DINSDAG 20 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 LAAT UW HOOFL NIET CP HOL BRENGEN BLVF REGELMATIG A&VERTEEREN i! genteering van vleesch en boter had veel eerder af moeten komen. Voorts betoogt hij nogmaals, dat de ac tie alleen is opgezet in het belang der Staatspartij, omdat hij bevreesd is, dat boeren en tuinders op candidaten van an dere partijen zullen gaan stemmen. Hierna weidde spr. uit over de vraag, hoe men zich den gang van zaken gedacht had en na uitvoerige discussies, kwam men tot het besluit een manifest op te stellen, waarin gewezen wordt op hetgeen zal moe ten geschieden en dit door het geheele land te verspreiden, handteekeningen te verzamelen en de wenschen bekend te ma ken bij de R.-K. Staatspartij. De mogelijk heid werd nog overwogen, om de actie via de Boeren- en Tuindersbonden te doen loopen, doch hiervan werd om principieele redenen afgezien. Aan belanghebbenden zal voor de te voeren actie een minimum- bijdrage van tien cents worden gevraagd. Mocht er e.v, geld overblijven, dan zal dit worden gegeven aan den pastoor der eer ste katholieke kerk in de drooggelegde Zuiderzee. De heer Mathot vond daarna weer gele genheid er den voorzitter op te wijzen, dat het werk van een minister niet zoo gemak kelijk is als hét lijkt. Immers, zegt de voorz., dat de contingenteering voor vleesch nit Denemarken te laat is afgekoemn, spr. zegt, dat zij nog te vroeg was, want zoo gauw deze wet tot stand kwam, werd de invoer van Boskoopsche boomen en plan ten in Denemarken aan banden gelegd. Een minister zal dus niet altijd een voor alle partijen bevredigende oplossing kun nen vinden. Bij de bespreking over de wijze van ac tie-voeren, verklaarden de vertegenwoor digers uit Noord-Holland zich bereid den kieskring Haarlem-Helder te zullen be werken. Nadat het voorloopi.g comité nog met enkele personen was uitgebreid, tot een definitief comité omgevormd, werd de ver gadering onder dank met den chr. groet gesloten. STADSNIEUWS LICHTWEEK, WINKELWEEK, 3 0CT0BERFEEST. De Sleutelstad staat weer aan het begin van een drukken najaarstijd, een tijd van actie voor den Middenstand, een tijd van feestelijkheden in verband met de 3 Octo- berherdenking en het zilveren jubileum van de Leidsohe Electrische Centrale. Of het in dezen tijd al of niet gewensoht is feest te vieren kunnen we gevoegelijk buiten beschouwing laten, maar dat het voor den middenstand aanbevelenswaar dig is nog eens te toonen, waartoe de win keliers in staat zijn, dat valt slechts toe te juichen. Waar de winkelweek, die, als de plan nen slagen, inderdaad uitstekend opgezet zal worden, de week van het 3 October- feest voorafgaat en ongeveer gelijk valt met het jubileum der Centrale, werd door de betreffende instanties besloten de feest vieringen en middenstandsactie gezamen lijk te doen plaats hebben, zoodat van alle kanten de krachten zullen - worden inge spannen, om Leiden van 27 September tot na 3 October te stellen in het middelpunt der belangstelling, niet alleen van de Lei- denaars, maar van velen uit de onmiddel lijke omgeving en uit het geheele land. De 3 October-optocht trouwens heeft gedurende de tien laatste jaren genoeg van zich doen spreken en heeft zich inder daad een minstens landelijke vermaard heid weten te verwerven. Daarover echter later; we zullen hier ten gerieve van belangstellende lezers in het kort een en ander over de a.s. ge beurtenissen laten vol-gen. Later is er mis schien nog wel gelegenheid over enkele bijzonderheden