WOENSDAG 5 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BUITENLAND ONTWAPENING EEN VIJF-MOGENDHEDEN- CONFERENTIE. De Duitsche pariteitseisch. De Engelsche Minister van buitenland- eche aaken, dr. John Simon, is gister voor middag per vliegtuig te Parijs aangekomen hij begaf zich onmiddellijk naar de quai d'Orsay, om met Herriot van gedachten te wisselen over het ontwapeningsvraagstuk en den Duitsch pariteitseisch. Te Genève brengt men dit oponthoud van sir John Simon te Parijs in verband met de bijeenroeping eener grootc-mogend- heden-conlerentie inzake 't ontwapenings vraagstuk. Van Engeland is n.L het denkbeeld uit gegaan om te Londen een \ijf-mogendhe- den-conferentie te houden, die misschien nog de komende week bijeen zou kunnen komen. Men wil de bijeenkomst der vijf mogend heden niet het karakter van een officieele conferentie geven, doch meer dat van een directe vertrouwelijke bespreking tusschen de leidende staatslieden der vijf mogend heden. Van Engelsche zijde wordt verklaard, dat de grondslag van dergelijke besprekin gen het vijfde deel van de uitvoerige En gelsche nota over de gelijkgerechtigdheids kwestie zou kunnen zijn. Men wil evenwel de onderhandelingen over de practische re geling van den Duitsohen eisch terstond beginnen. Naar wij vernemen is gisteren op het Duitsche rijksdepartement van buitenland- sohe zaken een uitnoodiging ontvangen tot het bijwonen van een te Londen te houden conferentie. DE KLEINE ACHT. Gisteren zijn do ministère van buiten- landsche zaken der z.g. kleine acht, waar toe ook Nederland behoort, weder te Genève bijeen geweest voor een bespreking van den toestand op de ontwapeningscon ferentie. Zij hebben oa. het bemiddelings plan van den Deen, Munch besproken en ook een ander voorstel van den Belgischen gedelegeerde Bourguin behandeld. Tot een positief resultaat is het eohter gisteravond nog niet gekomen, meldt de correspondent van de „Msb.". Daarna hebben de ministers van de klei ne aoht een delegatie ontvangen van de internationale unie van volkenbondsver- eenigingen, die hun een verklaring aanbood over een mogelijke oplossing van net Duitsoh-Fransohe geschil over gelijkgerech tigdheid. De internationale unie van volkenbonds- vereenigingen bepleitte, dat bij het in wer king treden der ontwapeningsconventie alle ontwapeningsbepalingen der vredes verdragen zullen ophouden te bestaan, zoo dat nog slechts één recht op bewapenings- gebied aanwezig zal zijn. De ontwapenings conventie behoort alle wapenen te verbie den, die bij de vredesverdragen verboden zijn. Het verbod moet voor ajle staten zon der onderscheid gelden, dooh de verboden wordende wapenen moeten slechts geleide lijk vernietigd worden. De internationale unie wijst ook nog op de groote beteekenis, die voor het stand punt van de veiligheid de rede van Stim- son heeft over de consequenties, die aan het pact van Kellogg moeten verbonden zijn. Tenslotte bepleit de verklaring der unie, dat iedere herbewapening van de ontwa pende volken onder welken vorm ook zal moeten vermeden worden. Motfca bedankte de delegatie, die ook leden telde van de Duitsche en Fransohe volkenbonds-vereenigingen voor de aanbie ding van haar memorandum aan de minis ters der acht kleine staten. DUITSCHLAND HINDENBURG DANKT HET DUITSCHE VOLK. „Wij staan voor een moeilijke taak m Gisteravond heeft rijkspresident