Kunt U den s niet vatten? AGENDA VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. Gistermiddag is onder voorzitterschap van den heer D. ten Cate Brouwer een vergadering gehouden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. Na de opening en vaststelling der notulen, wenschte de voorzitter den heer van Zon neveld die na het hem overkomen auto ongeluk weer voor het eerst ter vergade ring aanwezig was, geluk met zijn herstel. (Applaus). De voorzitter wijdde daarna, terwijl de leden zich van hun zetel ver hieven, eenige woorden aan de nagedach tenis van het overleden lid van de Kamer den heer Jongenburger, met de mededee- ling, dat het bureau der Kamer bij de ter- aarde-bestelling zich heeft doen vertegen woordigen. Daarna kwamen de ingekomen stukken aan de orde. Enkele rainisterieele missives inzake adressen van de Kamer betreffen de defensieve en constructieve handelspo litiek en betreffende de nood in den tuin bouw werden voor kennisgeving aangeno men. Besloten werd ad'haesie te betuigen aan een actie van de lvatwijksche Ree- derijvereeniging „De Vuurbaak" tegen de aanvoer van visch door buitenlandsche schepen in ons land in verband met de heffing van een invoerrecht voor visch in Engeland. Voorts werd besloten adhaesie te betuigen aan een adres van de Kamer van Koophandel te Rotterdam inzake in ning van kleine vorderingen onder ver wijzing naar hetgeen door de Leidsche Ka mer in dit opzicht reeds is verricht. Besloten werd aan do Alg. Vereeniging voor Woliridustrie en Wolhandel in Ne derland een bedrag van 50.beschik baar te stellen voor het Internationaal Wolcongres op 4 en 5 Oct. te Amsterdam te houden. De heer Heringa werd naar dit congres afgevaardigd. De voorzitter deelde mede, dat in over leg met den directeur van het postkan toor de lichting van de bijbussen in Lei den, welke van 6 op 4 maal is terugge bracht is vastgesteld op de uren 7.40, 12.30, 16 en 22. Voorts deelde de voorzitter mede, dat het Bureau der Kamer een principieel be sluit genomen heeft inzake het verstrek ken van ventvergunningen in dien zin dat alleen aan die personen die gedurende den tijd van drie jaar een reëele handel hebben gedreven, een ventvergunning voor andere gemeenten wordt verstrekt. Er rees uit den boezem der vergadering ern stig verzet tegen dozen termijn. Verschil lende leden waren van meening, dat het op deze manier aan vele personen onmo gelijk wordt gemaakt, op een eerlijke wijze een boterham te verdienen. Van de an dere zijde werd betoogd, dat er maatrege len tegen moeten worden getroffen dat maar elk willekeurig persoon een handel tje op kan zetten en de bonafide handel beconcurreeren. Ten slotte werd besloten de zaak ren- voi'eeren naar de afdeeling kleinbedrijf. Punt 9 der agenda: Behandeling van het praed-advies inzake inflatiegevaar werd van de agenda'afgevoerd om in de huis houdelijke zitting te worden behandeld. De voorzitter deed daarna mededeelin- gen over hetgeen de Kamer heeft verricht inzake de kwestie van de goederenruil tus- schen Nederland en Duitschland. Als voor- loopig resultaat is bereikt dat in verschil lende gevallen bestellingen uit Nederland in Duitschland beantwoord zijn door or ders uit Duitschland in Nederland. Uit Duitschland is de toezegging gedaan dat op den duur voor 60 pet. van de waarde van do orders die in Duitschland worden geplaatst in Nederland zal worden terug gebracht. Deze 60 pet. zijn nog niet vol doende naar de meening van het Bureau, maar er is althans een begin. Verschillen de instanties zijn voor deze zaak geïnteres seerd. Mogelijk kan iemand worden aan gesteld die tracht deze handelsruil te be hartigen zonder dat de Kamer voor het al of niet welslagen verantwoordelijkheid draagt. Contact kan dan