BUITENLAND NAZIEN VAN UITLOTINGEN NED. OOST-INDIE SPORT WOENSDAG 12 OCTOBER 1932 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG UIT DEN LEIDSCHEN RAAD. De agenda van den gemeenteraad van Maandag jL woog niet zwaar op de hand, zoodat er weinig discussie over ver wacht werd, temeer niet, teen het laatste punt der agenda, handelende over verzeke ring van werklooze arbeiders ingevolge de Ziektewet, van de agenda werd afgevoerd met het oog op de afwezigheid van den heer v. Stralen. Er is dan ook meer gesproken over wat niet, dan over wat wel op de agenda stond. Bij een dergelijke makke agenda dreigt altijd het gevaar, dat de discussie verdwaalt naar zijwegen en had de voorzitter eenmaal niet zoo te juister tijd ingegrepen, dan zou een theoretisch debat ontketend zijn, waar van het einde niet te overzien zou zijn geweest. Natuurlijk lag ook hier het ongeluk in een klein hoekje. De vorige maal had de Raad nl. besloten om 500.uit te keeren aan F. Schroder als schadeloosstelling wegens de stopzetting van zijn veerdienst over het Galgewater, in verband met de openstelling van de nieuwe brug. Waar moest die post worden ondergebracht, moesten die 500 drukken op den brugge- bouw en op den kapitaaldienst geplaatst worden of was de post „Onvoorziene Uit gaven" daar goed voor? De belastingbetaler zal gelaten denken ,,of je nu door de kat of door den kater ge beten wordt, betalen moet je toch". Maar als alle zaken zóó eenvoudig waren, was er geen gemeenteraad meer noodig. B. en W. meenden, dat deze 500. bedoeld waren als vergoeding voor schade door de brug toegebraoht en dat de brug ze derhalve dragen moest. Maar het mee- rendeel van den raad was van oordeel, dat het zuiver een cadeautje was en dat dit dan ook maar blijken moest door het te betalen uit de post „Onvoorzien". Was dit op zichzelf al ingewikkeld genoeg voor een postje van 500.nog verwarder werd de toestand, toen wethouder Goslinga zich ontvallen liet, dat hij tegen wilde stemmen. Toen waren de poppen aan het dansen. Een wethouder, die riiet mede wilde wer ken aan de uitvoering van een eenmaal genomen raadsbesluit, alleen omdat hij het met dat raadsbesluit niet eens was! Dat- is een precedent van zeer wijde strekking, zeide de communist en vele andere raads leden vielen hem bij. Op dit moment dreig de de discussie in een wilde maalstroom te geraken. Wethouder Goslinga hield den socialisten voor, dat zij, die thans zoo hef- t'°" protesteeren, zoo vaak precies het zelfde doen, wanneer zij stemmen tegen credieten aan bijzondere scholen, ook als de raad reeds principieel de bouw heeft goedgekeurd. „Dat is heel wat anders", riep de heer Knuttel. Iets anders is het inderdaad, maar dat het verschil zoo groot zou zijn, vermogen wij niet in te zien. Het is een theoretisch twistpunt, of men als raadslid mag stemmen tegen een voorstel, dat een consequentie is van een besluit, waaraan men zelf niet had willen medewerken. Moet men als raadslid en voor een wethouder geldt dat natuurlijk a fortiori een een maal genomen raadsbesluit eerbiedigen? De kwestie is jaren geleden ook al eens in het debat gebracht en een oplossing werd niet gevonden. Wij kunnen ons voor stellen, dat men zich bij een gevallen raads besluit niet wil neerleggen, wanneer het om gewichtige principieele kwesties gaat, maar om bedragen van 500.past men een dergelijk verzet niet toe. Evenmin als een ooilege om wezenlijk kleine dingen de