EEN ADVERTENTIE DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 VOETBAL SCHOOLWEDSTRIJDEN VAN A. S. C. Een record aantal inschrijvingen. De school wedstrijden om den Leidsch Dagblad wisselbeker zullen dit jaar gehou den worden op de Zaterdagen 17 en 24 September en 1 en 8 October a.s. Er hebben niet minder dan 16 scholen ingeschreven, niL de bekerhoudster, de Ohr. H. B. S., de Genu H. B. S., R. K. H. B. S., Gymnasium, Ambachtsschool, Gem. Kweekschol, Chr. Kweekschool, R. K. Jongensschool Snijders, Chr. School de Reuver, centrale school Bloemink, U. L. O.-school Hibma, Kennis is Macht, Genoot schap M. S. G. (2 ploegen), avondschool Van Leeuwen en de Instrumentmakers. De in de wedstrijden uitkomende spe lers moeten leerlingen of leeraren zijn van de school, welke zij vertegenwoordigen met dien verstande, dat het geoorloofd is in een elftal ten hoogste drie oud-leerlingen op te nemen, die de school in den currus 19311932 nog bezochten. De aanvoerders verplichten zich door het spelen van een wedstrijd op eerewoord, geen ongerechtigde spelers te laten uitko men. Elke overtreding van art. 2 heeft onherroepelijk uitsluiting van het betref fende elftal tengevolge. Alle wedstrijden beginnen stipt op net aangegeven aanvangsuur. Een elftal, dat vijf minuten na het vastgestelde aanvangs uur minder dan acht man in het veld brengt, wordt onherroepelijk uitgesloten. De wedstrijden duren in de voorronden 2 maal 20 minuten: in de halve eindstrij den 2 maal 30 minuten en in de eindstrijden 2 maal 45 minuten. In alle wedstrijden, de eindstrijden uit- gezonderd, beslissen bij een gelijk spel drie strafschoppen, of zooveel maal drie straf schoppen als noodig zijn om een beslissing te verkrijgen. Bij een gelijk spel in de eindstrijden wordt 2 maal 7.5 minuut verlengd. Is de stand na verlenging nog gelijk dan beslis ten strafschoppen. Het programma volgens de gisteravond gehouden loting luidt als volgt: Zaterdag 17 September: 2 uur: A. R.K. H. B. S.—Gem. H. B. S. B. School Snijders'School Bloemink. 2.50 uur: C. Mathesis BAmbachtssch. D.Avondsch. v. LeeuwenChr. Kw-sch. 3.40 uur: E. Instrumentm.K. is Macht. F. School De ReuverSchool Hibma. 4.30 uur: G. Ohr. H.B.S.Gymnasium. H. Gem. Kweeksoh.Mathesis A. Zaterdag, 24 September: 2 uur: M. Winnaar CWinnaar A. I. Verliezer GVerliezer H. 2.50 uur: N. Winnaar GWinnaar H. 2. Verliezer AVerliezer B. 3.40 uur: P. Winnaar FWinnaar D. 3. Verliezer EVerliezer D. 4.30 uur: R. Winnaar EWinnaar B. 4. Verliezer CVerliezer F. Zaterdag 1 October: 2 uur: Y. Winnaar PWinnaar R. 4. Winnaar 5Winnaar 6. 3.15 uur: Z. Winnaar MWinnaar N. 6. Winnaar 1Winnaar E. Zaterdag 8 October: 2.— uur: Verliezer YVerliezer Z. Verliezer 5Verliezer 6. 3.15 uur: Winnaar YWinnaar Z. Winnaar 5Winnaar 6. Afkeuring der terreinen wordt 's Zater dagsmorgens voor 12 uur bekend gemaakt bij den heer Devilé, Nieuwe Rijn 20. Bij afkeuring der terreinen schuift het programma automatisch een week op. HOCKEY BRITSCH-INDIE—PRAAG 12—0. Gisteren speelde Britsoh-Indië te Praag tegen een Praagsch hockey-elftal. De Olym pische kampioenen waren ook nu weer veel sterker dan hun tegenstanders wonnen met 120. Ruststand 60. De doel punten werden gemaakt door Roop Singh (5), Kerr (4), Dhyan Ohand (2) en Saffer (1) LAWNTENNIS DE TIEN BESTE DAMES EN HEEREN DER WERELD. Nu het tennisseizoen