DINSDAG 4 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 GEMENGDE BERICHTEN BOTSING TUSSCHEN MELKWAGEN EN VRACHTAUTO. Jongen gedood. Zaterdagavond omstreeks kwart over 8 uur is op den Wassenaarschen weg te Den Haag even voorbij de R. K. kerk een droevig ongeluk gebeurd. Een 15-jarige jongen, B. W., wonende Christïaan de Wetstraat, hielp een melk bezorger van de „Bierkan" even bij het voortduwen van diens wagen. Zij schijnen daarbij rechts van Jen weg ge staan te hebben en plotseling door een vrachtauto achterop gereden te zijn. Beide personen werden door de vracht auto aangereden. De jongen werd daar bij zoo ernstig gewond, dat hij eenige oogeniblikken later overleed. De melkbezorger, de 29-jarige F. van Z., uit de Sohalkfburgerstraat, werd ge wond, doch kwam er betrekkelijk goed af. FIETSEND JONGETJE GEDOOD. Onder een wagen geraakt. Gisteravond ongeveer 6 uur werd de 7-jarige Petrus Poelsma, wonende aan de Spanjaardslaan te Leeuwarden door een met twee paarden bespannen wagen, beladen met gras en bestuurd door een knecht van zijn vader, overreden. De jongen die op een kinderfiets naast den wagen reed, raakte, doordat hij over een boomwortel reed, stuur en trappers kwijt. Hij kwam te vallen met het noodlottig gevolg dat hem een der voorwielen over de borst ging. Doc toren constateerden dat een der ribben was gebroken en door de longen gedron gen was. De dood trad spoedig in. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Een doode, twee licht-gewonden. Gistermiddag om half vijf is op den Rijksweg WierdenRijssen een doodelijk ongeval gebeurd. Op dat tijdstip is de heer Gazan uit Holten met zijn auto, waarin tevens zijn zesjarig zoontje en zijn achtjarig dochtertje gezeten waren, tegen een boom en vervolgens in een langs den weg loopende sloot gereden. Het ongeval is vermoedelijk -ontstaan, doordat eeen der wielen van den wagen afliety. De auto werd geheel versplin terd. Het inzittende meisje kwam *tus- schen de overblijfselen van den wagen terecht en werd zoo zwaar gewond, dat zij ter plaatse bijna onmiddellijk na het ongeluk overleed. De heer G. en zijn zoontje hadden slechts lichte verwon dingen opgeloopen. Toch was de toe stand van het jongetje, dat uit de auto in de sloot werd geslingerd, zoodanig, dat het ventje naar de ouderlijke woning moest worden vervoerd. Het knaapje was over het geheele lichaam gewond, doch, zooals gezegd, de verwondingen waren slechts van lichten aard. De politie heeft een onderzoek inge steld. ONDER EEN VRACHTAUTO. Jongen dood opgenomen. Te Swalmen is de 9-jarige Hubert Vercoelen, die uit school huiswaarts- keer de, door een vrachtauto overreden. Toen hij den rijksweg moest oversteken liet hij eerst een personenauto passeeren, doch bemerkte niet dat van de andere zijde een vrachtauto met groote snel heid naderde. De jongen werd op slag gedood. WIELRIJDER TEGEN AUTO GEREDEN. Drie gewonden. Gistermorgen omstreeks 9 uur had te Weurt bij Nijmegen een ernstig ongeluk plaats. De wielrijder S. uit Rossuim stak plot seling den weg over en botste tegen een auto, met het gevolg, dat hij boven op de motor terecht kwam en door de voor ruit sloeg. De chauffeur werd door. het glas gewond en week naar links uit, waar hij twee wielrijders, het echtpaar B. uit Beuningen, aanreed. Man en vrouw kwamen met hun fiets onder de auto terecht en werden ernstig gewond. Het was op den weg een chaos. Door voorbijgangers, die te hulp scho ten moesten de drie personen onder de auto vandaan worden gehaald. S. was bewusteloos en had ernstige verwondingen aan het hoofd. De man B. kwam er goed