VRIJDAG 30 SEPTEMBER 193* DE LEIDSCHE COURAN. DERDE BLAD PAG. 9 BUITENLAND VOLKENBOND VOLKENBOND EN ONTWAPENING. De algemeene beschouwingen gesloten. Zooals reecis gemeld heeft gisteren de Fransohe minister-president Herriot het ■woord gevoerd in de vergadering van den Volkenbond. Herriot wilde niet toegeven, dat de werkzaamheden der ontwapeningsconfe rentie in Juni en Juli zonder daadwer kelijke beteekenis zouden zijn geweest. Integendeel zijn in die maanden de eer ste resultaten der conferentie bereikt. Men is thans uit het gebied der ideologie op den vasten grond der feiten aange-, land en hier ligt een der oorzaken van de crisis, waarin de volkenbond zich op het oogenblik bevindt. Als vertegenwoordiger van Engeland voerde in de volkenbondsvergadering verder nog het woord lord Robert Cecil. Lord Cecil verdedigde den volkenbond tegen alle aanvallen. Verwijten moeten niet tot den volkenbond, maar tot de leden ervan gericht worden. Cecil noem de de conferentie van Lausanne den eersten stap naar het wereldherstel, en besprak vervolgens de Fransch-Duitsche betrekkingen. De gespannen verhouding tusschen Duitschland en Frankrijk achtte hij ern stiger dan alle andere conflicten. Over eenstemming tusschen deze beide groote mogendheden zou de thans heerschende onrust en bezorgdheid voor een belang rijk deel doen verdwijnen. Hij was niet voornemens, critiek op een der beide mogendheden te oefenen. Niemand zou er echter aan twijfelen, dat wanneer de politiek, die deze mogendheden voeren in volle overeenstemming zou zijn met de door den volkenbond aanvaarde grondslagen, automatisch alle moeilijk- heden en tegenstellingen zouden ver dwijnen. Alle mogendheden moesten eischen, dat deze beide staten zioh op de basis van het volkenbondspact stellen. De vrede kan niet verzekerd worden zon der den beslissenden wil tot vrede. Lord Cecil deed een beroep op de Fransche en de Duitsöhe regeering om in de toekomst haar politiek met het volkenbondsverdrag in overeenstemming te brengen. In de volkenbondsvergadering hield ook baron* Alloisi een rede. Hij verklaar de, dat de volkenbond geen woorden, doch daden noodig heeft. Reeds Grandi heeft op de noodzakelijkheid gewezen, de in het volkenbondspact opgenomen verplichtingen inzake algemeene ontwa pening pit te voeren en de wereld van het ultraprotectionisme van na den oor log. te bevrijden. De tot dusverre bereikte resultaten hebben het vertrouwen van de Itaiiaan- sche regeering in een spoedige practische oplossing zeer beperkt. De plenaire vergadering van den vol kenbond, die Vrijdag gehouden zou wor den, is afgezegd, daar behalve een ver tegenwoordiger van een Zuid-Amerikaan- schen staat niemand, zioh als spreker voor de algemeene beschouwingen heeft aangemeld. DUITSCHLAND POLITIEKE TWISTEN. Daling van het aantal slachtoffers. In de periode van 1 Januari tot 23 September 1932 werden, zooals officieel wordt medegedeeld, bij politieke twisten en vechtpartijen in Pruisen 155 personen gedood. In de maand Juni vielen 19, in Juli 86 slachtoffers. Door verscherpt po- litie-optreden en verhoogde rechterlijke straffen daalde het aantal in de maand Augustus aanzienlijk. In de maand Sep tember blijkt er een poloitieke rust te heerschen, zooals in langen tijd niet meer is voorgekomen. De ontaarding van den politieken strijd aldus de offi- cieele rtiededeeling vooral in Juli, waarinalleen van 1 tot 20 Juli, den dag waarop de rijkscommissaris werd be noemd, 63 dooden vielen, maakte het noodig dat met alle middelen werd in gegrepen. Van 21 tot 30 Juli daalde het aantal slachtoffers van 38 in de vooraf gaande tien dagen tot 23. Op den dag van de inwerkingtreding van de dood strafverordening daalde het nog verder, om tenslotte tegen het einde van Augus tus en in de maand September het nul punt te naderen. ENGELAND HET L00NC0NFLICT