DE ROEIWEDSTRIJDEN VAN DEN WESTELIJKEN ROEIBOND MAANDAG 10 OCTOBER 1932 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Ruw weer, doch beste stemming DIE LEYTHE LEGT BESLAG OP DEN WISSELBEKER De voorteekenen voor de jaarlijksche wedstrijden van den Westelijken Boeibond ditmaal georganiseerd door de Roeiven- eeniging Die Leythe te Leiden, waren al lerminst gunstig te noemen, want de baro meter stond, vooral de laatste dagen en ook den Zondagmorgen wel bijzonder laag en al kwam de wedstrijddag eenigszins hoopgevend, al spoedig bleek, dat de ba rometer gelijk had en het is den geheelen dag regen en wind geweest zonder einde, 't Was allerminst een genoeglijk verblijf daar bij Die Leythe, maar de aanwezigen hebben zich naar beste vermogen in de situatie geschikt. Trouwers, de toeschou wers hadden het nog zoo slecht niet, want zij konden zioh zooveel mogelijk bescher men tegen de gure regenvlagen en den sterken, steeds kouder wordenden Zuid- Westenwind. Er behoort echter moed toe, om in een dun pakje in een rank bootje zich op het wilde water te wagenDien moed toonden alle dames en heeren, die hadden ingeschreven en zij werden er herhaaldelijk enthousiast om geprezen. Zoo kwam het, dat er ondanks het slechte weer tooh een opgewekte stemming heersohte, welke als het ware toenam naarmate het einde van den wedstrijddag in het zicht kwam. De wedstrijden vingen des morgens aan met de voorwedstrijden der Overnaad- eche Skiff voorheeren. In de le heat kwamen aan den start: Schie en Die Leythe. Dit werd een aardi ge strijd, hoewel wat kalm, zeker als de ploegen waren, dat er nog meer strijd zou komen. Die Leythe won in den tijd van 5 min. 41.4 sec. De 2e heat bestond uit drie row overs van de Laak, Delfsche Sport en Het Spaar- ne. Bijzonders leverde deze heat niet op. Overnaadsche vier heeren beginnelingen: Indole heat verschenen aan den start: Delftsche Sport Laak en Spaarne. In dezelfde volgorde kwamen de ploegen ook aan de finish, zoo dat de uitslag werd: 1. Delftsche Sport in 4 min. 56 seo., 2. De Laak, in 5 min. 0.2 sec. 3. Het Spaarne. De 2e heat ging tussohen Die Leythe en de Schie. De Leythe-ploeg roeide haar baan in keurigen stijl, zelfs zoo, dat men zou meenen met een niypmer stijlroeien te doen te hebben. Met lange kalme slagen namen de Leidenaars de leiding en met vele lengten wonnen zij in den tijd van 4 min. 50.4 sec., 2. de Sohie in 5 min. 1 sec. Door dezen uitslag was de Laak snel ste tweede en kwamen de volgende ploe gen in den eidstrijd, die als laatste num mer werd verroeid: Die Leythe, Laak en Delftsche Sport. Overn. Skiff dames (stijl- roeien): In de le heat van den voor wedstrijd won het Spaarne van de Laak en in de 2e heat de Delftsche Sport van Die Leythe. Tot slot voor de pauze werden do voor wedstrijden beëindigd met de 3e en 4e heat van het nummer; Overnaadsche Skiff heerep: De uitslagen hiervan luiden; 3e heat: 1. Laak, in 4 min. 5.4 sec., 2. Die Leythe. 4e heat: 1. Spaarne, in 5 min. 7.6 sec., 2. Delftsche Sport. Het tweede gedeelte van het program ma werd begonnen met enkele nummers stijlroeien voor dames. De uitslagen hier van zijn: Overnaadsche vier b e g i n- nelingen: le heat: 1. Delftsche Sport 2. Spaarne. 2e heat: 1. Die Leythe, 2. de Schie. 2e heat: 1. Die Leythe, 2.