WOENSDAG 5 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 deze trein eerst sedert twee dagen was ingelegd. Hoewel de conducteur met het geven van fluitsignalen den machinist op merkzaam trachtte te maken op zijn fout, liet hij toch doortrekken. Juist toen de treiu den wissel zou ver laten. kwam de Goudsche trein van het andere spoor gereden. Dit had tot gevolg, dat ze tegen elkan der botsten. Ofschoon de vaart slechts ge ring was, waren de gevolgen ernstig. De locomotief van den Schoonhoven®chen trein werd uit de rails gelicht en ernstig beschadigd aan den rand over den spoor dijk neergesmakt. De machine van den Goudschen trein drong daarop het passa giersrijtuig binnen, na het balcon en een gedeelte van den wand vernield te hebben. Alle ruilen werden versplinterd. In het ge raakte rijtuig bevonden zich gelukkig geen passagiers, doch die welke in de andeie rij tuigen gezeten waren, werden door elkan der geschud. Daarbij liep een drietal hun ner lichte verwondingen op. De machinisten sprongen op het laat-sie oogenblik van de locomotieven, waardoor zij zich in veiligheid stelden. Personeel uit Gouda is terstond met de opruimingswerkzaamheden begonnen. De machine van den Goudsohen trein kon men opvijzelen, de andere locomotief echter kon slechts met behulp van een bok weder op de rails worden gebracht. Het verkeer, dat belangrijke stagnatie ondervond, was te circa half vier hersteid. TRAMONTSPORING. Geen persoonlijke ongelukken. Gistermiddag is op den weg Tilburg— Dongen een locomotief,van een der treinen der Zuider-Stoom-Tiamweg Maatschappij door den wissel op den Dreef gereden en in een droge sloot terecht gekomen. Ook •het eerste personenrijtuig ontspoorde, maai bleef op den weg staan. De machinist was tijdig van de* locomo tief gesprongen. Er hadden, naar de „Msb.'" meldt, geen persoonlijke ongeluk ken plaats. Onmiddellijk is een 'groep ai- beiders uit Oosterhout met het opruimings- werk begonnen, dat evenwel den geheelen nacht zal in beslag nemen. Het verkeer wordt onderhouden met autobussen van de zelfde maatschappij. MOTORSCHIP AANGEVAREN. Bij Durgerdam aan den grond gezet. Gisternacht zijn op het IJeselmeer tus- schen Marken en Durgerdam twee motor schepen met elkaar in aanvaring gekomen. Het eene motorschip „Zeester"', toebehoo- rende aan K. Zwaan, viscbhandelaar te Am sterdam, werd zoodanig beschadigd, dat het in zinkenden toestand verkeert. Het is door het andeie motorschip op sleep ge nomen en nabij Durgerdam aan den grond gezet. Een motorschip is naar de „Zee ster" "vertrokken om de lading visch te bergen. Persoonlijke ongevallen zijn niet voorge komen. De opvarenden zijn op het andere motorschip overgestapt. DE BRAND TE DE BILT. Registratiegebouw onbruikbaar. Het registratiegebouw van het Koninklijk Neder landech Meteorologisch Instituut heeft zeer veel geleden van waterschade. Voorloopig is dit totaal onbruikbaar. De administratie zal worden ondergebracht 111 het oude gemeentehuis aan den Utrecht- sohewèg te De Bilt. Het gemeentebestuur van De Bilt heeft direct materiaal beschikbaar gesteld voor het vervoeren van de bescheiden naar het gemeentehuis. Het gebouw staat nog steeds onder controle van de Biltsche brandweer. Het Laboratorium^heeft geen schade on dervonden. Brand in een beddenmakerij. In het gelijkstraatsche