DANS-INSTITUUT W. F. v. WIJK MAANDAG 26 SEPTEMBER 1932 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 Hoogewoerd 67, Tel. 24^.4 Wij vestigen Uwe aandacht op onze Special Les sen van R.K. dames en heeren. Evenals vorige jaren hebben wy ook dit jaar onderwijs ontvangen van de meest beroemde wereld experts, namelyk Josephine Bradley (Londen) en Monsieur Moutin (Paris), zoodat wy dus instaat zyn het wereldnieuws U te onderwyzen, wy hebben het dus niet uit de derde hand, denkt U hier eens over alvorens U dansles gaat bespreken. 40 Danslessen 40 a lll2 uur. Eerstb. f. 18.50 Gevorderden f. 15. Privélessen dagelijks. Beta lingen van lesgeld volgens afspraak. GEMENGDE BERICHTEN VAN EEN MOTOR GESLINGERD. Bestuurder gedood. Gisterenmiddag ongeveer 5 uur is de lieer J. van B. uit Dongen met een motor in de Boschstraat te Breda in botsing ge komen met een auto van den stadsdienst. De heer Van B. werd van den motor ge slingerd en met zware wonden opgenomen. Ka overgebracht te zijn naar het St. Ig- natius-ziekenhuis is de ongelukkige aldaar overleden. Zijn broer, die op den duo zat, 'bekwam enkele verwondingen en kon na te zijn verbonden, naar huis terugkeeren. VOETGANGER DOOR AUTO GEGREPEN. Tegen boom geslingerd en gedood. Op den Bornschen Straatweg nabij Al melo liepen gisteravond ter rechterzijde van den weg de 28-jarige J. Sluymer met zijn verloofde. Plotseling kwam een vracht wagen hun achterop. De bestuurder van het voertuig hield de uiterste rechterzijde van den weg, zoodat het verloofde paar ijling3 tusschen de boomen een heenkomen trachtte te zoeken, echter te laat, want de jongeman werd door de auto gegrepen en met zooveel kraoht tegen een boom ge slingerd, dat hij even later aan de beko men verwondingen is overleden. Het slachtoffer is naar het R. K. Ziekenhuis overgebracht. Het meisje bleef ongedeerd. De bestuurder van de vrachtauto, de 27-ja- rige Meibergen uit Almelo, die na het on geval doorgereden was, werd Later door de politie aangehouden. Proces-verbaal werd tegen hem opgemaakt. Het bleek, dat hij niet geheel vrij van sterken drank was geweest. De auto is in beslag genomen. JONGEN ONDER EEN GROENTEN- WAGEN. Aan de gevolgen overleden. Zaterdagmiddag is de achtjarige jongen A. Barhorn in de Cauwaelstraat te Rotter dam van het lemoen van een groentenwa- gen, waarop hij zat, gevallen, zoodat de wie len van den wagen over de borstkas en den hals van het kind gingen. Het kind is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar het bij aankomst bleek te zijn overleden. NEDERLANDSCHE BAGGERMOLEN GEKAPSEISD. Twee opvarenden in de golf van Biscaye verdronken. Vrijdagavond is in de Golf van Biscaye een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan twee Nederlanders het leven heeft gekost. Een baggermolen, die gesleept werd door de sleepboot „Ebro" van L. Smit Co.'s In ternat. Sleepdienst, is door tot nu toe on bekende oorzaak gekapseisd. Twee runners, de 31-jarige C. Ras en de 21-jarige E. Sper ling, beiden uit Maassluis, zijn daarbij ver dronken. De verongelukte Ras laat een vrouw met 5 kinderen en Sperling een vrouw met 1 kind achter. Beiden waren zeer ervaren zeelui. De baggermolen werd gebouwd bij de Maatschappij „de Biesbosch'' te Dordrecht en was 15 September uit Maassluis met be stemming naar Guadeloupe vertrokken. Kader verneemt de „Crt.", dat het lijk van het slachtoffer C. Ras zich aan boord van de sleepboot bevindt. Het lijk zal te Falmouth worden gekist en daarna door de sieepboot „Ebro'' naar Maassluis wor den vervoerd, waarna de teraardebestel ling waarschijnlijk Vrijdag zal plaats vin den. Van nict-officieele zijde vernemen wij nog dat het slachtoffer, dat zich veertien uur met behulp van een zwemvest drijvende heeft weten te houden, toch ten slotte in de onmiddellijke nabijheid van de sleep boot ten gevolge van uitputting is verdron ken. Toen men hem ten slotte aan boord haalde, bleek hij te zijn overleden. Een na der telegram van den kapitein van de „Ebro" meldt, dat de baggermolen gezon ken is. FEUILLETON. DE DOCHTER VAN DEN DICTATOR ROMAN VAN EDGAR JEPSON. Vertaald door F. van Velsen. (Nadruk verboden). 