#de Schie. Eindstrijd: 1 Delftsche Sport, 2. Die Leythe. De winnenle ploeg bestond uit de da mes: J. van der Voort (boeg), H. Ciere- mans, J. de Kr. "f, C. Max, (slag), C. van Vierriemsdames senioren: 1. De Laak, 2. Spaarne, 3. Die Leythe. De winnende ploeg bestond uit de da mes: mevr. E. H. WinckelSweep (boeg), mej. L. L. Folmer, mej. A. A. A. van Gen- deren Stort, mej. J. B. Eerland (slag), en mej. J. Kink (stuurvrouw). Overn. Skiff dames: 1. Delftsche Sport (mej. H. Annie), 2. Die Leythe (mej. R. Nieuwenhuis). Tenslotte vonden de laatste heeren nummers plaats. In het nummer O u de Vier ging de strijd tusschen de Laak en het Spaarne. Laatstgenoemde pleeg won in den tijd van 4 min. 17.6 sec. De winnende ploeg bestond uit: A. Hazevoet (boeg), W. Hazevoet, R. Spanjaard, W. v. d. Berg (slag) en A. Varelcanip (stuurm.). Overnaadsche Skiff: In den eindstrijd kwamen uit: De Laak (L. A. Folmer) en het Spaarne (R. Spanjaard). Winnaar werd de Spaarne-skiffeur in den tijd van 5 min. 4.4 sec. Voor het hoofdnummer Overnaad sche Vier beginnelingen tus schen Die Leythe, de Laak en Delftsche Sport, bestond begrijpelijkerwijze veel belangstelling, vooral wijl laatstgenoem de ploeg een voorsprong van vijf" punten had op Die Leythe. Het resultaat was een fraaie overwinning van Die Leythe, wel ke ploeg haar goeden vorm van den och tend bevestigde. Met verschillende leng ten voorsprong wonnen de Leidenaars in den tijd van 4 min. 24.4 sec. De Delftsche Sport, die geruimen tijd op de laatste plaats had gelegen, kwam tegen het einde geducht opzetten en slaagde erin De Laak, die totaal uitgeroeid was, te passeeren. Die Leythe had door deze overwinning evenveel punten als de Delftsche Sport, doch- legde beslag op den wisselbeker als organiseerende vereeniging. De winnende ploeg bestond uit de hee ren: C. Fontein (boeg), H. Jansen, H. Ruhaak, W. Naeff (slag) en A. J. Goos- zen (stuurman). Des avonds vereenigden bestuur, genoo- digden en verdere deelnemers aan de wed strijden zich aan een gemeenschappelijken maaltijd in café-restaurant „In den Ver gulden Turk", waar tevens de prijsuitdee- ling plaats vond en de gehouden wedstrij den, die ondanks alles een vlot verloop hadden nog lang het onderwerp van be spreking vormden. le klasse F: V. V. Z.Limvio 7—2; H. M. S.Volendaan 2-2; V. I. C.-E. M. M. 1—0; D. E. M.Fortitudo 42. le klasse G: H. B. C.-T. Y. B. B. 82; D. O. N. K.Graaf Willem 45; SantpoortSpartaan 4—3; S. J. C.Leo nidas 31. 2e klasse O: Lenig en SnelLeiden 02; Gr. FlorisExcelsior 0^-4. S. J. C. I—LE0NIDAS I 3—1. Ondanks het slechte weder, hebben wij op het uitstekende S. J. C.-vekl een goe de wedstrijd kunnen aanschouwen, waar bij de prestaties van beide partijen op een goed peil stonden. Onder de goede leiding van scheidsrech ter Paardekooper, wordt direct goed aan gepakt en reeds in de eerste minuten lost Ruigrok een onverwacht hard schot, dat de buitenkant der paal scheert, Toch is het Leonidas dat het eerste kwartier het beste van het spel heeft, waarbij v. d. Sande zich als een gevaarlijke schutter ontpopt, doch keeper Holst weet eenige goede schoten verdienstelijk te keeren. Uit een scrimmage voor het S. J. O. doel, doelpunt v. d. Sande echter onhoudbaar (01). De thuisclub laat het niet bij zit ten en begint nu ook flink aan te vallen en als v. d. Berg met een sneltreinvaart de bal door alles heen brengt, heeft Ruig rok den gelijkmaker maar voor het