UIT DE OMGEVING DINSDAG 4 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURAN1 VIERDE BLAD PAG. V Schoenmakerij en trappenhuis een prooi der vlammen gewor den. Drie vrouwen naar het ziekenhuis vervoerd. Eén overleden. De brand in de Binnen Oranjestraat ■was nog maar eenige uren oud toen de brandweer opnieuw werd gealarmeerd, thans voor een brand, die in den vroegen Zondagochtend de Von Zesenstraat en omgeving in rep en roer bracht en zijn oorsprong had gevonden in het gelijk- straalsche gedeelte van perceel 56, een der oude huizen van de Indische buurt. In dit benedengedeelte van het huis be vond zich een schooenmakerij, welke 'ge dreven wordt door den heer C. van den Berg en een compagnon. Alle ruimte werd door dit bedrijf in beslag genomen, woongelegenheid was er niet. Vast staat echter dat een van de beide mannen te ongeveer half vijf des morgens nog in de zaak is geweest en daar gereed sta/and aas heeft weggehaald, daar het plan bestond, een deel van den Zondag met visschen door te brengen. Kort na •het vertrek van den bewusten persoon ontdekten omwonenden te ongeveer kwart over vijf dat er in de schoen makerij brand was uitgebroken. Toen de naastbijzijnde brandmelder was afgetrok ken, stond de geheele ruimte reeds in lichtelaaie. De vlammen grepen razend snel om zieh heen; de ruiten aan den straatkant sprongen en wat niet kon uit blijven geschiedde dan ook prompt: met een doffe klap sloeg het vuur door naar het trappenhuis en klom in dit ge vaarlijke trekgat snel omhoog; een oogenblik zelfs sloegen de vlammen bui tenom tot boven het dak uit. Bovendien was het geheele perceel in rook gehuld. Zóó was ongeveer de situatie, toen de brandweer arriveerde. Onmiddellijk werd het alarm middelbrand gegeven, zoodat nog meer materiaal uitrukte. De bewoners van de eerste etage, de 57-jarige mejuffrouw J. H. Bakker en haar 46-jarige zuster Geertje Bakker, van wie de oudste hulpbehoevend is, ontwaakten door den hevigen rook, die in het vertrek binnendrong. Tot hun ontsteltenis zagen zij zich den weg naar de straat door het vuur versperd en deze ontdekking deden ook de op de tweede etage wonende weduwe Engelbarts, 79 jaar oud, en haar dochter M. E. Engel barts. De hulbehoevende juffrouw Bakker bleef, daar zij weinig of niets kon uit richten, in haar kamer liggen; hevig overstuur van de doorstane emotie, doch bij haar volle bewustzijn werd zij daar door de brandweer weggehaald. Haar zuster was niet zonder moeite naar den zolder gevluchtburen wisten haar daar uit haar benarde positie te bevrijden en via- de trap van perceel 54 naar buiten te brengen. Inmiddels was ook de commandant der brandweer de heer C. Gordijn Jr., die pech had gehad met het starten van de auto, waarmede hij zou uitrukken, op het terrein van den brand aangekomen. Al spoedig bleek, dat het blusschings- werk geen groote moeilijkheden zou op leveren: twee stralen waren uitgelegd en deze reeds waren voldoende om de vlam men, die van buiten uit ook de eerste etage flink hadden geblakerd, meester te worden. Ook de bewoonsters van twee hoog hadden het vóór en tijdens het optreden van de brandweer leelijk te kwaad ge had. De 79-jarige juffrouw Engelberts ■was, toen de toestand zich dringend liet aanzien, met haar dochter naar den zoldergegaan. Laatstgenoemde heeft daar een raam opengemaakt en is op een platje geklommen. Buren van het naast liggende huis trachtten haar via het hooger gelegen dak te bevrijden, doch zij stond er op dat eerst haar moeder geholpen werd. Dit is dan ook geschied en wel door twee lieden van het brand weercorps. die de oude vrouw bewuste loos bij de zoldertrap vonden liggen met brandwonden aan het hoofd. Beide mannen hebben haar naar het raam