Lederhandel A.VERHOQC MAANDAG 12 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 VOETBAL DIOO. HAATtL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Het volledige programma ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan op 18 September a.s. luidt als volgt: 's Morgens om 8 uur H. Mis en alge- meene H. Communie in de St. Lodewijks- kerk. Allo vereenigingen worden verzocht deze H. Mis bij te wonen. Hierna be staat er gelegenheid om aan het ontbijt deel te nemen tegen betaling van 25 ct. in het clublokaal Sportpark Haagweg. Deelname moet vooruit besteld worden. Uiterlijk tot a.s. Donderdag kunnen deze worden opgegeven bij den heer H. van Haasteren, Stadhouderslaan 1 te Lei den. Te 12.3o uur District-junioren tegen D. H. V. B.-kampioen, District Den Haag. 1.45 uur D. H. V. B.-elftal'Graaf Flo- ris I (Den Haag). 3.30 uur R. K. F.-elftalLenig en Snel I (Den Haag). De vereenigingen worden verzocht zorg te willen dragen, dat spelers en reserve's, die gekozen zijn, op tijd aan wezig zijn, voorzien vaan wit schiller- hemd en zwarte broek. Die hier niet voor zorgen kan, moet dit ook voor Donderdagavond opgeven bij den heer v. Haasteren, dan zal er gezorgd worden voor een schillerhemd. Direct na de wedstrijden prijsuitrei king. Daarna bestaat er gelegenheid het bestuur te feliciteeren in de bestuurs kamer van het clubhuis. De entréo's zijn: 1ste rang en tribune 0.50; 2de rang 0.25, jongens 0.15. Fietsenstalling op het terrein. Het bestuur verwacht dat alle ver eenigingen dezen Zondag vrij zullen houden om op te trekken naar het Snortpark Haagweg. De vereenigingen die pas opgericht zijn worden verzocht zich in kennis to stellen met het Districtsbestuur en ook hun junioren-elftallen op te geven. A.s. Donderdag om 8 uur wordt door den heer F. J. v. Veen een spelregel- avond gegeven in Hotel „de Burcht'' te Leiden, aanvang 8 uur. C. J. v. LEEUWEN, Secretaris-penningm. Wij ontvingen van twee junioren uit het Leidsche district de bemerking, dat in het junioren-elftal spelers zijn geko zen, die geen juniores meer zijn en dat meer dan de helft dit seizoen bij de seniores zijn ingedeeld. Wij kunnen dat niet beoordeelen, doch brengen de bemerking over aan het districtsbestuur. Sportredactie. R. K. Sportvereeniging .Meerburg" De kampioenschappen voor Leiden en Omstreken vonden gisteren door de slechte weersomstandigheden geen door gang. Ook de Singelloop van A. O. E. te Haarlem werd uitgesteld. Voetbal. Ter voorbereiding voor de a.s. competitie spetelt Meerburg a.s. Zondag te Hillegom met drie senioren- elftallen een tournooi met Concordia I, II en III. De elftalcommissie zal voor deze wed strijden enkele proefcombinaties in het veld brengen, met dien verstande dat de kern der verschillende elftallen uit de vorige competitie wordt behouden en wordt aangevuld met enkele jongere krachten. De elftalcommissie vertrouwt dat alle spelers a.s. Zondag vrij zullen houden en aan de oproep trouw gevolg zullen geven. De uitslag van de wedstrijden, waar voor de vereeniging Concordia een schild beschikbaar heeft gesteld, zal door pun tentelling worden beslist. In dit blad van a.s. Zaterdag volgen meerdere bijzonderhden. De heer F. J. van Veen, voorzitter van de scheidsreehterscommissie van den D. H. V. B., houdt a.s. Donderdagavond te 8 uur in Hotel ..den Burcht" te Lei den een