DINSDAG 4 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TtLEGRAFtSCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 4 Oct. 1932, medegedeeld door bet Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 76S.0 te Valencia. Laagste barometerst.: 752.2 te Ingö. Verwachting tot den avond van 5 Oct.: Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen, gedeel telijk bewolkt, aan vankelijk weinig of geen regen, kans op nachtvorst, zelfde temperatuur over dag. De depressie over Scandinavië vulde op en trok Noord-Oostwaarts af; bij IJsland daalde de baromter verder door. Over de Britsche Eilanden heeft zioh een gebied van hoogen luchtdruk ontwikkeld. Over Frankrijk, Groot-Brittannië, Duitschland er Scandinavië is het thans rustig weer met zwakke tot matige winden. Alleen aan de Noorscbe kust waait het nog krachtig. In Noord- en Midden-Scandinavië heeft het vannacht reeds flink gevroren. In Mid- den-Engeland is do temperatuur ook beno den het vriespunt, terwijl in onze omgeving nachtvorsten voorkwamen. De daling van den luchtdruk op IJsland maakt een krim- penden wind voor onze omgeving waar schijnlijk. Des nachts zal nachtvorst op treden; de regenkansen zijn aanvankelijk nog gering. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 11.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS «A: - Van Dinsdagnamiddag 6.00 uur tot 5.36 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Woensdag 5 October voorm. 5.55 uur en nam. 6.20 uur. ling, in het vervolg iedere maand van Sept. t.m. Mei een vergadering te beleggen. Mfc» UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. St. Josephsgezellen. Het belang bespre ken van de groote demonstratie, die a.s. Za terdag in Leiden zal gehouden worden, is m.i. water naar de zee dragen. We weten nu zachtjes-aan wel, hoe noodzakelijk het is onze pricipieel-katholieke jeugdbeweging kenbaar te maken. Daarom gezellen allen medewerken aan dit zoo schoone apostolaatswerk. A. s. Donderdagavond zullen we de noodige wenken voor den fakkeloptocht enz. mededee- lcn. Niemand mag zich hieraan onttrekken, niemand die zich z'n gezellen-taak waardig wil noemen. Donderdagavond 8 uur zijn allen dus present. Maran Atha. Deelnemers aan het spreek koor voor Zaterdagavond worden allen Woens dagavond 8.15 verwacht voor de generale re petitie. Deze repetitie zal door prof. W, Wiel worden geleid in de Stadsgehoorzaal te Lei den (ingang Aalmarkt). Gymnastiek U.D.O. Bij 'het medisch on derzoek der schoolkinderen werd herhaalde malen geadviseerd: ,meer lichaamsoefening". Ingevolge dit advies stelt onze R.K. gymnas- tiekvereen. de gelegenheid open zich als lid op te geven, zoowel voor schoolgaande jongens als meisjes. Ook de schoolvrije jongens kunnen lid worden bij U.D.O. en zich daarvoor deze week aanmelden bij den secretaris: B. Bon net, Duinzichtstraat. Schoolkinderen kunnen zich opgeve bij hun resp. onderwijzers en on derwijzeressen. Denkt er aan: hoe meer deelnemers (sters) des te prettiger vereeniging, des te minder on kosten en last not least des te minder toeloop naa rde niet-katholieke vereenigingen. Botsing. Zaterdagmiddag had een aan rijding plaats op den Rijnsburgerweg tusschen een tweetal vrachtauto's Vanaf het erf reed de 22-jarige den H., toen met groote snelheid de heer V., woonachtig te Noordwijk, kwam aanrijden. Een aanrijding bleef niet uit. Beide auto's