DINSDAG 20 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN NOODLOTTIG TRAMONGELUK. Fietser gegrepen en gedood. Gistermiddag te ongeveer vijf uur is te Schiedam de 64-jarige landbouwer A. Vroegindewei, uit Rotterdam op den over weg bij het Roode Hek, welke hij per fiets passeerde, door een motorwagen van een electrische tram gegrepen. De man werd ongeveer tien meter weggeslingerd en bleef zwaar gewond liggen. Tijdens het vervoer naar het Algemeen Ziekenhuis is hij over leden. Het slachtoffer was gehuwd. Het on geluk is te wijten aan de weifelende hou ding van den man tijdens het oversteken van den overweg. MEISJE DOODGEREDEN. Zaterdagavond is te Meers het tienjarig meisje J. op den hoek van de Baerlestraat, terwijl zij het kruispunt van straten over stak, door een luxe-auto gepakt, 10 meter medegesleurd en zwaar gewond blijven lig gen in de omgeving van haar ouderlijk tehuis. Een uur later is het slachtoffer aan de gevolgen overleden. MAN OVERREDEN EN GEDOOD. ïlaandagavond omstreeks acht uur is tus- schen Den Dolder en Soestduinen een man door een goederentrein overreden en ge dood. Bij onderzoek bleek het slaohtoffer een verpleegde uit het krankzinnigengesticht te Den Dolder te zijn. Vermoedelijk heeft de ongelukkige zich voor den trein geworpen. WIELRIJDER DOOR VRACHTAUTO GEGREPEN. Gistermorgen, omstreeks haif tien, wilde de wielrijder P. J., uit de Kapelstraat te Tilburg, in de Veldhovenstraat een stil staan-den auto passeeren. Doordat van de zen auto het linkerportier werd geopend, werd de wielrijder zenuwachtig, begon te slingeren en reed daarna tegen een auto op. Hij viel en kwam midden op de straat terecht. Door een juist passeerenden vrachtauto werd hij gegrepen en zeer ern stig gewond. In bewusteloozen toestand moest de aangeredene naar het zieken huis worden overgebracht. KOEIEN DOOR TRAM OVERREDEN. Oorzaak van een autobotsing. Zondagavond reed de tram van de Holl. Buurtspoorwegen, die om 8.20 uit Tilburg vertrok, op de Loon op Zandschen weg op enkele op de rails loopende koeien, toebe- hoorende aan B. uit Loon op Zand, Eén koe werd gedood- De locomotief en enkele wagens derailleerden door den schok. De conducteur van de tram hield een luxe-auto, bestuurd door S. uit Waalwijk aan, met het verzoek in Loon op Band hulp te halen. Terwijl de conducteur en de automobi list stonden te praten kwam een vracht auto met volle vaart aangereden en bot ste op de luxe-auto, die op zijn beurt tegen den omgevallen wagen van de tram werd gesmeten. Tegen den bestuurder van den vracht wagen een broer van den anderen auto bestuurder werd proces verbaal opge maakt. EEN DRAMA TE BREDA. Twee lijken uit het water opgehaald. Zaterdagmiddag om twee uur ontdekte een wandelaar op den Bredaschen Wilhel- minasingel te Breda nabij het houten brug getje een lijk, dat op het water dreef. On middellijk werd de politie gewaarschuwd, die direct met een dreg verscheen en het lijk naar den wal trok. Het bleek, dat men toen te doen had niet met een, maar met twee lijken, n.l. van een jongeó man en van een jonge vrouw, naar schatting ongeveer FEUILLETON. DE DOCHTER VAN DEN DICTATOR ROMAN VAN EDGAR JEPSON. Vertaald door F. van Velsen. (Nadruk verboden). 