is afgeloopen pu bliceert de bekende Engelsche tennis- export Wallis Meyers zijn wereldranglijst. Voor 1932 ziet deze ranglijst er als volgt uit: Heeren: 1. Vines V.S.; 2. Oochefc Frankrijk; 3. Borotra, Frankrijk; 4. Allison V. S.; 5. Sutter V. S.; 6. Prenn, Duitsch land; 7. Perry, Engeland; 8. Von Cramm Duitschland; 9. Austin, Engeland; Crawford, Australië. Dames: 1. Helen MoodyWills, V. S.; 2. Helen Jacobs, V. S.; 3. Mme. Mathieu, Frankrijk; 4. Mile Payot, Zwitserland; 5. Hilde Krahwinkel, Duitschland; 6. Miss Heely, Engeland; 7. Mrs. Whittingstall, Engeland; 8. Frl. Horn, Duitschland Miss Stammers, Engeland; 10. Mile. Sigart België. Bij de heeren is Cochet. dus na eenige jaren onttroond. Vines neemt zijn plaats in en dit is na de kampioenschappen te Forest Hills volkomen verklaarbaar. Bo rotra is sedert het vorig jaar een flink eind op de lijst gestegen, nl. van de 7e naar de 3e plaats. Merkwaardig en overigens volkomen juist is de plaatsing van Austin. Nam hij vorig jaar de tweede plaats in o. i. een te hooge plaats voor hem thans is hij gezakt tot de 9e, waar hij menteel wel thuis hoort. Ook Perry is ge zakt, nl. ven de vierde naar de 7e plaat? Opmerkelijk is nog, dat het aantal Ame rikanen gedund is, stonden er het vorig jaar vijf bij de eerste tien, thans zijn het er maar drie en behalve Vines zijn het n.b. anderen. De heerenlijst van 1931 zag er als volgt uit: L Cochet, 2. Austin, 3. Vines, 4 Perry, 5. Schield, V. S., 6. Wood, V. S., 7. Borotra, 8. Lott, V. S., 9. Satoh, Japan, en 10 van Rhijn, V. S. Thans de dames. Nog steeds prijkt He len Will's naam bovenaan de ranglijst. Doch Cilly Aussem is verdwenen, Mrs. W'hitingstall ging een aantal plaatsen te rug. Vooral de staartgroep heeft talrijke veranderingen en vooral vernieuwingen ondergaan, sterren kwamen en gingen! De dameslijst" van Meijer zag er in 1931 als volgt uit: 1. Helen MoodyWills, 2. Cilly Aussem, 3. Mrs. Whitingstall, 4. Helen Jacobs, 5. Betty Nuthall, 6. Krahwinkel, 7 Mme. Mathieu, 8. Lily d'Alvarez, 9. Miss Mudford, 10. Miss Pitman. De Spaansche d'Alvarez is verdwenen, evenals Betty Nuthall. Dat Cilly Aussem niet geplaatst kon worden, is begrijpelijk in verband met haar ziekte van dit jaar. LUCHTVAART DE „AMERICAN NURSE" BOVEN SARDINIË. Spoedig te Rome verwacht. Het vliegtuig „American Nurse", aan boord waarvan zich de piloot William Ul- brich, de dokter Pesculli en de verpleeg ster Edna Newcomer bevinden, werd gis teravond om 9 uur boven het eiland Sardi nië gezien. Het wordt om 11 uur te Rome verwacht. Zooals men weet was het vliegtuig van New York gestart. HILLEG0M. Santosbloempje. Zondag wordt al hier het Santos-bloempje verkocht. Bij de beide kerken staan de ijverige verkoop stertjes. Het doel is bekend: Steun Aan Noodlijdende Tuberculose Onvermogende Standgenooten. Al wat ijvert om deze gevreesde ziekte te bestrijden verdient steun. En waar de middenstanders altoos bereidvaardig voor Herwonnen Levens kracht hun dubbeltje offeren, vertrouwen wij, dat ook de arbeidende klasse graag zal willen helpen den nood te lenigen van den tuberculosen middenstander. N00RDWIJK. Winkelsluiting. Nu het zomerseizoen weer is afgeloopen is het ook weer gedaan met het late open blijven van de winkels in onze plaats. Met ingang van 15 Septem ber zullen de winkels weer om 8 uur des avonds gesloten