A MAANDAG 26 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 LEIDEN—WILHELMUS 1—3. Leiden speelde gisteren zijn eersben oom petitie wedstrijd tegen het sterke Wilhel mus uit Voorburg, dat in de vorige oom petitie zulk een goed figuur maakte. Lei den kon er dus zeker van zijn een zware wedstrijd tegemoet te gaan. Het is voor de Leidenaren een zware wedstrijd geworden, die gewonnen had kunnen worden indien na de rust geen inzinking was gevolgd. Hoofdzakelijk daardoor heeft Wilhelmus den strijd gewonnen, dank zij twee doel pun ten, die in deze periode werden gemaakt. Om 2 uur stellen de ploegen zich als volgt op: Wilhelmus Tolido Drie! v. Kleef J. Verkerk H. Verkerk W. Thoms J. Thoms Beijersbergen Westgeest Oabooter Stigter B. Goddijn W. Goddijn N. Stokkermans D. Kerkvliet S. Brakel J. Lek F. Goddijn H. v. Te ijlingen H. Goddijn J. Pom po W. Kraan Leiden Er staat een sterke wind dwars over het veld. Leiden wint den toss, zoodat Wilhel mus aftrapt. Na een korte aanval van Leiden komt Wilhelmus in den aanval. Een goede Leiden-aanval wordt besloten met een schot van W. Goddijn, dat juist over gaat. Na 10 minuten mist een der Lei- den-backs bij een Wilhelmus-aanval, waar van de midvoor gebruikt maakt om den bal kalm in den hoek te deponeeren (01) Wilhelmus is iets sterker en komt spoedig terug. Een prachtig genomen oorner wordt even goed weggekopt. De Leiden-aanvallen stranden op een hechte verdediging, een corner wordt achter geplaatst. Bovendien zet Wilhelmus met succes den buitenspel- val open. Bij een goeden aanval zet B. Goddijn keurig voor na den bal te hebben vrijgespeeld en W. Goddijn plaatst den ba.l keurig in den hoek (11)'. Leiden komt dan aardig los en;ook het Wïlhelmus-doel komt in gevaar. Eenmaal bij een vrije trap op het Leiden-doel stopt Kraan het prach tige hoekschot, terwijl Pompe den bal ver der wegwerkt. Leiden is nu steeds iets in de meerderheid. Enkele malen ontsnapt het Wilhelmusdoel aan een doorboring. Tot aan de rust komt Wilhelmus dan met een serie verwoede aanvallen, die echter geen resultaat opleveren. Vlak voor de rust krijgt Wilhelmus zelfs nog een pe nalty te nemen die hard tegen de lat komt. Direct daarna fluit de sdheidereoh- ter rusten. De stand is 11. Ook na de rust zit Wilhelmus er direct weer goed op. Na een minuut of vijf krijgt de rechtsbinnen den bal vrij en scoort on houdbaar in den linkerhoek (12). Zij ko men al weer spoedig terug en zijn nu be slist sterker. Voortdurend zitten zij nu voor het Leiden-doel en even later moet cle Leiden-keeper alweer visschen (13). De Wilhelmus-aamvallen worden dan weer door enkele goede Leiden-aanvallen onder broken maar de schoten gaan naast of over. Met de overige heeft de keeper geen moeite. Toch is het Leiden-doel dikwijls in gevaar. Bij een Leiden-aanval haakt een der Wilhelmus-achterspelers, waardoor een goede kans verloren gaat. De vrije schop levert niets op. Het spel gaat dan eenigen tijd gelijk op. De aanvallen van Leiden worden beter, maar de afwerking laat nog al te wenschen over, zoodat doelpunten uitblijven. Enkele goede aanvallen van Leiden stranden ook nog op buitenspel B. Goddijn krijgt nog eons een goede kans maar schiet juist over. Gedurende het laatste kwartier is Lei den voortdurend in den