H. H. Duitschers en Holianders „DE BLAUWE DRUIF" ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 R. K. S. V. „Teylingen". A tb el e ti ek. A.s. Zondag om 1.30 uur houdt deze afd. een sportdag voor haar leden om het clubkampioenscbap. Ver schillende wedstrijden hebben wij dezen zomer bijgewoond en deze ware volkomen het aanzien waard. Een tamelijk aantal sup porters heeft ons over het algemeen ver gezeld, maar het spreekt van zelf, dat niet een ieder in de gelegenheid was om mede te gaan. Daarvoor is nu a.s. Zondag een schoone gelegenheid om eens naar die mooie sport te komen kijken. Alen zou nu al vooruit kunnen zeggeno, dat zijn de prijswinnaars, toch is dat niet zoo. in bondswedstrijden komen meestal de zelf den uit, doch nu komen allen uit en \oor elk nummer. Het aantal deelnemers be draagt ruim vijftig leden, verdeeld over verschillende nummer®. Het programma is als volgt: Voor Senioren 100, 800 en 1500 Meter. Voor Junioren 30 en 1000 Meter, plus tstafette 4 X 80 M. Voor schooljeugd 60 Meter. Tevens voor allen hoogspringen, vèrsprin- gen, kogelstooten, speerwerpen en discus werpen. Gezien deze nummers twijfelen wij er niet aan, of het publiek zal zeer zeker haar belangstelling toonen. Teylingen II trekt naar Wassenaar om daar Nubia I te ontmoeten om 2.30 uur. Vertrek per fiets om 1 uur vanaf K. S. A. Teylingen III gaat naar Bennebroek om daar B.S.M. III te ontmoeten. Dit belooft een spannende wedstrijd te worden. Ver trek per fiets om 1 uur vanaf K.S.A. R. K. S. V. „Meerburg" Zoeterwoude (H.R.) Athletiek. -Morgen hebben de tra- ditioneele wedstrijden voor het kampioen- sohap van Leiden en Omstreken voor de nummers 3000 M. voor senioren en 1500 M. voor junioren wederom plaats op het Sport park „Haagweg" te Leiden. Evenals vorige jaren bestaat er voor deze wedstrijden weer groote belangstelling. In de senior klasse komen voor ons uit: A Visser, A. Slingerland en J. Bijkelijkhufzen. Uit den aard der zaak hebben onze vertegenwoor digers op dezen afstand weinig kans op succes, daar op afstanden boven 1500 M. bijna niet getraind werd. We vertrouwen echter, dat onze deelnemers hun uiterste klachten zullen geven en kunnen zij dan wellicht nog een behoorlijke plaats inne men. Voor de Junioren-klasse zijn ingeschre ven: C Meskers en B. Slingerland. Onge twijfeld hebben beide een redelijke kans om bij de hoofdgroep te eindigen. Onze grootste belangstelling gaat na tuurlijk uit naar hetgeen O. Meskers, de winnaar van verleden jaar, zal presteeren en of hij derhalve in staat is den beker met succes te verdedigen. Zijn prestaties in het afgeloopen seizoen zijn wel van dien aard, dat wij den uitslag met vertrouwen tegemoet kunnen zien. Ais cusiositeit vermelden we nog, dat de wed strijd voor morgen waarschijnlijk voor Hes kers de laatste zal zijn in de Junioren- klasse De verschillende seizoen®, dat hij in de Junioren-klasse heeft deelgenomen, zijn voor hem ongetwijfeld een groot succes.ge worden. Op bijna alle wedstrijden en op alle nummers heeft hij steeds de beste prestaties geleverd, zoodat we hem tot misschien de beste Junior-athleet uit de D. H. A. K. kunnen rekenen. We vertrouwen dan ook, dat hij op de wedstrijden van morgen op waardige wijze afscheid neemt uit de klasse, welke voor hem zoon succes geworden is, en derhalve zal trachten de beker andermaal te be machtigen. Veel succes! Voor deelnemers en supporters deelen wij mede, dat de wedstrijden om precies half één aanvangen. Voetbal. De leden worden herin nerd aan de hedenmiddag te houden Voet- beltraining. Ongetwijfeld zullen alle leden de noodzakelijkheid hiervan inzien. Het bestuur rekent dan ook op een groote op komst. Aanvang half drie. Het bestuur moet tot haar groote spijt meedeelen, dat een groot aantal leden door een grooten contributie-achterstand nog niet aan den D. H. V. B. zijn