H. M. PIERROTIN M0DERNI™!J H.H. Duitschers en Hollanders „DE BLJ&WSSE DRUIF" [en Vulcana-Haard is Goud waard? I horlogemaker 6811 zl'n W|J ONGEKEND GOEDKOOP Maarsmansst. 14 ALLES "ET GAR»"TIE' Teief. No. 1293 Koopt bij ons Uw GERO-ARTIKELEN. VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1932 H.M. DE KONINGIN IN DE HOOFDSTAD. Hedenmorgen tegen tien uur is H.M. de Koningin wederom te Amsterdam, uit Soest- dijk aangekomen. Hare Majesteit was vergezeld door Prin ses Juliana. Door een eerewacht van de ma rine werden de honneurs voor het Paleis waargenomen. Behalve 'n groot aantal belangstellenden waren er ook de kinderen van een bewaar school, die Hare Majesteit met hoera-ge- roep begroetten. In den loop van den middag komt ook Z.K.H. Prins Hendrik ten Paleize. Om kwart over drie vertrekt dan de Konink lijke Familie naar het Gooi om het nieuwe Blindeninstituut aan den Laarderweg te openen. Hedenmorgen werden door Hare Majes teit in audiëntie ontvangen mr. L. J. A. Trip, president van de Nederlandsche Bank en Dr. E. Heldring, oud-voorzitter van de Kamer van Koophandel. In den loop van den morgen reed H.K.H. Prinses Juliana uit om een bezoek te bren gen aan het Stedelijk Museum. VALSCHE MUNTERS. Speurwerk der Nederlandsche centrale. Aan de Nederlandsche Centrale in zake Falsificatiën zijn zoo lezen wij in het verslag der gemeente Amsterdam in het verslagjaar de volgende falsificatiën inge komen: van de zilveren Nederlandsche munt 1113 stuks, n.l. 198 rijksdaalders, 534 guldens, 4 halve guldenstukkene 266 kwar tjes, 108 dubbeltejs en 3 stuivertjes, inge zonden uit 113 plaatsen in ons land De voornaamste plaatsen van herkomst wa ren Rotterdam met 472, 's-Gravenhage met 182, Amsterdam met 119, Leiden met 28, Haarlem met 18, Hilversum met 12 en Dordrecht met 11 falsificatiën. Voorts van de gouden munt 1 z.g. halfpondje en aan zilverbons 1 van 2.50 en 1 van 1. Aangehouden en ter beschikking van de justitie gesteld en veroordeeld werden te Roterdam 3 personen wegens het vervaar digen van valsche guldens, 2 wegens het vervaardigen van rijksdaalders en 1 we gens uitgifte van valsch geld te Amster dam 1 persoon wegens het vervaardigen van valsche kwartjes en rijwielbelasting- merken. Drie zeer jeugdige personen, te Eindhoven aangehouden wegens het ver vaardigen van valsche kwartjes en dubbel tjes, werden op vrije voeten gesteld. Tijdens de in Januari in het R.A.I.-ge- bouw te Amsterdam gehouden automobiel- tentoonstelling werd de verdere uitgifte belet van voor reclame-doeleinden ver vaardigde, op guldens gelijkende, strikken metaal. De centrale werd betrokken in eenige gevallen betreffende het smokkelen en vervaardigen van valsche Duitsche tabaks banderolles, waarbij de verdachten werden aangehoudende uitgifte van valsche rij- wielbelastingmerken, valsche aandeelen, valsche entreekaarten voor voetbalwed strijden, valsche nationaliteitsbewijzen voor automobielen en valsche chèques. Te ha- rer kennis werd gebracht de uitgifte van 18 valsche bankbiljetten van 25, 1 van 60 en 1 van 100. Het onderzoek naar de herkomst der bankbiljetten van 25, die op bijzondere wijze zijn vervaardigd, was aan het einde van het verslagjaar nog niet afgeloopen. Verschillende malen werd een onderzoek ingesteld naar de oorzaak der beschadi ging van bankbiljetten, welke uit dien hoofde bij de Nederlandsche Bank ter in wisseling waren aangeboden. Bedrijfsautohuders en rapport-Weiter. Op de vergadering van den Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland te Utrecht ter bespreking van de voorstellen van de Commissie-Weiter inzake het auto- transport en de wegenpolitiek, is een mo tie aangenomen, waarin de bijeenkomst als hare meening uitspreekt, dat de voor stellen en maatregelen, die de Commissie- Welter in haar rapport ten aanzien van het autotransport en de wegenpolitiek aanbeveelt, schadelijk zullen zijn voor het geheele Nederlandsche