V 2 WOENSDAG 12 OGIOBtK 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. E[ I f '-1 IPf "7^1 TiLEGRAFISCH WEERBERICHT laar waarnemingen verncbi ra dM morgen van 12 Oct. 1932, medegedeeld door bet Kon Ned Meteor, lnatuuat te De Bildt: Hoogste barometerst.: 762.8 te Marseille. Laagste barometerst.: 741.4 te Reykjavik. Verwachting tct den avond van 13 Oct.: Zwakke tot matige Westelijke tot Zui delijke wind, nevelig tot half bewolkt, vorst, weinig veran dering in tempera tuur overdag. De vorige depressie heeft gisteren en hedennacht nog vrij veel regen in onze om geving gebracht, maar is nu in Noord-Oos telijke richting afgetrokken. Aangezien do nieuwe depressie bij IJsland, al werd zij niet dieper, zich wel tot Schotland heeft uitgebreid, loopt de wind op de Britsche Eilanden weer naar Zuid en is een tijdelij ke opklaring met ochtendnevel en kans op nachtvorst te wachten. Scandinavië is nog geheel onder depressie-invloed, in het Zuiden valt regen, in het Noorden bij tem peratuur om het vriespunt, sneeuw. Ook in West-Duitschland valt nog vrij veel regen, in Engeland, Frankrijk en ons land begint de opklaring. Het zal van de verdere ont wikkeling van de hooge drukking in het Zuid-Oosten afhangen, of die opklaring van langeren duur wordt, waarschijnlijk volgt na één of twee dagen weer regen. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 13.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e*.* Van Woensdagnamiddag 5.44 uur tot Donderdagmorgen 5.49 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Donderdag 13 October voorm. 1.55 uur en nam. 2.20 uur. BODEGRAVEN. Hanze. Ledenvergadering der R. K. Hiduenstandsvereemgiiig „De Hanze" afd. Bodegraven op Dinsdag 11 October 1932 des avonds kwart over acnt in Hotel van ltus- sum. De voorzitter, de beer A. R. v. d. Hey- den, opent de verg. met den ohr. groet en heette de aanwezigen van harte welkom. Spr. deelde mede, dat de hoofdpunten de zer vergadering waren: gelegenheid tot net indienen van voorstellen voor de Centr. Raadsvergadering en vervolgens: Bespre king Nederlandsche Fabrikaatweek. Hierna gat de voorzitter het woord aan den secre taris, den heer P. W. M. van Niekerk, voor het lezen der notulen, welke onveranderd onder hartelijken dank worden goedge keurd. Vervolgens wordt overgegaan tot punt: Mededeelingen. Op de eerste plaats deelt de voorzitter mede, dat aan de leden een waarschuwingslijst gezonden is. Vervolgens deelt de voorz. mede, dat 8 le den het Hanzeieest hebben bijgewoond. De heer Aengenent had zich bereid verklaard, over dezen feestdag een verslag te geven, waarna de voorz. gaarne het woord gaf aan den heer Aengenent, die een keurig volle dig verslag uitbracht, waarvoor hij een dankbaar applaus in ontvangst mooht ne men. Onderwijl betrad de geestelijk advi seur de zaal, die wegens een tweede verga dering in 't patronaat verhinderd was tij dig aanwezig te zijn. Hierna wordt door den secr. de rekening en verantwoording uitgebracht van den R.K. Middenstandsbond waaraan we ontleenen, dat er voor den Bond over het jaar 1931 een batig saldo is van 23ö7. Op 17 November a.s. zal de Centr. Raadsverg. gehouden worden. Den afgevaardigde zal de reiskosten vergoed krij gen, alsmede 6 voor verblijfkosten. Hierna wordt overgegaan tot stemming van een af gevaardigde plus een plaatsvervanger. Ge