SPECIAAL f 7.75 H. SIMONIS DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 15 Sept. 1932. medegedeeld door het K.on. Ned. Meteor, Instituut te De Bildt: Hoogiste barometerst.: 774.4 te Warschau. Laagste barometerst.: 737.5 te Janmayen. Meeat zwakke wind uit Zuidelijke tot Oostelijke richtin gen, gedeeltelijk be wolkt, waarschijn lijk droog weer, iets warmer overdag. Over Engeland, Frankrijk, Duitschland en de Oostzee-staten steeg de barometer stevig verder, zoodat zich thans een ferme rug van hoogen luchtdruk over deze gebie den uitstrekt. De depressie over IJsland heeft zich verder in Noord-Oostelijke rich ting verplaatst, en wordt thans door flin ke drukstijgingen gevolgd. De depressie, die gisteren nog gedeeltelijk over Lap land lag, is eveneens verder Noord-Oost- waarts afgetrokken. Over Spanje ligt een ondiep lage drukgebied. Overal in onze omgeving stijgt de barometer verder door, het minst echter in Frankrijk, zoodat ver wacht mag worden dat onze zwakke wind van Zuid- naar Oost zal krimpen. Terwijl de nachten, door de sterke uitstraling bij de droge atmospheer vrij koud zullen blij ven, zal de temperatuur overdag nog wel een weinig stijgen. De luchtdrukverdeeling maakt ook voor de verdere dagen mooi herfstweer waarschijnlijk. Behalve over Scandinavië, waar het nog stormachtig en regenachtig is, is het over het" verdere waarnemingsgebied rustig weer, met lich te morgennevels, terwijl overdag maximum temperaturen van 20 graden Celsius of hooger worden aangetroffen. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 17.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.s Van Donderdagnamiddag 7.47 uur tot Vrijdagmorgen 6.05 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminr., Hooge Rijndijk hedenmorgen 7 uur 17, 12 uur 17.5 en 3 uur 19 gr. C. Zweminr. „De Zijl", hedenmorgen 7 uur 16.5, 12 uur 17.5 en 3 uur 17.5 gr. C. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Vrijdag 16 September voorm. 4.30 uur en nam. 4.55 uur. De maansverduistering. De maansverduistering is gisteravond in Leiden en omgeving bijzonder goed waar- j genomen. De hemel was onbewolkt, zoodat velen het altijd merkwaardig verschijnsel gadesloegen. De Leidsche Winkelstand. De heer Bert. Bergers opent vandaag in perceel Pieter de la Oourtstraat 24, waar voorheen eveneens een slagerij gevestigd was, een geheel nieuwe, modern ingerichte rund-, kalfs- en varkensslagerij. Hiertoe is door de bouw vereeniging Ons Doel" het huis prachtig gerestaureerd on der leiding van architect Ponsen met mede werking van den heer Kapaan. De firma van Cleef, Korevaarstraat al hier, zorgde voor een moderne verlichting van winkel en etalage. De winkel ziet er met een geheel witte beschildering en met een bekleeding van mooie witte tegels prachtig uit, terwijl de meest moderne machines het geheel niet alleen een smaakvol maar ook een modern cachet geven. De heer Bergers heeft zich echter niet alleen tot een slagerij beperkt, maar onder leiding van de firma Groenewegen ook voor iets nieuws gezorgd. Door verbouwing en bijbouwing zijn ach ter het huis een zouterij, een rookerij en een werkplaats verrezen, waar allerlei vleesch- waren op hygiënische en vakkundige wijze worden bereid, zoodat de heer Bergers ook hierin het beste kan leveren. Voor deze volkrijke buurt mag deze zaak een goede aanwinst worden genoemd en wij twijfe len niet of deze in Leiden reeds zoo be kende naam op dit gebied zal ook nu wel een waarborg voor succes blijken te zijn. Den 30sten September hoopt de heer H. Passchier den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar in gemeentedienst kwam. Gedurende die jaren is hij onafgebroken in het gesticht „Endegeest" als meubelma ker werkzaam geweest. voor degenen, die loopend of staande hun dagtaak moeten