28) Zij vertelden mij, dat Gerard aan alle familieleden bericht had gezonden van mijn overlijden en zij stemden toe, dat mijn hou ding te zijnen opzichte juist was, feitelijk nog te mild voor zooveel lafheid en laag hartigheid als hij aan den dag had ge legd. „Maar vertel eens Gabriël, hoe je hier verzeild bent", vroeg mijn tante, vol nieuwsgierigheid. „Op het jacht „Snowdrop" als gast van een zekeren heer Cumberland, die met zijn dochter Emma aan het hof logeert." „Met dien Cumberland Ken je dat on gelukkige meisje? Dus ben je nu al ge wikkeld in de intrige van dit ongelukkige hof Tante keek mij verbaasd aan. „Dat is nu juist weer iets voor jou. Je bent toch een echte avonturier. Sedert je schooljaren was je al deelgenoot aan alle ongerechtig heden, die in je omgeving gebeurden", ver volgde zij lachend. „Maar ik geloof, dat alle ellende, die je in Soedan hebt doorstaan je niets wijzer gemaakt heeft. Je schijnt nog even roekeloos en zorgeloos enondeu gend te zijn als vroeger." „Dat geloof ik ook." zei ik met een lachje. „Maar wat bedoelde u, toen u zei, dat juffrouw Cumberland ©en ongelukkig WEER EEN KERMISDRAMA. BLOEDIG EINDE VAN OUDE FAMILIE-VEETE. Jongeman uit Zuilichem na bezoek aan de kermis doodgestoken.. Uit Zaltbommel wordt aan de „Crt." ge meld: De eerste dag der Brakelsche ker mis is geëindigd met een twist, die aan A. van Heusden uit Zuilichem het leven heeft gekost. De Brakelsche kermis duurt twee dagen en wel Zaterdag en Maandag. De bewoners uit de omgeving bezoeken deze kermis druk. Uit Zuilichem waren er Za terdagavond o.a. ook heen gegaan Van Heusden, W. van Veen en G. Schrievers. Tusschen Van Heusden en G. Schrievers bestond een oude familieveete. Tegen ongeveer halftwee Zondagmorgen keerden Van Veen en Schrievers op de fiets van de kermis naar Zuilichem terug. Ter hoogte van de plaats, waar Van HeuS- den woont, stond deze familie op den ri vierdijk. De ontmoeting gaf aanleiding de oude veete even op te halen. Van woorden kwam het spoedig tot da den en plotseling zakte A. van Heusden in elkaar. Later bleek, dat hij een diepe steekwonde in de lies had, waarbij vermoe delijk een slagader was doorgesneden. Bin nen zeer korten tijd was de ongelukkige dood. Oogenblikkelijk werd de brigade commandant der rijksveldwacht xiit Zalt bommel gewaarschuwd. Na het door hein ingestelde voorloopig onderzoek ontbood hij het parket uit Tiel. Reeds spoedig ariveerden de officier van justitie mr. Van Everdingen en de rechter- coram. mr. Ter Wind. Als verdacht den doodelijken steek te hebben toegebracht, is gearresteerd en naar het Huis van Bewa ring te Tiel overgebracht G. Schrievers. Hoewel deze blijft ontkennen de dader te zijn meent de justitie voldoende bewijzen voor zijn 6chuld te hebben. Het lijk van het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Zaltbommel overgebracht. Dr. Hulst uit Leiden zal heden sectie ver richten. Het slachtoffer is 19 jaar. De vermoede lijke dader is 24 jaar oud. Beiden zijn on gehuwd en stonden gunstig bekend. De verslagenheid in bet dorp is groot. WRAAK DER DORPSJEUGD. Ketelconcert voor het bruidspaar. In het gehucht Heikant, behoorende tot de Brabantsche grensgemeente Budel, wenschte een bruidspaar zich niet te hou den aan het volksgebruik om bij gelegen heid van hun huwelijk de jongelieden der buurtschap te onthalen. De jeugd, op zoete wraak belust, heeft daarna