GEURIGE BAAITABAK Firma G. H. MAAT - wunkooperu ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 HAVEN 20 - Fa 45 cent per 1/2 pond - 18 cent per ons - Wed. C. J. VISTER - LEIDEN SLUITING DER STATEN GENERAAL. VEREENIGDE VERGADERING DER BEIDE KAMERS. Vereenigde vergadering van de beide Kamers tot, sluiting van de zitting 1931 1932 der Staten-Generaal op Zaterdag 17 September 1932 in het gebouw van de Tweede Kamer. Bijeenroepingsuur 2.45 namiddag. De heer De Vos van Steenwijk, voorzitter van de Eerste Kamer, bekleedt den voorzittersstoel. De voorzitter doet door den griffier van de Eerste Kamer voorlezen een Ko ninklijk Besluit, waarbij de minister van Binnenlandsche Zaken wordt gemachtigd, heden te drie uur des namiddags zich te begeven naar de vergadering van de Sta ten-Generaal, teneinde in de vereenigde vergadering van beide Kamers de zitting in naam der Koningin te sluiten. De voorzitter benoemt de volgende leden in een commissie, die den minister in het gebouw zad ontvangen en geleide doen,: de heeren Steger (Eerste Kamer), Snoeck Henkemans, De Wilde (beiden Tweede Kamer), Koster (Eerste Kamer), mevr. Bakker Nort en den heer Korten- horst (Tweede Kamer). Kort daarna treedt de minister, vooraf gegaan door de leden der commissie, de vergaderzaal binnen. De heer Ruysde Beerenbrouck, minister van Binnenlandsche Zaken, plaatst zich achter de ministerstafel en houdt de volgende rede: Het heeft H. M. de Koningin behaagt mij op te dragen de zitting van de Staten- Generaal in haar naam te sluiten. Naast verschillende andere wettelijke maatregelen zijn, dank zij uw medewer king, onderscheiden regelingen tot stand gekomen in verband met de crisis, welke onze volkswelvaart heeft aangetast. De Koningin heeft mij opgedragen U haar dank te betuigen voor Uwen ijver en toewijding in 's lands belang. In naam der Koningin en door haar daartoe gemachtigd, verklaar ik deze zit ting der Staten-Generaal te zijn gesloten. De minister wordt door de commissie uitgeleide gedaan. Nadat de commissie in de vergaderzaal is teruggekeerd, sluit de voorzitter de ver eenigde vergadering. een mooie nazomer. Een mooie nazomer is een meteorolo gisch verschijnsel, dat niet elk jaar voor komt hoewel het als een normaal klimatolo gisch verschijnsel kan worden beschouwd. In sommige jaren reikt zoo'n mooi-weer- periode tot in October en verkort daarmede den herst niet onaanzienlijk. In andere ja ren blijven wij van het prachtige Septem berweer gespeend en treedt al vroeg de na- jaars-stormperiode in. Dit jaar lijkt het we-1 of de prachtige zomer onverwacht een ver lengstuk zal krijgen, wat nog heel goed mo gelijk en op weerkundige gronden niet on waarschijnlijk is, wanneer over N.W.-Euro- pa de storingen nog een poosje uitblijven. De laatste weken nebben ons echter ge leerd, dat zoo'n storing uit het Noordwesten plotseling kan optreden en hoe zij dan kan huishouden. Laten wij daarom maar niet vragen: hoe lang zal het mooie weer nog duren? Een afdoend antwoord is er niet op te geven. Er gaat een buitengewone bekoring uit van dit prachtige September weer. Wij staan 's morgens op en zien den nevel over het land. De zon is nauwelijks haar dagtaak begonnen of de nevel wijkt voor haar stra len. De hemel wordt al blauwer en blauwer, de thermometer stijgt snel en op het mid den van den dag is het warm. De zon gaat bloedrood onder, de nachten zijn koel en den volgenden morgen druipt alles van het water, dat de dauw heeft neergeslagen uit de vochtige lucht. Er is geen wind en de enkele wolken, die over dag gevormd wor den, drijven traag langs den hemel. De ge- heele weerstoestand is er een van rust en stemming. Wij hebben dit mooie weer te danken aan de plotselinge uitbreiding van een ge bied van hoogen druk over Midden-Europa en wij zullen het behouden zoolang de baro meter hoog blijft staan want dit is het tee- ken, dat de hooge druk stand houdt. Er za-1 een dag komen, dat de barometer gaat da len en dat wolken uit het Westen zullen op komen. Dan is het uit mot dit mooie weer. Of