spelregelavond voor scheids rechters en spelers van het Leidsch Dis trict. Daar het. holaas nog al te dikwijls voorkomt, dat spelers niet voldoende bekend zijn met de regel», kunnen we een bezoek van onze leden aan dezen nuttigen avond niet warm genoeg aan bevelen. Ter verduidelijking zullen de verschil lende gevallen plastisch worden voorge steld. Entree is voor ieder vrij. Onze leden, die gekozen zijn, of als reserve zijn aangewezen voo» een der vertegenwoordigende Districts-elf tallen, die Zondag a.s. op het Sportpark ..Haag weg" zullen spelen, worden verzocht de mededeelingen vaan „het Leidsch Dis trict" dienaangaande in dit nummer nauwkeurig na te gaan. Voor onze juniorenelftallen benoodi- gen wij nog enkele spelers. Junioren, die nog in onze elftallen voor de a.s. competitie wenschen deel te nemen, worden verzocht zich zoo spoedig mogelijk op te geven. Men neme er echter nota van dat. men lid moet zijn van een Congregatie. KON. NED. VOETBALBOND. OM DEN ZILVEREN BAL. Gistermiddag is tc Rotterdam de finale gespeeld tusschen Feijenoord en Xerxes welke met 33 eindigde. Rust was 12. De strijd is daarna tweemaal 7.5 minuut verlengd, doch de stand bleef gelijk. Daar na zijn achttien doeltrappen gegeven, waardoor Xerxes den Zilveren Bal wist te veroveren. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen der Zaterdag gespeelde wedstrijden luiden: Eerste afdeeling. BirminghamBlackpool 21 Bolton Wand.Middlesbrough 43 ChelseaSheffield United 30 Leeds Un.Huddersfield Town 11 Leicester CityNewcastle United 03 LiverpoolAston Villa 00 Manchester CityArsenal 23 PortsmouthWolverhampton W. 20 Sheffield W.Blackburn Rovers 11 SunderlandEvert-on 31 W. Bromwich A.Derby County 20 Tweede afdeeling. Bradford CityBradford 10 BurnleyPlymouth Argyle 11 Grimsby Town—Stoke City 01 MillwallLincoln City 20 Notts CountyFul'hara 12 Oldham Athl.Charlton Athl. 00 Port ValeWest Ham United 40 Preston N. E.Notts Forest 21 SouthamptonBury 10 Swansea TownChesterfield 30 Tottenham H.Manchester Un. 61 GOLF DE N0 0RDWIJKSCHE GOLFWEEK. De verdere resultaten zijn: Van Limburg Stirum-wisselbeker voor dames medalplay gewonnen door mevrouw W. de Bruine Groenevelt (16) met een netto score van 68. Palace Hotel-wisselbeker, demi-finale: „Bob Janne" (11) wint met 6 en 5 van H. Schel tema (11). Mrs. Cremers Ladies Cup: gewonnen door mevr. Furssee (26), die in de finale mevrouw Holdert (24) sloeg met 2 en 1. De vlaggnwedstrijd, waaraan niet min der dan 92 personen deelnamen, was een groot succes. J. R. de Koning (15) en mcj. M. Lemberger (20) plantten hun vlag na de 21ste green en legden daarmee beslag op den eersten prijs. Do tweede werd gewon nen door mevr. W. de Bruine Groeneveldt (16) en J. II. Moltzer (26), op de 21ste fair way. Gisteren was de regen spelbreker, want slechts een partij kon worden gespeeld, n.l. de eindstrijd om den Palaoe Hotef-wissel- beker, dien jhr. R. Quarles v. Ufford (22) met. 3 in 2 van W. van Lanschot (16) won. De wedstrijd om de British American Cup wordt Zondag tegelijk met den Co- rint-hian-beker verspeeld. HOLLAND—BELGIE. Tilburg (Goirle) wint van Brussel. Zaterdag 27 Aug. j.l. werd een België— Holland Golfwedstrijd gespeeld op de golf banen van liet Hotel „Sansouci" te Keer bergen (bij Brussel) tusschen de Belgische golfclub „Brussel'"' en de Hoilandsche golf club „Goirle