MAANDAG 26 SEPTEMBER 1932 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 De raad is in openbare zitting bij ©enge- i bomen. Vooraf ging een geheime vergade ring en een kwartier na den vastge3telden tijd, te kwart vóór drie, nam do openbare zitting een aanvang. De plaatsen voor het publiek w.ven volledig bezet, vooral door ■werkloozeu De vergadering worde, door <len voorzitter, den h.eer Van Kemppu, op de gebruike'ijke wijze met gebed geopend. Alle leden zijn aanwezig, behalvo de heer Koolhoven, die als raadslid bedankt heeft. De heer De Wit begint met een verzoek om de gegevens van de geheime vergade ring door den secretaris in de notulen te doen verwerken ter voorkoming van het verspreiden van onjuiste mededeelingen door ni et-geheim houding. Opgemerkt wordt dat geheimhouding niet is opgelegd en dat onjuiste gegevens ondanks notulen toch wel eens zullen verspreid worden. Na eenig gediscussieer is men het eens de notulen vast te doen stellen. De voorzitter begint met punt 1 van do agenda, ingekomen stukken. De meesten worden voor kennisgeving aangenomen. Even wordt stilgestaan bij de steunverlee- ningskwestie aan den heer waarover een adres is binnengekomen van den Woer- densche Bestuurdersbond. De heer de Kruif verklaart, dat de heer M. onrecht matig steun heeft getrokken. B. en W. be vestigen dit. De commissie van steunver- leening heeft de rijksinspecteur over deze kwestie gesproken en het advies aan B. en W. luidde, dat den heer M. verwezen moet worden naar het armbestuur. B. en W. gaan hiermee accoord. Kan 't kerkelijk armbe stuur niet bijspringen, dan 't burgerlijk armbestuur en hiermee is de zaak afge daan. De heer M. komt dus niet meer voor de steun in aanmerking totdat de rijksin specteur de zaak nader onderzocht heeft. De heer Smits verdedigt dan nog even de stempelkwestie M. en verklaart, dat de werkloozen wel wat voorbarig zijn geweest. De Koninkl. Besl. worden voor kennisge ving aangenomen. Volgt 'n verzoekschrift van het R. K. Parochiaal Kerkbestuur om vergoeding bij het afbreken van de be staande meisjesschool en de ter zelfder plaatse op te riohten nieuwe 8-klassige school. Wordt aangehouden door B. en W. om advies. Eenige besprekingen vordert nog het grondbedrijf ^teenkuilen. De heer Snel \indt de prijs 3 per M2. voor een inge sloten stuk grond te hoog, er moet minstens een daalder af. De heer Zon vindt die mee ning onjuist. Op den grondprijs op üe Steenkuilen is reeds verloren. Na eenig fel gediscussieer wordt de zaak gelaten als kwestie voor de comm. Grondbedrijf. Punt 2 van de agenda: Onderzoek ge loofsbrieven, wordt afgevoerd, aangezien beiden, voor raadslid in aanmerking Ro mende heeren de benoeming nog niet aan vaard hebben. De voorz. verklaart, dat de heer Brunt (eerste opvolger op de lijst van de C.-H. partij voor den heer Kaisbeek) voor de functie bedankt heeft. Punt 3, het voorstel tot wijziging van de straatnaam „Pannenbakkerijen" in Leid- sche Straatweg, levert geen bezwaren en wordt zonder verdere overwegingen aange nomen. Eveneens wordt punt 4 van de agenda, het voorstel van B. en W. tot wijziging van de stemdistricten, behoudens een kleine verandering, geheel zooals door B. en W. voorgelegd, met algemeene stemmen aan genomen. De kleine verandering is een voorstel van den heer De Kruif om uit ge makkelijkheidsoogpunt 'de Emmakade on der stemdistrict 2 (dus Emmaschool) in- plaats van stemdistrict 3 (Openbare School) in te deelen, aangezien district 2 toch t kleinste is en het geringe aantal stemmers van de Emmakade geen bezwaar oplevert, maar voor de personen in kwestie bovendien een vergemakkelijking is. Dan is de benoeming hoofd U.L.O.