MET DE SPINNERS IN LANCASHIRE. In de textiel-indu'stne dreigt een nieu we crisis te ontstaan en wel ditmaal in de spi nne rij Jbra n oh e. Toen de onderhandelingen tusschen de fabrikanten en arbeiders heden werden hervat, stelden eerstgenoemden voor de standaardloonen te verlagen in overeen stemming met de verlaging der loonen van de wevers, nl. met 15 y, pet. Na een be spreking, die zes uur duurde, verwierpen de vertegenwoordigers der werknemers dit aanbod. De conferentie eindigde zonder dat overeenstemming was verkregen. Aanvankelijk wilden de fabrikanten de loonen met 25 pet. verlagen en wel met in gang van 15 October. Toen de vorige week te onderhandelingen werden verdaagd, had den de werkgevers verklaard genoegen te nemen met een verlaging van 20 procent, terwijl zij thans 15 pet. voorstelden. De spinners weigeren echter genoegen te ne men met een grootere verlaging dan 7 y. procent. Naar de secretaris van hun vak- vereeniging mededeelde, zullen de arbei ders zich tegen een hooger percentage blijven verzetten. BRITSCH-INDIE GANDHI GEÏSOLEERD. Op regeeringsbevel ieder onderhoud met den mahatma verboden. Juist op het oogenblik, dat Gandhi ver scheidene Indische leiders wilde ontvan gen, werd een regeeringsbevel bekend ge maakt, dat alle besprekingen met den mahatma verbiedt. ZUID-AMERIKA DE OPSTAND IN BRAZILIË GEËINDIGD? Rebellen verzoeken om staking der vijandelijkheden. Naar een Reutertelegram uit Rio de Janeiro meldt, heeft de Braziliaansche re geering medegedeeld, dat de opstandelin gen in Sao Paulo om staking van de vijan delijkheden hebben verzocht. NED. OOST-INDIE DRAMA IN DE CULTURES. Moeder zichzelf en haar kinderen vergiftigd. Aneta seint uit Soerabaja: Toen de heer De V. em.ployé van een der tabaks- ondernemingen der Landbouw Mij. Oud- Djcmber gistermiddag van zijn werk uit de tuinen thuiskwam, trof hij daar een af schuwelijk drama aan. Zijn vrouw lag be wusteloos met doorgesneden polsaderen en in bewusteloozen toestand trof de vader ook zijn drie kinderen aan, twee meisjes van 9 en 7 jaar en een jongetje van 5 jaar. De onmiddellijk ontboden dokter consta teerde dat de vrouw gepoogd had haar kinderen te vergiftigen. Vermoedelijk heeft zij daarvoor gestampte kinine ge bruikt. Het jongste kind is overleden. De vrouw en de beide ander kinderen zijn nog steeds bewusteloos, maar men heeft goede hoop op hun herstel. Het schijnt dat de echtgenoote van den heer De V. gees telijke afwijkingen vertoonde, waarvoor zij vroeger reeds ter qbservatie in een zieken- inrichting heeft vertoefd. ONRUST IN BRITSCH WEST-BORNEO. Aneta seint uit Pontionak: In den laat- sten tijd is het in Engelsch Serawak, spe ciaal in de nabijheid van de grens van Ne- derlandsch Borneo vrij rpmoerig. De mili taire macht en de politeke recherche zijn op hun qui-vive, terwijl de gewestelijke mi litaire commandant zich derwaarts heeft begeven om zich op de hoogte te stellen van de getroffen maatregelen. In ons ge bied is alles rustig. BUITENL. BERICHTEN. SLACHTOFFERS VAN DE TORNADO. Tweehonderd dooden, achttienhonderd gewonden op Porto-Rico. Volgens opgaven van het Roode Kruis op Porto-Rico zijn bij de tornado, die het eiland en vooral de hoofdplaats San Jua-n teisterde, tweehonderd personen gedood en achttienhonderd gewond. Negenduizend buizen zijn vernietigd en 75.000 personen tijdelijk dakloos. De paters in Porto-Rico ongedeerd. Bij het provincialaat van de Paters Do minicanen te Nijmegen is telegrafisch be richt ontvangen, dat alle Paters ia Por- torico in goeden welstand vsrkeeren. DE BRAND IN DE ELECTRISCHE CENTRALE TE BRUSSEL. De schade van den brand in de electri- sche centrale schijnt minder hoog te zijn dan men aanvankelijk geschat heeft; toch zal zij nog het bedrag van minstens 60 mil- lioen francs bedragen. De centrale was niet verzekerd bij een privé