gedurende eeni- ge avonden met een oorverdoovend kabaal de weigerachtige huwelijkscandidaten op een ketelconcert onthaald, waarbij emmers, deksels, hoorns, wagenwielen enz. de weinig melodieuse muziek voortbrachten. Tenslotte heeft, de politie aan het geval een eind gemaakt. meisje is Ik kan niet veronderstellen, dat zij intrigeert." „Zoo, kan je dat niet veronderstellen 1" zei mijn oom lakoniek. „Ik ben er zelfs zeker van. Aan boord van hun jacht had ik gelegenheid genoeg om haar te leeren kennen en ik ben tot de overtuiging gekomen, dat zij een goed en oprecht meisje is." „Maar dat neemt toch niet weg, dat zij als werktuig kan worden gebruikt", ripos teerde oom Willem. „Dat is natuurlijk niet uitgesloten", be aamde ik. „Ja, ja", zei mijn tante, „zoo is het met mannen altijd, 'n Lief en mooi gezichtje van 'n meisje geldt als een bewijs van haar deugdzaamheid." „Er is weliswaar niets op haar aan te merken", gaf oom toe. „Maar haar vader...." merkte tante Ag nes op. „Als het mogelijk is. dat zij als werk tuig zal worden gebruikt door intriganten, is het dan niet raadzaam om te trachten dit te beletten en haar te helpen. En zoudt u, tante, haar dan als landgenoote en als vrouw van ervaring niet onder uw bescher ming kunnen nemen. Dat zou stellig een mooie daad zijn." „Ik begrijp niet wat ik er mee te maken zou hebben", zei tante Agnes en een lic-hte blos kleurde haar wangen. „Niets natuurlijk. Maar ik ken u te goed en weet, dat u uw hulp niet zult weigeren aan een Engelsch meisje", vleide ik haar. Tante keek werkelijk even verstoord en zei op min of meer bestraffenden toon: „Je hebt wel een eigenaardige manier om de dingen te zeggen, Gabriël, maar ik hoop toch, dat. je je niet in haar netten zult laten vangen." GEMASKERDE ROOFOVERVAL. Landbouwer mishandeld. Vrijdagavond werd bij den landbouwer v. d. S. te Ovezand (Zuid-Beveland) op de deur geklopt. Toen hij open deed, drongen drie gemaskerde mannen, die met revolvers dreigden, de woning binnen en dwongen den landbouwer wien zij slagen op hoofd en rug toebrachten en dien zij tot in de slaap kamer volgden, 500 te geven. Zij verdwe nen toen en namen ook 't geweer van den man mede. OVERVAL TE REUVER. Aanrander gevlucht. Uit Roermond wordt aan de „Tel.'' ge meld: Vrijdagavond is de 72-jarige landbouwer Geraedts uit Reuver, toen hij zijn woning aan de Heerstraat verliet, aangevallen door een onbekend persoon, die hem bij de keel greep en trachtte hem te wurgen. Daar de oude man nog eenige keeren om hulp kon roepen, was de aanrander genoodzaakt G. los te laten, waarop hij overhaast de vlucht nam. De politie stelt een nauwgezet onder zoek in naar den dader van den laffen overval. MOLEN AFGEBRAND. Gisteravond omstreeks 10 uur is brand uitgebroken in de van hout opgetrokken en met rieten dak gedekte molen staande aan den Lange Kade bij de Kralinigsche Plas. Het vuur greep zeer snel om zich heen, zoodat de molen in korten tijd geheel in lichterlaaie stond. De brandweer werkte met groot mAteriaal, doch kon niet ver hoeden, dat de molen totaal platbrandde. Omstreeks half elf stortte de molen met donderend geraas ineen, en kwam gedeelte lijk op den weg terecht. De molen was eigendom van de gemeen te Rotterdam en verhuurd aan den heer J. v. d. Haven, die er een veevoederfabriek in had gevestigd. Zeer veel grondstoffen en alle machines zijn een prooi der vlam men geworden. De heer v. d. Haven was niet verzekerd. Oorzaak van den brand is onbekend, vermoed wordt echter dat kwaadwilligheid in het spel is. De politie stelt een onderzoek hiernaar in. ONWEER EN PLASREGENS. Huis te Veldhoven afgebrand. Zaterdagmiddag is boven Veldhoven een zwaar onweer losgebarsten, gepaard gaan de met slagregens. De bliksem sloeg in de woning van Van B. Het huis brandde ge heel af, de belendende perceelen konden behouden worden. Een deel van den inboe del werd gered. Verzekering dekt de schade. INBRAAK IN DE R. K. PASTORIE TE DRIEHUIS. Het was alleen om geld te doen. 21aterdagnacht hebben ongenoode gasten een bezoek gebracht aan de !R'. K. Pastorie te VelsenDriehuis. Men vermoedt, dat dit UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 27 Sept. Huizen, 296 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Beethoven-programma (gramofoonpl.) 