von Hindenburg door de radio het volgende dankwoord gesproken: „Op mijn 85sten verjaardag zijn mij uit alle deelen des rijke en ook van Duitschers aan gene zijde onzer grenzen zeer vele gelukwenschen geworden. A; deze groeten en de giften van groot en klein, van rijk en arm, hebben mij diep geroerd. Ik heb in deze vele bewijzen van persoonlijke at tentie tevens willen zien een bewijs van trouwe vaderlands che gezindheid en saam- hoorigheid. Met bijzondere voldoening heb ik ver nomen, dat de oproep van het Hindenburg fonds, hetwelk mijn oude oorlogsiuvaliede kameraden en hun nagelaten betrekkingen in geval van nood tot nu toe zoo zegenrijk heeft geholpen, goeden weerklank heeft ge vonden en nieuwe middelen te dien einde heeft doen binnenkomen. Op deze wijze dank ik dan heden van ganscher harte allen, die mij hebben be dacht, die in mijn geest velen behoeftigen hulp hebben gebracht en die mij, door de gelofte van trouwe medewerking aan den wederopbouw van het vaderland, hebben verheugd. Wij staan voor een moeilijke taak. Naar buiten worstelen wij voor onze vrij heid en ons recht; in het binnenland om werk en brood. Zooals steeds zal m'n doel zijn, als recht vaardig zaakwaarnemer van het geheele volk boven de partijen staande, alle Duit schers voor die taak te vereenigen. Ik ver trouw daarbij op het gezond verstand van het Duitsche volk, welks geschiedenis leert, dat het zich ook in vroeger tijden van nood en gevaar eensgezind achter een krachtige en door nationalen wil bezielde leiding heeft gesteld. Het gaat niet om beschouwingen en wen- schen van personen, groepen en partijen, het gaat om het vaderland, het gaat om Duitschland's toekomst. Deze te dienen, voor haar offers te bren gen moet de wil zijn van iederen Duitschen man, van iedere Duitsche vrouw. Wie in deze erkenning aan mijn zijde staat en mij helpt, heeft mij de beste verjaardagsvreug de bereid. In dezen zin: Voorwaarts met God". De dankrede van den president was op genomen op een gramofoonplaat en mid dels deze door alle Duitsche zenders ver spreid. CHINA CHINEESCHE NEDERLAAG IN MANDSJOERI JE. Vijftienhonderd man gedood. Uit Tslitsihar wordt gemeld, dat de on geregelde Ghineesohe troepen onder bevel van Li Hai-tsjing definitief door do Japau- sohe troepen zijn verslagen. Zij namen ae vlucht in Zuidoostelijke richting en lieten 1500 dooden op het slagveld achter. Het lot van hun aanvoerder is niet bekend, doch vaststaat, dat het hem niet mogelijk is ge weest, de hem overgebleven troepen te ver zamelen. Het offensief der Japansche strijdkrach ten vond plaats aan de NonnL Japansche vliegtuigen vervolgen thans de vluchtende ongeregelde Ohineesche troepen, die de wijk naar het overstroomde gebied in de nabij heid van de Nonni hebben genomen. Naar voorts door de Japansche autori teiten wordt verklaard, is het geheele ge bied van Tsjangtsjoeng thans van bandie ten gezuiverd. Het voornemen moet be staan, binnenkort ook in Kirin een groot offensief op touw te zetten. Naar eerst thans bekend wordt, zijn bij de muiterij der bewakingstroepen van den Oost-Chineeschen spoorweg 24 Japanners en 40 soldaten van het leger van Mand- sjoekwo door de muiters vermoord. Te Hai- lar werden 3 Japanners en 20 onderdanen van Mandsjoekwo van het leven beroofd. Voorts werd een aantal Japansche burgers te Mandsjoeli als gijzelaars