maatschappij, omdat de stad Brus sel wier eigendom zij was, zelf haar gebou wen bij middel van speciale fondsen verze kert. Het zal maanden duren alvorens een nieuwe centrale zal kunnen gebouwd en technisch uitgerust worden. Inmiddels wordt, door interconnectie met andere centrales, Brussel tot een ieders be vrediging van den noodigen stroom voor zien. Zooals wij reeds hebben gemeld, was dit reeds vier uren na den brand werkelijk heid, wat beslist een schitterende presta tie is'op het gebied der electrotechniek. Koudegolf in Spanje. Sedert eenige dagen heerscht in een groot aantal Spaansche provincies en in het bijzonder in de provincie Madrid een koude-golf. Er is veel sneeuw gevallen, waardoor op enkele plaatsen het verkeer is gestremd. SCHEEPSRAMP IN DE BERINGZEE. Waarschijnlijk 35 slachtoffers. Na de ontvangst van een S.O.S.-sein vond het Japansche vrachtschip Oregon Maru, naar Reuter uit San Francisco meldt, het Amerikaansche vrachtschip Nevada, dat bij het eiland Amtsjika in de Beringzee was gestrand. De storm wierp de Nevada evenwel op de rotsen, waardoor de Oregon Maru ver hinderd was de uit 35 man bestaande equi page op te pikken. DE AARDBEVINGSRAMP OP CHALCIDICE. Torpedojager met gewonden in Cavalla aangekomen De Grieksche torpedojager „Pergamos" is in Cavalia aangekomen liet schip had vijftig menschen aan boord, die bij de aardbeving op het schiereiland Chaicidico waren gewond. Een "gewonde is onderweg gestorven. De hulpverïeening aan de dorpen in het aarnbevingsgebied b ijkt uiterst moeilijk. De vervoermiddelen blijven in vele geval len steken, daar breede scheuren in de aarde zijn ontstaan. Eenige uren voor de eerste bering be gonnen de wanne bronnen van Apollonia zoo overvloedig te s:roimen, dat in de om geving er van overstroomingen ontstonden, terwijl 't Arnaiameer, dat Ze.irig kilometer van den haard van het aardbevingsgebied af'.igt, uitdroogde. AARDVERSCHUIVING BIJ HET PANAMAKANAAL. Scheepvaart niet vertraagd. In verband met het bericht in een Lon- densch blad, dat een geweldige aardver schuiving dreigt het geheele Panamaka naal te blokkeeren, meldt Lloyds uit Bal boa, dat men verdere aardverschuivingen heeft kunnen voorkomen en dat er geen vertraging in de scheepvaart is, terwijl er ook geen vertraging wordt verwacht. Waterhoos »n Frankrijk. Door een waterhoos is de streek van Saint Raphael, Draguignan en Sainte Maxime (dep. Var) geteisterd. Aan de wijngaarden is schade aangericht. RUSSISCHE ONDERZEEBOOT VERGAAN? Geramd door Deensch vaartuig. Volgens het Zweedsche dagblad „Alle- handa" is, naar eerst thans wordt verno men, de vorige week Woensdagavond een Russische onderzeeboot in de Finsche Golf door de Deensche stoomboot „Robert Maersk" geramd, waarbij de duikboot met zijn geheele bemanning, bestaande uit 35 koppen, zou zijn vergaan. -De stoomboot sloeg bij de botsing lek, zoodat het schip naar Leningrad moest terugvaren. Volgens de mededeelingen van „Alle- handa", welke afkomstig zijn ran het Deensche consulaat-generaal te Stockholm, is het aan geen twijfel onderhevig of de Russische onderzeeër is met man en muis vergaan. In de omgeving van Leningrad hebben de vorige week groote vloot manoeuvres plaats gehad. Van Russische zijde wordt volgens V. D. de ramp geheim gehouden, zooals ook bij twee vorige gelegenheden het geval is geweest. DE KATH. UNIVERSITEIT VAN MILAAN. 30 October a.s. inwijding der nieuwe gebouwen. Men meldt uit Rome d.d. 26 dezer aan de „Msbd.'': Zondag 30 October a.s heeft de plechtige inwijding plaats van de nieu we gebouwen der Katholieke universiteit van het H. Hart op de „piazza di Sant' Ambrogio" te Milaan, waarheen de H. Va der als zijn legaat kardinaal Bisleti zen den zal in diens hoedanigheid van prefect van de H. Congregatie der seminaries en universiteiten. De inwijdingsplechtigheden zullen even wel worden verricht door den aartsbisschop van Milaan, kardinaal Schuster. De opening van het academisch studie jaar heeft eerst den 8sten December, het feest van Maria Onbevelkte Ontvangenis, plaats. DE CUBAANSCHE TERRORISTEN. 