opgege ven en derhalve niet aan de a.s competi ties kunnen deelnemen. Het bestuur stelt deze leden dan ook alsnog in de gelegen heid dezen contributie-achterstand aan te zuiveren of een bevredigende regeling te treffen, waarna dan alsnog door het be stuur zal worden overwogen of opgave aan den Bond mogelijk zal zijn. Daar bij velen een en ander waarschijn lijk aan nalatigheid te wijten is, vertrouwt het bestuur dat zij zoo spoedig mogelijk hun achterstand zullen inhalen. Onderlinge wedstrijden „Brunhilde". „Brunhilde" arrangeerde Donderdag en Vrijdag Onderlinge Athleitek-wedstrijden voor hare Adspiranten, welke zeer geslaagd moghn genoemd worden. De meisjes waren in 6 groepen verdeeld naar leeftijd en kunnen. De prijzen werden behaald Groep F: 1. B. Mulder, 2. Gr Gr. Kante been, 3. A. de Jonge. Groep E: 1. Fr. de Jong, 2. L. Harte velt, 3. G. de Vries en B. Kanbier. Groep D: 1. T. v. d. Wilk, 2. A. Epskamp, 3. A. Pieper. Groep C: 1. L. Wielinga, 2. W. van Wijk, 3. N. Vlasblom. Groep B: 1. M. Laterveer, 2. R. Vlasveld, 3. T. van Welzenos. Groep A: 1. A. Mulder, 2. T. Noest, 3. G de Bruyn. Het Bestuur heeft besloten begin Octo ber onderlinge Gymnastiek-wedstrijden te geven eveneens voor adspiranten, terwijl een tiental dames zal deelnemen aan de vaardigheidsproeven van het K.N.G V uit geschreven door den Turnkring L. O., waarvan# het athletische gedeelte zal ver werkt worden Donderdag a.s., hot gymnas tisch deel eind September. Op 3 October zal „Brunhilde'' eveneens niet ontbreken. GYMNASTIEK R. K. Gymnastiek-Vereeniging „Wilskracht Voor Spierkracht". De eerste lesavond van deze vereeniging op Dinsdag 1.1. is een waar succes gewor den. Buiten degenen die zich reeds eerder als lid hadden opgegeven waren er nog velen gekomen om zich te laten inschrijven, ter wijl ook vele toezeggingen waren gedaan om toe te treden door gymnasten, die dien avond niet aanwezig konden zijn. Het bestuur, dat met den Geest. Advi seur voltallig aanwezig was, kon dan ook met genoegen constateeren, dat het werk der laatste weken goed gevolg heeft gehad. In de één dezer dagen te houden be stuursvergadering zal ook voor de juniores en voor de leden een lesavond worden vast gesteld, zoodat de drie afdeelingen vermoe delijk reeds de volgende week op volle kracht zullen kunnen gaan werken. Dinsdag a.s. worden alle leden echter nog tusschen 18 en 19 uren verwacht in het gymnastieklokaal aan het Pieterskerkhof. En dan spreekt 't vanzelf dat in minder dan geen tijd alle afdeelingen geweldige uitbreidingen zullen ondergaan! Immers de leden, die dan ondervinden hoe prettig en hoe goed onder de bekwame leiders worét gewerkt zullen niet ophouden in hun vrien denkring over W.V.S. te spreken en allen aan te sporen als lid toe te treden. Vooral de juniores-afdeeling moet spoe dig een groot aantal trouwe leden tellen, want zij vormt de toekomst van onze ver eeniging waaruit later een belangrijke le- denafdeeling zal röoeten voortkomen. Ook echter de adspiranten, die kleintjes onder de 12 jaren, kunnen niet gemist wor den Zij op hun beurt vormen weer de toe komst voor de junioren-af deeling. En voor de leden-afdeeling is er een be gin. Spoedig echter, daaraan twijfelen we niet, zal ook deze afdeeling groeien en uit dijen tot één der grootste gymnastiek-clubs in het Bisdom. Daarvoor zijn alle factoren aanwezig! Of laten we liever en juister zeggen: de eenig noodige factor! Want „W.V.S.'