vervullen, die 'dus ont zettend veel van hun voeten vergen, hebben wij een HEEREN BOTTINE, met INGE BOUWDE STEUNZ00LEN, in een prima kwaliteit voor slechts HAARLEMMERSTRAAT 138-Tel. 699 Tentoonstelling Missienaaivereeniging „St. Franciscus Xaverius". De Missienaaivereeniging „St. Francis cus Xaverius", onderafdeeliug van de afdee- ling Leiden \an den R. K. Diocesanen Vrouwenbond in het Bisdom Haarlem houdt van Vrijdag tot en met Zondag eene tentoonstelling. Dat is haar jaarlijksch feest. Een feest om meerdere redenenHet is een feest voor 'haar, omdat zij zich ver heugt te kunnen laten zien, wat hare leden in het afgeloopen jaar voor de missiën aan persoonlijden arbeid hebben verricht. Het is een feest voor haar, niet aooals we dit gewoonlijk ons indenken, ook stoffelijk ge not, doch vol van een hooger, geestelijk genot, waarbij ieder der leden zich blijde, innig blijde gevoelt iets te hebben mogen verrichten voor de arme broeders en zus ters in verre heidensche landen. Het is een feest, dat niet® zinnestreelends voor de feestvierenden brengt en dus ook aan do vereeniging hopelijk niets zal kosten, doch haar het hooger, geestelijk genot versohaft en in de zoete hoop doet leven, dat de ten toonstelling rijke vruchten zal afwerpen om de missiën te kunnen bedenken. En hoe meer bezoek er nu maar komt, des te grooter zal ook de oogst zijn. Des te groot-er zal dus ook het feest zijn! Des te grooter het feest voor de leden! En zij hebben dit door haar hard, voortdurend en geregeld werken en de daarvoor gebrachte opofferingen dubbel en dwars verdiend! Des te grooter zal ook het feest zijn voor den geestelijk adviseur. Ook Z.eerw. heeft het dubbel en dwars verdiend, want als er een geestelijk adviseur is, die met zijne vereenigingen medeleeft en er voor werkt, dan is het wel Rector Reijnen voor den Vrouwenbond en zijn onderafdeelingen Des te grooter zal ook het feest zijn voor onze arme zwartjes daar ver over zee, die het zoo hard noodig hebben en aan wie met deze stoffelijke, ook zoo onnoemelijk vele geestelijke voordeelen gebracht wor den! Des te grooter zal ook het feest zijn in den Hemel, van waaruit met welgevallen uwe offers worden gadegeslagen! Des te grooter zal ook het feest voor u, lezers en lezeressen, zelve zijn, wetende, dat gij hier mede veel geestelijk goed® verricht hebt, veel] geestelijke verdiensten voor u zelve verzameld hebt! Die voordeelen behoudt gij! En wat behoudt gij van de stoffelijke voordeelen, welke gij mogelijk met veel in spanning en veel zorgen bijeengegaard hebt? Niets! De Missienaaivereeniging wilde graag nog een aanbeveling hebben, 't Leek mij niet noodig, maar allo, ze is er dan toch. Moge deze aanbeveling er dan toe bijdra gen om den toeloop nog grooter te doen zijn, dan hij zonder die aanbeveling reeds geweest zou zijn en vooral op Zaterdag avond ten 9 uur, als Pater Zoetmulder van de Witte Paters uit Boxtel er over zijn missie in den Congo zal vertellen. Vergeet ook de opening niet op Vrijdag middag te 3 uur door Rector Reijnen. En denk eraan, dat de tentoonstelling slechts drie dagen geopend is en wel op Vrijdag en Zaterdag van 3 tot 10 uur en Zondag van 12 tot 10 uur in de Kleine Stadsgehoorzaal (ingang Aalmarkt). J. MANDERS—VERMEULEN, Presidente R. K. Vrouwenbond. Veertigjarig jubileum. De heer J. Koreman herdacht heden den dag, waarop hij voor 40 jaar in dienst trad als magazijnknecht bij de N.V. Kon. Ned. Fabriek van wollen dekens v.h. J. C. Zaal berg en Zoon, alhier. De jubilaris werd hedenmorgen ten kantore door de directie ontvangen en door den oudsten directeur gecomplimenteerd, die hem de gebruike lijke enveloppe met inhoud overhandigde. Hierna werd de heer Koreman door het ge zamenlijk personeel gefeliciteerd dat hem een cadeau en bloemen aanbood. De heer Koreman bracht verder den dag in huiselij- ken kring door. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 31 E. Schoneveld, Kat wijk aan Zee, Burgersdijkstraat 5. Huis schilder, behanger, glazenmaker. Overl. E. E. Schoneveld, Katwijk aan Zee, dd. 26 Juli 1931. Wijz. handelsn. in: Wed. E. Schone veld. N.E.: Wed. A. Schoneveld-Kuyt, Kat wijk aan Zee. 2227. Wed. P. J. Planjer, Leiden, Nieuwe Rijn 77. Stoombootonderneming. Deze han delszaak is omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Firma Wed. P. J. Planjer. Venn.: J. F. C. v. d. Boom- Planjer, 's-Hertogenbosch. M. P. A. Cos- see-Planjer, Leiden (H.V.J. J. A. Planjer, W. A. C. H. Planjer en A. J. Planjer, allen te Leiden en F. C. W. Planjer, Leiden. Uit- geoef. bedr. thans: beurtvaart- en expedi tiebedrijf. Dr. E. J. Dijksterhuis, toegelaten als pri vaat-docent in de geschiedenis der wiskun de, zal zijn onderwijs aanvangen met het houden van een openbare les op Woensdag 5 October des namiddags te 4 uur in de Universiteit. LAATSTE BERICHTEN VILLA AFGEBRAND. In den afgeloopen nacht te omstreeks kwart over één brak brand uit in de villa van den heer Zweers, welke aan den Utrechtscheweg op de grens Amersfoort Soesterberg is gelegen. Met vier stralen op de waterleiding tast te de Amersfoortsche brandweer het vuur aan. Ondanks dit gelukte het niet de villa te behouden, zoodat te omstreeks drie uur het geheele perceel was uitgebrand. De schade, welke op f 20.000.wordt ge schat, is door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. Onder zijn eigen wagen gedood. Uit Borculo wordt ons gemeld: Heden morgen sloeg het paard van den melkboer Possem uit Gelsenaar op hol, tengevolge waarvan de voerman van den wagen viel. Een der wielen ging hem over het hoofd, waardoor hij op slag gedood werd. De man was gehuwd en vader van twee kinderen. Overreden. Gisteravond geraakte de landbouwer Hofman bij het oversteken van den straat weg tusschen Groenlo en Beltrum onder een auto. Het slachtoffer is hedennacht overleden. Den chauffeur treft geen schuld. Samenwerking NederlandIndië. De Minister van Koloniën heeft heden in een der lokalen van zijn Departement de onlangs door hem, mede namens de Minis ters van Economische Zaken en Arbeid en van Financiën, ingestelde Commissie van Advies nopens bevordering der economi sche samenwerking tusschen Nederland en Nederlandsch-Indië geïnstalleerd. TELEGRAMMEN DE SPOORWEGRAMP IN ALGIERS. WAARSCHIJNLIJK 120 DOODEN EN 150 GEWONDEN. PARIJS, 15 Sept. (V. D.). Volgens dc laatste berichten, die hedenmorgen vroeg te Parijs zijn ontvangen over het spoor wegongeluk bij Tlemcen in Algiers, zou het aantal dooden 120 bedragen, terwijl 150 soldaten zouden zijn gewond. De eer ste trein met ongeveer 50 gewonden is gisteravond laat te Tlecem aangekomen. De meeste overlevenden, die tot nog toe gered zijn, zijn zóó zwaar gewond, dat men voor hun leven vreest. Hoe de ramp geschiedde. Het opruimingswerk geschiedt zeer moeilijk aangezien de .streek waar het on geluk gebeurde onhc ergzaam is on het hulpmateriaal slechts moeilijk ter plaatse kan komen. Men verwacht dat men pas in den loop van Donderdag een nauwkeurig overzicht van den omvang van de ramp kan krijgen, aangezien de meeste dooden en gewonden diep onder de puinhoopen liggen. De verongelukte trein, die uit 31 rijtui gen bestond, had gistermorgen vroeg het garnizoen van het eerste regiment van het Vreemdelingenlegioen te Sidi-bel-Abbes verlaten om het te Oedzjda gedetacheerde regiment af te leggen Tegen drie uur gis termiddag bevond de trein zich op nog slechts eenige kilometers afstand van Toureune, waar de spoorweg over een tra ject van eenige honderden meters vlak langs een steilen, 100 M. diepen afgrond voert. Een inboorling, die als eenige oog getuige de