bedrijfsleven en dus voor het algemeen belang, in strijd moeten worden geacht met redelijkheid en billijkheid en tot geen vermindering van de tekorten op de Staatsbegrooting zullen voerem De vergadering verzoekt daarom den Raad van Ministers eerbiedig onder geen enkele omstandigheid tot bet uitvoeren van bedoelde voorstellen en maatregelen te besluiten. „Nederlandsch Fabrikaat". Zooals men zich zal herinneren heeft het Bestuur der Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" verleden jaar een industrieel kwartetspel uitgegeven met de bedoeling op practische, eenvoudige wijze de belang stelling van het opgroeiend geslacht voor Nederlandsch fabrikaat te bevorderen. De totale oplage van deze serie bedroeg 60.000 exemplaren, terwijl alleen reeds van de zijde van onder wijsautoriteiten zooveel belangstelling werd betoond, met de bedoe ling deze spelen aan schoolkinderen uit te reiken, dat in de verste verte niet aan alle aanvragen kon worden voldaan. In verband daarmede werden, onmidde- lijk na de verschijning van de eerste serie, de noodige voorbereidende maatregelen ge troffen voor de verschijning van een tweede serie. Deze serie hebben wij thans ontvangen en evenals de eerste ziet zij er weer goed verzorgd uit. Voor wat betreft het gedeelte, dat door de Vereeniging wordt verspreid is dit in de eerste plaats bestemd voor toezending aan onder wijsautoriteiten ter uitdeeling aan schoolkirfÜeren. Onderwijsautoriteiten, die een aantal van deze spelen wenschen te onvangen, wor den verzocht hiervan mededeeling te doen aan het Algemee nSecretariaat der Ver eeniging „Nederlandsch Fabrikaat", Bad huisweg 145, Den Haag. Toenemend bezoek aan de Jaarbeurs. Nadat de eerste dagen het aantal bezoe kers aan de Utrecbtsche jaarbeurs onge veer gelijk was aan dat der vorige najaars- beurs, is op den derden beursdag het aantal bezoekers metl6 procent sedert de vorige najaarsbeurs toegenomen. RECHTZAKEN DE CONCIERGE VAN HET MUIDER- SLOT VOOR DE RECHTBANK. Groote oplichtingsaffaire. Voor de Vierde Kamer der Arrondisse mentsrechtbank te Amsterdam, heeft, ter zake van een belangrijke oplichtingsaffaire terecht gestaan de 54-jarige G. R., gewe zen concierge van het Muiderslot, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring. Naar velen zich herinneron zullen, is R. in de laatste helft van Juli op lastvan den Officier van Justitie te Amsterdam gear resteerd, wijl gebleken zou zijn dat hij een bewoonster van Soest, mejuffrouw C. K., door een reeks van verdichtelen een bedrag van circa 30.000.afhandig had gemaakt. Wat de voorgeschiedenis van deze zeker niet alledaagsche zaa-k betreft, moge in herinnering gebracht worden, dat mejuf frouw K., toen zij- in den zomer van 1929 een bezoek aan het Muiderslot bracht, in gesprek raakte met de echtgenoote van den concierge en haar toen vroeg naar de beteekenis van een voorwerp, dat de vrouw om den hals droeg. Deze deelde toen mede, dat dit voorwerp een insigne was van de orde der co-maxjonnerie, waarover haar man, indien zij dit mocht wenschen, méér zou kunnen vertellen. Daar de be langstelling van de bezoekster gewekt was informeerde zij verder bij den concierge, die haar mededeelde dat hij grootmeester was van de co-magonnerie, hetgeen in werkelijkheid allerminst het geval was. Wel was R. indertijd in deze beweging op genomen geweest, doch het bestuur had hem te raden gegeven, zich om bepaalde redenen uit de orde terug te trekken, wel ke wenk hij heeft opgevolgd. Mej. K. wist van dit alles eohter niets en schreef, thuisgekomen een brief aan den concierge, met het verzoek haar als lid van de co-magonnerie te doen inschrijven. Nu was R. waar hij wezen wilde. Hij schreef mejuffrouw K. terug dat aan haar verzoek niet zóó maar gevolg kon worden gegeven; zij moest toonen dat zij een eventueel lid maatschap waard was door een bepaalde som over te maken. Het. gevolg .was dat mej. IC. de