KERKNIEUWS UIT DE RIJNSTREEK AGENDA DINSDAG 4 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 DE EXPLOITATIE ONZER SPOORWEGEN. Een a.s. tariefsverlaging van gemiddeld niet hooger dan 20 pCt. Een afzonderlijke ver laging der abonnementstarie ven in voorbereiding. Ge leidelijke opheffing der eerste klassen in onze personen treinen? Een nieuwe loons verlaging voor het personeel van 5 pet.? De Utrechtsche correspondent va-n het „Handelsblad" meldt: Jn verband met de opnieuw aangekon digde loonsverlaging van 5 pet. bij de Ne- derlandsche Spoorwegen, die tegen 1 Ja nuari a.s. zal ingaan, hebben wij heden morgen een onderhoud gehad met den heer J. D. Evers, ohef van don dienst der exploitatie. Deze deelde ons mede, dat het vervoer in steeds toenemende mate is ie- ruggedoopen en zelfs achteruitgangen ver toont van ca. drie millioen gulden per maand, zooals de directie in haar brief aan den Personeelraad dezer dagen heeft ver meld. Up onze vraag, hoe het thans met de aanstaande tariefsverlagingen staat, ant woordde de heer Evers, dat allereerst ui voorbereiding is een verlaging van het abonnementstarief die men in Januari van het volgend jaar hoopt in te voeren. Om trent het percentage kon nog niets wor den bericht. Dan zijn er de verlagingen, die zoowel de reizigers- ais de goederentarie ven omvatten, de algemeene tariefsverla ging dus, waarmede men in Mei 1933 gereed denkt te zijn. Hoewel détails nog ontbro ken, kan worden gezegd, dat het gemid delde 20 pet. niet mag overschrijden en wel op uitdrukkelijk verlangen van Den Haag. De berekeningen zijn ingewikkeld en zullen voor talrijke trajecten verschillen. Men heelt tot dusverre een bepaalde norm vast gesteld, maar over lange afstanden zal ook in dezen norm verandering worden ge bracht. De beliandeling der voorstellen in den Spoorwegraad, die het recht heeft met te genvoorstellen te komen, zou oorzaak kun nen worden, dat de invoering later ge schiedt, dan zoo juist werd genoemd. Wij hebben den heer Evers nog ge vraagd, of de toestand van het bedrijf het niet wenschelijk maakte, tot opheffing van één der klassen te komen, zooals in Enge land al is geschied. Het bleek ons, dat er nu al treinen loopen met uitsluitend tweede en derde klasse omdat het vervoer in de eerste klasse ontbreekt. De chef van dienst verwachtte in ons land ook een geleidelijke afneming van het reizigersvervoer eerste klasse en het leek hem niet onwaarschijn lijk, dat wij op den duur deze klassen al leen nog in de sneltreinen zullen aantref fen, terwijl dan op de kortere trajecten vol staan wordt met tweede en derde klasse. Het is echter mogelijk, dat de tariefs-ver- laging vermeerdering van het vervoer eer ste klasse met zich mede brengt, maar op het oogenblik is het voor ieder nog een rage om ook op spoorwegtarieven te be zuinigen zooveel men kan. Van een totale opheffing der eerste klasse kan echter geen sprake zijn, zoolang het publiek er gebruik van wenseht te maken. Op lange afstanden blijkt dit nog steeds het geval. Electrificatie Rotterdam Dordrecht. Ten slotte spraken wij nog over de elec trificatie Dordrecht. Hiertoe zijn wijzigin gen noodzakelijk in do stations Delftsche Poort, Beurs en Dordrecht, om ze voor de zen dienst geschikt te maken, benevens in enkele viaducten te Rotterdam. Het ligt ui de bedoeling deze werken met spoed uit te voeren, maar de heer Evers verwachtte met, dat men vóór Mei 1934 op dit traject electrisch zou kunnen rijden. Men zal den dienst onderhouden met hetzelfde mate riaal, dat nu op het traject