VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1932 DE LEJDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 (1 q 7finrjof| Nationale Wielerwedstrijden II P P M.O. LwMü op het Sportterrein van H.Ü.U. op het Sportterrein Koppel-, Spri nt-, Klassement-, 30 ronden-, afval- en 10 ronden-wedstrijden tusschen 50 winners. HULDIGING VAN DEN OLYMPISCHEN KAMPIOEN J. VAN EGMOND AANVANG 2 UUR AANVANG 2 UUR GEKNOEI MET BLOEMBOLLEN ZENDINGEN. Koopers in België gedupeerd. Voor de rechtbank te Haarlem heeft gis teren een bloembollenhandelaar te Hille- gom terecht gestaan, die in België voorna melijk te Antwerpen, door misleidende circulaires en advertenties koopers had verleid tot het doen van bestellingen bij hem. Het geld moest vooruit worden ge zonden, maar dan volgde geen levering. Uit de behandeling der zaak bleek, dat verd. in zijn advertenties verkondigde, dat hij een 50 jaar oude zaak had met 10.000 afnemers. Hij adviseerde vooral bij oude firma's te koopen. Enkelen zijn daar inge- loopen. Hij ontving uit België eenmaal 7000 francs en tweemaal 350 francs voor bollenorders, maar de bollen zond hij niet. Men vroeg quitantie voor de overgemaak te gelden; maar ook die zond hij niet. Daarop werd een aanklacht ingediend. Ook anderen bleken .op dezelfde wijze te zijn behandeld, maar alleen voor de ge noemde zaken stond verd. terecht. De president wees er verd. op, dat het nog steeds klachten regent. Verd. bleek in 1931 tweemaal wegens oneerlijke concurrentie veroordeeld te zijn geweest. Hij verklaarde voor het ontvan gen geld gladiolen te hebben gekocht om die weer aan andere afnemers te leveren. Het O. M. dankte de getuigen, die uit België waren gekomen om hun verklarin gen af te leggen. Van consulaten en ge zantschappen in het buitenland komen vele klachten over knoeierijen met bollenleve- ringen. Er is nog geen wet, die daartegen voldoende beschermt; daardoor lijden de bonafide handelaren veel schade. In het buitenland wordt gevraagd, waarom wij dergelijke handelingen als die van verd. niet voorkomen; maar men kan hier nog te veel door de mazen heenglippen. Deze verd., zei spr., adverteerde zelfs in Perzië en Canada; de kranten ontvingen echter nooit geld voor die plaatsingen. Wel moesten de bestellers aan verd. voor uit betalen. Zoo komen dergelijke hande laars aan kapitaal voor het doen van za ken. In dit geval heeft de inspecteur van po litie te Hillegom vele klachten kunnen na gaan. Spr. meende, dat hier een zware straf moet worden opgelegd en eisohte wegens verduistering een jaar gevangenisstraf zon der aftrek der prev. hechtenis. Verd. zit sinds 10 Mei in voorarrest. De president wees er verd. nog op, dat Nederlanders in het buitenland wel kaal koppen en klompenloopers worden ge noemd; als ze daaraan ook gaan toevoe gen: „en oplichters", dan dragen mensohen als verd. daaraan schuld. Kantongerecht Alpheri aan den ftijn. Door het kantongerecht alhier werden de volgende verstekvonnissen gewezen wegens overtreding van art. 453 Wetb. v. Straf recht: G. v. K. te Koudekerk 10 subs. 3 d.H. de zonder bekende woon- of ver blijfplaats hier te lande 12 subs. 6 d.G, P. de B. 8 sub.s 4 d. Terzake wegens over treding van het Motor en rijwielreglement J. V. te Zeist 20 subs, 5 d.J. J. L. te Zegwaart 15 subs. 5 d.A. C. v