moesten worden weggehaald per kraan wagen. De gemeente-politie onderzoekt de zaak Onder een auto. v. d. L., uit Leiden af komstig, werd in de Dorpstraat door een onbe kend gebleven autobestuurder tegen de straat steenen geworpen. Zijn linkervoet waarover de auto ging, werd bloedend gewond. Een ontbo den geneesheer alhier onderzocht de getroffe ne, die overbrenging naar zijn woning nood zakelijk achtte. De politie zal de auptobe- stuurder die de aanrijding veroorzaakte en doorreed, opsporen. STADSNIEUWS In het Trianon-theater zal vanaf heden avond een voor dit theater speciaal opge nomen film der 3 Octoberfeesten worden vertoond. EEN NIEUW R. K. MEISJES GESTICHT. Dc viering van het vijf en zeventig-jarig bestaansfeest van het gesticht „De Voor zienigheid" zal plaats hebben op Dinsdag 25 October (en niet op 19 October zooals eerst gemeld werd). Het aantal meisjes, die in dat huis ver pleegd worden, ia in de laatste jaren zóó toegenomen vooral sinds de opening der St. Lidwina-school aan den Zoeter- woudsche Singel dat er noodzakelijk een groote uitbreiding moet plaats hebben. Het bestuur was van meening en de autoriteiten stemden volmondig toe dat een splitsing der voogdijkinderen in twee verschillende gebouwen verreweg de voorkeur verdiende. En zoo zijn er reeds plannen gemaakt voor een nieuw ge sticht op de terreinen der St. Lidwina- school, plannen, die in 1933 reeds moeten verwezenlijkt zijn. Dat dit „De Voorzienigheid", welke al leen van giften en gaven moet leven, op zeer hooge kosten zal brengen, begrijpt een ieder. Daarom zullen een „feest-col- lecte" in de St. Petrus-kerk op Zondag 16 October, de baten van een verloting en verdere vrijwillige feestgaven besteed wor den voor dien bouw. Zóó zal Leiden krijgen een ILK. Gesticht voor achtelijke voogdij-meisjes, wat in Ne derland nog niet bestaat en waarnaar zoo zeer verlangd wordt. Mcge de Voorzienigheid dit werk der „Voorzienigheid" zegenen! Ten allen tijde worden giften in dank aanvaard óf aan het adres Hoogewoerd 57, óf op No. 78464 der postgiro van Pastoor Th. M. Beukers. CRISIS-COMITé LEIDEN. Postrekening 188690. Verantwoording van ingekomen giften van 27 Juli tot en met 30 September 1932. Theetafel Sperwerbours 4.45, busje Haarlemmerstraat 0.58 ,de Gr. 2.40, N. V. de B 1.11, Zr. K. N. 2.Pers. C en A 36.10, B. B. 10.—, Mej. C. V. v. W. 20.—, Mr. J. S. f 2.50, D. B. 10.—, A. van P 10.—, Mej. V. 15.—, Mevr. G. j 2.50, We: profeetje fa. Cahen j 7j.19. V' ekelijksche Bijdr. E. L. S. 5.30, 5.50, 4.30, 22ste en 23ste collecto 1245.13. Maandel. bijdragen: Verg. v. Huisvrou wen Juli—Aug. 166.71 Sept. 366.05, Steenfabr. Ouderzorg 30.en 25. Comm. Kon. Mil. Ind. huis Juli 15.— en Aug. 15.J. Br. 7e en 8e bijdrage 4. M. H. N. Sept. 10.—. Totaal 43.598.25 H LEIDSCHE UNIVERSITEITSDAG. Gehouden te Assen. Zaterdag is te Assen de Leidsche Uni versiteitsdag gehouden, ter versterking van den band met de Leidsche Universiteit en ter bevordering van steun aan het Leid sche Universiteitsfonds. Er waren 25 deel nemers, hoofdzakelijk uit de vier noorde lijke provinciën. Ze kwamen te halftwee bijeen op het Stationsplein van waar ze naar Wijster reden om de werken van de Vuilafvoer-maatschappij te bezichtigen. Toen ze daarna in Assen terug waren, heette de voorzitter der regelingscommis sie, mr. dr. R. H. baron de Vos van Steen- wijk, hen in Parkhotel welkom en deelde