Amsterdam Rotterdam in gebruik is en evenals op deze route een halfuursdienst invoeren. Nieuwe orders zijn dus niet te verwachten. De brief der directie aan den person eelsraad. De directie der Nederlandsche Spoorwe gen heeft, aan den Personeelsraad den vol genden brief aangaande de aanhangige loonsverlaging gezonden: „Bij de besprekingen met uwen Raa-d in Juni van dit jaar, die tot de u bekende korting van 5 pet. op de bezoldigingen enz. en de verlaagde verb lijf ko-stenregeling leidden, spraken wij de vrees uit, dat in het najaar wel zou blijken, dat verdergaan de maatregelen niet te ontgaan zouden zijn. De feiten hebben helaas onze sombe re verwachting maar al te zeer bevestigd. Het vervoer per spoorweg is sedert in steeds toenemende mate teruggeloopen; maandelijks moeten thans achteruitgangen van ongeveer 3 millioen gulden geconsta teerd worden. De voorloopige bedrijfsuit- komst-en tot en met x\ugustus doen een te kort van rond 12 -millioen over de eerste acht maanden van het loopende jaar ver wachten. „Onder deze omstandigheden gevoelen wij ons, mede gelet op het peil, waarop de kosten van levensonderhoud allengs zijn afgezakt, tot ons leedwezen niet verant woord, de uit de dienstbetrekking verkre gen inkomsten van het personeel op de thans geldende hoogte te handhaven. „In aansluiting aan ons aanvankelijk denkbeeld om de bezoldigingen, toelagen, premiën enz. geleidelijk, n.l. in twee etap pes, met 10 pet. te verminderen, overwegen wij daarom ingaande 1 Januari a.s. de dienstinkomsten van het personeel, gere kend op de basis van het vóór de 5 pct.- korting genoten bedrag, andermaal een ver laging van 5 pet. te doen ondergaan. „Wij stellen ons voor, dat dit zou kun nen geschieden door de thans geldende loon-, toelage- en premiën- enz. regelingen (de beide laatste, voorzoover ze niet auto matisch tengevolge van loonsverlaging met een gelijk percentage als het loon naar be neden gaan en behoudens nog nader in de tail te bekijken wijzigingen) met ingang van 1 Januari a.s. algemeen met een bedrag van 10 pet. te verlagen en dienovereen komstig in de plaats van de thans toege paste 5 pct.-korting ook de individueel ge noten bezoldigingen, toelagen, premiën enz. van dien datum af met een gelijk per centage te verminderen. Een uitzondering hierop vormt de verblijfkostenregeling, aangezien deze toelage reeds in Juli j.l. op een verminderd bedrag is vastgesteld en voorshands daarin geen verdere verminde ring geboden schijnt. „Wanneer wij hierbij deze aangelegen heid aan de orde stellen, doen wij dat niet zonder tevens te verklaren, dat het daar omtrent verkrijgen van overeenstemming in onderling overleg met uw oojlege door ons op prijs gesteld zou worden. Mooh uw Raad aan eenige andere, voor ons aanne melijke regeling, die tot ongeveer dezelfde besparing op de personeeluitgaven leidt, de voorkeur geven, dan zult u ons ter wille van het overleg tot medewerking bereid vinden. „Het zal ons aangenaam zijn met uw zienswijze binnenkort op de hoogte gesteld te worden. Indien uw Raad daarover een bespreking wenseht, dan zijn wij gaarne daarvoor beschikbaar". Het spoorwegcongres uitgesteld. Naar „De Volkskrant" nog verneemt, zal, in verband met de hangende loonsverla ging, die in de spoorwegkringen aller aan dacht in beslag neemt, het congres van spoorwegpersoneel, dat in October in Den Haag zou gehouden worden, voorloopig niet doorgaan. GRAALHUIS TE BERLIJN. Bezoek van Z.. H. Exc. Mgr. Aengenent. Naar de „Tijd" verneemt, zal de nog jeugdige Graalbeweging te Berlijn, waar do