A. te Ter Aar 10 subs. 4 d.; J. v. d. V. te Schiedam 4 subs, ld.; D. de H. te Kockengen 5 subs 1 d.; N. V. te Hazerswoude 5 subs. 2d.; N. W. de W. te Woubrugge 4 subs. 1 d.J. K. idem B. E. te Leiden 4 subs. 2 d.S. de V. te Bodegraven 4 subs. 1 d.; P. O. v. d. Hoorn 3 subs. 1 d.C P. S. 3 subs. 1 d. Overtreding der motor- en rijwielverordening der gemeente Boskoop P. v. d. H. te Waddinxveen 5 subs. 1 d.C. B. de K. te Amsterdam 2 subs. 1 d. en 5 subs. 2 d.Overtreding der alge- meene politieverordening der gemeente Alphen H. v. d. D. te Wassenaar ƒ5 subs. 2d.; R. W. de G. 5 subs, ld.; P. J. v. d. P. te Boskoop 1 subs. 1 week tuchtsch. idem der gemeente Hazerswoude P. J. te Hazerswoude 2 maal ƒ5 subs. 2 maal 2 d.; Overtreding der Boterwet: A. A. H. te Boskoop 12 subs. 6 d.Overtreding van het Melkbesluit L. D. te Boskoop 2 maal 3 subs 2 maal 1 d d.terzake wegens overtreding van het reglement van politie (brug Alphen). P. O. te Katwijk aan Zee ƒ15 subs. 3 d. Voorts wegens overtreding der Vleeschkeuringswet P. J. v. d. Z. te Boskoop 8 subs. 2 d. SPORT VOETBAL KON. NED. VOETBALBOND. Het wedstrijdprogramma der 3e klassers. De „Sportkroniek" bevat het wedstrijd- programma der voreenigingen, spelend in de 3e klasse A en de 3e klasse B. Hierin staan steeds drie der vier derde klassers, nl. L. F. C. en U. V. S. in de 3de klasse A en A. S. C. in de 3de klasse B. met thuiswedstrijden op denzelfden Zon dag, terwijl Lugdunum steeds alleen thuis wedstrijden heeft. Waar er dus zeer zeker wijziging in het programma verwacht mag worden, heeft het geen zin de diverse wed strijden reeds te publiceeren. GOLP DE N00RDWIJKSCHE G0LFWEEK. Mevr. Buma wint den v. Heukelom- wisselbeker. Gisteren werd de Noordwijksche Golf- week voortgezet met den wedstrijd om den van Heukelom-wisselbeker. De resultaten zijn: Semi-finale: Mej. Lemberger (20) slaat mevr. W. de Bruine Groeneveldt (16) met 4 en 3; mevr. Buma (5) slaat mevr. Smalt (9) met 1 up. Finale: mevr. Buma (5) slaat mej. Lem berger (20) met 2 en 1, WIELRENNEN DE WERELDKAMPIOENEN ZEGEVIEREN. EEN WERELDPROGRAMMA ALS REVANCHE DER WERELD KAMPIOENSCHAPPEN. Huldiging van Van Egmondw (Van onzen sportredacteur). De revanche der wereldkampioenschap pen, traditie geworden in het Stadion te Amsterdam, had nimmer zulk een belang stelling als gisteravond, toen niet minder dan drie kampioenen gehuldigd werden. Vooral gold dit onzen Olympischen kampioen Jacques van Egmond die prompt om 8 uur door een haag van keurig getri- code renners onder luid applaus het sta dion binnenkwam. Op het grasveld was een keurig met bloemen versierd podium opgeslagen, waarop Van Egmond werd gehuldigd ach tereenvolgens door Jhr. v. d. Berg van Heemstede, Baron Schimmelpenninck van der Oye en Jan van den Berg, directeur van het Stadion, die hem allen met bloe men huldigden, terwijl Z. K. H. Prins Hen drik hem de krans der N. W. U. om den hals hing. Hierop reed Van Egmond, luide toege juicht, een eereronde, voorafgegaan door 4 triplets met renners in de kleuren oranje, rood, wit, blauw, terwij] een 12-tal renners in dezelfde kleuren hem op een afstand volgden. Hierna maakten de Duitsche amaeteur-we- reld-kamp. Albert Richter, dio echter, zooals wij gisteren reeds berichtten, geen verlof kreeg te starten en Scherens de prof-we