meegevoerd. BUITENL. BERICHTEN. WOLKBREUK TEISTERT HET WESTEN DER V. S. Meer dan 100 dooden. Ten gevolge van een zware wolkbreuk in het Westen der Vereenigde Staten zijn meer dan honderd personen om het leven gekomen Bij den Tehachapi in Californië zijn tachtig lijken gevonden van personen, die door het water waren meegesleurd en verdronken. Dertig personen worden nog vermist. Ook de materieele schade is groot. Zoo zijn er verscheidene bruggen ingestort en twee goederentreinen zijn door het woeden de water vernield. VERGIFTIGDE PADDESTOELEN GEGETEN. Te Dortmund zijn in de Lübeckerstrasse 6 personen uit 3 verschillende gezinnen ziek geworden tengevolge van het eten van ver giftige paddestoelen. Twee hunner verkec- ren in levensgevaar. „INBREKERKONING" UIT HET HUIS VAN BEWARING ONTSNAPT. De bekende „inbrekerkoning" Franz Kita is er in geslaagd uit het huis van bewaring te Dortmund te ontsnappen. Tegen den avond verzocht hij een bewaker, even naar de toiletten te mogen gaan. Hij slaagde er in ongemerkt op den zolder van het gebouw te komen, waarna hij zich van het dak af langs den bliksemafleider naar beneden liet glijden. Kita heeft nog acht jaar tuchthuis straf uit te zitten. AUTARKIE-STREVEN IN ITALIS. Tegen graaninvoer. De jongste veldtocht om Italië onafhan kelijk te maken van den tarwe-invoer heeft dit jaar een aanzienlijk succes opgeleverd. De oogst van dit jaar is zoo groot geweest, dat Italië's totale behoefte voor zeven acht sten gedekt is. De oogst zou nog gunstiger zijn geweest, als er niet zoo buitengewoon veel regen was gevallen, doch de tegenslag hierdoor werd goedgemaakt, doordat er een veel grooter oppervlakte dan vroeger gecultiveerd is. Voor de cultiveering van steeds meer grond wordt in Italië voortdurend actie gevoerd en in geheel het land reizen inspecteurs om nieuwen bebouwbaren grond te zoeken en den bezitters van braak!iggenden grond te vragen, waarom zij de akkers niet bebou wen. Men is verplicht deze „graan-politie" alle verlangde inlichtingen te verstrekken. Daarnaast tracht men zooveel mogelijk nieuwen grond te verkrijgen. Voor dat doel zijn groote concerns gevormd; moerassen zijn drooggelegd, droge streken worden be vloeid en vaak heeft men met behulp van ontploffingsmiddelen grond, die door de zon keihard was gebrand, omgekeerd. Op deze wijze zijn enorme stukken nieuw bouw land verkregen. Een groot deel van den Italiaanschen tar we-invoer is afkomstig uit Argentinië, ter wijl ook de Sovjet-Unie een flink quantum levert Verder zijn o.a. Canada Australië, de Ver. Staten, Hongarije en Roemenië bij den graaninvoer betrokken. Men meent in Italië, dat er na verloop van vijf jaar geen graan-invocr a eer noodig zal zijn. NED. OOST-INDIE PRAUW MET 8 PERSONEN OMGESLAGEN. Allen meegesleurd. Aneta seint uit Medan: Op de Batang Serangan, nabij Soengei Lit-oer, is een prauw omgeslagen. Acht in zittenden werden door den stroom meege sleurd. Vier lijken zijn gevonden. UIT DE OMGEVING HILLEG0M. Liefdadigheid. Zondag werd in de St. Martinuskerk onder alle H.H. Missen een Liefdadigheidspredicatie gehouden door den weleerw. Pater-Missionaris P. C. v. d. Lans. De daarop gevolgde schaalcollecte voor zijn Missie te Oeganda bracht f 650 op; een schitterend bedrag. NOORDWIJK. Geboren: Thomas Rudolf en Mathil- de Vera, z. en d. van G. Spreij-v Rijn. Adriana Johanna, d. v. E. M van Bellen- Kieft. Jacob Jan, z. v. G. Nagtegaal- v. d. Zwart. Anna, d. v. N. v. d. Vijver- de Mooy. Ondertrouwd: M. Th. J. Vonk, 40 j. te Gouda en H. M. M. v. d. Meer, 33 j. A. Balk, 30 j. en C. v. Noort. 