-school aan de orde. De heer de Wit vraagt of een vaste benoeming in verband met de wets wijziging en het klein anatal leerlingen der openbare U.L.O.-school wel op z'n plaats is? Wethouder Kaisbeek betoogt, dat te oordeelen naar het'aantal leerlingen wat er op het oogenblik is, gevaar voor ophef fing niet te vreezen is en een- vaste benoe ming dus alleszins gerechtvaardigd is. De voorzitter vormt dan met de heeren de Kruif en Sonnevelt het stembureau en de stemming begint. Uitslag is dat No. 1 door B. en W. op de lijst geplaatste solli citant, de heer W. J. Koning met algemee ne stemmen wordt benoemd. Volgt dan de benoeming commissie van toezicht op de arbeidsbemiddeling. Van de door B. en W. voorgestelde tweetallen wor den alle Nos. 1 gekozen, zoodat de oom missie als volgt is samengesteld: Voorzit ter de heer J. Zon, leden de heeren J. W. Blok, J. G. J. Heilker, F. van Langen, J. van Rijswijk, P. J. Borst en J. Noorlander. Dan komt punt 7 van de agenda: Sub sidieaanvrage kweekschool voor vroed vrouwen te Heerlen. De heer v. d. Bosch loopt even vooruit op de a.s. begrooting. Hij is van meening, dat we in geen tijd zijn om maar subsidies te verleenen en wil dat bestaande subsidies verruild zullen worden tegen nieuwe subsidies, van meer gewich- tigeen aard. De heer Kaisbeek komt hior tegenop. Hij vindt dit een zonderlinge en verkeerde manier van doen. Moeten er sub sidies vervallen met het oog op de finan ciën der gemeente, dan ja, maar niet ten koste van nieuwe subsidies, wanneer die niet strikt noodzakelijk zijn. Besloten wordt deze kwestie bij de a.s. begrooting eens nader te bezien. Controleur werkloozen. Overgegaan wordt tot punt 8: benoeming controleur werkloozen. Door B. en W. zijn op de voordracht geplaatst de heeren Fah- renhorst. (1) en Kostelein (2). Deze zijn uit de sollicitanten (een veertigtal) gekozen als meest geschikt lijkend. B. en W. stel len echter alsnog voor de heer P. Karsdorp, voorzitter van de commissie voor steunver- VAN WOERDEN leening, die tot nu toe deze functie heeft waargenomen, maar niet gesolliciteerd heeft. De heer Smits vraagt waarom geen derde op de voordracht geplaatst is, een werknemer. Of hij dan een geschikt wist. Besproken wordt dan nog even een adres om de functie van controleur niet aLs no- venbaantje te vergeven, wanneer men (ge zien de 100 per maand) geen eerste klas kracht zou kunnen krijgen. Dan wordt er gesteand. De heer Kastelein krijgt 2 stem men, de heer Fahrenhorst 1 stem. Buiten de voordracht om wordt gestemd op de heer Korsdorp (5 et.) en de heer P. J. Borst, penningmeester van den R. K. Volksbond (4 st.). Bij de vrije stemming krijgen dan de heer Borst en de heer Karsdorp ieder 5 6temmen, terwijl de heeren Fahrenhorst en Kastelein beiden 1 stem krijgen. Volgt herstemming over de heeren Karsdorp en Borst. Weer hebben zij gelijk aantal stem men, ieder 6. Bij loting door den voorzitter is dan de heer Borst tot controleur werk loozen benoemd. Besloten wordt aan de heer Karsdorp ter vergoeding voor de tot nu toe uitgeoefende functie 100 per maand uit te keeren. De begroo tings wijziging 1932 