ze door' te lezen, rerk heeft nog niet gesproken, ieder ch kan ervan gelooven, wat hij wil, meen toch wel te kunnen beweren, men met aandacht dit boekje, leest, de overtuiging zal komen, „dat het eval Theresia Neumann niet natuur- ■klaarbaar is" wij moeten, volgens het woord van aal von Faulhaber, niet overal won- willen zien, maar er ook niet bang jn. De ongeloovige wetenschap, zoo 3 Kardinaal, „is beangst, dat de inst door een wonder bekrachtigd nnen worden en de godsdiensthaat Ni ikerd" en tracht daarom op de ou- lardigste wijze alles natuurlijk uit te of door bedrog te verklaren, maar an .tholieken, weten, dat Gods arm nog irkort is, dat hij de macht bezit de I lem gestelde natuurkrachten buiten te stellen. Go's Taak, door Jo Nabben. van Aelst, Maastricht, 0.95. pretentieloos boekje, dat zijn weg 1 vinden en ook nut zal stichten. De iter heeft de karakters aardig getee- hier en daar wel wat overdreven, e zijn toch over het algemeen te aan- obe ^roselietenmakerij echter om een elf- ochie reeds te pressen lid der Domi- rorde te worden, had beter achter innen bliji &ta De Mei der Zigeuners, door Jo Nabben. Van Aelst, Maastricht, 1.25. het waar is, wat gezegd wordt, dat ovenstaande en dit boek geschreven oor een meisje van 15 jaren, dan mo- ij in de schrijfster een veelbelovend begroeten, structuur van het verhaal is goed in gezet, het verhaal loopt zonder hor en stooten en leest prettig en vlot. .1 in het tweede gedeelte neemt de jing steeds toe. De gevoelens, die erin °ru kt worden, het karakter van Lil, die opoffert voor haar pleegouders, zijn alent beschreven. Een boek, dat zijn rel zal vinden. •d,. Studiegids voor de Nederlandsche Universiteiten en Hoogescholen. N.V. Uitgevers Maatschappij W. E. J. Tjeenk Willink, Zwolle. n bovengenoemden gids is de tweede verschenen, bewerkt door mr. H. J. It, referendaris aan het Departement Onderwijs, Kunsten en Wetenschap- - - handige boekje bevat alle gegevens :ke re toelating aan de Universiteit, stu- >ruosten, vereenigingen, beurzen, colleges, nd iens enz. Voor velen onmisbaar. Pastoor Colla. zeereerw. heer H. N. Colla^ pastoor St. Magdalenar-parochie te Amster- is na een ernstige ziekte weer zoover iteld, dat hij de H. Mis heeft kunnen ragen. RECTOR J. C. AALBERSE. Tot kanunnik benoemd. Door Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aenge- nent, Bisschop van Haarlem, is benoemd tot Kanunnik van het Kathedraal Kapittel te Haarlem, de Hoogeerw. heer J. C. Aal- berse, officiaal en rector van het St. Jacobs Godshuis te Haarlem. PASTOOR W. C. DESSING t In de „Maria-stichting"' te Haarlem, waar hij verleden week werd opgenomen en van de H.H. Sacramenten der Stervenden voorzien, is overleden de Zeereerw. heer W. C. Dessing, pastoor der parochie van den H. Bavo te Haarlem-Noord. De overledene werd geboren te Gouda 18 Februari 1882 en priester gewijd 15 Aug. 1907. Na 8 November 1907 te zijn benoemd tot assistent te Bergschenhoek, was hij ach tereenvolgens kapelaan te Nederhorst den Berg (11 Juli 1908); Assendelft (25 Maart 1916); Voorschoten (8 December 1917); Vo- lendam (25 Mei 1918); Delft, H. Sacrament (13 Augustus 1921) en 'Footterdam, H. Elisa beth (18 Augustus 1923); 31 December 1927 volgde de benoeming tot pastoor van de parochie van den H. Bavo te Haarlem- Noord. De plechtige Metten zullen gezongen worden in de Parochiekerk Donderdag avond 7.30 uur. De Lauden Vrijdagmorgen te half tien, waarna de plechtige uitvaart en begrafenis. (Bovenstaande berichten zijn tot onzen spijt gisteren in een deel onzer oplage niet geplaatst). Naar de Mis$ie. 21 October zal de weleerw. heer J. Balie- mans O.S.C. uit Dongen met de „Penn- land" vertrekken naar Onamia in Minnesota (Noord-Amerika) waar hij bij hot onderwijs zal werkzaam worden gesteld. RIJWIELDIEFSTAL IN T GROOT. Ten nadeel van kerkbezoekers. Ten nadeele van bezoekers van verschil lende K.