reldkampioen een eereronde. De eerste match ging tusschen de oude en de nieuwe wereldkampioen Falck Han sen en Scherens. Falck Hansen nam eerst de leiding, maar drong die spoedig aan Scherens op. Op 200 m. versnelde Scherens om verrassingen te voorkomen. Falck Han sen kwam wel naast hem maar voorbij kon hij niet, Scherens won met een half wiel. Laatste 200 m. in 13.4 sec. MiehardMoeskops. Michard nam de leiding (diirtde hij na het incident te Rome niet meer te balanceeren). Piet bleef van zeer dioht volgen. Op 200 m. ging Michard er vandoor en het leek of Moeskops nau welijks aan zijn wiel kon blijven. Op het rechte eind zette Piet echter sterk aan en ging voorbij. Michard liep weer in maar met een geweldige coup de pedale ging de Hollander het eerst over de eindstreep. Laatste 200 m. 12.6 sec. Hierna had een premiewedstrijd plaats voor beroepsrenners en onafhankelijken over 6 km., welke werd gewonnen door J. van der Heijden. Hierna, kwamen Moeskops en Falck Hansen aan de start. Moeskops krijgt de leiding. Op 275 werd ineens door Falck Hansen versneld, maar Piet was op zijn hoede en ging er op 250 m. ineens van door. Hij won in prachtigen eindspurt met ruim een halve lengte. Laatste 200 m. in 12.6 sec. GérardinMichard. Michard krijgt de leiding. Gérardin volgt van zeer dichtbij en neemt op 300 m. de kop om er ineens vandoor te gaan. Michard blijft aan zijn wiel, maar kan niet voorbij komen. Gérar din wint met wiellengte. Laatste 200 m. in 12.2 sec. In plaats van de matoh RichterVan Egmond, die zooals gemeld, door een start verbod van den Duitschen Bond betreffen de Richter niet kon doorgaan, deed Van Egmond nu een officieuze aanval op de 500 m. vliegende start, dat staat op 32.4 sec. Van Egmond maakte 31.6 sec. en ver beterde dus het record. Een wedstrijd over 6 km. voor amateurs, werd gewonnen door C. v. d. Pol. Moeskops reed hierna tegen den we reldkampioen Scherens en moest de kop nemen. Maar in de eerste ronde verschalk te hij den Belg, die hem na 25 m. weer op zijn beurt verschalkte. Piet bleef nu leidon. Op 275 m. versnelde Piet en zette even verder door. Hij reed prachtig en schouder aan schouder naderden zij den eindstreep. Het was niet te zeggen, wie gewonnen had. Maar Piet had in ieder geval laten zien, d^t hij nog rijden kon. Scherens bleek met banddikte gewon nen te hebben. Laatste 200 m. 12.2 sec. GérardinFalck Hansen. De Fransch- man kreeg den kop, dien hij behield on danks vele pogingen om eraf te komen. Het werd een lange sprint, die op 275 m. begonnen werd. Falck Hansen volgde prachtig en won tenslotte met banddikte. Laatste 200 m. 12.8 sec. Een troost wedstrijd over 8 ronden had tot winnaar W. Bouquet. De zevende rit van den sprintwedstrijd ging tusschen Scherens en Gérardin. Gé rardin nam de leiding. Met een slakken gang werd de eerste ronde gereden. Op 250 m. werd de sprint ingezet. Gérardin reed prachtig, maar werd op het rechte einde toch met banddikte geslagen. Laatste 200 m. 12.8 sec. MichardFalck Hansen. Michard. neemt de leiding en versnelt geleidelijk om.... Falck Hansen den kop op te dringen, wat hem in de tweede bocht gelukt. Op 300 m. gaat Michard weg, de Deen volgt goed, maar kan niet voorbij komen. Michard wint met wiellengte. Laatste 200 m. 12.4 sec. Na de pauze volgde de 