gedeelte van per ceel Bilderdijkstraat 158 bij de Kinker straat te Amsterdam, waar gevestigd is het beddenmagazijn van den heer J. Jaarsnia, is gisteravond brand uitgebroken. Het vuur vond zijn oorsprong in de achter de winkel ruimte gelegen beddenmakerij, en aange zien het in het daar aanwezige materiaal gretig voedsel vond, sloegen weldra do vlammen fel aan de achterzijde uit, ter wijl ook een dichte kwalijk riekende rook omhoog steeg. Een en ander kon natuurlijk niet onge merkt blijven; de eigenaar zelf die één hoog achter boven zijn winkel een kamer heeft, was niet thuis, doch buren en voorbijgan gers ontdekten wat er gaande was, zoodat de brandweer vrij spoedig werd gealar meerd. Toen deze ter plaatse kwam, had den de vlammen zich inmiddels reeds een weg naar de winkelruimte gebaand en ook daar den winkelvoorraad cn al het overige brandbare in lichterlaaie gezet. Daar de winkeldeur op slot was, werd de ruit daar van door brandwacht® ingeslagen. Het vuur liet gelukkig vrij spoedig de overwinning aan het natte element, wat niet wegneemt dat de beddenmakerij en de winkel geheel uitbrandden. Omtrent de oorzaak is niets bekend, de eigenaar is tegen brandschade verzekerd. WAPENSMOKKEL DOOR LIMBURG. Een vondst te Stevensweert. Door de politie-autoriteiten te Venlo zijn met medewerking der Duitscke politieke recherche verschillende sporen gevolgd om op heldering te krijgen in de kwestie van de smokkelarij van wapenen, die verleden week door de arrestatie van den leider dor smokkelaars en de zijnen aan het licht is gekomen. Een dier sporen leidde naar Stevens- weert. Maandag heeft daar nu de brigade commandant van de marechaussee te Echt, in vereeiuging met den commissaris van politie te Venlo, een huiszoeking gedaan 111 de woning van zekeren S., wonende aan den ingang van het dorp. Het mocht den politiemannen hierbij ge lukkeg een linnen gordel te ontdekken, waarin acht nieuwe revolvers zaten van hetzelfde type als die, welke gesmokkeld werden. Gordel en wapenen zijn in beslag genomen terwijl S. is gearresteerd. Gistermorgen liep in Venlo het hard nekkige gerucht, dat de leider der smok kelaars Szimansky gisternacht uit de ge vangenis in Düsseldorf zou zijn ontvlucht. Van Duitsche zijde werd het bericht aan vankelijk bevestigd, doch later pertinent tegengesproken. „Msb." EEN GRAPPIGE „SMOKKEL"- AFFAIRE. Douane-beambten in burger achtervolgd. Een vermakelijk geval heeft zich hier één der laatste nachten aan de grens af gespeeld, schrijft men uit Aalten aan „De Graafschapsbode". Twee jeugdige Duitsche ambtenaren hadden zioh met burgerkiee-ding over hun uniform verdekt opgesteld bij het kippen hok van een boer, die juist even .op het Duitsche, vlak aan de grens woont. De ambtenaren hadden het vermoeden, misschien niet ten onrechte, dat daa-r in de buurt een partijtje varkens gesmokkeld zou worden. Het boertje had deze ongewenseh- te gasten echter ontdekt en was met hun bezoek heelemaal niet ingenomen. Hoe kon hij de lui, die alles in de War zouden stu ren, weg krijgen. Hij wist er een afdoend middel op, schoot zijn geweer een paar keer af en begon te roepen: „Kippendie ven! Kippendieven! Grijpt die kippendie ven!" Beide ambtenaren werden inplaats van achtervolgers nu achtervolgden! Eén vluchtte op Duitseh gebied de andere ech ter rende ons Land in, en kwam in zijn angst in een sloot terecht, waar hij door een paar landbouwers doornat uitgehaald werd. „Kö'j fietsen? gaot dan ma-or op de fiebse zitten en fietst ma-or netjes veur ons uutl" werd hem gecommandeerd, en zoo werd de jeugdige ambtenaar, bibberende UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 6 Oct. Huizen 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00—2.00 KRO. Hierna NCRV. 8.009.15 en 10.00 Graanophoonpl. 