-K. kerken in Den Haag, werden eenige maanden geleden rijwielen, die zij in het portaal of op het voorplein aan de kerk hadden geplaatst ontvreemd. Deze rijwielen werden later door de recherche in het bezit gevonden van een 46-jarigen schil der te Voorburg, thans gedetineerd, die zich voor de Haagsche rechtbank ter zake van diefstal van deze rijwielen te verant woorden had. Slechts was heling van deze rijwielen ten laste gelegd. Verdachte, die ontkende, zeide dat hij de fietsen van een ander had gekocht. Er wa ren evenwel ook acte-tass.chen e,d., welke zich op fietsen bevonden, in verda-chte's woning in beslag genomen. Verdachte erkende de van den ander ge kochte rijwielen aan een derde ten verkoop te hebben gegeven. Volgens zijn beweren waren het 2e handsfietsen, die tegen nieu we werden ingeruild door eon rijwielhande laar, die op de Prinses Mariannelaan te Voorburg gevestigd is. De president zeide de verhalen zeer on waarschijnlijk te achten, te meer daar ver dachte reeds negen maal veroordeeld is. Mr. Knuttel, die het O.M. waarnam, wees er op, dat alle vermiste fietsen door handen van verd zijn gegaan. De onbekende van wien verdachte verschillende adressen aan de politie heeft opgegeven, bleek onvind baar te zijn, teïwijl de aanwezigheid ten huize van verdachte van voorwerpen welke aan do fietsen bevestigd waren er op. wijst, dat, zoo verdachte zelf niet de dief is, hij zeker schuldig staat aan heling. Spr. eisch- te, mede in verband met de recidive, twee ja ar* en zes maanden gevange nisstraf. Mej. mr. Roest Crollius. voor verdachte pleitend, verzoekt vrijspraak wegens ge brek aan bewijs. Vonnis 25 October a.s. INBRAKEN TE SCHEVENINGEN. Drie jonge mannen staan terecht. Voor de rechtbank te "s-Gravenhage stonden gisteren terecht drie jongemannen van goeden huize, verdacht van een reeks diefstallen te Scheveningen gepleegd. Hun was ten laste gelegd, dat zij heb ben ingebroken in perceelen aan don Nieu wen Duinweg, de .Stadhouderslaan, den Kweekenjweg eu den Belvédèreweg, na verbreking van ruiten en aldaar hebben ontvreemd tal van sieraden, o.m. een gou den armband, gouden kettingen, speldj'es, broches met diamanten, geldstukken, een filmtoestel, een geldkistje, alsmede een tasch inhoudende een bedrag van 1820 aan bankbiljetten, welke laatste door een der verdachten aan een dame was ont rukt. Verschillende getuigen werden gehoord. De drie jongemannen legden ter terecht zitting een volledige bekentenis af. De president merkte op, dat de verdach ten een goed tehuis hadden, doch dat zi> vermaak zochten in autorijden, café-bezoek en het dragen van mooie kleeren. Met een hoofdknik gaven de verdachten dit toe. Op verzoek van den verdediger werden de ouders van een der verdachten gehoord. Zij verklaarden vrijwel onkundig te zijn ge weest van de gedragingen van hun zoon buitenshuis. Wat hij vertelde beschouwden zij als grootdoenerij. De officier van justitie, mr. Knuttel, eischte tegen den oudsten verdachte drie jaar en don tweeden twee jaar gevangenis straf en den jongsten één jaar tuchtschool. Mr. De Rooy, voor den jongsten ver dachte pleitend, wees op diens jeugd en op diens kansen om op den goeden weg terug te keeren, te meer daar zijn misdrijven meer uit neiging naar avontuur werden be dreven. Pleiter vroeg een voorwaardelijke gevangenisstraf. Mr. Roest Collins