aanval, maar niets levert resultaat op. De buitenspel val van Wilhelmus verhindert elk succes en in laatste instantie is de keeper niet te ver murwen. B. Goddijn krijgt enkele goede kansen, maar hij talmt te lang en de kan sen gaan verloren. Zoo verstrijkt de tijd, zonder dat er verandering komt in den stand. Als de scheidsrechter einde blaast heeft Wilhelmus met 31 gewon- DIOC. HAARL. VOETBALBOND. K. F. C. Als om 2.30 wordt begonnen met de wedstrijd K. F. C.Telingen 3 ontwikkelt zich direct een vlug spel. De geel-zwarten ondernemen gevaarlijke aanvallen, met gevolg dat het al gauw 20 is, Teylingen zit ook niet stil dooh kan het niet tot doelpunten brengen. Na de rust doelpunt de linksbuiten van K. F. C. direct. Een tegenpunt van de be zoekers wordt ten onrechte niet toegekend Spoedig hierna wordt er nog drie maal ge doelpunt, zoodat de wedstrijd met 60 in het voordeel eindigde van K. F. C. Teylingen Jun.K. F. C. Jun. 41. R K. S. V. „S. M. C." 't Is voor S. M. C. I gisteren een succes volle dag geworden door, in de seriewed strijden van „St. Bavo" eerst niet 2^—0 van die club, later door met 21 van N.V.S. I te winnen. Daardoor werd de eerste prijs behaald in den vorm van een prachtigen zilveren beker. De jongens van het eerste hebben die ook ten volle verdiend door hen harde werken vooral in de tweede wed strijd. We hopen S. M. C. I nog meerma len zoo in actie te zien, dan gaan we met vertrouwen de competitie tegemoet. Deze begint Zondag 2 Oct. met den wedstrijd V. V. L. I-S. M. C. I. Indien spelers verhinderd zijn te spelen geven zij daarvan 2 maal 24 uur voor den wedstrijd kennis aan hun aanvoerder wel ke onverwijld den secretaris der elftal commissie, in ca su den heer Ja v. Grieken, inlicht. Bij niet navolging dezer verplich ting volgt de daarvoor vastgestelde boete. In het vervolg wordt er door werkloozen, uitsluitend leden, Dinsdags cn Donder dagsmiddags geoefend. Zaterdags voor al len; telkens vanaf 2 uur. „De ouders doen beslist verkeerd, wanneer zij hun kinderen toelaten in z.g. vereenigingen van Katholie ken, die door den Bisschop niet ge wild zijn". Mgr. AENGENENT. R. K. Sportver. „St. Bernardus". Gisteren heeft het eerste elftal de oom petitie goed ingezet, door het winnen van de eerste wedstrijd. Als gast hadden zij „Teijlingen" II uit Sassenheim, dat met een nederlaag van 42 huiswaarts keerde. Als den scheidsrechter te 2.30 uur begin nen blaast, heeft St. Bernardus den toss gewonnen, en speelt voor zon en wind. Spoedig wordt het Teijlingendoel onder schot genomen, met gevolg dat, hoewel de keeper verschillende aanvallen afslaat, hij moet zwichten voor een onhoudbaar schot van Bahlmann. Direct daarna weet Ver- kleij al spoedig nummer twee in de touwen te jagen. Nu wordt het den Teijlingers toch te bar, zij doen al hun best om den achter stand in te halen, maar door den sterken wind is het hun niet mogelijk om over de helft te komen. Daarna weet Verkleij nog maals de score te verhoogen en spoedig volgt nummer vier door een praohtsohot van v. Goozen. Met dezen stand breekt de rust aan. Na rust waren de bordjes verhangen, en moest „St. Bernardus" tegen den sterken wind spelen. Nu kreeg de keeper bal op bal te verwerken, maar iedere aanval werd door hem op zeer keurige wijze afgeslagen totdat ook hij moest zwichten voor een onhoudbaar schot.. De thuisclub ondernam echter ook verschillende aanvallen op het Teijlingerdoel, doch succes bleef uit. Teij lingen wist even voor het einde nogmaals te sooren, waarna spoedig het einde kwam van dezen, in goede verstandhouding ge speelden wedstrijd met een schitterende overwinning voor St. Bernardus van 42. De scheidsrechter leidde tot groote tevre denheid van beide partijen. R.