kozen werd als afgev. de heer P. W. M. v. Niekerk en als plaatsvervanger de heer R. Kelfkens, respectievelijk met 8 en 7 stem men. Beide heeren namen hun benoeming aan, op voorwaarde van geen verhindering. Vervolgens wordt overgegaan tot punt 5 der agenda: Bespreking Ned. Fabr.week. De voorzitter deelde het besluit mede der Neutrale Middenstandsvereeniging alhier, met het vele voor en tegen dienaangaande. De voorz. spoorde aan, hiermee mede te gaan, gezien de verhouding met de Netrale Middenstand, welke altijd prettig is ge weest. Het zou jammer zijn als hierdoor een kink in de kabel kwam. Vanuit de ver- c-eniging zal er ook hard aan gewerkt wor den, voor deze week zooveel mogelijk be kendheid er aan te geven. De aanwezige winkeliers gaven zich allen op. Alle deel nemers zullen een kaart thuis gestuurd krijgen. Verder zal aan alle winkeliers hier omtrent nog een circulaire gezonden wor den. Vervolgens wordt overgegaan tot de *ondvraag, waar niemand gebruik vao niaakt, waarna de voorzitter op de gebrui kelijke wijze deze goed geanimeerde ver sluit. STADSNIEUWS K. v. K. voor Rijnland. Tot lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, afdeeling Grootbedrijf, is in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer L. Jon genburger, bij enkele'oandidaatstelling ge kozen de heer H. van Leeuwen Johzn., te Alphen aan den Rijn. Mej. Magda Colla is gisteren te Tilburg geslaagd voor hopfdacte B Voorbereidend Lager Onderwijs. WILT U IETS WETEN? Vraag: Zijn de zenders van Hilver sum en Huizen beiden eigendom van de N.S.F., of is er één van do N.S.F. en de andere van de gecombineerde Christelijke groepen Ik meende toch, dat de laatsten een zender hadden laten bouwen „op afbe taling", zooals de A.V.R.O. indertijd zoo smalend bekend maakte. Antwoord: De zender te Huizen (1875 M.) is eigendom van de N.V. N. D. O. (N.V. Nederlandsch Draadlooze Omroep), welke N.V. bestaat uit de K.R.O., N. 0. R. V. en de N.V. Philips' Radio. De zender te Hilversum (296.1 M.) is eigendom der N.V. Nederlandsche Sein- toestellenfabriek te Hilversum. Vraag: P. J. te L. inzake afwijzing uit- keering ziekengeld wegens „zwakte". Antwoord: Indien uw zoon is afge wezen door den Raadvan Arbeid, heeft hij ook schriftelijk de grónden voor die afwij zing meegekregen. Op welke gronden is hij afgewezen? Wanneer de dokter een tijde lijke zwakte of inzinking heeft geconsta teerd en dat ook heeft opgegeven, is er alle reden, dunkt ons, om in beroep te gaan, in dien de Raad v. Arbeid mocht meenen, dat deze zwakte niet onder het begrip „ziekte zou vallen. V raag: Was de opgave in uw blad juist, dat margarine met 0.45 per K.G. wordt belast. Kunt u mij ook opgeven, wanneer de verhooging der prijzen heeft plaats ge had? Antwoord: Margarine welke bestemd is om gemengd te worden met 25 pet. boter, wordt belast met 32 ct. per K.G. De plantaardige en ritueele margarine (en deze alleen mag onvermengd verhandeld worden) wordt belast met 45 ct. per K.G. De accijnsverhooging is ingegaan 28 Augus tus. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige opname. Botsing tusschen twee auto's. Hedenmiddag om half twee had, in de Morschstraat, hoek Boerhaavestraat al hier een botsing plaats tusschen een Ford- je en een auto van den Bodedienst Haar lemLeiden, welke onderhouden wordt door B. Het Fordje bleek de sterkste te zijn, daar het zelf ongehavend bleef en de bestelauto door een defect aan de stuurinrichting door de kraanwagen der Oostergarage moest worden weggesleept. Van een en ander werd proces-verbaal opgemaakt door de politie, die nu zal moe ten uitmaken bij wien de schuld ligt van het ongeval. Naar wij vernemen is met ingang van 1 Nov. a.s. in zijn rang en Ouderdom Overge plaatst bij den generalen staf de majoor N. T. Carstens van het 6e regiment veld artillerie. Verder is benoemd tot majoor bij het 6e regiment veld-artillerie de kapitein A. H. Schimmel van den generalen staf, adjunct chef van den staf der 4e divisie. Gisterennacht is ingebroken in het kof- fietentje van A. V. aan den Rijnsburger- singel. In de tent is men moedwillig aan het vernie.en geslagen; voor een bedrag van 35.werd beschadigd' Behalve een paar koeken werd niets meegenomen. T00NEEL. Liefde in den Sovjet-staat. „Gezelschap Verkade". De keuze, welke voor de eerste abonne- ments-voorstelling in dit seizoen was ge maakt, lijkt ons geen gelukkige. „Liefde in de Sovjet-staat", een blijspel van den Rus Valentin Katajef is een in opzet geestig, dooh in uitwerking tamelijk flauw blijspel, waarin de huwelijkstoestanden in Sovjet- Rusland door een „insider" worden gehe keld. Het stuk geeft wel een typische kijk op de omkeer, door het Marxisme in de ideeën der Russische jeugd gebracht ideeën, die goeddeels in den grond fout zijn en niet opgewassen blijken tegen de gezonde ideeën, waarmede ieder menschen- kind wordt geboren. Wat de communisten verslijten voor „burgerlijk", ia dikwijls sim pel „menschelijk". Een van die burgerlijke ideeën is de liefde, de huwelijksliefde. Het versmaden van deze burgerlijke idee door de Marxistische theorieën wordt in Valen tin Katajef's blijspel scherp gehekeld. De vier jonge communisten, die in dit blijspel de hoofdrollen vervullen, zijn voortdurend gewikkeld in een conflict tusschen een liefde, die in wezen echt burgerlijk is en zich daarom niet laat dwingen in de partij- doctrine. Het spel van het gezelschap Ver kade was vlot en pittig, maar ook de«e frischheid van actie heeft niet kunnen ver bergen, dat dit blijspel zoo weinig geestig en zoo weinig.... blij is. Rijksmuseum van Oudheden. Het Najaarsprogramma dor Archaeolo- gische lezingen en cursussen van bovenge noemd museum vermeldt de volgende avondlezingen: 25 October: Prof. Dr. F. J. do Waele, (Nijmegen). De opgravingen in Korinthe tot 1929. 27 October: Prof. Dr. F J. de Waele. De laatste opgravingen in Korinthe (Keramei- kos, stadsomwalling, Asklepieion). 8 November: Dr. J. H. Holwerda. Opgra vingen in Heumensoord, Keizer Julianus in ons land. 22 November: Dr. W. D. van Wijngaar den. De Sphinx in de Egyptische kunst. 6 December: Dr. F. C. Bursch. Do be trekkingen tusschen Nederland en Enge land in praohistorischen tijd. Door het bestuur der afd. Leiden van de R. K. Volkspartij is aan het bestuur der Alg. R. K. Propagandaclub „Dr. Sohaepman" volgend schrijven verzonden: Toen in onze vergadering van 12 April uwe H.H. Lombert en Heemskerk ruim schoots gelegenheid kregen tot spreken en zij, ondanks, dat in vergaderingen van uwe partij aan ons nooit gelegenheid tot debat gegeven wordt en dat de tijd reeds zoo ver verstreken was, dat onzo sprekers nau welijks enkele minuten voor