zeide ten aanzien van den tweeden, dat deze gelaten zijn vonnis afwacht. Hij is onder invloed van den oudsten gekomen, die zijn leven verander de, (dure café's bezoeken, met auto's rij den. dure en chique kleeding dragen). Pleiter vroeg een gedeeltelijke voorwaar delijke en gedeeltelijk onvoorwaardelijke straf. Mr. Stahle meende, dat de misdrijven van den oudsten verdachte niet zwaarder be hoorden te worden gestraft dan de andere, alléén omdat hij een paar jaar ouder is. Al len hebben hetzelfde aandeel in de zaak gehad. Zelfs is deze verdichte bij twee za- ken in het geheel niet betrokken geweest. Eerst op 24-jarigen leeftijd komt hij voor het eerst met de justitie in aanraking; do anderen reeds veel eerder. Pleiter verzocht ook voor hem uiterste clementie. Vonnis 25 October. - DE MOORD TE ARNHEM. Dc 39-jarige grondwerker J. R., die voor de rechtbank te Arnhem terecht heeft ge staan terzake, dat bij in den nacht van 25 op 26 Juni j.l. in de Vijverwijk te Arnhem A. J. Slangewal van helleven hoeft be roofd, door op korten afstand een met een hagelpatroon geladen vuurwapen op hem af te schieten, werd heden veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis. De eisch was vijf jaar gevangenisstraf, zonder aftrek. BRANDSTICHTING TE ROTTERDAM. De Rotterdamsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen den 31-ja- rigen koopman die zich heeft te verant woorden gehad terzake opzettelijke brand stichting in zijn woning aan de Van Oos terzeestraat op den avond van Zondag 21 Februari. Verdachte is veroordeeld tot een gevangenistraf voor den tijd van twee jaar. BEDRIEGELIJKE BANKBREUK. Bloembollenhandelaar voor het Hof. Voor het Gerechtshof te Amsterdam, had zich in hooger beroep een man te verant woorden, verdacht van bedriegelijke bank breuk. Programma's voor Donderdag 13 Oct Huizen 1875 M. 8.009.15 Gramofoonplaten. 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Morgenwijding. 10.45 Gramofoonplaten. 11.00 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Godsd. halfuurtje door Pa«- toor Perquin. 12.15 Sextetconoert o. 1. v. Piet Lusten- houwer. 2.00 Handwerkoursus. 3.003.30 Voor de vrouw. 4.00 Bijbellezing, m. m. v. bariton en orgel. 5.00 Cursus handen-arbeid, voor de jeugd 5.45 Concert (viool, cello, piano). 6.45 Knipcursus. 7.C07.30 Weekoverzicht. 7.45 Ned. Ohr. Persbureau. 8.00 Concert door dameskoor o. 1. v. D. van Wouw. 9.00 Voor de ouders. 9.30 Orkestconcert o. 1. v. Kiekens. 10.00 Vaz Dias. 10.4511.30 Gramofoonplaten. Hilversum 296 M. Uitsluitend A. V. R. O.-programma. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 So-listenconcert m m. v. J. Kolvers (piano). Mej. G. Koeman (zang) en E. Veen (begeleiding). 11.00 Kookpraatje door Mevr. Lottgering 11.30 Vervolg aolistenconcert. 12.00 A. V. R. O.-kleinorkcst o. 1. van N. Treep, tot 2.15 iror. 2.30 Fe'derhof-coneert door Jan Fplder- hof (viool) en C. de Groot, (piano). 3.00 Naaicursus door Mevr. de Leeuw van Rees. 3.45 Gramofoonplaten. 4.00 Ziekenuur door Mevr. A. van Dijk. 5.00 A V. R. O. Kamerorkest o. 1. v. L. Schmidt en Gramofoonplaten. 6.30 Sportpraatje door H. Hollander. 7.00 Vervolg concert. 7.30 Engelsche les door Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.15 Uit het Concertgebouw, Artisterdam Concert door het Concertgebouworkest o. 1. v. Pierre Monteux, m. m. v. Nathan Mil- stein (viool), o. a. Vioolconcert, Dvorak en Rebus of Partita, Markevitsch. In de pau ze Gramofoonplaten. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Rc- freinzang: B. Schol te. 11.00 Vaz Dias. 11.05—12.00 Vervolg Kovacs Lajos. Davenfcry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Orgelconcert Reg. Foort. 