23) „Lieve deugd", riep ik uit, „ben ik dan in den regel zoo ruw en onbeholpen?" „Neen, neen, dat bedoel ik niet", zei zij vlug en ik meende te zien, dat zij bloosde. „Ik begrijp niet, hoe 't mogelijk is, dat een man met zooveel kiesch gevoel in staat is, om den prins van San Stefano te gaan be itelen". „Maar dat is een heel andere kwestie", zei ik zacht. „Wat hebben die twee dingen met elkaar te maken? Het zijn twee facet ten van mijn karakter." Ik vond, dat ik mij goed uit die netelige situatie gered had. „Hoe kan nu iemand, die blijk geeft een fijn gevoel te bezitten, zijn medewerking verleenen aan een diefstal „O, nu wordt u diepzinnig" zei ik schertsend en probeerde de conversatie naar een ander onderwerp over te hevelen. Toen wij echter zwijgend eenigen tijd ge wandeld hadden, zei ze plotseling: „Ik zal u zeggen, wat mijn meening is. door mee te werken aan het plegen van dezen diefstal dringt ude goede karakter eigenschappen op den achtergrond". „Geen sprake van. Ik geloof dat u meer goeds in mij ziet dan ik werkelijk bezit". „Toch niet!" twintig jaar. Beide lijken werden naar het doodenhuisje aan de Leuvenaarstraat over gebracht. Dr. Payens, directeur van den gemeentelijken geneeskundigen dienst was weldra ter plaatse aanwezig. Uit het on derzoek der lijken, die, geheel bemodderd en sterk gezwollen waren, bleek dat zij ongeveer zes dagen in het water moeten gelegen hebben. De lijken, welke werden opgehaald zijn van een jongen man en jonge vrouw, bei den uit Den Haag afkomstig. Het meisje, dat verleden week Maan dag naar Breda was vertrokken om daar examen te doen, was nagereisd door den jongen man. Wat er zich tusschen beiden heeft afgespeeld, zal wel geheim blijven. De familie der beide slachtoffers zijn van het gebeurde in kennis gesteld. „Dgbl. v. N.-Br.". BRANDEN. Boerderij te Leur afgebrand. Gistermorgen omstreeks 11.30 uur ont stond plotseling brand in de kapitale boer derij van den landbouwer A. v. d. V. te Leur. De vlammen aangewakkerd door een sterken N. W. wind tastten spoedig de ge- heele woning met stalling en schuur, alles met riet gedekt aan. Eenig klein vee, dat nog in de stallen aanwezig was kon gered worden. De geheele inboedel, en verder al le landbouwwerktuigen, granen, hooi en stroo gingen geheel in de vlammen op. De brandspuit van Leur was spoedig ter plaat se, om den brand zooveel mogelijk te be perken. Voorkomen kon worden, dat een groote -los staande lar\dbouwschuur vlam vatte. De vermoedelijke oorzaak van den brand moet gezocht worden in een gebrek aan den bakoven waarin juist brood ge bakken was. Verzekering dekt slechts voor een ge deelte de schade. Veel vee te Haaren in 't vuur omgekomen. Zondagavond is brand ontstaan in de boerderij van de wed. Smeyers te Haaren. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de bewoners zich slechts met de grootste moeite in veiligheid konden stollen. De ge heele boerderij brandde af. De inboedel, de landbouwinventaris en de oogst gingen verloren. Vijf koeien, drie kalveren en vier varkens kwamen in de vlammen om. Ook de nabij gelegen boerderijen liepen groot gevaar door het vuur aangetast te worden, doch konden behouden blijven, De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Twee boerderijen afgebrand in de Haarlemmermeer. Gisteren is brand uitgebroken in de boer derij van H. van Elderen, aan den Sloter- weg in den Haarlemmermeerpolder. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat het woonhuis en de groote voorraadschuren, waarin tarwe, haver, stroo en erwten wa ren opgeslagen spoedig in lichtelaaie ston den. De oogst was juist binnen. In de tegenoverliggende boerderij van Biesteuvel was eveneens brand ontstaan. Deze kon echter worden gebluscht, nadat slechts geringe schade was aangericht. De andere boerderij, van Van Elderen, was eigendom van mevr. SandbergHooft Graafland, te Baarn. De boerderij was verzekerd, evenals inventaris en schuur- opslag. De brand is waarschijnlijk ontstaan, doordat een kind in het stroo met vuur speelde. „Hbld." Arrestant ontsnapt. Te Sluiskil, gemeente Terneuzen, heb ben gisteren de marechaussees een man en een vrouw van Belgische nationaliteit aangehouden, verdacht van diefstal met braak te Terneuzen. Het tweetal had val- sche papieren bij zich en ook inbrekers werktuigen. De man wist tijdens zijn