inleg gen (11). Dit succes brengt vuur bij de S. J. C.'ers en met een goed sluitend spel, doen zij niets voor de uitstekend spelende gasten onder. Uit een vrije sohop vanaf het middenveld behaalt S. J. C. zijn twee de succes, want als de uitloopende keeper de harde voorzet mist, plaatst v. d. Berg den bal in het verlaten doel (21). Een vlugge tegenaanval van Leonidas kan slechts ten koste van een corner worden gered. S. J. C. besluit daarop weder een aanval met juist naast te schieten, terwijl de gastenkeeper nog enkele goede aan vallen onderbreekt. Met een gelijk op gaand spel wordt rust met 21 voor S. J. C. bereikt. Na de rust wordt onder het genot van een fiksch buitje weder begonnen en zijn de gasten direct in den aanval, doch Hokt stopt uitstekend het hooge sohot van v. d. Sande. Dan trekt S. J. C. er weer op uit, doch het schot van Vos gaat juist naast de meeste aanvallen komen nu van S. J C. welke tweemaal in buitenspelpositie weet te scoren. Uit een snelle doorbraak van den gastenreohtsbuiten hadden wij reeds de gelijkmaker geteld, doch de paal bracht redding, waardoor de bal weer in het veld sprong. De thuisclub blijft nu steeds iets in de meerderheid, waarbij zij echter telkens in het buitenspelvalletje loopen. Toch wordt deze taktiek Leonidas noodlottig, want als Rietmeijer een voor zet oveT alles heen geeft, draait Ruigrok den bal om den uitloopenden keeper heen waardoor deze in het verlaten doel loopt. (31). Met dezen stand wordt einde be reikt en heeft S. J. C. haar eerste oom- petitiewedstrijd verdiend gewonnen. R. K. S. V. „LEIDEN". Ons eerste elftal, dat met één invaller n-aar Den Haag toog, is het toch mogen gelukken een overwinning, en wel de eer ste van dit seizoen in de wacht te sleepen. Slecht, zeer slecht voetbalweer en toch winnen; heeft dat soms nog iets te betee- kenen Leiden-boys. Het tweede speelde een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Meerburg I en heeft het tot geen overwinning weten te bren gen. De Junioren maakten er ook maar een vriendschappelijke wedstrijd van, daar de scheidsrechter niet was verschenen. Men neme goede nota van het volgende: Ingevolge bondsbepaling zijn de Leiden- kleuren, in het vervolg weer Rood-Zwart, dus het oude costume. Alleen het eerste elftal verschijnt a.s. Zondag tegen Teijlin- gen in het i;wart-wit LENIG EN SNEL—LEIDEN 0—2. Het is weer de Leidsohe aanvoerdei", die de gelukkige bij den toss is, zoodat L, en S. tegen den zeer sterken wind aftrapt. Leiden neemt echter het spel weldra in handen en reeds denken wij de Rood- Zwarten te zien scoren, het. schot van Kerkvliet, gaat echter naast. Toch houden de Leidenaren goed stand en werkelijk na een half uur spelen is hot Kerkvliet, die een g-oede voorzet van B. Goddijn in een keurig doelpunt omzet. Dat geeft de Rood-Zwarten moed. Het duo PompeF. Goddijn komt er steeds beter in en Stok- kermans smaakt het genoegen dat een L. en S.-back 'n door hem ingeschoten bal van richting doet veranderen en buiten bereik van den L. en S.