uitvoeriger uit te weiden. Het jubileum der Electrische Centrale. In October zal het vijf en twintig jaar geleden zijn, dat de Electrische Centrale der Stedelijke Lichtfabrieken in bedrijf werd gesteld. Aanvankelijk lag het in de bedoeling in samenwerking met de Win kelweek-Commissie een Lichtweek in den vollen zin des woords te organiseeren, doch deze plannen konden onmogelijk doorgaan, wanter is geen geld en de geldbuidel blijft dioht. Officieel gebeurt er niets: geen receptie, geen feest! Wanneer de Leidsohe installateurs niet het voorstel tot het bestuur der 3-October- Vereemging hadden gedaan, om in verband xnet. het zilveren jubileum der Centrale den 3 October-optocht in het teeken van het licht te stellen, dan ware er misschien niets gebeurd. Men is daarop aan het werk gegaan en toen de Leidsche Middenstandscentrale daarop eveneens het verlangen te kennen gaf de Winkelweek in het teeken der elec- trioiteit te stellen, meenden het Gemeente bestuur en de Commissarissen der Stede lijke Lichtfabrieken op voorstel van de directie der S. L. F. de gevraagde mede werking niet alleen niet te moeten onthou den maar zelfs gaarne te verleenen. De Lichtfabrieken toch voorzien Leiden en omgeving van gas en electriciteit, ten behoeve van kracht, licht en warmte. Zij dienen met andere woorden de energie voorziening van Leiden en niet minder dan 32 plaatsen uit de omgeving. Directie en commissarissen hopen nu, dat de 3 Oc- tober-viering, voorafgegaan door een goed opgezette Winkelweek, uitingen van ener gie op ander gebied, mogen slagen. De Leidsche Winkelweek. Dat de middenstand niet stil zit en on danks de moeilijke tijden nog genoeg energie bezit om iets te durven ondernemen, zal de Winkelweek 1932, welke gehouden wordt van a.s. Dinsdag 27 September tot 6 October, bewijzen. Zij zal stellig de vori ge winkelweken verre overtreffen. De propaganda-tekst: „Leiden demon streert met 2000 étalages in een zee van lioht", zal op schitterende wijze worden verwezenlijkt. Door de medewerking der Stedelijke Lichtfabrieken ter gelegenheid van het zil veren jubileum der Centrale, zal Leiden gedurende die week worden verlicht en be licht als nimmer tevoren. Op verschillende plaatsen in de stad zullen verlichtingszui len worden aangebracht, torens zullen stra len in het heldere licht, het Rapenburg zal feeëriek worden verlicht door enkele dui zenden ballons, welke door het Haagsohe electriciteitsbedrijf op tegemoetkomende wijze ter beschikking zijn gesteld. Ook het v. d. Werfpark zal door de Leidsche in stallateurs worden verlicht. De commandant der brandweer heeft spontaan zijn medewerking toegezegd door het houden van spuitdemonstraties op het water met kleurenbelichting. De Vereeniging Ned. Fabrikaat zal iederen avond op verschillende plaatsen, als Haven en Kaasmarkt, gratis filmver- tooningen geven van interessante opna men van belangrijke industrieën, terwijl deze vereeniging voor elk der deelnemers, die een étalage van Ned. fabrikaat maakt, een medaille beschikbaar stelt. Verschillende muziekkorpsen zullen bij na dagelijks meewerken om er de trnede stemming in te brengen en te houden. Het hoogtepunt van alles vormen eoh+er de twee duizend étalages, voor deze win kelweek op buitengewone wijze verzorgd, toonende het allernieuwste en allerbeste op elk gebied. Geweldig is het wat juist in dezen tijd door de industrie wordt ge presteerd. De resultaten zullen het publiek gedu rende de komende dagen in de étalages worden getoond. Alle