eerste maal niet minder dan 2500,zond, zonder dat haar inschrij ving als lid der oo-magonnerie een feit duizend gulden, later nogmaads 2500. Nu R. de dame in kwestie zóó ver had gekregen, werd hij nog driester in zijn optreden. Onder allerlei voorwendsels slaagde hij er in, mejuffrouw K. telkens weer tot afgifte van sommen gelds te be wegen, welke gelden nimmer voor het door de dame gewensohte doel werden besteed. Herhaaldelijk heeft R. mejuffrouw K. in Soest bezocht; bij één van deze bezoeken heeft hij haar ook een brief getoond, wel ke afkomstig heette te zijn van een oude dame, die van plan zou zijn haar geheele vermogen te besteden voor den bouw van een huis voor vegetariërs, geheelonthouders en anti-militairisten! R. beweerde daarbij dat hij zijn invloed zou kunnen aanwenden voor een benoeming van mej. K. tot direc trice van dat gebouw. Tusschen R. en zijn slachtoffer bestond de afspraak, dat hij haar van de vele door haar gestorte bedragen vijf procent rente zou vergoeden. Dit is echter nimmer ge schied. Wel heeft mej. K. éénmaal duizend gulden van den concierge ontvangen en later, toen zij, argwanend geworden, op het Muiderslot. verscheen, nogmaals 400. Daar mej. K. haar administratie per soonlijk bijhield, kon o.m. worden nagegaan dat zij in Juli 1930 voor een bedrag van 2700.effecten heeft verkocht en tege lijkertijd van haar tegoed bij de Incasso- bank 3500.opgenomen en bovendien 8500.van haar spaarbankboekje bij die bankinstelling teruggevraagd had. Met dat al ontving de concierge ruim veertien duizend gulden, later nogmaal 2500. en in November 1930 wederom 10.000 uit haar safe bij genoemde bank. In December eerst vielen mej. K. de schellen van de oogen en begreep zij, dat zij was opgelicht. Zij dwong R. tot het tee kenen van een schuldbekentenis voor het geheele bedrag, dat hij zoogenaamd van de dame voor de co-magonnerie ontvangen De rechtskundige adviseurs van mejuf frouw K. dienden Eierna bij den Officier van Justitie te Amsterdam een aanklacht wegens oplichting in tegen den concierge. Het onderzoek werd in handen gesteld van den burgemeester van Muiden, den heer De Raadt; de concierge, die gehoord werd, ont kende aanvankelijk, doch viel door den mand toen hem de schuldbekentenis ge toond werd. Met dat al had het onderzoek geruimen tijd gevorderd. Onmiddellijk daar na volgde op last van den officier zijn ar restatie en opsluiting. Met de rijks- en gemeentepolitie heeft DE LEIDSCHE COURANT burgemeester de Raadt daarna huiszoeking verricht in het Muiderslot en alle beschei den, betrekking hebbend op deze zaak, in beslag genomen. Voorts werden, in verband met het feit, dat R. commandant van de Burgerwacht was, alle wapens van de Bur gerwacht uit het Muiderslot weggehaald. Op een vraag van den president, Mr. Huyzinga, bekende verdachte de hem ten laste gelegde feiten. Ik heb verbazend veel spijt van hetgeen is gedaan heb, aldus verd., en ik hoop in de gelegenheid te komen om, na mijn straf te hebben ondergaan, de dame het.bedoel de geld weer terug te geven. De president ging hierna met verd. de vermelde feiten na. Verd. deelde o.m. nog mede dat hij de dame verteld had, dat hij grootmeester van de orde der co-magonne- rie was. Dit was wel niet heelemaal juist, maar wel zou er aldus beweerde verd. een nieuwe loge opgericht worden, waarvan hij aan het hoofd zou komen te staan. Ten tijde van het gebeurde was verd. co-magon- „in ruste". Van het van mejuffrouw K. ont vangen geld heeft hij gedurende een paar jaar zeer ruim met zijn gezin geleefd. Verd. had voorts mejuffrouw K. nog verteld dat de co-magonnerie gevestigd was over het geheel© oppervlak der aarde, met hoofdze tel Parijs en zetel voor Nederland in het Muiderslot. De bedrogene gehoord. Hierna werd de bedrogen vrouw uitvoe rig door den president gehoord. Zij maakte allerminst den indruk, dom te zijn. Eens per maand, van 1929 af aldus Ver- klaarde zij, kwam