500 gangster uit New-York aangeworven. Een onderzoek der politie te New-York heeft vastgesteld, dat hot hoofdkwartiei der Cubaansche terroristen zich te New- York bevindt. Eenige weken geleden heeft een zekere Enrico Itturalde te New-York 500 gangsters voor een Cubaansche contra revolutie aangeworven. De politie heeft voorts kunnen constatee- ren, dat de pantserauto, dien de bandieten gebruikt hebben bij hun moordaanslag op den staatspresident, van een Amerikaan sche fabriek afkomstig is, welke zich spe cialiseert op het fabriceeren van pantser auto's voor smokkelaars. Op Cuba is de staat van beleg afge kondigd. LICHTING VAN M 2 MISLUKT. Dc Woensdag begonnen poging om de verongelukte Britsche onderzeeboot M 2 definitief te lichten, is mislukt. Toen Don derdagmorgen een krachtige wind kwam opzetten, werden de bergingswerkzaamhe den gestaakt. De M 2 zonk wederom en ligt thans opnieuw op den bodem der zee. De be r ei ngs vaart ui gen zijn naar de kust teruggekeerd. Het staat nog niet vast of, en zoo ja. wanneer de bergingswerkzaani- den zullen worden hervat. DE WERVELSTORM IN WEST-INDIE. Door een paar korte berichten in do kranten heeft men kunnen vernemen, dat Porto Rico eenige dagen geleden door een wervelstorm zwaar geteisterd is geworden. Deze berichten zijn later aangevuld met dc mededeeling, dat de wervelstorm zich niet alleen daar heeft doen gelden. Het is weer do gewone gang van zaken: eerst een kort bericht later gevolgd door uitvoerige rapporten over de verwoestingen van een wervel storm, zoo hevig en zoo uitgebroid als in West-Europa bij de zwaarste stoomen nooit voorkomen, en omdat West-Indië •hier ver vandaan is en de Nederland- sche bezittingen meestal buiten zoo'n wervelstorm-gebied vallen trekken deze berichten niet zoozeer de aandacht. Toch is het van belang om hier van deze wer velstormen hier wat meer notitie te no men, want zij zijn een van de geweldig ste uitingen van opgehoopte natuur krachten terwijl ze lang geleden de aan leiding zijn geweest tot het begin van de systematische bestudeering der stor men, waaruit gaandeweg de kennis der oorzaken van de Europccsche stormen is voortgekomen. Zij hebben daarom zooveel beteekenis voor de historische ontwikkeling der weerkunde. Ditmaal zijn ook de Bovenwoudsche eilanden ge troffen. Volgens de berichten is bij den jong- sten wervelstorm op het eiland Porto Rico een windsnelheid voorgekomen van 120 Eng. mijlen per uur, d.i. ongeveer 53 •meter per seconde, een windsnelheid, die voor een echten tropisclien wervelstorm (cycloon) niet buitengewoon grooot. is. Porto Rico is het grootste eiland van de groep der Kleine Antillen en ligt juist op den weg van de meeste wervel stormen, die in dezen tijd van het jaar boven den Oceaan ten Oosten van de z.g. Eilanden boven den wind ontstaan. Deze wervelstorm-velden zijn in vele op zichten te vergelijken met onze West- Europeesche storm-depressies maar klei ner en veel intensiever. Zij trekken ge woonlijk over of dicht langs de Kleine Antillen en nemen verder hun weg over de Bahama Eilanden en langs de Oost kust van het schiereiland Florida, waar na hun baan gewoonlijk verder langs de Oostkust van de Vereenigde Staten loopt Een heel enkele maal steken deze storin- velden den Atlantischen Oceaan over naar Euopa en brengen dan ook hier stormachtig weer maar nooit die gewel dige orkanen der West-Indische eilan den. Er gaat bijna geen jaar voorbij of een of twee van zulke verwoestende orkanen teisteren deze eilanden op een verschrik kelijke manier. De geschiedenis kent tal van beruchte stormen, waarvan enkelen uit de