9e rit tusschen Moeskops en Gérardin. Na hevig gebalan- ceer gaat Gérardin voorop. In de 2e ronde wordt het tempo opgevoerd en op 250 m. gaat Moeskops ineens voorbij om nog een keer af te stappen. Dan zet hij door en wint prachtig met een halve lengte. Laat ste 200 m. 12.8 sec. MichardScherens, de finale van Rome. Miohard heeft de kop en versnelt geleide lijk op 225 m. gaat Michard weg. Scherens kwam naast hem, maar kon niet voorbij. Michard won met een kwart wiel. Scherens werd echter als overwinnaar aangewezen, waarmede hij tevens den wedstrijd won; met Moeskops als tweede. Beiden reden een eere-ronde. Evenals de winnaar der amateurs O. v. d. Pol, schonken beiden hun bloemen aan Hans Herkulijns, die in het Stadion aan wezig was. Na een eere-ronde van Paillard, die eveneens zijn bloemen aan Herkulijns bracht, werd een rit gereden achter mo toren over 100 km. De volgorde van vertrek was: Paillard, Schlebaum, Thollenbeek, Li- nart, Sawall, Möller, de Graaf. Lacquehay was afwezig. Allen zitten snel achter den motor en Paillard probeert als steeds in de eerste ronden weg te komen. Na 10 ronden is de volgorde: Paillard, Schlebaum, Sawall, de Graaf, Linart, Möller, Thollembeek. De eerste vier zitten dich bij elkaar, ongeveer op 50 m. De eerste 25 km. was een saaie vertoo ning, daar geen aanval werd ondernomen en er geen verandering kwam in de volg orde. Dan gaat Paillard op Thollembeek af, die reeds wegens een lekker band een ronde achterstand heeft, maar deze staat den aanval af en spurt Möller los, die nu ook van Paillard een lap krijgt. Schle baum en Sawall gaan Möller ook voorbij. Sawall doet dan zonder succes een aan val op Schlebaum. Dan wordt het weer even saai en eentonig wordt ronde na ron de gedraaid. Thollembeek brengt na 60 km. eindelijk wat leven in de brouwerij als hij zijn ach terstand wil inloopen, het duurt echter maar kort. Ook de Graaf krijgt een lap van Pail lard als er nog 38 km. te rijden zijn. De Graaf is uitgereden en zit even later ach teraan met 2 ronden achterstand. Na eeni- ge ronden geeft hij op. Behalve een enkele mislukte aanval in de voorste gelederen blijft de wedstrijd tot het einde toe even saai en het is duidelijk merkbaar, dat de renners zich niet inspannen. Met denzelfden stand komt het einde. Paillard had er niet minder dan 10 min. langer over gereden dan te Rome. De uitslag werd: 1. Paillard 1 uur 21 m. "31 sec.; 2. Schlebaum op 40 m.; 3. Sawall op 70 m.; 4. Linart op 105 m.; 5. Thollem beek op 750 m.! 6. Möller op 995 m.; 7. de Graaf (opgegeven na 70 km.). Nationale wielerwedstrijden op het A. S. C.-terrein. Zondag a.s. zullen op het A. S. C.-terrein nationale wielerwedstrijden worden gehou den, georganiseerd door de LeidsChe Ren en Toervereeniging „Swift". Verreden zullen worden koppel-, sprint en klassementswedstrijden, een afval- en een 10 ronden race. Tevens zal de Olympische Sprintkam pioen J. van Egmond worden gehuldigd. Men zie de advertentie in dit nummer. ATHLETIEK DWARS DOOR LEIDEN. Morgenmiddag zal wederom de jaarlijk- sche estafetteloop door Leiden plaats heb ben. Deelnemers zijn: U. V. S. I en II; Do- nar; Fides Pacta en A. R. C. uit Alphen. De loopers zijn als volgt te herkennen: U. V. S. I witte pantalon, wit shirt met embleem; U. V. S. II witte pantalon, wit