verd. in haar woning te Soest om met haar over de beweging der Vrijmetselarij te praten. Zij stelde daar bui tengewoon veel belang in. Verd. had haar verteld dat zij wel lid van orde zou kunnen worden. De verschillende bedragen had zij geleend, meenende dat zij de orde daardoor steunde. Toen verdachte een schuldbekente nis werd voorgelegd van het verstrekte geld, zeide hij„Dan zal ilk teekenen als grootmeesterGet. heeft geen oogenblik getwijfeld aan de mogelijkheid, dat verd. met de co-magonnerie niets te mawen had. Want verd. had eens tot haar gezegd: „Ik heb de volmacht U de eed voor de orde af te nemen''. En dat is dan ook geschied, al dus get., in mijn woning té Soest. In mijn eigen huis heeft hij me den eed afgenomen. De woorden weet ik niet precies meer, maar die zijn trouwens geheim Verdachte: „Ik heb bij getuige alleen den indruk wïïlen wekken, hoe of het ging...." Getuige: „Ik meende te mogen vertrou wen op het woord van een vrijmetselaar, ik heb nog een onbeprekt vertrouwen in de co-magonnerie Requisitoir. Het O.M., mr. Van Dullemen, meende dat aan het bewijs in deze zaak, mede door de bekentenis van verdachte, niet te tor nen valt. Hij heeft voor zijn doeleinden een samenweefsel van verdichtselen gebruikt waarvan mejuffrouw K. het slachtoffer is geworden. Juridisch is het van weinig be lang of hier sprake is van oplichting of van de subsidiair ten laste gelgde verduiste ring; spr. kan dit gerust aan het oordeel van de 'Rtechtbank overlaten. Spr. gelooft dat het feit, dat verd. jaren geleden in Den Haag het rijtuig, waarin de Koningin was gezeten, voor een aanrij ding behoedde, hem naar het hoofd is ge stegen. Hij werd daarvoor beloond met zijn positie van concierge en met het rid derschap in de Orde van Oranje Nassau. Verd. genoot van de eer, die hem betoond werd en daarnaast vond hij het wel aan genaam, ruim over geld te kunnen beschik-, ken. Door deze impulsen gedreven is hij tot zijn daden gekomen. Het feit van de op lichting vindt het O. M. zeer ernstig, of schoon er verzachtende omstandigheden zijn. Met alles rekening houdende, eischte de officier één jaar gevangenisstraf, waar van vier maanden voorwaardelijk en met een proeftijd van drie jaren voor het voor waardelijk gedeelte. Gezien toch verd.'s geestesgesteld, is het niet onmogelijk, dat hij in herhaling van de gepleegde feiten vervalt. Pleidooi. De verdediger, mr. D. W. O. A. Schut, was het met den Officier eens, dat juri disch over deze zaak weinig te zeggen valt. Belangrijk is de kwestie van de straf maat. In dit verband bracht pl. den per soon van verd. ter sprake, daarbij opmer kend dat van een geraffineerd oplichter allerminst gesproken kan worden. Verd. toch heeft een stuk geteekend met zoo veel leugens er in, dat reeds hierdoor elke geraffineerdheid hem vreeand moet zijn. Overigens gelooft pl. dat ook de min of meer „eigenaardige structuur" van de bedrogen vrouw er toe heeft bijgedragen, dat verd., die reeds tien mille schuld had, tot zijn daden gekomen is. Toen hij met deze vrouw in aanraking kwam, zijn alle in hem sluimerende minder goede eigenschap pen in hem boven gekomen. Pl. kan zich over het algemeen neerleg gen bij den eisch van den officier, toch dringt hij er op aan dat de Bechtbank, met het oog op verd.'s leeftijd en zijn blan co strafregister, zoo clement mogelijk von nis zal wijzen. Uitspraak 23 September STADSNIEUWS DE K. J. M. V.-FILM. Zooals bekend is, heeft de heer Slegten- horst in opdracht van het Bondsbestuur der K.J.M.V. den Bondsdag verfilmd, die op 26 Juni j.l. op „Den Burcht" werd gehouden. Was het in eerste instantie niet de be doeling een film. van eenige beteekenis van deze gebeurtenis te maken, toen het verza melde materiaal ter keuring werd voorge legd aan de K.J.M.V.-leiders, bleek het van welke een groote propagandistische waar de deze film na een juiste montage zou kun nen zijn. Het Bondsbestuur droeg daarom een der Leidsche KJ.M.V.