over brenging in het kanaal te springen en aan de overzijde te ontkomen. De vrouw wordt ter beschikking der justitie te Middelburg gesteld. „En als ik werkelijk iets goeds bezit, dan heb ik dat aan u te danken." „Aan. mij te danken Hoe bedoelt u dat „Omdat ik nooit iets goeds in mijzelf ontdekt heb alvorens ik u ontmoette." Zij keek verrast op. Het was mijn be doeling om haar te doen voelen, dat ik mij niet aan haar goeden invloed zou onttrek ken. Om onze gedachten op iets anders te ves tigen, zei ik: „Ik ben wel nieuwsgierig naar het fortuin van uw vader. Zou hij veel gewonnen hebben? Of misschien verloren? Zullen wij hem tegemoet wandelen?" De stroefheid tusschen Emma en mij was sedert dit oogenblik geheel verloren. Zij scheen vertrouwen in mij gekregen te heb ben en probeerde op alle mogelijke wijzen het goede in mij te ontwikkelen. Zij scheen naar een middel te zoeken, waardoor ik van mijn belofte aan haar vader, om hem te helpen de kroon van San Stefano te stelen, zou kunnen worden ont heven. Maar meer nog maakte zij er zich bezorgd over, dat ik na het plegen van dien diefstal, mij weer in 'n ander avontuur zou storten. „Let op", zei ze, „na deze misdaad volgt een tweede, dan een derde en zoo voort, tot u ten slotte de gevangenis niet meer ontloopen kunt." „Wees nu geen ongeluks-profetes", zei ik lachend, „ik heb al ongelukken genoeg gehad." „Als u maar wilde beloven, dat u uw gedrag zult veranderen „Waarom zou ik dat doen Zij verzonk eenige oogenblikken in diep gepeins en zei toen op droeven toon: SPORT WIELRENNEN BENEFIETWEDSTRIJD HERKULEIJNS Alle Hollandsche renners in het Stadion. Wij zouden hem reeds bijna vergeten zijn indien niet zoo nu en dan een berichtje ons aan zijn bestaan herinnerd had: Hans Herkuleijns, den Hollandschen motordui- vel, zooals hij in het buitenland algemeen w^rd genoemd, die verleden jaar zulk een ongelukkigen val deed op den Stadionbaan. Reeds meer dan een vol jaar is verloo- pen sinds dien ongeluksdatum. Bekwame doktoren en ohirurgen hebben hem thans zoo ver gebracht, dat hij reeds weer, zij het nog gebrekkig, loopen kan en men herin nert zich, dat hij op 8 September jl. de 'wielerwedstrijden in het stadion bijwoon de. Bij deze gelegenheid, bleek opnieuw Herkuleijns heeft ook tijdens zijn ziekte niet over gebrek aan belangstelling te kla gen gehad hoezeer de wielrenners met- het lot van hun onfortuinlijken collega be gaan zijn. Velen kwamen hem de hand drukken en de meesten schonken hem de bloemen hunner overwinning. Maar hun belangstelling gaat verder. Zooals te begrijpen is, heeft de ziekte van Herkuleijns sommen gelds verslonden. Hij is geen Croesus. Het gevaarvolle motor racen was zijn beroep. Nu de nood aan den man is gekomén, laten zijn collega's hem niet in den steek. Op allereerste vraag van eenige initia tiefnemers hebben alle Nederlandsche renners zich bereid verklaard, een wed strijd voor hem te rijden. De stayers, de sprinters, de wegrenners, de lange afstand- ders, profs, amateurs of onafhankelijken, nieuwe sterren of zij, wier ster reeds min of meer verschoten is, allen stelden zich onmiddellijk beschikbaar en terwijl de Stadion-directie, eveneens geheel belange loos, het Stadion ter beschikking stelde, kon een programma samengesteld worden, dat kinlct als een klok en dat ongetwijfeld de groote belangstelling van het wielerpu bliek zal hebben. Het wielerpubliek. Hier ligt de tweede factor, die nocdig is voor het slagen van deze wedstrijden,, die zooals bekend, a.s. Donderdag 22 September gehouden zullen worden. Het is te hopen, dat het publiek a.s. Donderdagavond zal toonen Herkuleijns niet vergeten te zijn, Herkuleijns die op zijn gebied tot de grootsten van de wereld behoorde en van wiens prestaties dat pu bliek zoo vaak heeft genoten. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagmiddag om 2 uur (ZT.) Onderwerpen ter behandeling: 1. Voorloopige vaststelling gemeente rekening, dienstjaar 1931; 2. Aanbieding gemeente-begrooting, dienstjaar 1933; 3. Vaststelling van de vergoeding ex artikel 101 der Lageronderwijswet'over het jaar 1930; 4. Benoeming in vasten dienst van de wegwerkers P. Th. l'Ami en J. P. Strijk; 5. Reclames schoolgeld; 6. Wijziging ge meentebegroting, dienstjaar 1932; 7. Voor stel tot verlenging van de steunregeling; 8. Vaststelling van den huurprijs voor de woning staande te Roelofsarendsveen en gemerkt B. 442; 9. Ingekomen stukken en mededeelingen. Aantal werkloozen. Het aantal werk- loozen, dat heden nog bij de Arbeidsbemid deling staat ingeschreven bedraagt momen teel nog 60. Mond- en Klauwzeer. Onder het vee van den veehouder S. te Abbenes, loopen de in den Aderpolder is mond- en klauw zeer geconstateerd. „Neen, u hebt geen reden om mij iets te beloven". „Het zou ook geen zin hebben. Als ik steeds in «uw gezelschap kon zijn, was dat iets anders, dan zou ik mij wel staande kunnen houdenwaagde ik. „Ach, als u het maar beloofde. U hebt mijn vader toch ook oen belofte gedaan, die u niet breken wilt". Haar lieftalligheid overrompelde mij en bijna zou ik iets dwaas gezegd hebben, maar gelukkig herstelde ik mij onmiddellijk en zei: „Maar dat betrof dan ook een ge weldig aantrekkelijk avontuur. Ik heb nu eenmaal.... dergelijkeeh.... buiten sporige liefhebberijen". „Was ik maar rijk, erg rijk", zei ze een voudig. „Dan zoudt u mij omkoopen om een eerlijk leven te leiden, nietwaar? Maar welke waarde zoudt u kunnen heohten aan dergelijke eerlijkheid ,,'t Zou in elk geval rechtvaardig zijn". „En zoudt u denken, dat ik mij liet om koopen?" zei ik met vurigheid, hoewel 't mij moeite kostte om niet te glimlachen. Zij keek mij met een starren blik aan en zei koel: „Daar is 't weer. Ik zal u nooit kunnen begrijpen. U bent dankbaar voor goeden invloed en als u oén kans zoudt krijgen om zoo'n invloed te ondergaan, trekt u zich terug en volhardt in uw slecht heid. Of is 't omdat ik een vrouw ben „Neen, dat niet. Maar de drang naar avonturen schijnt te sterk in mij te zijn en. danvan een vrouw zou ik onder geen voorwaarde geld aannemen". „Merkwaardige tegenstellingen!" zei ze met een zucht. Zij heeft niet begrepen, dat deze uren in haar gezelschap en omringd door haar UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Woensdag 21 September. Hulzen, 296 M. Uitsluitend N.C.R.V.-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.00 NCR V-Dameskoor. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Harmoniumconcert Tom Brandes. 12.152.00 Concert. H. Borkent, tenor; H Hermann, viool; H. v. d. Horst Jr., ceilo en Mevr. R. A. v. d. Horst-Bleekrode, piano. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Concert door het Haagsche Trio (V iool-cello-piano). 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Chr. Liederenuurtje door Joh. de Heer. 7.00 Engelsche les voor gevorderden. 7.15 Causerie A. Stapelkamp. 7.45 Ned. Ohr. Persbureau. 8.00 Herdenking van het 60-jarig bestaan der Haagsche Chr. Oranjovereen. „Bijbel en Oranje" uit de St. Jacobkerk te Den Haag. M.m.v. Haartje Offers, zang; Sam Swaap, viool en koren o.l.v. Paul Pul. Na afloop Vaz Dias en tot 11.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. VARA-Uitz. 10.00 VPUvO. 6.30—7.00 RVU. 6.45—7.00 en 7.30—7.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Trio Cohen. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor de Arbeiders in de Continu bedrijven: Trio Cohen, VARA-tooneel o.l.v. W. v. Cappellen en Fr. Nienhuys, voor dracht. 12.002.00 Schrammelkwintet o.l.v. W. Drukker en Gramofoonplaten. 