►IE UIT DE OMGEVING 'AG. WOENSDAG 12 OCTOBER 1932; DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 aja. van Dt Is. „K« 0 in Seslagei e bovi en baaj Er 1 wondei bekent i meld; r kwac dek. waart) Sr wert ie vlieg affen >gtuigei WIELRENNEN DE EERSTE ZESDAAGSCHE TE AMSTERDAM. PE NEDERLANDSCHE WIELREN UNIE GEEFT TOESTEMMING TOT DEN BOUW. Het Hoofdbestuur van de Nederlandsoho Wielren Unie, heeft, na daaromtrent het advies van de Technische Commissie te hebben ingewonnen, de plannen voor het doen verrijden van de Zesdaageohe in het R. A. I. gebouw goedgekeurd en toestem ming gegeven tot den bouw van den baan. a ja, len ziel schip de ber e „Kra golfslag i" drijl erweg eenigi „Soei rileggt m seii an. l)f its on üggei )en, uit le M en bo Ituigei aaldec e ech kabaja ad. A. d< i over Van waren er d« catau1 g wai :atau" e mi te Ja recht p full r bet iznan VOORVERKOOP VAN KAARTEN. De directie van de Amaterdomsohe Zes- daagsohe verzoekt ons, wegens de veel vuldige aanvragen welke binnenkomen, e te deelen, dat voorverkoop-kaarten van 20 October af, in alle belangrijke plaat sen van Nederland, te verkrijgen zullen in.__ Zij, die kaarten aanvragen, ontvangen t. z. t. prijslijsten en plattegrond van baan en zitplaatsen. TECHNISCHE INLICHTINGEN. De baan. 3 AL De grootte der in aanbouw zijnde baan bedraagt 166 2/3 meter. De breedte der binnenruimte tussohen de neutrale groene lakte tot aan de grens der baan is circa 17 m^ter. De lengte van de rechte einden van de baan, van bocht tot bocht gemeten be draagt circa 46 meter. Deze zelfde ruimte van 17 bij 46 meter op het midden-terrein bestemd voor het publiek. De grootste hoogte der bochten beloopt 4 meter. De baanbreedte zelf is 5.5 meter, waarbij dan nog de zoogenaamde aanloop-vlakte komt. Deze aanloop-vlakte is bestemd om af lossende en inloopende rijders ruimte te geven en ook om bij eventueel vallen als neutraal bewegingsveld dienst te doen. Direct aansluitend aan deze vlakte staan gedurende de zesdaagsche do rust- kooien der deelnemende koppels. Er dient nog gezegd te worden, dat de constructie der baan naar de laatste eisohen op het gebied van winter-wielerbanen, ge projecteerd is. Zoo bestaaij bijv. de rijvlak- ten der rechte einden over hun volle breedte uit planken van circa 3 cm. dikte, welke onderling door middel van groef en messing, bevestigd zijn. Daardoor kan het vroeger, zoo hinderlijke mee-veren der baan niet meer voorkomen. Buitendien kunnen daardoor ook geen spleten ontstaan, waar in zich allerlei vuil, en dergel. zou kunnen vergaren. Vuil, etc. in speten der baan be- teekenen immers altijd een gevaar voor de banden en de daarmede gepaard gaande kans op vallen der rijders. De boohten zijn niet, zooals dit dikwijls bij houten banen het geval is, gewoon van planken ge maakt, doch uitsluitend van latten, welke edrca 3.5 cm. breed en 3 c.m. dik zijn. Deze latten zijn net als de planken op de rechte einden van de baan niet dwars, doch in de rij-richting der renners gelegd. Hierdoor en door de speciale oonstructie der booh ten is de baan bij uitstek geschikt voor het bereiken van de grootste snelheid en kan ook met recht gezegd worden, dat de Am- sterdamsche baan één der snelste van Eu ropa is. Het publiek wordt van de baan geschei den door een circa 90 c.m. hooge omhei ning, waar bovenop nog een zeer doelma tige ijzeren buizen constructie geplaatst is. De Zit- en Staanplaatsen. Rondom vlak achter de bovenkant der baan bevinden zioh de zitplaatsen. Langs de rechte einden zijn dan direct