VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN MOTORFIETS IN AUTO GEDRONGEN. De berijder overleden. Gistermorgen omstreeks half elf reed een motorrijder uit Amsterdam, die op de bloemenveiling te Aalsmeer-Oost moest zijn, met een vaart van 90 A 100 K.M. op een stilstaande auto nabij de veiling „Bloemlust" te Aalsmeer. De motorrijder werd met gebroken beenen en armen op genomen. Het motorrijwiel was zoodanig in de auto gedrongen, dat het daaruit met geen mogelijkheid kon worden verwijderd. Na verbönden te zijn werd de patiënt naar het Luthersche Diaconessenhuis te Amster dam vervoerd, alwaar hij later is overleden. Het slachtoffer was de Amstel-roeier Lom. TEGEN EEN PAAL GEBOTST. Motorrijder op slag gedood. Donderdagmiddag paseeerde de vijf-en twintig-jarige J. Calluwaerts uit Boekei met zijn motor den weg Boekel-Volkel. In een vaart botste de motorrijder tegen een telefoonpaal met het gevolg, dat hij bijna op slag werd gedood. De verongelukte was ongehuwd en Belg van geboorte. MEISJE DOODGEREDEN. Gistermiddag omstreeks half 1 is op den Mauritsweg te Botterdam een negenjarig meisje door een vrachtauto overreden. Het kind was op slag dood. Tusschen twee wagens bekneld en gedood. Te Leek is de melkrijder A. Hut uit Zevenhuizen, toen hij trachtte met zijn wagen tsuschen een stilstaande en een hem tegemoetrijdende auto door te glip pen, van den wagen gevallen en tusschen wagen tusschen een stilstaande en een dermate werd gewond, dat hij naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen moest worden vervoerd, waar hij is overle- J**n. Overreden en gedood. Op den weg tusschen Straelen (D.) en Venlo reed de landbouwer A. met kar en paard naar het veld. Nabij de Duitsche-Nederlandsche grens, waar de spoorbaan den weg kruist, werd het paard schichtig en sloeg op hol. A. kwam hierbij onder de kar, waarbij hem 't rad over het hoofd ging. De ongelukkige werd op slag gedood. Visscher In het water geduwd. Een visscher welke Woensdag in een der breede slooten van den Haarlemmermeer polder zat te vissehen, werd bij deze edele sport plotseling door een stier aangevallen en te water geduwd. De man werd door eenige toegesnelde personen ontzet. Daar hij over inwendigfe pijnen klaagde werd hij door een ontboden geneesheer onderzocht, waarbij bleek, dat hij een tweetal ribben gebroken bad. DUBBEL WOONHUIS AFGEBRAND. Gisternacht is brand uitgebroken in het dubbel woonhuis van den heer F. Waanders, staande aan den Eibergschenweg te Haaks bergen en bewoond door den eigenaar zelf en de families H. A. W. Hofmeyer en W. Ordelmans. Voorbijgangers hadden den brand ont dekt, en waarschuwden terstond de bewo ners, die alleen reeds in diepe rust lagen. Men slaagde er te nauwernood in, de kin deren uit het brandende pand te redden. De inboedels gingen vrijwel geheel verloren Het perceel brandde geheel uit. Verzeke ring dekt grootendeels de schade. De brand weer is nog uitgerukt met den motorspuit, doch is niet in actie gekomen, daar er niets te redden viel. Voor de belendende pereee- len bestond geen gevaar. Winkelbrand te Utrecht Gisteravond bemerkten voorbijgangers te Utrecht dat brand was uitgebroken in een winkel m de Potterstraat, waar een zaak gevestigd is van Amsterdamsche kooplieden in manufacturen. Daar op het bellen geen acht werd ge slagen en men meende, dat zich kinderen in het huis bevonden, trapte het publiek de deur in en drong door een dichten rook naar binnen. Er bleek zich echter niemand in de woning te bevinden. Toen de brandweer was gearriveerd slaagde deze er in het vuur met een en kelen straal te blusschen. De vuurhaard bevond zich achter in het winkelpand. Oorzaak van den brand, waarvoor groote belangstelling bestond, is onbekend. DE OVERVAL OP DEN MOLENAAR. Het slachtoffer overleden. De vijf-en-zestig-jarige molenaar Wijn akker te Haren (N.