-K. Sportvereeniging „A. V. V." Zondag speelde het le elftal van A.Y.V. den eersten competitiewedstrijd tegen B. S. M. te Bennebroek. B. S. M. trapt af en al spoedig blijkt, "dat B. S. M sterker is dan A. V. V. Na ongeveer 20 min. neemt M S. M. de leiding (10). Het gemis van den linksbinnen, die achter speelde, werd in de vorohoede wel gevoeld. Na eenige tegenaanvallen van A. V. V., welke echter niets opleveren komt B. S. M. terug en vergroot met een mooien kopbal den voor sprong (20), met welken stand gerust wordt. Na de rust is A. V. V. er bet-er in en eenige goede aanvallen worden opgezet, doch het wil niet lukken. Dan is het woord weer aan B. S. M., die den stand tot 40 opvoert, waarmede het einde komt. R.-K. Athletiek- en Sportvereeniging „Rood Wit". Athletiek: De Leidsche kampioen schappen zijn gehouden, over de resulta ten kunnen wij tevreden zijn, hoewel de 100 M. en 3000 M. ons tegengevallen zijn, maar wat ook grootendeels te danken is aan de weersomstandigheden van de laat ste weken. De uitslagen vindt men officieel in het verslag van de „Leidsche Courant", en daaruit kunnen wij opmaken, dat wij ons het volgende seizoen meer op de loop nummers moeten toeleggen en onze tegen standers op de werp- en springummers. Voetbal. Met 'nvallers voor de athle- ten trok 't eerste gisteren naar de Resi dentie om de officieele openigswedstrijd to spelen tegen Rava I. 't Begin is voor R. "W. D. maar de Rava- doelman geeft voorloopig niet thuis, na pl.m. 10 min. heeft de R. W. D.-l.-buiten geluk het le doelpunt te maken. Dit is het teeken voor aanpakken voor de thuisclub en met een fraai schot maakt men gelijk. Tot de rust komen beide doelen meerdere malen in gevaar maar de verdedigers ge ven niet thuis. Rust 11. Na de rust is het spelpeil veel beter en er wordt zeer aantrekkelijk ge speeld. Tot 8 minuten voor het einde houden beide partijen goed vol, eerst dan heeft Rava geluk wanneer een der R.WJ).-backs de bal van richting verandert (21). Geheel niet ontmoedigd speelt R. W. D. verder en binnen enkele minuten maakt R.WJ). gelijk met een schitterend schot. Onder groote spanning komt 't einde met 22. Wij deelen mede, dat Rood-Wit het grootste aantal deelnemers aan de Elf dorpen-tocht heeft. Hierover volgen deze week nog meerdere gegevens als ook over deelname aan de Taptoe. R.