mede, dat onlangs een onbekende een gift van 2000 aan het fonds schonk. Vervolgens hielden de Leidsche hoog leeraren dr. E. Gorter en dr. J. H. Boeke een causerie. De eerste sprak over „Vita minen", de tweede over „Oostersch natio nalisme' Met een gemeenschappelijken maaltijd werd de dag besloten. INAUGUREELE REDE PROF. F. W. A. K0RFF. Dr. F. W. A. Korff, benoemd tot kerke lijk hoogleeraar alhier, zal Vrijdag 14 Oct. zijn ambt aanvaarden met het houden eener rede in het groot-auditorium der universiteit. Deze rede zal echter niet te 2 uur, gelijk eerst was medegedeeld, maar te 4 uur aanvangen. „GELOOF EN WETENSCHAP." Morgenavond spreekt dr. L. H. M. Ber ger voor de vereeniging „Geloof en We tenschap" over „Kindertypen". Aanvang 8.15 uur in „Den Burcht". JHR. DE GIJSELAAR. Naar wij vernemen is het Eerste Kamer lid Jhr. Mr. N. C. de Gijselaar, oud-burge meester van Leiden, wegens een noodzake lijke operatie, in het Haagsche Diacones- senhuis opgenomen. Het politie-nieuws van 3 October. Dat het 3 October-feest dit jaar zich wel gekenmerkt heeft door bijzondere kalmte, blijkt het best uit de rapporten der poli tie. Het voornaamste feit is wel een inbraak op de Heerengracht ten huize van mej. R. Terwijl de bewoonster gisteravond afwezig was, hebben inbrekers zich toegang ver schaft tot de woning en een bedrag van 107.meegenomen. Tegen 12 personen werd proces-verbaal opgemaakt, wegens overtreding der loterij- wet (verloting van poppen) en tegen 2 per sonen wegens gelegenheid geven tot ha zardspel Verder zijn er enkele kleine ongevallen gebeurd, die de vermelding niet waard zijn. Tenslotte is er een fiets achtergebleven in een bewaarplaats aan den Rijnsburgersin- gel. Het Prentenkabinet der Rijks-Universi teit alhier, is van heden af wederom voor het publiek opengesteld en wel op werk dagen: dagelijks van 1.304.30 uur. Zon dags gesloten. Verbond voor Electrotechnische Handel en Industrie. Gisteren is in Den Burcht een vergade ring gehouden van de Propaganda-Com missie van het Verbond voor Electrotech nische Handel en Industrie, onder voorzit terschap van dr. Lulofs, directeur van de Amsterdamsohe gemeentelijke Electnsche Bedrijven. Voor deze vergadering was Leiden uit gekozen in verhand met het 25-jarig be staan der Lichtfabrieken en den optocht. Na afloop der vergadering hebben de le den zioh naar de Stadsgehoorzaal bege ven, waar plaatsen voor hen waren gere serveerd om de optocht te zien voorbij gaan. In den Burcht hebben zij zich daar na vereenigd aan een maaltijd met huts pot en klapstuk als hoofdschotel, aange boden door de Directie der Stedelijke Lichtfabrieken alhier. SOCIËTEIT „AMICITIA". De officieele opening. Onder groote belangstelling der leden en van autoriteiten had Zaterdagmiddag om 4 uur de officieele ingebruikneming der so ciëteit „Amicitia" plaats. Aanwezig waren o.a. de burgemeester Mr. A. v. d. Sande Bakhuijzen, Mr. Dr. C. E van Strijen, de wethouders T. Goslinga, Mr. A. Tepe, G. Splinter en Mr. A. Romiju. de garmzoens- conmmandant Overste Rozeboom, de com mandant van het 4e 'R'. I. Overste Haitsma Muiier, de architect, de heer Buurman, Prof. D. van Blom, als vertegenwoordiger der Rector Magnificus, het collegium van het Leidsch Studentencorps, de commissie van orde en vertegenwoordiging der Socië teit „Minerva" en het bestuur der 3 Octo- ber-Vereeniging. Tal van bloemstukken