Graal nu reeds, na nog geen twee maan den, drie honderd leden telt, op de aan staande Kerstdagen haar eerste Graalhuis inwijden. Tevens zal dan in Sport palast een massaspel worden uitgevoerd, waartoe de Berlijnsche Graalleiding ook de Holland- sehe meisjes heeft uitgenoodigd. Een Duitsche leidster zal naar Holland komen, om de Hollandsche meisjes, die aan bet spel meedoen, de Duitsche spreekkoren in te studeeren. De/ze internationale bijeenkomst zal worden bijgewoond door Haarlems Bis schop, Z. H. Exc. Mgr. Aengenent, die de groote stuwkracht is geweest en nog altijd is voor de Nederlandsche Graalbeweging, waaruit deze Berlijnsche is voorgekomen. Chr. Historische Unie. In de Vrijdag te Utrecht gehouden vergadering van het hoofdbestuur der Christ. Hist. Unie is, naar de „Neder lander" meldt, gekozen tot voorzitter der Unie, als opvolger van dr. J. Sohokking, de oud-voorzitter, prof., dr. J. B. Slotemaker de Bruine, die door den waarnemenden voorzitter, den heer J. ter Haar, met een hartelijk woord werd geinstalleerd. De Christelijk Historische Eerste Kamerfractie heeft benoemd tot haar voorzitter prof. jhr. mr. B. C. de Savor- nin Lohman en tot secretaris den heer J. \V. J. baron de Vos van Steenwijk. De Christelijk Historische Tweede Kamerfractie heeft tot haar voorzitter benoemd, den heer J. R. Snoeck Henke- mans en tot secretaris den heer H. W. Tilanus. De Nieuwe Kerk te Delft. "Wij meldden Zaterdag, dat de „Nieu we Kerk" te Delft Ned. Herv. op de Groote Markt wegens onveiligheid door vallend gesteente voorloopig is ge sloten. Op de photo-pagina was abusie velijk, ter illustratie van dit bericht, af gebeeld, de „Oude Kerk" op het Oude Delft. Zaterdagmiddag is in het St. Anto- nius Gasthuis te Utrecht, waar hij sinds eenige dagen verpleegd werd, overleden den heer W. J. A. van de Bilt, be stuurslid van diverse R. K. Sociale ver- eenigingen aldaar. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is vrij plotseling in den ouderdom van 60 jaar overleden de heer W. M. H. H. E r k e n s, commissaris van politie te Heerlen. PASTOOR J. NIEUWENDIJK. t In het R.-K. Ziekenhuis te Goes is over leden de zeereerw. heer J. Nieuwendijk, pastoor te Kwadendamme. Joannes Nieuwendijk werd geboren te Nes en Swaluwebuurt op 27 Maart 1871 en priester gewijd op 15 Aug. 1897. Achtereen volgens werd hij benoemd tot kapelaan te Noordwijk op 4 Sept. 1897. te Schiedam (O. L. Vr. Visitatie) op 24 Juti 1899, te Voor schoten op 16 Maart 1907, tot rector van het pensionaat te Monster op 26 Sept. 1908, tot pastoor te Kwadendamme op 16 Mei 1914. ALPHEN AAN DEN RIJN Dokter P. de Graaf f In het Diaconessenhuis te Leiden ris, 67 jaar oud, overleden de heer P. de Graaf, genees heer alhier. De heer De Graaf, die, na zijn studie te Leiden voltooid te hebben, zich hier vestigde, was een zeer bekende persoonlijk heid. Sinds vele jaren was hij gemeente-arts en voorzitter van de Gezondheidscommissie. Voorts was hij secretaris van de afdeeling Al phen en omstreken van de Ned. Maatschappij tot bevordering van de Geneeskunst. De heer De Graaf was oud-president-kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk en oud-voorzitter van de ver- eeniging tot bevordering van lager en meer uit gebreid christelijk schoolonderwijs. Uitbreiding gemeentesecretarie. Blijkens de door B. en W. a.s. Zaterdag te houden aanbesteding zal de secretarie wor den uitgebreid. Deze uitbreiding houdt naar wij vernemen verband om een betere gelegen heid te scheppen voor het behandelen van de werkloozenzaken. De ruime