Tilburg", welke wedstrijd door de Belgische club met een gering punten- versehil gewonnen werd. Zaterdag 10 September had op de Golf banen van het hotel „De Golf" te Goirle (bij Tilburg) de tweede ontmoeting plaats tusschen beiden Golsclubs. Nadat het wel kom aan de Belgische club was toegeroe pen en versnaperingen waren rondgediend, begon de wedstrijd. Ditmaal lieten de Hollanders zioh op eigen terrein niet kloppen er werd vei- diend gewonnen, zoodat de zeer mooie wis selbeker, geschonken door Baronesse Andró de Jamblime de Heux voorloopig in Hol land zal blijven; deze wisselbeker moet tweemaal gewonnen worden om in eigen dom over to gaan aan de winnende club. Het gedetailleerde verslag volgt hier; ter verduidelijking zij opgemerkt, dat bij het gardengolven hot minste aantal punten wint, daar men moet probeeren in de minst mogelijke slagen in de holes te ko men. België: Mad. Goelens 62. Mme Dierxsens 53. Graaf J. de Uenazanda de Franckimont 83. Mr. Goelens 62. Mr. Neuts 67. Baron R. de Meester de Bctzenbroeck 64. Baronesse M. de Madri des Oursins 75. Baron v. d. Bran den d'Alting Siberg 62. Gravin de Penazan- da de Franokimont 88. Baron Carlos de Radzitsky d'Oètrowick 81. Mr. Dieroy- sons 67. Holland: Mr. J. Peijnenburg 62. Mej. Lus Verbunt 70. Mr. Alphons Vosters 62. Mr. W. Peij- nenborg 79. Mr. H. Roothaert 65. Mr. Wim de Veer 71. Mr. A. Peijnenborg 64. Mr. Ohr. Deckera 60. Mr. Ant. Verbunt 53. Mr. Louis Franken 68. Mevr. Feldmeyer 77. Holland heeft dus gewonnen met 37 pun ten één gelijk spel 4 Belgische over winningen en 6 Hoilandsche overwinningen. Baron A. de Meester de Betzenbrouok reikte hierna met een hartelijk woordje den beker uit aan de Hoilandsche club. Na den wedstrijd werd in het Hotel „De Golf" door Mr. de Meester de Betzenbrouck de eerewijn aan de spelers aangeboden, gevolgd door een koffietafel met versnape ringen. „Mndmrg." LAWNTENNIS HOLLAND—BELGIE DAMES. De gasten winnen met 74. Terwijl de wedstrijden HollandBelgië heeren in het Chateau d'Ardenne in Bel gië werd gespeeld, hebben de da-mespar tijen te Hilversum plaats gehad. Is het, dat een wedstrijd, enkel door dames ge speeld, niet voldoende aantrekkelijk is om het publiek te doen komen, of mag Hilver sum zich alleen bij de nationale kam pioenschappen in voldoende opkomst van het publiek verheugen 1 Slechts een zestig tal toeschouwers volgden de toch lang niet eentonige wedstrijden. Er werden Zaterdag vier enkelspelen en twee dubbelspelen gespeeld, waarvan Hol land en België er elk drie wonnen, zoodat er nog geen winnende of verliezende par tij was. Zondag moest eenzelfde aantal partijen gespeeld worden, zoodat van den uitslag nog niets te zeggen viel. Do beide eerste enkelspelen werden door de Belgische gasten gewonnen. Me vrouw Dros Canters speelde een goede partij tegen mej. Sigart, kwam zelfs in de eerste set op 87 te staan om met 108 te verliezen. In de volgende set bood zij minder tegenstand, mej. Sigart gelegen heid gevend haar snelle spel te ontplooien. In twee sets won mej. Sigart den wedstrijd. Mej. van Askere had weinig moeite met mevrouw Straub, die zeer onvast speelde. De laatste is dan ook zeker een beter dub- belspeelster. De volgende twee partijen werden echter beide door Holland gewon nen. Mej. Rollin Coupuerque won in twee sets van mevrouw Isaac 61, 61. Veel levendiger was