-ers de taak op voor de tekstbewerking etc. zorg te dragen. Uit de eensgezinde samenwerking van den heer Slegtenhorst en het K.J.M.V.-lid ontstond de eerste propagandafilm van de K.J.M.V. in Nederland. De heer Slegten horst heeft zijn vakmanschap in dienst ge steld van de K.J.M.V. en we mogen zeggen met schitterend resultaat! Het P.K.4id schreef, als we dat zoo mo gen uitdrukken, het scenario voor deze film. De film is getiteld „De K. J. M. V. Wapenschouw'' en draagt als ondertitel: „Een episode uit de bewustwording van den Kath. Jongen Middenstand1'. De film be staat uit drie deelen. Het eerste deel geeft als voorspel op de komende gebeurtenissen van den dag een reeks filmbeelden, waarin getracht is de seréne rust en kalmte to<t uit- drukking te doen komen, die over de oude sleutelstad ligt op een zonnige, zomersche Zondagmorgen. Deze inleiding eindigt met eenige opnamen van een paar karakteris tieke hofjes, waar de ouderdom zijn welver diende rust geniet, dit als doelbewust con trast met de voorstelling en de strijd, die de jeugd te voeren heeft en waarvan de wa penschouw op „Den Burcht" een der uitin gen is. Dan volgt de terreinverkenning op „Denr Burcht". In een reeks mooie filmbeelden krijgt de toeschouwer een idee van de rus tige sfeer, die rondom deze oude histori sche ruimte hangt. Het fotografisch oog van den camera-man den heer Slegtenhorst, heeft hier met artistieke speurzin rondge zien om de meest markante plekjes op te nemen. Hierop volgt de aankomst per trein en de opmarsch der K.J.M.V.-ers naar „Den Burcht". Het tweede deel heet „De verzorging van ziel en lichaam". Dit deel bevat de Kerke lijke plechtigheden, is wel het meest, in drukwekkende gedeelte. Hier komt zeer sterk tot uitdrukking van welk een groote beteekenis de intensieve beleving van ons Katholiek geloof voor een jeugdorganisatie is. Na de verzorging der ziel, volgt de ver zorging van het lichaam. Het ontbijt, dat in de Graanbeurs werd opgenomen, bevat tal rijke kostelijke tooneeltjes. Het derde deel getiteld „Het Congres"' geeft een goeden indruk van wat er in den namiddag op „Den Burcht" geschied is. In dit deel komt de propagandistische kracht speciaal tot uiting door hetgeen de Bonds- moderator, de Weleerw. Heer rector J. B. M. Timp, de Bondsvoorzitter, de heer T. Lohman, de feestredenaar de Weleerw. Heer H. de Greeve SJ. en Prof. Niekel aan de Kath. Jonge Middenstanders te zeggen hebben. Uit bovenstaande blijkt wel, dat het zwaartepunt van deze film schuilt in de propagandistische waarde en dat niet op de eerste plaats getracht is een in alle op zichten artistieke verantwoorde filmische herschepping te geven van de K.J.M.V. wapenschouw. Indien er toch vele fragmen ten in voorkomen, die waarlijk suggestieve kracht en filmische schoonheid bezitten, dan is dat te danken aan het scherpziend oog van de cameraman, die de vele licht- schakeeringen boven op „Den Burcht" op de juiste wijze heeft weten te benutten. De taak van den heer Slegtenhorst is niet gemakkelijk geweest, vooral niet door dat de scenario-schrijver hem vaak voor moeilijke en tijdroovende problemen stelde, wat beeldopvolging, beeldovergang etc. be treft. De heer Slegtenhorst echter, die be halve vakman ook een vereenigingsman is, 'begreep de waarde van een dergelijke film voor de ,-KJ.M.V-organisatie. Hij heeft er bijna twee maanden met lust aan gewerkt, vaak tot diep in den nacht. Hij heeft zich bij zijn arbeid geheel in de echte K.J.M.V.- sfeer ingewerkt en het noodzakelijk gevolg hiervan is geweest, dat hij thans meD hart en ziel een K.J.M.V.