DINSDAG 20 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 HAARLEMMERMEER. Gevestigd: C. P. van de Laar van Amsterdam. Bernardus P. Pols van Am sterdam. Johannes J. M. van Luik van Amsterdam. Adrianus Gudde van Am sterdam. Cornelis Maarssen van Am sterdam. Johannes Vermeer van Zuid- wolde. Jacobus J. Ris, van Amsterdam. Johannes A. Hoogland van Amster dam. Johannes A. Hoogland van Am sterdam. Hendrik M. Mölrnan van Am sterdam. Willem Spaargaren van Aals meer. Gerrit Oudhoorn van Hillegom. Franciscus Heitz, van Nieuwen-AmsteL Gerardus C. van Hilten van Ned.-In- dië. Aaltje Jaspers, echtgenoote van J. J. Breur, van Amsterdam. Wilhelnuna van He ij koop, van Pijnacker. Martin C. Pin to, van Amsterdam. Vertrokken: Gerard J. Meijer naar Amsterdam. Adriaan P. Quiist naar Haarlem. C. M. Vermunnicht naar Hil legom. Hendrikus Polman naar Hasselt. G. P. M. Vermunnicht, wed. Roubos naar Amsterdam. -Philippina H. van der Kwaak, naar Voorschoten. Daniël 0. Lub, naar Rotterdam. Pleunt-je Veer, naar Zegwaard. Wulfert van de Waerdt, naar 's Gravenhage. Maria J. Spierings, naar Maastricht. Frits Mekke, naar Am sterdam. Jacobus G. Vluit naar Hille gom. Anna M. Vleut, naar Anna Pau- lowna. Salomon C. Kardol, naar Hille gom. Marrigje Bergshoeff naar Voor burg. Johannes van Aalst, naar Haar lem. Geboren: Cornelis, z. van C. de Haan en C. P. van der Meer. Cornelia Cecilia, d. van T. A. Denaijere en C. G. Buckens. Alida, d. en Hendrikus, z. tweeling van D. Jongkind en M. van Krimpen. Jozeph Cornelis, z. van N. van Duin en G. P. Zoe telief. Bastiaantje, d. van A. Oosterora en A. Kroon. Anna Maria, d. van B. Kempe en A. M. Overduin. Cornelia Apolonia, d. van J. C. Bax en C. Gulde- mee-ster. Jacobus Johannes, z. van J. 0. van Rooijen en I. J. Heemskerk. Leen- dert, z. van A. Koning en A. Fogarasi. Cornelia Clara, d. van P. Clemens en M. v. d. Berg. Gerrit, z. van N. Haspels en M. G. van Groeningen. Klasina Johan na, d. van G. van Diemen en E. A. Bos. Ondertrouwd: J. Hilverda 41 j. en J. C. Bonhof 35 j. A. van Es 22 j. en A. van den Oever 20 j. J. Kamer 27 j. en N. Noordam 29 j. J. J. Calvelage 27 j. en M. C. Mostert 26 j. H. N. de Nie 24 j. en J. Hulsbos 23 j. B. A. J. Blesgraaf 25 j. en F. van der Vlugt 23 j. Getrouwd: H. J. Worden 28 j. en H. Rijke 24 j. H. Franenfelder 23 j. en C. Kruithof 27 j. Overleden: Johannes C. A. Roosen 32 j., geh. met G. van Rooijen. Petrus Bernardus Rutgerus, 2 mnd., z. van P. Schelvis en J. M. van Hamelsveld. KATWIJK. Voetbal. De Zaterdagmiddagcompetitie is weer begonnen. De beide eerste elftallen van Quick-Roys speelden uit. Ook het derde elftal was gast." En wel van de nieuwe voetbal-verecniging „Katwijk". Katwijk I—Quick Boys III 3—2. Kat wijk wist zijn eersten competitiewedstrijd met 32 te winnen. Ongetwijfeld een goed begin; vooral als men bedenkt dat Quick- Boys een niet te onderschatten tegenstan der is. Katwijk speelde eerst met den wind mee, en gaf aardig spel te zien, al bleek duidelijk dat wed strijd routine nog ont breekt. Vooral de keeper maakte geen erg betrouwbaren indruk. Hoewel beide par tijen niet veel in kracht verschilden, wis ten de gastheeren tweemaal te doelpun ten, zoodat de rust inging met 2—1 voor Katwijk. Na do rust was Quick-Boys iets sterker en maakte gelijk. Kort daarop doelpuntte de rechtsbuiten van Katwijk met een mooi schot. Daarna kwam er geen verandering meer in den stand, zoodat Katwijk met 3—2 won. Quick Boy6 IVL. R. C. III 51. Hot vierde elftal van Quick-Boys speelde op eigen terrein tegen Y. R. C. III van Lisse. Quick-Boys had het beste van het spel, doch de Lissenaren hielden goed vol. Met de