fabrikaten zijn ver beterd in kwaliteit, verfraaid in uitvoe ring en enorm verlaagd in prijs, zoodat gerust gezegd mag worden, dat zoo goed en voordeelig als thans nog nimmer ge kocht is. Dit aan de koopers te bewijzen is ^©t hoofddoel van deze Winkelweek, welae dan tenvolle geslaagd mag heeten. Om de belangstelling voor en het koopen in de winkelweek te bevorderen, zijn er evenals vorig jaar door alle deelnemende firma's weer fraaie geschenken beschik baar gesteld, tezamen 1500 geschenken ter waarde van 10.000 gulden, welke in hun étalages zijn geëtaleerd. Bij een bezoek aan hun magazijnen ontvangt het publiek gratis een of meer winkelweek-bonnen, waardoor men in het bezit kan komen van drie geschenken. Als tweede zeer interessante attractie vermeldt het Winkelweek-programma een groote ballonnen reclame voor „Moeder en Kind". Deze .reclame zal worden gehouden op Woensdag 28 en Vrijdag 30 September, telkens 's middags van 35 uur. Niet minder dan 15000 ballons zullen dan vanuit rijdende auto's worden uitgedeeld doch uitsluitend aan volwassenen, want elke ballon zal voorzien zijn van een waar debon groot 2.50, 1.0.50, 0.25 of 0.10, welke men bij zijn inkoopen kan gebruiken. Leest deze bonnen vooral met aandacht en gooit ze niet weg. Deze uitdeeling van ballonnen met waar debons zal ook in de omliggende gemeenten plaats hebben op Woensdag 28 en Donder dag 29 September tusschen 12 en 2 uur. Verder zal er tijdens de Winkelweek een foto-wed strijd worden gehouden voor amateur-fotografen, waarvoor door de win kelweek-commissie en enkele fotografen prijzen zijn beschikbaar gesteld. Zij die aan dezen wedstrijd, willen deelnemen, kunnen kosteloos een biljet met de voor waarden bekomen bij den heer F. Vlieland Jr., Nieuwe Rijn 50. Zooals men dus ziet wordt de Leidsche Winkelweek iets bijzonders, wat ieder ze ker moet zien en waarvan men stellig moet profiteeren, want Leiden demon streert van 27 September tot 6 October met 2000 étalages in een zee van lioht, welke zullen nopen tot koopen. De 3 October-optocht. Do 3 October-optocht, plus en min ge naamd, staat dus dit jaar eveneens in het teeken der electriciteit. Reeds hebben we enkele maanden geleden een en ander over dezen optocht medegedeeld, dooh we ach ten het in verband, met het bijzondere van het onderwerp, wel van belang, de ge gevens van dezen optocht nog eens nader aan te toonen, opdat belangstellenden zich eenigermate in deze materie zullen kunnen inwerken. Waarom beet deze Optocht „Plus en Min"? Om hierop een antwoord te vinden is het noodig zich iets van de theorie der electri citeit in het geheugen te roepen. Men denke bijv. aan een accu, zooals die nog vaak bij de radio gebruikt wordt en die een positie ve of „plus"-pool en een negatieve of „min"-pool bezit. De electriciteit stroomt evenals het water, van hoog naar laag. Van het electrische hoog (plus) naar het elec trische laag (min). Die teekena Plus en Min zijn als 't ware kenmerkend voor de electriciteit en daar om koos men ze dan ook als symbool en titel voor dezen 3 October-Optooht, die immers aan de electriciteit en haar vele toepassingen gewijd zal wezen. Deze teekens plus 'en min komen het meest te pas bij die vorm van electriciteits- strooming, die als gelijkstroom" wordt aangeduid en die bij voorbeeld voor de voortbeweging der blauwe en gele trams alsook van de electrische treinen gebruikt wordt. Leiden was evenwel de eerste mid- delgroote stad in ons vaderland waar voor de algemeene stroomverzorging niet