aan de baan grenzend de loges, welke uit twee stoel-rijen bestaan, terwijl zich bij de uit gangen der boohten ook nog loges aanslui ten en in de boohten zelf de stalles-plaat sen etc. volgen. De plaatsen langs de boohten zelf de stalles-plaatsen etc. volgen. De plaatsen langs de bochten loopen met de noodige tussohenruimte schuins op. Ach ter de loges loopt eerst een gang van waar uit de stalles-plaatsen bereikt kunnen wor den. Tot de staan-plaatsen, welke zich al leen langs de rechte einden der baan be vinden, geven speciale opgangen toegang. De geheele opbouw is voldoende van breede trappen en wandelgangen etc. etc. voorzien. De toegang' tot het midden-terrein voor publiek en rijders bestaat uit een korte ijzeren overbrugging, welke in twee deelen gedeeld is nl. één voor het publiek en één voor de rijders. Het aantal plaatsen bedraagt ca. 6500, waarvan ca. 3800 zitplaatsen. Rondom de zitplaatsen loopt een wandelgang, welke gelijktijdig op de nood-uitgangen uitkomt. In het voorste gedeelte van hpt gebouw, dus tussohen den ingang van de bocht en de hoofd-ingang der R. A. I-, bevindt zich het restaurant, terwijl alle andere restau raties, welke steeds in het gebouw aanwe zig zijn, ook voor het publiek geopend zijn. De cassa's zijn reohts en links in de ves tibule van het R. A. I. gebouw, terwijl nog cassa's voor vóórverkoop en inruil-biljetten zioh direct vóór het gebouw zullen bevin den. De groote hal van de R. A. I. zal vol doende verlicht en verwarmd zijn. De cabines der rijders worden op de reohter-zijde in het achterste gedeelte van het R. A. I.-getxmw opgetrokken en wel zullen dit 20 enkel-cabines, reparatie ruim te voor de rijders staat in de speciaal daar voor beschikbare ruimte rechts van de tri bune, waar dan ook een telefoon-kamer, schrijfkamer voor de pers, zoowel als de GEMEENTERAAD VAN STOMPW1JK Onder voorzitterschap van burgemeester W. Keijzer kwam de Raad der gemeente Stompwjjk Zaterdagmiddag in openbare vergadering bijeen. Afwezig wegens onge steldheid de heer ten Hoopen. De voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de notulen na een opmerking van den heer Willemse onveranderd worden goedge keurd. Ingekomen stukken: Verzoek van de R. K. en Prot. Vakbonden in verband met de uitkeering aan werkloozen, hetgeen gaat naar B. en W. om praeadvies. Mededeeling van den min. van Binnen- landsche Zaken, dat geen bezwaren bestaan tegen art. 10 van de verordening op de werkloozensteun; een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. Nadere voorloopige vaststelling gemeen- tebegrooting 1930. De heer Willemse zegt, dat de Commissie tot nazien der rekening dezelfde aanmerkingen heeft gemaakt als het Verificatiebureau der Vereeniging van Ned. Gemeenten; meer accuratesse is ge boden. Wordt z.h.s. goedgekeurd. Benoeming van 3 leden van het Burgei- lijk Annbestuur, vacature-Schol tes, van Leeuwen en van Marei. De heer Blpemheu- vel vraagt naar de oorzaak van het be danken dezer heeren, welke oorzaak de voorzitter mededeelt. Bij stemming worden gekozen de heeren Vader, Boeling en Janson. Verleenen aanvullingssubsidie aan het Burgerlijk Armbestuur van f 4000. De heer Vink is dankbaar gestemd, dat er nog slechts 101 werkloozen zijn; er zal daardoor nog 5000 noodig zijn voor uit keering, waardoor het bedrag loopt tot. circa f 26000, wat voor de gemeente geluk kig niet 'verontrustend is. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Het voorstel der verordening op de hef fing en invordering van leges ter secretarie enz wordt z.h.s. goedgekeurd. Afwijzend prae-advies op de verzoeken van de afd. Stomowijk en Veur van dé Vei eeniginc Volksonderwijs en van de ouder commisie der gemeenschappelijke Openba re School te Veur om schoeisel eu kleedin£ te verstrekken aan die kinderen, welke door gemis hiervan de school niet kunnen bezoeken. De heer Bloemheuvel drukt zijn spiit uit over het afwijzend advies van B. en W. op deze billijke verzoekendeze hadden be- hooren te worden ingewilligdMen ver wijst de mensehen wel naar het Burgerlijk Armbestuur, doch dit is voor de meestp menschen een zware gans en het geld moet toch van de gemeente komen. Dé voorz. zou gaarne willen weten, waar de heer Bloemheuvel het geld vandaan wi1 halen. Bovendien heeft zich slechts een ge val voorgedaan en dit was niet eens se rieus. De heer Bloemheuvel zegt. dat de wet deze verleenine rp^plf en daarbij is het bedrag zeker niet te hoog. De heer Willemse: Als het noodig is moet daarin worden voorzien, doch niette genstaande den slechten tijd ziin. er maar enkele eevallen. Het Burgerlek Armbestuur zal echter die steun zeer zeker wel verlee nen een post op de besrootine is echter niet noodig, doch het Burgerlijk Armbb stuur zal moeten weten, dat de Raad pre stelt on het vprloeien van het sevresfdp De heer Vink merkt op, dat de rechtsche menschen zich niet nrincipieel kunnen ver eenigen met schoolkleeding en -voedingzi» staan op het standpunt, dat dit de zaak der ouders is. doch wanneer een dergeliik insti tuut hier reeds bestond, zou hi.i echter geer voorstel tot afschaffino daarvan doen. Al leen als het hoog noodig was, zou hij be reid ziin het verzoek in te willisren He* hoofd der school fWestvliotwe^ «poft 3 pp vallei, op, deze zijn niet onderzocht, ooi- niet door den heer Bloemheuvel. Ook de oudercommissie, welke adhaesie betuigt noemt geen vevallen. De heer Bloemheuvel zeurt, dat de nar tiigenooten vn den he*»** Vmk io TT-- er echter anders over denken de gevallen door het schoolhoofd aangehaald, zijn ech ter juist. De heer Vink is erg voorbarig in zijn conclusie. De voorz. zegt, dat bij een van de drie genoemde gevallen het leven van den va der oorzaak was, dat de kinderen dit moes ten ontberen. De heer Bloemheuvel: Moeten de kinde ren daardoor lijden. De voorz. zegt, dat in Den Haag een re geling bestaat. Was dat hier ook, dan ware de toestand anders. De heer Willemse merkt op, dat de heer Bloemheuvel de zaak te ver opdrijft.; het gaat toch niet aan alles op de overheid te schuiven, bovendien mist de gemeente de controle, welke het B. A. wel heeft. De heer Vink: De kerkelijke menschen steunen op de Kerk. de anderen moeten zich vervoeven bij het B. A. De partij van den heer Bloemheuvel verzet zich tegen steun in natura en deze vraagt het hier juist. Zijn het crisis-omstandigheden, dan moet het crisis-comité bijspringen. De heer Bloemheuvel is ook tegen steun in natura, doch het betreft thans de kin deren en wat het crisis-comité betreft, hoe lang duurt het dan wel, eer hulp wordt verleend. Het afwijzend praeadvies wordt dan aan genomen met de stem van den heer Bloem heuvel tegen. De wijzigin? der steunregeling voor werkloozen (het betreft de wijze van uitbe taling, kosten 3.per week voor de thuisbezorging van den steun) wordt z.h.s. aangenomen. Het afwijzend praeadvies op het verzoek pan B. en W. van Berkenwoude om adhae- siebetuiging adres aan den Minister van Econ. Zaken inzake de crisisvarkenswet, wordt z.h.s. aangenomen. Voorstel betreffende annexatieplannen Den Haag c.a. in