de partij tusschen mej Belzer en Mej. AdamRon, twee jonge speelsters, waarvan mej. Belzer echter de meer geroutineerde wedBtrijdspeelster bleek. Door de variatie, die mej. Belzer in haar spel bracht, door de met succes toe gepaste dronshots en gesneden ballen en vooral ook door haar groote vastheid sloeg zij haar Belgische tegenstandster in twee sets. Deze laatste speelde een aantrekke lijke partij. Zij heeft een aardiee forehand ook haar backhand is vast. Zij mist ech ter nog de beheersching van een wed- stnp,r,dspeelster en beschikt ook niet over voldoen-le variatie. Dit zijn echter kwali teiten, die door het wedstrijdspelen worden aangekweekt, en aangezien de „fighting spirit" bij mej. Adam6on voldoende aan wezig is. is zij zeker een speelster met toe komst. De twee dubbels^eln moesten dus het winst- of verliesount brengen, nu de stand na het spelen der singles op 22 was gekomen. Mej. Rollin Couquerque en mevrouw Dros Canters waren een te sterke combir natie voor de beide Belgische dames me vrouw Isaac en mej. van Ackere. Holland won met 75 6—0, ,Het tweede dubbel spel echter was zeker de spannendste, hoe wel helaas niet de mooiste partij van den raiddag. Mevrouw Straub en mej. Belzer, een combinatie die nog nimmer in het veld is geweest, wonnen de eerste set tesen mej. Sigart en mevrouw Sauvage. Het werd echter one set all en in de derde set ontwikkelde zich een vinnige strijd, waarin mej. Sigart een klasse beter speelde dan de anderen. Het werd 31 voor Belaie daarna won mevrouw Straub haar service, ook door goed base linespel. De volgende game was echter weer voor België, 42. Via 43 werd het 53 en weer won mevr. Straub haar service, 54. Toen echter kregen de gasten twee winning strokes, waarvan er één t-eniet gedaan werd. Een bal van mevrouw Straub ging echter juist out en met 61 was de match voor de Belgen en voor Holland de kans op een 42 voorsprong verkeken. Van de Hoi landsche dames speelde mej. Belzer even als in haar enkelspel, zeer goed. Mevrouw Straub had hier en daar wat meer aan het net. kunnen afmaken. De Belgische combinatie was niet alleen als dubbel be ter, doch het spel van mejuffrouw Sigart werd door geen der andere speelsters be naderd. De uitslagen luiden: EnkelspelMevr. Straub verliest van mej. Van Ackere 16 16. Mevr. Dros C'anters verliest van mej. Sigart 810 26. Mej Rollin Couquerque slaat mevr. Isaac 6—1 61. Mej. Belzer slaat mej. Adam- son 60 62. Dubbelspel: Me. Rollin Couquerque en. mevr. DrosCanters slnan mevr. Isaac en mej. Van Ackere 75 60. Mevr. Straub en mej. Belzer verliezen van mej. Sigart en mevr. Sauvage 62 16 64. De uitslagen van gisteren luiden: Mej. Belzer slaat mej. van Ackere 63 6—0. Mevr. Dros verliest van mej. Isaac 57 36. Mej. Bollin Couquerque verliest van mej. Sigart 57 06. Mevr. Straub verliest van mej. AdamRon 68 62 36. Dubbelspel: Mej. Rollin Couquerque en mevr. ros verliezen van mej. Sigart en mevr. Sauvage 46 26. Mevr. Straub en mej. Belzer tegen mevr. Isaac en mej. van Ackere 6—4 00 one set all. De partij wordt 'niet meer afgespeeld. De eindstand werd dus 74 voor België. BELGIE—NEDERLAND HEEREN. De Belgen winnen met 14—10. Zaterdag en gisteren werden te Chateau d'Ardenne is internationale tenniswedstrij den voor heeren tusschen België en Ne derland gehouden. Zaterdag wist België een mooien voorsprong te