worden gezocht met het een of ander lichaam in Duitsch land waardoor voor het succes betere voorwaarden worden geschapen. De heer van Dorp zag deze actie liever uitgaan van de regeering, in elk geval van een centraal lichaam, waardoor waar schijnlijk betere resultaten kunnen worden bereikt. De voorzitter vreesde, dat de regeering niet bereid zal zijn om als officeel lichaam de zaak ter hand te nemen. De heer van Zonneveld was van meening dat men in Duitschland te veel op eigen belangen blijft staren. Er is met de Duit- sellers niet te praten. Daarop zijn ook de pogingen van de Regeering, die zeker niet heeft stil gezeten, afgestuit. De heer De Gooyer gaf in overweging onder auspiciën van de Kamer deze zaak voort te zetten. Door het aanvankelijk succes is dit zeker verantwoord. Misschien kan een commissie worden ingesteld. Den voorzitter lijkt het beter, dat de Kamer een bepaald persoon aanstelt, die deze zaak behartigt. Er kan een proef ge nomen worden van eenige maanden. In dien tijd kan de al of niet mogelijkheid van het welslagen worden bewezen. Do heer Heringa vreesde, dat de moei lijkheden te groot zullen zijn om ovorwon- nen te worden en twijfeldo aan de bereid willigheid van de verschillende firma's om mede te werken. De voorzitter merkt op, dat toch heel goed een proef genomen kan worden. De Kamer blijft natuurlijk geheel buiten de prijsstelling. Ten slotte werd besloten het Bureau te machtigen iemand aan te stellen die de goederenruil zal behartigen in dienst vaD da Ivamcr. Na eenige maanden kan dan gezien worden welk rosultaat is bereikt Hierna werd overgegaan tot vaststelling van de lijst van subsidies en van de be grooting voor 1933. Do begrooting sluit met een bedrag in ontvangst en uitgaaf van 22.730. Daarna sluiting HET NIEUWE MODE-PALEIS VAN C. EN A. Verdubbeling van etalage- en verkoop ruimte. Aan de uitnoodigiDg van de firma C. A. Brenningkmeyer op de Botermarkt om haar nieuwe mode-paleis op de Botermarkt met een bezoek te vereeren, hebben we 'hedenmorgen gaarne gevolg gegeven. En het mag eerlijk gezegd worden: we stonden perplex van hetgeen hier is ver rezen, meer echter nog van de wijze, waar op deze grootsche nieuwbouw is tot stand gekomen. Vorige week was het 12 ys jaar geleden, dat de oude zaak op de Botermarkt werd opgericht. Mocht deze zaak reeds aller be wondering afdwingen, in den loop der ja ren bleek, dat het huis, hoe ruim en groot ook, geleidelijk veel te .klein was gewor den, terwijl het mede naar het oordeel der Firma zelf ook niet meer beantwoordde aan de eischen, welke het publiek vandaag mag stellen aan een moderne zaak voor moderne Dames-, Heereu- en Kinderklee- ding. Geen wonder 1 Het pand, waarin C. A. tot voor een zevental maanden te Leiden was gehuisvest, bestond feitelijk uit drie perceelen waarvan weliswaar bij de vestiging door een belangrijke verbou wing zoo goed mogelijk een geheel was ge maakt, maar wat toch drie perceelen ge bleven waren. Zij waren door verschillende doorbraken met elkaar in verbinding ge bracht, maar daarmede was nog geen ge heel verkregen. Vooral aan de achterzijde was het een chaos van binnenplaatsen en kleinere vertrekken. Ook aan de voorzijde deden de etalages en gevel heel wat ver moeden, maar de daarachter gelegen ver- koops-ruimten waren toch ook in den loop der jaren veel en veel te klein geworden. Verschillende plannen voor verbouwing werden ontworpen, maar geen voldeed aan de gestelde eischen. Daar kwam nog bij, dat U. A. het zioh tot een eere-plicht rekende, gelet op den hechten en nauwen band, welke is ontstaan tusschen het pu bliek van Leiden en verre omgeving en de firma., om haar Leidsche oliëntèle niet lan ger achter te stellen bij die in andere, groote plaatsen des