29 j P. L. P. Royen, 24 j. en J J. v. d. Berg 23 j. te Lei den. L. D. Barthen, 29 j. en H. M. Haze- wet 25 j. te Leiden. NOORDWIJKERHOUT. Geslaagd. De heer M. A. v. d. Berg, agent van polite in de Zilk alhier slaagde te 's-Hertogenbosch voor het politiediplo- ma. Hij genoot zijn opleiding bij den chef van politie alhier. Arbeidsbemiddeling. Bij den agent der arbeidsbemiddeling staan als geheel werkloos ingeschreven: 61 landarbeiders, 2 opperlieden, 6 timmerlieden, 1 metaalbe- werer, 1 betonwerker, 3 metselaars. To taal 74. OEGSTGEEST. Gevestigd: J. v. Korten, Endegeest; J. Moerman, Broekweg 5 van Schipluiden; J. G. Guire en vr., Rhijngeesterstraatweg 245, van Utrecht; E. G. Hesse, Fr. Hendrik- laan, van Leiden; J. A. M. v. d Gaag, Rhijngeesterstraatweg 25 'van Warmond; B. F. fJasker, Emma laan 4, van Leiden Wed J. Herelius-Vink, Jufferm str. 1 van Amsterdam; 0. van Warning, Juffermanstr. 21 van Leiden; D. v. Esch, Deutzstr 7 van Den Haag; Wed. M. H. Tiedeman-de Jonge v. Ellemeet, Oranjelaan 2, van Den Haag; M. v. d. Hoek, Duivenvoordestr 45, van Leiden; J. v. d Berg, Regentesselaan 19, van Zwartsluis; H. W. J. M Idzerda, Prins Hendriklaan 6, van Wassenaar; J. Staden en gez., Hooge Morschweg 85a, van Leiden; J. A. v. d. Oord en gez., Geversatr. 19, van Leiden; P. A. v. d. Ven, „Duinzicht'' van Breda. Vertrokken: G. v. d. Mey en gez. naar Katwijk; G. Rosdorf v. Bemmel naar Den Haag; J. A. M. Nieuwland-Timmers naar Den Haag; B. M. Riebeek van Ende geest naa-r Leiden; G. H. M. Dalderup, naar Vlissingen; W. v. d. Zwart en gez. naar Val kenburg; M C. Poser, n. Leiden; J. H. Nuyt en gez. naar Den Haag; J. M v. Schie naar Warmond. Overleden: Corn, de Bruin, geh. m. H. W. Landwerke, 73 jaar. Elisabeth Eigeman, 78 jaar; Nic. Gordijn, 19 jaar. VOORSCHOTEN. Geslipt Gistermiddag half twee is de de motorrijder M. uit Woerden, nabij het Raadhuis geslipt. Hij werd bewusteloos op genomen en bekwam een hoofdwond boven het oog en schaafwonden aan de handen. Binnengedragen bij de familie K. heeft een lid van de E.H.B.O-brigade de patiënt ver bonden en behandeld. Later is hij op eigen gelegenheid verder gegaan. Geboren: Johannes Engelbertus, i. v. Johann Diedenhofen en M. G. van Leeuwen. Gehuwd: Ph. A. Koppers en C. M. van Veen. Overleden: Wed. R. D. Groenhout- Ferwarda, oud 68 jaren. Ingekomen: M. A. A. Ripping, Haag- weg 4, van Semarang (N.O.IP. M. L. de Graaf, Papelaan 90, van Amstredam; H. O. Vogelaar, Valk'enburgschweg 7, van Zoeter- woude; G. C. Zoutendijk, Schoolstraat lOg, van 's-Gravenhage; A. Vooijs. Papelaan 96, van Leiden; W. Oh. Derks, Burg. Ver- nèdepark 63, van Oegstgeest; W. M E. van den Brink, Oranjekade 37, van Leiden; D. van der Wiel, Papelaan 90, van Katwijk; J. Diedenhofen en eehtgenoote, Donklaan 68, van Wassenaar; M. van Os, Leidsche- weg 14, van Leiden. Vertrokken: E. van der Krogt- Schouten, naar Nieuwkoop; J. C. van der Bijl, naar Enschedé; G. Braun-Splinter en dochter, naar Leiden; C. M. van Veen, naar Leiden; R. Th. Kroon, naar Warmond; E. R. Jurgens, naar Hilversum. EEN ZAKENMAN zal vooral in dezen t;;d de kooplust trekken door doel treilende reclame. WASSENAAR. Tuinbouw en Plantkunde. In het