-Br.), die Zondagavond door een dronken kermisganger uit Berg- hem met een mes ernstig werd mishandeld, is aan de gevolgen van de toegebrachte verwondingen overleden. FEESTGANGERS OVERVALLEN. Een levensgevaarlijk gewonde. Na sluitingstijd der café's tijdens het Koninginnefeest te Ernst op de Veluwe zijn zes jpngelui, jongens en meisjes, die zich huiswaarts begaven, aangevallen door drie personen. Een der aangevallenn bekwam daarbij drie messteken, waarvan één levensge vaarlijk in de long. De daders zijn in den nacht door de po litie van het bed gelicht en voor den bur gemeester van Epe geleid. DUIZEND LITER GEDISTILLEERD IN BESLAG GENOMEN. Een poging tot smokkelen verijdeld. Men meldt uit Den Helder aan het „Hbld.": Ambtenaren van. het hier gestationneer- de douane-vaartuig „Zeemeeuw" hebben Donderdagmiddag, onder leiding van den inspecteur P. Pesrnan, nabij Den Helder een vaartuig in beslag genomen met dui zend liter gesmokkeld gedistilleerd van 98 pet., waarvoor bij normalen invoeor on- .geveer 4000 invoerrecht verschuldigd ie. De smokkelwaar lag diep onder in het vaartuig, een oude boot, welke in hoofd zaak als visohdrogerij wordt gebruikt. De opvarenden beweren met stelligheid niet te weten hoe de lading gedistilleerd aan boord is gekomen. AVONTUURLIJKE REIS OP HET IJSELMEER. Per sloep naar Marken, doch in Lemmer geland. Een viertal Amsterdamsche jongelieden vatte Dinsdag het plan op per sloep naar Marken te gaan, waar zij door het geven van straatmuziek zouden trachten een dag huur te verdienen. Zij kwamen echter in plaats van in Marken in Lemmer terecht, meldt de „Tel." Gemakshalve hadden zij zich achter een sleep laten meevoeren, doch doordat het verbindingstouw niet sterk genoeg bleek, brak dit af, waardoor de vier jonge mannen genoodzaakt waren op eigen kracht en met eigen middelen Marken te bereiken. Hier bij speelde tegenwind hun parten, waarbij nog kwam, dat ze naast een heel primitief zeiltje, slechts één roeiriem aan boord had den, waarmee ze ondanks herhaalde po gingen, niet in staat waren in behouden havén te komen. Toen alle kans om het doel van hun tocht te bereiken moest worden opgegeven, had den zij zich, vermoeid door hun geweldige inspanning, maar voor den wind laten af drijven het onbekende tegemoet. De Noord- hollandsche kust verdween uit het gezicht; hier en daar zagen zij in de verte een een zamen Zuiderzeevisscher. Zij waanden zich zelfs op een onmetelijken oceaan. Inmid dels weTd het later en later. De dag was al bijna verstreken, toen zich voor hen een hooge schoorsteen voordeed, zoodat daar dus land moest zijn, hetgeen, de zwer vers weer hoopvol stemde. Ook werd spoe dig een kustlijn ontdekt. Eindelijk werd het vreemde strand bereikt. Het bleek, dat zij bij Lemmer waren geland. De Amster damsche jongens hadden hun avontuurlij ken en tevens gevaarvollen tocht zonder ongevallen volbracht, doch zij waren zon der noemenswaardige geldmiddellen in hun vreemde omgeving. Ze meldden zioh bij de politie aan voor vrijen terugtocht, waaraan, deze evenwel niet kon voldoen Er bleef dus niets anders over dan in Lemmer te blijven. Twee leden van het ge