1.35 Midland Studio-orkest o. 1. van F. Cantell. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Vesper. 4.10 Voor de scholen. 4.25 Moschetto's orkest: 5.35 Kinderuur. 6.50 Handel' en Corelli's vioolmuziek door Orrea Pcrnel. 7.10, 7.40 en 7.50 Lezingen. 8.20 Commodore Grand Orkest o. 1. van J. Muscant. 9.20 Berichten. 9.40 Lezing. 9.55 Concert E. Scotney (sopraan) en F. Mannheimer (piano), o. a. Songs my mó ther tought me, Dvorak, en „Einc kleine Gigue", Mozart. 10.50 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.10—12.20 B BC-Da nsorkesfc o. 1. v. H. Hall. „Radio-Paris" 1725 M. 8.05, 12.50 en 7.40 Gramofoonplaten. 8.20 Gramofoonplaten. 8.50 „Nina-Rosa", operette van Romberg Dirigent: Elie Sohuyer. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert uit -het Bolle vu© Strand hotel. 2.202.40 Concert door de Kon. Lijfgar de o. 1. v. Drying, m. m. v. Lisc Abrahams (zang) en V. Fischer (piano). 7.309.35 Radio-Symphonie-orkest o. 1. v. N. Malko, m. m. v. G. Giatigorski (cello) O. a. Onvoltooide symphonic, Schubert en Ouv. „Don Juan", Mozart. 9.5011.50 Dansmuziek uit „Numb". Langenberg, 473 M. 6.257.20 Gramofoonplaten. 11.2012.10 Gramofoonplaten. 12.20—1.50 Concert o. 1. v. Wolf. 4.205.35 Concert door het Grevesmuhl- kwartet. 7.358.05 Gramofoonplaten. 8.05 „Herz unter Trümnicrn", van P. Schaaf. Regie: Ricth. Hierna: „Schul- stundc im Jahre 3000", hoorspel van P. Sohaaf. Regie: Rieth. 9.4511.20 Populair concert o. 1. v. Eysoldt. Rome 441 M. 9.05 Symp'honieconccrt o. 1. v. Selvapgi, en radio-toonccl. O. a. Ouv. „Semiramis", Rossini. Brus I 508 en 338 M. 508 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 5.20 Omroeporkest, o. 1. v. Walpot. 6.50 Omroepkleinorkcst o. 1. v. Leemans. 8.20 Radio-Symphonieorkest o. 1. van Kumpsa, m. m. v. Mevr. E. Sangücr-Hans (oel'lo). 10.30 Gramofoonplaten. 339 meter: 12.20 Omroepkleinorkcst o. 1. v. Leemans 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Radio-Symphonie-orkost o. 1. v. Meu- lemans. 8.20 Populair programma m. *m. van het Omroeporkest o. 1. v. Walpot en humoristen Z e e s e n, 1635 M. 7.20 Concert dooT het 1 st-o R. I. (16de Bat.) te Bremen o. 1. v. G. Voigt. 8.20 Berichten. 8.30 „Godeke Miehels", hoorspel naar „Godekes Knecht" van II Leip. Regie: IT. Freundt. Dirigent: F. Gartz. 9.20 Berichten. Hierna, tot 11.20 Duilseho dansmuziek van 19001932 o. 1. v. A. Sc- cher. Verdachte, de bloembollenhandelaar J M. G., te Hillegom, werd op 12 Juni j.l. te dier zake veroordeeld tot één jaar ge vangenisstraf door do Haarlemsche Recht bank. Op 5 Mei 1931 was hij voor de rechtbank failliet verklaard, hij verantwoordde een bedrag van 3047.50 niet aan zijn curator, Mr. W. G. Veenhoven te Haarlem, althans had hij dit geld aan den boedel onttrok ken. Uit het getuigenverhoor van mr. Veen. hoven bleek, dat verd. verzwegen had, nog geld aan zijn broer in bewaring te hebben gegeven. Uit de boekhouding bleek, dat een bedrag van f 8000 betaald zou zijn aan een firma te Leiden. Het bedrag was door deze firma niet ontvangen. Volgens vord. J^d zijn knecht het geld verloren, verd. Kad aan den curator 720 aan contanten gegeven. Eind Mei van het vorige jaar verdween verd. naar Duitschland, later werkte hij on der een valschen naam in Antwerpen, waar hij een expeditiehandel in bloembollen dreef met een zekeren W., die vroeger bij hem in dienst was geweest. Ten slotte werd zijn verblijfplaats ontdekt. W., een oud-sergeant, wist een middel om door den Blantenziektekundigen dienst af gekeurde bollen over de grenzen te krij gen. Verd.'s