dit spoedig zal gebeuren valt niet te zeggen. Merkwaardig is de hardnekkigheid, waarmede het mooie weer telkens terug keert. Dat is niet zonder beteekenis. Dit mooie weer heerscht thans over ge heel Midden-Europa, van Ierland tot in Rusland en van Zweden tot ver in het Zui den, waar het nog heel warm is. (Nadruk verboden). STADSNIEUWS DR. WIERSMA NAAR RUSLAND. Benoemd tot lector aan de Universiteit te Charkow. Dr. E. C. Wiersma, conservator aan het na tuurkundig laboratorium alhier is benoemd tot lector aan de universiteit Charkow (Rus land) waar hij tevens is belast met de leiding van het physicalisch technisch instituut van prof. Gamow. Dr. Wiersma heeft deze benoe ming aanvaard. KAPELAAN R. M. A. NIEVEEN v. DIJKUM 1214 jaar kapelaan aan de Mon Père. Zooals wij reeds meldden, viert kapelaan R. M. A. Nieveen van Dijkum Zondag a.s. zijn 12 y.-jarig feest als kapelaan der parochie van O. L. Vr. Hemelvaart alhier. Op dien dag zal er des morgens om kwart vóór 7 generale H. Communie worden gehou den door de leden van de Mannen- en van de M aria-congregatie. Om half elf zal de jubilaris een solemneele Hoogmis opdragen, waaraan het ,,Veni Crea tor" zal voorafgaan, terwijl onder de Hoogmis een feestpredicatie zal worden gehouden. Gezongen zal worden de nieuwe Mis van Edgar Tinei, welke eenige weken geleden per radio werd uitgezonden en welke zal worden gedirigeerd door Rector R. Reynen. Van half 2 tot 3 uur zal er gelegenheid be staan in de pastorie den jubilaris geluk te wenschen. Des avonds om 7 uur zal er een plechtig danklof worden gecelebreerd met Te Deum, waaronder de jubilaris zelf het woord tot de parochianen zal richten. CRISIS-COMITé. De Woensdag-collecten zijn weer begonnen. Het werd hoog tijd de kas te sterken.. De winter staat voor de deur en de aanvragen tot steun vermeerderen. Wil het comité kun nen blijven helpen, dan moeten de Woens dag-collecten steeds meer opbrengen. Velen zijn bereid te geven indien hun dit gemakkelijk wordt gemaakt en het geld weke lijks opgehaald wordt, doch de moeilijkheid is, dat er zich nog steeds te weinig collectrices hebebn aangemeld. Allen, die nu 's Woensdags gedurende één a twee uur hierbij helpen kunnen, meldt u toch aan en helpt zoodoende vele crisis- slachtoffers. Ook het crisis-comité, Stille Rijn, zal u dankbaar zijn. Hoemeer collectanten hoe grooter de op brengst der colecte zal zijn. Voor zoover mogelijk worden de collectrices ingedeeld in de wijken welke nabij hun woonplaats gelegen zijn. MAATSCH. HULPBETOON. De heer J. Karstens treedt uit de Commissie. Donderdagavond heeft de Commissie voor Maatsch, Hulpbetoon een buitengewone verga dering gehouden ter bespreking van de plan nen van B. en W. tot benoeming van een com missie, die zal onderzoeken of er aanleiding bestaat om, mede met het oog op de tijds omstandigheden, wijziging te brengen in de werkwijze van M. H. Met dit plan wenschen B. en W. uitvoering te geven aan de door den Raad eenigen tijd geleden aangenomen motie-Wilmer De heer J. Karstens heeft zich tegen boven genoemd plan krachtig verzet en wees deze inmenging van B. en W., betreffende de in terne werkwijze der commissie, af. Noch de Raad, noch B. en W, zijn wette lijk bevoegd zich met de werkwijze der com missie voor M. H. in te laten. Door den heer Karstens werd een daartoe strekkend voorstel ingediend, dat evenwel na breede discussie met algemeene stemmen, op die van den voorsteller na, werd verworpen. De heer Karstens heeft hierna meegedeeld, dat hij naar aanleiding van deze beslissing ont slag neemt als lid der Commissie voor Maat schappelijk Hulpbetoon. HET ONTSLAG VAN VERPLEEGDEN IN HET ACAD. ZIEKENHUIS Naar aanleiding van het bericht als zouden bij het Acad. Ziekenhuis alhier 90 verpleeg sters zijn ontslagen, hebben wij ons hierom trent nader gewend tot den directeur van het Academisch Ziekenhuis, die ons zeide, dat dit bericht geheel uit de lucht gegrepen was. De zaak is deze, dat zooals ieder jaar de nieuwe opletiding klaar is en plaats moet ma ken voor nieuwe