repliek over bleven, over do hun toegestane tijdruimte niet tevreden blekon, heeft onze partijvoor zitter de gelegenheid voor een geregelde debatvergadering aangeboden en werd die door genoemde heeren namens de R. K. Staatspartij aanvaard. De uitnoodiging on zerzijds uitgegaan zijnde, 9preekt het toch, dunkt ons, vanzelf, dat de vrijmoedigheid wel wat te ver gedreven wordt, als in uw schrijven van 21 Sept. j.l. gij u de regeling van den debatavond voorbehoudt en alleen de betaling der zaalhuur aan ons wordt overgelaten, nog afgezien van het feit, dat niet officieel van de afd. Leiden der R. K S. P. maar van dezer propagandaclub, Dr. j Schaepman, uw desbetreffend schrijven is uitgegaan. De laatste omstandigheid ter- wille van het goede doel over hot hoofd ziende, meenen wij op de eerst omschreven overweging u te moeten mecdcelen, dat wij de grondgedachte van uw sohrijven niet kunnen aanvaarden. Om intusschen tot de ook onzerzijds be geerde en door u zoo lang opgehouden le- batvergadenng toch te geraken stollen wij u voor: lo. dat de vergadering van onze beide organisaties zal uitgaan, de regeling in gezamenlijk overleg zal geschieden en de kosten en baten gelijkelijk verdeeld zullen worden; 2o. dat alleen de beide sprekers bet woord zullen voeren en de vergadering ge leid zal worden door beide voorzitters in dier voege, dat tijdens het spreken der eene partij de leiding der vergadering zal berus ten bij den voorzitter der andere partij, van welke voorzitters de een de vergade ring zal openen, de andere haar zal sluiten, waarvan do volgorde bij loting zal worden vastgesteld en welker redevoeringen niet meer zullen bevatten dan de gebruikelijke plichtsplegingen. Resumeerende deelen wij u derhalve me de ,dat wij met de sub 2, 3, 6, 7, 8 en 9 in uw schrijven gestelde regelingen ona kun nen vereenigen behoudens de laatste zin snede van sub 6o. en dat wij de punten sub lo. en 4o. niet kunnen aanvaarden maar een regeling wenschen zooala hierboven sub lo. en 3o. omschreven is". BINNENLAND. Ernstige vechtpartij. Gisteravond heeft op de kermis te Stok- kum een ernatige vechtpartij plaats gehad. Doordat twee jonge mannen L. en J. uit 's-Heerendorp met een meisje wilden dan sen, hetgeen zekere K. uit Wehl niet aanstond, is het buiten de danstent tot een vechtpartij gekomen. K. bewerkte L. en J. zoodanig met een mes, dat opneming in het ziekenhuis voor beiden gowenscht was. L. heeft een diepe snede in de buik gekregen. Men vreest voor zijn leven. De dader is gevlucht, dooh werd later gearres teerd. Hij had zich in een boom verbor gen gehouden. Een huwelijksplechtigheid. Hedenmiddag heeft in do Duinoordkerk te 's-Gravenhage de inzegening plaats ge had van het huwelijk tusschen jhr. mr. H. de Banitz en jonkvrouwe H. O. do Brauw, die een der paranymphen was bij de pro motie van H. K. H. Prinses Juliana. De Prinses woonde deze plechtigheid bij en had plaats genomen in een der voorste banken, waar tevens een aantal leden van de jaarclub van de bruid uit haar Leidschen studie-tijd gezeten waren. Ds. B. ter Haar Romeny, Ned.