de gelijkstroom, maar het draaistroomsysteem gekozen werd. Bij gelijkstroom beweegt de electriciteit zich steeds in gelijke richting; de eene lei ding is altijd plus en de andere altijd min. Bij draaistroom daarentegen gebruikt men een drietal geleidingen, die beurteling plus en dan weer min worden, steeds wisselend, 50 keer per seconde, altijd door. Men vindt dit zoo mooi beschreven in het schoolboek je van Van Balen en de talrijke jongens en meisjes in Leiden en Omgeving, die tegenwoordig on de lagere school het mo derne onderwijs genieten in de beginselen der electriciteit, kunnen U haarfijn uitleg gen hoe dat alles gaat. Waar zou men voor het organiseeren van een Licht-optocht beter terecht kun nen dan bij de bron van het kunstlicht in Holland zelf, bij Philips? Is het wonder, dat de heer ir. Kalff, met medewerking van de heeren Eckhardt en Perquin, allen te Eindhoven, het ontwerp voor deze stof heeft geleverd? Men krijgt in dezen optocht dus te zien de electriciteit, haar geschiedenis, ontwik keling en toepassing. In de grijze oudheid, in de geschiedenis der mythen, kende men de zonnegoden en -godinnen: Helios, Vesta, Electra enz. Men zal ze hier zien in hun omgeving, vormend het begin van het eerste gedeelte van den optocht. Daarna komen de zonnebloemen, de glimwormen, de Vestaalsche maagden, wandelende kaarsen, de regenboogkleuren alle veelbelovende onderwerpen en. hebben we de teekeningen en reeds in vergevor derden staat van aanbouw zijnde praalwfu- gens goed gezien, dan zal dit alles een lust voor het oog zijn. Het tweede deel van den optocht brengt in beeld de kennis der electriciteit, humo ristisch voorgedragen. Hier wordt ge bracht: de Leidsche flesch, de zuil van Volta, de wet van Ohm, over welke onder werpen in den feestwijzer een uitvoerige toeliohting verschijnt. Daarna wordt een deel gewijd aan het jubileum der Centrale. De eerste praalwa gen zal brengen een gestyleerde maquette van de Lichtfabrieken, met de gebouwen uit 1907 en 1932. Dan wordt een groote haspel in den stoet meegevoerd, waaraan de 32 buitengemeenten, waaraan kracht en licht en warmte wordt geleverd, zullen zijn vastgesnoerd. Hierna zal een maquette van Rijnland's industrie volgen. Een volgende voert een reuzen wandoontact-doos mee met pseudo- meteropnemers. Een luidsprekerswagen zal vroolijke wijsjes ten gehoore brengen, waarbij het electriciteitsliedje van Louis Davids „Doe het electrisch" den boventoon zal voeren. De volgende groep over het jubileum wordt verzorgd door de Lichtfabrieken, terwijl de laatste zal worden uitgevoerd door de Leidsche installateurs (Leidsche Installateurs Vereeniging en afd. Leiden van St. Antonius). Hier zullen meerdere practisohe electricitoits-gebruiksvoorwer- pen onder de aandacht der ongetwijfeld weer tienduizende toeschouwers worden gebracht. O. M. „electrische kuikens" met electrische kunstmoeders en een Ultra-sol- wagen. Het slot zal worden gevormd door den mensch van de toekomst, bediend door den „homo electricus". Alles bijeen dus een op tocht, welke er om zijn originaliteit zal mogen wezen. ST. JOSEPH'S-GEZ.-VER. De Centraal-Praeses over: Kracht naar binnen en naar buiten. De Gez.-Ver. heeft een Propaganda- avond georganiseerd. Er was een flinke opkomst van de zijde der jongeren, ter wijl ook eenige leden van den Raad van Bestuur van hun belangstelling blijk gaven. Na een muzikale inzet van de Symphonic „Franz Schweitzer" opende de eerw. vice- Praeses met een woord van welkom, bizon der tot den Centraal-Praeses, rector J. Th. v. Galen, en de niet-gezellen. Spr. hoopte, dat zij vooral, na gezien en gehoord te hebben van wat de Gez.