verband met vragen van den heer Vink. De voorz. antwoordt, dat het in de bedoeling ligt uit elke partij een lid aan te wijzen, om het adres gereed te maken. De heer Vink merkt op, dat het andere wel wat lang duurt, waarop de voorz. ant woordt, dat daarvoor omstandigheden wa ren. De heer Willemse wil, dat de Raad irt zijn geheel zich uitspreekt. De voorz. antwoordt, dat het zijn bedoe ling is, dat de commissie zal bestaan uit de heeren Willemse, Bloemheuvel en Vink. echter za' nu een spoedvergadering van den Raad vastgesteld worden, waarin het adres zal worden vastgesteld. Verder voorkomende zaken. Vragen van den heer Vink inzake werkloosheid en werkverschaffing. De heer Vink merkt op, dat de beantr woording zijner vragen hem geenszins aan- penaam heeft gestemd, z.i. is de conclusie, dat men niet aan werkverschaffing kan dt>en. Maanden terug is er over gesproken en pas op 5 October j.l. is een kostenbere kening gemaakt voor het dempen van een paar slooten. Deze berekening valt tegen f 6500 is ca f 90 per M.2 Op de post materialen kan worden be zuinigd. in plaats van 2000 voor straten en betegelen, zou een grasgazon gemaakt kunnen worden. De berekeningen van den opzichter zijn steeds aan den hoogen kant. Met f 500 per week aan werkloozensteun zouden wij dus een aantal weken werk kun nen verschaffen Hebben B. en W. wel eens overle? gepleeed met den Rijksinspec teur voor de werkverschaffing? Is aan R"l--ssubsidie gedacht? De heeren Willemse en Bloemheuvel sleten zich aan bij den heer Vink. Nadat de voorz. de toezeieintr heeft ge daan de zaak van werkverschaffing op het betrokken denartement te zullen bespreken en den Raad den uitslae te zullen mededee- len en tevens dan te besnreken het ver langen van den heer de Langen om aan de werkloozen met ingang van 1 November a.8. gratis cokes te verstrekken, wordt de vergadering gesloten. noodige ruimte voor den dokter, zich zullen aansluiten. De ruimte, waar de cabines der rijders staan, wordt, zooals bekend alleen tijdens de neutralisatie van den wedstrijd, des ochtends van 6 tot 12 uur, door de rijders gebruikt. Van 6 tot 9 uur rust dan de ééne rijder van een koppel, terwijl de andere op de baan verder rijdt en om 9 uur volgt dan de aflossing. GYMNASTIEK TURNKRING LEIDEN EN OMSTREKEN. Vaardigheidsproeven. Het gymnastisch gedeelte van het exa men voor vaardigheidsproeven, afgenomen door den heer Metz, had tot resultaat dat 7 candidaten slaagden en 1 werd afgewe zen. Diploma graad alzijdig: Mej. T. Steffe- laar; Mevr. A. v. d. Wilk; Mej. A. Snel; Mej. P. Dieben; Mej. W. Dieben. De laatste had geen enkel onvoldoende; zij heeft bovendien de fieteproef afgelegd en ontvangt zoodoende op haar diploma extra vermelding. Diploma 2e graad alzijdig: Mej. R. Brie- jer. Diploma 2e graad Gymnastiek: B. Plu. DAMMEN Bordenwedstrijden Damclub „Leiden", De volgende partijen zijn gespeeld om de bordenvolgorde: C. Col paC. Gastelaars 02; C. Teu- nissenP. Ligtvoet 2—0; J. Laven—N. Wassenaar 20; P. MastrigtJ. W. Schüss 02; G. v. Zwieten Sr.