MAANDAG 26 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 LUGDUNUM—NAALDWIJK 5—1. Lugdunum heeft op het keurig aange legde terrein van de B. V. L. O. aan de Zoeterwoudsche Singel haar eerste trium- phen gevierd. Tot vijf maal toe moest de keeper-invaller van het Ned. elftal Veenendaal het leder langs zich laten glippen. Onhoudbaar waren enkele scho ten geenszins, maar gezien zijn gekwetste rechterhand, kon deze Naaldwijksche doelverdediger niet zijn volle talenten ten toon spreiden. Yoor de rust waren de gas ten een voortdurend gevaar voor keeper Yan der Berg. Niet onaardig combinee rend wringt de voorhoede zich geregeld door de verdediging, zelfs forceert zij de eerste corner, die van der Berg tot nihil verwerkt. Een vlot spel is bij de groen- witten-voorhoede nauwelijk te ontdekken, de middenlinie is geen stuwende kracht, geen wonder dat op een moment Bekke ring corner moet trappen om de Naaldwij- kers niet met een doelpunt te vereerem Tijdens de doel worsteling brengt de Graaf de hoog noodige redding. Koolloos en Weerlee maken een gunstige uitzondering, deze jonge spelers verrassen meermalen Veenendaal, doch zij verkeeren telkens in buitenspel-positie. Heerlijk ketst 'n Naald wijkbal tegen de bovenlat, om direct daar na keihard naast te gaan. De „Naaldsche" zijn niet weg te slaan, ze ruiken een goal, tot driemaal toe wordt corner geblazen, het succes blijft achterwege. Een pracht- schot van de Roo wordt klem door Veenen daal gehouden. Van weerszijden worden alle pogingen in het we Pk gesteld om voor de rust nog te scoren, maar het blijft tot de thee 00. Na de hervatting is er ongeveer 6 minu ten gespeeld of de gasten laten het eerste experiment zien, en ongenaakbaar vliegt het eerste goaltje langs onzen Leidschen keeper (01). Dit is voor Lugdunum het sein om de motor wat sneller te laten loo- pen met het dankbare gevolg, dat vanaf den aftrap Koolloos den gelijkmaker op sublieme wijze scoort (11). Verrassende wendingen en tempo komt er in 't groen- wittenspel. De Graaf tipt naar Pauwtje, een snelle ren en Veenendaal telt 21. De jeugdige Weerlee maakt nog geen seconde daarna 31. Naaldwijk voet zich geslagen, wanneer de Boo op intelligente wijze de soore hooger brengt op 41. Uit een vrije trap maakt Weerlee 51. De laatste stuip trekkingen bezorgen Naaldwijk nog een penalty, die meters wordt naast geschoten Dan is het einde daar, en heeft Lugdunum den tweeden wedstrijd gewonnen. HOEK VAN HOLLAND—A. S. C. 5—2. Hoewel de thuisclub reeds vrij spoedig na den aanvang de leiding nam was A. S. C. toch geenszins de mindere van Hoek van Holland. De aanvallen der Leidenaars waren zelfs talrijker en beter van opzet, maar gelijk steeds bij A. S. C. ontbrak voor het doel de „finishing touch", en zoo maakte Bra kei gelijk, nadat Tissing en Son- da.g hadden gemist (1—1). A. S. C. bleef het beste van het spel behouden en toen Van der Putten terugspeelde op De Jongh, doelpuntte deze met een hard en laag schot (12). Daarna heeft A. S. C. nog een paar goede kansen gehad, o. a. Janssen voor open doel, maar de Leidenaars had den geen geluk want telkens weer ging de bal rakelings naast of over. Een uitval van Hoek van Holland bracht den gelijk maker. (22). Na de rust blijkt al dadelijk, dat enkele A. S. C.'ers, oa. Stephanus die Tjiam op de backplaats