moeten zijn en des Za- terdags om 10 uur. De gevaarlijke bocht in den Gooweg. Naa-r aanleiding van het laatste ongeluk op den Gooweg zijn wederom ernstige pro testen opgegaan tegen het voortbestaan van de gevaarlijke bocht in den Goo weg bij Noordwijk-Binnen. Als deze bocht es blijft liggen zal zij dan ook ongetwijfeld nog meerde slachtoffers eischen. Zoolang echter het hoekperoeel aldaar 'zal blijven bestaan, zal de bocht gevaarlijk blijven, terwijl ook bij de verwijdering van dit perceel èn voor de plaats èn voor het doorgaand verkeer geen afdoende oplos sing verkregen wordt. Afdoende oplossing wordt alleen verkregen door aanleg van den nieuwen verbindingsweg Heerenweg Gooweg buiten het dorp om. Zou het aan leggen van dezen nieuwen weg geen mooi object voor werkverschaffing zijn? Diefstal. Bij de politie alhier werd aangifte gedaan van ontvreemding van 4 groote palingfuiken met dubbele vleugels, 1 palingfuik met enkele vleugel en 3 kleine fuiken, zoo goed als nieuw, met dubbele vleugels. Gevonden voorwerpen. Gouden arm band met Engelsch pond, bundel zakken bevattende 22 stuks, kwitantie van de Premie Obligatie 09685, goudfazant (haan) en een drinkenskruik. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen uitsluitend des Woensdag en des Zaterdags van 12 tot 1 uur op het Politie bureau te Noordwijk-Binnen. 0EGSTGEEST. Concert. Hedenavond geeft het tram corps een Volksconcert aan „Het Witte Huis." p Gevestigd: E. G. H. jWins van Huizen. E. O. Hakim van Leiden. H. Cirener van Frankfurt (D.) H. A. Lietwieler en vr. v. Vlissingen. J. Pan-- huysen en gez. van Leiden. F. H. W. Stoel van Haarlem. P. W. G. Adriaans en gez. van Leiden. J. Simons van Lei den. R. Stoop en vr. v. Leiden. G. van Dijken en vr. van Onstwedde. C. J. v. Soest en gez. van Utrecht. M. Witmer van Tol en gez., van Sido-adjo (N. O. I.) C. B. Duijsteren vr. van Leiden. Vertrokken: W. E. Blok naar Rot terdam. W. F. Daling naar Den Haag. H. Hoffman naar Swalmen. A. E. Hermans naar HillegerSberg. M. C. PosthumaSchuilenburg naar Den Haag. ;W. van Hoorn naar Wassenaar. S. SchuilenburgRuchtie naar Den Haag.. B. Fekkes en gez., naar Zeist. Geboren: Adrianus Wilhelmus Cor nells z. v. C. O. an der Meer en W. C. Lie ven. Ondertrouwd: J. A. Knorren 24 j. te Amsterdam en A. A. van Dijken 23 j. SASSENHEIVl. Concours. Gisteren behaalde het R. K. muziekgezelschap „St. Anthonius" een tweeden prijs in de derde afdeeling met 289 punten. Jongetje aangereden. Gistermorgen is het ongeveer 4-jarig knaapje van de fa-m. v. D. uit de Tijloosstraat, dat achter een melkwagen liep, aangereden door een luxe-auto bestuurd door den heer H. uit Vogelenzang. De kleine rende achter den melkwagen vandaan en liep pardoes op de tegenkomende auto op. Het bleek, dat hij FUNCTIONEERT VAAK ALS LAATSTE REENIIXEEL een diepe hoofdwonde had opgeloopen hij werd direct naar het „St. Bernardus- gestieht" gebracht. Later is de knaap naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht, daar men vreesde voor hersenschudding. Geboren: Grietje Helena d. van P. Ciggaar en G. Dannijs. Ada Corry, d. van J. Nieuwenhuis en G. A. Oudshoorn. Valentijd Christiaan z. van H. W. Braun en Th. E. Busscher. Getrouwd: Hendricus Jacobus van der Laan, 24 j. en Maria Jacoba van Hage 22 j. Overle d e n: Gerrit Jan Meulen- brugge 63 j. Ingekomen: J. van der Meij van Lis- se. H. Stutvoet van Zwolle. J. H. Bras van Enschede. H. Lohman van Leiden. Vertrokken: J. G. Caspers naar Nederweert. P. C. Caspers naar Maas- trecht. M. Weijers naar Etten en Leur. N. W. Visser naar 's-Gravenhage. N. Verboog naar Leiden. J. Erwin naar Leiden. M. C. Dannijs naar Haarlem. H. van Luinen, Hoofdstraat 218 naar Bode graven, T. G. Vos, naar Zuid-Beijer- land. LAND- EN TUINBOUW UIT VARKENSKRINGEN! Wij luisterden op een zonnigen morgen bij een weiland het volgende gesprek af: De heer Beer: Knorreke, lieveling waarom eet je zoo weinig? Mevr. Beer geb. Zeug: Om de slanke lijn. i B.: Dat is tegen alle traditie; in ons geslacht hebben alle dames altijd getracht de 160 kilo te halen Oma haalde 176 schoon aan den haak. Mevr. B.Knr, kar minderwaardig, die ouderwetsche vreterij. B.Wat.... Mevr. B.: Ja onze crisisbaas zegt 't ook. Met 160 kg. hebben wij dames al lang op gehouden onder zijn bescherming te staan. Alleen platte latten van 100 kg. zijn re- geeringszeugen. Woordelijk minderwaar dig, want boven de 100 kg. koopt de baas me niet meer voor extra hoogen prijs. B.: Laat dien vent eens hier komen, ik zal dat varken wel eens wasschen gr, krr, mr Mevr. B.Waarom zou de man niet helpen, waar het om natuurschoon gaat hij is een achtenswaardig burger. B.: Hijde leer van Maltus toege daan Mevr. B.: Waarom? B.: Met zijn schandelijke biggenbeper- kingWie had kunnen denken dat onze rechtsche regeering nog eens zou voor schrijven, dat knr, mgr. pr.... Mevr. B.: Wat dan B.: Letterlijk: een boer mag maar zes maal zooveel biggen fokken als hij in een vorig jaar zeugen plus beeren gehad heefthet meerdere moet worden afge maakt of Mevr. B.: Of wat, schat? B.: Of de boer moet 5 per big betalen aan den baas, den biggenvoogd. Mijn haren zijn er zoo van te berge gerezen, dat de baas mij onlangs voor een stekelvarken Mevr. B.Ja, bij mijn laatste familie vermeerdering zeide de accoucheur: nu, van die negentien worden er maar zes re- geeringsbiggen, de rest kost ƒ5.... B.dat klopt. Mevr. B.: En die vijf guldens kinderen van ons zijn dus, wat de wet natuurlijk" noemt B.: Wrrrrborrr de baas noemt ze in dit geval „surnumeraire biggen", ver moedelijk naa-r een dergelijk ambt bij de posterijen. Mevr. B. (bloost over haar vier vierkante meter oppervlak): Schande, schande, zoo een rechtsch kabinet gisteren was er trouwens iemand namens hen hier, die wilde mij een „mouohe" of tache de beauté geven in mijn linkeroor. B.: Waar is die specialist.... worm-? Waar? Maar ik zie niets in je linkeroor dan een paar liter modder? Mevr. B.: Neen, want volgens de var- kenswet „was de kleur van mijn linkeroor donkerder dan van mijn rechteroor, in welk geval het stempel gezet zal worden in het rechteroor'' en daar staat het nu (zij werpt elegant het hoofdje om). B.: Treurige tijden, liefste, men zou van weemoed de krul uit zijn staart verliezen en afvallen tot een schim van 98 kg. Men behandelt ons eenvoudig als varkens. Brrr. Mevr. B.Krrr mrrr. „Wijsneus" in het „Handelsblad". De Raad dezer gemeente kwam avond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter is de Burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heeren Dorrepaal, de Jong en Reijneveld. De notulen der vorige vergadering wor den voorgelezen en onveranderd vastge steld. De voorzitter doet