-er is geworden, even als de heer G. v. De ene, secretaris der Hanze, af deeling Leiden, die op de f eestver gadering van de jubileerende Hanze te Haarlem, waar de première Dinsdagavond j.l. draaide, na het zien van „De K. J. M. V. Wapenschouw" het projectie-podium be klom en een spontane propaganda-toe- spraak afstak voor de K.J.M.V.! Moge dit voorbeeld vooral door vele Kath. Jonge Middenstanders nagevolgd worden Het spreekt vanzelf, dat degenen, die EERSTE BLAD PAG. 2 Gemeentelijke Aankondigingen BENOEMING RAADSCOMMISSIëN. Burgemeester van Leiden brengt ter al- gemeene kennis, dat door den Gemeente raad, in zijne vergadering van den 5en Sep- tember j.l., uit zijn midden zijn benoemd de volgende leden als volgt: a. voor de commissie van Financiën: de heeren B. J. Huurman Dzn., Voorzitter, M. H. de Reede, Mr. H. F. A. Donders en M. G. Verwey; b. voor de Commissie voor Huishoude lijke Verordeningen: de hoeren Mr. D. A. van Eek, Voorzitter; J. H. A. Mand ens en Mr. C. Beekenkamp; c. voor de Commissie voor Strafverorde ningen: de heeren Mr. D. A. van Eek en Mr. H. F. A. Donders; d. voor de Commissie van Fabricage: de heeren Ir. A. G. Bosman, J. H. Schüller, J. H. A. Manders en Mr. Beekenkamp; e. voor de Commissie voor de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit: de hee ren F. Eikerbout, Mr. D. A. van Eek, J. Wilbrink, en H. M. Simonis; f. voor de Oommissie voor het Openbaar Slachthuis: de heeren Th. M. W. Bergers, J. A. van der Reijden, J. J. van Stralen en R. van Eecke; g. voor de Commissie voor den Markt en Havendienst: de heeren J. Wilbrink en J. J. Vallentgoed; h. voor de Commissie van Beheer over de gestichten „Endegeest", „Voorgeest" en „R'hijngeest"den heer F. Kooistra; i. voor de Commissie voor den Genees kundigen- en Gezondheidsdienst en den Keuringsdienst van Waren: de heeren Th. B. J. Wilmer, J. G. van Es, A. van Rosma len en O. Koole; j. voor de Commissie voor het Onderwijs: de 'heeren J. G. van Es, Th. B. J. Wilmer, J. B. Meynen, T. Groeneveld en J. M. Vos. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. LEIDEN, 9 September 1932. Drankwet Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat H. W. Rijsbergen, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van een ver lof B voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik in het perceel Kraaier- straat No. 5, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 9 September 1932. AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 September a.s. waargenomen door apotheek P. du C r o i x, Rapenburg 9, Tel. no. 807. U bereikt Een weelde van warmte uit weinig brand Prijzen vanaf f 85.—, compleet geplaatst met dubbele buizen en bodemcirculatie vanaf f 140.- 200 cM3. Warmtevermogen Alle haarden met onaf brandbare lak. Vakkundige plaatsing Het Haarden-Adres A. v. d. OUWeeSen Zonen HOOIGRACHT 104-106 - TELEFOON 1069 Levering franco. 6780 aan de totstandkoming van deze film heb ben meegewerkt, vol spanning het resultaat van de première hebben afgewachtWelnu, de Haarlemsche Middenstand heeft zijn goedkeuring niet onder stoelen of banken gestoken! Tijdens het derde deel ging er zelfs een spontaan applaus op. De voortdu rende aandacht en de doodsche stilte bij sommige ontroerende gedeelten, zijn wel 't bewijs, dat men er in geslaagd is een film werk te vervaardigen, dat van groot nut zal zijn voor de succesvolle propageering der K.J.M.V. gedachte. Aan het Bondsbestuur, dat het initiatief nam en de finantieele lasten die niet ge ring zijnaanvaardde en aan dengene, dae het leeuwenaandeel van den tijd en moeite der voorbereiding op zich nam, den heer Slegtenhorst, komt een woord van waar deering alleszins toe! Naar wij vernemen heeft Z. H. Exc. Mgr. Aengenent den wensch te kennen gegeven „De K. J. M. V. Wapenschouw" te zien. A.s. Maandag zal de film voor den Bisschop worden vertoond. die een reisje hebben gemaakt door Duitschland kunnen nu hun BIER ook thuis bekomen. Blijft 3 maanden houdbaar SBV" Per Flesch 22 Cent HOOFDAGENTSCHAP VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN DER BIER-BRAU DORTMUND Steenstraat 8, Telefoon 1361 Alphen: Raadhuisstr. 271, Tel. 242

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2