verving, zijn uitgespeeld en het niet tegen de hard zwoegende gast- heeren kunnen volhouden. De eerste twin tig minuten is Hoek van Holland dan ook volkomen in de meerderheid, wat een 42 voorsprong oplevert als Josson in eigen doel trapt, nadat de blauw witte centervoor den stand op 32 had gebracht. Daarna werkt A. S. C. zich los en enkele goede aanvallen volgen, waarbij het doel van Hoek van Holland op merkwaardige wijze aan doorboring ontkomt. Tegen het einde veroorzaakt ontijdig uitloopen van Westen het vijfde doelpunt der blauw witten. ALPHIA—D.V.C. 6—1. Alphia wint den toss en kiest den-sterken wind mede. D.V.C. trapt af maar Alphia neemt het leder over en binnen een paar minuten verdwijnt het leder uit een voorzet van Koopman in het net. (10). A?phia blijft aanvallen, onderbroken door snelle uitvallen van D.V.C., doch de Alphia- verdediging weet dan tijdig in te grijpen. De thuisclub neemt het spel weer in han den. Zwaan plaatst goed voor, waarop Bouthoorn den bal in het net loopt (20). Even later scoort Alphia no. 3, wanneer Zwaan weer voorzet en het leder via het hoofd van den zelfden speler in het net ver dwijnt (3-^0). D.V.C. komt bijna niet meer over de helft. Bij een algemeene aanval der thuisclub lost Rummerman van verre een schot, dat doel treft (40). Vervolgens maakt Pijpers van af de rechtbinnenplaats er 50 van. In het verdere gedeelte voor rust blijven doelpun ten uit. In de tweede helft vertoont Alphia een goed openspel en blijft overwicht uitoefe nen. Alphia begint dan eenigszins te ver flauwen, waardoor de bezoekers meerdere malen in den aanval komen, maar hun voor hoede kan het net niet vinden. Als de Al- phia-keeper uit zijn doel is geloopen, weten de beide D.V.C.-voorwaartsen niet beter te doen dan naast te schieten. Eindelijk weet J. v. d. Meer bij een aanval der bezoekers, den achterstand te verkleinen. Hierdoor aangemoedigd hervat D.V.C. hare aanval len, doch Van Zanten en de Jong laten zich niet passeeren. P. Bouthoorn moet wegens kramp het veld verlaten en wordt vervan gen door Mulder. Alphia komt tegen het einde weer in den aanval en weet uit een voorzet van Koop man nogmaals te doelpunten (61), waar mede einde komt met een verdiende over winning van de thuisclub. BODEGRAVEN—CELERITAS 3—5. Ook de tweede thuiswedstrijd van Bode graven heeft niet het verwachte succes kunnen opleveren, daar ditmaal van het Haagsche Celeritas met 53 werd verloren Na eenige wederzijdsche verkenningen nam de thuisclub na 12 minuten de leiding met een fraai doelpunt van A. Boelen. Hoewel Bodegraven iet-s sterker was, ge lukt het den gasten na een snellen door braak door den rechtsbuiten gelijk te ma ken, terwijl kort daarop een fraaie voorzet van denzelfden speler door den linksbin nen werd ingeschoten en Celeritas met 21 leidde. Met dezen stand werd gedraaid. Na de hervatting was het wederom A. Boelen, die een goed door zijn broer aan gegeven bal keurig inschoot 22. Dan trekt A. Boelen er geheel alleen tusschen uit en scoort meesterlijk zoodat de thuisclub met 32 leidt. Dit succes heeft even een ople ving in de Bodegraafsche gelederen tenge volge, hetwelk helaas maar kort duurt. Celeritas neemt het spel geheel in handen en de verdediging van Bodegraven krijgt het zwaar te verduren. Enkele snelle door braken en enkele fouten in