rust was de stand 21. Na de rust. had den de gasten niet veel meer in te bren gen. Het einde kwam met 51 voor Quick- Boys. Quick-Boys VS. L. F. JLLX 27. Het jongste elftal van Quiok-Boys speelde in de 3e klasse B tegen het derde elftal van de Stedelijke Licht-Fabriefcen uit Leiden, tegen wien zij lang niet opgewassen waren. Met 72 moesten zij het onderspit delven. De rust ging in met 62. Geboren: Geertruida Maria., doch ter van W. H. Haasbroek en M. Houwaart Huibert-je, dochter van N. Varkevisser en J. Ouwehand Cornelia, dochter van D. A. Maagdel ij n en A. van Duyn Huig, zoon van B. van Beelen en M. van Duyn Helena Jacoba, dochter van A. Haas noot en M. van Duyn Arris, zoon van J. Ouwehand en H. v. d. Plas Marinu-s, zoon van J. Ouwehand en J. v. <L Plas Cornelis, zoon van S. Barnhoorn en B. Lage weg Aria, dochter van A. de Vreugd en K. van Duyn Pieternelia, dochter van A. van Boelen en P. de Jong Willemina dochter van W. van der Plas en A. van Rijn Louise, dochter van J. Guyt en G. Varkevisser. Overleden: Pieternelia Haasnoot, 77 jaar, wed. van A. van Rijn Willempje van Duyvcnvoorde, 76 jaar, eohtgen. van H. J. van Leeuwen Willem van Duy- venvoorde, wed. vam K. den Hollander, 87 jaar Cornelis de Wit, 61 jaar echtgen. van A. Haasnoot. Ondertrouwd Jacob Corstiaan van Tol en Maria Schaap Cornelis Schaap en Grietje de Best Jacob Pluim graaf! en Dirkje Varkevisser. Getrouwd: J. Varkevisser en A. Guijt KATWIJK AAN DEN RIJN. Afscheid Lagemaat. Nu het einde van den dienst van den bode den heer Lagemaat bijna daar was, meende ook het secretarie- personeel en dat van den gemeente-ontvan ger niet op een gewone wijze van Lagemaat te kunnen scheiden. Men was dan Maan dagmiddag ter secretarie samengekomen voor een officieel afscheid met wat hier aan verbonden is. Bij monde van den heer Werther, gemeente-ontvanger werden zeer waardeerende woorden gesproken aan het adres van den scheidenden bode. De heer Werther zeide als een der oudste ambte naren dat hij zoo goed wi6t welk een stipt en plichtsgetrouw de heer Lagemaat was. Kapitalen aan geld heeft L. voor den ont vanger verplaatst, nooit mankeerde er iets aan en altijd was L. de bereidwillig heid zelve. Vervolgens sprak de heer Oollette na mens het secretarie-personeel en zeide zich geheel en al te kunnen aansluiten bij den vorigen spreker. De heer Collette droeg hierna een gedicht voor, samengesteld door de heer P. C. Bloot, ambtenaar ter secre tarie waarna spr. de heer L. namens de aanwezigen een mooien ruststoel aan bood. Begrijpelijk dat de heer L. zeer ge voelig was voor deze mooie attentie en onder hartelijke dankwoorden het ge schenk aanvaardde. Baldadige jeugd. Bij de politie alhier is door C. K. aangifte gedaan dat door baldadige jeugd zijn vlet zoodanig is ver nield, dat zij tenslotte is gezonken. Een woeste rijder. Jhr. E. reed op de Wassenaarsche weg met een zoodanige snelheid dat hij de bocht bij de Zwarteweg niet kon nemen, waardoor hij dwars door het hek "het land van P. v. P. in vloog. De schade zal Jhr. E. moeten vergoeden. HILLEGOM. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente houdt een openbare vergadering op Vrijdag a.s. nam 1.45 uur. Agenda 1. Onderzoek geloofsbrief nieuw benoemd raadslid J. van Deursen. 2. Beëediging idem 3. Vaststelling notulen. 4. Ingekomen stuk ken. 5. Benoeming van 4 leden van de com missie inzake werkverschaffing wegens pe riodieke aftreding. 6. Verleening van een crediet voor aanstelling van 2 nachtwak- kers. 7. Reclames Hondenbelasting. 8. Comp tabiliteitsbesluiten. 9. Verlenging ontrui mingtermijn onbewoonbaar verklaarde wo ning. 10. Wijziging precario-verordening. 