ge sleept om weer wat bij te komen, waar na zij per brancard naar beneden te dragen, waar voor het perceel een zie kenauto van den G. G. en G. D. stond te wachten om haar naar een der zie kenhuizen te vervoeren, hetgeen ook ge schied is met de gezusters Bakker. Al leen de dochter van juffrouw Engel berts, die op het plat was geklommen, behoefde niet te worden getransporteerd. De bewoonster van de derde etage, mejuffrouw F. Schagen, is met hulp van een der buren over den zolder en via de trap van perceel 54 in veiligheid ge bracht. Wat do aangerichte schade betreft kon worden vastgesteld dat winkel en trappenhuis geheel zijn uitgebrand; de eerste etage heeft schade gekregen door het vuur, dat buitenom is gegaan, ter wijl ook op den zolder hier en daar schade is aangericht. Schoenmaker v. d. Berg heeft, naar men ons mededeelde, zijn zaak voor 5000.op beurspolis verzekerd. Ondanks het vroege morgenuur hield zich oen groote menigte nabij het per ceel op. Oude vrouw overleden. Kader vernemen wij, dat de 79-jarige weduwe M. Engelberts Zondagavond in het ziekenhuis overleden is. VROUW VERBRAND. Te Ter Apel is Zondagmorgen de vrouw van den arbeider E. Overberg bij het aanmaken van de kachel met petro leum in brand geraakt en 's avonds aan de bekomen verwondingen overleden. Het huis werd een prooi der vlammen. CARBIDLAMP ONTPLOFT. Eenige huisjes zwaar beschadigd. Zaterdagavond omstreeks half negen, toen men in de garage van van D. aan de Spijkemakerstsraat te Den Haag be zig was met reparatiewerkzaamheden aan een auto, heeft door het uit elkaar springen van een carbidlamp een hevige ontploffing plaats gevonden. De lucht drukverplaatsing was zóó groot, dat van een drietal huisjes, die naast de garage gelegen zijn, de gevels scheurd^h en de woningen zóó leelijk werden toegetakeld dat een ware ruine van balken en steen gruis ontstond. De woning van den heer V., op den hoek van de Spijkemakers- straat gelegen, kwam er wat beter af: hier sprongen alleen de ruiten en werd de geleiding voor licht en radio onklaar. Persoonlijke ongelukken zijn, voor zoo ver ons bekend is, niet voorgevallen. Politie en brandweer waren spoedig ter plaatse om te trachten eenige orde in den chaos te scheppen en de nieuws gierigen, die natuurlijk vooral daar het juist markt was op de Prinsegracht in drommen waren komen opzetten, op behoorlijken afstand te houden. AANRANDING BIJ NIJMEGEN GEFINGEERD. Twee personen in arrest. Deze dagen maakten wij melding van een aanranding, waarvan een knecht van een bierbottelarij uit Nijmegen, die met een met een paard bespannen kar over den Kadijk in den Ooypolder naar Nijme gen reed, het slachtoffer zou zijn ge worden. Drie personen, die hadden ge vraagd mede te mogen rijden, hadden hem, aldus zijn verklaringen tegenover de politie, een bedrag van 90 afhan dig gemaakt, na he-m bewusteloos te hebben geslagen. De politie had al aan stonds het vermoeden dat er met deze aangifte iets niet pluis moest zijn en stelde een nauwgezet onderzoek in. Thans is komen vast te staan dat de knecht het geheele verhaal van de aan rijding gefantaseerd heeft en met zijn broer, met wien hij dezen overval be dacht had, het geld heeft opgemaakt. De broer had het geld zoolang in den Ka- dijk begraven. De politie der gemeente Ubbergen heeft thans beiden gearres teerd. „Tel." MISLUKTE ROOFOVERVAL. Door een kordaten kassier verijdeld. Bij den kassier van de Boerenleenbank te Zeelst heeft Zaterdagnacht een roof overval plaats gehad. Drie gemaskerde mannen, gewapend met een revolver zijn binn engekomen door het openschuiven van het keukenraam, waarvoor een aan tal bloempotten stond. Deze hebben zij netjes op zij gezet en zijn zoo het huis van D. binnengedrongen. Twee