-keeper in het doel belandt. Met dezen ztind wordt onmiddel lijk gedraaid. Leiden, thans tegen_ wind spelend, wil van geen inhalen weten, fel spelen de Leidenaars en zelfs nog beter dan voor de rust. Wij noteeren eenige schitterende voorzetten van B. Goddijn, die van den L. en S. rechtshalf weinig last had. Kerk vliet probeert het ook nog eens, maar hij vindt den L. en S. keeper op zijn post. Langzamerhand verstrijkt de tijd, een kleine inzinking der Leiden defensie is echter spoedig opgeklaard en nemen de Rood-Zwarten het spel weer volledig in handen. Wanneer de scheidsrechter het einde aankondigt heeft Leiden dezen zeer aantrekkelijken „regenwedstrijd" ver diend gewonnen. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. De uitslagen. 2e klasse D: AVV I-DOS I 1—3. 3e klasse E: Teyl. IIAlph B I 1—7. deklasseE: RWD IKolp. B I 122. Res. 4eklasseR: DOS IV-RWD II 1—2. Junioren-competitie. Afd. ASNA I-RWD I 0-5. Afd. B: Leiden I—RWD II 3—0; Meer burg I-VVB I 2r- 2. Afd. 0: SMC IILisse II 0-1; Fore- holte I-iRWD III 1O-0. R. K. S. V. „D. 0. S." Ondanks het slechte weer, gingen de Bondswedstrijden door. D. O. S. I die in Leidschendam A. V. V. I ontmoette, klopten deze met 13, een mooi resultaat temeer daar D. O. S. met 10 man speelde. D. O. S. II speelde vriendschappelijk te gen een zeer onvolledig A. K. I, het re gendegoals, 14 stuks, doch A. K. redde de eer (141). D. O. S. IV verloor met 21 van R. W. D. II. R. K. Sportvereeniging S. M. C. De wedstrijd N. V. C. I—S. M. C. I kon gisteren geen doorgang vinden daar de scheidsrechter het beter vond er geen wa terballet van te maken. Junioren I leed een geduchte nederlaag tegen V. V. L. in Voorschoten waarbij we zoo vrij zijn op te merken dat het onder dergelijke weersom standigheden onverantwoordelijk is junio ren te doen spelen. S. M. C. Jun. II ver loor met slechts 10 van Lisse II dank zij een grove blunder van de S. M. C.-keeper S. M. C. IIS. J. C. IV was uitgesteld. R. K. Sportvereeningir>g „Meerburg" Zoeterwoude (H.-R.), Gisteren kwam Meerburg I weer voor het eerst sands de vorige oompetitie in het veld en speelde een vriendsohappe- lijken wedstrijd op het Sportpark „Haag- weg" tegen Leiden II. Onder onaangename weersomstandig heden en op een glad, doch alleszins goed- bespeelbaar terrein wist het eerste met 10 man, waaronder twee invallers, een regel matige en verdiende overwinning te be halen. Nadat de rust met 10, door een prachtsohot vanaf de zijlijn van onzen nieu wen rechtsbuiten, was ingegaan, wist Beekman na half-time nog twee doelpun ten aan de score toe te voegen, zoodat het einde kwam met een 3—0 overwinning voor Meerburg I. De wedstrijd werd in de beste verstandhoudin ggespeeld en heeft, het gladde veld in aanmerking ge nomen. als spelkwaliteit wel bevrediging geschonken. De wedstrijd Meerburg IIBlauw Zwart II werd door den D. H. V. B. uitgesteld, terwijl voor de wedstrijd Kolping Boys II Meerburg III het terrein door den scheids rechter werd afgekeurd. De junioren begonnen de competitie niet onverdienstelijk met een gelijk spel (2—2) tegen St. Bernardu8. De wedstrijd had een spannend verloop en eindigde tenslotte onbeslist, een uit slag waarmede beide ploegen tevreden kunnen zijn. R. K. Sport, en Athletiekvereeniging „Rood-Wit." Voetbal: Ondanks de slechte weers gesteldheid zijn alle wedstrijden doorge gaan. Het eerste maakte korte metten met Kolping Boys en bracht hen een zware nederlaag toe (122). De reserves wisten op het zware D. O. S.