Dorpshuis hield de afd. Wassenaar van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde een ledenvergadering. Door den voorz., den heer Polderman, werden de aanwezigen haitelijk welkom geheeten waarbij hij zijn groote voldoe ning uitsprak dat ondanks het slechte weer zoovelen aanwezig waren en voor de uitgeschreven prijsvraag voor vruchten on danks het slechte vruchtenjaar nog een tweetal mooie inzendingen waren ten toongesteld. Zou aanvankelijk hedenavond ir. Wirts een lezing houden over centrale verwar ming, deze lezing kon niet plaats vinden doordat de heer Wirts door omstandighe den verhinderd was. Deze lezing zal nu ge houden worden in de ledenvergadering in December. Gelukkig was de heer De Gans bereid inplaats van genoemde lezing hedenavond een causerie te houden over het snijden en het goedhouden van bloemen welke cau serie door hem met practische voorbeel den met eenvoudig materiaal wordt ver duidelijkt. Voorts wenscht de voorziter den heer De Gans namens alle leden geluk met de behaalde successen op de gehouden groo te Dahlia-keuring in het Krelagehuis te Haarlem behaald, welke felicitatie door de aanwezigen met applaus werd onder streept. Nadat door den secretaris, den heer van der Schans de notulen waren voorgelezen die onder dankzegging werden vastge steld, kwamen eenige ingekomen stukken ter tafel. o.a. beschrijvingsbrief voor do op 27 October te Harderwijk te houden 27ste algemeene vergadering en een programma van voorwaarden ter inschrijving voor deelname voor do op 3 tot en met 7 No vember in „Pulehri Studio" te Den Haag te houden orchideeëntentoonstelling. Hierop wordt door den secretaris me- de^edeeM dat voor de uitgeschreven 2-ja- rige cursus zich 13 en voor de speciale cursus 12 leerlingen hebben aangemeld. De Ri"kstuinbouwconsulent heeft zijn goedkeu ring aan deze cursussen gehecht, zoodat zoodra door het Rijk de begrooting zal zijn goedgekeurd, de lessen zullen kunnen aanvangen. De cursus in perspectiefteekenen zal eveneens voortgang vinden. Hiervoor zijn 17 leerlingen, doch deze betalen zelf al de leergelden en leermiddelen. Voor alle drie cursussen is namens de beide tuinbouw- vereenigingen bij het gemeentebestuur ge vraagd om evenals vorige jaren de be schikking te verkrijgen van eenige school- lokaliteiten. Hierop worden door den voorzitter tot juryleden benoemd de heeren A. H. Aart- se. J. Albers en D. van Barneveld. Na de pauze brengt deze jury bij mon de van den heer Aartse verslag uit. Voor de prijsvraag 20 soorten vruohten, van ieder 3 stuks, werden aan de beide inzen ders n.l. de heeren J. Lourens en J. An derson ieder een lsten prijs toegekend terwijl voor 't puntenstelsel de heeren Al ma en Schioper een serie punten werd toe gekend varieerende van 7 tot 10. Hierop werd het woord gegeven aan heer De Gans. Deze ving aan door er op te wijzen dat er nog veel gezondisrd wordt bij het snij den van bloemen. Dit moet gedaan worden of 's ochtends vroeg en des avonds. De bloemen moeten rijp zijn en na het snijden een korten tijd b.v. een uur in het water worden gezet op een koele en donkere plaats. Hierna eerst kan men de bloemen met succes verwerken of vehvoeren, hier door voorkomt men teleurstelling en het sla-phangen wanneer de bloemen in de droge kamertemperatuur komen. Voorts zegt spreker dat om een bloem stuk te kunnen maken het niet. noodicr is om