vertrouwenskwestie stelt. Dank zij het in grijpen van den voorzitter werd het opko mende onweer echter bezworen. Na de agenda herleefde het oude kolen- debat, de jaarlijksche strijd van het schep je-er-op. In de laatste jaren is 's winters aan hen. die daarvoor in aanmerking ko men, 1 H.L. parelcokes wekelijks verstrekt.. Dit zou ook tihans weer door B. en W. voor gesteld zijn en zonder veel commentaar aangenomen zijn, als de O. S. P. deze ge legenheid niet had aangegrepen om de S. D. A. P. een vlieg af te vangen. Behalve een iets verder gaande cokesverstrekking werd ook de uitkeering ineens gevraagd van 50.voor kleeding en schoeisel. De S. D. A. P. kon nu niet anders, als mee gaan, liefst nog een beetje verder gaan. Inderdaad vroeg de heer v. Eek de cokes verstrekking te doen ingaan op 15 Oct. in plaats van op 29 Oct. zooals het voorstel van B. en W. luidde. De raad, die zelf reeds genoot van het lustig brandende kacheltje, vond die vervroeging met het oog op het zeker al vrij gure weer niet onbillijk en frtemde toe. Maar de „bescheiden" eisehen van den communist, die het spreekwoord „er is altijd baas boven baas" naar zich toe wilde halen, waren den vroeden vade ren toch al te gortig. Zij achtten 1 H.L. per week van 15 Oct tot 15 April voldoende. Maar dan moet die H.L. ook ten volle uit gekeerd worden, van een „soepele" ver strekking (varieerende al naar den stand van den thermometer) werd geen heil ver wacht. De socialisten speelden met den communist het „goede heertje", ofschoon zij nimmer met zulke „eisehen" hadden durven komen. Ten slotte een vloed van woorden over een overstroomdng in de Parkstraat. De heer Kooistra interpelleerde B. en W. over de oorzaken van deze watervloed en pro beerde, geholpen door zijn p. g.'s Sohüller en Groeneveld de gemeente ervoor verant woordelijk te stellen, terwijl de oorzaak ligt vooreerst in het feit, dat geen enkele rioleering berekend is op abnormale re genval en ten tweede in de lage ligging der ondergeloopen perceelen, waarvoor de gemeente geen schuld treft, daar het bouw- peil nu eenmaal niet hooger was, toen deze huizen gebouwd zijn. Wethouder Splinter wilde wel maatregelen nemen, maar in overleg met de bouwvereeniging. Men kan de gemeente nu eenmaal niet voor alles laten opdraaien. Mr. H. G. VAN HET VATIC AAN DE R K. WERELDMISSIE. De Paus zou een vloot van vijftig vliegtuigen wenschen. Volgens den Romeinschen correspondent van de „Daily Herald" zou de Paus van plan zijn, tot alle B.-Katholieken ter we reld een oproeping te richten tot het bij eenbrengen van geld voor het aanschaffen van vijftig vliegtuigen ten behoeve der R.-K. missies. De vliegtuigen zouden zoo wel dienen voor bepaalde spoedgevallen, waarin de hulp van geestelijken wordt in geroepen, als voor het vervoor der ihissio- narissen naar en van hun DUITSCHLAND DE RIJKSDAGCOMMISSIE VOOR BUITENLANDSCHE ZAKEN. .Een motie van afkeuring. De volgende motie van dr. Frick (nat.