* is de eenige gymnastiekvereniging waarvan alle ka tholieke gymnasten in Leiden lid behooren te zijn en bij even nadenken ook lid zullen worden KORFBAI NEDERLANDSCHE K0RFBALB0ND. Overzicht. Zoo zal dus a.s. Zondag de nieuwe korf balcompetitie weer beginnen. Onze stad- genooten, nu de ©enigste 1ste klasser hier ter stede, moeten den strijd aanbinden in den Haag tegen H.K.V. Verleden week speelden zij op den „Van Zimmerendag reeds tegen de-ze vereeniging, welken wed strijd zij echter verloren. Laten we hopen, dat ze morgen flink zullen aanpakken en met een kleine overwinning thuis komen. D.K.C. speelt te-gen de nieuwste 1ste klasser Regenboog. Wij hebben Regenboog nog niet zien spelen, maar gezien de resul taten van deze vereeniging, kunnen we haast op een Dortschen overwinning reke nen. Bij de wedstrijden Het ZuidenOns Eibernest en DeetosRozenburg geven wij aan de beide eerstgenoemden de meeste kans. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag Eerste klasse. West Z u i d-H o 11 a n d. Het ZuidenOns Eibernest; H.K.V. Fluks; DeetosRozenburg. West Noor d-H o 11 a if d. WesterkwartierD.V.D.; Blauw Wit Swift; D.D.V.Koog Zaandijk; Olympia D.T.V. Oost Afd. B. A.K.C.Ons Clubje; H.K.C.Blauw Wit; RigtensbleekNaas; D.O.S.Achilles. West. 3e klasse C. EmmaH.S.V. IIOns Eibernest II Odi; Fluks IIReady. Oe Nederlanders te Burnham. Gistermorgen tsarttep in de ochtend- race dertien deelnemers. Von Eycken werd eerste, Hoeck tweede, Kampsley derde. Huisken kwam als vijfde aan. Dudok van Heel zesde. De rest gaf op. Er loopt een protest tegen de eerste drie aankomenden. De uitslag van den laatsten wedstrijd was: 1. miss Joy; 2. Wilton; 3. Baerselman. Du- dok van Heel werd zesde en Huisken ne gende. De Royal Corinthion won de Arial Cup met 39 punten. Loosdrecht noteerde 37 y3 punt, de Norddeutsche 37, de Koninklij ke 32. ZWEMMEN MAN ZONDER BEENEN WIL HET KANAAL OVERZWEMMEN. De Amerikaansche zwemmer Zimiuy, die vroeger bij een ongeval beide beenen ver loren had, startte heden om 17.35 te South Foreland aan de Engelsche kust voor een poging het Kanaal over te zwemmen. Zimmy nam een grooten voorraad siga ren mede, die hij onderweg wil rooken. De weersomstandigheden waren bij den start zeer gunstig. AUTOMOBILISME R.A.I.-TENTOONSTELLING IN 1933. Met groote meerderheid beslist. Gistermorgen startten in do ochtend- wiel- en Automobiel Industrie in haar ver gadering in het Amstel-Hotel te Amster dam met groote meerderheid besloten in Januari 1933 een automobioltentoonstelling te houden. GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG ONGEVAL NABIJ ROOSENDAAL. De Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland gewond. Gistermiddag ongeveer 3 uur heeft op de Wouwscho baan nabij „Het oude Anker" een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Op dat tijdstip naderde met matige vaart de auto uit de richting Wouw komend, het kruispunt Rijksweg RoosendaalWouw en den weg naar Kruisland. Plotseling begon de wagen te slingeren, ging eerst naar links en botste daarna tegen de aan den rechter kant van den weg staande schuur van den heer van Iersel op. Do auto werd door de botsing zwaar beschadigd, de carosserie stond scheef op de assen, ruiten werden in gedrukt, het portier werd vernield. Omwonenden snelden ter hulp en wisten de vier inzittenden uit hun benarde positie te bevrijden. De bestuurder bleek te zijn de Commissaris der Koningin in de Provincie Zeeland, Jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford. Met ernstige verwondingen werd hij opge nomen, terwijl zijn echtgenoote een boven beenbreuk opliep. Voorts bevonden zich nog in den wagen'de moeder van Jhr. Quar les van Ufford en de zuster van den Com missaris. Beide dames bekwamen slechts lichte verwondingen. Onmiddelijk werd ge neeskundige hulp ingeroepen en dr. Hille- mans uit 'Roosendaal verscheen spoedig met een auto, terwijl de Koninklijke Ma rechaussee uit Roosendaal onder leiding van opperwachtmeester Clausen eveneens weldra verscheen om hulp te bieden en een voorloopig onderzoek in te stellen. Met de auto van dr. Hillemans werden Jhr. Quarles van Ufford en zijn echtgenoo te naar het R.