-K. S. V. „A. S. C.", Zoeterwoude (Dorp). Al aanstonds krijgen we een mooie ge lijk opgaande wedstrijd te zien met A.S.C. een tikje in de meerderheid. Bij een onver- wachten aanval van Leiden lost de mid voor een onhoudbaar schot (01). In het veld blijven de partijen tegen elkaar opwis gen, maar voor doel is Leiden gevaarlijker. Als de verdediging van Leiden ver opge drongen is, tippelt rle midvoor van A.S.C. door de heelc verdediging en komt alleen voor den keeper te staan, dien hij geen schijn van kans geeft (1—1) Deze vreugde is echter van korte duur want direct gaat Leiden tot de aanval over en maakt door den midvoor 21. Met dezen stand gaat de rust in. Na de rust is het niet het mooie spel meer van voor de rust. Na 15 min. maakt de rechtsbinnen met een schitterend schot gelijk (22). Nu komt Leiden geweldig op zetten en weet het laatste half uur nog b mooie goals te maken resp. door den links binnen, midvoor en linksbinnen. Hiermede eindigde de eerste competitiewedstrijd van A. S. C. in een nederlaag. De volgende keer beter. A.S.C-Jun.Leiden-Jun. 21. KON. NEDERL. VOETBALBOND, Overzicht. Ondanks het dreigon.de weer der laat ste dagen is het gisteren toch een volledige competitie-Zondag geworden. De uitslagen van dezen tweeden competitie-dag zouden wat meer houvast kunnen geven over de onderlinge krachtsverhoudingen, ware het niet, dat er sommige zoo abnormale uit slagen zijn, dat er geen gevolgtrekkingen uit te maken zijn. He* Westen. In de eerste klasse van Afd. I blijkt Feyenoord toch wel weer in vorm, ook al werd het slechts 20 op R.C.H. H.B.S. deed goed werk door een 1—0 overwinning op V.S.Y. in Velsen. D.H.C. boekte de tweede overwinning. Nu werd 't Gooi met 61 ingemaakt. De nieuwe eerste klassers steken flink van wal A.D.O. stelde teleur door slechts een ge lijk spel tegen Hermes D.V.S., terwijl Blauw Wit dit nog meer deed door een ne derlaag op eigen veld tegen Z.F.C. Op de rangorde na twee wedstrijden staat D.H.C. thans nog bovenaan. Zou dat wat beloven D. H. C. gesp.gew.gel.verl.doelp. pnt. 8—2 4 Feyenoord 2 2 7—2 4 A. D. O. 2 11 6—4 3 Z. F. C. 2 11 6—5 3 H. B. S. 2 1—1 3—5 2 R. C. H. 2—11 4—6 1 Hermes D. V. S. 2 1 1 3—4 1 V. S. V. 2—11 0—1 1 't Gooi 2—11 1—6 1 Blauw Wit 2 2 3—6 0 In de tweede klasse B ging Alphen met niet minder dan 83' ten onder tegen Ve- lox in Utrecht. De Rijubewoners zijn blijk baar nog niet geheel aan hun nieuwe om geving gewend. Er zijn trouwens in deze afdeeiing wil meer harde noten gekraakt. B.F.C. ondervond n.l., dat het bij D.W.S. niet gemakkelijk gaat, terwijl H. F. C. blijk geeft voor haar nieuwe omgeving niet veel te gevoelen Na de 51 vorige week volgde nu een 5—0 overwinning, waarvan Bloemendaal het slachtoffer werd. 10—1 3—2 9—5 6—6 H. F. C. D. W. S. Hercules De Spartaan Velox A. F. C. B. F. C. Bloemendaal Aiphea Baarn In Afd I zullen de Stormvogels dit sei- zien wel een woordje meespreken. Im mers nu werd Xerxes met 51 op eigen veld geklopt. Hoe zal dat met de thuis wedstrijden van de Stormvogels wel gaan? Gok K. F. C. handhaafde zich weer. Met 31 bleef zij over West Frisia de baas. Ajax boekte een goede 62 op V. U. C., Haarlem slaagde er in de eerste zege te behalen op D. F. C., ondanks de Dordtena- ren met 31 en 43 hadden voorgestaan. D. F. C. heeft na afloop nog geprotesteerd wegns hei niet toekennen van een penal ty wegens vermeend hands. Deze straf schop werd benut. Hilversum hield zich gisteren beter dan- vorige week en sloeg nu Sparta met 52. zooals trouwens wel te verwachten was, van Hoek van Holland. R. V. C. trok nu geweldig van leer tegen Maas en Transvalia bleef met 53 de baas op V. F. C. 2 1 1 Stormvogel b 2 2 14—2 4 K. F C. 2 2 8—3 4 Ajax 2 11 7—3 4 S paria 2 1—1 5—5 2 Xerxes 2 1—1 6—7 2 Haarlem 2 