laatste jaren nog wel bij velen in herinnering zullen zijn gebleven. Do bekendste uit den laatsten tijd is do Miami-cycloon, die op een geweldige ma nier op het schiereiland Florida huis hield en het grootste gedeelte van de badplaats Palm Beach verwoestte. Ook de Nassau- en de Porto Rico-cycloon van 1928 behooren tot de meest bekende en hevigste der laatste jaren. RECHTZAKEN D00DELIJKE AANRIJDING OP DEN MARESINGEL TE LEIDEN. De automobilist voor de Haagsche rechtbank. Gisterenmiddag heeft voor de Haagscho Rechtbank terecht gestaan de 19-jange monteur B. C. H., te Voorschoten, wien bij dagvaarding is ten laste gelegd, dat hij op 14 Juni j.l., als bestuurder van een auto over den Maresiugel to Leiden rijdende, de voetgangster mcj. Dee, dio in dezelfde richting liep als H reed, heeft aan gereden, tengevolge van welke aanrijding zij zoodanig lichamelijk letsel heeft beko men, dat zij kort daarop is overleden. In deze zaak waren door het O.M. 9 ge tuigen gedagvaard, onder wie dr. J. P. L. Hulst to Leiden, als deskundige, die ver klaarde, dat het slachtoffer onder vclo an dere verwondingen een halswervelbreuk heeft bekomen. Door dit complex van ver wondingen en de bij de botsing bekomen schrik is de dood veroorzaakt. Dc zoon van het slachtoffer verklaarde, dat hij zelf ook is aangereden, en dat de auto zijn moeder langs den berm van den weg wierp, waar zij bewusteloos bleef lig gen. Getuige zelf, die met een rijwiel aan de hand liep, is met den schrik vrijgeko men. Vervolgens werden nog eenige ooggetui gen gehoord, waarna de president den ver dachte ondervroeg. Deze moest toegeven, dat hij op den bc- wusten avond oen auto had bestuurd, waar mede hij met verschillende hem onbekende meisjes toertjes naar Katwijk en omgeving maakte. Later in den avond kwam ver dachte zijn vriend de R. tegen, met wien hij toen is gaan toeren. Mr. van Asch van Wijck, die het O.M. waarnam, zeide dat H. alle mogelijke moei te. heeft gedaan om den dans te ontsprin gen, door na de aanrijding met gedoofde lichten vol gas te geven en weg te rijden en ook door tegen getuige de R. te zeggen: „denk er aan je mond te houden". Hot ver haal later door hem bij de politie gedaan, o.a. dat hij plotseling voor zioh in de bocht twee menschen zou hebben zien loopen, wordt naar spr.'s mecning voldoende door de getuigenverklaringen ontzenuwd. Ge zien de erns-t van dit feit, alsmede de hou ding door H. aangenomen vroeg spr. schul digverklaring van verdachte en diens ver- De voornaamste kenmerken van deze West-Indische wervelstormen zijn de buitengewoon groote windsnelheden en de wolkbreuken,'waarvan zij vergezeld gaan en de hoogo stormvloeden, dio door den orkaan worden veroorzaakt. Onge veer een etmaal voordat de storm los breekt is het weer warm en drukkend en vertoont de barometer dio eigenaardige onregelmatige en langzame daling, dio ook hier to lande aan de zwaarste stor men voorafgaat. Deze langzame daling gaat plotseling over in een zeer snelle en daarbij komt het soms voor dat do barometer 1015 m.M. per uur daalt, ja, men heeft zelfs de daling van den baro meter met 'het oog kunnen volgen. Zoodra de sterke daling inzet noemt ook de windsnelheid en de regen toe. De orkaan jaagt een dicht regengordijn voor zich uit. De meeste huizen worden van hun daken beroofd of geheel tot puin gemaakt en alles waar de wind vat op heeft wordt verbrijzeld. Na den storm is alles een toonbeeld van ver woesting. Soms vallen honderden men schen als slachtoffer. Plotseling gaat de storm liggen en houdt de barometer-daling op maar na' weinige minuten breekt de orkaan uit den tegenovergestelden kant los terwijl de barometer met ongekende snelheid begint te stijgen. Daarna woedt het noodweer nog urenlang om de verwoes tingen to voltooien, doch ten slotte komt do atmosfeer weer tot rust. Do Amerikaanscho