lands. C. A. stelde er prijs op Leiden thans iets bijzonders te toonen op het gebied van moderne etalage- en winkelinrichting! Dit kon alleen bereikt worden door een totalen nieuwbouw, waar toe ten slotte besloten werd. Maar de ver koop moest intusschen ongestoord kunnen worden voortgezet 1 Een moeilijke opgave voor de architecten. Deze opgave stelde de architecten, de heeren L. v. d. Laan en ir. J. A. v. d. Laan, voor groote problemen, zoowel van bouw kundigen als organisatorischen aard, weike echter alle uitstekend werden opgelost. Het achtergedeelte van het oude complex aan de Dwarskorenbrugsteeg werd het eerste onder handen genomen en de daarin gelegen diensten werden tijdelijk in nabu rige panden gehuisvest. Nadat het achter gedeelte was gesloopt werd het van een nieuwe fundeering af opnieuw opgetrokken in witten steen om de lichttoetreding voor de overliggende panden niet te verminde ren. Half Februari werd met dé sloopings- werkzaamheden begonnen en den len Juni waren aan de achterzijde vier verdiepingen hooger dan aan de voorzijde opge trokken. Aan deze zijde zien we het fraai gebogen trappenhuis over de volle hoogte opgaan, waarnaast een brandladder met uitgangen op alle verdiepingen. Toen het achtergedeelte voltooid stond, was de beurt aan de voorzijde. Ook deze moest geheel tegen den grond, maar er moest tegelijk doorgewinkeld worden 1 Er waren kleinere verkoop-ruimten verkregen in het nieuwe achterhuis, maar onvoldoende. Het plan was echter toch het nieuwe huis aan de voorzijde een verdieping hooger te maken dan het oude pand. Welnu deze nieuwe ver dieping werd dan het eerst gebouwd; zij bracht de noodzakelijke vermeerdering van verkoopruimte en daarna werd het bestaan de voorhuis onder de nieuwe verdieping weggesloopt, nadat parterre ook nog tijdelijke etalages aan de Botermarkt wa ren gebouwd. Maar zoo kwam het oogenblik dat de nieuwe, derde verdieping aan de voorzijde hoog in de lucht zweefde en wei nigen zullen vermoed hebben, dat bij den verkoop op deze verdieping een afgrond onder hen gaapte van 12 M., waar meesten tijds een 80-tal werklieden sloopten en we der opbouwden. Dagen en avonden en zelfs nachten is doorgewerkt om op tijd gereed te komen. Maar het resultaat, dat nu dan ook verkregen is en de nieuwbouw, welke thans voltooid staat, is den naam van nieuw Mode-Paleis volkomen waardig. Hoe het er thans uitziet. Allereerst trekken wel de etalages onze bijzondere aandacht. Zij zijn in vergelij- knig met vroeger eenvoudig verdubbeld, beslaan ongeveer drie kwart van het totaal grond-oppervlak en bieden niet min der dan ca, 200 vierk. M. ruimte. Voor een modehuis is het nu eenmaal van het grootste belang dat het aan het publiek buiten reeds een zoo volledig mogelijk overzicht kan bieden van hetgeen de mode op een bepaald oogenblik aan snufjes brengt, vooral op het gebied van mantels en Japonnen, maar evenzeer is het voor het publiek gemakkelijk buiten reeds zoo uitgebreid mogelijke collecties heeren- en kinderkleeding te kunnen bezichtigen. Daartoe zijn, zooals gezegd, de etalages belangrijk uitgebreid, de wandkasten ter weerszijde en de bestaande eilandkast vergroot, is er nog een eilandkast aan toe gevoegd, en zijn de wandelpaden langs het glazen front van 250 vierk. M. verlengd en verbreed. Zoo kan het publiek thans on gehinderd door het verkeer en geheel be schut tegen ongunstige weersomstandighe den zich rustig overgeven aan de bezich tiging der etalages, die met haar blank i notenhouten achterwanden en stemmige AUTO-SUGGESTIE. Zooals de geheele levende natuur gere gelde tijden van rust noodig heeft om te kunnen bestaan en te groeien, zoo kan ook de mensch niet buiten slaap. De slaap is een van de voornaamste en noodzakelijk