gaat er, behoudens enkele opmerkingen van den heer de Wit, onbediscussieerd door. Dan komt het laatste punt van de agenda: Stemming vergoeding auto hoofd vleesch- keuringsdienst. Over dit onderwerp volgt een schier eindeloos gediscussieer en go- redeneer, waarbij de heer Snel wel de bo ventoon voert. In hoofdzaak komt het hier op neer, dat* de heer Van Doorn, vleesch- keuringscontroleur, en de directeur der be drijven, best samen met één auto kunnen doen. Dit wordt van verschillende kanten tegengesproken. Gepraat wordt dan over de prijsklasse, of die speciaal 2000 moet zijn, of het type niet anders dan 1931 kan zijn etc. etc. Dan blijken enkele inschrij vers zich vergist te hebben met de voor waarden bij het disponibel stellen van hun auto, blijkend uit de groote verschillen. De heer Van Vulpen wil een auto disponibel stellen voor 1000, maar het type is van 1929 en 1930. De heer Kaisbeek ziet in toe wijzing een onbillijkheid ten opzichte van de andere inschrijvers (voorwaarde type 1931). Hij vindt 1250 vergoeding niet te hoog. Na lang gediscussieer gaat men over totstemming. Het voorstel van den heer Snel tot combinatie van vleeschkeurings- dienst en bedrijven kan niet ondersteund worden Voorstel B. en W. vergoeding 1250 wordt verworpen (6 tegen 6 st.), idem 't voorstel van 1000 vergoeding. De heer Kaisbeek dient een tusschen- voorstel in, een vergoeding van 1100, ter wijl de heer v. d. Bosch een nieuwe, juister omschreven inschrijving wil. De voorzitter is van meening, dat het lang genoeg geduurd heeft en stelt voor de besprekingen op de eerstvolgende - ver gadering opnieuw te openen. Bij de rondvraag komt het stokpaardje, de thermogenische fabriek, weer op de proppen, de „al-of-niet-stank-kwestie"', waarbij verschillende raadsleden zich van de humoristische zijde laten zien. De heer van Doorn deelt zijn bevindingen mede, opgedaan te Berguin en besluit hieruit, dat de plaats waar men zioh voorstelt hier in Woerden zoon fabriek te plaatsen, zeer riskant is t.o. van de kerk (de heer Smit: „Waarom niet 2 kerken?) en 2 scholen die zich op 20 M. afstand bevinden. De voorz. bepleit het groote belang van zoo'n fabriek voor de industrie te Woerden. De heer v. Zon is van meening, dat een vergelijking met Bergum, blijkend uit de deskundige verklaringen, niet te maken is (andere ma chines etc.), voor stank hoeft niet gevreesd te worden. De heer Snel informeert naar de stank in de Poelstraat, die nog erger moet zijn dan van zoo'n thermogenische fa briek, tengevolge van de beenderendro- ging. Deze zal ingetrokken worden. Dan brengt de heer Snel nog een kwes tie te berde over de gemeentelijke slacht plaats. Naar zijn meening zijn de kosten op geslacht dood vee te hoog voor den boer, zoodat 't gevaar voor ontduiking van de gemeentelijke verordeningen hieromtrent kan ontstaan. Of huur slachthuis en keu- ringsloon niet verlaagd kunnen worden? De heer Zon antwoordt, dat dan verorde ningswijziging noodig zou zijn. Met 't slachtloon heeft de gemeente niets te ma ken. B. en W. nemen de zaak in overweging. Afscheid wethouder Kaisbeek. Dan neemt de voorzitter het woord om dank te brengen aan de vertrekkende raadsleden, de wethouder van financiën ea onderwijs, de heer Kaisbeek, die zijn laat ste raadsvergadering nu bijwoonde en do heer Koolhoven, die reeds niet meer aan wezig was. Hij dankt de heer Kaisbeek in zeer hartelijke