-K. Charitasziekenhuis te Roosendaal overgebracht, waar zij ter verpleging zijn opgenomen. Ook de beide ander dames werden naar Roosendaal gebracht met de auto van den heer Thewis uit Gilzen-Rijen. Toevallig passeerde even na hel ongeval ook de Of ficier van Justitie te Breda, Jhr. van Lim burg Stirum, die zich op de hoogt stelde van het gebeurde. De verwondingen van Jhr. Quarles van Ufford, die o.m. een hoofdwonde had op- geloopen, moeten van vrij ernstigen aard zijn. Naar ons echter van officieele zijde werd medegedeeld, zouden de verwondin gen van niet zoo ernstigen aard zijn. De familie Quarles van Ufford was op weg van Middelburg naar Den Haag. JHR. MR. J. W. QUARLES v. UFFORD. AUTO MET DRIE PERSONEN TE WATER. Een drenkeling ernstig gewond. Gisternacht is te Sappermcer een auto, waarin gezeten de heer H. uit Nieuwolda en zijn twee dochters, in het Winschoterdiep gereden. De oorzaak is vermoedelijk, dat de chauffeur verblind werd door de lichten van een tegenligger. De heer H en een dochter konden uit den auto klimmen en zich zwemmende redden. Het andere meisje is in den wagen blijven vasthaken; met be hulp van omwonenden werd ze later in be- wusteloozen toestand boven water gehaald. Met behulp van een zuurstofapparaat kon den de levensgeesten worden opgewekt. Het meisje had echter drie ribben gebroken en is in ernstigen toestand naar een zieken huis in Groningen vervoerd. MOTOR DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Twee gewonden. Gistermorgen heeft nabij „De Roskam" te Velp een ernstjg ongeluk plaats gehad. Een motorrijdeï- kwam, met zijn meisje op de duo, het erf van „De Roskam" afgere den. Uit de richting De Steeg naderde een auto, waarvan de bestuurder, een inwoner van Aalten, blijkbaar in de veronderstelling verkeerde, dat de motorrijder den auto zou laten passeeren. De motorrijder evenwel trachtte nog voor den auto den weg over te steken, met het gevolg, da de motor door den auto werd gegrepen en de bestuurder en zijn meisje over den weg werden ge slingerd. Eerstgenoemde bekwam een beenbreuk, terwijl de duo-passagier waarschijnlijk in wendige kneuzingen heeft opgeloopen. Bei den zijn naar het ziekenhuis to Velp over gebracht en daar ter verpleging opgeno men. De auto reed tegen een boom en werd vrij ernstig beschadigd. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. TRAGISCH ONGEVAL TE IJSSELM 0NDE. Kind ernstig verbrand. De werkman A. K. te IJsselmonde wilde lijnolie koken ojn zijn oliejas opnieuw to oliën. Door onverklaarbare wijze is echter de olie, die op een petroleumstel stond, in brand gevlogen. K.. die dit zag. «roe den pan met olie beet en wierp die bu: ten de deur, waarbij de geheelc pan met die een reisje hebben gemaakt door Duitschland kunnen nu hun BIER ook thuis bekomen. Blijft 3 maanden houdbaar 2W Per Flesch 22 Cent ""m® HOOFDAGENTSCHAP VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN DER THIER-BRAU DORTMUND Steenstraat 8, Telefoon 1361 Alphen: Raadhuisstr. 271, Tel. 242 kokenden inhoud terecht kwam op het hoofd van zijn driejarig zoontje, dat bui ten aan het spelen was. Met ernstige brandwonden overdekt werd de kleine naar het ziekenhuis te Rotterdam ver voerd, waar voor zijn leven wordt ge vreesd. ONTPLOFFING IN DE „LAURWEG". Drie arbeiders gewond. In de mijn „Laurweg", in de onmiddel lijke nabijheid van Kerkrade gelegen, had een ontploffing plaats tijdens het schieten. Drie in de nabijheid workendo houwers werden gewond. Een hunner werd met ver wondingen aan de linkerzijde van het lichaam naar het ziekenhuis te Banden- berg gebrachtde twee overigen, wier toestand ernstig doch niet direct levens gevaarlijk is, werden naar een hospitaal in Aken getransporteerd. Een officieel onder zoek wordt ingesteld. STOOMKETEL GESPRONGEN. Angstige momenten in het vooronder. Vermoedelijk omdat het niet voldoende was vastgezet, nadat de ketel was schoon gemaakt, is Donderdagmorgen aan boord van de te Gouda