af. Hij had slechts eenige wonden aan de handen. Mevrouw B. had een ernstige schedel-breuk, diepe vleesch- wonden over het gelaat en inwendige kneuzingen. Onmiddellijk waren drie ge- neesheeren ter plaatse, die de gewonden onderzochten. S. was spoedig tot bewustzijn geko men en bleek slechts uitwendige verwon dingen te hebben gekregen. Mevrouw B. werd per autobrancard van de gemeente Nijmegen naar huis vervoerd. Gistermid dag was haar toestand niet zonder le vensgevaar. B. zelf kon weer naar huis terugkee- ren. De chauffeur Breuns uit Nijmegen had •verwondingen aan de handen en het ge laat. Hem treft geen schuld. Hij reed niet hard en had de auto binnen de 10 M. tot stilstand gebracht. De wielrijder was plotseling van achter een tram te voorschijn gekomen en boven op den motor gevlogen. De auto kon op eigen kracht verder gaan. De drie rijwielen zijn totaal vernield. De politie heeft procesverbaal opge maakt. VAN HET SMOKKELFRONT. SMOKKELAUTO IN DE VAL. De inzittenden ontkwamen. De beambten der Zollfahndungstelle te Düsseldorf hebben Zondagnacht na een wilde achtervolging een smokkelauto tot staan weten te brengen in de om geving van de grensplaats Leuth. Het was den beambten bekend, aldus bericht het „Volk", dat een aantal smok kelaars met een ouden Mercedeswagen, ten deele gepantserd, zouden probeeren de grens over te steken. De wagen was volgeladen met tabak en koffie. Inderdaad werd 's nachts over een veldweg de auto over de grens gebracht. Midden op de heide klonken plotseling sommaties. De chauffeur gaf hieraan geen gevolg, doch gaf gas en reed met volle vaart door. De beambten joegen hem enkele kogels na. Inmiddels namen andere beambten de achtervolging per motor en per auto op zich. Na een half uur racen werd de wagen tot stilstand gebracht. De banden bleken geheel stuk geschoten te zijn. De inzittenden van wie er een gewond was, wisten in het nachtelijk duister te ontkomen. De wagen, alsmede enkele honderden kilo's koffie en tabak werden in beslag genomen. GEVECHT MET SMOKKELAARS* Nederlander aangehouden. In den nacht van Zaterdag op Zondag is het bij Calmpthout tot een treffen ge komen tusschen gendarmen en een bende Nederlandsche smokkelaars. Niemand werd gewond. Een der smokkelaars is gearresteerd. Op hem werden noch geld, noch papieren gevonden. De aangehou dene weigert zijn identiteit bekend te maken. Vermoedelijk is de man woon achtig te Hollandsch Putten. De gen darmerie zou een goede vangst hebben gedaan. De man is in de gevangenis- op gesloten. FELLE BRAND TE HOEK VAN HOLLAND. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 5 October. Huizen 296 M. Uitsl. N.C.R.V.-Uitz. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonulaten. 10.00 NCRV-Dameskoor. 10.30 Morgenwijding. 11.00 Concert. H. v. d. Lijn (viool) en Miep Medfcr (piano en cello.) 12.15 Zang door W. Hessink (bariton) en Mevr. C. Kempers-Koster (piano). 12.45 Harmoniumspel door Joh. Veen- sohreuder. I.302.00 Vervolg zang en piano. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Concert. Mevr. Ravenzwaay-Möl- lenkamp (zang) H. Herman (viool). H. v. d. Horst Jr. (cello en Mevr. R. A. v. d. Horst- Bleekrode (piano). 5.00 Kinderuur. 6.00 Gramofoonplaten. 6.15 Causerie door A. Stapelkamp. 6.30 Engelsche les. 7.00 Afgestaan. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.0010.30 Propaganda-avond m.m.v. de Ohr. Hannoniever. „Excelsior" o.l.v. W. Grebel en Ds. C. v. d. Zaal en K. Kruithof (toespraken), ca. 10.00 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonplaten. Hilversum 1875 M. V.A.R.A-Uitzending. 10.00 vm. V.P.R.O. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedr. Voor dracht door Janny van Oogen, V.A.R.A.- tooneel o.l.v. W. v. Cappellen en „De No tenkrakers" o.l.v. Daaf Wins. 12.001.45 Gramofoonplaten. 2.00 Vrouwenuurtje (Voordracht en gra mofoonplaten). 3.00 Voor de kinderen. 5.30 V.A.R.A.-Balalaika-orke8t o.l.v. Iwan Powarjef en gramofoonplaten. 6.15 Orgelspel door J. Brookhouse Mac- garthy. 7.00 Causerie door Jan Oudegeest. 7.15 Muziek van dezen tijd. Joh. Feit kamp (fluit) en Piet Tiggers (piano). 7.55 Herhaling S.O.S.-beriobten. 8.00 Dr. F. M. Wibaut: Verspilling van productieve krachten. 8.20 V.A.R.A.-Orkest o.l.v. H. de Groot: O.a. Scenes alsaciennes, Massenet. 9.00 „De affaire Dreyfus" (II). N.V. Am- sterdamsch Tooneelver. o.l.v. A. v. Dal- sum en A. Defresne en het V.A.R.A.-tooneel o.l.v. W. v. Cappellen. Algeh. leiding: A. v. Dalsum. 10.20 Vaz Dias. 10.30 V.A.R.A.-orkest o.l.v. H. de Groot, o.a. Ballet „Faust", Gounod. II.2012.00 Gramofoonplaten. Daventry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, weerbericht. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel Quentin MacLcan. 1.05 Leonardo Kemp's orkest. 1.50 Gramofoonplaten. 2.45 Voor de soholen. BRANDEN TE AMSTERDAM. Brand in de Binnen Oranje straat. Sigarenzaak met werkplaats uitgebrand. Zondagnacht werd de brandweer te Amsterdam gewaarschuwd voor een brand, welke te ongeveer 2 uur was uit gebroken in het benedengedeelte van het kleine perceel Binnen Oranjestraat 1 waar een sigarenzaak met werkplaats is gevestigd. Door de rook- en vuurver- schijnselen ontwaakten de bewoners van de le etage, het echtpaar Bentelaar, waarvan de man 82 en de vrouw 79 jaar oud is. In hevige schrik vluchtten do oude lieden naar de zolderverdieping, waar zij zich in hun onderkleeren door 3.50 Sted. Orkeet van Bournemouth o.l. v. Sir Dan Godfrey, mm.v. Horace Felio- wes (viool), oa. Symphonie in Bes, Ohaus- son en Viool-concert, Mendelssohn. 505 Schotsoh Studio-Orkest o.l.v. G. Dai- nes. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Debussy's pianomuziek door Elsa Ka- 7.10; 7.30; 7.50; Lezingen, ren. 8.20 Dansmuziek door Roy Fox en zijn band. 9.20 Berichten. 9.40 „The white Blackbird", hoorspel van Lenox Robinson. Regie: Creswell. 10.55 Lezing. 11.1012.20 Dansmuziek door Ambrose's Blue Lyres. R a d i o-P a r i s" 1724 M. 8.05; 12.05 en 7.40 Gramofoonplaten. 9.05 „L'Autre soleil", van Carlos Lar- ronde. 9.50 Gramofoonplaten oa. uit „Die Meis- tersinger", Wagner. Kalundborg 1153 M. 3.204.20 Concert door het Omroepor kest o.l.v. Fr. Mah'ler, oji. uitv. „Fleder- maus", Strau-sz. 4.20—4.50 Gramofoonplaten. 7.20 Concert, o.a. Kreutzer-sonate, Beet hoven. 8.201.20 Dansmuziek voor de jeugd 4oor diverse orkesten. Langen berg 473. M. 6.257.20 Gramofoonplaten. 11.2012.00 Gramofoonplaten. 12.201.50 Concert o.l.v. Eysoldt. 4.205.35 Concert o.l.v. Wolf. 7.20 Schubert-Strauss-concert .l.v. Kühn. M.m.v. Hub Flohr (piano), o.a. Tanzsuite, Schubert en Nordseebilder, wals, Strausz, 9.5011.20 Dansmuziek o.l.v. Eysoldt. Rome 441 M. 8.05 Italiaansohe Operamuziek, „La ba- ronessa di Carini", van Guiseppe Mulé. Dir. de componist. Koorleiding: Casolari. Brussel 503 en 338 M. 508 M.: 12.20 Mas Alexijs orkest. 5.20 Dansmuziek (gramofoonplaten). 6.20 Zangvoordraoht. 6.50 Piano- en cello-sonate*. 8.20 Vroolijk uurtje. 9.20 Orgelconcert door P. Maleingrau. 10.30 Max Alexye en zijn orkest. 338 M. 12.20 Zie 508 M. 5.20 Engelsche kamormuizek m.m.v. kwartet en klarinet. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 „Yolande" legende in drie deelen van A. Snieders. Muziek E. Wambaoh. Na afloop Max Alexys en zijn orkest. Z e e s e n 1635 M. 7.25 Symphonieconcert door het Ber- lijnsch Philharmonisch orkest o.l.v. E. Jo- 9.20 Berichten en hierna tob 11.20 Dans muziek door Arthur Goronzy. en zijn or kest. een klein raampje van de W.O. wron gen en zoo via het naastliggend dak door daar te hulp gekomen buren naar binnen werden gebracht, zeer ontdaan door dit nachtelijk avontuur. Onder leiding van hoofdbrandmoester Brunet de Rochebrune bluschto de brand weer het vuur, dat fel om zich heen had gegrepen met twee stralen. Winkel en werkplaats er is in heb benedenge deelte geen woongelegenheid brand den geheel uit; de eerste etage kreeg brandschade door uitslaande vlammen. Er was veel publiek op de been, dab door de politie op behoorlijken afstand werd gehouden. De eigenaar van do siga renzaak is verzekerd. Wat de oorzaak van den brand betreft, staat niet» met zekerheid vast. HET VERDRINKEN VAN TWEE GARNALENVISSCHERS. Het tweede lijk aangespoeld. Gisternacht is het lijk van den omge komen Zandvoortschen garnalenvisscher P. Loos tusschen de pieren te IJmuiden aangespoeld. Het werd door de kust wacht gevonden en is naar de Algemee- ne begraafplaats te IJmuiden overge bracht. Tram gederailleerd. Zaterdagmiddag te even 4 uur de railleerde de stoomtram LeidenHeem stede op den Glipperweg bij de Van Merlenbrug te Heemstede. In een bocht van het noodspoor, dat is aangelegd voor den bouw van de nieuwe brug over de Van Merlenvaart liep de locomotief met een daarachter gekoppeld tramrij tuig uit de rails. Persoonlijke ongelukken vonden daar bij niet plaats. Ook de materieele schade was gering. De dienst ondervond geen belangrijke vertraging, daar het spoor niet werd versperd voor de naar Leiden vertrek kende tram. De oorzaak moet vermoe delijk worden gezocht in het uit den juisten stand geraken van het hulp- spoor. WIE HEDEN KOOPT, koopt goedkoop. Ook bij zeer soliede zaken zijn nu de prijzen heel goedkoop. Men kijke daarom iederen dag met aandacht de advertenties na. In Hotel „Harwich". Te ongeveer kwart over zeven Zater- dagmorogen brak een felle brand uit in de bovenverdieping van het hotel-café- restaurant „Harwich", gelegen aan de Rietdijkstraat te Hoek van Holland. Het vuur, dat waarschijnlijk op de eerste verdieping is ontstaan, greep snel om zich heen en spoedig sloegen de vlam men fel naar buiten. Het gevaar voor uitbreiding van den brand was zoo groot, dat de brandweer, die sppedig ter plaatse was, de belendende woningen liet ontruimen. Ook werd de hulp van de Rotterdamsche brandweer ingeroepen. Voordat deze ter plaatse verscheen, was men het vuur echter meester. De eerste en tweede verdieping van hotel „Har wich" zijn totaal uitgebrand. Het in de benedenverdieping gelegen café-restau rant kreeg zeer groote schade. De brand weer slaagde er in de belendende per- ceelen te behouden. De oorzaak van den brand is niet bekend. Opzettelijke brandstichting? Naar wij vernemen heeft de politie te Hoek van Holland ir de wijze waarop de brand in hotel Harwich uitbrak aanlei ding gevonden, om een ernstig onder zoek in te stellen naar de oorzaak. Het komt n.l. zonderling voor, dat de brand plotseling zoo hevig was, terwijl ook de plaats waar hij uitbrak aanlei ding geeft tot vermoedens van brand stichting. Brand te Rotterdam. Gisteravond is het houten woonhuis van L. Poldervaart aan den Smid>shoek- s oh en weg te Rotterdam in vlammen op gegaan. Verscheidene personen waren in het huis aanwezig, benevens 5 kinderen, doch het is, hoewel niet zonder moeite, gelukt allen te redden. Het huis was verzekerd, de inboedel niet. De man was werkloos. FEUILLETON. DE DOCHTER VAN DEN DICTATOR ROMAN VAN EDGAR JEPSON. Vertaald door F. van Veisen. (Nadruk verboden). 