1—1 7—9 2 Hilversum 2 1—1 6—11 2 D. F. C, 2—11 5—6 1 West Frisia 2 2 3—8 0 V. U. C. 2 2 2—9 0 In de .derde klasse nieuwe Leidsche overwinningen. L. F. C. 41 op Laakkwartier, U. V. S. 41 op Rijswijk Dat loopt best. Ook Al- phia deed het nu beter en maakte D. V. C. met 61 in, doch Bodegraven verloor op nieuw, thans van Celeritas met 53. L. F. C. 2 2 10—3 4 U. V. S. 2 2 7—2 4 Scheveningen 1 1 51 2 Alphia 2 1—1 74 2 Celeritas 2 1 1 66 2 D. V. C. 2 1—1 5—8 2 B. M. T. 2 1—1 4—6 2 Laakkw. 1 1 14 0 Bodegraven 2 2 59 0 Rijswijs 2 2 310 0 In de derde klasse B komen de sterkere clubs al aardig naar voren. Lugdunum is er daar één van, want gisteren moest Naaldwijk er weer aan gelooven, maar The Rising Hope belooft een geducht con current voor de Leilsche groenwitten te worden, want 't Noorden werd met 11Sin- gemaakt (vorige week won Lugdunum met slechts 3—1 van deze club). A. S. C. verloor den eersten wedstrijd, 17—3 8—2 9—3 5—3 7—6 9—8 9—5 4—11 3—12 3—14 Rising Hope Lugdunum H. v. Holland Transvalia Naaldwijk R. V. O. A. S. C. V. F. C. Maas 't Noorden Het Oosten. De Oostelijke eerste klassers hebben gis teren voor verrassingen gezorgd. De kam pioenen verioren in den derby te Enschede met 31 van de Boys en Go Ahead sneu velde in Apeldoorn tegen Robur. Vitesse zorgde voor de eerste overwin ning en alleen P E. C. en A. G. O. V. V. zorgden voor ietwat normale overwinnin gen resp. op Heracles an Tukantia. Het Zuiden. Afd. IV bracht veelal successen voor de bezoekende clubs. Alleen Eindhoven hand haafde zich thuis tegen B. V. V., maar Willem II, N. A. C., Bleyerheide en Mid delburg verloren alle. Het Noorden. Be Quick won rnet meer normale cijfers dan vorige week. Het werd slechts 42 op Achilles Veendam schijnt belangrijk aan kracht ingeboet, want nu werd zelfs van Frisia verloren. Ve r citas klopte Sneek met 41, Fries and, dat vorige week inge maakt werd, won met 42 van E. V. A. V. en Aleides bleef met den oneven goal de mindere van Leeuwarden. De uitslagen. AFDEEI.ING I. Eerste klasse: Blauw WitZ. F. C. 12; A. D. O.Hermes D. V. S. 22; D. H. G— t Gooi 6—1; V. S. V.—H. B. S. 01; FeijenoordR. C. H. 20. 2e klasse A T. O. G—Kinheim 1—5 Z. V. V.Zeeburgia 02; V. V. A.D. E. C. 1—5; W. F. C.Alcm. Victrix 2—2; H. R. C.—E. D. O. 2—6. 2e klasse B: H. F. C.Bloemendaal 5—0; Baarn—D. W. S. 1—10; Velox—Al phen 83; B. F. C.—Hercules 13; De SpartaanA. F. C. 21. 3e klasse B: De ZeemeeuwenO. V. V. O. 23De KennemersD. J. K. 61 Halfweg—W. M. S. 3—1; Oosterpark— Schoten 11; HillinenS. D. W. 43. AFDEELING II. Eerste klasse: HaarlemD. F. C. 5—4; K. F. C.West Frisia 31; Xerxes Stormvogels 15; HilversumSparta 5—2; V. TJ. C.—Ajax 0—6. 2e klasse A.Steeds Hooger—Unitas 12; O. D. S.Neptunus 30; Quick D. C. L. 1—1; H. V. V.—B. E. C. 7—3; R. F. C.—O. N. A. 3—1. 2e klasse B: OvermaasV. I. O. S. 2—2; Olympia—C. V. V. 2—2; Excelsior— Gouda 21; For tunaV .O. C. 21; S. V. V.—V. D. L. 3—3. 3e klasse A: ScheveningenB. M. T. 51; LaakkwartierL. F. C. 14Rijs wijk—U. V. S. 1—4; Alphia—D. V. G. 6—1 BodegravenCeleritas 35. 3e klasse B: MaasRV. C. 28 Hoek van HollandA. S. C. 52; Trans valia—V. F. C. 5—3; The Rising Hope— Het Noorden 1—2; Lugdunum—Naaldwijk 5—1. 4e klasse A: T. H. B.R. C. L. 42 D. V. S.