ste dingen voor ons leven. Doch willen wij niet slechts in leven blijven, maar tevens een goede gezondheid genieten, dan ia slaap als zoodanig niet alles, dan moeten wij erop letten, dat wij ook genoeg slapen. Ons leven is te vergelijken met een be drijf; voortdurend zijn er inkomsten en uitgaven te boeken en het bedrijf kan niet gezond zijn, als daartusschen geen goed geregelde verhouding bestaat. En van alle ontvangsten, die in het bedrijf van ons lichaam waarde hebben is de slaap de grootste post. Het lichaam heeft bij wijze van spreken zijn natuurlijke slaapmiddelen. Als deze iemand in den steek laten, dan ontstaat een toestand dien wij slapeloosheid noe men. Het natuurlijke middel om het intre den van dien toestand te voorkomen is een geregeld en harmonisch gebruik van de geestelijke en lichamelijke krachten. De werkzaamheid van het lichaam en die van het intellect vormen in zekeren zin een te genstelling. Door een goede afwisseling van die beide soorten van werkzaamheid wordt zoowel de geestelijke als de lichame lijke energie verhoogd; terwijl de eene functie wordt uitgeoefend kan de andere in hooge mate tot rust komen. Wie in zijn beroep lichamelijk werk heeft te verrich ten, kan dus het best in goede conditie blijven door in zijn vrijen tijd ertegen te waken, dat zijn geest afgestompt raakt. Onderwijl rust zijn lichaam uit, zoodat het den volgenden iporgen weer zonder be zwaar het dagelijksch werk kan doen. Dat personen, die hoofdwerk doen, in him vrijen tijd beweging moeten nemen in de open lucht om op den duur een verkwikkenden slaap te blijven genieten, is bekend genoeg. Deze afwisseling van inspanning en ont spanning is van het grootste belang voor het organisme. Ieder kan dien vorm van geestelijke of lichamelijke activiteit voor zijn vrije uren kiezen, die hem het meeste aantrekt en het meest met zijn persoon lijke omstandigheden in overeenstem ming is. Er staan echter nog tal van andere na tuurlijke slaapmiddelen tot onze beschik king; hun aantal is zoo groot, dat wij werkelijk niet naar kunstmatige slaapmid delen behoeven te grijpen. Licht- en lucht- baden benevens zuiver water, dat op tal van manieren kan worden toegepast als een krachtig slaapmiddel, zijn uitstekend, doch daarnaast zijn er nog zoovele andere eenvoudige en onschadelijke middelen, ter wijl het gebruik van narcotica als regel wel eenvoudig, doch niet onschadelijk is. In vele gevallen is de houding tijdens het slapen van groot belang. Het is bekend dat hartpatiënten en lijders aan asthma, stoffeering de geëxposeerde kleeding- stukken uitstekend doen uitkomen. Ook de etalage-verlichting is opmerkelijk. In de wandelgangen bevindt men zich in een zee van licht, zonder dat men evenwel kan merken hoe dit licht is aangebracht; het is niet hinderlijk voor het oog. Aan den voorgevel sluiten ten slotte twee elec- trisch beweegbare rolhekken de wandel gangen tusschen de etalages af. Breede ingangsdeuren brengen ons aan de achterzijde der etalages in de verkoop ruimten. In het midden zien we het groo te trappenhuis met de breede trap, welke ons als vanzelf uitnoodigt de groote ver koop-ruimten op de verschillende verdie pingen te bezichtigen. De lambrizeeringen en leuningen langs de hoofdstrap zijn uit gevoerd in mahoniehout en de treden zijn bekleed met rubber. De achterwand van het trappenhuis wordt gevormd door_ een gebogen trapraam, uitgevoerd .in fraaie glasmozaik. Naast deze trap zien we den ingang van de lift, welke aan een 14-tal personen plaats biedt en ons in 14 secon den op de bovenste verdieping brengt. De linkerzijde wordt geheel ingenomen door de verkoop-afdeeling van Heeren modeartikelen. Te rechterzijde bevinden zich de paktafels en kassa en hierop san- sluitend