- soc.), dr. Bell (Oentrum) en dr. Quaadt (Beiersche Volkspartij); is gisteren in de Rijksdagcommissie van buitenlandsche za ken aangenomen. „De Rijksregeering heeft opnieuw ge weigerd op de heden gehouden vergadering van de Rijksdagcommisie voor buitenland sche zaken te verschijnen^ op welke agenda o.a. de lapporten over Lausanne, de ont wapeningskwestie en de Volkenbondsverga dering stonden. „Deze houding van de regeering, welke in strijd is met de Grondwet, wordt in het bijzonder daardoor veroordeeld, omdat zij zich eenerzijds met klem op de Grondwet beroept en anderzijds zich aan haar grond wettelijke verplichtingen tegenover de Volksvertegenwoordiging onttrekt. De re geering heeft zich dus door haar hernieuw de ongegronde weigering, om voor de com- misie te verschijnen, aan meervoudige schending van de Grondwet schuldig ge maakt. Aan den'nieuwen Rijksdag blijft het voorbehouden hieruit de noodzakelijke con clusies te trekken. De weigering van de regeeirng, om zich voor de commissie te verantwoorden, be- teekent echter ook een ernstige schending van de rechten van het Parlement, omdat de regeering niet den moed heeft voor haar buitenlandsche politiek op te komen een politiek, die bovendien vergezeld is gegaan van ernstige fiasco's te Lausanne en te Genève en hiervoor bij het volk en in de Volksvertegenwoordiging steun te zoeken. Haar buitenlandsch-politieke da/den heb ben dus niet voldoende basis. Het welzijn van het volk vorlangt gebiedend, dat spoe dig een einde komt aan dezen verderfe- 1 ijken toestand." DENEMARKEN NAAR EEN HANDELSDICTATUUR IN DENEMARKEN. Met vrij groote zekerheid verluidt, dat de valutawet, die de Deensche min, v. Handel heden bij het Folketing zal indienen, zal uitloopen op een handelsdictatuur voor een periode van minstens anderhalf jaar. De minister van Handel zal de volledige zeg genschap krijgen over den waren invoer .tot Maart 1934. De valuta-centrale zal afge schaft worden en worden vervangen door een drie-hoofdig directorium. Van een vrije lijst zal in de nieuwe wet geen sprake meer zijn. Daarentegen zullen nieuwe tarieven worden ingevoerd, en wel waarschijnlijk die genschap krijgen over den wareninvoer tot waarde, o.a. voor kunstzijde, schoenen, an der leerwerk enz. Voorts zouden in de wet bepalingen zijn opgenomen dat de binnen- landsche prijzen slechts verhoogd mogen worden wanneer de productiekosten stij gen. Men verwacht, dat dit wetsontwerp nog in den loop van den winter verkiezingen voor het Folketing noodzakelijk zal maken, aangezien er thans reeds een zeer sterke oppositie tegen bestaat. RUSLAND. ZIN0WJEF EN KAMENEF UIT DE PARTIJ GEZET. Wegens actie tegen Stalin's politiek. Te Moskou heerscht groote opwinding in verband roet de publicatie van een officieel rapport, waarin wordt medegedeeld, dat zich in de Russische communistische par tij een uit 19 personen bestaande contra revolutionaire groep heeft gevormd. Aan het hoofd daarvan stonden volgens het of- ficieeie rapport de bekende bolsjewisti sche leiders Zinowjef, Kamenef en Oegla- nof. Deze groep eisebte, aldus het Sovjet rapport. van de regeering en de partij de invoering van particulier-kapitalistische methodes in de Sovjet-Unie, zoomede maat regelen, die het particulier initiatief mo gelijk zouden maken. Zij verlangde voorts de verwijdering uit het bewind van een aantal Sovjet-leiders, onder wie ook Sta lin. Volgens het officieele rapport zou de groep in het geheim gebruik hebben ge maakt van drukpersen voor het vervaardi gen van contra-revolutionnaire lectuur, ter wijl zij met behulp van valsche documen ten heeft pogen te bewijzen, dat de poli tiek der partij tot een politieke en econo mische iustorting van het land moet lei den. De werkzaamheid dezer groep ver schilde volgens de officieele verklaring in geen enkel opzicht van de politiek van Trotzki en heteekende een verraad aan den Sovjet-staat en de communistische dic