10.5 Bekende orkesten (Gramofoonpl.) 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pater lector J. Dito O.P. 12.15 Lunchconcert door het KRO.-trio o.l.v. Piet Lustenhouwer. I.45" Gramofoonpl. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Vreemde klanken uit verre landen (Gramofoonpl.). 4.00 Gramofoonpl. 5.00 Het KRO Kunstensemble o.l.v. Piet Lustenhouwer. 6.00 Afgestaan aan het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. 6.30 Het KRO.-kunstensemble. 6.45 De a.s. modecursus door mevr. Cup- pesGeurs, 7.00 Gramofoonpl. 7.10 Causerie door prof. H. F. Heezemans. 7.45 Verbondskwartiertje. 8.00 Het KRO.-orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 9.00 Vaz Dias. 9.15 „De koningstijger van IJdorp", hoorspel 10.00 Vervolg KRO.-orkest. II.00 Gramofoonpl. H i.l v e r s u m 1875 M. Uitsl. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofopnpl, 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Zang door Hanneke Mouton. 11.00 Mevr. M. Ritter-Landré: Kinderfanta sieën. 11.30 Zangvoordracht door Karin Kwant (sopraan) met pianobegeleiding door Egb. Veen. 12.002.15 Omroep-Klein-orkest o.l.v. N. Treep en Gramofoonpl. 2.15 Pauze. 2.30 Gramofoonpl. 2.45 Praatje door mevr. Ida de Leeuwvan Rees. 3.00 Kamermuziek door leden van het Om roeporkest (2 violen, alt-viool en cello). 3.30 Uit Café-Central, Den Haag: Russische Bojaren-Ensemble o.l.v. Iwan Pawloff. 4.30 Radio-Kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel. 5.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refrein zang: B. Scholte. 7.00 Gramofoonpl. 7.30 Dr. M. Th. Hillen: De Grieksche My thologie. 8.00 Orgelconcert door Pierre Palla. M.m.v. Grethe Weynschenk-Hogenbirk (sopraan) en Boris Lensky (viool). 9.00 Mevr, Ketelaarvan Goch: De Zon nestraal-collecte. 9.15 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. Oude Be kenden. 9.45 Concert door „The Hawaiian Three". 10.00 Vaz Dias. 10.10 Vervolg Omroeporkest. O.a. Tout Pa ris, wals, Waldteufel en Down South, Myddle- ton. 11.0012.00 Gramofoonpl. geschied is in den nanacht, omdat toen de hond eenige keeren aangeslagen heeft. De dief of dieven hebben zich toegang tot de pastorie verschaft door openschui ving van een rolluik voor een raam van den erker in de huiskamer, welke aan den voor kant van het huis gelegen is. Waarschijnlijk was dit rolluik niet geheel tot onderaan ge sloten, omdat als dit wel zoo geweest was, omhoog schuiven niet mogelijk is. De drie benedenvertrekken, huis kamer, spreekkamer en keuken, zijn overhoop gehaald. Hoewel vele waardevolle voorwerpen, o.a. tafelzilver, voor het grijpen lag, heeft men deze niet medegenomen. Men vermoedt dat het den dieven alleen om geld te doen geweest is, omdat uit de keuken een bedrag van 80.aan huishoudgeld en geld voor te betalen rekeningen is ont vreemd. Verder is nog een bloempot uit de huis kamer door de bezoekers buiten gezet. Daar de waakhond ook 's avonds tevoren reeds onrustig was, wordt verondersteld, dat toen reeds door de dief(ven) een kijkje genomen is en zij reeds op den loer gelegen Daventry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 12.20 Orgelspel E. O'Henry. I.05 Commodore Grand-orkest o.l.v. J. Mus- cant. 2.20 Voor scholen. 4.50 Moschetto's orkest. 5.35 Kinderuur. 