versierde de mooie benedenzaal, waar de officieele ingebruik neming plaats had. Het welkomstwoord werd gesproken door den voorzitter van het bestuur Mr. M. Vos, die alle autoriteiten en leden verwelkomde en vervolgens het verleden van „Amicitia" in groote trekken schetste, door eenige gre pen te doen uit de historie der sociëteit ge durende anderhalve eeuw, welke spr. zei- de te ontleenen aan een artikel van Prof. Blok in het Leidsch Jaarboekje van 1908. Spr. memoreert dan de oprichting der so ciëteit in 1768 en de vestiging in het huis van Hendrik Hoogenstraten aan de Bree- straat waar nu de boekhandel van de firma van den Hoek gevestigd is. In 1794 werd een eigen gebouw ingericht eveneens aan de Breestraat in het huis, dat stond waar na de zaak van V. D. staat. Voorts vermelde spr. het eere-lidmaat- schap van Prins Alexander in 1839 en van Prins Alexander, den zoon van Willem III in 1870. In 1860 werd een nieuwe eenvoudige bui ten-sociëteit geopend. In 1881 werd na een lange lijdensgeschiedenis een nieuwe bin- nen-sociëteit geopend, die in 1930 verkocht werd aan de firma Peek en Cloppenburg, waarna tenslotte tot dege nieuwbouw werd overgegaan. Dan bracht spr. dank aan het gemeente bestuur, aan den architect en dc aannemers en vooral ook aan de bestuursleden Sillevis en van der Putte die dagelijks toezicht op den bouw hebben uitgeoefend. Tenslotte verklaarde spr. de sociëteit voor geopend. Hierna zette het strijkje hel Wilhelmus in, dat door allen staande werd meegezon gen. Intusschen was de champagne rondge deeld en werd de nieuwe sociëteit met een dronk ingewijd. Vervolgens verkreeg de burgemeester het woord, die na een gelükwensch de moeilijk heden bij dezen nieuwbouw in herinnering bracht en de goede gezindheid van B en W. memoreerde. Spr. feliciteerde het bestuur der sociëteit namens het gemeentebestuur en bracht ver volgens, den bouw uit stedebouwkundig oogpunt beschouwend, lof aan den architect den heer Buurman Sociëteiten, aldus de burgemeester, hebben niet meer die belang stelling van vroeger jaren maar toch is er zeker nog plaats voor een sociëteit. Het is wel niet meer de behoofte om menschen te zien, maar toch is een sociëteit nog goed om van elkaar te hooren wat van belang is. Wat het politie-bureau aan de overzijde betreft, aldus spr., dat zal wel zijn ter be waking vtfft de Pithecanthropos van Prof. Dubois en heeft met de sociëteit niets te i maken. De burgemeester sprak tenslotte den wenseh uit, dat „Amicitia" een nuttige I rol zou spelen. i Hierna voerden nog het woord de garni- zoens-commandant-. Overste Rozenboom, Prof. Mr. D. van Blom, de praeses Collegii M B. van de Werk, de Praeses der Com missie van Orde en vertegenwoordiging der sociëteit „Miverna", de voorzitter der 3 Oetober-Vereeniging, de heer W. van der Laan, de architect, de heer Buurman, en Mr. de Clercq namens de leden. Door het bestuur werd als feestgave een vrije borrel aangeboden en het behoeft geen betoog, dat de talrijke aanwezigen daarna nog langen tijd zeer gezellig bijeen bleven. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 103. Firma Hasselman en Pander, Leiden, Botermarkt 2122, fabri kant van meubelen en tapijthandel. Vol macht verleend aan: J. A. C. Kips, Leiden Water- en Lichtdemonstratie. Hedenavond zal wederom de water- en liohtdemonstratie plaats hebben en wel van 89 uur op de Houtmarkt, hoek Oude Singel. Er zullen daarbij nieuwe kleurschakee- ringen en nieuwe vormen worden vertoond. Wij verwijzen daarbij naar de advertentie betreffende de winkelweek. De Leidsche Belasting Ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand 15.951.37 aan den Rijksontvanger afgodragen, bene vens 1823.71 aan den Gemeente-ontvan ger. Het aantal aangeslotenen bedraagt thans 4778. De aandacht wordt er up ge vestigd, dat de uitgereikte aanslagen in de Inkomstenbelasting 19321933 zoo spoe dig mogelijk ten kantore van den dienst Breestraat 117 moeten worden ingeschre- De Zondag na de H. Missen in de kloos terkerk aan den Haagweg gehouden bus collecte ten bate van het R. K. Nationaal Tehuis „Luctor et Emergo" te Nijmegen heeft opgebracht 31.91. TOONEEL. Die Blume von Hawaii. Wiener Operette. De „bloem van Hawaii" is prinses Luya, die reeds als kind is uitgehuwelijkt aan prins Lilo Taro. Dit „echtpaar" van het paradijselijke Zuidzee-eiland is echter sindsdien uit elkaar gegaan, ieder heeft in het oude Europa een Westersche bescha ving opgedaan en als zij elkaar bij toeval ontmoeten op een feest van den gouver neur, kennen de beide „natuurkinderen" in rok en avondtoilet elkaar nauwelijks. Het sprookje zou te spoedig uit geweest zijn, als de auteurs van de operette alles gladjes hadden laten verloopen. Doch er komt een kapitein tusschen, die absoluut „die Welt der Prinzessin zur Füsse will legen" waaruit blijkt, dat hij hopeloos ver liefd is. De prinses voelt eigenlijk ook meer voor den aardigen kapitein, dan voor haar onbekenden gemaal, maar het eind van het liedje is, dat allen elkaar nog eens ontmoeten in Monte-Carlo, waar „ze mekaar krijgen". De laatste Akte in Monte Carlo valt leelijk uit den toon, vormt een absoluut willekurig slot, en is een nog al grof en bizar sluitstuk van de tropische sfeer, waarin de eerste twee Akten ons hebben trachten te verplaatsen. Die Ha- waiiaansche sfeer bestond overigens voor het grootste deel uit onvoldoende aange- kleede danseressen. Wat de Weensche spe lers echter mee hebben, is hun tempera ment. Wij kunnen in Holland spelers aan wijzen, die het kun'nen opnemen tegen iederen buitenlander, maar een Schwung zooals er in dit gezelschap als geheel zit, vindt men hier niet. Daarbij kan dit ge zelschap trot-sch zijn op uitstekend stem- materiaal. Emmy Sturm (prinses Laya) trad als gast op en had met haar gerijpt talent het leeuwendeel van het succes. Naast haar noemen wij van de dames Kate Schnitzer, die een leuke bengel is met haar ondeugende manier van acteeren. Van de anderen traden vooral op den voor grond Willy Vos Mendes (prins Lilo Taro), Erich Suckmann (kapitein Stone), Fritz Eckhardt (de secretaris, die „immer so komisch is-t") cn Norbert Fels (de Jazz- zanger Jiin Boy). Een niet zeer talrijk publiek was Zater- dagvond, toen de operette hier werd opge voerd, gul met applaus. Monte Carlo. N. V. Vereen. Rotterdamsch Hofstad Toonecl. Cor van der Lugt Melsert, do directeur van het Hofstad Tooneel. is een jongleur eerste klas in plankenland. Hij weeo bij de keuze zijner stukken vaak zoo verbijsterend op het randje te loopen, dat men zich na het stuk gezien te hebben, afvraagt: Gaat het nu over do schreef of niet? Laten wij het blijspel van Ladislaus Fodor, dat het Hofstadtoonccl ons op 3 October-avond aanbood, beschouwen als een grap, als een onwerkelijk spiegelbeeld, weerkaatst