34) - In opgewekte stemming danste ik nog eenige nummers en had zelfs neiging om Emma voor een wals te vragen, doch na ons beider laatste onderhoud in den tuin achtte ik het maar beter om haar dezen avond niet meer aan te spreken. Na onge veer een half uur riep Wyse me apart. We wandelden tot aan het einde van het terras om ongestoord te kunnen praten. „Er ie een kink in de kabel gekomen", begon hij. „Peeke zegt niet met je te wil len veohten, indien je hem niet inlicht over je familie en je maatschappelijke po sitie." „Dat is belaohelij'k. Daaraan had hij moeten denken, vóór hij mij uitdaagde, vindt je ook niet?" „Natuurlijk, dat zei d'Estorges en Gro- nio ook. Ik geloof, dat je best kunt weige ren." „Een oogenblik, laat mij eens even den ken. Ik wil hem in geen geval teleurstel len. Nu ik zijn opvoeding tot goede manie ren begonnen ben, wil ik haar ook zoo goed mogelijk voltooien." Wij wandelden zwijgend op en neer, want ik wilde de zaak eerst goed onder de oogen zien. Ik voelde er niets voor, mijn naam be kend te maken, zelfs niet onder geheim houding. Oom en tante Hazelrigg waren er al twee te veel. Ik had den laatsten tijd weliswaar niet veel aandacht aan Ge rard geschonken, maar ik was vastbesloten hem voorloopig nog in angst en onzeker heid te laten. Ik zag geen uitweg, doch opeens kreeg ik een goede ingeving. „Verzoek d'Estorges aan Peeke te zeg gen, dat, indien hij mij morgen op de plaats van samenkomst niet herkent, hij niet met mij behoeft te boksen." „Dat is mij niet erg duidelijk'', ant woordde Wyse, „als hij je vandaag niet kent, hoe moet hij je dan morgen ken nen „Hij kende mij in den tijd toen ik nog geen baard droeg. Ik zal 'm afscheren en dan zal hij mij wel weer herkennen. Maar dring er bij d'Estorges vooral op aan, dat hij Peeke mededeelt, dat ik volstrekte ge heimhouding eisch". „Uitstekend", zei Wyse, „maar ik vind het buitengewoon geheimzinnig". „Dat is het inderdaad, daar heb je ge lijk in. Maar dergelijke dingen zijn wel eens meer voorgekomen", antwoordde ik lachend. „Enfin, als hij er genoegen mee neemt, moet je morgenochtend om zeven uur aan wezig zijn. Als plaats is gekozen een stil hoekje in den tuin van het paleis, waai alles een ongestoord verloop kan hebben. Waar zullen wij elkaar dan treffen?" „Ik zal je om half zeven aan je hotel komen afhalen", zei ik. „Mocht Peeke mijn voorwaarden echter niet aannemen, stuur dan nog even een boodschap naar het jacht, want dan kan ik uitslapen." t „Afgesproken". Hij bracht mij tot aan de poort van het paleis, wenschte mij goeden nacht en ging terug om de zaken verder te overleggen en te regelen met d'Estorges. Vlug liep ik den heuvel af en was binnen twintig minuten aan boord van de „Snow drop". Ik wekte den hofmeester, om water voor mij te warmen. Ik ging mijn baard, die mij zoo uitstekend voor herkenning had behoed, afscheren, Ik knipte hem zoo kort mogelijk en begon toen een beetje on handig te scheren, 't Was lang geleden, dat ik een dergelijke operatie verrichtte. In geen vier jaren had ik mijn normale ge zicht gezien en nu ik het dan in den ouden vorm wederom zag, viel het mij niet tegen. Mijn kin was wat breeder geworden en het leek mij alsof mijn lippen wat smaller ge worden waren. Maar wat mij het meest ver heugde, wat, dat ik er een aantal jaren jonger uitzag nu. Ouder als twee en dertig zou niemand mij schatten. Eindelijk had ik Soedan dan afgesohudDeze overwe ging