ruim in het materiaal te zitten. Met eenvoudige middelen wil hij hier daadwer kelijk laten zien wat er met de allereen voudigste middelen die in ieders bereik liggen alzoo te bereiken valt. Daarom heeft hij uitsluitend bloemen medegebracht alle momenteel nog buiten bloeiende n.l. dah lia's en zomerchrysanlhemums enz. Hierop laat hij in weinig tijd zien hoe hij van een bloempot, een prachtige bloe menmand fabriceert, die aller^ bewonde ring opwekt, voorts van een sigarenkistje een bloemstuk, een bord omtoovert in een fruitschaal, een inmaakbus tot een prach tig bloemwerk, een plankje met busje tot een bloemstuk en ten slotte een teenendek sel met een rijshouten poot er onder tot een fruit- en bloemenmand, met als groen de boschvarens, en als decoratie de bes sen van de katendoorns, essenproppen, en dergelijk, beneven® wat groen papier of een oude lap. Na beëindiging werd den heer de Gans door den voorzitter hartelijk dank ge bracht voor hetgeen, hij in een korte span ne tijds had laten zien en hooren waarmede de geheele vergadering instemde. Ten slotte werd deze leerzame en geani meerde vergadering door den voorzitter be sloten. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Bijz. Vrijw. Landstorm. In de gehou den vergadering van den Bijz. Vrijw. Land storm werden resp. benoemd tot eerste en tweede voorziter de heeren W. J. Spreij en O. Koren, terwijl als nieuwe bestuursleden werden geïnstalleerd Kapelaan P. O. Jong benevens de heeren J. Jacobsen en H. Win kel. T.b.c.-bestrijding. De alhier gehouden speldjesdag ten bate van het steunfonds van de vereeniging tot bevördering van de belangen der T.b.c.-patiënten heeft 1051 opgebracht. BODEGRAVEN. Vereeniging van Varkenshouders. Maandag j.l. werd, zooals reeds in 't kort gemeld, in het Beursgebouw een vergade ring gehouden om te komen tot oprichting van een Vereeniging van Varkenshouders. Door den heer Jac. Rijlaarsdam alhier werd deze vergadering geopend. In zijn openingswoord memoreerde de heer R., dat de varkenswet in verband met de huis- slachtingen soepel is te noemen. Minder gunstig is het met de zwaarmesters van varkens, die de dupe zijn geworden van de wettelijke bepalingen. De baconvarkens gaan steeds voor de zware varkens die hier in de Rijnstreek gemest worden. Spr. stelt de vraag of hier in Bodegraven een afdee- ling behoort te zijn van de zwaarmesters enz. Door de verschillende aanwezigen wordt het woord gevoerd. Men is over de Holl. Alg. Ver. v. Landbouw niet best te spreken en de manier van optreden is te slap. An dere veehouders keuren de houding van de heeren Zwanenberg e.a. zeer af. Eveneens was dit het geval met een bestuurslid van de plaatselijke Varkens-oentrale. Tenslotte werd besloten om hier in Bo degraven een afdeeling te stichten van de Varkenshouderij en aanverwante bedrijven. Door vele aanwezigen werd geteekend om voorloopig lid te worden van deze afdee ling. Hierna sluiting. Motorongeluk. Terwijl gisterenavond de leider der R. K. Gymnastiekvereeniging E.S.T.O., de heer v. H., zich per motorfiets naar Bodegraven begaf, had hij het onge luk bij de Spookersbrug op den Goudsohe weg in den kant van den weg te slippen, daar hij uit moest wijken voor ©en auto. v. H. werd binnengedragen bij zekere de J. Later bleek echter, dat v. H. er best af gekomen was. Door den garagehouder v. d. M. is hij naar z'n woning in