2.15 P. J. Kers Jr.: Onze keuken. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Trio Drukker.. 6.30 RVU. H. Ch. G. J. v. d. Mandere: De a.s. bijeenkomst te Genève. 7.00 Trio Drukker. 7.55 Herhaling SOS-Berichten. 8.00 „Goud", hoorspel van Fr. v. Duin (V AR A-tooneel). 8.30 VAR A-orkest o.l.v. H. de Groot. 9.15 „Wakker en Tropenduit". 9.30 Vervolg VAR A-orkest. 10.00 „Hoe oud is Pegotty'', hoorspel van W. Lichtenberg. (VARA-Tooneel). 10.10 VA'RJA-orkest (Vervolg). O.a. Ein Melodientraum, Urbach. 10.45 Vaz Dias. 11.0012.00 Gramofoonplaten. Davenfcry, 1554 M- 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel door Q. MacLean. 1.05 Gramofoonplaten. 1.50—2.50 Jack Martin's orkest. 3.50 Stéd. orkest Bournemouth o.l.v. Sir Dan Godfrey m.m.v. M. Harrison (viool). 0.a. Vioolconcert, Brahms en Pastorale (6de) symphonie in F, Beethoven. Geboren: Johanna Agatha, d. v. An- j tonius van Egmond en Johanna Martha Kennis. I Overleden: Nicolaas Penning de Vries, oud 93 jaar, weduwn van Geertruida Hoogendorp. Theodora Wijnanda Marga- I retha Meijer, oud 5 maanden, dochter van Albertus Wilhelmus Meijer en Wilhelmina Johanna Jansen. Ondertrouwd: Johannes Cornelis Barendsen, oud 29 jaar te Haarlemmermeer en Cornelia Anna Uijee, oud 27 jaar, te Al kemade. Cornelis Johannes Engel oud 31 jaar te Zoterwoude en Cornelia Maria de Jong, oud 19 jaar, wonende te Alkemade. N00RDWIJK. Gemeentezaken. Naar wij vernemen is door Gedeputeerde Staten aan den heer C. den Hollander een hobelvergunning ver leend voor het perceel Noord-Boulevard No. 11 te Noordwijk aan Zee. zorgzaamheid voor mij heerlijke uren war ren. Steeds kwam zij weer terug op hetzelfde thema, dat ik toch mijn gevaarlijk leven moest veranderen en een goed mensch wor den Het viel mij dikwijls heel moeilijk, om niet uit mijn rol te vallen. Maar voor geen geld ter wereld zou ik gewild hebben, dat zij iets van mijn verhouding tot haar vader had gemerkt. Het leek mij 't beste, dat ik haar in den waan liet voorloopig, dat ik mij zou schuldig maken aan diefstal, want dan zou zij steeds trachten mij op het rechte pari terug te brengen en uiteraard geregeld aan mij denken. Mijn oog was scherp ge noeg om te zien, dat zij niet alleen getrok ken werd naar mijn eerlijkheidsbesef, maar dat zij mijn geheele persoon tot voorwerp van haar gedachte maakte. Cumberland had dien avond prachtig gewonnen, maar dat nam toch niet weg, dat zijn totale verlies veertienduizend pond bedroeg. Spoedig verlieten wij deze mooie stre ken en stoomden verder. Ik vond 't nu aan boord lang zoo onaangenaam niet meer als in Monte Carlo, want voel te dikwijls was Cumberland in onze omgoving en uren ach tereen móest ik met hern kaart spelen. Alleen na de lunch, als hij zijn gewone slaapje ging doen, had ik gelegenheid om rustig met Emma te praten. De omgang met haar had een weldadigen invloed op mijn gemoed, dat door het verschrikkelijk leven in slavenketenen, was verhard ge worden. Op zekeren avond stoomden wij de haven van San Stefano binnen. Ik kan niet zog gen. dat mij dit verheugde, want de af leiding, die het verkeer aan 't hof Emma 5.05 Orgelspel N. Milnc. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Gramofoonplaten. 7.10; 7.30 en 7.50 Lezing. 8.20 Vaudeville. O.a. Derrickson tc Brown (liedjes aan de piano) en het BBC-Theater- orkest. 10.00 Berichten. 10.20 BBC-orkcst o.l.v. Percy Pitt. 0.a. Symphonie in C (Jena), Beethoven. 11.2012.20 Dansmuziek door Roy Fox en zijn Band uit „Monseigneur", „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05; 12.50 en 8.20 Gramofoonplaten. 8.50 Operette „Nina-Rosa"^n 2 actes met muziek van Romberg (Uit het „Thé&tro dn Ch&telet,'). Kalundborg, 1153 M. I.052.20 Concert uit het Bellevue- Strandhotel. 3.50—5.20 Concert uit Rest. „Wivex*'. 