—M. Optendrees 02; J. H. v. d. WijngaardC! Sirag 02; T. D. v. d. BoschP. Ligtvoet 20; J. W. SchüssC. Tennissen afgebr.; C. Gaste laarsP. v. d. Stel afgebr.; S. d. Reek P. Ligtvoet 20. De stand voor de bordenvolgorde is nu momenteel: gesp. gew. rem. verl. pnt. M. Optendrees 6 4 119 C. Sirag 3 3 6 C. Teunissen 3 3 6 T. D. v. d. Bosch 5 3—26 J. Laven 5 2 12 5 C. Ga stel aa rs 2 2 4 P. v. d. Stel 2 2 4 J. W. Schüss 3 1113 P. Ligtvoet 6 114 3 S. v. d. Reek 1 1 2 P. Mastrigt 3 1 2 2 N. Wassenaar 4 1 3 2 C. Colpa 2 2 J. Hollem 1 1 A. G. de Jeu 1 1 G. v. Zwieten Sr. 2 2 J. H. v.d. Wijngaard 3 3 KATWIJK. Crisis-Comité. Ten behoeve van het) Crisis-Comité zal a s. Zaterdagmiddag 15 October 1932 een collecte worden gehouden. Het zal nauwelijks noodig zijn deze col lecte aan te bevelen. Dat er veel crisis-leed te lenigen valt, en dat dit leed in de komende wintermaan den ontstellende afmetingen zal aannemen, is reeds thans duidelijk te constateeren. Een ieder die zijn plicht begrijpt en zijn hooge roeping als „mensch"' wil verstaan, zal voor deze collecte zeker met gulle en milde hand schenken. HILLEG0M. Verkeersongeval. Zondagavond reed een auto tegen het hek voor Bloemoord, be woond door den heer Goemans-Prins. Auto en hek werden beschadigd. Oorzaak was het onbestraate gedeelte der trambaan, waardoor de auto slipte. Trottoirversmalling. Men deelt ons mede, dat het breede trottoir in de Hoofd straat vanaf den heer Van Zonneveld tot de garage van Werkhoven ral worden ver smald. Gevolg zal zijn, dat de rijweg daar door zal worden verbeterd en verbreed. V.V.V. De Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer houdt rond elke 14 .dagen haar Bestuursvergaderingen. De bestuursleden zijn steeds alle 7 trouw op 't appèl. Het aantal leden neemt gestaag toe. Binnen enkele dagen worden een 500 circulaires verzonden, waarvan het Be stuur hoopt, dat vele leden en begunstigers zullen komen. In het bijzonder behooren alle winkeliers, sigarenhandelaars, café-, restaurant- en hotelhouders in de gelede ren. Waar de vereeniging een gemeentebe lang is, wordt ook van die zijde steun ver wacht. De mooie, praktische, plattegrond der gemeente met aanwijzing van diverse bij zonderheden, nadert zijn voltooiing. Aan den uit te geven Gids der V.V V. wordt hard gearbeid. Waar de verspreiding ruim geschiedt en internationaal, wordt zij een ongezochte gelegenheid voor reclame. De opzet belooft groot te wofden. Dat het Bestuur ook een open oog heeft voor andere gemeentelijke belangen blijkt wel hieruit, dat zij voor de in December te houden Tentoonstelling van Pluimvee, Dui ven etc. een schitterende beker schenkt. Het is te hopen dat de burgerij b'ijft mede werken tot den bloei der jeugdige vereeni ging. N00RDWIJKERH0UT. Vergadering kleine kweekers. In het café „Het Wapen van Noordwijkerhout", alhier, vergaderde de vereeniging van Zuid- Hollandsche klein-kweekcrs, afd. Noordwij. kerhout. De voorzitter, de heer M. Braun opende de vergadering, heette alle aanwezige le den hartelijk welkom en sprak er zijn ge noegen over uit dat de vergadering zoo goed bezocht was. Hij sprak de hoop uit, dat de aanwezige kweekers die nog geen lid van de vereeniging zijn, lid zouden wor den. Hierna werden de notulen van de op richtingsvergadering door den secretaris, den heer Van Kampen, voorgelezen en on veranderd vastgesteld onder dankzegging. Vervolgens kwam aan de orde punt 3 van de agenda: „Mededeelingen betreffen de steunactie". Hieromtrent werd medegedeeld, dat aan 16 gemeentebesturen verzocht was om ad haesie te betuigen aan een adres om steun, bij de regeering. Hierna zeide de voorzitter, dat het be stuur verleden week een conferentie heeft gehad met Burgemeester en Wethouders, waar werd besproken hoe de steun het beste geregeld kan worden. Overeenstem ming was bereikt, dat voor de in groep I van het adres genoemde kweekers, dat zijn zij, die binnenkort geheel zonder mid delen van bestaan komen te geraken het eerste en noodzakelijkste gezorgd moet worden. Deze