der ge maskerde mannen zijn toen naar de slaapkamer van D. gegaan. D. was in- tusschen al door het rumoer gewekt en stond al op. De bandieten hebben den man en de vrouw op den grond gewor pen en met hun knie op de borst van de slachtoffers hen in bedwang gehouden met een revolver. De derde bandiet was intusschen ook binnen gekomen door het openschuiven aehterna, die daar inwoonde en die poogde om door het zolderraam om hulp te roepen. Deze man werd eveneens op den grond geworpen. Een der bandieten dreigde D. neer te zullen schieten, als hij niet zeide waar het geld was. D. heeft toen gevraagd zich eerst te mogen kleeden, waarop de bandiet hem liet gaan. D. greep toen een bijl, die achter de kachel stond en met opgeheven bijl trachtte 'hij de achter volgers te verdrijven. De gemaskerde mannen bemerkten wat D. van plan was en schrokken he vig. Zij namen de vluoht, zonder iets buit te hebben gemaakt. LIEFDESDRAMA. Zondagmiddag omstreeks half twee heeft een zekere Willem Boeker, afkom stig uit Enschede te Haaksbergen een moordaanslag gepleegd op een anderen inwoner van Enschede, Van der Woning, genaamd. Eerstgenoemde vervoegde zich op vermeld tijdstip ten huize van zeke ren S., waar de vroegere verloofde van Boeker in gezelschap van Van der W. vertoefde. B. trok onmiddellijk een lang dolkmes en bracht v. d. W. daarmede verschillende steken toe in het gezicht, de schouders en in een der handen. Een hevige worsteling ontstond. Tenslotte wist de aangevallene té ontkomen, waar op B. er per fiets vandoor ging. Het slachtoffer heeft een zeer groote hoe veelheid bloed verloren en is in hoogst zorgwekkenden toestand naar het St. Anthonius ziekenhuis te Haaksbergen overgebracht en later per ziekenauto naar Enschede vervoerd. B. is later door den rijksveldwachter uit Haaksbergen, die hem per .auto ach terna was gegaan, te Usselo aangehou den. A „Weest öf» uwUotde." Waar dit bord (met rooden rand) staat, dreigt onverwacht gevaar. /SXV Wees daar extra oplettend, ver- Nfir minderde snelheid. Uit voorzorg! ALKEMADE Crisis-comité. Het plaatselijk crisis-comité in deze gemeente houdt deze week een geld inzameling langs de huizen der ingezetenen, teneinde het comité in staat te stellen den nood, welke in vele gezinnen heerscht, tenge volge van de huidige crisis, te helpen lenigen. Dat de nood in vele gezinnen hoog is geste gen mage van genoeezame bekendheid wor den geacht, zoodat het comité voor den ko menden winter voor een zware taak staat. Het doet dan ook weder een ernstig beroep op de milddadigheid van alle ingezetenen om naar vermogen bij te dragen. Elke gift, groot of klein,, zal dankbaar worden aanvaard, terwijl giften in natura, als kleedingsstukken, levens middelen enz, eveneens van harte welkom zijn Geboren: Theresia Jacoba Johanna d. v. H. A. van Velzen en M. J. van Ruiten Hugo Joseph z. van H. Duivenvoorden en C. H. Borst Adrianus Maria z. van H. J. Bak ker en E. M. van Ruiten Eduard Maria z. van L. Bakker en C. M. Hoogenboom. Getrouwd: C. J. Engel jm. 31 j. te Zoe- terwoude en C. M. de Jong jd. 19 j. HILLEGOM Personalia. Onze plaatsgenoot de heer S P. Visser is benoemd tot directeur van het Noorder-kerkkoor te Haarlem. Gemeente-rekening 1931. De gemeente rekening over het jaar 1931 geeft in ontvang sten 642998.21 *4 en in uitgaven 585703.77; batig saldo 57194.44 J-4. De kapitaaldienst wijst een ontvangst aan van ƒ394321.18 en aan uitgaven 670930.57y2. Het gasbedrijf leverde een verlies op van 1360.69. Het waterbedrijf gaf een winst van 4802.23. Het slachtbedrijf gaf een winst van 2605.56; de zweminrichting gaf een verlies van 1900.26; het badhuis gaf een verlies van ƒ3044.09. Pluimveever, De Hillegomsche Pluimvee- vereen. „Streven