-Ver. wil en be- teekent, er toe zouden komen lid te worden der Leidsche afdceüng. Nadat door aJlen liet „Vlaggelied" was gezongen, trad de Liedertafel op, onder directie van den heer W. Hoogzaad, waar na de Symphonie nog „La Serena laten beste gaf. Hierna was het woord aan Rec tor van Galen. De Centraal-Praeees zeide om meerdere redenen met genoegen naar Leiden te zijn gekomen, ten eerste omdat hij hier weet den besten Kolpingsgeest. De tweede reden is aldus spr., dat ge hier in Leiden een districtsdag gaat orga niseeren, waarvan gij de leiding hebt wil len aanvaarden en waarvan ik heb verno men, dat gij er van zegt: het moet slagen, die avond moet schitterend worden! Am sterdam was heel goed, Rotterdam was schoon, zorgt gij nu dat Leiden aan de spits komt en dat uw demonstratie tot in alle onderdeelen slaagt. Maar de derde reden is niet minder, want ik ben hier ook gaarne heen gekomen om een propagandistisch woord tot u te spreken. De opgave van dezen avond is: Kracht naar binnen en kracht naar buiten; want de opgave van elk menschenleven is inner lijke en uiterlijke actie. Innerlijke en uiterlijke actie is de op gave van de ziel van den mensch. De ziel, zij heeft iets van het eindelooze van God, zij is als een mijn, waarin de schatten zijn van goud en diamanten, tot waar \Vij afda len door de schachten van ons denken. De menschenziel kan zingen en klagen, kan tintelen en juichen, kan vragen en smce- ken. Door de ziel zijn we innerlijk rijk bij een bereikt ideaal. Ons godsdienstig leven vraagt innerlijke en uiterlijke actie, die we verkrijgen door de zekerheid in geloof, vastheid in hoop en liefde in God. Wij dragen in ons hart koningsgeheimen, die altijd weer ons in nerlijk begeesteren en bezielen. Voelt ge dat niet, wanneer go samen meebidt, meeoffert, mcecommuniccert? Dan ontroeren de snaren van onze ziel, dan leeft er een innerlijke actie, die wo niet alleen dragen kunnen in ons hart, maar die zich uit naar buiten; want ons godsdienstig leven, fijn beleefd en begrepen, richt zich ook naar uiterlijke actie. Ook in de maatschappij moet die actie dienstbaar zijn. In uiterlijke en innerlijke actie ligt de kracht, waardoor men bouwt aan zichzelf, bouwt aan z'n omgeving, bouwt aan de maatschappij. Op cultureel terrein heeft het eveneens beteekenis. De mensch is niet bevredigd met filmbeelden en schreeuwende jazz bands, hij zoekt bet groote, de schoonheid, hij zoekt actie naar buiten, want de ge meenschapsdaad zoeken is een zielkundige wet. Wee den eenzame! Hoe velen deraillee- ren in hun leven bij gebrek aan vriend schap? Ze zijn niet te tellen, die hun leven hebben kapot gestooten door hun een zaamheid en.... hun zucht naar kwaad. Jonge vrienden, zoekt vriendschap; het is de drang van uw hart, de wensch van uw moeder, de wet van God! Wij willen in de Gez.-Ver., met haar eigene vorm en haar Kolping's program, den geheelen mensch omspannen, vormen en opbouwen. Wij willen hooger dan sport alleen, dan muziek om de muziek, dan vriendschap om conventie. Uw techniek is niet juist als ge alleen de botte spieren weet te gebruiken en uw ziel laat verar men, want dan ben je een stakkerd. De groote ramp bij velen, ook bij Ka tholieken, is het gemis aan inzicht omtrent de harmonische groei in de heele maat schappij. Weet je, wat de Gez.