bewoordingen voor alles wat hij voor de gemeente gedaan heeft. Hij betreurt het, dat de heer Kaisbeek dit be sluit heeft moeten nemen, maar memoreert de reden daarvan, den leeftijd van onze wethouder, die maakt dat hij rust, verdien de rust gaat nemen. De voorz. hoopt, dat hij, die wel uit de vergaderingen, maar niet uit do gemeente verdwijnt, nog verschei dene jaren veel voor vrouw en kinderen mag zijn. Ook is hij de heer Koolhoven dankbaar, die altijd, hoewel het niet im mer eens, op prettige wijze voor zijn ziens wijze uitkwam. De heer Kaisbeek bedankt dan in har telijke bewoordingen. Hij onderstreept de reden van zijn vertrek, reeds lang bekend. Een jaar geleden had hij de functie aan vaard om zoolang God hem de kracht zou geven, die waar te nemen. Die taak was, vooral het laatste jaar, steeds zwaarder geworden, het werd tijd dat hij nu heen ging om plaats te maken voor een jongere kracht. Hij moest niet afwachten totdat ge zegd zou worden: „De oude heer moest nu maar eens gaan vertrekken". Inzonderheid brengt hij dank aan 't ooilege van B. en W., waar hij steeds een goede gast was, UIT DE OMGEVING UITHOORN GEMEENTERAAD Raadsvergadering op Donderdag 22 Sept., des namiddags 2 uur. Voorzitter: burgemeester G. A. L. M. Vos de Wael. Afwezig met kennis geving de heer D. Verwoerd, zonder kennis geving de heer E. Verlaan. De voorz. huldigt daarna wethouder N. Ne derland, die 25 jaar en 4 maanden lid van den Raad is geweest, waarvan ongeveer 12 Y, jaar wethouder. De spreker releveert wat er tijdens die 25 jaar is tot stand gekomen en waaraan hij dus min of meer zijn deel heeft gehad, n.l. het electriciteitsbedrijf (B.E.B.), het slachtbe- drijf, aanleg spoorwegen, verbeterde wegen, trottoirs, overgave van G. E. B. aan 't P. E. N. Spreker had gehoord, dat de jubilaris wegens zijn geknakte gezondheid het politieke leven zou gaan verlaten, hij hoopt, dat de heer Nederland nog lang kracht moge gevep aan het nut van 't algemeen. De jubilaris dankt eerst den goeden God, dat Hij hem de kracht heeft gegeven te kun nen werken voor de gemeente. Hij heeft steeds in volle eerlijkheid gehandeld, al had hij het wel eens mis gehad. Hij bracht dank aan al len, die met hem samenwerkten en nog samen werken. Hij hoopt, dat zijn ziekte van tijdelijken aard moge zijn, dat hij zijn kracht moge be houden om zich aan 't gemeentewerk te kun nen geven. De Raad zal den jubilaris een foto aan bieden. De Raad besluit, na goedkeuring der notu len, de vergunnings- en verlofsverordening, na briefwisseling met den voorzitter der Ged. Staten, in te trekken en deze daarna weder vast te stellen, overeenkomstig het schrijven d.d. 4/8 Augustus '32. Subsidieverleening: lo. aan de avondvak- teekenschool 300, 2o. aan de wijkverpleging 200, 3o. aan de t.b.c.bestrijding 200, het Witte Kruis 100. De Raad besluit in overleg met de directie van de Nederlandsche Spoorwegen te onthef fen van de verplichtingen vastgelegd in het raadsbesluit van 24 Juni 1911 onder voor waarde, dat aan de gemeente 4000 wordt be taald. Op'voorstel van den voorzitter van den Raad wordt het voorstel om 20.000 te leenen van de N.V, Bank van Nederlandsche Ge meenten in te trekken en een nieuw voorstel aangaande deze geldleening te aanvaarden, n.l. 20.000 van de firma Staal te 's Hage 5 pet. rentende, 40 jaar aflossing, Y« pet. afsluitings provisie. Dit voorstel wordt aangenomen. De