11 Verkoop van grond. 12. Verzoek van de Gewestelijke Landstormcommissie Zuid- Holland-West om subsidie. 13. Mededee- lingen. Personalia. Voor het examen Licha melijke Opvoeding L. O. slaagde te Utrecht onze plaatsgenoote, Mej. J. Tasma. Geen verlof. Alhier bestond het voor nemen een protest-vergadering te houden, tegen het plan-Welter. Men deelt ons mede, dat de daartoe noodige vergunning niet is verleend. Al weer een. Gistermiddag werd door de politie een auto-bestuurder aangehou den, die in beschonken toestand verkeerde. Hij werd ter ontnuchtering naar het poli- tie-bureau overgebracht, wa>r tegen hem proces-verbaal werd opgemaakt. Werkzoekenden. Het aantal ingeschre venen bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs bedraagt thans 261 d. i. 14 meer dan vori ge week. Getrouwd: J. C. Drayer en M. J. Pijpers P. Korte en M. van der Jagt. Geboren: Mijndert, zoon van M. v. Breenen en G. Rietveld Anna Elisabeth dochter van A. J. Sanders en A. P. Rin geling Maria Johanna Wilbelmina, doch ter van A. J. Warmerdam en M. Lippens Jan, zoon van R. J. Veld'huijzen van Zanten en E. M. Kraaij Leonard us Ma ria, zoon van C. R. Koppers en E. A. Groot Johannes Henüricus, zoon van J. Rusman en P. van Kesteren. Overleden: A. M. de Nijs, weduwe J. Wiedemeijer 71 jaar. TER-AAR. R. K. Voetbal. Het was Zondag fijn voetbalweer, niet te warm, geen regen, een lekker zuchtje wind, wat wil je nog meer. Vanzelfsprekend was het dus ook mooi weer voor de supporters die zouden gaan komen kijken naar den voetbalwedstrijd nl. Adolf Kolping I versus S. N. A. I uit Stompwijk. Maar helaas, hoe men ook wachtte Stompwijk kwam niet opdagen, de supporters kwamen tevergeefs. Hoe men een dergelijke behandeling moet betitelen laten wij aan S. N. A. over, maar wel we ten we dat dit de onderlinge sportgeest niet bevordert.. Het 2de elftal ging naar Noorden,en bond daar de strijd aan tegen Noorden I. De prestaties van Kolping waren bevredi gend te noemen, want ondanks haar 50 achterstand, wisten zij de nederlaag tot 5i terug te brengen. Het 3e elftal, wat tegen Noorden II speelde, heeft het er leelijk bij laten zit ten, met niet minder dan 40 kregen zij voor d'r broek. Dan de Junioren, die een vriendschap pelijke wedstrijd speelden op eigen ter rein tegen de Junioren van Kudelstaart. Na een pittig wedstrijdje wisten zij met een heldere 50 overwinning uit het strijd perk te komen. Er werd best gewerkt. Gezellen. Woensdagavond om half acht precies verplichte vergadering van de St. Joseph-Gezellen, waarbij allo le-den be slist verwacht worden. VOORSCHOTEN. Geboren: Johanna Elisabeth, d. van D. L. Berkhuizen en J. Zonneveld. Jan Louis, z. van W. H. J. Ju en L. de Troije. Maria Johanna Bernardina, d. van P. van Beek en C. J. van der Meer. Ondertrouwd: Ph. A. Koppers 28 j. en C. M. van Veen 29 j. Gevestigd: J. R. Dutilh van Lei den. J. A. G. baron de Vos van Steen- wijk van Leiden. H. J. Kou wen van Lei den. C. W. Stants en gezin van Nieuwer- Amstel. E. H. de Waal van Nieuwer- Amstel. Vertrokken: K. van Bemmel naar Leiden. A. van Bemmel naar Voorburg. M. Grunta naar Witten (Did.). A. Eg- gink, naar Dordrecht. M. van Os, naar Leiden. H. de Rooij, naar Waddinxveen. D. J. Brinks, naar Boskoop. WARMOND. Gevestigd: L. P. v. d. Eist van Stompwijk. N. v. d. Broek van Stomp wijk. en H. Kicrhoff van Duitsohland. J. A. J. Adank van Heemstede. S. van Dijk van Oud-Beierland. A. de Boer van Oud-Beierland. Vertrokken: V. Koblenzwey naar Alkemade. W. Nieuwenhuis naar Vel- zen. C. H. Willemse naar Zijpe. J. Groenen naar Leimuiden. A. H. Door nenbal naar Driel. A. A. W. Diepen- broek naar