-Ver. van jou eerst wil maken? Een fijne, religicuse katholiek! Och, zeg nu niet tegen mij: Dat heb ik niet noodig, wat baat het mij, die werken moet tusschen communisten en spotters. Neen, jonge kerels, weest eerlijk, want in het diepst van je ziel ben je godsdienstig. De roode vlag kan nu eenmaal niet bedekken het eeuwig merkteeken des doopsels. Wij willen uiterlijke kracht door de in nerlijke sterkte, wij willen christenen, wij willen helden 1 In Duischland is juist de Gez.-Ver. een factor van machtige katholiciteit en toen drie weken geleden de Senior van Thayden in Beieren door knuppels van communisten werd vermoord, toen was z'n laatste kreet: Jedoch, treu an Kolping! Voel je wat wij willen De wereld schreeuwt om broederschap, welnu, wij zijn een gezin. Wie hier thuis is vindt vriendenhanden, die hem grijpen en een vaderlijk priesterhart, dat hem be grijpt. Hier leert men de doelstelling van den arbeid als roeping van God en tot God, en wat Paus Pius XI aangeeft als de vor ming der beroepsstanden, daaraan zijn wij al lang bezig door individueel© vorming in beroepskennis en beroepsliefde. De Gez.-Ver. is niet oen beweging van niets doen, want de zelfwerkzaamheid is er, die verantwoording kweekt. Zoo ook zijn wij sterk op cultureel terrein, waarop we nog zoo veel moeten leeren van de ware beschaving van ons geloof en de rijkdom van de zuiverste ziele-coltuur. Komt bij ons, jonge kerels; wij kunnen je gebruiken, 't kost je moeite, maar je krijgt er veel voor terug. Komt bij ons, jonge kerels, en we zullen je vormen tot volwaardig christen. O, mochten hier in Leiden honderden jonge kerels zich bijeen voegen, om in een machtige eenheid te wer ken aan hetgeen geschreven is op de gou den monstrans van ons vacantie-oord„In de maalstroom van den tijd bouwen wij een huis des vredes". Dan ook bouwen we vrede in onze harten en in deze maat schappij gezinnen van vrede!" Op deze rede volgde oen donderend ap plaus, waarna Kap. v. d. Ven den Oentraal- Praeses dankte en de niet-leden verzocht op den derden Maandag zich te laten in schrijven. Na de pauze gaven zeven turners van „Oranje-Zwart" in gestylleerde standen do vier deviezen weer, hetgeen een zeer goe den indruk maakte. Ook de voordracht van een „jongere tooneelist" deed 't goed. In een hartelijk slotwoord bracht dc vice- Praeses dank aan alle medewerkers, waar na de uitstekend geslaagde bijeenkomst met de Kolpingsgroet werd gesloten. UIT DE OMGEVING R. K. GEWESTELIJKE VEREENIGING VAN BOTER H AND EL AR.EN. Kort geleden vond te Leidsehendam on der leiding van den heer G. 0. Scholtes, voorzitter van de R. K. Middenstandsver- eeniging aldaar, een bijeenkomst plaats van R. K. Boterhandelaren uit de gemeen ten Voorburg, Veur, Leidsohendum, Stomp- wijk. Voorschoten, Wassenaar, Zoeterwou- de, Zoetermeer, en tusschenliggende plaat sen. Op deze druk bezochte vergadering werd met algemeene stemmen besloten tot oprioh ting van een R. K. Gewestelijke Vereeni ging van Boterluindelaren, welker gebied ziah zal uitstrekken over de bovengenoem de plaatsen. Een voorloopig bestuur werd gekozen, dat zich sedert dien als volgt oonstitueerde: Ph. van Benten, Zoeter- woude, Voorzitter; C. P. Bontje, Voor burg, Secretaris; Jac. v. d. Zijden, Storap- wijk, penningmeester; A. Starrenburg, Voorburg, 2e Voorzitter; M. H. Waaijer, Stompwijk, Commissaris. De heer G. A. van Swieten, bestuurslid van de R. K. Middenstandsvereeniging in Den Haag en lid van de Kamer van Koop handel aldaar, verklaarde zich desge vraagd bereid de jonge vereeniging als