6.50. Mozart's Pianomuziek door E. Isaacs. 7.10 Fransche conservatieles. 7.40 Vaudeville. O.a. „Those-four, chaps", Patricia, Rossborough (piano-syncopations) en BBC-dansorkest. 9.20 Gramofoonpl, 10.20 Viool-recital A. Catterall. O.a. Allegro non troppo, Lalo. 10.5012.20 Dansmuziek door Roy Fox en zijn Band. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05, 12.20 en 7.40 Gramofoonpl, 8.20 Levensliedjes o.l.v. Lucien Boyer. 9.05 Symphonie-concert door het Omroep orkest o.l.v. E. Bigot. O.a. Ouv. „Oberon", We ber; Les Préludes, Liszt; 4de pianoconcert, Beethoven (solist Jean Doyen). Kalundborg 1153 M. 12.202.20 Concert uit Hotel Angleterre. 3.205.20 Omroeporkest en solisten o.l.v. Emil Reesen. 8.20 Weensche muziek door het Omroep orkest o.l.v. F. Mahler. O.a. Mödlinger Tanze, Beethoven en Divertimento G gr. t., Haydn. 9.50 Piano-soli door A. Borovsky. 10.5 Mexicaansche Liederen. II.2012.50 Dansmuziek. Langenberg 473 M. 7.258.20 Militaire muziek o.èl.v. Mietusch. 11.4012.10 Gramofoonpl. 12.201.10 Concert uit München. I.202.50 Concert o.l.v. Wolf. 5.206.35 Concert uit Frankfurt o.l.v. R. Merten. 8.20 „Wallensteins Lager", dramatisch ge dicht van Fr. v. Schiller. Regie: Hardt. Hier na „Die Piccolomini". II.00—12.20 Concert o.l.v. Wolf. Rome 441 M. 9.05 Concert en Radio-tooneel. O.a. Uit „La Fancilulla del West", Puccini. Brussel 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Gramofoonpl. 5.20 Concert o.l.v. K. Walpot. 6.50 Zangvoordracht. 7.05 Gramofoonplaten. 8.20 St. Saëns-concert o.l.v. A. Meuleraans. O.a. Le Cygne; Ballet „Henry VIII". 9.30 Vervolg concert. O.a. La belle au bois dormant, Tschaykowsky. 10.3011.20 Gramofoonpl. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 5,20 Beethovenconcert o.l.v. Meulemans. 6.5Ó Gramofoonpl. 8.20 Strauss-program (gramofoonpl.) 9.35 Concert o.l.v. Walpot. 10.3011.20 Gramofoonpl. Z e e s e n 1635 M. 8.20 Zie Langenberg. 10.5012.20 Avondconcert, o.l.v. Otto Ebel hebben. De inbraak werd des morgens omstreeks half 7 ontdekt door de dienstbode. Direct werd de Velsensche politie gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse verscheen en een on derzoek instelde. Later op den morgen zijn eenige vingerafdrukken genomen. De schade wordt gedekt door de Inbraak Verzekering Mij. „Protector*' uit Amster dam. „De Tijd". LEIDINGWATER? GAARNE! Maar.'t mag niets kosten. In den gemeenteraad van TAicphen in Westelijk Noord-Brabant, kwam de aange legenheid aan de orde of de gemeente zich zou aansluiten bij de Waterleiding Maat schappij. Nadat de voorzitter mededeeling had gedaan van de voorwaaa-den, gaf de meerderheid der raadsleden te kennen zéér met leidingwater ingenomen te zijn, mits., het geen geld zou kosten1 Toen werd maar besloten verdere gedach- tenwisseling op te schorten...., aldus lezen we in „De Tijd''. opgetreden en Emma nauwer aan mij ver bonden, dan zou ik ook, indien het noodig mocht blijken makkelijker tegen den prins kucjien optreden. En zij was nu in zijn on middellijke omgeving zonder eenige be scherming. Haar vader had zijn hoofd vol plannen en zag er ook niet tegenop om haar deelgenoot te maken aan zijn diefstal. Ik wond mij op en. werd kwaad op mij zelf omdat ik werkeloos moest toezien. Een voordeel- had ik. De prins, traag als hij was, zou slechts langzaam probeeren de genegenheid van Emma te winnen, overrompelen zou hij haar niet, daarvoor was hij te vadsig. Er bleef mij dus waar schijnlijk tijd om voorzorgsmaatregelen te treffen en dat gaf mij nieuwen moed. Met deze gedachte sliep ik in, toen ik na zoo'n dag vol afwisseling eindelijk mijn hut had kunnen opzoeken. XVIII. Het hof van Stefano. Ik had mijn sigaar die ik na het ontbijt had opgestoken, nauwelijks half opgerookt, toen ik den kapitein