moeten zich op het gemeen tehuis melden. Wat voor de andere groepen gedaan kan worden zal overwogen worden. Vervolgens kwam aan de orde punt 4: „Bespreking Hoofdbestuur." De voorzitter deelde mede, dat de ver schillende besturen der afdeelingen een hoofdbestuur hebben benoemd en dat de Vereeniging voortaan de naam zal heb ben van „Bond van Zuid-Hollandsche klein-bloembollenkweekers". Medegedeeld werd, dat reeds 9 afdeelin gen zijn opgericht en dat a.s. Donderdag 13 October te Roelofarendsveen een afdee- ling wordt opgericht. De koninklijke goed keuring zal aangevraagd worden. Als voor zitter is benoemd de heer P. Nouweland en tot secretaris de heer de Becker, beiden te Voorhout. Als rechtskundig adviseur is aan de vereeniging verbonden de heer Mr. P. A. C. de Milly, die belangeloos de adviezen geven zal. De rondvraag bracht alleen eenige be sprekingen van huishoudelijken aard op. De vergadering werd vervolgons onder dank van den voorzitter gesloten. De pers werd dank gebracht voor de ondervonden modewerking. Uitvoering St Victor Parochie. In het patronaat der St. Victor-parochie al hier had een uitvoering plaats ten bate van de armen dier parochie. De zaal was bijna geheel gevuld toen te 8 uur de heer J. Meijer, voorzitter van de Tooneel vereeniging, de avond met den Chr. groet opende en alle aanwezigen har telijk welkom toeriep, in het bijzonder de weleerw. heeren kapelaans Loerakker en Dekker. Hij sprak zijn dank uit voor de goede opkomst, ook namens de armen, te wier bate de uitvoering gehouden zou worden. Hierna sprak kapelaan Loerakker. Deze bracht op de eerste plaats hulde en dank aan de vroegere tooneelvereeniging „Oud en Jong", welke steeds de uitvoeringen voor de armen gegeven heeft. Spreker zeide vervolgens, dat het den wensoh van den bisschop is, dat voortaan dergelijke vereenigingen voortkomen uit de congregatie, daarom zullen, vervolgt spreker, hedenavond de jongens Van de congregatie, afd. tooneel, de uitvoering ten bate van de armen geven. Deze jongens hebben onder leiding van den heer Th. Opdam het blijspel en de klucht ingestu deerd. Nadat de kapelaan alle aanwezigen een gezelligen avond had toegewensoht werd het le bedrijf van het blijspel: „De onuit staanbare", gespeeld. Tuesohen de bedrijven en in de pauze werden we vergast op eenige zangnum- mertjes van de zangafdeeling der meisjes congregatie, welke meisjes op verdienste lijke wijze onder leiding van den heer L. de Jong zongen: „Voor Nederland een lied", „hangers- lied", „Wees gegroet vol sohoone lente tijd", „Vogelnestje", „Boerenmarsoh", „Pier de Mandenmaker" en „Hans en Trieneke". Onder de pauze werd nog een verloting gehouden ten bate der armen. Iedereen was tuk op de heerlijke taar ten welke verloot werden, zoodat. de da mes die probeerden de lootjes te verkoo- pen, deze spoedig kwijt waren. Na de pau ze werd opgevoerd de klucht: „De roode propagandist". Zoowel deze klucht als het blijspel wer den goed gespeeld, gezien het feit, dat het de le maal was, dat de jongens op de planken kwamen. De avond werd ten slotte met den ohr. groet gesloten, nadat kapelaan Loerakker oen dankwoord had uitgesproken. Vermelden we nog dat het muzikale gedeehe van den avond werd verzorgd door den heer Corel (piano). „Herwonnen Levenskracht". De bloempjesdag voor „Herwonnen Levens kracht" welke uitgesteld was, zal a.s. Zon dag gehouden worden. Dames, die zioh met den verkoop van bloempjes willen belae- ten, kunnen zich hiertoe aanmelden bij den heer H. Zwaan, Dorpsstraat alhier. Dat