en blauw verticaal gestreepte shirts; Do- nar witte pantalon, wit shirt met groene ster; Fides Pacta roode pantalon oranje- blauw verticaal gestreept shirt; A. R. C. zwarte pantalon, zwart shirt met embleem. De start heeft plaats op den Hooge Rijn dijk te kwart over drie. De kleedgelegenheid (Kweekschool voor Zeevaart) is geopend te 2 uur. ZEILEN De wedstrijden te Burnham. Gisterochtend startte in den eersten wed strijd voor de teamrace acht deelnemers. Eerste werd Grogono met Annassona, twee de Huisken met Wijde Keel, derde Miss Joy met Lightning. De tweede teamrace zag bij stormachtig weer Wilton met Mieke II winnen, tweede was miss Joy, derde Kempsley met Ther mopylae, vierde Dudok van Heei. Huisken bezette de achtste plaats; Baer- selman gaf op. De Corinthians hebben 28 pnt., Loosdrecht 26l/2 pnt.; Norddeutscher R. V. 26 pnt.; Koninklijke 19 punten. ROEIEN WEDSTRIJDEN WESTELIJKE R0EIB0ND, Zooals reeds eerder gemeld zullen op Zondag 9 October der jaarlijksche wedstrij den van den Westelijken Roeibond te Lei den gehouden worden op de baan van de Vinkbrug tot de Rhijnziohtbrug, afstand 1200 m. Het programma voor de wedstrijden luidt als volgt: 1. Vierriemsgieken seniores 2. Vierriemsgieken overn. dames begin nelingen (stijlroeien). 3. idem seniores idem. 4. Tweeriems overn. scullingbooten hee- ren beginnelingen. 5. idem dames idem. 6. Vierriems overn. beginnelingen (hoofd nummer). Winnaar van den wisselbeker wordt die vereeniging, welke het hoogst aantal pun ten in deze wedstrijden verzameld heeft. De eindwedstrijden vangen des middags te 2 uur aan, terwijl des morgens de voor wedstrijden zullen worden gehouden. De inschrijving voor de versohilende nummers sluit op 1 October. ZWEMMEN Internationale wedstrijden van Z. I. A. N. Op Dinsdag 4 October a.s. organiseert de Zwem- en Polovereeniging „Z. I. A. N." te Den Haag ter viering van haar 10-jarig bestaan Internationale Zwem- Polowed strijden in de Zweminrichting „De Regen tes". Het wat-erpolo zal omvatten een halve competitie tusschen de eerste zeventallen van de „Koninklijke Antwerpsche Zwem- club", kampioen van België 1932, de „Sohwimmsportfreunde Barmen", kam pioen van West-DuitschLand 1932 en Z. I. A. N. Het programma, dat in totaal uit 15 nummers bestaat, vermeldt verder oa. 4 X 100 M. estafette vrije slag heeren, op welk nummer de Haagscke Zwem- en Polo club een recordpoging zal doen en een de monstratie Schoonspringen, waaraan me dewerken oa. Joop Stotijn, kampioen van Nederland en Fritz Jungbluth, kampioen van West-Duitschland. PAARDENSPORT Het programma voor Zondag te Duindigt. Het programma voor de Zondag a.s. te Duindigt te houden draverijen en rennen luidt als als volgt: I. Lotusprijs, prijzendraverij 3e en 4e klasse 2040 M. 1. Symphatie 2000 M., 2. Tan- ny See van Kerrigan 2020 M., 3. Quford 2020 M4. T. Akista 2040 M., 5. Vliegende Hollander 2060 M., 8. Uitlooper V 2080 M., 9. Sara 2080 M., 10. Tijdlooper 2100 M. II. Lucetteprijs, ren op de vlakke baan, 1000 Meter. 1. Mae'.stroom 73 Kg., 2. Elass 701/ï Kg., 3. Pommard 69 Kg., 4. Mercedes 65>/2 Kg., 5. Fackeltrager 61 Kg., 6. Milano 58 1/2 Kg., 7. Daoulah 56 1/2 Kg., 8. La Bec- quee 55 Kg., 9. Sorella 51 Kg. III. Derde aanmoedigingsprijs, prijzen- draverij 4e klasse 1740 Meter. 