behalen, want zij wist 8 partijen te winnen, terwijl er slechts 4 werden verloren. Het resultaat van gisteren was, dat de punten gedeeld werden en zoowel België als Nederland ieder 4 enkel- en twee dub belspelen wonnen. De resultaten van beide dagen hadden dus tot gevolg, dat de Bel gen wonnen met 1410 gewonnen partijen. De uitslagen van Zaterdag waren: Heerenenkelspel: Timmer slaat Ew- bank 6—3, 6—3, 61Leembruggen verl van Lacroix 5—7, 57, 26 Hughan slaat Nauaert 68, 64, 62, 3—6, 75; Kar- sten verl. van Francois 64. 64, 36. 1—6, 46; Weber verl. van De Borman 86, 61, 36, 2—6; Gewis veil. van De HAARLEMMERSTRAAT 57 LEIDEN t/o. Citv 6872 WATERDICHTE BEENPIJPEN, p. p. f3.50 LEDEREN JASSEN, vanaf f 20.- BEENKAPPEN, vanaff 1.75 ACTETASSCHEN, echt leder 98 ct. RUBBER LAARZEN p. pf 6.50 LEDEREN GELDTASSCHEN 3 vakken f2.25 Ridder 36, 57 26; Van Riemsdijk verl. van Laloue 68, 26, 63, 16 Êschmacher slaat Van den Bemden 79, 6—0, 3—6, 6—1, 7—5, Heeren dubbelspel: Timmer en Van Riemsdijk slaan gebr. v. d. Bemden 63, 68, 26, 75, 61; Gewis en Hughan verliezen van Lacroix en De Borman 6-^8, 75, 06, 57 Leembruggen en Knotten belt verliezen van Francois en Ewbank 26, 0—6, 86, 26 Karsten en Weber verliezen van De Ridder en Laloue 26, 6—8, 2—6. De resultaten van Zondag waren als volgt Enkelspel: Scheurleer (N.) wint van Jacques (B.) 7—5, 64, 6—4. Van Riems dijk (N.) wint van Van don Bemden (B.) 60, 36, 64. Laloue (B.) wint van Teschinacher (N.) 62, 60, 36, 62. De Morman (B.) wint van Hughan (N.) 95, 6—2, 7—5. Ewbank (B.) wint van Leem bruggen (N.) 60, 20, 68, 62 64. Neyart (B.) wint van Weber (N.) 97, 57, 1—6, 9—7, 6—3. Carsten (N.) wint van De Ridder (B.) 9—7, 6—3, 6—4. Timmer (N.) wint van Lacroix (B.) 64, 36, 62, 64. Dubbelspel: v. d. Bemden (Gebr.) België slaan Hughan en Scheurloer (N.) 6—4, 26, Xe4, 61. Leembruggen enu Knotten- belt (N.) slaan Oe Ridder en Laloue (B.) 6—3, 2—6, 5—7, 6—1, 6—1. Weber en Car sten (N.) slaan Ewbank en Jacques (B.) 7—5, 5—7, 6—8, 6—1, 6—1. La croix en De Borman (B.) slaan v. Riemsdijk en Timmer (N.) 46, 64, 4G, 3, 6—0. Eindresultaat beide dagen: België 14, Nederland 10 gewonne partijen. HOCKEY Duitschland—Britsch-lndië 0—6. Voor 4000 toeschouwers speelden giste ren te Miinchen de nationale hockeyteams van Duitschland en Britsch-lndië tegen elkaar. Met de rust leidden de Britsch-In- diërs reeds met 30. Eindstand 60 voor Britsch-lndië. De Indiërs werden hartelijk toegejuicht voor hun fraai spel, dat speciaal was inge richt. op snelheid en schotvaardigheid. ZWEMMEN MISLUKTE KANAALTOCHT. Van den zwemmer zonder beenen. De Amerikaansche zwemmer zonder beenen Charges Ziebelmann, Zimmy bijge naamd, heeft zijn poging om het Kanaal zwemmend over te steken Zaterdagmiddag om 11 uur 25 tengevolge van ongunstige weersomstandigheden opgegeven, nadat hij 18 uur lang in het water was geweest. De koene zwemmer had 48 K M. afgelegd en bevond zich op ongeveer 13 K.M. van de Fransche kust. Hij was voornemens geweest het Kanaal in beide richtingen over te ste ken. INTERNATIONALE JUBILEUM WEDSTRIJDEN VAN „HET Y". Reeds maakten wij melding van de uit- noodiging door „Het Y" aan verschillende buitenlandsche zwemmers en zwemsters, gezonnen ter gelegenheid van de interna tionale jubileumwedstrijden op Zaterdag avond 17 en Zondagmiddag 18 September, in het Sportfondsenbad. Nu de