tatuur. Daarom heeft het centrale execu tieve comité der Russische communistische partij, dat het rapport publiceert, besloten KANTOREN TE: ALPHEN a d. RIJN - Stationsstraat 34-36 BODEGRAVEN, iederen Dinsdag 10 12 uur, Hotel „van Haatten" LEIDEN, iederen Vrijdag 1012 uur, Hotel „Bellevue" 7804 alle leden dezei groep uit de partij te zet ten. In politieke kringen te Moskou be schouwt men het rapport als een der eer ste vruchten van Stalin's overwinning in de onlangs gehouden plenaire zitting van het centrale comité der partij, waarin de nieuwe oppositie verscheiden punten van Stalin's politiek als succesloos traohtte te kenschetsen. Zinowjef is zooals men weet voorzitter geweest der derde internationaleKame nef is eenigen tijd gezant te Rome se- weest, terwijl Oeglanof volkscommissaris van Arbeid is geweest. De beide eerstge- nnemdon hebben met eenige anderen al eerder een oppositioneele groep gevormd zij werden samen met Trotzki eind 1927 uit de partij gestooten, doch zij werden later weer tot de partij toegelaten, nadat zij hun „dwalingen" hadden erkend. ZUID-AMERIKA NAAR EEN KL00STERVERV0LGING IN BOLIVIA? Een sectarisch wetsontwerp. Bij het Boliviaansche parlement is een wetsontwerp ingediend, waarin gevraagd word* om onmiddellijk over te gaan tot sluiting van de kloosters der verschillende orden en congregaties De goederen dor kloosters zullen tot staatseigendom worden verklaard en ten algemeenen nutte wor den besteed. Bovendien wordt als eisch gesteld, dnt alle kloosterlingen en ordesgestelijken in één klooster zullen worden ondergebracht. In een aanvullend wetsontwerp wordt voorgesteld, dat priesters of religieuse iu- stellingen geen schenkingen of legaten in ontvangst mogen nemen. Door dit wetsont werp zo. den vooral zwaar getroffen wor den de Tyroolsche Franciscanen die sinds 188S in Oost-Bolivia werkzaam zijn. In he+ oude missiegebied der Jesuieten van „Chiquitos" (een oppervlakte van 100.000 K M bezitten deze Franciscanen niet minder dan 12 .groote missiestaties. INCIDENT TUSSCHEN ECUADOR EN PERU. Uit de provincie El Oro wordt gemeld, dat gistem een gevecht heeft plaats ge vonden tussr hen troepen van het leger van Ecuador, en wel het garnizoen te Orients, met Peruaansche troepen. In de provincie El Oro heerscht groote opwinding en een aantal vakbonden heeft reeds een öeroep op de aangesloten arbeiders gedaan, om zich in ge*Ta' van oorlog bij het leger aan te melden. De oorzaak van het incident is tot nog toe, ook bij de regeering van Ecuador, on bekend. BUITENL. BERICHTEN. WONDERBAARLIJKE REDDING BIJ MIJNONGELUK. Het verhaal van den eenigen overlevende. Bij met mijnongeluk in de Plank Lane Colliery te Leigh, waarbij 10 van de 20 arbeiders in een omlaag gestorte liftkooi den dood vonden, is de eenige overlevende als door een wonder aan den dood ontsnapt. Hij merkte al spoedig, zoo vertelde hij, dat er iets niet in orde was; de kooi vermin derde geen vaart maar bewoog zich met groote snelheid naar den mond van den mijnput, waarin het water ruim 50 M. hoog stond. In haar val verbrijzelde de kooi de steunbalken waarop zij had moeten rusten. De man, die het laatste was ingestapt en daardoor vlak bij de deur stond, deed deze open in de hoop aldus te kunnen ontsnap pen. Toen de kooi al ongeveer 10 M. in den mijnput was afgedaald sprong hij door de deur in de kooi waar het water reeds tot aan zijn hoofd reikte. Hij kon niet zwem men en zonk, maar