1. Varia, 2. Vrijbuiter, 3. Vera Brook, 4. Vita Lieda, al len 1700 M., 5. Ulysses, 6. Tom Mix, 7. Vaz Dias, allen 1740 M., 8. Voicd 1760 M., 9. Tan- ny See v. Kerrigan 1780 M. IV. Lucretiaprijs, prijzen draverij 2e en 3e klasse, 2040 Meter. 1. T. Akista 2000 M., 2. Remplagante 2020 M., 3. Sara 2040 M., 4. Quick G., 5. Siem Claudy, 6. Quil Patrick allen 2060 M., 7. Queen A. 2080 M., 8. U1- pia H. 2080 M. V. Lorenaprijs, ren op de vlakke baan, 1800 Meter. 1. Maria-lva 70 1/2 Kg., 2. TuLli- seumoy 63 1/2 Kg., 3. Omphazit 62 1/2 Kg., 4. Feldkopf 60 Kg., 5. Freilos 58 1/2 Kg., 6. Milano 58 1/2 Kg., 7. Monobry 54 Kg., 8. Kcboul 52 1/2 Kg., 9. Gondole 47 1/2 Kg., 10. Tracy 471/» Kg. VI. Groot Criterium van Duindigt. Han dicap-draverij ,1e klasse, 3600 Meter. 1. Sara, 2. Quettevillezoon, 3. Stormlooper, 4. Cotta, allen 3600 Meter., 5. Quil Patrick, 6. Parme- mo, 7. H. Bernhard, 8. Ulpia H., 9. Queenie, 10. Fanfare, 11. Dragon Noire, allen 3640 M., 12. Oberambtmann 3680 M., 13. Bella V 3720 M., 14. Flambeau 3760 M. Onderlinge snelheidsproef op de vlakke baan voor rijpaarden, 800 Meter. Eén serie voor dames en één voor heeren. Ingeschre ven: 1. Maluski, 2, Rose Rouge, 3. Lady, 4. Saint Joseph, 5. Winnipeg, 6. Meergott, 7. Kwiek, 8. Cidor, 9. Pauperdon, 10. Soumou- lou, 11. Ali'bri, 12. Honeymoon. DAMMEN Damclub „Gezellig Samenzijn". De uitslagen der voortgezette borden- wedstrijden luiden: Speelv. Daalen 20, v. Ba keiBlijle- ven 20, WegmanSpeel 20, Blijleven A. ter Haar 02, SpeelBrandt 20, Vee- lenturfBlijleven 20, v. Bakel—-Speel 2—0. 2e 'EtendeGeerlingsBekker 20, A. ter Haarv. Bakel 20, v. DaalenSpeel 20, v. d. VeerA. ter Haar 02, KleinDing jan 20, DingjanW. ter Haar 02, Blij levenv. Dijk 1—1, A. ter HaarBekker 11, Wegman—Speel 20, de Jeu—v. d. Veer 20, KleinBrandt 20, A. ter Haar Blijleven 20, v. Daalenv. Bakum 20, WegmanA. ter Haar 02, BlijlevenBek ker 02, GeerlingsVeelenturf 20, Rumpt —de Jeu afgebroken, A. ter Haar v. Bak- kum 20. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Lubartus van Til Pz. t Gisteren over leed alhier in den ouderdom van bijna 79 jaar de heer Lubartus van Til Pz. Deze een voudige man heeft met noesten vlijt gear beid als bollenkweeker en was 'n zeer ge zien vakman. Hij is de grondlegger geweest der huidige groote kweekerij en exportzaak der N.V. Stoutenbeekvan Til. Ofschoon de overledene de laatste jaren officieel uit de zaken was getreden, werden zijn advie zen door de directeuren op hoogen prijs gesteld en leefde hij in alles met de zaak mee. Hij ruste in vrede. Verkooping. Gister had ten overstaan van Notaris D. Lodder alhier de verkoop bij opbod plaats van twee woon/huizen met schuurtjes, erven en tuin, gelegen aan de Pastoorslaan no. 15 en 17, samen groot 2.65 A; eigendom der Erven wed. J. D. van Hensbergen. De uitslag was als volgt: I. Een burgerwoonbuis no. 15. hoogste bieder de heer W. C. v. d. Akker voor 2850.