antwoorden binnen zijn gekomen, kunnen wij berichten dat de volgende landen zullen deelnemen: Duitschland met de Schwimmverein Posei don Keulen, estafette-kampioen van Duitschland en kampioen waterpolo van Wcst-Duitschland. Deze vereeniging komt met twaalf leden, die allen persoonlijke en estafettebanen zuilen bezetten en ook zul len deelnemen aan het waterpolo-tournooi. Verder zal Fraulein E. Sasterath (Schwimm Verein Rheydt), recordhoudster van Duitschland op de 100 M. rugslag, uitkomen op dien afstand en op de nummers vrije slag. België met de dames O. Bussems en J. Arnoudts, kampioen-zwemsters en record- houdsters van België op school-, rug- en vrije slag. Hongarije met Fraulein Magda Lenkey, kampioene en recordhoudster 100 M. en 200 M. vrije slag. Van den Franschen Zwembond is bericht binnengekomen, dat Taris en Mademoiselle Godard verhinderd zijn. Het bestuur van ,.Het Y'' heeft zich onmiddellijk in verbin ding gesteld met de Zwitsersche Kampioen club „Old Boys" uit Bazel, die met een drietal kampioenen aan den start zal ver schijnen, o.w. Henk van Essen, recordhou der van Nederland op de 100 M. vrije slag, die momenteel te Bazel woont; de beide andere Zwitsersche deelnemers zijn 'R'obert Wyss, kampioen en recordhouder school slag van Zwitserland, die eenige jaren in Amsterdam vertoefde en toen de Y-kleuren verdedigde en de Zwitsersche kampioen en recordhouder rugslag Siegrist. BOKSEN Bep van Klaveren keert naar Holland terug Te Rotterdam is telegrafisch bericht ont vangen, dat. de bekende bokser Bep van Klaveren, die in Amerika vertoefde voor het houden van verschillende bokswedstrij den, in verband met een meeningsverschil van zijn Hollandschen manager Theo Hui- zenaar en de Amerik.-'ansche managers, met het s.s. „Statendam" naar Holland terug zal kecren. ZEILEN HULDIGING GEBR. MAAS. De Watersportvereeniging Loosdrecht organiseerde Zaterdagmiddag onderlinge zeilwedstrijden op de plassen. Na afloop der wedstrijden heeft de bur gemeester van Loosdrecht de heer Q. J. van Swinderen de gebroeders Jan en Bob Maas toegesproken. Hij huldigde hem als zeilers van Loosdrecht, omdat zij als inwoners van Hilversum niet op het stad huis gehuldigd konden worden. Hij bracht hun hulde voor de geleverde prestatie, of schoon de hoofdpersoon wien deze huid© toekomt, feitelijk is de oude heer Maas, die allereerst zijn jongens in de gelegen heid heeft gesteld de zeilerij ih de perfec tie te leeren, en ten tweede, omdat hij het mogelijk gemaakt heeft, dat z© den tocht naar Los Angeles konden ondernemen. Daarom wilde hij spreken van het drie manschap Maas. Als aandenken overhan digde hij Bob Maas de gouden medaille op marmer, voorstellend eenerzijds het wapen der gemeente Loosdrecht, anderzijds d© Olympische ringen met den datum. De heer L. L. F. de Greve, voorzitter der W. S. V. Loosdrecht wilde, nadat de Burgemeester hem reeds voor een groot deel het gras voor de voeten had wegge maaid op drieërlei wijze de gebr. toespre ken: le. een welkom, 2e een hulde en ten 3e dank. Een welkom, omdat van de aanvankelij ke bedoeling ze in Rotterdam te ontvan gen door bijzondere omstandigheden niets gekomen was. 2e Huldigde hij ze voor den fraaien sportieven strijd, dien ze geboden hadden. We kennen de gebr. niet anders dan sportief. Hoogstens zullen ze zich zelf bij wedstrijden als overtreders