bijkeuken, thans in gebruik bij den concierge, zal n.l. tot kan toor worden ingericht en van loketten wor den voorzien, terwijl in den daaraan grenzen- den tuin een houten loods zal worden ge plaatst, welke dienst zal kunnen doen als wachtlokaal voor werkloozen, die nu steeds moeten wachten, wat bij de a.s. weersgesteld heid nu niet bijzonder prettig is en dan oqk zeker een goede verbetering kan worden ge noemd. Een zilveren jubileum. Zaterdag j.l, werd door ds. en mevr. A. W. Voors ter gelegenheid van hun 25-jarig jubilea resp. als predikant-directeur en directrice der Martha-stichting in de pastorie „Rijnstroom" een receptie gehouden. Zoqals verwacht werd deze receptie zeer druk bezocht. Onder de tal rijken die deze receptie bezochten zagen wij o.a. het college van B. en W., de plaatselijke predikanten: ds. Stehouwer, ds. de Bruin, per soneel en bestuursleden der inrichting, vele oud-verpleegden, benevens talrijke personen uit de burgerij onzer gemeente. Voorts ontvin gen de jubilarissen een groote schat aan bloem stukken, zoodat de pastorie reeds spoedig in 'n bloementuin was herschapen. Van deze bloem stukken noemen wij een schitterend bloem stuk van de vereen. „Kinderzorg" te Rotter dam, den directeur van de weesinrichting „Neerbosch", verschillende leveranciers der in richting, bestuur en personeel der Koningin- Emmaschool, de vereen, van Nijverheidsonder wijs alhier, en nog vele anderen. Benevens vele geschenken, in andere blijken van be langstelling, ontvingen de jubilarissen een sta pel gelukstelegrammen en andere correspon dentie. Al met al werd hef voor jubilarissen en huisgenooten een niet licht te vergeten dag. Een auto-botsing. Op den Steekterweg in de Vinkebuurt kwa men een tweetal vrachtauto's van den Ned. IJl-Goederendienst en den vrachsneldienst LeeuwardenRotterdam op zulk 'n onzacht zinnige wijze met elkaar in botsing, dat beide wagens van voren zoo goed als geheel werden vernield en hun reis niet meer konden ver volgen. Een achter een der wageis rijdende wielrijder, de 18-jarige J. S. alhier kwam mede door dit ongeval in botsing met aldaar langs den berm staande brandstoffenschuur, waarbij de jongen zich zoodanig aan het hoofd ver wondde, dat hij bij inwoners moest worden binnengebracht, waar dr. H. de wond hechtte. Bestuurders en inzitenden der auto's kwamen met den schrik vrij. Het ongeval werd veroor zaakt doordat een der bestuurders links van de weg reed. De Witte-Film-Vereeniging. De Witte- Film-Vereeniging alhier heeft een geluidsinstal latie aangekocht, systeem Siemens Halske en Philips. De installatie bestaat uit een electri- sche pathéfoon, met voor enkrachtversterker ter sterkte van 25 watt, Magnofox luidspre ker met speciale lampbekrachtiging, benevens een prima microfoon. Zoowel de muziek als het gesprokene was tijdens de demonstratie in elk gedeelte der St. Josephzaal zeer duidelijk en goed verstaanbaar. De installatie wordt verzorgd door radiohandelaar Kuiper. Gisteravond had in de zaal een filmvoorstel ling plaats ten bate der kas van de Alphen- sche Boys. Deze filmavond werd onder veel bijval van het publiek begewoond, terwijl de muzikale illustratie door middel dezer nieuwe geluidsinstappatie in alle opzichten voldeed. Aanrijdingen. De agent van politie V. werd Zondagavond in de Hoofdstraat door den motorrijder M. aangereden, waardoor hij kwam te vallen en een bloedende verwonding aan het hoofd bekwam. Ten huize van S. werd V. door dr. Hildernisse verbonden. Tegen M. werd procesijverbaal opgemaakt. De bruggeknecht