de verdediging van Bodegraven worden noodlottig en ge leidelijk weten de gasten de score tot 35 op te voeren, waarmede het einde komt. Scheidsrechter Koppenol leidde den niet moeilijken wedstrijd uitstekend. U. V. V. Ill—Bodegraven II 7—1. Nog slechter bracht het tweede elftal van Bodegraven het er af door in Utrecht van U. V. V. III met niet minder dan 71 te verliezen Na een half uur spelen verkrijgt U. V. V. vrij gemakkelijk de leiding, doordat Oostveen keihard in eigen doel kogelt. Bo degraven laat zich hierdoor iets ontmoe digen en de thuisclub weet de score tot 30 op te voeren. Na de hervatting is Bodegraven gerui- men tijd in den aanval en al vrij spoedig scoort de dinksbinnen een tegenpunt 31. U. V. V. weet tenslotte haar voorsprong tot 71 op te voeren, met welken stand het einde komt. SCH00LWEDSTRIJDEN VAN A. S. C. Een enkel regenbuitje heeft niet kun nen verhinderen, dat ook de tweede ronde van de A. S. C.-schoolwedstrijden een vlot verloop heeft gehad. Althans wat de wed strijden zelve betreft. Maar helaas dient vermeld, dat de sportiviteit wel eens in het gedrang kwam. Was het de vorige week „Kennis is Macht", dat wegens het laten uitkomen van een ongerechtigd spe ler van verdere deelneming moest worden uitgesloten we nemen aan, dat hier geen kwade trouw in het spel was dit maal was het de school De Reuver, die de brutaliteit zoover dreef door zelfs meerdere jongens te laten deelnemen, die nooit de school hadden bezocht en welks aanvoerder daarvan volkomen op de hoog te was. Dat zijn staaltjes van onsportiviteit welke in A. S. C., en zeker niet in school- wedstrijden, waarvan een propagandis tische kracht voor het voetbalspel be hoort uit te gaan, niet worden geduld. De uitslagen va-n Zaterdag luiden: Omden L. D'. wisselbeker: AmbachtsschoolGem. H. B. S. 04 GymnasiumGem. Kweekschool 02 School HibmaOhr. Kweekschool 00 Kweekschool wint door strafschoppen. Instr.makersSchool Snijders 51 V erliezersto urnooi Ohr. H. B. S.Mathesis A 50 (reglementair) R.K. H. B. S.Soh. Bloemink 21 Mathesis B. plaatst zich in den halven eindstrijd; de school De Beuver is uitge sloten. Het programma voor Zaterdag a.s. is als "volgt: Omden L. D. wisselbeker: Halve eindstrijden: 2 uur: Gëm. H. B. S.Gem. Kweekschool 3.15 uur: Chr. Kweeksch.Instr.makers. V erliezerstournooi Halve eindstrijden: 2 uur: Chr. H. B. S.B.K. H. B. S. 3.15 uur Avondsch. v. LeeuwenMathesis B Alle wedstrijden duren tweemaal een half uur. DUITSCHLAND— ZWEDEN 4—3. 30.000 toeschouwers woonden gisteren in het Stadion te Neurenberg ter gelegenheid van de Gustaaf Adolfherdenking de inter nationale voetbalwedstrijd tusschen Duitsch land en Zweden bij. Duitschland had bij rust de leiding met 31. Eindstand 43 voor Duitschland. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen der Zaterdag gespeelde Engelsche wedstrijden zijn: Eerste afdeeling. ArsenalE verton 21 BirminghamBlackburn Rovers 31 Chelsea-Newcastle United 01 Huddersfield T.Wolverhampton W. 32 Leicester C.Middlesbrough 11 LiverpoolBolton Wanderers 01 Manchester CityBlackpool 51 PortsmouthAston Villa 24 Sheffield Wedn.Sheffield Un. 02 SunderlandDerby County 33 W. Bromwioh Alb.Leeds United 01 Tweede afdeeling. BradfordNotts Forest 31 BurnleyCharlton Athl. 01 BuryLincoln City 22 Grimsby TonnTottenham H. 32 Mill wallFulhain 21 Notts CountyBrad fort City 20 Oldham Athl.Manchester Un. 11 Port ValeChesterfield 13 Preston N. E.Stoke City 91 SouthamptonWest Ham Un. 43 Swansea TownPlymouth A 01 KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. De uitslagen. Eerste klasse. West N.