broer zou mmm aan V. heb- FEUILLETON. ROMAN VAN EDGAR JEPSON. Vertaald door F. van Velsen. (Nadruk verboden). Een nuttig bedrog. ij mijn ontwaken den volgenden mor- n was ik cr over verbaasd, dat de dood n den schildwacht mij zoo had aangegre- n. Als het onmiddellijk na mijn terug- er uit Soedan zou gebeurd zijn, had ik j er niets van aangetrokken, want daar amen dergelijke dingen herhaaldelijk or. Maar het hernieuwde contact met do •cliaafde wereld, óf, zooals ik mij zelf eeldde, de omgang met Emma had jn verruwde gevoelens weer verzacht. >cn ik er aan dacht, dat Cumberland mij, •or het breken van zijn woord, als het lare tot medeplichtige van den moord had pnaakt, brak mijn wrok en mijn verdriet leer los. Na het ontbijt riep ik den ste ward en gaf hem opdracht mijn koffers te jfikken. Ik deelde rijkelijk fooien uit en pon ik mij naar den wal liet roeien werd k nagewuifd en gegroet door het geheele lersoneel. Ik liet mij naar het hotel, waar oyee logeerde rijden en nam daar twee linke, frissche kamers. Daarna begaf ik mij naar het Britsche gezantschap. Ik had oom en tante Hazel- rigg in geen vier dagen gezien en het verraste mij, dat tante Agnes mij koeltjes ontving. Oom was echter heel hartelijk. Hij begon mot veel lof te praten over Em ma en ik oordeelde het noodig om zijn stroom van complimentjes eenigszins te beteugelen om tante niet te verbitteren oude dames zijn dikwijls ongemotiveerd jaloersch op hun echtgenooten en zij zou te zijnertijd het meisje beter als oom kun nen bijstaan met raad en daad. Na de lunch, toen oom, onder voorwend sel dat hij zijn kranten ging lezen z'n mid dagslaapje ging doen, kreeg ik de volle la ding van tante Agnes. Zij was van oordeel, dat ik prinses Ot- tilie het hof maakte en wenschte daar niet in te berusten. Ik had mij schuldig ge maakt aan een laakbare dwaasheid en zoodra haar oogon geopend waren voor mijn lichtzinnigheid, zou prinses Ottilie mij verachten. Bovendien maakte ik mij schul dig aan huisvredebrek, want als het waar was, dat de prins zijn vrouw verwaarloos de, dan gaf ik hem door mijn gedrag, een motief in de hand. Ik schonk aan haar ver wijten juist zooveel aandacht als ik be leefdheidshalve verplicht was, doch ik vroeg mij nieuwsgierig af waarop deze boe- tepredicatie zou uitloopen. ,,'t Is vreeselijk valsch van je Liohtzin- nigEerst breng je juffrouw Cumberland het hoofd op hol door allerlei attenties, je bokst voor het arme kind en laat haar dan loopen om do vrouw van de gastheer het hof te maken. Ze moest eens weten wat een ondeugende losbol jij bent 1" „rrinses Ottilie is een heel lief vrouw tje", zei ik voorzichtig, want ik begreep, dat ik er mijn voordeel mee kon doen haar dit verbijsterende rad voor oogen te draaien. „Je verdedigt je zeker niet eens?" riep zij verontwaardigd. „Ja, dat is juist iots voor jou. Jij wilt nooit inzien, dat je onge lijk hebt." „Dat wil ik wol", zei ik halstarrig. „maar niet ik, doch zij heeft ongelijk en Babouche behandelt haar verkeerd." „O, ik wist te voren al, dat je zoo iets zeggen zoudt", antwoordde ze moedeloos en somde nog eens de geheel lijst van mijn misdragingen op. „U denkt toch niet, dat ik juffrouw Cum berland incorrect behandeld heb?" „Schandelijk Beleedigend Ik zweeg en deed alsof ik ernstig na dacht. Toen zei ik somber: „Ja, 't is zeer ongelukkig, maar ik denk dat ik mijn best zal moeten doen om het goed te maken. En toch toch is prinses Ottilie een heel bekoorlijk vrouwtje Babouche verwaar loost haar schandelijk. Maar ja.... ik moet 't goed maken natuurlijk." „Hoe? Wat bedoel je?" „Dat ik haar behoor te trouwen, zou ik