Hillegom. Th. Lampe naar 's Gravenhage. A. J. Weise naar Zeist. N. J. Druyver naar Dordrecht. J. v. d. Boogerd naar Edam. Th. J. Hilhorst naar Middelburg. J. C. de Hey naar Alkemade. Geboren: Adrianus Leonardus Hen- dricus z. van J. G. Keyzer en A. Sikking. Gerardus Adrianus, z. van A. A. Kop pers en M. Ch. Knaap. Wilhelmina Ca- tharina Maria, d. van W. van Winsen en J. H. Spierings. Ewald, z. van W. de Vos en W. Ch. A. Wille. Hermanus Gerar dus, z. van H. G. Koppers en J. Wassenaar. Gehuwd: J. G. Wijsman jm. 25 j. en G. A. M. Versluys jd. 28 j. F. G. van Rijn jm. 22 j. en H. A. v. Leeuwen jd. 23 j. Overleden: Engelbertha de Jong 81 j. WASSENAAR. VLIEGVELD BIJ WASSENAAR? Particulier initiatief. Nu de verwezenlijking van de plannen voor het vliegveld tussohen Rotterdam en Delft zooveel tijd vergt, begint men over het algemeen te wanhopen aan het feit, dat dit aerodrome er ooit zal komen. Van officieele zijde is men reeds maanden lang zwijgzaam en ook de direct betrokken in stanties hooren niets meer over den stand van zaken. Vrij geregeld duiken er ge ruchten op die met stelligheid spreken van een mislukking der plannen, maar eenige zekerheid is er nog altijd niet. Naar het „Handelsblad" verneemt, zou den nu eenige particulieren het wach ten moe een combinatie hebben ge vormd ten einde te komen tot de stichting van een klein vliegveld in de omgeving van Wassenaar. Hoewel het in de bedoeling ligt dit vliegveld hoofdzakelijk te gebruiken voor de sportliefhebberij, wil men er toch ook rekening mee houden, dat ook ver keersvliegtuigen van kleine lijndien sten er kunnen landen. Motor geslipt. Op den Rijksstraatweg, nabij de Pauwlaan, kwam de motorrijder A. uit Haarlem, tengevolge van slippen te vallen. Hij bekwam een hersenschudding en is nadat dr. Baart de la Faille de eerste hulp had verleend, per ziekenauto van den heer Goemans, overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. De duorijdster, Mej. D. uit Haarlem, be kwam geen letsel. Ontvreemd. Ten nadeele van twee per sonen uit Den Haag en 'én uit Delft zijn aan het strand ontvreemd, een damestasch en twee portemon. inh. geldswaarde. De po litie stelt een onderzoek in. Poging tot inbraak. In een kiosk al hier, is een poging tot inbraak gedaan, waarbij de inbreker vermoedelijk is ge stoord. De politie stelt een onderzoek in. Bij het voetballen. Bij een botsing tus sohen twee voetbalspelers, bekwam de heer G. alhier een lichte hersenschudding. Nadat dr. Baart de la Faille de eerste hulp had verleend, is G. per ziekenauto van den heer Goemans naar zijn woning overgebracht. ZEGWAART. Verkeersverbetering te Zegwaart. Het Gemeentebestuur van Zegwaart ia voornemens over te gaan tot een belang rijke verkeersverbetering op de wegsplit sing van den weg ZegwaartMoercapelle met den weg naar Bent huizen. De A.N.W.B. en de K.N.A.C. hebben hiervoor een geza menlijk subsidie van 50.zijnde 1/3 van de kosten toegezegd. De weg ZegwaartKruisweg. De weg van Zegwaart naar Kruisweg verkeert in een zeer slechten toestand. Het Gemeentebestuur van Zegwaart is voornemens deze weg het volgend jaar af doende te doen verbeteren, maar de toe stand is van dien aard, dat zoolang niet meer kan worden gewacht, daar anders een algeheele vernieling van het wegdek te ver wachten is, waardoor de belangen van het verkeer dan zeer ernstig zouden worden ge schaad. De A.N.W.B. en de K.N.A.C. hebben nu aan B. en W. van Zegwaart verzocht te wil len bevorderen, dat een afdoende verbete ring van dit weggedeelte reeds nu ter hand zal worden genomen. RECHTZAKEN H00GE RAAD. Het versche broodje bij het ontbijt. De Hooge Raad heeft heden