-H.: Koog ZaandijkSwift 2 1; WesterkwartierDDV 63; Olympia DVD 6—3; Bl. Wit^DTV 6-2. West Z.-H.:HKV—Rozenburg 4—2; Ons EibernestDKC 3—2; Het ZuidenFluks 30; DeetosRegenboog 61. Oost: EckaOnder Ons 31; Rapidi- tasHellas 31; NviomagumBe Quick 31; AchillesWit Blauw (24/9) 7—2; Rig- ter9bleekDOS 1—3; AKC—NAAS 13; Ons Clubje 51. Noord: NIC-BKC 3-2. HET ZUIDEN—FLUKS 3-0. Als scheidsrechter Van Dijk het aanvang- signaal geeft loopt de thuisclub aanstonds hard van stapel. Het Zuiden neemt het- spel aanvankelijk geheel in handen, want bij Fluks wil het samenspel slecht vlotten. De Fluks-verdediging krijgt het hard te ver antwoorden en na 10 minuten wordt bet haar te machtig: Beverdam weet van een goede kans te profiteeren en geeft de thuis club de leiding (10). Na dit eerste doel punt verandert het karakter van den wed strijd slechts weinig. De Rotterdammers behouden een overwicht, dat nu en dan door een uitval van Fluks wordt onderbro ken. Na een half uur zorgt Van Roon voor het tweede doelpunt (20), met welke stand de rust wordt aangekondigd. In de tweede helft kan Het Zuiden het, door ondoordacht aanvalsspel voorloopig niet tot verdere doelpunten brengen. Fluks raakt langzamerhand wat thuis op het zware veld en af en toe brengen de Leide naars het Rotterdamsche doel in gevaar. Doch Meylink c.s. schieten onzuiver, zoo dat tegenpunten uitblijven. Ook van de kant van het Zuiden worden de aanvallen slecht afgewerkt. Pas in de allerlaatste mi nuien weet Blok in te schieten, zoodat de wedstrijd met 3—0 eindigt. ZEILEN DE NA-BRASEM. Zaterdag en Zondag hebben op het Braassemermeer de sluitingswedstrijden, meer bekend onder den naam „Na-Bra sem" plaats gehad. Er was een verras send groote deelname, terwijl er een sterke wind woei, welke op sommige mo menten wel eens wat al te sterk was, zoo dat eenige deelnemers averij bekwamen of water binnen kregen. Over het algemeen waren het echter buitgewoon spannende wedstrijden, welke een waardig slot van bet seizoen op het Braassemermeer vorm den. Zaterdagmiddag start-ten alleen de U- klasse en de Regenbogen, resp. met 4 en 8 deelnemers, een flinlke bezetting dus. De uitslagen luiden als volgt: U-klasse. 1. Walta st. en eig. C. A. Ver- maat 1.32.10; 2. Benati II st. en eig. Fe- nenga 1.33.40. Regenbogen: 1. Steur TI eig. st. L. van der Steur 1.44.09, 2. Hollandia eig.-st. C. van Staveren 1.46.20, 3. Braassemermeer eig.-st. H. Nathan 1.46.37. Zondagmorgen was het stormachtig, zoodat in versohillende klassen o.a. in de Regenbogen verschillende slachtoffers vielen. Het Bestuur van de Vereeniging was echter zoo actief 'geweest eenige mo torbooten achter de schepen aan te s-turen teneinde op alle eventualiteiten voorbe reid te zijn. Eenige malen is hulp verleend terwijl ernstige ongelukken niet voorkwa men. z Uitslagen: le race: U-klasse: Walta in 1.25.01; 2. Benati II in 1.24.48. Regenbogen: 1. Braassemermeer 1.32.07; 2. Lies 2 1.34.35, eig. st. P. Ohieffier; 3. WarmeJda 1.34.57. D-klasse: 1. Atalanta st. eig. Fles 1.32.51 2. Amcarthine st.-eig. Pieck, st. van Wijk 1.36.13. 