Gouda ver voerd. Aanrijding. Ter hoogte van zekere v. R. aan de Noordzijde reed een groote vrachtauto van v. Gend en Loos een luxe autotje aan, welke natuurlijk tegen zoo'n gevaarte niet opgewassen was. De luxe wa gen werd zwaar beschadigd. De vrachtauto kon ongehinderd de reis voortzetten. Per soonlijke ongelukken van beteekenis kwa men niet voor. Rechtskundig adviesbureau. Naar we vernemen zal door Patrimonium afd. Bo degraven een rechtskundig adviesbureau worden opengesteld. Voor het inwinnen van rechtskundige adviezen kan daarvan ge bruik worden gemaakt zoowel voor leden als voor niefc-leden van Patrimonium voor- loopig om de 14 dagen op Zaterdagavond in Rehoboth. Oudersavond. Door het bestuur der Chr. Sckoolvereeniging zal op Woensdag 26 October a.s. 'n oudersavond worden ge organiseerd. Op dezen avond zal door den heer J. Stam behandeld worden „Domheid" en door mej. J. v. d. Straaten: „De eerste schooldag". Een en ander zal met muziek en zang afgewisseld worden. Ik heb een wagen volgeladen! Gister morgen was zekere H. aan het verhuizen, waarvoor hij bij een boer een kaasbrik ge leend had. Alles verliep zoodoende best, totdat ter hoogte van den heer K. aan de Zuidzijde een der wielen stuk brak, en de wagen kantelde. Gelukkig voor den be trokken persoon, dat het precies voor het erf van K. gebeurde, daar anders zeer zeker de geheele inventaris in de daarlangs lig gende sloot gerold was. BOSKOOP. Gevonden. 1 belastingmerk, 1 dames hoed, 1 belastingmerk, 1 zakmes, 1 broche. Geboren: Klaas, z. v. G. van Eek en A. K. Vermeul. Adrianus Cornelis, z. v. L. Hardus en J. Blom. Come Martina, d. v. C. M. Loef en J. H. G. de Groot. Ondertrouwd: W. van 't Wout en G. Zorg. Getrouwd: H. F. den 'Riet, 23 j en M. A. Slingerland 22 j. Overleden: J. de Gans, echtgen. van J. van Dorp, 53 j. HAZERSW0UDE. Ziekenverpleging. Uit de gehouden jaarvergadering „Ziekenhuisverpleging Ha- zerswoudeKoudekerk'' deelen wij het na volgende mede. Aantal verpleegdagen in het Acad. Ziekenhuis 1659, Diaconessenhuis 583, St. Elisabethgesticht 389, in andere kli nieken 154, in totaal dus 2821 verpleegda gen (vorig jaar 1771). Uit het verslag van den penningmeester: Ontvangsten f 7560.91, uitgaven f 9808.04, nadeelig saldo f 2247,13, hetwelk evenwel na aftrek van rente werd teruggebracht tot f 1888.65. In verband hiermede werd beslo ten met ingang van 1 October vervoer naar een ziekenhuis alleen dan toe te staan voor rekening van de vereeniging. wanneer de plaatselijke geneesheer het noodzakelijk oordeelt. In geen geval worden de kosten meer vergoed als men uit het ziekenhuis terugkeert. Van de autobus kan slechts 5 maal per jaar gebruik worden gemaakt. Met bijna algemeene stemmen werd als be stuurslid herkozen de heer A. P. Heyker. Voor de financieele controle over 193233 werden aangewezen de heeren T. van der Lee, A. Zuidwijk en als plaatsvervanger de heer Joh. Hortensius. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling in deze gemeente staan heden als steuntrek kend werkloozen ingeschreven 64 personen. Crisis-comité. Het plaatselijk crisis- comité zal bij wijze van proef in de eerst© week van de maanden October, November cn December met een bus langs de huizen collecteeren. Ook voor het in ontvangst nemen van kleeren e.d. houdt het comité zich aanbevolen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6