ramp zag geschieden, deelde mede hoe hij plotseling de locomotief zag overhellen en in den afgrond storten, alle 31 wagons met zich meesleepend. Met donderend geraas stortten de wagons in de diepte, waar zij eenige seconden later één groote puinhoop vormden, waaruit ge gil, gekerm en gerochel opsteeg. In den loop van den nacht was men er nog slechts in geslaagd een betrekkelijk klein aantal dooden en gewonden te ber gen. De oorzaak van de ramp is nog niet bekend, doch algemeen neemt men %^n, dat de spoordijk door den langdurigen re genval van de laatste dagen is onder- spoeld. Echter houdt men ook rekening met de mogelijkheid van een aanslag, aangezien een ingenieur van de spoor wegmaatschappij gisterochtend het tra ject TourenneTlemcen te voet heeft afge legd om in afwachting van het militaire transport de lijn te onderzoeken. Hij heeft hierbij geen aanwijzingen gevonden, dat de spoorbaan in slechten toestand zou ver- keeren. BRUTALE OVERVAL TE BERLIJN- CHARLOTTENBURG. 33.000 Mark van geldtransport geroofd. BERLIJN, 15 Sept. (V.D.). Hedenmorgen tegen half negen is in Charlottenburg een brutale overval gepleegd op een geldtrans port van de Berlijnsche autobusonderne- raing. Een aantal beambten van deze on derneming had opdracht een grooto hoe veelheid in rollen verpakt zilvergeld bij de Berlijnsche Stadsbank te deponeeren en te wisselen voor papiergeld. Juist toen de be ambten het gebouw van de Stadsbank wil den binnentreden, rende van den overkant van de straat ©en aantal jongelui op hem toe en begonnen in het wilde weg te schie ten. In de algemeene verwarring die hierop ontstond, slaagden zij erin een kist met 33.000 Mark aan zilvergeld in een donker blauwe auto te werpen, waarmee zij in de richting van den Kurfiirstendam verdwe nen. De auto was genummerd IA 16393 en was, zooals reeds vastgesteld kon worden, juist gisteren 'van den rechtmatigen eige naar gestolen. Bij de schietpartij werden twee beambten van de Stadsbank gewond. Een der gewonde bankbeambten oveHeden. BERLIJN, 15 Sept. (VJ).). De inspecteur van de Berlijnsche Stadsbank Otto Meyer, die bij den hedenmorgen gepleegden roof overval op het geldtransport van de Ber lijnsche Autobusonderneming door een ko gel in het hoofd gewond werd, is in den loop van den ochtend overleden. VERWARDE TOESTAND IN CHILI. SANTIAGO, 15 Sept. (V.D.) Chili was gisteren vier uur lang zonder regeering. De nieuwe president generaal Blanche trad tengevolge van meeningsverschillen met den opperbevelhebber der luchtstrijdkrach ten Merino gisterochtend om tien uur af. Tegen twee uur des middag® had hij zich echter laten bewegen, zijn functie te blijven bezetten. Merino had geëischt, dat in het nieuwe kabinet een afzonderlijk ministerie voor luchtvaart zou worden gevormd. Toen dit geweigerd werd kwam hij in conflict met den minister van oorlog, Lagos. Het con flict liep zóó hoog, dat het ontaarde in een handgemeen, waarbij Merino een blauw oog opliep. Hij begaf zich naar het vliegveld El Bosque, waar hij zioh barricadeerde. Toen Lagos daar arriveerde met een gewapende legermacht, bleek Merino met 70 vliegtui gen te zijn verdwenen. BOOT VERONGLUKT IN DE HAVEN VAN SWINEMüNDE. Drie jongelui verdronken. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Izaak Jacobus, z. v. H. A. Lolkes de Beer en J. Chr. L. Biesot. Arie Cornelis, z. v. J. van den Hoek en P. E. Groenenberg. Martina, d. v. P. Piët en J. de Vries. Jannigje Derkje, d. v. H. J. G. Lamme en C. M. van den Dop. Dirk, z. v. P. J. Wetselaar en J. Mulder. Roelf Ren- zo, z. v. R. Bulthuis en A- van Variok. Ondertrouwd: N. Vegt jm 27 j. en H. C. van der Meij jd. 33 j. Gehuwd: J. Devilee jm en W. Botgen jd. P. H. ter Haak wedn. en C. M. de Goede jd. W. Th. van Hugten jm en O. van der Meij jd. H. KJein jm en C. Klein jd. Th. W. van der Klugt jm en A. Chr. M Huner jd. A. van Wetsbroek jm en W. E. van Leeuwen jd. S. Bon jm en A. J. L. Th. Jacobs jd. G. J. Jager jm en W. G. J. Lezwijn jd. A. C. Timmers jm cn H. M. Staal jd. Overleden: G. Tiellkemeijer-van Mantrigt vr. 70 j. J. A. Marks, ongeh. vr., 65 j. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. City: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Afgekeurd. SWINEMüNDE, 15 Sept. (V.D.) In den afgeloopen nacht is tengevolge van een on geval in de haven van Swinemünde een drietal jongelui om het leven gekomen. In de haven lag sedert eenigen tijd het zeil jacht „Salamander"' van de Studentenvcr- eeniging „Hütte" te Berlijn. De zeilers, rijf studenten, hadden gedurende de avond uren twee meisjes aan boord uitgenoodigd, die laat in den avond door den leider Wal ter Wilde met een sloep zouden worden overgezet naar de Oostelijke vluchthaven, in welker nabijheid hun woning gelegen was. In de duisternis is het bootje daarbij in het kielzog van een binnenkomend En- gelsch stoomschip geraakt en omgeslagen. De sloep werd drijvende gevonden met de kiel naar boven. De drie inzittenden zijn ongetwijfeld verdronken. De jongeman is de 24-jarige zoon van prof. Ernst Wilde uit Maagdenburg. Visschersschepen hebben hedenmorgen de geheele haven afgezocht. NOG GEEN NIEUWS VAN DE „AMERICAN NURSE". ROME, 15 Sept. (V.D.) Van het vliegtuig „American Nurse" dat eergisteren uit Pro- vincetown in den Amerikaanschen staat Massachusetts is vertrokken voor een non- stopvluoht naar Rome, is tot nog toe geen bericht ontvangen. Bij het vertrek van het vliegtuig uit Amerika was gerekend op oen vliegtiji van 35 uur, zoodat het gisteravond laat in Italië had moeten landen. Ih te genstelling met een bericht onder Lucht vaart wordt nu gemeld, dat het tot nog toe echter nergens is gezien. DE MISLUKTE VLUCHT VAN DE FAMILIE HUTCHINSON. Per visschersvaartuig naar Engeland? LONDEN, 15 Sept. (V.D.). De reederij van het Engelsche visschersvaartuig „Lord Talbot" heeft den Amerikaanschen vlieger Hutchinson, die zich thans met zijn vlie gende familie te Angmagssalik op Groen land bevindt aangeboden hem en zijn reis- genooten met de „Lord Talbot" naar Schot land of Ierland te brengen. De kapitein van het schip heeft de opdracht daartoe reeds intvangen. Daar het laatste schip van dit seizoen reeds uit Anghagssalik is ver trokken, en er gedurende de eerste maan den geen schip meer zal aankomen, is het aanbod van de Engelsche reederij de eeni ge mogelijkheid voor Hutchinson voor het volgend jaar van Groenland weg te komen. Goering dient een aanklacht in tegen Von Papen. MüNCHEN, 15 Sept. (V.D.) De „Völki- sche Beobachter" deelt mede, dat Rijksdag president Goering den advocaat dr. Frank opdracht heeft gegeven een aanklacht m te dienen tegen Rijkskanselier Von Papen omdat deze in zijn brief aan Goering don Rijksdagpresident ervan beschuldigt do grondwet te hebben geschonden, door den Rijkskanselier niet het woord te verleenen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 14 Sept. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 0.401.10, kroten 1.001.80, komkommers 1.405.90, bloemkool I 5.1013.20, bloemkool II 1 5.80, roodekool 4.406.40, savoyekool 5.106.90, groenekool 1.403.50, meloe nen 223, pieterselie 0.500.90, prei 1.002.50, kropsalade 0.402.sel derie 0.501.20, bleekselderie 1923, lcnolselderie 7.408.50, wortelen 1.80 G.40, rabarber 2060 cent, perziken 212 per 100 kg.: kroten 1.001.90, kroten, gek. 36, snijboonen 444, stokboo- nen 215, pronkboonen 24, stamboo- nen 26, postelein 410, spinazie 10—23, taomaten A 4.20, B 3.G0 C 4.30, CC 2.40, uien 2.40—4.