—De Jagers 4—1; Kranenburg— Leidsche Boys 22. Res. 3e klasse: H. V. V. 4Laak kwartier 2 15; U. V. S. 2A. D. O. 3 50; A. S. C. 2Scheveningen 2 15. Res. 3e klasse CO. N. A. 2Kam pong 2 42; U. V. V. 3Bodegraven 2 7—1; Alphen 2—G. S. V. 2 3—3. - AFDEELING IIL Eerste, klasse: Tubantia—A. G. O. V. V. 34; VitesseWageningen 10; Ensch. BoysEnschede 31; Robur ©t Ve- locitasG. Ahead 21. AFDEELING IV. Eerste klasse: Willem FTN. O. A. D. 13; N. A. C.—Longa 1—3; Bleijer- heideM. V. V. 12; MiddelburgP. S. V. 13; EindhovenB. V. V. 51. AFDEELING V. Eerste klasse: SneekVelocita-s 14; G. V. A. V.Friesland 24; Achilles Be Quick 2—4; FrisiaVeendam 21; LeeuwardenAleides 10. VELOX—ALPHEN 8—3. Alphen wint den toss en verkiest met den wind in den rug te spelen. Velox trapt af, doch Alphen neemt het leder over en brengt een bezoek aan de Velox-veste welke aan val wordt afgeslagen. Alphen blijft aanval len, vooral Krumpelman blijkt zeer actief, zijn snelle rennen langs de lijn en de uitste kende voorzetten, die hij doet, zijn voor de Utrechtsche verdediging een voortdurende bedreiging; de Velox-keeper moet dan ook nog al eens handelend optreden. Aan de overzijde is het eveneens de linksbuiten, die voor Alphen gevaar oplevert. Als Al phen weer ten aanval gaat, wordt Wind- horst het leder toegespeeld, waarna hij via de lat buiten bereik des keepers in doel schiet (01). Intusschen laat de thuisclub het er niet bij zitten; een voorzet van haar linksbuiten wordt door van Leeuwen keurig onder schept. Weer belandt het leder op het mid- denveld, de linksbuiten van Alphen krijgt den bal te pakken, deze brengt snel op en „Meest op uw Uoede' Waar dit bord (met rooden rand) staat, dreigt onverwacht gevaar. Wees daar extra oplettend, ver minder de snelheid. Uit voorzorg I schiet op korten afstand op doel. Het leder ketst tegen de lat, doch de terugspringende bal wordt door den toeloopenden M. v. Kooyk onhoudbaar in doel geplaatst (02). Velox begint dan wat steviger aan te pakken en het spel der Stichtbewoners neemt soms een al te forsche verhouding aan. Een voorzet van den rechtsbuiten der thuisclub belandt bij den midvoor, die in zuver buitenspelpositie doelpunt (12). Niet ontmoedigt speelt Alphen verder, de aanvallen der bezoekers zijn niet van de lucht; bij een dezer aanvallen is de Velox- keeper uit zijn doel geloopen. Bam bemach tigt den bal een schiet op doel, een der backs weet het schot nog te keeren. Aan de andere zijde ontstond een scrimmage voor doel, waaruit voor de thuisclub de gelijk maker ontstaat. Even voor rust neemt de thuisclub uit een voorzet van rechts door den linksbinnen de leiding (32). In de tweede helft verplaatst Alphen het spel der thuisclub doch de verdediging zui vert met verre schoten het terrein. Bij een aanval der thuisclub schiet de midvoor hard in, keeper van Leeuwen redt schitterend, doch wordt aan zijn hand geblesseerd, zoo dat hij het veld moet verlaten. Dit wordt het keerpunt van den strijd. Binnenkamp gaat onder de lat, terwijl Goddijn het elftal op de recht-buitenplaats gaat completeeren. Velox weet achtereenvolgens de score tot 72 op te voeren. Dan begint de thuisclub eenigszins te verflauwen, waardoor door de bezoekers het spel weer in handen nemen. Een schot op doel wordt door een back der thuisclub met zijn handen