hierna mededeeling van eenige ingekomen stukken, w.o. een schrijven van den heer K. Reijneveld waar in deze bedankt als lid van den gemeente raad. Voorts is ingekomen een schrijven van Ged. Staten, waarbij de gemeente-be grooting dienst 1932 is goedgekeurd. Te vens wensohen zij het standpunt van den Raad te vernemen omtrent de aanschaffing van een motorbrandspuit. B. en W. zijn van oordeel, dat het thans niet gewenscht is om met een dergelijk voorstel te komen; bovendien kan de gemeente zoo noodig tegen vastgestelde voorwaarden over de motorspuit van Alphen beschikken. Algemeen blijkt de Raad de gevoelens van B. en W. te zijn toegedaan, zoodat be sloten wordt voorloopig nog niet tot aan schaffing van een motorspuib over te gaan. De voorzitter doet nog mededeeling van eenige bedragen, welke thans reeds voor werkloozen- en armenzorg zijn uitgegeven. Punt 3. Aanwijzing deskundige Water leidingbedrijf (art. 265 der Gemeentewet). De voorzitter zegt. dat B. en W. voor stellen het verificatiebureau van de Ver- eeniging van Nederlandsche Gemeenten hiervoor aan te wijzen. De kosten zullen ongeveer f 35.bedragen. Tevens hebben zij overwogen om ook de kasopname van den Gemeente-Ontvanger door dat bureau te doen geschieden. Algemeen acht men het bedrag van f 35.aan den hoogen kant, daar met de controle slechts een dag ge moeid is. De voorzitter stelt voor om de aanwijzing van jaar tot jaar te doen geschieden en zal in de volgende vergadering mededeeling doen van het juiste bedrag. Punt 4. Voorloopige vaststelling Balans en Verlies- en Winstrekening Waterleiding bedrijf dienst 1931. De voorzitter zegt, dat de rekening door het verificatie-bureau in orde is bevonden. Het winstsaldo bedraagt na de voorge schreven reserveering f 11.78l/a .De reke ning wordt aldus vastgesteld. Punt 5. Voorloopige vaststelling rekening brugbedrijf dienst 1931. Deze rekening wordt eveneens vastge steld met als bijdrage van de gemeente Ha- zerswoude en Koudekerk in 't nadeelig sal do een bedrag van f 1351.27. Punt 6. Voorloopige vaststelling Ge meenterekening dienst 1931. De voorzitter zegt, dat van de commis sie, welke met het onderzoek van de reke ning belast was, een rapport is ingekomen, waarin medegeedeld wordt dat de rekening in orde wordt bevonden. Zij stelt den Raad voor deze, onder dankzegging aan B. en W. goed te keuren. Wel acht de commfissie de uitgaven voor de straatverlichting, Speciaal wat betreft het onderhoud der lantaarns en de automaten, aan den hoogen kant en vraagt of het niet mogelijk is het graaf werk voor het plaatsen of verplaatsen der lantaarns aan eigen personeel op te dragen. De voorzitter zegt, dat dit graafwerk meestal door eigen personeel geschiedt, doch zal hieraan nog eens speciaal zijn aan dacht schenken. Tevens zullen B. en W. de mogelijkheid nog eens onder de oogen zien om enkele lantaarns te dooven, doch veel zal dit niet 'kunnen zijn, daar ook door den 'Daad op een goede verlichting prijs wordt gesteld. Algemeen is men van oordeel, dat de ver lichting op zich zelf niet zooveel kost. De heer Van Egmond is van meening dat in het voorjaar de lantaarns wel wat eer der gedoofd kunnen worden. De voorzitter zegt toe dit nog eens nader te overwegen. Hierna wordt de rekening met algemeene stemmen voorloopig vastgesteld. Gewone dienst. Batige sloten f 38.348.37 