aan de achterkant de expeditie- ruimte. Deze ruimte staat door een dubbe le deur in verbinding met de Dwarskoren brugsteeg en hier worden tevens de nieuwe goederen aangevoerd. Deze gaan van hier uit met de lift naar de 4e verdieping de z.g. „reserve" afdeeling, vanwaar uit ze ge distribueerd worden naar de betreffende afdeelingen. Onder de expeditieruimte lig gen de kelder voor de centrale verwarming met kolenberging, een hoogspanningsruim- te voor de electriciteitsvoorziening, een automatisch inschakelende pomp voor de brandleidingen en een kelder voor de lift- ma chine. Naar boven gaande zullen we nu achter eenvolgens de verkoop-ruimten op 3 ver diepingen aantreffen, welke in totaal ruim 1200 M2 beslaan. Op de eerste verdieping vinden we de mantelafdeeling, zoowel voor kinderen als voor volwassenen. We over zien hier één groote ruimte met een aantal kolommen rondom voorzien van spiegels. De vloeren zijn belegd met eiken parket- Alle betimmeringen werden uitgevoerd in blank mahoniehout. De tweede verdieping, de Japonnen-af- deeling ook voor volwassenen en kleinen, toont ons dezelfde verkoop-ruimte, waar in tevens de afdeeling rokken, blouses en gebreide goederen is gevestigd- De der>3 is bestemd voor den verkoop van Heeren- en Jo'ngenskleeding. Deze verkoops-etages, waar thans aan de grootste drukte gemakkelijk het hoofd ge boden kan worden, waar men door een die dikwijls last van slapeloosheid hebben tengevolge van bloedaandrang naar de horsenen, graag hoog liggen. Bij lijders aan bloedarmoede, bleekzucht of zenuwachtig heid wordt daarentegen dikwijls succes be reikt door de voeten toog te leggen. Ver der kan men het een of ander gebruiken, voordat men gaat slapen; een oud volks middel is een kopje koude valeriaanthee, terwijl velen een beschuit, een glas water of suikerwater, een bruispoeder of een paar eetlepels bijenhoning gebruiken of gereed zetten om te gebruiken, als zij tijdens den nacht wakker zouden worden. Ook het ge bruik van melkzuur is in dit verband aan te bevelen; vermoeidheid ontstaat n.l. door niets anders dan een opeenhooping van melkzuur. Bij vele slecht slapende perso nen is inderdaad het gebruik van een bord karnemelkpap reeds voldoende om een langdurige slaap teweeg te brengen. Velen maken ook gebruik van alcohol om in slaap te komen. Op ziöhzelf is daartegen geen bezwaar, mits de hoeveelheid alcohol klein ie zooals bij een glas bier bijv. en mits de hoeveelheid vooral niet gaandeweg vermeerderd wordt. Is dit n.l. het geval, dan kunnen op den duur de ongunstigste gevolgen voor de gezondheid niet uitblij ven. Voor hen, die door hun gedachten, plan nen of zorgen niet in slaap kunnen komen, is soms het fixeeren van de aandacht zeer nuttig. Men kan bijv. letten op de adem haling en bewust voelen, hoe de lucht door den neus en tot in de longen stroomt, om vervolgens weer uitgeademd te worden. Sommigen vinden ook baat bij tellen van 1 tot 1000, gedachteloos opdreunen van ge dichten, het in gedachten laten naklinken van een melodie, het luisteren naar een ge lijkmatig, niet te eterg geluid, als bijv. het tikken van een klok of het denken aan een golvend korenveld, een schommelende boot, een wapperende wimpel of neerval lende regendruppels. Zeer goed is het ook, zich te conoentreeren op het gevoel in de te-enen, terwijl het geheele lichaam bewe gingloos wordt gehouden. Zeer aan te be velen is ook het volgende middel. Men legt de licht gesloten hand tegen het voorhoofd, zoodanig dat de handwortel zich ingeveer ter hoogte van de neuswortel bevindt. Zoo wordt de bovenste helft van het gezicht tamelijk sterk verwarmd en de oogen val len toe. Overigens is ook autosuggestie een goed middel tegen slapeloosheid. Ieder zal wel eens bij zichzelf