10.15 Morgendienst. 1100 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsd. halfuurtje door Pas toor Perquin. 12.15 Orkestconcert o.l.v. Joh. Gerrit- 2.00 Handwerkcursus. 3.003,30 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Zeemansuurtje, m.m.v. bariton, har monium en orgel. 5.00 Cursus: Handenarbeid voor de jeugd. 5.45 Voordracht en orgelspel door Leo Mens. 6.45 Knipcursus. 7.00 J. H. Hemmers: Zendingsliefde. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Openbare vergadering van de Con tactcommissie der drie Geref. Jeugdbon den in de Geref. Kerk te Amersfoort. Lei ding: A. Zijlstra. M.m.v. sprekers, Ohr. Gem. Zangver. „Sursum Corda", o.l.v. L. Keemink en G. v. d. Burg (orgel). Na af loop: Vaz Dias en tot 11.30 gramofoonpl. Hilversum 296 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Concert. Z. Marcella (piano) en Ev. Salzedo (viool). Begeleiding: Egb. Veen 11.00 Kookpraatje door mevr. R. Lotge- r in gH i 11 e b ra nd. 11.30 Vervolg concert. 12.002.15 AVO-Kamerorkest o.l.v. L. Schmidt en gramofoonpl. 2.30 Voordracht door mr. Ph. O. la Oha- pelle. 3.00 Concert uit „Atlanta", Rotterdam door het ensemble Lanfredi. 4.00 Ziekenuur. 5.00 Radio-kinderkoorzang o.l.v. J. Ha mel. 5.30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Vervolg Omroeporkest. In de pauze: Fraatje door mevr. de Leeuwvan Rees. 7.30 dr. C. H. Sluiter: Nieuwste ontdek kingen in het heelal. 3.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonpl. 8.15 Uit het Concertgebouw, Amsterdam: Orkest o.l.v. Pierre Monteux m.m.v. Alfred Cortot (piano). Oju Ouv. „Euryanthe", Weber en Pianoconcert f kl. t., Chopin. 9.15 Uit het Gebouw van K. en W., Den Haag: 2e acte van „Die Entführung aus dem Serail", opera van Mozart. Solisten en koor van de „Munchner Oper" en leden van het Beiersche Staatsorkest m.m.v. Ne- derl. Musici. Leiding: Paul Schmitz. (So- van de kou, heel netjes naar de politie te Aalten gebracht, waar natuurlijk gauw bleek, dat het geen „echte" kippendief was. NA ZAANDAM.... DEN BOSCH. Sylvia heeft nieuwe plannen. De bekende Zaandamscho schattengraaf- ster mevrouw Sylvia heeft, naar de Bos sche Qrt. meldt, nu uit hoogere Bferen aan wijzingen gekregen, dat ook te 's-Hertogen- bosc-h schatten verborgen zijn en wel in de kelders van het pand, waarin de Hema gevestigd is. De Bossche directeur van de Hema, de heer Carré, wil er echter niet aan en meende, dat hier het delven van schatten al evenmin lucratief zou zijn, als te Zaandam. Hij ging naar notaris v. d. Mortel, wien het pand toebehoort. De/.e wil alle onkosten van de noodige opgravin gen op zich nemen. Mevrouw Sylvia gaat nu met zeven beroepsgravers aan het werk. Inval in speelhol. De politie te Amsterdam heeft omstreeks middernacht een inval gedaan in perceel listen o.a. Julius Patzak, Fritzi Jokl en anderen) 10.00 Vervolg uitzending uit het Con certgebouw te Amsterdam: Tyll Eulenspie- gels lustige Streiche, R. Strauss. 