kwam weer aan de oppervlakte en kreeg houvast aan een stang waarlangs de kooi loopt. Hij klemde er zich in het donker aan vaat en riep om hulp. Er werd hem een touw toegeworpen door iemand die zich aan de oppervlakte van den mijnput bevond en zoo in veilig heid gebracht. De man, die er aldus op wonderbaarlijke wijze het leven afbracht, is blijkbaar een geluksvogel: tijdens den oorlog werd hij gewond en ontkwam ter nauwernood aan den dood. Eenige jaren geleden werd hij bedolven, doch werd ge red. Verscheiden malen heeft hij longont steking gehad waarvan hij telkens hei- stelde. Hij schrijft zijn behoud toe aan zijn krachtig gestel. Zijn redder bleek een man van de nacht ploeg te zijn, die bij den mijnput gereed stond om op te stijgen. Men hoorde het hulpgeroep uit het water; gelukkig waren er een touw en een ladder in de nabijheid en daarmede slaagde men er in hem ie relden De negentien anderen, die den dood door verdrinking vonden, werden, zich aan elkaar vastklemmend, aangetroffen. Bijna alle slachtoffers zijn getrouwd en laten ge zinnen achter. SNELTREIN PARIJS—BAZEL ONTSPOORD. Enkele gewonden. De sneltrein ParijsBazel, die 's morgens om zeven uur van het Gare de l'Est te Parijs vertrekt, is gisteren door totnogtoe onbekende oorzaak niet ver van Parijs, bij Ckretz, omtspoord. Volgens de ontvangen berichten zijn vijftien personen licht ge wond. Het treinverkeer moest omgelegd worden. Drie vrouwen door sneltrein overreden. Te Brons bij' Gtrenoble wilden Maandag drie vrouwen nabij het station den spoor weg oversteken, waarbij een der vrouwen met de hak van haar schoen in een wissel bleef steken. De beide andere vrouwen wil den haar helpen, doch tezelfder tijd nader de in volle vaart de sneltrein naar Gtreno ble, waardoor de drie vrouwen letterlijk werden verpletterd. WERKL00ZEN-0NLUSTEN TE BELFAST. Bloedige botsingen. Tusschen werkloozen en de politie is het te Beliast gisteren tot ernstige botsingen gekomen, waarbij één persoon werd gedood en vijftien werden gewond. De toestand van twee gekwetsten ia kritiek. Under de ge wonden bevinden zich drie politieagenten. De relletjes begonnen gisterochtend, toen een menigte werkloozen ondanks het verbod der autoriteiten een optocht wilde vormen. De politie zag zich gedwongen de demonstranten met den gummistok uiteen te jagen. Het liet zich aanzien, dat de plaat selijke politie de situatie niet meester zou kunnen blijven, en daarom weid om ver streking uit de naburige districten ver zicht. Ook werd de hulp van pantserauto's ingeroepen, welke door de straten patrouil leerden. In den namiddag kregen de ongeregeld heden een nog gevaarlijker karakter. De werkloozen trachtten het verkeer stop te zetten en wierpen met steenen de ruiten van winkels en trams in. De politie ver spreidde de manifestanten, maar deze kwamen weer terug en bekogelden de agen ten met versohillende projectielen. Ten slotte weiden eenige schoten gelost, waar op de politie zich gedwongen zag deze te beantwoorden. Eindelijk slaagden zij er in de orde te hei-stellen. De winkels in. de op roerige wijk zijn gesloten en agenten houden de wacht voor de deur. Bevel is gegeven, dat alle lichten gedoofd moesten worden. Verscheidene personen zijn gearresteerd. Gisteravond is rondom de- stad een oor don van politieagenten getrokken, waardoor niemand meer vóór heuenochtend de stad kon binnengaan, tenzij hij hiervoor bijzon dere redenen heeft. De