opgemerkt hebben, dat alleen door boos, vroolijk of vriendelijk te doen, men onwillekeurig reeds in die stem ming komt. Men kan ook doen, alsof men slaapt; men gaat gemakkelijk liggen, ademt langzaam en diep en vermoeit de oogleden, door ze bij het inademen langzaam te ope nen en bij het uitademen langzaam te slui ten. Als men zich goed hierop concentreert en volhoudt, totdat de oogleden zwaar worden, valt men ongemerkt in slaap. „Nieuwe Dag". groot aantal geschoolde verkoopkrachten, vlug en goed bediend wordt, ademen een voorname, rustige sfeer, welke door de cliënten zeker op prijs zal worden gesteld. Standaard naast standaard torsen hier de honderdtallen, ja de duizendtallen klee- dingstukiken, welke de ongeëvenaarde C. A. collecties vormen met een overgelijke- lijke keuze voor iedere smaak, voor ieder figuur, voor iederen leeftijd en voor iedere beurs. Alle kolommen op de etages zijn van facet-geslepen spiegels voorzien, terwijl ten slotte het aantal paskamers, vergeleken met vroeger, aanzienlijk is vermeerderd. Na deze beschrijving van het inwendige van het gebouw, dat gecompleteerd wordt door kantoren, vertrekken voor het perso neel, toiletten enz., mag nog wel een enkel woord gezegd worden van den fraaien voor gevel, welke een breedte heeft van 20 M Deze is opgetrokken in handvormsteen met toepassing van graniet. Het ondergedeel te wordt vanzelfsprekend geheel ingenomen door de etalages. Afgesloten door een bron zen lijst zien we hierboven den f raaien, doch eenvoudigen gevel oprijzen, welke met gebogen lijn het beloop van de Botermarkt ter plaatse volgt. Aardig doen in den gevel de vensters met het witte Ueberfangglas, dat binnen voor een diffuse verspreiding van het licht zorgt en voorts het voordeel heeft, dat het de verschietende werking der zonnestralen voorkomt. Kortom het nieuwe Modepaleis van C. A. is een fraaie aanwinst voor de Stad en ook het Leidsch puibliek kan zich met dit keurige Huis gelukwenschen OVERLEG TUSSCHEN RIJKSDIENSTEN. Bij aankoop van levensmiddelen in het belang der zuinigheid. De omstandigheid, dat het rijksasyl voor psychopathen te Leiden voor ongebuiid tarwebrood 5H cent en voor wittebrood 4J4 cent per kg. meer betaalde da-n het Academisch Ziekenhuis alhier, noopte de Algemeene Rekenkamer, bij den minister van Justitie aan te dringen op overleg tus schen de verschillende rijksdiensten te Lei den bij den aankoop van levensmiddelen, in den geest van hetgeen in den laatsten tijd geschiedt te Utrecht. De minister van Financiën steunde dit donkbeeld en de minister van Justitie droeg den directeur der Rijksasyls op, zich bij aanschaffing van levensmiddelen e.d. ten aanzien van prijzen, leveranciers, enz. door loopend te verslaan met den directeur van het Academisch Ziekenhuis. Aldus meldt het jaarverslag over 1931 van de Algemee ne Rekenkamer. Gemeentelijke Aankondigingen K0STEL00ZE INENTING EN HER INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat op Woensdag 21 September 1932 des namid dags van 23 uur in het Elisabethshof aan de Oude Vest gelegenheid zal worden gegeven tot kostelooze inenting en her inenting tegen pokken. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 16 September 1932. LEIDEN. Woensdag. R. K. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, leden vergadering, Hotel Den Burcht, 8.15 uur. De avond-, nachts en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 Sept. a.s. waargeno men door apotheek: C. B. Duyster, Nieu we Rijn 18, telef. 523. R.K. H0UTBEWERKERSB0ND. Viering derde lustrum. De afd. Leiden van den R.