12 M2. klasse 1 Wikkerdewik 2.01.55 eig.-st. Fokkiga. Overige niet aangekomen. 12 voetsjollen: 1. Daphnia 0.58.53 Borger- hof-Mulder; 2. Flits 1.04.14. Gem. Klasse: 1. Harlequin 1.31.40 st. eig. Jongkind Aalsmeer. Namiddag-races. U-klasse: 1. Walta 1.20 AO, 2 Cop pel stock 1.12.31. Regenbogen :1. Steur II 1.30.37; 2. Hol landia 1.30.55; 3. Lies II 1.32.08. D-klasse: 1. Amcartine 1.33.13; 2. Ata lanta 1.33.25. Totaal-uitslagen: U-klasse: 1. Walta en 2 Benati II. Regenbogen: 1. Hollandia, 2 Lies II en 3 Steur II (de laatste 2 na loting). D-klasse: 1. Atalanta en 2. Amcarthine. Na afloop van de wedstrijden reikte de voorzitter, de heer J. N. van der Meer, de prijzen uit, waarbij hij met recht mocht wijzen op het groote succes, dat deze sflui- tings wedstrijd en voor de vereeniging opge leverd hebben, terwijl hij de hoop uitsprak dat het volgend jaar de animo weer even groot zal mogen zijn. BILJARTEN NEDERLANDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd S. D. O. a S. D. O. b voor de comp. C. Schouten S.D.O. b 144 I. Mazurel S-D.O. a 176 N. B. B. luidt: 81 26 16 3.11 176 26 27 6.76 R. Kantebeen J. Slimmers 132 116 128 116 45 45 15 15 2.84 2.57 J. N. G. Sierat 114 90 90 90 44 44 11 10 2.06 2.06 A. J .Kantebeen F. H. 97 80 97 68 31 30 13 12 3.12 2.26 S. D. O. a 2 en S. D. O. b 0 punten. ZWEMMEN DE AMSTEL-WEDSTRIJD. Onder groote belangstelling vond Za terdagmiddag in den Amstel met als start en finish de Berlagebrug de na tionale zwemwedstrijd plaats over 1 K.M., georganiseerd door de Metro Gold- wyn Mayer Film Cy in samenwerking met de directie van Cinema Royal, ter gelegenheid van de eerste opvoering in Nederland van de film Tarzan, de Aap- mensch, waarin de hoofdrol vervuld wordt door den bekenden Olympischen zwemmer en wereldkampioen Johny Weismuller. De uitslagen luiden als volgt: Dames: 1. Mej. Breukel, O. D. Z. Rot terdam, 15 min. 59 sec.; 2. Mej. de Groot H. D. Z. Amsterdam, 16 min. 21 sec.; 3. Mej. Husken, A. D. Z., 17 min. 15 sec. Heeren1. Kemper, Z. C. G. Gronin gen, 14 min. 14 3/5 sec.; 2. Wegenaar, A. Z. Amsterdam, 15 min. 46 4/5 sec.; 3. Zeegers, A. Z., 15 min. 51 3/5 sec.: 4 G. Hensbergen, Haarlem, 15 min. 52 sec.; 5. Zeeman, Haarlem, 16 min. 15 2/5 seconde. De Tarzan-Jo'hny Weismuller bekers werden dus gewonnen door mej. Breu kel en den heer Kemper. WATERPOLO H. Z. EN P. C. PROMOVEERT. In de zweminrichting „De Regentes" te Den Haag vond gisteren de promotie wedstrijd H. Z. en P. C.G. Z. C. voor do eerste klasse van de waterpolo-com- petitie van den N. Z. B. plaats. Door een 53 zege van de ontvangen de vereeniging promoveerde de H. Z. en P. C. naar de le klasse van haar stadge- noote Z.( T. A. N. WIELRENNEN DE 3DE ELF-DORPEN-TOCHT OM LEIDEN. Meer dan 750 deelnemers. De inschrijving voor den derden Elf- Dorpen-Toeht om Leiden, welke afstands- rit voor wielrijders op Maandag 3 October a.s. des morgens te 8.30 uur vanaf het caf „Oud-Hortuszicht" Witte Singel 69 te Leiden zal afrijden, is een reoordsuoces geworden. Kwamen voor den eersten Elf-Dorpen- Tocht om Leiden, in 1912 gehouden, 378 in schrijvingen binnen en meldden zich in 1922 voor den 2den Elf-Dorpen-Tocht om Leiden 496 liefhebbers aan, thans hebben 758 personen zich voor den 3den Elf-Dorpen Tocht om Leiden doen inschrijven. De verdeeling is 124 