10.30 Kovacs Lajos cn zijn orkest. R. Strauss. 10.30 Kovacs Lajps en zijn orkest. Re freinzang: Bob Schol t e. 11.00 Vaz Dias. 11.0512.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Daventry, 1554 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 12.20 Gr. pl. 12-50 Orgelspel Reg. Foort. I.35 Midland Studio-Orkest o.l.v. Fr. Cabtell. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Kerkdienst. 4.10 Voor de scholen. 4.25 Moschetto's orkest. 5.35 Kinderuur. 6.50 Debussy's pianomuziek door E. Karen. 7.10 Spaansche causerie. 7.40 en 7.50 Lezingen. 8.20 BBC-orkest o.l.v. B. iWalfcon OT)on- nell m.m.v. Mc.Callum (viool). O.a. Ouv. „De Barbier van Sovilla", Rossini, en Ro mance in F (viool), Beethoven. 9.55 Concert. J. Goss (zang) en do Lon don Singers m.m.v. H. Isaacs (piano). 10.50 Kerkdienst. II.19—12.20 BBC-orkest o.l.v. H. Hall. Rome, 441 M. 8.05 Symphonieconcert o.l.v. O. de Fa- britiis. O-a. 6de Symphonie in e kl. t., (Pa- thétique), Tschaikowski, en Siegrieds Rhein- fahrt uit „Götterdammerung", Wagner. „Radio-Paris" 1725 M. 8.05; 12.50 en 7.40 Gramofoonpl. 8.20 Radiotooneel „La. vie Drólo". 9.05 Kamermuziek. Oa Kwintet, R. Hahnn. Hierna gramofoonpl. B r u 8 s e 1, 508 e n 338 M. 508 M.: 12.20 Omroepkleinorkoat o.l.v. P. Leemans. 1.30 GramofoonpL 5.20 Concert o.l.v. J. Kumps. 6.50 Gramofoonpl. 8/20 Concert o.l.v. K. Walpot m.m.v. den heer Pierson (bariton). Oa. Fest-ouverture, Leutner en Aaria uit „De Barbier van Se- villa", Rossini. 10.30 Gramofoonpl. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Kleinorkest o.lv. P. Leemans. 5.20 Concert o.l.v. Kumps. 0.a. „Der flie- gende Hollander", Wagner eu „Los Prélu des", Liszt. 10.30 Gramofoonpl. Z e e s e n 1635 M. 7/20 „Horrido", hoorspel met muziek van G. Hermann. 9.20 Berichten en hierna tot 11.20 Con cert uit Weenen door Alois Dost-al s orkest m.m-v K. Zieglcr (tenor). Rozenstraat 07, waar, naa-r men vermoedde, door de gebroeders Veth, geen onbekenden bij de politie en de justitie, gelegenheid word gegeven tot hazardspel. De inval gesohieddo aan don voorkant zoowel als aan den achterkant van het huis. Door onbewoonbaar verklaarde woningen in de Laurierstraat was de politie aan den achterkant gekomen. Aan den voorkant was een aantal agenten en rechercheurs bijeengekomen in een fabriek, liggende te genover het perceel, dat, om geen aan dacht te trekken, mot planken was dicht gespijkerd. Een gezelschap van ongeveer 40 men- schen werd overvallen. Geconstateerd werd, dat het bekende hazardspel „mijnen dijn" werd gespeeld. Alle aanwezigen wer den successievelijk overgebracht naar het bureau Raampoort, waar zij verhoord wer den. Proces-verbaal is opgemaakt tegen de houders van het speelhuis. Overtreding van den drankwet werd niet geconstateerd. Deze inval van de politie veroorzaakte groote opschudding in de buurt. In den lóóp van den nacht zijn allen weer vrij gelaten. GEMENGDE BERICHTEN VRACHTAUTO TEGEN DE B00MEN. Bestuurder door slaap overmand. Gistermorgen reed een zes-wielig motor rijtuig van de Eerste Twentsohe IJlgoede- ren Maatschappij op den Zutfenscheweg ter hoogte van café „De Kar" te Apeldoorn tegen de langs den weg staande boomen, doordat de chauffeur, overmand door slaap, het stuur