-K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behangers en aanverwante vakgenooten „St. Ant.o- nius van Padua" viert a.s. Zondag haar 15- jarig bestaan. Met het oog op de tijdsomstandigheden is voor dit derde lustrum slechts een zeer bescheiden feestviering georganiseerd. Des morgens te 8 uur wordt er een H. Mis opgedragen in de St. Lodewijkskerk tot intentie van de levende en 'overleden leden, waarna een Algem. H. Communie. 's Avonds te 8 uur is er een feestvergade- ring in het clubhuis „St. Antonius" (Haze- windsteeg), waar als sprekers zullen optre den de eerw. geestelijk adviseur kapelaan A. Kramer en de bondsvoorzitter Th. de Groot, uit Amsterdam. De avond zal werden worden opgeluis terd door het muziekgezelschap „Aufge- past" die zoowel voor het muzikale als voor het humoristische gedeelte zorg dragen. Waarom Gasverwarming? De Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit hebben op het oogenblik een reclame-campagne onderhanden, betrekking hebbende op gasverwarming, hieronder speciaal te verstaan de verwarming van ruimten of vertrekken met behulp van gas als brandstof. Deze campagne is opgezet in nauwe sa menwerking met de plaatselijke gasinstal- lateurs, hetgeen ook merkbaar is aan de verschillende etalages in de stad. Ter ondersteuning hiervan wordt op het oogenblik een geïllustreerde brochure, ge titeld „Waarom gasverwarming'', op ruime schaal onder het publiek verspreid. De toepassing van gas als brandstof is op zichzelf natuurlijk niet nieuw. Wel nieuw is de groote uitbreiding, die zij als gevolg van de meer gespecialiseerde gasta- rieven der laatste jaren onderging. De bedoeling van dit vlugschriftje is, on der de aandacht van het publiek te bren gen, dat deze uitbreiding een sterke ople ving en ontwikkeling van de industrie, wel ke zich op den bouw van gaskachels toe legt, te zien gaf. Aan de door haar afge leverde toestellen werden belangrijke ver beteringen in technisch, zoowel als in aesthetisch opzicht, aangebracht. R. K. Wagenmakers en Carrossiers Kring Leiden. Gisteren hield bovengenoemde „Kring" haar 71ste ledenverg. in „Concordia". De leden waren flink opgekomen. De voorz. opent om half vijf de verg. en verwelkomt met eenige hartelijke woorden speciaal den nieuwbenoemden G. Adviseur, den Z.eerw, Pater Smits, en den Rijks-N ij verheids-as sistent, voor de carrosserie- en wagenbouw, den heer v. d. Paverd uit Rotterdam. Na behandeling der ingekomen stukken installeert voorz. Deckers den nieuw toege wezen Adviseur met eenige passende woor den. Zijneerw. zegt dank voor die woorden en zegt naar besten kunnen bijstand te zullen verleenen. Besloten wordt het laatste halfjaar geen^contributie te heffen. Daarna volgt bespreking van de Landelij ke actie. De secr. brengt verslag uit van de gehoud vergaderingen in Utrecht en den Haag en van de gevoerde correspondentie, üp de vergadering van den Gew. Bond van Neutr. Wagenmakers en Corrossiers was besloten om weer 25 cent voor te voeren federatieve actie te vragen, welke actie be oogde hoogere invoerrechten te verkrijgen voor afgewerkte carrosseriën welke even goed in ons land zelf gemaakt konden wor den. Uit de besprekingen blijkt, dat laatst genoemde Bond geen recht heeft dit op zijn vergadering uit te maken, maar dat het federatieve bestuur in deze heeft te beslissen. Overeenkomstig zal bericht wor den. Dan wordt het rapport-Weiter bespro ken in verband met een bericht in de Mid denstandscourant, dat alleen de Rijksnij- verheids^asisstenten voor klompenmakeri smeden zou blijven. Onze assistent kon ver zekeren dat dit een vergissing was en wi hadden hierdoor de voldoening, dat bi voor het vak behouden blijft. Dan sluit de voorz. met eenige welgeko zen woorden deze vruchtbare en zeer ze ker belangrijke vergadering. Voor het examen politie-diploma is ge slaagd de heer H. Mulder, alhier.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2