meteorologische dienst is geheel ingericht om voor de komst van een wervelstorm te waarschu wen. Zoodra de eerste aanduidingen uit de scheepsberichten binnengekomen zijn tracht men daaruit de richting waarin en de snelheid waarmede do storm zich voortbeweegt., vast te stellen en geeft dan de eerste waarschuwings-bcrichton aan de eilanden, die hot eerst door den orkaan bezocht zullen worden. Van uur tot uur wordt de voortbeweging van den orkaan nagegaan en worden de waar schuwingen tot verder West- en Noord waarts gelegen gebieden uitgebreid. Do/.o waarschuwingen worden vergemakkelijkt door de omstandigheid, dat do orkaan met een vrij regelmatige snelheid voort- rukt en daarbij een baan volgt, dio ge woonlijk ver vooruit vnstgestold kan worden. De waarschuwingen zijn dienten gevolge zeer betrouwbaar cn dc bevol king weet dan van tevoren wanneer do storm zal beginnen. De orkaan beperkt zich moestal tot een betrekkelijk klein gebied, waar over hij op een zelfde oogenblik hoerscht. Binnen dit gebied beweegt zich de lucht met orkaanachtige snelheid rondom het centrum van een zeer diepe depressie. Vandaar de naam kring- of werve'sterm. In West- Indië heetcn deze Htormcn cy clonen terwijl do hier te lande nog al eens (ten onrechte) gebruikte naam ty phoon eigenlijk behoort te worden t ego- past op de wervelstormen dor Philip- pijtiKche eilanden. Nu en dan neemt een wervelstorm zijn weg over de Grooto Antillen naar do Golf van Mexico maar de zwaarste stormen volgen bij voorkeur de hierboven genoemde route, terwijl enkelen op bet vasteland terecht komen en dan spoedig uitsterven. (Nadruk verboden). oordecling tot zes maundon gevange nisstraf. Mr. L. Weijl uit Leiden voor H. pleitend, meende dat verdachte's schuld niet is ko men vast te staan. Er is geen causaal ver band tusschen zijn manier van rijden en het ongeval, zoodat spr. tot vrijspraak con cludeerde. Vonnis over 14 dagen. VERKEERSONGELUK ONDER ZEGWAART. Zesjarig meisje doodgereden. Op Zondag 21 Juli j.l. heeft op den weg Zcgwaart-Bcnthuizen een ernstig auto-on geval plaats gehad, waarvan een jong niet je Willeinijntje G„ oud 6 jaar, dat op dien weg liep het slachtoffer is geworden. Verdacht van dood door schuld, stond gisterenmiddag voor dc Haagsche recht bank terecht do 28-jarigo chauffeur J. H. uit Hazerswoude. Uit het getuigenverhoor bleek, dat ver dachte als bestuurder van een mclkauio uit de richting Benthuizen kwam aanrij den, zich bevindende op den linkerkant van den weg. Uit de tegenovergestelde richting kvvamon eenigo wielrijders, waar voor II. naar rechts uitweek. Bij deze ma noeuvre heeft hij twee meisjes die op den berm van den weg liepen, met do achter zijde van den auto geraakt. Een van do kinderen, het bovengonoemde meisje is. naar dr. Hulst uit Leiden verklaarde, nan do gevolgen van deze aanrijding overleden. Eenige ooggetuigen verklaarden, dat do chauffeur, na het ongeluk veroorzaakt te hebben, hard is doorgereden. Verdachte, door den president onder vraagd zijnde, zcide van geen aanrijding te weten. Wel heeft hij kindoren gezien, nadat hij geslipt was. Door den vader van het slachtoffer word een civiele vordering ad 50 ingediend, waartegen verdachte zich niet verzette. Het O.M. zeide, dat H. zóó gereden heeft op een weg, welke .hij wist dat slecht was, met een wagen, die 3.20 M. lang cn 2.10 M. breed is, dat de auto van den eenen kant naar den anderen kant sprong. Verdachte heeft niet gereden, doch gejakkerd, waar door ongelukken op een gegeven oogenblik niet te vermijden waren. 8pr. vroeg schul digverklaring van H. en diens vcroordee- ling tot vier maanden gevangenisstraf. Mr. H. P. van Heijst uit Alphen betoog de, dat hier vrijspraak moest volgen, subs, vroeg spr. oplegging van een geldboete of een voorwaardelijke straf.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9