kleinveeslachthal wordt verhuurd aan de N.V. Uith. Bacon fabrieken ad 30 per week en eenige andere voorwaarden: een gedeelte van het darmenslijmerijgebouw ad 4 per week, de gemeente zal zorgen voor behoorlijke licht en watervoorziening. In de verhuur van de weegtoestellen komt een wijziging, het weeg toestel in de varkenshal wordt nu verhuurd voor 250, in de kleinveeslachthal voor 50. Met de N.V. Uithoornsche baconfabrieken wordt een stukje grond geruild. Met deze ven nootschap wordt overeengekomen op zekere voorwaarden het onbruikbaarmaken van vee en vleesch. De aanvrage van 't Wit Gele Kruis om 200 subsidie wordt terug verwezen naar B. en W., ten einde van adressante rekening en verantwoording te vragen. Voor werkverschaffing zal het zwembad ver groot worden en twee slooten gedempt wor pen. 't Zwembad zal in twee jaar geen sub sidie ontvangen. Een crisis werkloozen-steunverleening wordt aangenomen, tevens zal een commissie benoemd worden inzake advies werkloosheidsvoorzie ning. Hierna sluiting. DE KWAKEL Varkenswet. De heer G. Röling is aan gesteld als plaatselijk zaakvoerder voor de Nederlandsche Varkenscentrale te Den Haag. NOORDWIJKERHOUT Bloempjesdag. B. en W. dezer gemeente heben aan de Vereeniging „Het Hoogland" gevestigd te Arnhem, vergunning verleend tot het houden van een bloempjesdag in de maand November a.s. waar volkomen vrijheid en verdraagzaam heid en innige samenwerking hecrschtc. Spreker memoreert de slechte tijden, de toekomst, die er niet rooskleurig uitziet vanwege de crisis en de werkloosheid. „Hier helpt geen rood front en geen groen front, maar slechts het eenheidsfront van allen, die van goede wil zijn". Achtereenvolgens wordt hij dan nog boe gesproken door \ertegenwoordigers der verschillende fracties. De heer Zon vindt zijn vertrek een schadepost voor de ge meente. Hij prijst zijn objectiviteit, scherp zinnigheid en de behartiging van het on derwijs in het algemeen en van het open baar onderwijs. De gemeente verliest hier een autoriteit op onderwijsgebied, waar voor moeilijk een gelijkwaardige opvolger gevonden zal worden. De heer Kaisbeek heeft echter geen ongelijk met zijn heen gaan. Hij heeft steeds zijn plicht op uit stekende wijze vervuld. De heer de Wit brengt dank namens de anti-rev. partij, de heer De Kruif prijst hem bijzonder in de financieele oommissie geen aangenamer raadsman dan hij. Do heer Sonnevelt spreekt als lid van de C.-H. partij, waar van de heer Kaisbeek misschien wel het beste lid was. 'n Verlies niet alleen voor de gemeente, maar ook voor de partij. Hij wijst speciaal op het openbaar onderwijs, waar de heer Kaisbeek niet als partijman, maar steeds recht door zee met kracht dc belangen Van verdedigde. De heer van Doorn bedankte dan als vertegenwoordiger van Gemeentebelang en hierna wordt de vergadering met dc traditioneele hamerslag gesloten. HILLEGOM Opleving. Dc kunstzandsteenfabriek „Ar- noud", alhier heeft haar personeel uitgebreid. Vertrouwen we, dat dit blijvend moge zijn als bewijs van opleving. Opbreken Hoofdstraat. De Hoofdstraat zal weer eens worden opgebroken. Er zullen een 41tal kabels door worden gelegd voor de electrische tram, de telefoon en de electrici- teit. Gelukkig werken deze diensten samen, waardoor men slechts éénmaal de misère heeft van opgebroken trottoirs. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Bij de laat ste opgave van de administrateur der Gemeen- teijke Arbeidsbeurs bleek, dat het aantal in geschreven werkloozen 257 bedroeg, dus 4 min der dan vorige maal. Moge deze afneming blij vend zijn. Geboren: Wilhelmus Johannes van A. J. Starsen en M. JansenHendriks Jozef Maria z. van J. Verhoeven en S. M. Warmer dam Wouter Cornelis Johannes z. van J. C. van de Pol en M. van Zomeren Jo hannes Cornelis z, van C. J. de Koning en A. P. van der Hoogt. Ondertrouwd: J. C. Ronde en W. A. H. ter Woort. Getrouwd: Th. J. Seijseney en C. Teeu- O verled en: L. Bouwman m. 9 w. C. G. de Groot, wed. van F. Huizebosch 58 j. LE1DSCHENDAM. B.V.L. Dinsdag 27 September a s., des avonds om 8 uur zal de Bijzondere Vrijwil lige Landstorm, afd. Leidschendam in het Patronaatsgebouw een vergadering houden, waarbij aan de afdeeling een nieuw vaan del zal worden aangeboden. Het programma luidt: Opening door den Edelachtbaren Heer burg. W. Keijzer. Wil helmus. Muziek door de R. K. Harmonie „St. Cecilia". Aanbieding van het vaandel. Rede van den Weleerw. Heer Kapelaan H. Bangert. Zang door de Zangvereenïging „Euphonia" uit Den Haag. Tableau. Verder muziek en zang enz. Er wordt op gerekend dat allo inwoners van Veur en Stompwijk, die den B.V.L. een goed hart toedragen bij deze feestelijke bij eenkomst present zullen zijn. Daar het niet mogelijk was allen, die voor het vaandel een bijdrage schonken een programma toe te zenden, wordt medegedeeld, dat het de plaatselijke commissie aangenaam zal zijn, wanneer zij deze kennisgeving als uitnoodi- ging zullen willen beschouwen. Programma's zijn nog verkrijgbaar bij de heeren Ds. M. Boukema, Damlaan 43 en J. de Langen, Achterweg 13 te Leidschendam. Volksbond. Vrijdagavond te 7.30 uur hield de R.K. Volksbond alhier een ledenvergadering in het Patronaat. De voorz. opent de vergadering met het voorgeschreven gebed en heet allen hartelijk welkom op deze le wintervergadering. Hij is blij om de groote opkomst, ofschoon hij deze toch nog grooter had verwacht. Hij spreekt de hoop uit, dat de toekomst spoedig beter moge worden en dat allen zullen medewerken en zullen vasthouden aan het geloof en de hoof den niet heet zullen laten maken door ande ren. Hij vertrouwt, dat de agenda zakelijk zal worden afgehandeld en de vergadering nut moge hebben. Onder begeleiding der Harmonie wordt het strijdlied gezongen, waarna de notulen worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. De voorz. installeert dan, na eerst namens allen nog dank te hebben gebracht aan den oud-adviseur, kapelaan Campfens, met harte lijke woorden den nieuwen geestelijken advi seur, kapelaan Vugt, die dank brengt voor de hartelijke woorden. Met blijheid, aldus zijn- eerw., aanvaard ik deze taak en ik zal gaar ne mijn beste krachten geven voor uwe ver eeniging, waarvoor ik echfer uw aller gebed vraag. De voorz. maakt het winterprogramma be kend en rekent er op, dat alle vergaderingen druk bezocht zijn; het bestuur heeft alles ge daan een goed en leerzaam programma samen te stellen en verwacht nu ook, dat allen zul len medewerken. Besloten wordt nog even af te zien, hoe het loopen zal met de reiskas en daarom dc kas nog voorloopig te laten doorbestaan. De heer De Lange brengt een keurig ver slag uit der Centrale Raadsvergadering, waar voor hij applaus heeft te accepteeren. Vragen voor de vragenbus waren er niet in gekomen. Tot bestuursleden van „Herwonnen