-terrein op het nippertje van de gast- heeren te winnen. (1—2). Ook de grootste junioren waren uitste kend op dreef en brachten de puntjes mee huiswaarts (05). Het tweede dat tegen' Leiden I in het veld verscheen kon het niet bolwerken en verloor met 90. Wat wij tot onzen spijt moesten com stateeren was, dat enkele spelers waren weggebleven, door de T. C. zal een streng onderzoek worden ingesteld waar deze jongelui zijn gebleven. Wij gelooven toch wel, dat onze spelers weten, dat wanneer zij verhinderd zijn moeten afschrijven. Onze jongste junioren konden het te gen de veel grootere Voorhoutsohe Boys niet bolwerken. (100). Niet ontmoedigd jongens, een volgende keer beter. Teijiingen IIAlphensche Boys I 17. Om 2.30 uur fluit scheidsrechter Weijers beide elftallen binnen de lijnen. Teijiingen telt vijf invallers. Als wordt afgetrapt zien wij dadelijk al een glijpartij wat voor bei de partijen uiterst moeilijk blijkt. Na vijf minuten spelen weet Alphensche Boys een doelpunt te fabriceeren (10). Kort hierop maakt Teijiingen door haar rechts'buitei gelijk (11). Kort voor de rust staakt dei scheidsrechter het spel wegens weersom standigheden. Dachten wij naar huis t< gaan, wat zeker beter ware geweest, beslo ten werd om Alphen geen vergeefsohe reii te bezorgen, om maar door te spelen. Doel enkele Teijlingers komen niet meer in hel veld. Tenslotte zijn er maar 6 Teijiingen meer, doch ten laatste komt er nog 'een bi; Zoodoende wordt intusschen de stand op gevoerd tot 71 voor Alphen. R. K. S. V. „Foreholte". Ondanks het slechte weer van gisteren, hebben er toch nog een 3-tal wedstrijden plaats gehad aan den Rijnsburgerweg. Om 1 uur speelden Foreholte Jun. I tegen R. W. D. Jun. III uit Leiden. Dit was de eerste competitiewedstrijd voor de Junio ren. Zij deden hiermee een goede intrede en stuurden de Rood-Witte Duivels met een 100 nederlaag naar huis. Bravo Junioren! Daarna kwamen in het veld Foreholte Jun. II tegen Nubia Jun I uit Wassenaar. Foreholte braoht het er hier slechter of en verloor met niet minder dan 07. Nu jongens volgende keer beter. Tot slot speelden nog Foreholte II te- ge Nubia I en wonnen dezen wedstrijd met 2—1. Over twee weken zal vermoedelijk de oompetitie beginnen voor het eerste en tweede elftal. Het eerste is ingedeeld in de 4e klasse en het tweede in de reserve) 4e klasse. Sommige leden moeten er steeds] nog aan herinnerd worden, voor de rood witte voorgeschreven sportkleeding, dit moet toch zeker voor de competitiewed strijden in orde zijn. A&. Zondag zullen er geen wedstrijden plaats hebben. Ook zal er niet worden ge oefend op het Foreholte-terrein. Zondag is in de Parochie de jaarlijksche aanbidding. Kolpings-Boys. Gisteren heeft het eerste zijn intrede ge daan in de competitie van den D. H. V. B. en wel met een wedstrijd tegen R.W.D. I, op het R. K. Sportpark „Haagweg". De uitslag: lezer schrik niet, 122 voor R.W.D. I. Toch was de verhouding in het veld niet! evenredig aan den uitslag; enkele ongeluk- kige doelpunten, die den keeper, die in de buitenmate gladde goal niet erg op zijn ge mak was, liet passeeren, openden spoedig J de score voor R.W.D. I. Ook de striemende regen, gedurende den geheelen wedstrijd, oefende zijn invloed op het spel uit. Toch kan „Kolpings Boys" met tevreden heid op dezen eersten competitiewedstrijd teruzien: een tweetal mooie doelpunten, j een faaren wedstrijd, taai volgehouden tot i het einde, waarbij inderdaad de sterkste won. Nog een beetje meer samenspel, zelf vertrouwen en uitslagen als bovenstaand