in een kromme lachspiegel. Want welke man vliegt op zijn huwelijks dag met zijn vrouwtje in een vliegmachine naar Monte Carlo en laat haar bij aan komst direct in een hotelkamer achter, om in het casino te gaan spelen? Intusschen lijdt het arme kind honger en awcht en wacht, terwijl haar man het reisgeld ver speelt. Teleurgesteld en verbitterd besluit zij den avond gezellig door te brengen zon der hem en spreekt een heer aan, die op de uitnoodiging in gaat en zoodanig door haar charmes wordt bevangen, dat hij haar trou wen wil. Dan. wordt het spelletje bittere ernst. Do man wint bij do roulette, maar verliest zijn vrouwtje, dat aan haar moeder telegrafeert: „Heb mijn man geruild, zet huwelijksreis voort". Zooals men begrijpt, is dit geen stuk voor kinderen. Annie v. Ees was het hongerige verlaten vrouwtje en speelde zulk een brilliant spel, dat men over veel kan heenstappen. Jan v. Ees was de hartstochtelijke ronTcTte-spelcr en Louis Gimberg de man die het vrouw tje won; bij hen spreekt het vanzelf dat zij hun figuren op pooten zetten en met en- train hun rol vervulden. Zooals het op 3 October past was de zaal zeer goe jr bezet en werd er hartelijk gelachen. LAATSTE BERICHTEN BRAND IN HET METEOROLOGISCH INSTITUUT TE DE BILT. Alle wetenschappelijke instrumenten gered. Hedenmorgen even voor 9 uur, is op den zolder van het Koninklijk NederLandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt brand uitgebroken. Men is in het gebouw van bet instituut bezig met 't aanleggen van cen trale verwarming en vermoedelijk staat hot uitbreken van den brand hiermede in ver band. Het vuur greep snel om zich hoen en m den aanvang liet de brand zich zeer ernstig aanzien. Te 7.20 uur in den ochtend begint de dienst en tegen 9 uur is hij op vollen gang. Toen de brand uitbrak, was er dan ook voldoende hulp om al wat van waarde is, uit het gebouw te halen. Professor dr. van Everdingen, de hoofddirecteur, en de onder-directeur dr. Cannegieter waren aan- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: "Willy, dochter van J. de Jong en H. W. >Crama Willem, zoon van W. Ravens'bergen en J. de Wit Joop, zoon van 8. Boom en J. W. Vreugdonhil Geertruida Agatha, dochter van F. J. van Dorp en G. Stik voort Maartje, dochter van P. C. N. Hoogstraten en G. C. van Leeuwen Susanna Christina, dochter van F. J. L. Nieuwkerk en S. Chr. Nichot Jannetje Catharina, dochter van S. Holswilder en J. Honsbeek Izak, zoon van F. H. Teegelaar en S. Boom. Ondertrouwd: A. Neuteboom jm 26 jaar en J. Matters jd 19 jaar C. Blan- sjaar jm. 22 jaar en S. Springer jd. 21 jaar N. den Hoed jm. 24 jaar en R. C. Rodel jd. 23 jaar J. v. d. Haven jm 27 jaar en P. van Roijen jdè 24 jaar W. Kanbier jm 22 jaar en J. Jansen jd. 22 jaar Ph. Bur- gerjon wedr. 29 jaar en J. Bronsgeest jd. 28 jaar H. J. Jansen jm. 27 jaar en A. A. den Brabander jd. 23 jaar A. Noest jm. 25 jaar en M. Wolters jd. 23 jaar. Getrouwd: A. van den Eelaart wed. en E. J. K. Blume jd. Overleden C. Hoogeveen m. 78 jaar J. Bruining m. 59 jaar J. I. J. Segijn zoon 11 jaar S. van den Bosv. Royon wede. 72 jaar. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd City: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. wezig en onder hun leiding werd alles wat wetenschappelijke waarde heeft, in veilig heid gebracht De brandweer, die assistentie had ge vraagd en gekregen van do brandweer te Utrecht, was spoedig ter plaatse. Groote hoeveelheden water werden op het vuur, dat fel naar buiten sloeg, geworpen. Het duurde dan ook niet lang of men was den brand meester. Tegen tien uur was hot vuur bedwongen en het govaar voor uitbreiding geweken. De zolderverdieping is grootendeels uit gebrand. Hier waren eenige kamertjes, waar draadlooze ontvang-toestellen ston den voor het opnemen van weerberichten enz. Deze toestellen zijn verloren gegaan. Het gebouw zelf heeft zeer veel water schade gekregen. Onmiddelijk na het uitbreken van den brand werden maatregelen genomen oin den dienst van het Koninklijk Noderlandsoh Meteorologisch Instituut te doen function- neeren. Het militaire vliegveld to Sooster- berg heeft voorloopig den draadloozcn dienst van De Bilt overgenomen. Hoewol heden eenige stagnatie in den dienst is to verwachten hoopt men tegen den avond schikkingen to hebben getroffen om alles weer normaal te doen functionneercn. Van groot belang is, dat geen wetenschappelij ke instrumenten, aantcokeningon, enz. ver loren zijn gegaan. Do brand in het Meteorologisoh Insti tuut trok groote bolangstelling en spoedig was het gerucht van den brand ovor het geheclc land verspreid. Golukkig bloek do omvang vau don brand niet van dien aard te zijn als in don aanvang word gevreesd en gemeld. Wat de oorzaak van den brand betreft kan nog worden meegedeeld, dat eenige monteurs bezig waren met het lassohen van buizen, waarbij een steekvlam word ge bruikt. Dit geschiedde tegen het uitdruk kelijk verbod in, daar in Rijksgebouwen nimmer op dergelijke wijze lawdliwcrk mag geschieden. INBRAAK IN HET STATION TE AALSMEER. Brandkast geforceerd. In den afgeloopen nacht heeft in het station van do Nederlandscho Spoorwegen te Aalsmeer een zeer brutale inbraak plaats gehad. Toon do dienstdoende amb tenaren hedenochtend het slation betra den, ontdekten zij dat een ruit was uitge sneden en do deur open stond. De plaats waar de brandkast had ge staan. was leeg. Voorts waren allo kasten en laden opengemaakt. Bij onderzoek bleek, dat d^ brandkast van don muur was losgetrokken en per kruiwagen naar het einde der perrons was gereden, waar men met een voorhamer en beitel den ach terkant had opengehakt. De buit was meer dan 2000, zoodat do nachtelijke bezoekers hun werk niet onbe loond zagen. Met geregelde tiisschcnpoo- zen wordt den laatsten tijd te Aalsmeer in gebroken, zonder dat do politie er in slaagt een spoor van de daders te ont dekken. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 4 Oct. Vette Varkens. Aange voerd 350 stuks, waarvan 326 zwaar 2728 cent on 21 licht 2627 cent per kg. levend gewicht. Handel matig. ROTTERDAM, 4 Oct. Vee. Aanvoer: 171 paarden, 25 veulens, 1342 magere runderen 1108 vette runderen, 237 vette kalveren, 547 nuchtere kalveren, 730 graskalveien, 373 schaften of lammeren, 1 varken, 11 bokken of geiten. Prijzen per half kg.: koeien 14—17.5, 25—27.5 en 31—33 cent, os sen 1718, 22.525 en 27—30 cent, slieren 1518, 2022 en 2426 cent; graskalveren 1216 cent; prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 120235, stieren 60 300, graskalvercn 2040, wcikpaardcn 110280, slachtpaarden 110160, hit ten 60120. veulens 4070, nuchtere fokkalveren 816, nuchtere slachlkalve- ren 4—7.50, kalfkoeien 130—245, pinkeu 4085, vaarzen 80125.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3