Levenskracht" worden benoemd de heeren Groenewegen en Bolleboom. De voorz. heet den burgemeester, die inmid dels ter vergadering is gekomen, hartelijk wel kom. Bespreking kinderuitstapjes. Voorgesteld wordt, om zoodoende de kinderuitstapjes nog beter te doen slagen, een vrijwillige bijdrage van 2 cent bij de contributie; de bode zal dit vragen bij het ophalen der contributie, waar na het bestuur nader zal beslissen, of het iedere maand een huisbezoek zal brengen bij alle leden. Medegedeeld wordt, dat de in de kerk ge houden collecte voor de werkloozen heeft op gebracht ruim 185; alle werkloozen zullen het hunne hiervan ontvangen, doch alles in natura. De voorz. verzoekt dringend, dat de werk loozen de biljetten op Donderdag bij de resp. penningmeesters bezorgden, dit ter voorkoming van moeilijkheden en onaangenaamheden. Van de rondvraag wordt een ruim gebruik gemaakt; alle vragers worden naar genoegen beantwoord, terwijl burgemeester Keijzer naar aanleiding van enkele vragen nader onderzoek en een juiste regeling toezegt. Hierna sluit de voorz. onder dank voor de opkomst en medewerking en na een opwek kend woord de vergadering met het voorge schreven gebed. Vermeld zij nog. dat de Harmonie „St. Ce cilia" met eenige keurige nummers de verga dering op aangename wijze opluisterde. WASSENAAR. Roode Kruis. Den Isten October a.s. /.al door de afdeeling Wassenaar van het Nederlandsche Roodc Kruis de jaarlijksche Roode-Kruis-collecte worden gehouden. RIJNSBURG Bloemenhandel. De bloemen van den kou den grond hebben thans flink van het slechte weer geleden en de aanvoer zal er de eerst volgende dagen wel geringer door zijn. Rozen, uit de kassen, komen in grooter kwantum en de kwaliteit wordt iets beter. De aanvoer ie thans voor een zeer groot gedeelte Asters en Tros-Chrysanthen. De prijzen zijn de laatste dagen iets beter geworden. Betaald wordt: Dwergasters per 100 bos 2.503.10, Mont- bretia's 7,10 ct., Anjers ƒ0.801.20, Helian- thus 0.801, Troschrysanthen 1015, Dah lia's 4090, Pompon-Dahlia's 2540, Zinnia's 0.701.10, Asters in verschillende soorten 2540 ct., Herstasters per 100 bos 6—11, Gladiolussen 0.701.30. Rozen per bos van 20 stuks 15—35 ct VOORHOUT. Geestelijk Adviseur. Door Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem is benoemd tot geeste lijk adviseur van de R.K. Voetbalvereeniging „Foreholte" de weleerw. heer J. Rijk, kape laan dezer parochie. Opening voetbalveld Foreholte. Zon dagmiddag had de opening plaats van het voetbalveld van de R. K. Voetbalvereeni ging „Foreholte"'. Deze dag ving aan met een wedstrijd tue- schen Foreholte I en N.V.C. II uit Noord- wijkerhout, welke wedstrijd gespeeld werd om een lauwerkrans. De wedstrijd verliep vlot van stapel en er is pittig gespeeld. De beide vereenigingen wogen ongeveer tegen elkaar op en de wedstrijd eindigde met een 10 overwinning van N.V.C. II. Hierna kwamen in het veld Lisse I uit Lisse en S.J.C. I uit Noordwijk, welke elf tallen, vooropgegaan door de muziek, wan delden vanaf het Parochiehuis naar het voetbalveld. Alvorens het spel aanving sprak de Bur gemeester een openingswoord, waarin hij namens de Voetbalvereeniging „Foreholte" beide genoemde vereenigingen dankte voor hun welwillende modewerking en het doel van de R. K. Voetbalsport uiteen zotte. De beoefening van deze sport maakt het den leden tot plicht om steeds de stipte gehoor zaamheid te