denken." „TrouwenZe keek me met oroote oogen aan. „Jij trouwen, met juffrouw CumberlandJij valt ook altijd van het eene uiterste in het andere. Het is een on aangename geschiedenis", zei tante Ag nes en plotseling stond er een groote vrees op haar gelaat te lezen. „U zei toch, dat zij een heel lief meisje is en ik ben dat geheel met u eens", zei ik op een neerslachtiger! toon. „ofschoon ik zeggen moet. dat zij niet zoo bekoorlijk is als prinses Ottilie. En als het door mijn onvoorzichtigheid gekomen is, dat zij van mij houdt, dan moet ik ook doen wat mijn 1 plicht is." „Ik heb je toch nooit gezégd, dat zij ver liefd op je is." „O natuurlijk hebt u dat. De eene licvw vrouw zal de ander nooit verraden of het moest bij toeval zijn en dat toeval heeft zich nu voorgedaan. Toen u zei, dat ik haar schandelijk en lichtzinnig behandeld heb. En dat ik een lief meisje schandelijk en lichtzinnig bejegende, laat ik mij zoo maar niet. zeggen." „Maar je kunt toch even goed San Ste- fano verlaten." „Neen", zei ik vastberaden en sombei, „neen, wegloopen doe ik niet. Ik mag heel wat dwaasheden in mijn leven hebben ge daan, maar als ik eenmaal wist wat mijn plicht was heb ik die gedaan." „Maar 't is heelemaal niet noodig. Vol strekt niet noodig. Het. is eenvoudig Don Quichotterie't Is al voldoende, als je kalm vertrekt!" Zij sprak nu heftig. „Hoor eens tante Agnes" zei ik boos, „hebt u mij bedrogen ten opzichte van juf frouw Cumberland om mij af te trekken van prinses Ottilie? Ik vraag u dit. om u in dat geval te kunnen zeggen, dat 't cei» maatregel zonder effeet zou zijn. De prin ses is een lief schepseltje en zij heeft een hondenleven. Daarom acht ik het. nu eer.- maal mijn taak haar een beetje te troosten. Maar mijn plicht ten opzichte van juffrouw Cumberland acht ik van meer belang. Of hebt u mij nu werkelijk bedrogen Mijn arme tante, in wie vrees en verlan gen om den voorrang streden, was ten prooi aan een bewonderenswaardige ziele- smart en ik kon mijn wroeging slechts smoren door mezelf goed voor oogen te stellen, de* dit alles noodig was om tot klanrhei-' te komen. „Noen," zei ze gelaten, „ik bedroog je niet." „U gelooft dus werkelijk, dat juffrouw Cumberland verliefd op mij is?" vroeg ik gedrukt. „Ja.... ja, dat geloof ik." Deze woorden kwamen slechts zeer langzaam over haar lippen, doch zij voegde er vlug aan toe: ,,'t is mogelijk, dat ik mij vergist heb, flat ik haar verkeerd begreep." „Ik vrees van niet', zei ik met een <1 ie pen zucht. „^Laar enfin, zij is, zooals u te recht zegt. een lief meisje. Ik denk we!, dat ik ook spoedig op haar verliefd zal zijn. Maarebu wilt natuurlijk wel uw best doen om mij in deze kwestie te helpen, nietwaar tante Agnes?" Tanten Amies zuchtte diep. Tk groette haar en vertrok langs het tuinpad. „Had ik jo maar nooit iets gezegd riep zij mij na op jammerenden toon. Later gingen Wyse en ik samen naai de „fice o'clock" van prinses Ottilie. Fr waren veel gasten, doch Emma zag ik niet. De prins was in gezelschap van Cumber land. Toevallie hoorde ik iemand zeggen, dat Emma hoofdpijn had, wat mij nioj vei wonderde. Ik knoopte een gesprek aan met de prinses en zij gaf mij duidelijk te kennen, dat Babouche dien morgen weer ongenietbaar was geweest. „Het is do laatste maaml erger dan ooit", zei zij en wierp een blik op Cumberland, die nog steeds druk gestieuleereud met den prins stond te praten. Er lag eeri droeve trek op haar gelaat en het was duidelijk, dat zi; gebukt ging onder do onverschilligheid van haar echtgenoot. Ik had oprecht me delijden met hanr. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9