dames en 634 hee ren. Onder de deelnemers bevinden zich: 10 leden van de Politie Sport Ver. „Wasse naar"; 10 leden van A. S. C. te Zoeter- woude; 11 leden de Ohr. Sport. Ver. Sparta to Oegsbgeest; 11 leden van de Leidsche Reddingsbrigade; 12 leden van de Chr. Sport Ver. D. O. S. te Alphen aan den Rijn; 13 leden van het N. P. V. Groep III Leiden; 13 leden van het Nat. Jongeren Verbond Afd. „Leiden"; 14 leden van de D. G. en A. V. „Brunhilde"; 14 leden van de Chr. J. M. V. „Oude Vest'; 15 leden van de Voetbalclub U. V. S.; 15 leden van de Turnclug „Aquaduct"; 16 leden va.n de L. V. en A. V. „Fides Pacta"; 16 leden van de Leidsche Esperantisten; 17 leden van de Sport Ver. „Klimop"; 17 leden van de Korfbalclub „Fluks"; 23 leden van de Leidsche Wandel Sport Ver.; 24 leden van de Chr. J. M. V. „Levendaal"; 25 leden van de Wielerclub „Swift"; 27 loden van de Ver. A S. C. Leiden; 35 leden van de R. K. Sportclub „De Bataven"; 59 leerlin gen van de Ambachtsschool; 76 leden van de R. K. Sportclub „Rood-Wit". Als extra prijzen mocht de commissie ontvangen: van het Gemeentebestuur Lei den verg. zilv. medaille; van het gemeen tebestuur Oegstgeest verg. zilv. medaille; van het gemeentebestuur Warmond verg. zilv. medaille; van het Leidsch Dagblad zilv. medaille; van de Leidsche Courant zilveren Lauwertak; van de Nieuwe Leid sche Courant zilv. medaille; van de N. V. v.h. Batteljee en Terpstra, beker; van de Fa. J. W. Öahen, beker; van W. v. d. Laan Voorz. 3 October Ver., zilveren medaille; van de N.V. Eduard IJdo, groote en kleine zilv. medaille; van Mr. J. W. Woldringh v. d. Hoop Burgemeester van Katwijk, zilv. medaille; van het Leidsche Studenten corps, zilv. medaille; van de Ver. van Vrouw. Studenten te Leiden, zilv. medaille van de Ver. tot bev. van het Vreemdelin genverkeer afd. Leiden, zilv. plaquette; van den Ned. Bond v. Lioh. Opv. afd. Lei den, zilveren medaille; van de Leidsche Ren en Tour. Ver. „Swift", bronzen pla quette; van het Nat. Jongeren Verbond- afd. Leiden, zilv. medaille; van do Neutrale Middenst. Ver. te Leiden Zilv. medaille; van de Middenst. Centrale te Ledden zilv. medaille; van de Sociëteit „Unitas", zil veren medaille. Vermelden wij nog, dat voor hulp bij eventueele ongevallen de he-er Dr. A. J. Kors den rit per auto zal volgen, en dat onder de deelnemers 20 jongens, herken baar aan een armband, aanwezig zijn, die bij rijwieldefecten hulp zullen verleencn. AUTOMOBILISME COUREUR GEDOOD OP BR00KLANDS- BAAN. Gedurende een wedstrijd over 500 mijlen van de Br. Racing Drivers Clubs is op de Brooklandsbaan een Bentley-wagen gere den door Clive Dunfee, verongelukt. De coureur was onmiddellijk dood. ATHI.ETIEK NIEUW WERELDRECORD K0GELST00TEN. De tweedaagsche athletickwedstrijd tusschen Tsjecho Slowakije en Polen te Praag leverde reeds op den eersten dag en nieuw wereldrecord op, en wel in het kogelst-ooten. Douda (Tsjecho Slowakije) stootte den kogel 16.20 Meter ver. het geen een nieuw wereldrecord beteeken- de, Na den eersten dag leiddo Tsjecho Slowakije met punten voorsprong. Do belangrijkste resultaten luidden: Hoogspriugon Blatzwek (Tsj. SI.) 1.95 Meter. 