nadeelige sloten f 34.287.27 Batig slot f 4.061.10 Ka-pi taaldienst. Batige slotenf 185.23 nadeelige sloten f Batig slot f 185.23 De aanwezige wethouder onthield zich van medestemming. Hierna wordt vastgesteld een besluit mo- GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK del D tot wijziging der begrooting dienst 1932. Van de geldleenïng oorspronkelijk groot f 7500.worden uitgeloot de obligaties Kos. 29, 63, 5 en 72. De verordening inzake eischen benoem baarheid enz. Gemeente-veldwachters wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. nader gewijzigd. Tevens deelt de voorzitter mede, dat hierbij ook rekening zal gehouden worden met een tijdelijke sa-- lariskorting. Hierna worden de begrootingen van het Burgerlijk Armbestuur en het Tehuis voor ouden van Dagen goedgekeurd. Vervolgens worden aangeboden de be grooting voor het waterleidingbedrijf dienst 1933 en de gemeente-begrooting 1933. De voorzitter zegt, dat de gemeente-be grooting niet zoo een mooi beeld geeft als die van 1932. Er is bij het opmaken reke ning gehouden met een verhooging van het getal opcenten fondsbelasting van 15 op 60, doch deze verhooging geeft slechts een ge ringe opbrengst. Punt 13. Bespreking eleotriciteitsvoorzie- ning van den Lagewaard. De voorzitter heeft deze zaak op verzoek van den Raad nog eens nader met de Licht fabrieken besproken, die thans in beginsel bereid bleken om de garantie-bepaling een jaar te verzetten. Zij zijn ook bereid om werkloozen uit deze gemeente te werk te stellen, hetgeen voor de gemeente een voor deel oplevert. De voorzitter meent in tegen stelling met wethouder Slegtenhorst, dat wij thans met de uitvoering door moeten gaan, daar het aanbod van de Lichtfabrie ken bijzonder gunstig is. Bij langer uitstel zal het de gemeente wel eens meer kunnen kosten. Alhoewel slechts enkele landbou wers zich definitief voor aansluiting opge geven hebben zullen later zeker, wanneer de tijden wat gunstiger worden, meerderen volgen. Na langdurige besprekingen, waarbij de voor- en nadeelen ernstig onder de oogen werden gezien, wordt besloten de Lichtfa brieken te verzoeken met de uitvoering van het werk door te gaan. Rondvraag. De heer Van der Lee klaagt over het te snel rijden met motorrijtuigen in den Hoo- genwaard en acht uitbreiding van de be bouwde kom gewenscht. Voorts vraagt spr. of de vergunningen voor gebruik van de openbare school al ingetrokken zijn, daar bij gemerkt heeft, dat er ook weer met de schietwedstrijden een aanvang is genomen. De voorzitter zegt politietoezicht op het harde rijden van motorrijtuigen toe en merkt op, dat Geef. Staten juist inkrimping van de bebouwde komen willen. Wat het gebruik van de openbare school betreft merkt de voorzitter op, dat de gym* nastiekvereeniging de oefeningen tijdelijk stop heeft gezet en dat de schietoefeningen onder voldoende toezicht plaats hebben. Verder zijn er nog geen maatregelen geno- Verder vraagt de heer Van der Lee of het niet gewenscht is om tot verharding van den grintweg over te gaan, daar deze weg thans ook veel geld kost. De voorzitter zegt, deze zaak reeds in B. en W. besproken te hebben, doch achten daarvoor nog niet het juiste oogenblik aan gebroken. Dit is een geschikt object voor werkverschaffing, zoodra er werkloozen zijn die dit werk verstaan, zullen B. en W. met een plan