liggende sleepboot Haar lemmermeer I het mandeksel van den stoomketel, die onder een druk van 8 at mosfeer &tond, gesprongen. Het vooron der, waar kapitein P. Versteegh uit Moor drecht lag te slapen, was in korten tijd geheel gevuid met den ontspannenden stoom. Daardoor kon de kapitein den uit gang niet meer vinden. Hij sloeg het val raam stuk en trachtte zich daarlangs te bevrijden. Hij slaagde slechts gedeeltelijk, want halverwege bleef het lichaam vast zitten. Do machinist van de boot slaagde er na veel moeite in den gezagvoerder uit diens benarde positie te bevrijden. Toen hij aan dek was geheschen, bleek de kapi tein met brand- en snijwonden bedekt, terwijl zijn kleeren nagenoeg geheel waren vernield. De man moest zich in de wijk verpleging laten verbinden. De schade aan boord is betrekkelijk go- ring. Boerderij door den bliksem getroffen. Gistermiddag omstreeks vijf uur ontlast- te zich boven den Gelderschcn Achterhoek een kort'doch hevig onweer, gepaard gaan de met zware regens. Op velo plaatsen sloeg de bliksem in. Te Laren (Geld.) sloeg de bliksem in de kapitale boerderij van Huize Beekvliet. Alles brandde af. Inboe del en oogst gingen verloren. Drie varkens kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. Etalagebrand. Gisteravond tegen half elf merkten voorbijgangers in dc Groote Markstraat te Den Haag, dat uit de tweede etalage van den hoek der Wagenstraat van het nieuwe gebouw van Peek en Cloppenburg rook te voorschijn kwam. Aangezien de zaak des avonds zonder bewaking is, waarschuwde men onmiddel lijk dc brandweer, die weldra ter plaatse was. In de uitstalruimte was motorklee- ding geëtaleerd en hierbij was een halve auto gebouwd, waartoe ook een elestrisch apparatje behoorde. Of dit de oorzaak van den brand is geweest, is thans nog niet uitgemaakt, maar de etalage stond in brand. De brandweer sloeg de ruit in en blusoh- te met een tweetal stralen de vlammen. De etalagepoppen en de auto-onderdeelen werden gered, doch kwamen er niet alle ongehavend af. De schade beperkte zich tot de uitgebrande etalage en wordt door verzekering gedekt. De ziekte van Weill. Te Gouda zijn twee gevallen van de ziek te van Weill geconstateerd. In verband hiermede hebben B. en W. in overweging gegeven niet meer te zwemmen. Bij een inwoner van IJmuidcn heeft zich oen geval van ziekte van Weill voor gedaan. De patiënt heeft in de vorige maand vaak gezwommen in de Haringha ven en het Noordzeekanaal aldaar. Te Waddinxveen is bij een 18-jarigen leerling van de Middelbare Technische School te Dordrecht, die daar in een der zweminrichtingen had gebaad, de ziekte van Weill geconstateerd. Hij is in het ziekenhuis te Leiden opge nomen. ALS DE GENIE BRUGGEN OPBLAAST. Wegvliegende steenbrokken vernielen vensters. Met een oorvordoovenden knal. bracht Donderdag-namiddag om vijf uur de genie de nog boven het wateruitstekende pijlers der St. Servatiusbrug te Maastricht tot springeTevoren werd do voetbrug en om geving voor het verkeer afgesloten. Met een geweldigen knal stortten de pij lers ineen. De brokstukken vlogen in het rond en weggeslingerde steenbrokken sloe gen zelfs met groote kracht tegen de ge vels der huizen aan het Corversplein. De steenen vlogen er door winkelruiten en dak vensters en hun aanraking met de huismu ren liet duidelijke vernielinge- en treffings- teekenen na. Gelukkig kwamen geen persoonlijke on gevallen voor. HET AANGEHOUDEN SM0KKEL- SCH IP. Omtrent de inbeslagneming van 1000 liter gedistilleerd door douane-ambtenaren van Den Helder deelt het „Hbld." nog het volgende mede: Reeds'geruimen tijd had het de aandacht getrokken, dat de Noordzee werd bevaren door allerlei kotters, welke met restitutie van den accijns groote voorraden gedistil leerd naar het buitenland uitvoerden. BeT dacht op de mogelijkheid, dat men een po ging zou wagen om