behandeld een cassatieberoep van J. F. S., directeur van Hotel Suisse te Amsterdam, die in de hotelkeuken 's ochtends vroeg brood had doen bakken en dit vóór 10 uur had afgele verd aan hotelgasten. Het O.M. bij het kant-ongerecht te Am sterdam achtte dit in strijd met de arbeids wet, dodh de kantonrechter gaf ontslag van rechtsvervolging omdat z.i. men hier niet te doen had met een brood ba kkerij-onderne ming. In hooger beroep heeft de rechtbank dit vonnis bekrachtigd waarop de officier van Justitie cassatie aanteekende. Mr. N. J. Herzberg uit Amsterdam heeft voor den Hoogen Raad het beroep tegenge sproken. Hij zette uiteen, dat deze zaak van principieele beteekenis is en daarom door de organisatie, waartoe de heer S. be hoort, is opgezet. Nog nimmer is het mogen gelukken in deze kwestie een uitspraak te verkrijgen door ons hoogste rechtscollege. PI. betoogde voorts, dat de arbeidswet on der „arbeid" verstaat arbeid in ondérne- mingen en dat met „onderneming" in art. 35, 6e lid is bedoeld „bakkerij-onderne ming". Elders wordt immers gezegd dat be paalde artikelen ook van toepassing zijn op andere dan bakkerij-ondernemingen. Ware pleiters standpunt niet juist, dan zou deze bepaling zonder beteekenis zijn. PI. con cludeerde tot verwerping van het beroep. De advocaat-generaal, mr. Wijnveldt, zal op 3 October conclusie nemen. KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Ter strafzitting van he kantongerecht alhier stonden heden 59 zaken ter rolle. Als kantonrechter fungeerde mr. J. H. W. Nioolaï. Kleeden voor het raam! Allereerst kwam aan de orde de uitge stelde zaak tegen den winkelier H. A. 0. W., die zich had te verantwoorden wegens overtreding der arbeidswet. Door den ver balisant, den agent van politie K., was ge constateerd, dat in den nacht van 18 op 19 Mei omstreeks halfeen een tweetal be dienden van verdachte in zijn winkel be zig waren een kleed op te vouwen. Ver dachte ontkende hiertoe opdracht te heb ben gegeven. Verbalisant, als getuige gehoord, ver klaarde dat de deur der winkel op slot was en plots het licht werd uitgedraaid. De arbeidslijst, juist eenige dagen daar voor gecontroleerd, gaf als einde der werk tijd aan 9 uur. De kantonrechter merkte op, dat dit toch in strijd met de wet waa. Ver dachte zeide echter bij het opzenden der arbeidslijsten nimmer hierover eenige be merking te hebben gehad. Op een vraag van den kantonrechter of het bedoelde kleed opzettelijk voor de ramen der deu ren was gehangen om het naar binnen zien van buiten te beletten en of bedoeld kleed tot de winkelvoorraad behoorde, deelde verbalisant mede, dat genoemd kleed inder daad tot de winkelvooraaad behoorde, en nadat verbalisant verdachte enkele malen had gewaarschuwd voor overtreding der winkelsluiting kleeden werden opgehangen. Verdachte bleef echter volharden bij zijn verklaring, dat hij geen opdracht tot deze werkzaamheden had gegeven en van het kleed niets afwist, maar dat zijn bedien den waarschijnlijk neg even beneden wa ren geweest en dit toen hadden opgeruimd. In zijn requisitoir overwoog de ambtenaar echter dat is gebleken, dat het vermoeden dat meer wordt gewerkt na den tijd beves tigd is geworden. Na waarschuwing heeft men kleeden voor het raam gehangen waardoor het moeilijk wordt voldoende con trole uit te oefenen. De ambtenaar meende tegen deze overtreding een ernstige straf te moeten opleggen en vorderde een geld boete van 2 X 10 subs. 2X1 dg- De kantonrechter na re- en dupliek van amb tenaar en verdachte terstond uitspraak doende veroordeelde verdachte tot 2 X 5 subs 2X1 dg. Vrijspraak. L. v. R. was in verzet gekomen tegen het