5.20 Gramofoonplaten. 8.20 Moderne Operettemuziek o.l.v. Ree- sen. M.m.v. K. Gregers, zang en V. Fischer, piano. Oa, uit „Schön isb die Welt", Lehar en „Tip-Toes", Gorshwin. 10.05 Piano-recital rioor P .Angelo. 10.45 Omroeporkest o.l.v. Emil Reesen. O.a. Uit het ballet ,,Lo Cid", Massenet. II.1212.50 Dansmuziek o.l.v. Kai Julian. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Gramofoonplaten. 12.20 Concert uit München. I.202.50 Concert o.l.v. Wolf. 5.200.35 Orkestconcert oJ.v. H. Swa- rowsky. 8.20 Avondconcert o.l.v. Wolf. O.a. Frag menten „Zar und Zimmerman'', Lortzing. 9 05 Werag-orkest o.l.v, Busehkötter m.m. v. Egb. Grape, piano. 0.a. Pianoconcert c kl. t. Beethoven. II.0512 20 Populair concert uit Mün chen o.l.v. Erich Klosz. Rome 441 m. 9.05 Opera „Samson et Dalila" van Ca- mille St. Saëns. Leiding: Santarelli, Brussel. 508 en 338 M. 508 M.12.20 Max Alexys' orkest. 5.50 en 6.50 Gramofoonplaten. 8 20 Concert o.l.v. E. J. Arb>s (Uit Ma drid) m.m.v. Cubilès, piano. 0.a. uit „Goycs- cas", Granados en Andalouse, de Falla. 10.3011.20 Max Alexys' orkest. 338 M.12.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Dansmuziek uit St. Sauveur 6.50 Gramofoonplaten. 8.2011.20 Zie Programma 508 M. Z e e s e n, 1635 M. 8.20 Avondconcert uit München o.l.v. H. A. Winter. 9.30 „Zwischen Is.er und Jo,schken", po pulair programma' od.v. Dr. H. Engler en E. Prade. 10,45—12.20 Concert uifc Berlijn o.l.v,, Fritz Waldmann. OUDEWETERING. Drankwet. Bij besluit van Burgemees ter en Wethouders van Alkemade is de a'kre van vergunning, staande ten name van den heer E. Beek na bekomen toestemming van den heer Minister van Staat, Minister van Binnenlandsohe Zaken, overgosohreven ren name van den heer A. C. P. Zegers, alhier. R0EL0FARENDSVEEN. Telefoonkabel. Heden is een aanvang gemaakt met de werkzaamheden, verbon den aan het leggen van een telegraaf- en telefoonkabel, ter vervanging van het bo- vengrondsche net. Een 20-tal arbeiders uit deze gemeente is hiorbij tewerk gesteld. VOORHOUT. Personalia. Onze plaatsgenoot W. M. v. d. Meij is te Amsterdam geslaagd voor hot politie-diploma van den Alg. NederL, Politiebond. zou bieden, zou gaan ten koste van mij. Het was wel een mooie stad, zooals zij daar aan de zee lag. De witgekalkte hui zen met de ruime tuinen er omheen. Do verschillende torens die daarboven uitsta ken en over dit alles de zacht-oranje gloed van de ondergaande zon. Hot was werke lijk een prachtigen aanblik. In de verte was ook 't oude paleis zichtbaar. Een dik ke, grauwe muur, onderbroken door for- scho vierkante torens, gaven het geheel een krachtig aanzien. Het was niet te verwon deren, dat een dergelijke sterke burcht weerstand had kunnen bieden in den tijd, toen do legers van Milaan en Savoye nog aanvielen en de stad trachtten in to no men. Op het strand lagen talrijke vis- schcr8schuitcn met donkerbruine zeilen en op het water deinden ontelbare kleine boot jes. In de café's aan den zeekant was het druk. Een opzichtig gekleed publiek fla neerde over den boulevard. Emma stond, niet ver van mij af tegen de verschansing geleund, vol bewondering naar dit schouwspel te staren. Ik voelde eenigen wrevel in mij opkomen, vooral toen ik Cumberland zag staan, met de eeuwige sigaar in zijn mond en met een blik in z'n oogen als oen triomfator. Toen wij den wal dichter genaderd wa ren, keerde Emma zich opeens naar mij. „Bent u nu tevreden", zei zij schamper, ,,'t tooneel van uw avontuurlijke operatic is nu bereikt." „Ik overwoog juist, dat het er werkelijk als een tooneel uitziet on een geschikte achtergrond zou zijn voor con operettebal let", antwoordde ik schertsend. „Maar ik kan toch niet zeggen, dat dezo aai.*»lik mij tevreden stemt." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9