bij den Raad komen. De heer Van Egmond informeert naar de verwijdering van de hekken voor de be graafplaats. Spreker heeft tot zijn verwon dering vernomen, dat het de bedoeling is deze niet meer te plaatsen en vraagt om de hekken weer spoedig aan te brengen, mede ter geruststelling van vele ingezetenen. De voorzitter zegt, dat de hekken bij wijze van proef zijn verwijderd, daar het onderhoud daarvan jaarlijks veel geld kost. Nu blijkt, dat men algemeen op behoud van de hekken prijs stelt zullen deze weer zoo spoedig mogelijk worden -aangebracht. Spr. •heeft zich verwonderd, omdat in het leven toch meestel vreugdekreten worden gehoord als „het hek van den dam is*. Voorts vraagt de heer Van Egmond om de groote toeloop van venters en werkloo zen met gedrukte versjes, wat tegen te gaan. De voorzitter zegt de ventvergunningen, te zullen beperken, doch het aanbieden van drukwerken kan in vele gevallen niet wor den tegengegaan. Hierna sluiting. VARKENSWET-WEE. Marktaanvoer van zouters thans gerantsoeneerd. In verband met de publicatie van den Varkenscommissaris, den heer Louwes, be treffende de uitvoering van de crisisvar- kenswet, meent de Ned. Varkenscentrale goed te doen bekend te maken, welke quanta zouters door haar als normale aan- voerquanta op de markten worden be schouwd: Heerenveen 350, Sneek 800, Groningen 500, Wolvoga 1000, Drachten 480, Leeuwarden 900, Alkmaar 170, Purmerend 130, Rottei- da-m 400, Gouda 200, Leiden 80, Utrecht 50. (Ter illustratie wijzen wij er op, dat de aanvoer op eenige markten de laatste da gen als volgt was: Utrecht 50 1200 Heerenveen 350 700 Rotterdam 400 1100 Leiden 80 754 normaal aangevoerd Dat daartegen geen enkele wijze van wet geven en wet uitvoeren bestand is, spreekt wel van zelf!) DAHLIA-TENTOONSTELLING. In het Krelage-huis te Haarlem. Hedenmiddag zal in het Krelagehuis te Haarlem de zesde groote Dahlia-tentoon stelling worden gehouden, door de Dahlia- vereeniging, in samenwerking met de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde De tentoonstelling zal zich ditmaal van vorige onderscheiden, doordat ook inzen ding is toegelaten van andere bloemen en planten. De groepeering in de groote zaal zal daardoor afwisselender en levendiger zijn. Zoo zal men er orchideeën, cyclamen, oatea kunnen zien en planten uit de kas sen vian „Kareol", van den heer Bunge te Aerdenliout, en uit die van den heer Ruy», te Wassenaar. Dergelijke inzendingen van liefhebbers zijn tot nu toe gemist, doordat uitsluitend planten van vaklieden werden ontvangen. Deze planten hadden edhter nooit dien ge weldigen omvang, wegens de gernige han delswaarde, die de planten uit particuliere kassen hebben. De stadskweektuin zalenkele tropische planten inzenden. Dan zal men er bind- bloemwerk zien en inzendingen van de Ver. voor Volkstuinen „Eigen tuin" en van de Ver. voor sahool- en werktuinen; zaadbloe- men van de fa. Van Tubergen en Zoon en een inzending van den Plantenziektenkun- digen dienst, oa. betreffende de verwek kers en verbreiders van de iepenziekte. Een vliegtuig zal een zending blqemen uit Weenen aanbrengen en voorts komt er een zending uit Frankfurt, uit Legden, in West-falen, en uit Wilryck, bij Antwerpen. Deze ben toons telling zal tot en met Za terdag te bezichtigen blijven.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10