bevel hoorde geven, de passagierstrap uit te zetten. Kort daarna zag ik Emma met haar vader aan boord komen. Mijn hart klopte snel en ik ver beeldde mij, dat zij bloosde toen ze mij zag. Cumberland was in goede stemming. „Wij hebben dezelfde learners betrokken als verleden jaar", zei hij, „en amuseeren ons best. Het spijt mij, dat de prins jou ook niet uitgenoodigd heeft. Maar 'n aar dige geschikte kerel is hij toch. Heb jij je niet verveeld „Geen oogenblik", antwoordde ik. (Wordt vervolgd). „Ik zal mijn oogen steeds wijd open hou den en mijn hart stevig grendelen. Als ik echter iets bijzonders omtrent haar ver neem, zal ik u daarvan onmiddellijk in kennis stellen. Afgesproken „Hemeltjelief, jij bent toch nog steeds dezelfde rakker", riep zij uit. „Dat is mijn natuur, tante. Maar ik zal me er voor wachten u in een intrige te be trekken. Maak u daarover geen zorgen." Zij lachte en keek mij vriendelijk aan. Ik begreep, dat ik haar voor Emma gewon nen had. 'Toen zij zich na het diner verwijderde, zei mijn oom, met een bezorgden trek om zijn mond: „Die Cumberland is toch een gevaarlijke vriend voor jou, Gabriël. Toen hij het vorig jaar hier was, deden de zotste verhalen over hem de ronde." „Ik denk, dat de verhalen die ik over hem ken, nog zonderlinger zullen zijn," antwoordde ik, „Hij schijnt toch een deugniet te zijn. 't Is drommels jammer voor zijn dochter, want ik geloof, dat zij au fond toch een goed en lief meisje is." „Dat is zij werkelijk", antwoordde ik.' „Haar vader heeft alleen de fout begaan om haar een betere opvoeding te laten ge geven dan hij zelf genoot. Dat zal hem nog wel eens berouwen. Maar a-propos, Wyse vertelde mij, dat prinses Erminie en haar trawant Caselli, het plan schijnen te heb ben om Emma uit te spelen tegen den prins en hem zoo af te leiden van zijn belang stelling in de staatszaken, die zii liever zonder zijn tusschenkomst behandelen, is dat juist?" „Het zou werkelijk juist kunnen zijn", antwoordde mijn oom. „Het is al meer voorgekomen, dat zij op een dergelijke manier hun doel trachten te bereiken." „Dan weten we in elk geval waaraan we ons te houden hebben", verklaarde ik. Oom reageerde niet op deze woorden en ik vervolgde: „Het zou mij niet verwonde ren als prinses Erminie en mijnheer Ca selli buiten den waard gerekend hebben, in dit geval buiten haar vader, d;en Cum berland, Hij is een eerzuchtig en sluw man, die zijn dochter in het oog zal houden." Oom keek mij ernstig aan. „Beste jon gen", zei hij, „wees op je hoede en zorg er voor dat wij niet op een gegeven oogen blik van je behoeven te zeggen, dat het beter ware geweest als je in Soedan zoudt zijn gebleven." Tante Agnes kwam weer binnen en drong er op aan, dat ik bij hen zou lo- geeren gedurende mijn verblijf in San Ste fano. Ik vond het echter prettiger om aan boord van de „Snowdrop" te blijven. Dan was ik vrijer in mijn bewegingen. Wij spra ken af, dat wij gezamenlijk den volgenden avond naar het paleis zouden rijden, waar een receptie werd gehouden. Beter intro ductie kon ik niet verlangen. Toen ik afscheid had genomen en zij mij tot aan het tuinhek brachten, zei oom nog eens op zijn hartelijke wijze hoe pret tig hij het vond, dat ik weer terug was ge komen. Er welde een heerlijk gevoel van dank baarheid in mij op, voor al de genegenheid en belangstelling, die ik van hen dezen middag had ondervonden. Terwijl ik naar den zeekant wandelde dacht ik na over de positie van Emma en de rol die zij in de onverkwikkelijke intrige zou moeten spelen. Ik vond het zoo jammer dat ik er zoo ouwelijk uitzag en overwoog zelfs een oogenblik om mijn baard af te scheren, wat mij wellicht een jonger uiter lijk zou geven. Had ik maar doortastender

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10