-Herv. predikant te Ginneken leidde den dienst. Ds. ter Haar Romeny sprak naar aan leiding van den eersten brief van Paulus aan de Corinthen, hoofdstuk 13, waarna hij het huwelijk met de gebruikelijke liturgie inzegende. De Hawai-eilanden. De Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken, heeft de Hawaï- eilanden besmet verklaard wegens pest. BUITENLAND. SCHEEPSRAMPEN IN DE OOSTZEE. Een Finsch houtschip vermist STOCKHOLM, 11 Oct. (V.D.) Tengevolge van den hevigen storm zijn aan de Zweed- sche Oostzoe-kust tal van scheepsongeval len geschied. Het Finsche stoomsohip „Sampo" werd lek geslagen. Nadat het goruimen tijd hul peloos had rondgedreven, slaagde een Zweedsch bergingsvaartuig erin, het naar Nynashamn te sleepen. De bemanning was door de inspanning volkomen uitgeput en de geheele lading van het schip was over boord gespoeld. Een tweede Finsch stoomschip, „Vera", uit Helsingfors, dat een Zweedsohe nood haven wilde binnonloopen en draadloos urn een loods vroeg, heeft men sedert dien niet meer teruggezien. De met hout geladen boot was door den storm ernstig bescha digd en maakte sterk slagzij. Toen de loods boot buitengaats kwam, kon men het sohip echter niet meer vinden. De Letlandsche motorschoener „Frie- drich" kon nog juist op het laatste oogen- bük geborgen worden, toen de bemanning reeds bezig was te trachten, om met eon zelf gebouwd vlot het land te bereiken. OPSTAND IN ABESSINIE. LONDEN, 111 Oct. (V.D.) De „Times" meldt uit Addis Abeba, dat in Abessinië oen revolutie is uitgebroken. De zoon van den vroegeren koning van Gojam, Ras Hai- loe, die wegens verraad terdood was ver oordeeld en later werd begenadigd, is in verzet gekomen tegen de keizerlijke regee ring en heeft Debra Maroos, de vroegere residentie van zijn vader, bezet. Keizerlijke troepen rukken tegen de opstandelingen op en belegeren Debra Marcos. LAATSTE BERICHTEN HAAGSCHE RECHTBANK. Naar wij vernemen zal op Donderdag 20 October a.s. dos middags te 2 uur do Haag- sche Rechtbank behandeleu do zaak tegen de beide communisten Bunschoten en Schoutese, die indertijd tijdens de relletjes tc Boskoop werden gearresteerd en die respectievelijk wegens openlijke geweldple ging en opruiing zullen terechtstaan. Als verdediger treedt op mr. van t Hoff Stolk te Amsterdam. Belooning aan burgers wegens hulpverleening aan de politie. Zaterdag j.l. word aan den Ainstel te Amsterdam een vrouwelijke kantoorbedien de van de firma Gnirrep door een onbe kende aangevallen en beroofd van een por- tefeuil e, waarin een bedrag van 1800.— zat. De dader zag zich echter genoodzaakt de portefeuille met het bedrag weer weg te werpen en te vluchten. Dank zij de mede werking van het publiek, dat direct een achtervolging begon, 6laagdc men erin den dader in de nabijheid van de Niftuwmarkt te arresteeren. Een zijdelings bij de zaak betrokken verzekeringsmaatschappij heeft hierin aanleiding gevonden om eenipe bur gers, die zich bij de aanhouding van den dader bijzonder verdienstelijk hebben ge maakt, een geldelijke belooning to doen toekomen. Zij hoopt hierdoor te bovorderen, dat het publiek in dergelijke gevallen altijd zijn medewerking te verleenen in plaats van. zooals helaas maar al te dikwijls voor komt, de politie in dergelijke gevallen bij de beoefening van haar taak togen te wer ken. TELEGRAMMEN WEER EEN GESLAAGDE BANK OVERVAL. NEW-YORK, 12 Oct. (V. D.). - Te Mui- het overige personeel en eenige bezoekers dieton gisteren het gebouw van do Far mers National Bank binnen en wisten een bedrag van 8000 dollar in baar geld en papieren, uit de kas