de vorige maand tegen hem gewezen ver- stekvonnis waarbij hij wegens overtreding der visscherijwet was veroordeeld tot 20 subs. 4 dg. Verdachte was ten laste gelegd op 29 Juni j.l. omstreeks halftwee zonder vergunning te hebben gevischt in het vLsóhwater, gelegen tusschen de landerijen van J. R. en W. Kw. en daar een hem niet toebehoorende fuik te hebben gelicht. Verdachte ontkende en voerde tot verde diging aan nimmer dien dag en op dien tijd ter plaatse te zijn geweest. Als getuige werden gehoord de landbouwer J. R., die, zijn gedeelte visebwater had verhuurd en van het geval niets afwist. De andere ge tuige, de landbouwer W. Kw. en 2 zonen, hadden aanvankelijk aan verbalisant ver klaard dat bedoelde fuik goed voorzien was geweest van levende en doode visch, doch nadat zij van R. daar ter plaatse gezien hadden geen visch meer was te zien, dan alleen de doode visch die vanuit de fuik op het water dreef. Thans verklaarden deze getuigen wel van R. gezien te hebben en dat hij daar ter plaatse even met zijn bootje had stil gelegen, doch zij hadden niet gezien dat verdachte de fuik had ge licht, zij hadden slechts 1 doode visch go- zien. Op alle welke gronden de ambtenaar het ten laste gelegde niet voldoende be wezen achtte en vernietiging van het von nis vroeg. De kantonrechter sprak ver dachte vrij met vernietiging van het ge noemde tegen hem gewezen vonnis. Tegen A. C. A. die niet was verschenen werd verstek verleend. Verdachte wa-s ten laste gelegd als bestuurder van een vracht auto op 11 Juni 1932 namiddags 5.30 uur in de gemeente Koudekerk de luxe auto, bestuurd door v. d. W. uit Hazerswoude te hebben aangereden, waardoor deze wagen aanzienlijk werd beschadigd. Als getuigen werden gehoord bedoelde autobestuurder v. d. W. en den verbalisant D. aldaar, die beiden verklaarden dat verdachte links was uitgeweken en geen signalen had gegeven. Eisch en uitspraak 25.subs. 5 dg., met toewijzing van de civiele vordering van ge tuige v. d. W. ad ƒ50.—. Tegen P. A. J., die ook niet was ver schenen, werd eveneens verstek verleend. Deze zou als autobestuurder eveneens de veiligheid van het verkeer in gevaar heb ben gebracht, door onder deze gemeente op 10 Juni 1932 nabij de nieuw in aanbouw zijne Postbrug met zijn auto te hebben wil len passeeren, hoewel geen voldoende ruim te bleek, terwijl juist vanuit tegenoverge stelde zijde een andere vrachtauto mot daarachter de motorrijder A. V. uit den Haag naderde. Hoewel laatstgenoemde auto en motorrijder reeds 2/3 van de brug waren gepasseerd, had verdachte toch nog willen trachten de brug te passeeren. Ge volg was, dat de andere vrachtauto stopte, de daar achter rijdende motorrijder naar links uitweek en toen met verdachte in aanrijding kwam. Door de gehoorde getui gen werd een en ander bevestigd. Eisch 20 subs. 5 dg. Uitspraak 20 subs 4 dg. met toewijzing der civiele vordering van den motorrijder ad 37.50. Een hoed in elkaar gedeukt. P. A. F. uit Hazerswoude had zieti in den avond van 29 April in de Dorp straat dier gemeente baldadig gedragen door den wandelaar J. v. B. plots zoo n klap op het hoofd te hebben gegeven, dat deze zijn hoed geheel werd ingedrukt en hem over zijn oogen zakte. Verdachte, dia er aanvankelijk omheen draaide, gaf ten slotte het hem ten laste gelegde toe en voerde tot verdediging aan het niet met voorbedachten rade te hebben gedaan en dat het niet zijn bedoeling was geweest van B. te pijnigen. Deze, als getuige ge hoord, bevestigde het ten laste gelegde. Pijn had hij nu niet direct gehad, doch den anderen dag was zijn hoofd nog steeds gevoelig geweest, zoo was de klap aangeko men. De