niet meer meester was. Do 15 M. lange wagen beschadigde acht boomen en werd vernield. De schade aan de auto be draagt ruim 10.000. De chauffeur kwam er zonder letsel af. TRAMPASSAGIER ERNSTIG GEWOND. Hoofd buiten raam gestoken. Woensdagavond had met den laatsten tramtrein van de N. Z. H. Tramwegmaat- schappij, welke om half twaalf uit Haarlem naar Amsterdam vertrekt, te Halfweg een ernstig ongeval plaats. De 21-jarige kantoorbediende Terwijn, wonende te Amsterdam, Bilderdijkstraat 93, die zich in de tram bevond, stak ter hoogte van de Vinkebrug zijn hoofd buiten den wagen, met het noodlottig gevolg, dat dit lichaamsdeel in aanraking kwam met een paal van het electriciteitsnet. De heer T. kreeg een zeer ernstige hoofd wonde en werd per tram naar Halfweg ver voerd en daarna per brancard naar de wo ning van dr. Baiunann. Deze verleende de eerste hulp, waarna de ongelukkige per ziekenauto, naar zijn woning in Amsterdam werd overgebracht. Zijn toestand is ernstig. VAN ZIJN WAGEN GEVALLEN EN GEDOOD. Te Ballo (gem. Rolde) is de 40-jarige landbouwer H. Boelens, doordat het paard voor de door hem bestuurde wipkar schrok en terzijde sprong, van den wagen geval len. B. werd door een der wielen overre den. Hij was deerlijk verminkt en op slag dood. De man laat een vrouw en een kind na. TREINBOTSING BIJ STOLWIJK. Op een wissel te ver doorgereden. Op de lijn GoudaSchoonhoven heeft gistermorgen, naar de „Msb." meldt, een spoorwegongeval plaats gehad. De trein, die om 9.46 uit Gouda was ver trokken en bij den Beier-scheweg nabij Stol wijk wisselen zou, is door den uit Schoon hoven komenden trein, doordat deze te ver doorreed, juist op den wissel in de flank gereden. De botsing was zoo hevig, dat de eerste wagen van den trein uit Gouda voor een groot gedeelte werd vernield en de beide locomotieven ontspoorden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Personeel van het station Gouda is on middellijk naar de plaats der aanrijding vertrokken, teneinde de baan vrij te ma ken. Doordat de botsing op den wissels plaats vond, is het verkeer gestremd. De dienst ondervindt stagnatie, doch men heeft hem zoo goed mogelijk geregeld. De machinisten, die het ongeluk zagen aankomen, sprongen van hun machines en bleven daardoor ongedeerd. Van de reizigers werd slechts één persoon aan den duim gewond. Machinist vergat bij de wis selplaats op een anderen trein te wachten. Nader wordt nog gemeld, dat het on geval veroorzaakt is doordat de machinist van den trein uit Schoonhoven in plaats van op de wisselplaats aan den Beierschen weg te wachten, totdat de andere trein ge passeerd was, doorreed. Hij was op zijn komst niet bedacht, daar FEUILLETON. DE DOCHTER VAN DEN DICTATOR ROMAN VAN EDG^R JEPSON. Vertaald door F. van Veisen. (Nadruk verboden). 35) Van de eigenlijke bokspartij herinner ik mij niet veel meer. 