tot Verbetering" hield een vergadering inzake de te houden tentoonstel ling. Besloten werd begin December a.s. we derom een tentoonstelling te houden. Door het Gemeentebestuur is inmiddels reeds toestemming gegeven tot het doen cir- culeeren van een steunlijst, terwijl het Ge meentebestuur reeds zelf het goede voorbeeld gaf door een'pracht medaille als eereprijs be schikbaar te stellen. Evenals andere jaren vertrouwt het bestuur ook dit jaar wederom op de medewerking der Ingezetenen, opdat ook deze tentoonstelling moge slagen. Tevens werd besloten dit jaar weer een vei ling te houden aangezien de ondervinding heeft aangetoond, dat in deze een behoefte bestaat. Koopers en verkoopers van pluimvee en konijnen worden opgewekt van deze gele genheid wederom gebruik te maken. De Hillegomsche Bloembollenveiling stelde inmiddels haar gebouw aan de Van Tetsstraat weer beschikbaar. Te beginnen met 4 October zullen de veilingen geregeld plaats hebben, zoodat de liefhebbers van het boutje zich al daar kunnen voorzien van het gewilde. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Het aantal ingeschreven werkzoekenden bedraagt volgens de laatste opgave 250 tegen 257 volgens de vorige opgave. Geboren: Hendrika d. van E. van Dijk en M. E. van Dijk Geertruida d. van J. Hopman en C, J. Schoneveld Janny Margaretha d. van E. Wiedijk en G. van de Pol Av^Iien d. van H. Buurman en G. Siebesma Petrus Michael z. van Th. de Groot en Th. M. van Ondertrouwd: S. Bemer en J. Metz. Getrouwd: P. van de Werken en L. Kos ter. Overleden: Th. F. Ebbinkhuijsen m. 69 j. KATWIJK Schietwedstrijd Burgerwacht. Zaterdag middag nam op de Rijksschietbanen alhier de jaarlijksche wedstrijd der plaatselijke Burger wacht een aanvang. Voor dezen wedstrijd, die aan het einde van elk seizoen wordt gehouden, en door de leden zelf wordt bekostigd, bestaat altijd groote animo. Geschoten werd op schijf Burgerwacht telling 110, afstand 100 Meter. Iedere deelnemer schoot 3 series elk van 5 schoten, achtereen volgens knielend, liggend en staand. Vooral de staande serie eischte veel van de schiet vaardigheid der deelnemers. Omstreeks half 2 nam de wedstrijd, dank zij de goede zorgen van den sergeant-kamp wachter, den heer Schouten, een aanvang. Ondanks de regenbuien had de wedstrijd een geanimeerd verloop, en waren de uitkom sten goed te noemen. Naar gelang van de uitkomsten in het afge- loopen seizoen waren de schutters verdeeld in klassen A, B en C. De uitkomsten waren als volgt: In klasse A: 1. Chr. J. Minneer 131 pun ten, 2. C. van Leeuwen 127 p.; 3. B. Dubbelaar 122 p. 4. J. T. Kobus 122 p.; 5. Jac. Meijer 122 p.: 6. J. de Kreek 119 p.; 7. H. N. van Leeuwen 118 p.; 8. P, Slingerland 117 p.; 9. R. Trousselot 115 p.; 10. H. de Boer 109 p 11. A. Slingerland 106 p.j 12. F. N. A. van der Valk 98 p.; 13. J. Slingerland 91 p. In klasse B.: 1. J. P. Meijer 119 p.; 2. A. Dubbelaar 113 p.; 3. C. Schuitemaker 113 p.; 4. Nic. Schuitemaker 113 p.; 5. Nic, Ouds hoorn 109 p. 6. W. A. Rijken 104 p.; 7. Cor Hoek 103 p. In klasse C.: 1. Cor. Kuijt 122 p.; 2. Joh. v. d. Bugten Pzn., 114 p.; 3. M. Schoneveld 76 punten. Zaterdag 15 October zal de wedstrijd wor den voortgezet. Dan zullen door iedere deel nemer nog 3 series geschoten worden. De uit komsten van de twee dagen worden bij elkaar geteld. Dit totaal bepaald de uitkomst. De stand kan dus nog heel wat wijziging onder- Geboren: Arie z. van W. Vletter en C. J. Verburg Leuntje d. van J. v. d. Plas en K. Hoek Maartje d. van J. de Mol en A. de Best Adrianus z. van A. Durieux en J K. Simon Johannes Paulus z. van W. Aanhane en C. P. v. d. Linden Adriana d. van W. van Dijk en L. v, Duijvenvoorde Willem z, van J. van Rijn en L. Zwaan