leerlingen. Anderzijds zijn er verpleegsters wier contract op 1 Januari is geëindigd en die indertijd toen er groote behoefte was aan verpleegsters, aangesteld zijn op 'n hooger salaris dan aan deze categorie vol gens het Bezoldigingsbesluit is toegekend. Nu haar contract met 1 Januari eindigt, is haar aangezegd, dat zij bij nieuwe aanstelling op dien datum betaling zouden ontvangen, vol gens het Bezoldigingsbesluit. Voor zoover de verpleegsters daarover konden worden ge hoord, hebben zij zich in dezen maatregel van bezuiniging geschikt. Wanneer niemand te genwerpingen maakt, zal op genoemden datum ook niemand het ziekenhuis verlaten. En wat betreft de bewering, dat in het al gemeen ongediplomeerd personeel in dienst wordt gehouden, kan worden opgemerkt, dat er een vaste verhouding bstaat tusschen gedi plomeerd en ongediplomeerd personeel, van welke verhouding niet wordt afgeweken. DE LEIDSCHE WINKELSTAND. De winter nadert.... Het is niet prettig dit te moeten opmerken, maar er is nu een maal niets aan te doen. De winter nadert met zijn koude en zijn donkere avonden, maar óók met zijn stille huiselijkheid bij de schemer lamp, Het is altijd makkelijk dan een adres bij de hand te weten, waar men voor zijn elec- triciteitsartikelen terecht kan. Zulk een adres is de nieuwe zaak van den heer B. Sjouke, Morschstraat 17. Heden is daar een handige kleine winkel geopend, die alles biedt wat men cp electrisch terrein voor verwarming en ver lichting noodig heeft. De eigenaar, die reeds een goede naam heeft als rijwielhersteller in dezelfde straat, zal zeker de bezoekers naar aller tevredenheid bedienen. Voor het examen politie-diploma van den Alg. Ned. Politiebond is geslaagd de heer M. C. Slootmaker, alhier. EERSTE LUSTRUM R.K. H. B. S. Maandag 19 Sept. a.s. herdenkt de R.K. H. B. S. alhier haar vijfjarig bestaan. Het eer ste lustrum dus van deze katholieke onderw,- inrichting, die zich zoo spoedig in grooten bloei mocht verheugen, bewijze het feit, dat reeds het volgend jaar na Paschen het mooie nieuwe schoolgebouw zal worden betrokken. Echter zal dit eerste lustrum uiterlijk zon der eenig vertoon voorbijgaan, daar men in de huidige tijdsomstandigheden gemeend heeft van feestelijkheden te moeten afzien. Wel zal deze dag in intiemen kring, d.w.z, onder leeraren en leerlingen Maandag a.s. worden herdacht. Wij wenschen en met ons natuurlijk alle Leidsche Katholieken, de R.K. H. B. S. de ko mende jaren een zelfden bloei toe. AMBACHTSSCHOOL TE LEIDEN. Vakavondschool. Op 4 October a.s. zullen aan de ambachts school weder de avondlessen aanvangen en zooals uit de advertentie in dit blad is te zien, bestaat er gelegenheid zich in verschillende vakken te bekwamen. Voor timmerlieden, wagenmakers, beton werkers en andere bouwvakarbeiders wordt een cursus in vakteekenen gegeven, waarbij een speciale klasse is gevormd van oud-leer lingen van de ambachtsschool. Deze worden in de gelegenheid gesteld de reeds verworven kennis te onderhouden en uit te breiden. Voor de metaalbewerkers in het algemeen wordt weder een cursus in vakteekenen gege ven, ten doel hebbende hen te leeren een tee- kening behoorlijk te kunnen lezen en begrij pen. Een elk die in het metaalvak werkzaam is en zich wat meer dient te oefenen in tee- kening lezen en begrijpen, moet zich eens in verbinding stellen met den directeur der school. Bovendien ontvangen deze metaalbe werkers nog één avond per week les in de praktijk van het vak en kan men zich al naar behoefte opgeven voor praktische oefe ningen in draaien, bankwerken of smeden. Voor meubelmakers is een cursus in vak teekenen, terwijl voor stoffeerders en bedden makers een praktische cursus wordt gegeven. Deze laatsten ontvangen ook een avond les in teekenen. Voor schilders is een zeer nuttige cursus in hout- en marmerschilderen, decoratieschilde ren en letters zetten. Voor electriciens is een speciale cursus ter voorbereiding voor de V. E. V,-examens (Ver- eeniging Electrotechnisch Onderwijs). Bezit ters van het diploma kunnen door de over