te rooven De kassier, het overige perhoneel en eenige bezoekers werden met revolvers in bedwang gehou den. Alvorens het gebouw te verlaten,, maakten do roovers een aohtervolging on mogelijk door van de achterbliivenden han den en voeten aan elkaar to binden. HET GEVAL OSCAR DAUBMANN. Hij is de kleermaker Idnatz Hummel. KARLSRUHE, 12 Oct. (V.D.) In een hedenmorgen gehouden persconferentie heeft het liadonsche Staatsministerie me degedeeld, dat hot onderzoek naar den z.g. Oscar Daubmann uit Endingen tot het zc- kore resultaat heeft gevoerd, dat men te doen heeft met den kleermaker Karl Ignatz Hummel, die op 9 Maart 1998 te Oberwiehl bij Bazel werd geboren en te Hofweiher bij Offenburg zijn domicilie had. Hummel ie bij de Justitie bekend. In 1928 werd nij te Karlsruhe wegens verdenking van het plegen van een misdrijf, door de politie ver hoord. De toen gemaakte vingerafdrukken leveren thans een onomstootelijk bewijs. In 1909 en 1910 bezocht Hummel de lagere school te Endingen, waar hij ook later het materiaal en de feitenkennis over Daub mann heeft verzameld. Te Offenburg had hij van 12 September 1930 tot Mei 1932 een eigen zaak en daar was hij ook in het huwelijk getreden. Toen de zaken niet meer gingen, verliet Hummel Offenburg en ging per fiets door Zwitserland naar Italië. Te Napels kwam hij op het denkbeeld zioh voor Daubmann uit te geven en op deze wijze goedkoop weer naar Duitschland te komen. In Afrika is Hummel nooit ge weest. De ouders van Daubmann te Endingen waren overtuigd, dat Hummel hun zoon was. De echte Daubmann is echter dood. Hummel i« thans opgesloten in de gevan genis te Freiburg. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 12 Oct. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken: 330 vette kalveren lo kwal. 6065 cent, 2e kw. 5258 cent, 3e kwal. 3550 cent per kg. lovend gewicht; 40 nuchtere kalveren 3 8 per stuk, 546 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90—110 kg 32—33 cent, zware 3031 cent, vette varkens 2830 cent per slachtgewicht. Overzicht: vette kalveren niet ruimen aanvoer, sleepende handel en eenige beste kalveren met hoogerc notee ring. Nuchtere kalveren met geringe aan- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Abraham, z. van A. Ver hoog en C. do Bolster. Johannes, z. van N. Beij en M. Meijers. Gerben Jan, z. van J. Dijkstra en M. v. Diggels. Maria, d. van J. Faas en N. M. Muilwijk. Catha- rina Wilhelmina Clasina, d. van G. C. M. v. Veggel en M. J. Hannaart. Hendrik, z. van A. Vermond en J. M. Ligtvoet. Willem, s. van L. J. van der Veer en M. Nijssen. Johanna Elisabeth, d. van W. A. F. Marijt en S. M. van Nirawegen. Hen drik, z. van A. van Brero en M. 0. Knol. Ondertrouwd: E. van Santé jm. 21 j. en T. Scharwachter jd. 24 j. Gehuwd: F. Verhoeven jm. en M. W. van Rijkom jd. Overleden: G. M. Duyvendak-Rhiji vr. 43 j. L. A. de Lange wedn. 79 j. J. II. Kwaadgras m. 02 j. A. Spek zn. 10 dgn. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. City: Luxor: Goedgekeurd. Volwassenen. Trianon: Volwassenon. voer en flinke handel. Varkons met minder aanvoer, afgebrokkelde prijzen. WOERDEN, 12 Oct. Kaas. Aanvoer *48 partijnn. Met rijksmork le kwal. 9831, 2e kwal. 2427, zware 34. Handel ma tig. 11 Oct. Groontenvelling. Bloemkool t 13.5 cent, roodekoo] 3—6 cent, wit.tekool 25 cent. groenelcool .35 cent, savoyekool 56.5 cent, kroten 12 eent, andijvie 1>— 13.5 cent, spinazie 913 cent, uien 46 cent. tomaten 1.53 eent. meloenen 216 certt, pronkers 1026 cent), snijboonen 1434 cent, stamfeoonon 1418 cent, stokprinces- sen 1421 cents peen 4 cent, komkommers 24.5 eent, bellefleuren 9—16 cent, Le- moenflojjelen 1214 cent, Leopold 1024 eent, Bergamot 49.5 cent, sterappel en 19 5 cent, Goudreinet 4—24 cent, muagde- roren 1417.5 cent, St. Germain 313.5 ot. Giozen Wildeman 215.5 Cent, Camp. zoet 13—17.5 cent, B. Clairpeati 615 cent, prin cess© Noble 12—15.5 cent, Bezie 811.5 ct.. Ijsbont 1013 eent, zw. wijnperen 422 cont, jodopeer 49 eent, Louwtjos 3.6 10.5 Oênb, westl. bellefl. C10 cent, Sinjeur 10—14.5 cent, Klaasjes 3—8 oent, Present. 1518.5 cent, zure reinct 7.5 cent, winterjan ppnt, VEUR. 11 Oct. Eierer»vsi|ing in Oafé „Het Wa.pon van Vour". Aangevoerd 18961 stuks. 17918 kippeneieren 5.156.30 333 eendeneieren 3.504.50; 816 kippen 40—95 cent. 03 eenden 5085 cent, 113 ko nijnen 0.-2Ö—1.75, 40 duiven 1020 cent per stuk. BOSKOOP, 11 Oct, Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 2130 cent, Marcel Rouyer 20—30 cent; Iladley 4056 cent, Claudius Pernct 4064 cent, Columbia 2140 sent, Butter fly 2441 cent, Mac Keiler 25—42 cent, Wil.h. Kordes 2516 cent, Mme Jules Bon- ehé 2536 cent, Rosnlandia 2134 cent, Florcx 4570 cent, Phoebe 2551 cent, Olias. P. Kilham 47 cent, Edith Helen f 0.60 —1.10, Aug. Noack 38—47 cent, Else Poul- son o.do1.00. Paul Orampel 27—40 cent, Brinreliff 18—26 cent, E'len Poulsen 20—35 cent. Chrysanten, grootbloefig f 1.50—l.RO Physslis Franehetti 3553 cent, Clematis Durandi 21 cent. Clematis Prins Hendrik 2.20, Clematis The President 0.—, Bon te ligustrum 20 cent. WISSELNOTEERTNOEN (AMSTERDAM! (Niet officieel). Berlijn 59.06 Londen 8.57 3/< New York 2.485/s 9.7581, Brussel 84.591/, Zwitserland 48.021/, 'ïilaan 12.741), Madrid 20.071/« Oslo 43.25 Kopenhagen 44.60 Htockholr' 44.15 Weenen Praag 7.37 Boedapest Prol. 1 pet.. BEURSOVERZICHT. Het optimisme der Amsterdamscho beurs kon door de verdere daling in Wallstreet niet worden gedoofd. Evenals gisteren daalden de koersen op de ochtendbeurs vrij belangrijk, maar in het officieelo ver keer had een zeer krachtig herstel plaats, waardoor de koersen van de toonaange vende fondsen tot boven hot slot van gis teren stegen. De vrij gunstige berichten van do buitenlandsohe beurzen verleendon de markt een goeden steun, terwijl men voorts verwachtte, dut in verband met den feestdag in New York op Woensdag a.s. heden dekkingmankoopen een gunsti ger tendenz zouden scheppen. De handel had eenige uitbreiding ondergaan, daar er voor publieke rekening eenige vraag be stond. Kon. Olies lagen bepaald willig. Na dat in de morgenuren de notcering was ge daald tot 142.5, bereikte het fonds een ni veau van 150 hetgeen vergezeld ging van oon flinke uitbreiding der affaire. De Anie- rikaansche oliewaarden waren hooger. Philips verbeterden verder ook. Aku's en Unilevers bereikten een hooger koerspeil. Rubbers openden flauw doch herstelden zich volkomen, evenals Tabakken, die het peil van gisteren niet geheel bereikten. Suikers prijshoudend. Scheepv. verbeter den wat. Amerikanen lager, doch boven New Yorksohe pariteit. De Obligatiemarkt wae stiL

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3