Adriana Johanna d. van A. Koppe en A. Kerkman Jacob z. van J. v. Beelen en A. van Duijn Cornelis z. van C. Kuijt en P. Guijt Maartje d. van A. v. d. Plas en L. de Mol Willem z. van J. Arnoldus en G. M. Maartense Dirk z .van W. Ouwehand en T. Guijt. Getrouwd: J. C. van Tol en M. Schaap J. Pluimgraaff en D. Varkevisser J. van der Niet en K. Messemaker. Overleden: Alida van Dam 85 j. echtg. van H. Glasbergen Jan van Rijn 70 j. echtg van J. van Tilburs Jacob Remmelzwaal 69 j. echtg. van K, Messemaker. KATWIJK AAN DEN RIJN Schietwedstrijd. Aan de Rijksschietbanen hield de Burgerwacht Voorschoten haar eind- wedstrijd, waarvoor veel belangstelling was. De wedstrijd werd geopend door den com mandant, den heer Turion, die het eerste schot loste. De wedstrijd had een mooi en aange naam verloop en was tegen 7 uur geëindigd. Hierna verbleef men nog eenigen tijd in de cantine, die door sergeant Schouten hiervoor heel aardig was versierd, gezellig bijeen. De heer Turioo, commandant, bracht dank aan den heer Schouten, voor de steeds ondervon den bereidwilligheid en bood hem als tast baar bewijs van dank een kist sigaren aan, waarvoor de heer Schouten zich zeer erken telijk toonde en de Burgerwacht Voorschoten een tot weerziens toeriep. Op een nader te bepalen datum zullen de prijzen worden uitgereikt. DE KWAKEL Mazelen-epidemie. Op de school is het aantal gevallen van mazelen dermate toege nomen, dat van de 350 gevallen plm. honderd kinderen ziek zijn. Gevonden. Aan de Vrouwenakker is ge vonden een bril met nikkelen montuur in zw. étui. Terug te bekomen Kw. Pad 16 alhier. LISSE Ernstige val. Terwijl de bloembollen- kweeker P. v. d. A. alhier Zaterdagmorgen per rijwiel naar zijn tuin reed, had hij het on geluk op de „Groene Laan" bij het passeeren van een auto te vallen, waarbij hij zich aan het benedenlichaam bezeerde. Aanvankelijk had hij echter zoo weinig pijn, dat hij weer op de fiets stapte en verder ging. Na een paar uur echter nam de pijn dermate toe, dat hij per auto moest worden naar huis gebracht. Des avonds te 9 uur werd hij op advies van dr. de Graaf per ziekenauto naar het acade misch ziekenhuis te Leiden vervoerd. Landstorm. De Gewestelijke Landstorm commissie „Zuid-Holland West" heeft in de vacature, ontstaan door het bedanken wegens drukke werkzaamheden van den heer J. Dek ker, res. eerste luitenant 14 R. I., in over leg met de Plaatselijke Landstormcommissie, benoemd tot plaatselijk leider van de afdee- ling Lisse, de heer W, van Ingen, res. eerste luitenant 4e R. I. De heer van Ingen heeft deze benoeming willen aanvaarden. Zijn adres is: Kanaalstraat 148, Lisse. OEGSTGEEST Kiesvereeniging. In „St. Willibrord" hield de R.K. kiesvereeniging een algemeene verga dering, die slechts matig was bezocht. De voorz., de heer W. F. de Rooy, verwelkomde bij de opening de aanwezigen, meer in het bij zonder het raadslid, de heer Kortmann en deelde mede, dat het raadslid Kuyken bericht heeft gezonden van verhindering. Vervolgens deelde de voorz. mede, dat de 2de secretaresse, mej. v. d. AarMolenaar, als waarn, penuingmeesteresse zal optreden. De notulen werden na voorlezing onveran derd vastgesteld. Onder de ingekomen stuk ken was een schrijven der Centrale, wat voor kennisgeving werd aangenomen. Het concept-program 1933 van de R.K. Staatspartij kwam vervolgens aan de orde. Dit program werd door den secretaris, den heer Jongeneelen, voorgelezen en nader toe gelicht. Amendementen werden niet ingediend. Wel besprak men de cumulatie van functies van Kamerleden en zal de afgevaardigde wor den verzocht dit punt op de vergadering der Kamercentrale ter sprake te brengen, Tot afgevaardigde werd benoemd de heer J. A. Jongeneelen. Bij de rondvraag