heidsbedrijven aangesteld worden als „erkend installateur". Voor gasfiters is ook een cursus, welke opleidt voor het examen, afgenomen door de Vereeniging van Gasfabrikanten in Nederland. Auto- en motorberstellers kunnen zich op deze avondschool oefenen in de praktijk en de theorie van auto's en motoren. De groote toeloop voor dezen cursus heeft het noodzake lijk gemaakt alleen hen toe te laten, die het herstellen van ayto's en motoren als hun da- gelijksch werk beschouwen. Een cursus voor typografen stelt jongelui in de gelegenheid zich te bekwamen in typo grafisch vakteekenen en Nederlandsche Taal. Van het groote nut van de cursussen ter op leiding van landmachinist zal iedere belang hebbende en belangstellende zeker op de hoog te zijn. Immers bij elke voorkomende vacante betrekking op dit gebied zal de werkgever overtuigd willen zijn van de bekwaamheid van den tewerkgestelde. Dit moet ook wel, omdat aan zijn zorgen worden toevertrouwd vaak dure installaties en machines. De patroon moet overtuigd kunnen zijn van een goede en vakkundige behandeling dezer machines en er op kunnen vertrouwen, dat er veilig en voort durend mee gewerkt kan worden. Het is dus raadzaam, dat een ieder die in deze richting iets wenscht te bereiken, zich bekwaamt voor een landmachinistenexamen. En hiertoe be staat aan de vakavondschool de gelegenheid. Voor zeer vele vakken is aan de vakavond school een opleiding. Men wende zich daarom tot den directeur. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 6086. Ha ven-Apotheek, Lieden, Haven 18. E.: Mej. J. E. M. ten Dijk, Leiden. Wijzigingen. 737. Nationaal Veem, Leiden, Heerengracht 118, veembedrijf, ex peditiebedrijf, schuitenverhuurderij enz. De statuten zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. in: Naamlooze Vennootschap Nationaal Veem. N. Comm.: J. G. J. Verhey van Wijk, Leiden. 4129. Zilverfabriek „Voorschoten" v.-h. J. M. van Kempen Zonen, Kon. Ned. Fa briek van Gouden en Zilveren Werken, Voorschoten, Leidsoheweg 169. Uittr. Comm.: W. M. A. H. van Rossum du Chat tel, Voorburg, d.d. Nov. 1930. 96. N.V. Koninklijke Nederlandsche Fabriek van Wollen Dekens voorheen J. O. Zaalberg en Zoon, Leiden, Vestestraat 22. N. Comm.: A. F. van Hall, Aerdeohout, H. M. Demmers, Amsterdam en Th. C. Ver- kley, Amsterdam. Toen hedennacht de politie zekeren I. wilde arresteeren, verzette diens vriend, de R., zich daartegen, weshalve deze me degenomen werd naar het politiebureau. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent een wekker, die ten bureele is gedeponeerd. Wij vernemen dat in verband met de a.s. Licht- en Winkelweek de Doezastraatbewo- ners de handen weer ineen hebben geslagen en besloten hebben in de komende dagen deze straat op een zeer bijzondere wijze te verlichten. Ook zullen alle winkeliers in deze straat kosten nooht moeiten ontzien om met hun etalages zoo goed mogelijk voor den dag te komen. Wij vertrouwen dan ook dat het parool: „Bezoekt en koopt in de Doezastraat" bewaarheid zal worden en wij wenschen hen alle succes toe. Gevestigd sedert 1833 565 LEIDEN Donderdag werd door de Leidsche Chris telijke Harmonie Vereeniging, directeur de heer H. van der Velden, het laatste concert gegeven van de reeks van den Bond van Leidsche Harmonie- en Fanfare Vereeni- gingen. Begunstigd door het mooie weer was de belangstelling ook voor dit laatste concert weer zeer groot. Ook de Burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, heeft een groot gedeelte van het concert bijgewoond, wat door den Bond en de uitvoerende ver eeniging ten zeerste op prijs werd gesteld. De leden van de musiceerende vereeniging werden bij dit laatste concert op een ver- versching onthaald. Voor den Bond is het afgeloopen jaar weer een prettig jaar geweest. De belang stelling was steeds groot en de kring van „vaste klanten" groeit steeds aan. Met volle aandacht wordt- naar de mooie ma- ziek geluisterd. Jammer dat van de stoelen, welke bij de laatste concerten steeds te huur waren, nog niet meer gebruik gemaakt