't Was alsof mijn ge dachten door de zioh snel opvolgende ge beurtenissen der laatste dagen, in beslag werden genomen, en ik mijn aandacht moeilijk kon concentreeren op bet ern stige gevecht. Peeke viel woest aan en sloeg als een wilde met zijn armen in het rond. waardoor bet voor mij niet. moeilijk was om steeds te ontwijken. Toen ik hem een forsche „rechtsche" wilde toedienen, waardoor hij zeker ecnige oogenblikken onthutst zou zijn geweest, zag bij kans zich zoo diep te bukken, dat ik met een smak tegen hem aanviel. Van dit moment maakte hij gebruik om mijn voet te lich ten, waardoor ik met een gewelJigen slag achterover viel. d'Estorges en Wyse pro testeerden hevig, doch Peeke die over zijn woede heen raakte, scheen niet naar rede te willen luisteren. Onverwacht stootte hij uit en, doordat ik er niet op berekend was, raakte hij met geweldige kracht mijn lin- ker-onderkaak. Het drong tot mij door dat Peeke niet bokste volgens de regels van het spel. Hij scheen van plan te zijn er een afslachterij van te maken, zooals dat in de Londensche achterbuurten, tijdens de, als publieke vermakelijkheid georganiseerde boksmatches, gewoonte was. Ik achtte mij zelf echter te hoog om ook maar iets te doen wat als unfair zou kunnen worden aangemerkt. En hoewel hij het mij moei lijk maakte, zag ik kans om ten einde toe als eerlijk sportman te kampen. Een enkele maal waagde hij het uit te stooten in de richting van mijn buik, wat ten eenenmale door de reglementen als volstrekt verbo den wordt beschouwd, doch ik kon zijn handschoenen voortdurend ontwijken. Op eens bood hij mij de gelegenheid voor een goed geplaatste „rechtsche". Hij tuimelde neer en bleef liggen. Gronio die als scheids rechter optrad, telde. „Een, twee,, drie, vier...." Gespannen keek ik toe. „Vijf zes, zeven, acht." Plotseling vloog Peeke als in een laat ste opflikkering van zijn overprikkelde ze« nuwen, op en sloeg woest op mij in, doch ik was daar op bedacht en stond gereed om hem een forsche „linksche" toe te die nen, toen hij op, tot nu toe onverklaar bare wijzej wankelde en de slag zijn slaap trof. Wederom viel hij en toen hij tot tien was uitgeteld, stond hij nog niet op, waar door dus de bokspartij als geëindigd werd beschouwd. Het was aan zijn eigen woeste optreden te wijten, dat hij er zóó slecht was afge komen. Zou hij een betere opvatting gehad hebben van de bokssport, dan was alles heel anders verloopen en zou hij nu niet „knock out" zijn geslagen. Wyse en d'Estorges bogen zich over hem heen. Hij scheen bewusteloos te zijn. De slag was ook ontzettend hard -aangekomen. Ik voelde wel eenige wroeging en bood d'Es torges mijn verontschuldigingen aan, doch deze stelde mij gerust door te verklaren, dat ik volkomen eerlijk gestreden had. maar dat het door Peeke's eigen onbe- heerschtheid zóó was afgeloopen. Nadat ik mij aangekleed had, ging ik met Wyse heen. d'Estorges liep ons achterop en vroeg of wij den wachtofficier wilden vragen een brancard te zenden. Nadat wij deze boodschap hadden overgebracht ver lieten wij het paleis. Wyse feliciteerde mij met den goeden af loop en ik stelde voor in restaurant „Prin- temps" te gaan ontbijten. De ongewone lichaamsoefening in de frissche morgen lucht had mij een goeden eetlust bezorgd en het idee, dat ik Emma nu gewroken had, bracht mij bovendien in een opgewekte stemming. Wyse zat met opvallende aandacht zijn geheugen te raadplegen. Hij wilde waar schijnlijk met alle geweld mijn identiteit vaststellen, want telkens betrapte ik hem er op, dat hij mij scherp zat aan te kijken en dan van tijd tot tijd zijn hoofd schudde. Nadat wij een sigaar gerookt hadden, ging ik terug naar de „Snowdrop" om mijn tekort aan slaap in te halen. Tegen lunchtijd was ik weer geheel op- gefrischt. Ik had mij