besprak men den toestand der kleine tuinders en kweekers, ook hier ter plaatse, waarvoor zeer weinig wordt gedaan. De heer Kortmann zegt, dat men via zijn organisatie dit ter kennis der bevoegde auto riteiten moet brengen en geeft voorbeelden waar een goed resultaat is bereikt. Als en keling bereikt men niets. Uit de discussies bleek, dat in onze ge meente wel een vereeniging van R.K. tuinders en kweekers bestaat, doch dat die vereeniging weinig neiging toont zich aan te sluiten bij den L. T. B. Pogingen zijn daartoe reeds meer malen aangewend. Terecht werd de vraag ge steld, of zulks niet in strijd is met de bisschop pelijke voorschriften. Verder werd nog ter sprake gebracht de volkshuisvesting alsook de strenge bepalingen der bouwverordening en het moeilijk hier en daar verkrijgen eener bouwvergunning, zulks in verband met het uitbreidingsplan. Gevolg van een en ander is dat de bouw hierdoor wordt belemmerd. De voorz. moet een en ander toegeven en is tegen het stichten van een z.g. arbeiderswijk. De woningen moeten in meerdere deelen der gemeente staan. De heer Kortmann herinnert er aan, in de laatst gehouden raadsvergadering daarvan ook reeds een en ander te hebben gezegd, naar aanleiding van een aanvraag van den heer Jansen, Wat de bouw der arbeiderswoningen betreft, meent spreker dat daarvoor nog wel iets moet worden gedaan. Er is een verzoek van „Buitenlust" en moet het advies daarvan worden afgewacht. De meening, die sommigen ei op na houden, dat de arbeiderswoning bouw niet moet worden bevorderd, omdat bij e.v. werkloosheid of anderszins deze arbeiders dikwijls ten laste der gemeente komen, vindt spreker verkeerd en is verder ook in str met het katholiek beginsel. De heer Molenkamp vindt het zeer vreexr dat aan den Hofdijk, een dijk dus, open b bouwing is voorgeschreven, waardoor de groi moeilijk te verkoopen is en in het Oranj park, in een park dus, vele huizen aane< worden gebouwd. De voorz. meent te weten, dat het laats is geschied op advies der architecten. Den het Peters komt zulks niet juist voor. De voorz. sloot onder dankzegging voor d aangename discussie de vergadering. STOMPWIJK Wit-Gele-Kruis. Het Wit-Gele-Kruis oi ganiseert dezen winter wederom een cursut „Eerste hulp bij ongelukken". Als leide treedt op dr. S. P. Perquin van Leidschendar Deelnemers moeten den leeftijd van 16 jaai bereikt hebben. Het cursusgeld bedraagt I Het bestuur verwacht, dat velen zich zullen opgeven. Veel verzachting kan bij een ongeva gegeven worden, wanneer de eerste hulp oj oordeelkundige wijze wordt toegepast. Opga ven worden ingewacht bij het bestuur vooj 12 October a.s. Propagandaclub „St. Paulus" Donderdag a.s. zal er in de zaal van café „Het Blesse Paard" een bijeenkomst zijn, waarop de leden en donateurs van bovengenoemde club vrijen toegang hebben. Pater H. de Greeve, S. J. zal daar spreken over „De krachten der toe komst". Voor niet-leden zijn toegangsbewijzen te bekomen bij het bestuur der Propagandaclub STOMPWIJK—VEUR Crisis-comité. Vandaag heeft het crisis comité een collecte langs de huizen gehouden ter. bate van het comité. Verschillende dames hadden zich bereid verklaard om te collectee ren. Een opwekking, om de collecte mild te gedenken, ons door onzen corr. toegezonden, is tot ons leedwezen Zaterdag door toevallige omstandigheden niet in de courant opgenomen Wij hopen, dat er tóch mild is gegeven en anders: het comité zal gaarne alsnog blijken van de zoo noodige daadwerkelijke medewer king ontvangen! Vanaf de instelling van het comité (15 Januari 1932) werd aan collecte, giften, bloempjes- en vlaggetjesverkoop, ont vangen 1768.20, terwijl van het Nationaal Crisiscomité werd toegewezen 775. In totaal ontving het