weggewerkt. Den scheidsrechter ontgaat dit niet en wijst naar de bekende stip. Aanvoerder Hesse- ling plaats zich achter het leder, waarna hij met een hard schot den keeper het nakij ken geeft (73). Als de thuisclub daarna nog eenmaal weet te scoren, komt spoedig het einde, LAAKKWARTIER—L. F. C. 1-^ï. Op het hobbelige terrein der boekten onze withemden haar tweede moeilijk bevochten zege. Tegen den vrij straffen wind kon L. F. O. sporadisch de vesting vinden van Laakkwartier. Menige aanval werd geleid door den midvoor Os kam. De steun echter vooralvan de buiten spelers was zeer gering, waardoor de Leidsche achterhoede een kalme verdedi ging kon voeren. Het spel was aan. béide zijden matig. Door de ausdauer van spil Segaar, mocht Franken nog voor de rust zijn club de leiding geve-n (01). Na de hervatting, direct na den aftrap, heeft Laakkwartier de gelijkmaker te sco ren (11). Kort daarna maakt Siebert een keurige inloopbal (12). Laakkwartier enen tikje te heftig, wil daardoor verder gelijk maken, maar het is juist Nagte- geller, die het 3e doelpunt langs den ze- nuwachtigen Haagschen keeper jaagt (13) Duffels krijgt menig keihard schot van midvoor Oskam te verwerken, doöh doet dit op goede afdoende wijze. Voor het einde is het de midvoor v. Leeuwen die tot besluit het 4e goaltje naar binnen jaagt. (14). De scheidsrechter leidde goed. RIJSWIJK—U. V. S. 1—4. Het uitstapje naar den Haag leverde U. V. S. 2 punten op, verkregen op een ploeg die hoogstwaarschijnlijk tot de zwakste van deze afdeeiing gerekend kan worden. Het kick- en rush-systeem is hij deze ploeg schering en inslag. Slechts sporadisch wordt een behoorlijke aanval opgezet. Hiertegenover kon U. V. S. niet haar spel ontplooien en was de-ze wedstrijd een slappe vertooning. U. V. S. nam het in den beginne kalm op en de 10 voorsprong met de rust was daar 't gevolg van, uitgedrukt door een fraai doelpunt van J. Arbouw. Het eerste begin na de rust is voor Rijswijk in welke periode Rijswijk gelijk maakt. U. V. S. ziet 'b gevaar in en vanaf den aftrap maakt J. Kooreman er 21 van. U. V. S. is nu niet meer te houden en H. Laman weet na' mooi aangeven van Kooreman nummer drie in het net te de poneeren. U. V. S. domineert over alle linies, eindelijk komen de Blauw-witten dan op volle kracht. Aanval op aanval volgt en wanneer H. Laman binnen het beruchte gebied genomen wordt, zet zijn broer den toegékenden strafschop in een doelpunt om. Spoedig hierna is het tijd en met een onverwachte groote overwin ning kunnen de U. V. S.'ers naar huis- toe keeren. Alphen II—G.S.V. II 3-3. In een weinig fraaien wedstrijd hebben de Alphen-reserven zich door G-S.V. een kostbaar puntje laten ontfutselen. Nadat de thuisclub met rust een 20 voorsprong had verkregen, liet Alphen het in de tweede helft er leelijk bij zitten. Over het vertoon de spel valt weinig te zeggen. Beurtelings werden kansen verknoeid. Bij Alphen werd de rechtervleugel, waarin Oosterman een keurige partij speelde vrijwel ongemoeid ge laten, terwijl van links te weinig kracht uit ging en het samenspel nog al wat te wen- schen overliet. De G.S.V.-voorhoede ont brak het aan goede schutters, zoodat ook van die zijde vele kansen onbenut bleven.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6