5000 Meter hardloopen: Kozo- cinsky (Polen) 15 min. 12 sec. 100 Meter: Heydick (Tsj. SI.) 11.2 sec. 800 Meter: Kutszmicki (Polen) 1 min. 59.8 sec. PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren op Duindigt gehouden courses luiden als volgt-: Odeonprijs, prijzendravcrij le klasse over 2060 Meter: 1. Permenio, eig. L. Ensing; 2. Saffier, eig. P. Kramer. Oranjeprijs, ren op de vlakke baan over 1000 Meter: 1. Elass, eig. Dr. J. Hoffmann; 2. Maelstrooin, eig. A. Rietkerk Jr. Olympiaprijs, prijzendraverij 2o en 3o klasse over 2910 Meter: 1. Victoria, eig. G. Wisker; 2. Slavin, eig. Stal Birkhoven. Elfde Heerrijdersprijs, handicapdraverij le klasse over 2000 Meter: 1. Diamant Bleu eig. C. F. Ockhorst; 2. T. Akista, eig. J. Vrijlandt. Ontarianprijs, ren op de vlakke baan over 2100 Meter: I. Tulliseumoy, eig. W. Jochems; 2. Marialva, eig. R. L. Portoear- rero. Klein Criterium, handicap-draverij 4o klasse over 3300 Meter: 1. Ul.v.sse-s, ieg. Pk G. In 't Veld; 2. Voici, eig. B. F. v. d. Burg Onderlinge Snelheidsproef voor rijpaar den over 800 Meter: I. Serie Dames: 1. Ali- 'bri, berijdster mej. J. C. Gerritzen; 2. Sou- moulou, berijdster mej. E. Jongoneel. De serie voor heeren verviel. GYMNASTIEK Sportvereeniging „Jeanne d'Arc". Het bestuur van bovengenoemde vereeni ging deelt mede, dat voor do gymnastiek lessen, die Woensdag beginnen in de school D ui venbod os t raat de ingang is in de 3 Octo- berstraat. De indeeling der lessen is aan de leden bekend gemaakt.. POSTDUIVEN „De gevleugelde vrienden" (Wassenaar). Zondag hield do P.V ,,Do Gevleugelde Vrienden" te Wassenaar een wodvlucht met oude en jonge duiven vanuit Mons (Bog) afstand 190.622 K.M. De duiven werden in vrijheid gestlcd tc 8 uur met Zuiden wind. De eerste vogel bereikte het hok te 9 uur 59 min. 27 sec. de laatste prijswinnende vo gel te 10 uur 6 min. 11 sec. De uitslag was: le J. II. Grocneveld, 2o J. P. Bredcrode, 3e, 7e, Sc, 9e C. Versteeg Jr., 4e K. Scheffer, 5e K. I. Waasdorp, 6o A. Groeneveld. LUCHTVAART JAPANSCHE 0CEAANVLUCHT. Zaterdagmorgen 5 uur 35 is van liet vlieg veld te Samoesjira (Jaj>an) een vliegtuig opgestegen, bemand met den piloot Eisjiro Ba-ba, den waarnemer Hianma en den mar conist Inosjita. Do vliegers .stolden zich ten doel, over het Noordelijk deel van den Stillen Oceaan naar San Francisco te vlie gen, waarbij zij te Nome in Alaska een tusschenlanding wilden maken. EEN NIEUWE MOTOR VOOR DE „GRAF ZEPPELIN". Bij de Miinchener-Augsburgcr Moschi- nenfabriken te Augsburg is de nieuwe 1000 P.K. kogelmotor die als proefmotor in het luchtschip „Graf Zeppelin" zal wordon ingebouwd, gereed gekomen. Op het oogen- blik loopt do motor in de machinezaal van de M. A. M. proef. Na langdurige studie is men er in geslaagd een ruw-olicmotor te bouwen die zoo wol wat omvang, ge wicht als capaciteit en prestatie betreft met den vergassingsmotor in elk opzicht is te vergelijken. Voor de luchtvaart lean deze vooruitgang van groote beteekenis zijn aangezien ruwe olie in tegenstelling tot benzine en do an dere tegenwoordig gebruikte brandstoffen, niet explosief en veel minder ontbrand baar is. Tijdens een storm verongelukt? Nader wordt uit Tokio gemeld: Men koestert groote ongerustheid over het lot vian de drie Japansche vliegers. Sedert 15 uur heeft men niets meer van hen verno men. Toen zij over de Kocrilcn vlogen, woedde daar een storm. liet vliegtuig bad een draadlooze installatie aan boord.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7