wordt. Wij willen aannemen, dat het hier in Leiden nog nieuw is en dat men er nog aan moet wennen. Wij hopen dan ook, dat het vol gende jaar, indien het Gemeentebestuur de Vereenigingen weer in de gelegenheid stelt deze concerten voort te zetten, meer gebruik gemaakt zal worden van deze goed- koope zitplaatsen. Het bestuur wil weer gaarne zijn har- telijken dank betuigen aan het Gemeente bestuur, den heer Jonker, hoofdopzichter van de Plantsoenen en zijn staf, de politie voor het handhaven van de rust en de Pers voor het trouw opnemen van de program ma's. En ten slotte niet het minst aan net „publiek", dat zich dankbaar toonde voor het gebodene en dit beloonde met applaus. Het zal een aansporing zijn voor de ver schillende muziekvereenigingen om steeds hun „beste beentje" voor te zetten en steeds met mooie en goed verzorgde programma s voor den dag te komen. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer betreffende de te verwachten opening van het geheel nieuwe caférestau rant „Royal", Douzastraat, hoek Boisot- Bl OSCOPEN. Casino. Renate Müller en Gustav Fröhlich, twee filmsterren van den eersten rang, versckij- nen deze week iederen avond op 't witte doek van Casino, waar ze in „Het Liefdes lied", een film, die in Rome speelt, opnieuw blijken geven van hun schitterende gaven op 't gebied der filmkunst door sterk dra matisch spel. Wegens een paar scènes en titels in deze film is dit programma dat voor de pauze het Hollandsch nieuws en een zeer goede Wild-West-film te zien geeft, slechts voor volwassenen toelaatbaar. City. Na een goed voorpramma, een Orion-Pro- filti Journaal, een cultuurfilm uit N.-Afri ka een.een paar komische films, draait na de pauze de U.F.A.-film „Maskers". Op het programma staat vermeld, dat het een meesterwerk is. Meestal doet men goed aan dergelijke beweringen niet al te veel ge loof te hechten, maar ditmaal is het de volle waarheid. „Maskers" is inderdaad een meesterwerk van goede beeldinsteLling, beeldopvolging, gevoelige fotografie, con- trastmontage, kortom het bevat alle voor waarden, die aan een „filmische" herschep ping van een gebeurtenis uit het leven ge steld moeten worden. Het verhaaltje is heel eenvoudig en lang niet oorspronkelijk van gedachte. De wijze echter, waarop heb verfilmd is, maakt het tot een zeldzame uitzondering in de reeks weeke en slijme rige amusementsfilms, die men den laatsten tijd allerwege te slikken krijgt. Er is een inbreker, die ontsnapt, een in val doet in een club, een bank afzet voor zestig duizend gulden en er is een detecti ve, die er alles op gezet heeft deze brutale meneer weer achter de tralies te helpen. U ziet het: een doodgewoon geval, zelfs een tikje banaal. Maar het kenmerk van een goede film is, dat men hem niet kan naver tellen; men moet het zelf gaan zien! Jam mer is het echter, dat de tekstbewerker in zijn prestaties vaak verre ten achter is ge bleven bij hetgeen zijn collega's leverden en dat men aan het einde naar een slot heeft gezocht, dat eigenlijk geen slot is. Voor volwassenen kunnen wij deze film aanbevelen. Om enkele scènes moeben wij een voorbehoud zeer zeker maken. Luxor. Het programma van deze week is ons niet meegevallen. Een komische film en eenige Javatrekjes na het uitgebreide Journaal en dan een film van twee echte lieden, die laten zien hoe -de liefde van een 10-jarig huwelijk gewoonte is gewor den. Zoo luidt het in het programma zelf. We behoeven er dan ook niet veel aan toe te voegen. Dat een pikant avontuur hen weer tot elkaar brengt is geen vergoelij king. Ook de hoofdfilm „Verstooten", kon ons maar matig bekoren. Trianori. Het programma kan deze week niet wor den aanbevolen. WIE ZIJN TIJD BEGRIJPT, PROPAGEERT DE KATHOLIEKE PERS Gemeentelijke Aankondigingen KEURING VOOR DEN DIENSTPLICHT De burgemeester van Leiden brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat in November en December a.s. de herkeuringsraad in eenige gemeenten zitting zal houden. De voorzitter van den herkeuringsraad kan aan voor den dienstplicht ingeschreven