N. aan Gouwsluis werd de afgeloopen nacht aangereden door den autobestuurder P. M. uit Leiden, waardoor hij aan zijn been werd verwond en voorloopig geen dienst zal kunnen doen. Verbouwing station. Aan de verbouwing van het stationsgebouw waarvan wij destijds reeds uitvoerige mededeelingen hebben gedaan wordt met bekwamen spoed gearbeid. Momen teel is men bezig met het afbreken van de le en 2e wachtkamer zoomede met het hei- en grondwerk, noodig voor deze uitbreiding en aan te brengen electrische sein-installatie. Stationschef. Naar we vernemen is met ingang van 16 October tot stationschef alhier benoemd de heer A. Laponder te Haaksber gen. Bekroning. Op de te Utrecht gehouden Nat. Landbouwtentoonstelling verkreeg de landbouwer G. van Dorp, wonende in 't Riet veld, met zes runderen zes prijzen, benevens voor een collectie van vijf eigen-gefokte vol bloed runderen een tweeden prijs met extra prijs n.l. gouden medaille van het Ned. Rund vee Stamboek. Burgerwacht. In de gehouden vergadering der Alphensche Burgerwacht, zijn een 20-tal nieuwe leden beëedigd. Werkverschaffing. Bij den aanleg van de nieuwe begraafplaats aan de Verlengde Aar kade zijn de laatste weken opnieuw een aantal werkloozen aangeteld, terwijl dit zeker wan neer de zandaanvoer zal toenemen nog zal worden uitgebreid. Cursusen. Woensdag zal de nieuwe cursus van de Nutsambachtsteekenschool aanvangen met totaal 166 leerlingen. Het aantal ingeschrevenen voor de ont wikkelingscursus voor jeugdige werkloozen be draagt op heden 94. „Het Mobilisatie kruis". Onze plaatsge noot, de heer L, van Beek, heeft bedankt als voorzitter van den Nat. Bond „Het, Mobilisatie- kruis" alhier. Gevonden voorwerpen. Heerenhorloge 2 gouden manchetknoopen een mondorgel een dekkleed een taschje. BODEGRAVEN B.V.L. Uitslag van den gehouden onder- lingen schietwedstrijd uitgeschreven door de Bijz. Vrijw. Landstorm, afd. Bodegraven op Zaterdag 1 October, le klas: J. J. Hoogendoorn 30 p., J. v. Dam 30 p., 2e klas A. v. d. Boon, 30 p., J. Luuring 30 p. C. Boerefijn 29 p., A. Domburg 29 p. 3e klas: Gröndmand 29 p. Potuit 29 p. L. v. d. Heuvel 28 p. J. Bergsma 28 p. A. Boele 28 p. J- v. Zoest 28 p. Personalia. Aan de Veeartsenij hooge- school te Utrecht slaagde onze plaatsgenoot de heer H. Vis voor het eindexamen dierenarts. Boerenvergadering. In het Beursgebouw is een openbare vergadering gehouden tot op richting van een vereeniging van varkenshou ders. Wij komen morgen hierop nader terug. Verkooping. Hedenmorgen om 11 uur werd publiek in ééne zitting verkocht het woon- en winkelhuis in de Brugstraat perceel no. 7, eertijds bewoond door den heer R. G. Kaaling. Het werd in bod gebracht op 10.550 door A. Beijen en het werd afgemijnd op 5 door den heer M. H. v. d Poll alhier. Sport. Zondag moest V.E.P. II op eigen terrein een nederlaag boeken tegen O.K.V. uit Utrecht. De uitslag was 15. V.E.P. II was wel eenigszins gehandicapt door het missen van den rechtsbuiten, die vorige week Zondag gewond werd. Niet opvolgen van bevel i Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt tegen zekere v d. S. uit Den Haag, wegens het niet direct opvolgen van een gegeven bevel. S. behoorde tot een aantal wielrenners, belde niet, maar verving dit door luidkeels roepen. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den; Gezien het verzoek van a. de firma Gebrs. J. en B. de Jong om vergunning tot het oprichten van een machinefabriek in het perceel Hooge Morschweg No. 100; b. de de N.V. Leidsche Schelpkalkbranderij „Trio" om vergunning tot het oprichten van een kalkbranderij op het perceel Zoe- terwoudscheweg No, 25, j Gelet op de artikfel-en enj^aer Hinder- wet; J Geven kennis aangiet fpubliek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 15 Octo ber 1932 des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen-deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Schoorsteenen. Burgemeester en Wethouders van Lei den herinneren de ingezetenen aan hunne verplictihng om stookplaatseH^schoorstee- nen of andere rookleiduigea'/ waarvan ge bruik gemaakt wordt, jfenmiriiete tweemaal 's jaars te doen reinigen of veg^n. Niet-nakoming dezen verplichting woiüt, ingevolge art. 38 der fovordening to^woor- koming van brand, gestraft metéén geld boete van ten hoogste'tien guldëïu A. VAN DE SANDE^AKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJÜN, Secretaris. Leiden, 4 October 1932. LEIDEN. Woensdag, Dioc. Vereeniging van R. K. Onderwijzers, afd. Leiden en Om streken, Den Burcht 6.30 uur. Woensdag, Geloof en Wetenschap, Den Burcht, 8.15 uur. Donderdag. R. K. Reclasseeringsvereeni- ging. Zitting. St. Vineentiushuis Hoogl. Kerkgracht 32. 8—9 uur. HAZERSWOUDE Crisis-comité. Bij het plaatselijk crisis- comité, hetwelk ongeveer negen maanden werkt, werd tot heden aan giften in eens en aan terugkeerende bijdragen ontvangen 'n be drag van 1320.41. In 9 gevallen werd aan kleine bedrijven steun verleend en aan 17 ge zinnen werden levensmiddelen, kleeding, schoeisel, beddegoed en dergelijke verstrekt. Thans is de kas zoo goed als ledig en de win ter staat voor de deur. De toestand laat zich, zoo mogelijk, voor vele gezinnen nog somber der aanzien dan den vorigen winter. Daar het comité wenseht voort te gaan in den allererg- sten nood te voorzien, doet zij opnieuw een ernstig beroep op den weldadigheidszin der ingezetenen. Daarom wordt in de eerste week van elk der maanden October, November en December met een bus rondgegaan. Elke gave daarin is welkom! Ook houde het comité zich bijzonder aanbevolen voor het ontvangen van gebruikte kleeding en dergelijke, in 't bijzonder van kindergoed, daar bij velen het noodige ont breekt. Wij zullen hopen, dat bij de eerstvol gende collectes ruime giften zoowel in geld als in natura zullen vloeien, opdat het comité in ruime mate zal kunnen voldoen aan de vele aanvragen. HAZERSWOUDE (Groenendijk) Aanrijding. Gistermorgen werd de melk wagen van den melkhandelaar J. G.. toen deze langs den weg stend nabij de Kippebrug, door de auto van den heer v, d. W„ die met zijn wagen aldaar van het erf kwam rijden, omver gereden, met gevolg, dat hoewel er geen melk verloren is geraakt, de wagen belangrijk werd beschadigd. Hooibroei. Gistermiddag moest bij den landbouwer A. A. de J. op last van den brand meester een hooischelft uitgegooid worden, daar er groot gevaar bestond, dat door het sterke broeien deze in den brand zou vliegen. NOORDEN Sport. Zondag j.l. speelde D.S.V. I een vriendschappelijken wedstrijd tegen V.V.N. II uit Nieuwveen; D.S.V. was bijna gedurende den halven wedstrijd in de meerderheid en wist te winnen met 72. NIEUWKOOP. Geboren: Cornelia Gerardus, z. v. J. Douven en J. Aartman. Theodora Wil- helmina, d. v. J. Pieterse en Th. A. van der Zwet. Dirkje, d. v. J. Verduijn en W. van Eijk. Dirk, z. v. J. Huisman en A. Slui- O verleden: K. van der Vlugt, oud 70 jaren, wonende te Uithoorn, weduwnaar van S. Kloosterman. ZWAMMERDAM. Geboren: Martinus, z. v. Pieter Broe- re en Lijsje van den Berg. Overleden: Jozef Verbeij, 9 dagen, overleden te Leiden. Getrouwd: Petrus