aanbrengen 3e. Dank voor het hooghouden van d© Loosdrechtsche en vooral Nederlandsoh© kleuren in het buitenland. Met een lau werkrans omhangen werden ze door de clubgenooten op de schouders getild, waar na de fotografen de groep vereeuwigden. PAARDENSPORT RENNEN EN DRAVERIJEN TE DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren te Duindigt gehouden rennen en draverijen luiden: Lotusprijs (Prij zendra ver ij der 3e en 4e klasse over 2040 M.): 1. Sara, eig. J. L. v. d. Knoop i 2. T. Akista, eig. J. Vrylandt. Lucetteprijs (Ren op de vlakke baan over 1000 M): 1. Pommard, eig. P. G. "Kiem; 2. Maelstrom, eig. A. Rietkerk Jr. Derde Aanmoedigingsprijs (Prijzendrave- rij der 4e klasse over 1740 M.): 1. Tanny See v. Kerrigan, eig. H. L. Nijveld; 2. Vaz Dias, eig. C. F. Óckohrst. Lucretiaprijs (Prijzendraverij 2e en 3© klasse over 2040 M.): 1. Ulpia H, eig. A. P. Kaiser; 2. Rempla^ante, eig. N. v. Leeuwen. Lorenaprijs (Ren op de vlakke baan over 1800 M): 1. Ivaboul, eig. H. v. d. Pol; 2. Tracy, eig. Mej J. Schuurman. Groot Criterium van Duindigt (Handicap- draverij lste klasse over 3600 M): 1. Quet- tevillezoon, eig. J. in 5t Veld; 2. Ulpia H, eig. A. P. Kaiser. Snelheidsproef voor rijpaarden over 800 Meter: Damesserie: 1. Mevr. de Vries op Maluski. Heerenserie: 1. H. J. v. Dijk op Saint Joseph. Het Amazonentournooi te Dusseldorf. Op den tweeden dag van het amazonen tournooi, dat eenige dagen te Dusseldorf wordt gehouden, startte ook onze landge- noote Mej. Paupit uit den Haag in het jachtconcours. Door de slechte organisatie ving men met dezen wedstrijd eerst met het invallen der duisternis aan. Alle deelneem sters maakten dan ook talrijke fouten. Mej. Paupit scheen overigens niet bekend te zijn met de Duitsche bepalingen en werd helaas gedisqualificeerd. POSTDUIVEN De Leidsche Postduivenclub. Wedvlucht vanaf St. Cathèrine Wavre. Los 8 uur, aankomst als volgt: A. W. Krol 1, 5, 8, 9; A. Vozselman 2, 3, 4, 6, 7, 10; Bekooij 11. Aankomst lste 10547 of 966 meter per minuut, laatste 101643 of 891 meter per minuut. Tevens was er een wedvlucht vanaf Pau- kerstone (Engeland) waaraan door 10 vo gels werd deelgenomen. De twee eerstaan- gekomen waren van A. W. Krol 11—30, gelost 8 uur. P.V. „Het Oosten" (Leiden). Vlucht vanaf Ciney (België) met jonge en oude duiven, gelost te 12 uur Z.W. wind. (35 vogels). Aankomst lste prijsduif 2199 uur, laatste 23154 uur. I. Monteba 1, 3, 8, 9; N. Hoogervorst 2, 4, 6; H. E. Christiaanse 5, 10; H. v. d. Vecht 7. Snelheid le vogel plm. 1439 M. per min.; laatste vogel plm. 1324 per min. Hiermede zijn de vluchten over 1932 af- geloopen. Kampioen met oude duiven tot en met 500 K.M. H. v. d. Vecht. Kampioen met oucje duiven 6001200 K.M. A. Stoeke. Kampioen jonge duiven H. E. Christiaanse. Kampioen jonge en oude duiven I. Monteba De gevleugelde Vrienden (Wassenaar). Wedvlucht met oude en jonge duiven vanuit Vilvoorde (België) afstand 135.724 K.M. De duiven werden in vrijheid gesteld om 8 uur met Westenwind. De eerste duif bereikte het ohk te 9 uur 52 min. 45 sec. De laatste prijswinnende vogel te 11 uur 35 min. 11 sec. Deu itslafg was: le, 14e A Groeneveld; 2e, 8e, 11e en 12e C. Versteeg Jr 3e, 4e, 7e en 10e K. I. Waasdorp; 5e J. J. Brede- rode; 6e en 13e J. H. Groeneveld; 9e K. Scheffer.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6