autobus- en tram diensten zijn gestaakt. In een gedeelte van de stad hadden de betoogers loopgraven aangelegd en barri cades opgeworpen. Aan de ongeregeldhe den werd ook deelgenomen door een aan tal vrouwen, die eveneens de agenten be kogelden. Een autobus is door de menigte omvergeworpen en verbrand. Laat op den avond patrouilleerden meer dan 2000 agen ten door de straten. De troebelen worden geweten aan het optreden van oommunisti- sohe agitators. „Daubmann" is de echte Daubmann niet. In de aangelegenheid van Oscar Daub mann die zooals men weet beweerde m den oorlog krijgsgevangen te zijn gemaakt en er eerst kort geleden, na vele omzwer vingen in te zijn geslaagd Duitsohland te bereikeD is gisteren een sensationeeie wending gekomen. Naar uit betrouwbare bron verluidt heeft hij bij een verhoor, dat hem gisteren te Freiburg werd afge nomen, erkend, niet de echte Oscar Daub mann te zijn. Hij bekende, dat zijn mede- deehngen niet in alle opzichten op werke lijke ervaringen berusten. De z.g. Oscar Daubmann is daarop gisteravond gearres teerd. In den Laatsten tijd hadden zioh versohei den personen bij de autoriteiten aange meld, onder wie een gewezen lid van net vreemdelingenlegioen, met wie Daubmann Maandagavond te Endingen werd gecon fronteerd. Voor het verdere onderzoek in deze zaak er bestond n.l. al sedert eeni gen tijd argwaan of de verklaringen van Daubmann wel op waarheid berustten werd Daubmann gisteren gezocht door de politie van Karlsruhe; hij was op reis voor het houden van lezingen en men wist zijn verblijfplaats niet. Hij werd echter opge spoord en voor een verhoor naütr het poli tiebureau van Freiburg gebracht, waar po litieambtenaren uit Karlsruhe hem gister avond aan een verhoor onderwierpen. Verscheiden confrontaties schijnen den betrokkene zwaar belast te hebben, terwijl ook op grond van vingerafdrukken kon worden vastgesteld, dat „Daubmann" niet de echte Daubmann is. Schromelijk overdreven bericht. Een Reuterbericht maakte gisteren mel ding van een ongeluk in een mijn te Jo hannesburg waarbij 57 mijnwerkers door gas verstikking om het leven zouden zijn gekomen. Dit blijkt schromelijk overdreven geweest te zijn. Volgens een nader Reuterbericht slaag de do reddingsbrigade er in, alle mijnwer kers buiten de gevaarlijke zone te brengen. Geen hunner is om het leven gekomen doch tien Europeesche en twintig inlandsche mijnwerkers moesben in het ziekenhuis worden opgenomen. DE „KRAKATAU" OMGESLAGEN In het vaarwater bij Soerabaja. Blijkens bij het Departement van fensie ingekomen bericht is Hr. Ms. katau" op 11 October om 12 u. 30 in Oostvaarwater te Soerabaja omgesla Het schip ligt met bakboordzijde b( water, in vier meter water op een fc aan de Oostzijde van het vaarwater. Er geen vermisten; alleen vijf Lichtgewon Omtrent de oorzaak is nog niets bek Een Aneta-bericht uit Soerabaja mi dat de „Krakatau" in ondiep water kv Een golf sloeg over het mijnendek. „Krakatau" werd opzij gegooid, wa; S.O.S.