betrachten voor de spelleiders en voor de leiders hunner vereeniging. Spr. vertrouwde, dat de voetbalvereeniging thans levensvatbaarheid zou hebben en een lange reeks van jaren zou bestaan. Hij feji- citeerde het Bestuur met de oprichting van deze vereeniging en dankte hen voor hun on vermoeiden arbeid. Met den wensch dat „Foreholte"' eens een goede plaats mag in nemen in de voetbalsport verklaarde spre ker het terrein voor geopend. De voorzitter van de Voetbalvereeniging ..Lisse", de heer J. C. de Haan, sprak hier na nog een geluk wensch uit terwijl hij bo vendien nog in korte trekken wees op het spelen, opdat dit niet zou ontaarden in ruwe sportbeoefening, doch dat deze beoefe ning zou geschieden op vriendschappelijke wijze. De Voetbalvereeniging S.J.C. bracht bij monde van hun aanvoerder eveneens haar gelukwensohen aan het Bestuur over. Hierna ving de wedstrijd aan en stelden de elftallen zich op. Nadat de scheidsrech ter aanvangen had geblazen, verrichtte de de Burgemeester de aftrap, waarna beide elftallen eerst het terrein vorkenden. Spoe dig echter geraakte S.J.C. ingespeeld en het resaltaat bleef niet lang uit, aangezien na verloop van ongeveer 15 minuten zij de eerste goal scoorden. Hierdoor evenwel niet ontmoedigd pakte Lisse flink aan en wist herhaalde malen goede aanvallen op te zet ten, welke evenwel schitterend door de backs van de tegenpartij werden afgesla gen. Na eenigen tijd zag S.J.C. zijn meer derheid wederom bekroond in een doelpunt zoodat de stand werd gebracht op 20. Spoedig hierop wist Liaso de eer zijner ver eeniging te redden door een schitterende aanval, welke met succes werd bekroond. Voor do rust maakte »SJ.O, nog eenmaal een doelpunt, terwijl Lisse eveneens scoor de. welk doelpunt geannuleerd werd wagens buiten spel, zoodat de rust inging met 31 voor S.J.C. Na de rust wonen beide partijen een oogenblik tegen elkaar op doch S.J C. wist gaandeweg wederom de overhand te ver krijgen en doelpuntte nog twee maal. S.J.C. behaalde derhalve een ovorwinning van 51, waarmede de wedstrijd ten einde was. De scheidsrechter leidde middelmatig. Het spel in de tweede helft was wat forsch. Hierna toog men wederom naar het pa rochiehuis alwaar de prijzen met. een toe passelijk woord van den Geestelijk Advi seur werden uitgereikt aan de aanvoerders. Het terrein was goed met publick gevuld, dank zij de medewerking van do Muziek- vereeniging „St. Cecilia"', hetgeen heel wat I publiek trok. Do Voetbalvereeniging „Foreholte" mag op dezen dag met genoegen terugzien en al les is keurig verloopen. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: J. L. do la Parra, zonder beroep, Wassenaar, Narcislaan 26. G'ur.: Mr. J. T. Bonnerman, Den Haag. Opgeheven: Th. C. den Ouden Jr., Leiden. WILT U IETS WETEN? V raag: Als mijn eigen dochter trouwt, mag dan mijn patroon mij dien dag laten verzuimen of moet hij mij dien dag uitbe talen. Ik ben vast bij mijn patroon Antwoord: Een werknemer heeft recht op doorbetaling van het loon, wanneer hij o.a. door „zeer bijzondere omstandighe den'" verhinderd is zijn arbeid te verrichten. De wet noemt eenige voorbeelden van zulke bijzondere omstandigheden, doch noemt het huwelijk van een dochter daar niet bij. O.i. valt echter een dergelijke gebeurtenis wel degelijk onder die genoemde „zeer bijzonde re omstandigheden'".

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 11