—. LEIDEN, 14 Sept. Melkveiling. Aanvoer om in de week van 1925 Sept. 1932 per dag te leveren 17.115 liter melk. Hoogste prijs 5.90, laagste prijs 5.30 per 100 liter. GOUDA, 15 Sept. Vee. Aangevoerd in totaal 2519 stuks, waarvan 860 slachtvar- kens. vette 1313.5 cent per pond levend met 2 pet. korting; 484 magere varkens 814, 1163 biggen 36, 6 runderen 150170, 19 nuchtere kalveren 47, 14 bokken en geiten 25, handel matig. Kaas. Aanvoer 348 partijen. Prijzen lo kwal. 2529, 2e kwal. met rijksmerk 2024, zware 30, extra zware 32. Boter. Aanvoer 678 ponden. Goeboter 7585 cent, weiboter 6575 cent per pond Handel vlug. Eieren. Aanvoer 98700 partijen. Prij zen: kippeneieren 45 en eendeneieren 33.50 per 100 stuks. Handel matig. VOORSCHOTEN, 14 Sept. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 5.70—5.90, kuikeneieren 3.704.0, eendeneieren 3.704.60 per 100 stuks, kippen 60—80 cent, hanen 2880 cent, konijnen 0.60— 1.05, duiven 12 cent per stuk. TER AAR, 14 Sept. Centrale Veiling.— Snijboonen 0.402.70, kasboonen 3.50 4.40, stek 1.001.40, princesseboonen 0.351.20, spekboonen 1.00, dubbele stamboonen 0.35—0.50, peulen per 10 pond 5595 cent, bloemkool 16 cent, peen 25 cent, witte pronkers 2570 cent andijvie 0.10—1.30, sla 0.4O—2.10, kro ten 12 cent per kilo, meloenen 316 cent per stuk, witte kool 0.901.10, to maten A 1.60—3.20, B 3.30, O 1.20, Augurken: fijn 4.20, fijnbasterd f 2.00, basterd 70 cent, grof 60 cent. LOOSDUINEN, 14 Sept. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 260 aanvoerder verkocht, om in de weck van 1926 Sept., dagelijks te leveren GG000 liter melk. Hoogste prijs 6.10 en laagste prijs 5.20 per 100 liter. KATWIJK a. d. RIJN, 14 Sept. Groen- taertveiling. Eigenheimers per kist van 25 kg. 0.501.00, poen per 100 bos 4.00 7.10, peon per kist van 20 kg 0.400.55, bloemkool 1ste soort per 100 12.2017.80 Aanvoer: 650 kisten aardappelen, 3000 bos poen, 3000 kg. peen, 29.000 bloemkool. R0EL0FARENDSVEEN, 14 Sept. Groentenveiling. Meloenen 319 cent per stuk, tomaten 0.5O3.60 per 50 kg., sla 0.403.40 per 100 krop, snijboonen 0.90 2.20, kassnijboonen 3.804.30, princes seboonen 30—45 cent per 10 kg. WISSELNOTEERINGEN (AMSTEBDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.25 Londen 8.66l/2 York 2.491/ie Iar0® 9 76 Brussel 34 52 Zwitserland 48.07i/2 Milaan 12.80 Madrid 20.05 Oslo 43.60 Kopenhagen 45.— Stockholm 44.50 Weenen Praag 7.37 Boedapest Prolongatie 1 pet. J BEURSOVERZICHT. De zwakke houding van Wallstreet en verscheidene Amcrikaansche producten markten veroorzaakte bij de opening van het ochtendverkeer vrij veel aanbod, waar door de noteeringen algemeen scherp in zakten. Bij den aanvang van den officico- len beurstijd bleek er van de zijde van, het publiek flinke kooplust te bestaan met het gevolg, dat de noteeringon reeds onmiddellijk boven het peil van heb vrij® verkeer lagen, waarna zich een vehder herstel doorzette. Al werd het peil van, gisteren niet bereikt, het koersverloop was toch alleszins bevredigend, terwijl ook de handel een vrij grooten omvang bereikte. De belangstelling ging in de eerste plaats uit naar Anaconda's die zeer druk werden omgezet. Voor rekening van het publiek werden deze uit de markt genomen, waar door de noteering boven New Yorksch® pariteit steeg. Ook de andere Amerikaan- sehe fondsen noteerden boven de New- Yorksehc slotkoersen. In Kon. Olies was ook een en ander te doen. Na een reactie van 4 pet. bedroeg het verlies tenslotte 2 pet. De Amerikaansche soorten golden iets lager. Philips en Unilevers waren enkele punten onder het vorig slot evenals Aku's. Rubbers konden de aanvankelijk geledon verliezen slechts ton deele inhalen. Tabak ken stil. Scheepv. goed prijshoudend we gen de hervatting van de vaart. Alg. Ex ploraties vrij goed prijshoudend. Ned. Obligaties bleven op peil. Duitsche obliga ties iet® vaster.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3