-seinen werden afgegeven. Er echter geen contact verkregen. Drie v tuigen der marine vlogen uit en troffei „Krakatau" op de bank aan. De vliegtu daalden en haalden de bemanning op. commandant van de „Krakatau", kapil luintenant-ter-zee C. O. F. Jager, en commandant der marine te Soerabaja, pitein-ter-ze-e J. van Reede, bevonden aan boord. De ligging van het schi gunstig. Hedenmorgen gaat een vaartuig uit opneming van de situatie, waarna de ging kan aanvangen. Blijkbaar liep de katau" reeds op de bank, toen de goll de positie verergerde. De „Krakatau" d niet, doch ligt vlak op de bank halver? het lichtschip op een afstand van ee uren varens van Soerabaja. De foto-correspondent van het Hbld." aan boord van een mijnenle, meldt, dat de M 2 om 12.30 uur een kreeg om naar de „Krakatau" te gaan M 2 vond op de aangegeven plaats halfdrie de „Krakatau" op de flank lij met de bemanning, totaal 104 koppen bovenop. De bemanning bestond ui Europeanen en 74 inlanders. Toen de arriveerde, cirkelde twaalf vliegtuigen ven de „Krakatau". Drie dezer vliegtu streken op het water neer. Later daa ook de andere negen vliegtuigen, die ter de mannen niet overnamen. De oommandant der marine te Soeral kapitein-ter-zee Van Reede en diens a dant, luitenant-ter-zee le klasse A. Booy, werden wel door de vliegtuigen c genomen, evenals de lichtgewonden, de dertig Europeesche opvarenden w; tien officieren. De M 2 bracht verde-i geheele bemanning terug. De „Kraka ligt in 3.25 M. water. Door de zuiging het mijnendek volgeloopen. De „Kraka ging langzaam kantelen, hetgeen drie nttten duurde. De commandant, overste ger, die zag, dat de „Krakatau" niet r kon worden gehouden, liet het schip speed op de bank loopen, waardoor schip behouden bleef. Indien de comn dant niet aldus gehandeld had, zou ernstiger ramp zijn ontstaan. De „Krakatau" is een mijnenlegger de Indische marine. VQETB DE WEDSTRIJD BELG IE—HO LL AN Mol vervangen door Bonsema als linksbinnen. Door dat Mol van K. F. C. Zondag in den wedstrijd tegen Sparta dusdanig blesseerd is dat zijn uitkomen in het derlandsohe Elftal uitgesloten is, heeft keuzecommissie in zijn plaats Bonsema Velooitas (Groningen) als links-bin aangewezen en is als reserve in de pk van Bonsema uitgenoodigd P. L. Veri van R. C. H. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Juniorenijcompetitie. Uitslagen van Zondag 9 Oct.: Af d. A: Lisse IN. V. C. I terrein gekeurd; V. V. L. I—S. M. C. I 8—0; S A. I—R. W. D. I 0—5. Afd. B.: Leiden I-R. W. D. II sche rechter niet opgekomen; Meerburg I- V. B. I 2—2; A. S. C. I—V. V. L. II 4—: Afd. C.: S. M. C. II—Lisse II 0—1; reholte I—R. W. D. III 10—0. Wegens niet insturen ruilformirlier N. A. I beboet voor 1. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zonda A f d. A: S. M. C. I-V. V. L., 1 uur, Righart van Gelder; R. W. D. IN. V. 2.30 uur, M. Heuzen; Teijlingen IS. N. I 12.30 uur, H. van Veelen. Afd. B: Leiden I-R. W. D. II, 1 i S. Belt; V. V. L. IIMeerburg, 1 uur, J Tetteroo. Afd. C.: Lisse II—R. W. D. HI, N. v. d. Akker. Het wedstrijdprogramma zal gereg Woensdagavond doch uiterlijk Donderd avond vermeld worden in de Leidsi Courant, als officieel orgaan. Men ne hiervan goed nota. De secretarissen vereenigingen worden verzocht er zoov mogelijk mee te werken, om in geval aangewezen scheidsrechter niet is opge men toch te spelen onder een andere ding, opdat de competitie een vlot verlc hebbe. De nieuwe vereenigingen worden er a herinnerd, dat dezelfde ruilformulieren bruikt worden als bij de senioren Veiv dat terreinafkeuringen zoo vroeg moge! moeten geschieden en dat de soheidsre ter er van in kennis gesteld moet word De junioren zijn verplioht om op verzc hun juniorenkaart te toonen en zoo nooi hun handteekening opnieuw te plaatsen C. J. VAN LEEUWEN, Sêcr.-Penninc H. VAN HAASTEREN. Competifcieleid

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6