ambtenaar O.M. vond het optre den van verdachte tegenover een bejaard en fatsoenlijk bekend staand ingezetene hoogst schandelijk en vorderde de hoogste geldboete van 15 subs. 3 dg. hechtenis. De kantonrechter die verdachte eveneens een reprimande gaf over zijn vlegelachtig optreden, veroordeelde hem tot 10 subs. 2 dg. Onsympathieke houding. D. L. uit Mijdrecht had als bestuurder van een melkauto in den morgen van 18 Juli j.l. in de Raadhuisstraat nabij de fa briek van de fa. v. D. plotseling zijn wagen tot stilstand gebracht zonder een stoptee- ken te hebben gegeven, tengevolge waar door de achter hem aankomende luxe auto bestuurd door den eigenaar W. v. D. alhier tegen genoemde wagen was gereden, waar door de luxe auto belangrijk werd bescha digd. Na de aanrijding was verdachte door gereden. Verdachte draaide er zoo'n beet je omheen en verklaarde wel degelijk eon.- stopteeken te hebben gegeven door middel van zijn stoplicht. Als reden, dat hij plots moest stoppen gaf hij op, dat daar ter plaatse een z.g. smalspoor is gelegen. De heer v. D. en 2 andere personen in de om geving van het ongeval werkzaam als ge tuigen, verklaarden overeenkomstig het verbaal. Zelfs kwam nog vast te staan, dat het stoplicht en nummerbord van de auto van verdachte geheel be-modderd was. Do ambtenaar vond de houding die verdach te aannam zeer onsympathiek en vorderde 'n geldboete van 15 subs. 5 dg.; uitspraak 12 subs. 4 dg. Is een burgerwachter agent van politie?? A. Br. was eveneens ten laste gelegd omstreeks 10 Juni des voormiddags kwart voor twaalf nabij de Gnephoek in onze ge meente de veiligheid in het verkeer in ge vaar te hebben gebracht door met zijn auto, gaande in de richting Leiden, midden op den weg en hoofdzakelijk links te heb ben gereden, tengevolge waardoor hij de naderende auto nit Leiden van den heer S. pas op het laatste moment had weten vrij te rijden door plots naar rechts uit to halen. Echter was hij deze autobestuurder wel van voren vrij gereden, doch had met het achterste gedeelte nog juist het voor- gedeelte van den wagen van S. aangere den. De bestuurder S. uit Leiden en twee mede-inzittenden. als getuigen gehoord, verklaarden allen, dat verdachte meer links dan rechts had gereden en bovendien niet had opgelet doch links uit zijn wagen zat te kijken. Na de aanrijding was ver dachte bovendien doorgereden. 'Getuigen waren toen met hun wagen verdachte ach terna gereden, waarop deze vroeg of er iets gebeurd was. Verdachte ontkende links te hébben gereden, doch midden op den weg en verklaarde voorts dat getuigen onheusch waren opgetreden. Een zelfs had zich uitgegeven voor onbezoldigd veld wachter. Pardon, verbeterde deze getuige, onbezoldigd agent van politie. Daar ge tuige echter had opgegeven wijnhandelaar te zijn, kwam dit ook den kantonrechter blijkbaar vreemd voor en vroeg aan ge tuige of dit zoo was, waarop hij naar vo ren bracht dat hij lid van de burgerwacht was en als zoodanig door zijn commandant, was beëedigd. Van onbezoldigd agent van politie was dus geen sprake, waarop de ambtenaar van het O. M. opmerkte, dat het optreden van getuigen ook niet bij zonder serieus was geweest., en als hij meende onbezoldigd te zijn, dan toch moest weten hoever zijn bevoegdheid zich uitstrekte. De ambtenaar achtte door ver klaringen van getuigen het feit wettig en overtuigend bewezen en vorderde een geld boete van 20.subs. 5 dg. met toewijzing der civiele vordering van S. tot f 10.Do kantonrechter veroordeelde verdachte tot 15.subs. 3 dg. met toewijzing van de civiele vordering tot een bedrag van 12A0.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10