langs do vrijwel over de geheelo lengte eenzame Noordzeekust tusschen IJmuiden en Den Helder een, ge deelte van de lading in vischschepen over te laden en heimelijk weer in te voeren, het geen vooral langs Den Helder door het breede en ook bij nacht goed bevaarbare Marsdiep zoo prachtig kan geschieden, werd reeds heel wat dienst in deze richting geklopt welke thans met succes bekroond is geworden. Het is ons niet mogen gelukken er achter te komen, welke directe aanleiding er be stond om Donderdags onverwachts op te treden in de buitenhaven. Wij zagen, dat in de vroegte van het rustig aan den wal lig gend douanevaartuig „Zeemeeuw" de mo- torvlet werd gestreken en de bemanning onder aanvoering van den inspecteur P. H. Pesman zich snel begaf naar een geheel achter in de haven liggend schip, dat ge bruikt is als een garnalendroger der N.V „Chemica'*. Alleen bij hoog water is het mogelijk aan boord te komen, daar het schip bij laag water droog ligt. Voor smok- kela ars dus een prachtige gelegenheid voor berging van hun smokkelwaar. Aan boord van dit schip werd niemand aangetroffen. Een deel der bemanning voer daarop terug naar den wal om den eigenaar van het vaartuig op te halen. Daarna begon de in spectietocht In allo duistere hoeken werd het licht van electrische zaklantaarns geworpen, doch aanvankelijk ontdekte men geen con trabande, tot men bij het openen van een deksel van een molgat in de diepte bussen zag in den kettingbak, De toegang daartoe bleek echter niet mogelijk. Er was geen deur en geen opening, waardoor men den kettingbak kon bereiken. Tot men na lang zoeken een luik ontdekte, dat voor het oog zoo goed als onzichtbaar was en in het tus- schendek van het schip sloot Bij het ope nen daarvan kon men zich in de ruimte be geven, waar een vijftigtal twintiglitersbus- sen waren opgeslagen. Controle van den in houd bracht aan het licht, dat hier een dui zend liter gedistilleerd van 98% was bin nengesmokkeld, waarop bij normalen in voer ongeveer f 4000 accijnsrecht had moe ten worden betaald. De eigenaar van het bedrijf bleek ten hoogste verbaasd over de vondst en ont kende ton stelligste te weten, dat er smok kelwaar hij hem aan boord was Het is niet geheel buitengesloten, dat het gedistilleerd aan boord is gebracht zonder medeweten van de directie van het vaartuig. Het schip ligt n.l. op een afgelegen plek en op de plaats, waar het gedistilleerd is gevonden, komt niemand, daar het kettingruim niet meer in gebruik is. Het is dus niet on mogelijk, dat derden dit schip hebben ge bruikt als opslagplaats van hun smokkel waar Men kan ook 's nachts ongestoord aan boord komen Deze mogelijkheid lijkt wel wat onwaarschijnlijk. Op het. vaartuig en den inventaris heeft de douane beslag gelegd. DE OLIEBRON TE BUNSCHOTEN. Naar aanleiding van do geruchten over de „oliebronnen" t<- Bunschoten meldt onze correspondent te Amersfoort nog het vol gende Tijdens den distributietijd hebben velen voorraden opgeslagen, welke in verband met het verbod van de overbid, dikwijls zeer zorgvuldig worden opgeborgen. Zoo had zekere K. te Spakenburg op de plaats ongeveer waar nu do „oliebron" is ontdekt, eenige vaten olie en benzine voor zijn auto diep begraven. De schat was ver geten, toen de handel in olie en benzin© weer vrij werd. Maar de vaten zijn blijk baar niet dicht gebleven en de inhoud heeft het water daar in den grond bedor ven. Het zal wellicht nog geruimen tijd duren, voor en aleer er weer zuiver en helder drinkwater uit do pomp komt. bat er een grootere hoeveelheid is opgepompt, dan de inhoud der vaten bedroeg, komt, omdat het water vermengd is met de olie en de benzine. Van de thans opgepompte 80 emmers vol, zijn er misschien in totaal 10 of 20 werkelijk olie of benzine geweest, de rest was water. „Tel."

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 15