behooren tot het verleden. Boys, je kunt; nog veel beter 1 De wedstrijd Kolpings Boys IIMeer-! burg III is door terreintoe-stand en regen afgelast. Zie voor volgende wedstrijden de Gezel- j lenrubriek a.s. Zaterdag. KON. NED. VOETBALBOND. Overzicht. De oogst van gisteren valt bijzonder; mee. Slechts één eerste klas-wedstrijd werd wegens regen gestaakt. Dat dit juist de wedstrijd in het Stadion was, valt wel) tegen. Het moet daar zeker nog een tikje i harder geregend hebben. Het Westen. De groote strijd tusschen Feyenoord en D.H.O. om de leiding in Afdeling I duurt onverminderd voort. Gisteren wonnen bei- de clubs opnieuw, zij het dan op het nip pertjewant beide bleven met één doel-; punt de tegenpartij de baas. Dat het er ge spannen heeft in beide wedstrijden is be grijpelijk. A.D.O. en Hermes D.V.S. wonnen ook met slechts één punt verschil, resp. op H- B. S. en Z, F. Merkwaardig genoeg staan thans drie overigens vrij sterke clubs, n.l. H.B.S., R.C.H. en Blauw Wit on- deraan op de ranglijst. gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. Feyenoord 4 4 12—1 8 D. H. C. 4 4 17—8 8 A. D. O. 4 2 1 1 7—5 5 Hermes D. V. S. 3 1 1 1 5—5 3 V. S. V. 4 1 1 2 4—5 3 Z. F. C. 4 1 1 2 7—9 3 't Gooi 3 1 I 1 2—6 3 H. B. S. 4 1 3 4—9 2 R. C. H. 4 1 3 10—14 1 Blauw Wit 2 2 3—6 o In de tweede klasse B. wist Alphen het in Haarlem tegen H. F. C. tot een puntloos gelijk spel te brengen. Een verrassende uitslag inderdaad, waaruit blijkt, dat er dit seizoen toch zoo nu en dan met de Rijnbewoners rekening zal moeten worden gehouden. VOETBAL I. V. C. B. OVERZICHT. Een stormdag, een regendag, koud, nat en guur weer en toch nog veel uitslagen, meer dan althans verwacht werd. In de eerste klasse G werden vier van de vijf wedstrijden gespeeld, drie leverden overwinningen op voor de thuisclubs, één slechts voor de bezoekende clubs. S. J. C. boekte een mooie 31 zege op het Rotterdamsche Leonidas, zette daar mede de oompetitie uitstekend in en be wees, dat training in den zomer toch wel iets te beteekenon heeft. Niet minder dan S. J. C. verraste H. B. O. door 4en kampioenen een 32 ne derlaag toe te brengen. De Haarlemmers vallen dit seizoen wel heel erg tegen. Santpoort bleef op het nippertje de baas over Spartaan in een steeds gelijk opgaande strijd. D. O. N. K. ten slotte was de eenige thuisclub, die verloor. Met 54 blevon de Grafelijken uit Den Haag winnaar. Van de Gouwenaars valt dit resultaat ons tegen. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt- Santpoort 4 2 2 11—8 6 G. D. A. 3 2 1 14—7 5 H. B. O. 3 2 1 16—9 5 D. H. L. 2 1 1 3—2 3 Gr. Willem 3 11 1 12—13 3 Leonidas 4 112 10—11 3 S. J. O. 1 1 3—1 2 Spartaan 3 1 2 811 2 T. Y. B. B. 3—12 5—14 1 D. O. N. K. 4 4 915 In de tweede klasse werden, voor zoo ver ons bekend, slechts twee wedstrijden gespeeld. De. voornaamste daarvan wps wel de 20 overwining van de Leidenaars op Lenig en Snel. Eindelijk is het d'an tot een overwinning gekomenNu volhouden hoor Excelsior, op bezoek bij Graaf Floris, wist daar een mooie 40 zege te behalen. De uitslagen. le klasse A: ValkenburgSitt. Boys 50; V. V. H.Volharding 10; R. K. V. V. L.K. N. V. 12; CaesarR. K. O. N. S. 2—1. 1 e klasse B: S. D. O. TJ. C's Hee- renberg 30; Altior—V. D. Z. 1—2. le klasse E: QuickDenekamp 32 N. E. O.De Zweef 11.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6