comité dus 2543.20 Dit bedrag is op enkele guldens na geheel uitgegeven aan steun, kleeren en schoeisel, terwijl aan kleine tuinders mest en gereedschappen werden ver strekt. De kas is alzoo ledig en de winter staat voor de deur. Wanneer niet flink gehol pen wordt, moet het comité zijn werk staken, J SASSENHEIM Het gasbedrijf bestaat 25 jaar. Gisteren was het 25 jaar geleden dat het gas bedrijf onder den toenmaligen burgemeester baron O. v. Heemstra en de beide wethouders, I de heeren B. Roest en J. W. Marbus werd ge sticht. Onder toezicht van den bedrijfsmeester J. P. du Croix, werden dien dag de eerste lam- i pen ontstoken en wel op het gemeentehuis en hotel „Het Bruine Paard". In dit zelfde jaar werden een 100-tal perceelen van gas voorzien Dat dit bedrijf elk jaar zijn vlucht nam blijkt aan de cijfers, welke we reeds eerder ver- meldden. Het totaal aantal verbruikers be- draagt thans 1044 met een verbruik van 596327 M3. Vanwege de crisis zal dit feit j onopgemerkt voorbijgaan. R.K. Harmonie en Zankver. „St. Ambrosias" j Dezer dagen vergaderde bovengenoemde j vereeniging in de K.S.A. De voorz., de heer Post, opende op gebruikelijke wijze, na allen een hartelijk welkom te hebben toegeroepen en besprak de toestand der vereeniging, waarna de notulen onveranderd werden vastgesteld. Als ingekomen stukken werd o.a, bevonden de toezending van de medaille, wélke is ge wonnen op het laatst gehouden concours te Poeldijk. Medegedeeld werd, dat de repetitie, t te beginnen met de maand Oct., is vastgesteld cp 8 uur voor de muziek en 7.45 voor de zang Hierna volgt voorlezing van een keurig ver- l zergd jaarverslag. De voorz. dankt den secr. j De penningm., de heer Rozema, gaf hierna een overzicht van de financiën, waaruit bleek, dat de vereeniging met een nadeelig saldo werkt en dat alles moet worden bijgezet om de zaak staande te houden. Ook hiervoor wordt een J woord van dank gebracht. De controle kasna- zieners brachten verslag uit; zij haddén de be seheiden in orde bevonden. Als nieuwe verifi- cateurs werden benoemd de heeren B. Borst E en Ph. Zwetsloot. Alsnu volgt bestuursverkie zing van 3 bestuursleden, welke na stemming werden herkozen. Voorts werd naar aanleiding j van de het laatst gehouden concours bekend gemaakt, dat de bezetting van houten instru- g inenten te licht wordt geacht, door jury en directer. Hierin moet worden voorzien en ter I gelegenertijd zal aangevuld worden. Hierna I kwam aan de orde om de vereeniging om te j zetten in een gemengde vereeniging, van da mes en heeren. Dit vond algemeen bijval en er j zal later een oproep worden gedaan, de dames I moeten minstens 18 iaar zijn. Tenslotte werd I nog overwogen de financieele toestand. De voorz. bespreekt middelen om de kas te ver- I sterken door het winnen van donateurs en het 1 houden eener loterij, waarop later zal worden beslist. Hierna volgde de rondvraag, waarna j de voorz. de vergadering sloot. VOORSCHOTEN Jaarvergadering V. V. L. De voorzitter j opende deze vergadering met den christelijken groet, en heette alle aanwezigen hartelijk wel- I kom. Notulen en jaarverslag van den secr. werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. I Bij de bestuursverkiezing stelden de heeren H. Parlevliet en H. Mens zich niet meer her- kiesbaar. Gekozen werden tot voorzitter de j heer G. Niersman, secr.-penn. de heer A. v. d. Geest, 2e secr. de heer P. v. d. Krogt, 2e pen ningmeester, de heer J. Peet. Als 2de juniorenleider stelt de heer B. v. Aken zich beschikbaar; de de voorz. brengt hem daarvoor dank. De rondvraag maakt zooveel tongen los, dat I het reeds laat was, toen de secr.-penningm. de vergadering sloot.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 14