— II. Een burgerwoonhuis no. 17, hoogste biedre dezelfde voor 2850.Toeslag over een week. SASSENHEIM. Geboren: Theodorus Jacobus, z. van A. L. v. d. Meij en M. Scholten. Helena Antoinette Carolina, d. van A. J. Boret en H. A. C. Mathot. Getrouwd: Johannes Adrianus den Hollander, 27 jaar en Hendrika Hockx 23 j. Marinus Cornells Braam, 25 j. en Hen drika Oudshoorn, 23 jaar. Overleden: Nicolaas Cornells Pe trus Blom, 25 jaar. Vertrokken: J. A. Sohrama, van Hoekstraat 3 naar Anna Paulowna. K. J. Overvliet-Bouwmeester en kindereu, Kea-klaan 33 naar Leiden H. de Bxuijn, ulianalaan 11 naar Hillegom. G. J. P. van Reisen, Hoofdstraat 335 naar Heem stede. P. C. J. van Reisen, Hoofdstraat 335 naar Katwijk. Gevestigd: W. van den Berk, Hoofdstraat van Lisse. C. W. Beekman, Hoofdstraat 361 van Maastricht. T. C. Rotteveel, Beukenlaan 58 van Stompwijk. G. C. Tushuijsen, Rijksstraatweg 37 van Amsterdam. J. N. V. Beekman, Hoofd straat 361 van Batavia. H. M. Gertner, Hortuslaan 13 van Leiden. UIT DE RIJNSTREEK WOERDEN. ONGELUK BIJ HET LASS'GHEN. Jongeman levensgevaarlijk gewond. Gisteren had op de carrosseriefabriek van D. en d. O. een ernstig ongeluk plaats. Kr. P. was bezig met lassehen en kwam op een gegeven oogenblik te dicht met zijn brander bij een vat met carbid. Het deksel van het vat vloog met kracht van het vat en trof den 20-jarigen lasscher zoo aan het hoofd dat hij met zeer ernstige verwondin gen naar het R. K. Ziekenhuis moest wor den vervoerd. Zijn toestand is ernstir BOSKOOP. Personalia. Voor 't examen politiedi- ploma (met aanteekening) afgenomen door den Alg. Ver Politiebond is geslaagd de heer B. Bronkema. ALPHEN AAN DEN RIJN. Een wesp veroorzaakt een ongeluk. Gisterenmiddag omstreeks 2 uur is in de Vinkebuurt de vrachtauto van v. A. uit Bo degraven op een aldaar stilstaande auto van de firma B. gereden. Laatstgenoemde auto werd daarbij zwaar beschadigd. De Bodegraafsche auto, hoewel beschadigd kon de reis vervolgen. Het ongeluk werd veroorzaakt, doordat de bestuurder, een wesp, waarvan hij overlast ondervond wil de verwijderden en zoodoende het beheer over het stuur verloor. Verzekering dekt de schade. Het station. Deze week werd een aan vang gemaakt met de voorbereidende werk zaamheden voor de verbouwing van het station alhier. Voor het crisis-comité. De penning meester van het pl. crisis-comité, de heer Oudenes, deelde onder dank mede, dat door hem is ontvangen het batig saldo van bet muziek-ensemble Korenvan Elk, zijn de 104.Van de muziekvereeniging „Crescendo" werd ontvangen een bedrag van 100.63. Het pl. crisis-comité is voor deze bijdragen en den arbeid door de hee ren musici verricht, ten zeerste erkentelijk. Spoedig hoopt het crisis-comité plannen te beramen om haar arbeid ook weer ge durende den komenden winter te kunnen voortzetten. Vechtpartij. Gisteravond heeft in de van Dijkstraat een vrij ernstige vechtpar tij plaats gehad, waaraan behalve de poli tie, tevens de dokter moest te pas komen. Wij vernemen hieromtrent het volgende: De pijn. 18-jarige S. passeerde per rijwiel genoemde straat en werd daar lastig ge vallen door een 14-jarig jongmensoh. Eerst genoemde ontstak daarover in woede en wilde de jongen te lijf gaan, doch een ze kere S. trok toen partij voor den jongen, waardoor tusschen beide een formeele vechtpartij ontstond, waarbij fiksche klap pen werden uitgedeeld. De fietser S. kreeg een bloedende verwonding aan het hoofd en bleef bewusteloos liggen. Dr. H. ver leende hem heelkundige hulp, terwijl hij door de politie per brancard naar huis werd vervoerd. De politie zal van het voor gevallene proces-verbaal opmaken.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6