Johannes van der Hoorn, j.m. 22 jaar, te Reeuwijk en Adriana van den Bosch, jd., 23 jaar. ZEVENHOVEN Afscheid van Pastoor Zandvliet. Verleden week hebben de schoolkinderen van de ka tholieke school afscheid genomen van den pastoor, wegens vertrek naar Pijnacker. Met een toespraakje overhandigde een der leer lingen, namens leerlingen en onderwijzend personeel den pastoor een barometer als aan- De avond-, nacht- en Zondags-dienst der apotheken wordt van Dinsdag 4 tot en met bondag 9 October 1932, waar genomen door: apotheek G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telefoon 502 en apotheek D. J. van Driesum, Mare 76, Telefoon 406.. denken. De pastoor dankte allen hartelijk en vroeg hen te blijven gedenken door het gebed Hierna kregen de kinderen allen een versna pering. Kiesvereeniging. Vorige week hield de R.K. Kiesvereeniging een ledenvergadering in 't bondsgebouw. De voorz., de heer A. P. v. d. Weijden, opende de vergadering met den christelijken groet. Hierna las de secr., de heer A. J. de Groot H.Pzn., de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd wer den goedgekeurd. Nu kregen wij het kardinale punt: bespre king concept-program R.K. Staatspartij 1933. Na voorlezing werd gelegenheid gegeven hier op een bespreking te houden. Er was een amendement ingediend met handteekeningen. Na toelichting van den voorz. werd met alge meene stemmen besloten dit amendement bij de Kamercentrale in te dienen. Bij het volgende punt, verkiezing van een bestuurslid (vac. Hooiman) werd na 2 stemmin gen en herstemming gekozen de heer E. J. Oosldam met 22 stemmen, die zijn benoeming aanneemt. Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt, waarna de voorz, allen dank zegt voor de gezellige'bespreking en de vergadering sloot met den chr. groet. ZOETERWOUDE Crisis-comité. De nationale inzameling vanwege het crisis-comité zal in deze gemeente gehouden worden op Woensdag 5 October. Daartoe zullen door de geheele gemeente bloempjes te koop worden aangeboden, waar van de minimumprijs 10 cent per stuk be draagt. Wij herinneren er echter aan, dat zij, die op deze wijze het werk van het crisis comité willen steunen, ook een grooter bedrag kunnen besteden. Nog zij vermeld, dat 10 pet. der gecollecteerde gelden wordt afgestaan aan het nationaal comité, terwijl de overige gel den ten goede komen aan het plaatselijk co mité. Laat niemand achter blijven 'n bloempje te koopen. Ned. Roode Kruis. De onder leiding van mevr. Wap gehouden inzameling ten bate van het Ned. Roode Kruis heeft in deze gemeente 59.63 opgebracht. BOSKOOP Volks d. Vrijdagavond hield de R.K. Volksbond afd. Boskoop een algemeene leden vergadering in het Vereenigingsgebouw. De voorz., de heer G. van Capel, opende de vergadering en drukte er zijn spijt over uit, dat er niet meer leden aanwezig waren, temeer waar er zoo'n belangrijk punt behandeld wordt n.l. vaststelling winterprogram. Allereerst ging men over tot installatie gees telijk adviseur. De voorz. memomeerde dat de werkzaamheden van een adviseur niet zoo een voudig zijn als de meesten denken. Spreker heette den weleerw. kapelaan J. Hofstede van harte welkom en uitte den wensch, nog lang met hem te mogen samenwerken. Vervolgens sprak kapelaan J. Hofstede een, kort woord. Na behandeling der ingekomen stukken en mededeelingen werd overgegaan tot bespre king van het winterprogram. De voorz. deelde mede, dat door het bestuur 'n voorloopig pro gram was samengesteld. Het ligt in de bedoe-

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2