adviseur ter zijde te staan. Het Voorloopig Bestuur roept thans de leden en andere belangstellenden op tot een bijeenkomst op Donderdag 22 Septem ber a.s. des avonds te 8.30 uur in Hotel Wijkerbrug te Voorburg, alwaar de vakbe langen in verband met de Crisis-Zuivel- wet en anderszins zullen worden bespro ken. N00RDWIJK. De noodtoestand in het Bloembollen- bedrijf. Evenals in de andere gemeenten in onze bollenstreek, begint het er ook hier hachelijk uit te zien in do bloeinbollenbo- drijven en wel op de eerste plaats bij de kleine kweekers. Velen zagen zich reeds vorig jaar voor heb feit gesteld, dat hun bedrijf niet moer loonend was en nu daar nog een verslechtering in is gekomen, staan de kweekers niet alleen voor een flink ver lies doch ook voor het feit, dat zij broo deloos zijn cn niet in staat zullen zijn zich van de noodzakelijkste levensbehoeften te voorzien. Dat deze feiten met de noodige ernst onder do oogen mooten wofden gezien is begrijpelijk en daarom is op initiatiof van enkele kweekers aa. Donderdagavond te 8 uur in café „De Zwaan" een vergadering uitgeschreven om de gezamenlijke belangen te bespreken en te trachten die maatrege len van Rijk en Gemeenten te verkrijgen, welke noodig zijn om het moeilijk bestaan ©enigszins te verzekeren. Wij vertrouwen, dat alle kweekers op dezo bijeenkomst zullen tegenwoordig zijn. SASSENHEIM. Plantenziektekundige Dienst. Vanaf 17 dezer is het kantoor van don Planten- ziektekundigen Dienst als volgt openge steld: Maandag t.m. Vrijdag 99.30, 1.30 2, en 45 uur en Zaterdag van 99.30 en van 121 uur, zoodat de avonddienst is komen te vervallen. WARMOND. Oud-burgemeester J. L. Th. Sanders, t In „Huize Pius" te Lisse, is na langduri ge ongesteldheid overleden de heer J. L. Th. Sanders, oud-burgemeester van Roer mond en Warmond en oud-majoor van het Ned. O. I. leger. Van 19031907 was de heer Sanders bur gemeester van Warmond. De H. Uitvaartdiensten zullen plaats hebben te Lisse Donderdag te 8 uur, half 9; te half 11 de Plechtige H. Mis van Re quiem, waarna begrafenis op het kerkhof der St. Agatha-parochie. WASSENAAR. Raadsvacature. Het oentraal stembu reau heeft den heer B. Broekema gekozen verklaard als lid van den raad. De beer Broekema heeft echter bedankt in verband met de afspraak tusschen de anti-revolu- tionnairen en de christ. historischen, dat van beide richtingen twee vertegenwoordi gers zitting zullen hebben. In aanmerking komt nu dr. J. H. Verloop, die de benoe ming zal aanvaarden. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Geboren: Adriaan, z. van P. Scholten en R. W. v. Heiningen. Martina Wilhel- mina, d. van 0. J. v. Leeuwen en E. M. Verkley. Leonardus Maria, z. van L. M. v. d. Nieuwendijk on P. M. Kersbergen. Teunis en Bernardus, zoons van A. Pos en J. M. de Groot. Ondertrouwd: H. F. de Riet 23 j. en M. A. Slingerland 22'j. Overleden: M. J. Geers, cchtgcnoote van J. Ramp 53 j. Nicolaas Gerardus v. d. Erf 8 mnd. Z0ETERW0UDE. Geboren: Adriann Maria, d. van Tb. J. Opdam en J. A. A. v. Leeuwen. Wil- helmina Johanna, d. van L. O. v. d. Poel en R. 0. Hofstede. Reinierus Johannes, z. van R. J. de Boer en J. Roessen. Hen- drikus Cornelis, z. van H. A. Schrader en P. A. v d. Meer. Ondertrouwd: P. J. Hooijmans 27 j. van Noord wijk en K. J. Everarda 19 j. van Zoeterwoude. Th. G. I. Hendriks 24 j. van Leiden en A. W. Verhaar 23 j. van Zoeterwoude. L. van der Geest 30 j. en C. Th. Broxterman 23 j. van Zoeterwoude.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7