vervulde mij met innige dankbaar heid en met een opgewekt gemoed ver trouwde ik mij toe aan het zachte dons. Ik heb nooit lekkerder geslapen XXII Zonder baard. Terwijl ik mij aankleedde den volgenden morgen, dronk is een kop koffie en at een sneedje brood. Ik kon niet nalaten om nu en dan eens in den spiegel te kijken. Mijn gezicht wa-s wat bleek doordat ik te kort had geslapen dien nacht, doch overigens maakte mijn gezicht denzelfdeo mdmk a1? den vormen avond. Ongetwiifeld zou iemand, die mij voor mijn vertrek naar Soedan had gekend, mij nu herkennen. Toen ik de kamer van Wyse binnen kwam, keek mijn goede vriend mij aan, alsof ik een vreemdeling was. Hij vroeg wat ik wenschte. Ik begon te lachen en zei: „Doet eon baard iemand zoo veranderen „Ben jij 't, kerel J" riep hij verrast uit. „Neon, ik wist niet, dat een baard zoo'n verschil in uiterlijk, kon veroorzaken." „Ik hoop nu maar, dat ik in mijn voor deel veranderd ben", lachte ik. „Eerlijk gezegd, mag ik je een compli mentje niet onthouden. Je ziet er uitste kend uit, hoor." „Nu prikkel je mijn ijdelheid, m'n waar de", zei ik, mij toch gevleid voelende. „Neen, waarachtig niet, 't is zoo. Maar... maar, je komt mij bekend voor." Hij keek mij scherp aan. „Hoe langer ik je bekijk, hoe meer je me aan iemand herinnert. Waar zou ik je meer gezien kunnen hebben? En wanneer zou dat geweest kunnen zijn Hij bracht mij eenigszins van mijn stuk want ik bedacht, dat 't heel goed mogelijk was, dat wij tegelijkertijd te Oxford had den gestudeerd. Daarom zei ik een tikje verlegen: „Als je mij herkent, houdt dan in 's hemelsnaam je ontdekking nog een paar maanden geheim." ,,'t Zal mij op een gegeven oogenblik wel te binnen schieten. Maar geheim hou den, daar kun je van op aan." ,,'t Wordt tijd om te gaan", zei ik, „Lord Peeke zal, dunkt me, van verlan gen branden om mij niet te herkennen." Wyse had een taxi laten voorkomen, maar ik stelde voor in flinken pas te wan delen, want dat zou mij in betere conditie brengen. Ik was weliswaar niet zenuw achtig. maar de morgenlucht deed mij toch goed. Onderweg spraken we weinig. Aan de poort van het paleis wachtte markies Gronio ons op en bracht ons naar het. ach terste gedeelte van de vorstelijke tuinen, waar zich achter een laag heuveltje een, door dicht geboomte aan het oog onttrok ken, grasveldje bevond. Toen wij daar aankwamen sloeg het juist zeven uur. d'Estorges en Peeke wa ren er reeds. Naast hem stond op het gras een kistje met de noodige ingrediënten. Vanuit de verte had ik reeds bemerkt, dat Peeke met groote nieuwsgierigheid naar mij tuurde, dooh naarmate ik hom dichter naderde, zag ik, dat hij mij her kende met steeds grooter zekerheid. Hij scheen zóó door verbazing en s-'mik ont daan te zijn, dat hij niet eens de vraag van d'Estorges, of hij mij herkende, ver stond. Er kwam een stroeve, vijandige uitdrukking op het bleeke gelaat van Peeke on hij mompelde iets als een beves tiging. Ik bleef op correcten afstand, terwijl d'Estorges, Wyse en Gronio de handschoe nen aan een onderzoek-onderwierpen. Na dat deze gewogen waren werden ze om onze polsen vastgesnoerd. Het waa frisch in de koele morgenlucht, wij waren uit sluitend in een dun tricot gekleed. Peeke rilde, doch ik weet niet of dat van koude of van zenuwachtigheid was. Wyse kwam mij mededeelen, dat Peeke zich grof beleedigd voelde en daarom vechten wilde tot een van beiden hors de combat zou zijn. Ik antwoordde, dat ik dat een bijzonder redelijken eisch vond en van plan was tot het laatste toe vol te hou den. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 13