iedereen Zondag ten bate van dit mooie doel een bloempje koope! RIJNSBURG. Bloemenhandel. Een groot gedeelte van den aanvoer bestaat thans uit Herfst- asters die van f 4 tot f 7 per 100 bos op brengen. Dwergasters gaan van f 3.tot f 4.75, Helianthus waarvan de aanvoer zeer afneemt brengen van f 0.20 tot f 0.35 op; Dahlia's zijn niet best meer, ze gaan voor f 0.30 tot f 0.75; Zinnia's van f 1.10 tot f 1.70 Anjers van f 0.35 tot f 0.55; Cheboud-anjers f 1.40 tot f 1.60; Aster per 100 f 0.20 tot f 0.40; Pompon-Dahlia's f 0.25 tot f 0.35; Grysanthen f 0 15 tot f 0.25. De weinige Gladiolussen brengen van f 0.70 tot f 0.95 op. Rozen per bos van 20 stuks f 0.40 tot f 0.70. SASSENHEIM. Wijkverpleging. Gisteravónd hield het bestuur van de R. K. Wijkverpleging een vergadering in het Patronaatsgebouw, ten einde tc komen tot vervanging der bestaan de vereeniging door ©en afdeeling van net Wit-Gele Kruis. De voorzitter, de heer Bi<»- sc-hops, zette in korto bewoordingen uiteen, hoe do wijkverpleging reeds jaren in Sas- senlieim heeft gewerkt. Hoe de groei en bloei dezer vereeniging is gekomen. Ten slotte, dat uit deze vereeniging de thans alom bekende Wit-Gele Krms-afdeeling is geboren, welke door het Bisschoppelijk be sluit als verplichtend moet worden, om zoodoende verband te krijgen in het ge heele Bisdom, Doel en middelen zijn do- zelfde als voorhoen, zoodat enkel een naamsverandering is verkregen. Uit do ver gadering werd bezwaar gemaakt, maar het bestuur verzekerde dat de vereeniging geen schade zou ondervinden. Om aan te sluiteu aan het oentr. bestuur moet wijziging der statuten en huishoudelijk reglement plaats hebben. Deze werden artikelsgewijae voor gelezen zoo ook het huish. reglement. Deze werden, behoudens enkele kleine wijzigin gen, goedgekeurd, zoodat dit reglement op 1 Jan. 1933 in werking treedt. Aan de loden zal een exemplaar worden toegestuurd. Uit alles blijkt, dat dezelfde werkzaaonhedea zullen worden verrioht als voorheen. Ook dat de contributie dezelfde is gebleven. Het bestuur hoopt alleen meer leden te verkrij gen door te bepalen, dat de kinderen, wel ke deii leeftijd hebben bereikt van 18 jaar, zelfstandig lid worden. Volgens reglement wordt het bestuur voor de eerste maal be noemd door den Pastoor, en hier kwam net zittend college in aanmerking dat bestaat uit de volgende heeren: L. Th. Bisschops, P. W. v. Niekerk, W. J. Rozoma, J. Blom, J. Vugbts, P. Zwetsloot, Th. Raggen. De eerste periodieke aftreding zal plaats heb ben in Jan. 1934. Hierna besprak de voor zitter de werkzaamheden van de oude be stuursleden wolke vanaf de oprichting hun tijd en moeite hebben gegeven en die zeker een waardeerend woord verdiend hebben. Spr. hoopt, dat met denzelfden ijver mag worden voortgebouwd in het bcLaJig der vereeniging, waarna de vergadering werd gesloten. W0UBRUGGE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 13 dezer voorm. half tien. Punten van behandeling: 1. Notulen en mededeelingen; 2. Verlee nen afschrijving schoolgeld; 3. Verslag volkshuisvesting; 4. Overbrenging van archiefstukken; 5. Herstelling waterleiding net; 6. Aanbieding begrooting 1933; 7. Vaststelling van een parkeerverbod; 8. Comptabel besluit. Z0ETERMEER. Geboren: Johannes Hermanus, z. v. A. Rienties en H. J. Verhagen. Ondertrouwd: H. B. de Graaf, 28 j. en M. Klos, 21 j. ZEGWAART. Geboren: Joseph Leonardus Adrianua z. v. L. J. den Elzen en M. W Vollebregt. Johannes, z v. W den Boer en 8. Bergs- hoeff.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7