voorgenomen om Cumber land een bezoek te brenaen en eens over onze onderneming te praten. Aan de lunch besloot ik mij ten opzichte van Emma te gedragen alsof er den vorigen avond niets dat afbreuk had kunnen doen aan onze vriendschap, was voorgevallen. Omstreeks drie uur becraf ik mij naar hun apartemc ten in den Regaliatoren. Mrs. Manns liet mij binnen en herkende mij eerst toen hii mi'u stern hoorde. Ci"0 herland was uit, doch ik had er gee* be zwaar tegen te wachten en ging naar de groote zitkamer, waar ik Emma aantrof, Zij zat in een geinakkelijken stoel bij een geopend venster. Zij zag er vermoeid en lusteloos uit. Toen zij mij zag keek ze ver rast op ,en scheen zich niet te herinneren wie ik was of waar zij mij al eerder had ontmoet. Opeens herkende zij mij. Zij bloosde en scheen niet op haar gemak te zijn. Ik deed alsof ik er niets van bemerkte, gaf haar een hand en zei vriendelijk, dat haar vader mij verzocht had te komen. Ik ging naast haar zitten en vroeg of zij erg vermoeid was. Op matten toon antwoord de zij, dat zij zich na een bal nog nooit zoo uitgeput had gevoeld als nu. „Ik hoop, dat niemand u meer gehinderd heeft, nadat ik vertrokken was", zei ik. „Neen, o.... neen", antwoordde zij, maar haar stem klonk twijfelachtig, genoeg om te laten begrijpen, dat de prins haar weer verveeld had met zijn vriendelijkheden. „Het was dom en onverantwoordelijk van mij, om uw avond nog meer te beder ven. Ik had moeten bedenken, dat lord Peeke en de prins u al meer dan voldoende hinderden." „Ik hoop, dat ik van dien lord Peeke nooit meer iets te hooren of te zien krijg", antwoordde zij blozend. „Dat zult u waarschijnlijk niet, of uw vader moest zijn verblijf hier langer rek ken, dan hij van plan was." „O, u weet niet wat een vreeselijk mensch hij is. 'n Schaamtclooze man is hij." ..Het zou verschrikkelijk voor u zijn, maar ik geloof niet.. „Verschrikkelijk?" Neen, het istwalge- lijk „Enfin, laten wij hopen, dat het eenigen tijd duurt alvorens hij weer ton tooneele verschijnt." Zij zweeg en ik staarde naar buiten over dé zee. Ik was er mij van bewust, dat zij met belangstelling naar mijn vernieuwd ge laat keek. Na enkele minuten vervolgde zij: „Wat bedoelde u er mee, toen u zei, dat de prins mijn avond hielp bederven?" „O," zei ik glimlachend, ,,'t is overduide lijk, dat die Babouche u zeer bewondert cn een vorstelijk bewonderaar mist dikwijls do bescheidenheid van een gewoon mensch. Hij is niet gewend zijn gevoelens tc verber- gen," „U spreekt zeer luchtig over dergelijke dingen", zei ze. Haar oogen flikkerden. „Ik kan den armen Babouche werkelijk niet au séricux nemen; onmogelijk." „U schijnt nooit iets au sérieux te ne men: In mijn oogen stelt hij zich beleedi- gend aan." „Maar zoo ziet men het in San Slefa.no niet. Het staatshoofd heeft hier eigenaar dige voorrechten, waarover niemand zich verbaast." „Bah', riep zij verachtelijk. „Ik geloof, dat u het zich te veel aan trekt. U moet hel niet ernstig opnemen. Zet hem maar gerust op zijn nummer. Dat kunt u heel goed. Maar laat uw stemming niet door dien idioot bederven." „Vandaag spreekt u zoo, maar gisteren avond scheen u er anders over tc denken, toen u zei ..Alles wat ik gezegd heb, meende ik." Zij sloeg haar oogen voor mijn blik neer. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9