perso nen, die nog niet bij de land- of de zeemacht zijn ingelijfd, of die wel reeds daarbij zijg ingelijfd, doch nog niet als dienstplichtige in werkelijken dienst zijn geweest, de gelegenheid geven om bij genoemden raad een onderzoek naar hun geschiktheid voor den dienstplicht te ondergaan. Behoudens bijzondere machtiging van den Minister van Defensie worden tot het onder zoek niet toegelaten personen: a. die bestemd zijn tot buitengewoon dienst plichtige of als zoodanig zijn ingelijfd; b. die in 1932 tijdelijk ongeschikt voor den dienst werden verklaard; c. die als vrijwilliger behooren tot de land macht uitgezonderd den vrijwilligen land storm tot de zeemacht of tot de overzee- sche weermacht. Overigens wordt een hierboven bedoelde persoon tot het onderzoek slechts toegelaten, indien door hem of te zijnen behoeve daartoe een aanvraag wordt gedaan en in de aanvraag aannemelijk wordt gemaakt; a. zoo het een persoon geldt, die in 1932 door een der keuringsraden geschikt werd verklaard: dat hij na de uitspraak van den keuringsraad vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is geworden; b. zoo het een persoon geldt, omtrent wien in 1932 geen der keuringsraden uitspraak deed: dat hij vermoedelijk ongeschikt is voor den dienst. Hij die de aanvraag doet, moet daarin ten aanzien van den ingeschrevene vermelden: a. zijn geslachtsnaam en voornamen; b. het jaar en den datum van geboorte; c. de gemeente, waar hij voor den dienst plicht is ingeschreven; d. de lichting, voor welke hij is ingeschre ven; e. het korps, korpsonderdeel of dienstvak, waaraan hij is toegewezen of waartoe hij be hoort, en het tijdvak of den datum, vastge steld voor zijn inlijving of zijn opkomst in werkelijken dienst, een en ander voor zoover het hem bekend is; f. zijn volledig adres; g. of hij in 1932 voor een der keuringsraden is verschenen en, zoo ja, hoe de uitspraak van den raad luidde. De aanvraag moet worden gericht aan den Voorzitter van den herkeuringsraad en zoo spoedig mogelijk aan dezen worden toege zonden onder het volgende adres: „Aan den Voorzitter van den Herkeurings raad, gebouw van het Departement van Defen sie, Plein 4, 's Gravenhage" De aanvraag behoeft niet op gezegeld pa pier te worden geschreven, maar moet wel gefrankeerd worden gezonden. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. Leiden, 17 September 1932. AGENDA LEIDEN. Woensdag. R. K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, leden vergadering, Hotel Den Burciht, 8.15 uur. De Zondagsdienst dor huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de doktoren: Muij'zert, Hovens Grève, Rassers en Si- De Zondagsdienst der huisartsen wordt te Oegstgeest waargenomen door dr. Hu- genholz. Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 Sept. a.s. waargeno men door apotheek: C. B. Duyster, Nieu we Rijn 18, telef. 523. UIT DE OMGEVING H1LLEG0M. Kanunnik Ebbinkhuijzen. De toestand van den hoogeerw. heer Ebbinkhuijzen, Ka nunnik van Kathedraal Kapittel en oud- Regent van Hageveld, dio voor enkele we ken van de H.H. Sacramenten der Sterven den is voorzien en in Huize St. Joseph al hier wordt verpleegd is achteruitgaande, ofschoon geen onmiddellijk doodsgevaar aanwezig is. De hooge lijder, die 43 jaar Priester is, lijdt aan verkalking der herse nen, zoodat mensohelijkerwijze geen beter schap mogelijk is. Verkooping. Gisteravond had in hotel Sistermans de verkoop bij afslag plaats van twee burger woonhuizen aan de Pastoors laan no. 15 en 17, eigendom der Erven Wed. Hensbergen. De verkoop geschiedde ten overstaan van Notaris D. Lodder alhier. De perceelen waren in hoogste bod ge bracht, elk op f 2850.door den heer W. C. van den Akker alhier. Zij werden niet ge mijnd, zoodat de heer Van den Akker koo- per werd voor f 5700. WARMOND. Werkloosheid. Volgens mededeeling van het plaatselijk orgaan der arbeidsbe middeling stonden alhier als geheel werk loos ingeschreven 23 personen en als gedeel- 1 telij'k werkloos 17 personen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2