zelschap konden echter nog zooveel geld bij elkaar zoeken, dat zij op eigen kosten weer per passagiersboot naar Amsterdam konden vertrekken, terwijl de twee achter- blij venden Woensdag de burgerij van Lem mer op vroolijke marschen en verschillende „Schlagers" hebben vergast, waarmee zij zooveel hebben opgehaald, dat ze Woens dagavond eveneens de terugreis naar Am sterdam konden aanvaarden INBRAAK OPGEHELDERD. Met behulp van vingerafdrukken. In den naoht van 9 op 10 Augustus werd ingebroken in het kantoor van de Petro- liiere aan den Parallelweg té Botterdam. Bij het onderzoek, dat de politie instel de, vond zij een ruit, waarop vingerafdruk ken zaten. Deze ruit werd ter beschikking van den dactylóscopischen dienst gesteld, waar men uitmaakte, dat de afdrukken afkomstig waren van den zes-en-dertig-ja- rigen J. v. W., een goeden bekende van de politie, wiens verblijfplaats evenwel on bekend was. Woensdag kwam een rechercheur den man echter op straat tegen en onmiddel lijk werd hij gearresteerd Gebleken is, dat hij nog een gevangenis straf van vier maanden te goed had voor een geval va»a verduistering. De man heeft bekend. Een vreemde inbreker. Te Kerkrade werd een der laatste nach ten ingebroken in een woning, waarvan de bewoners uitstedig. waren. De nachtelijke bezoeker heeft wel op een eigenaardige manier zijn aanwezigheid gedemonstreerd. De buren zag hem in de vroege ochtend uren op bloote voeten ijlings de vlucht ne men. De gewaarschuwde politie consta teerde, dal de inbreker alle bedden, meu bels, kachels, enz. had verplaatsthij had lakens, gordijnen en. andere voorwerpen vernield, aan elkaar gebonden en voor de vensters gespijkerd. De deuren waren met dikke touwen aan elkaar gebonden. En nog veel meer gekke dingen had de zon derlinge, inbreker, die nog onbekend is, uitgehaald. Vreemd is het ook, dat een medebewoner van hgt hui" heeft be merkt. DE CHEF HAD IETS VERGETEN.... Waarom een motortrein oponthoud had. Toen de motortrein van Hoorn naar Alkmaar gisternamiddag een der station netjes gepasseerd was, werd de trein plot seling tot stilstand gebracht, Verschrikte passagiers keken uit de raampjes. Wat was er aan de hand De chef van het laatste gepasseerde stationnetje, die meereed, had zijn boekje met rijkaartjes vergeten, meldt het „Hibl." Een werkman van de spoorwegen, die zich juist in de buurt bevond, kreeg daar om opdracht om het boekje van den chef te halen. Erkend dient te worden, dat de man zich buitengewoon gehaast heeft. Toen hij hijgend van den snellen fietstocht terugkwam en de chef de kostbare docu menten veilig in zijn portefeuille had ge borgen, kwam de trein weer in beweging en werd de reis voortgezet. Aldus geschièdde in den jare 1932. UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Zaterdag 10 September. Huizen, 296 M. Uitsl. K.B.O.-uitz. 8.009.15 Morgenconcert. 10.0011.30 Het KRO-trio o.l.v. Piet Lus- te nhouwer. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje door pastoor Perquin. 12.151.45 Lunchconcert door het KRO- sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer. 2.002.30 Nieuwe marsch-gramofoonpla- ten. 2.304.00 Kinderuurtje. 4.004.30 Concert door de mandolineclub „Ardito". 4.304.45 Esperanto-nieuws. 4.455.15 Mandolineclub (vervolg). 5.156.00 Russische liederen (Gramofoon- platen). 6.006.20 Journalistiek Weekoverzicht. 6.207.10 Gramofoonplaten. 7.107.30 Pater J. Bouwman O.F.M. over „V ulcanisme". 7.458.00 Sportpraatje van de R.K.F. 8.0011.00 Onze Zaterdagavond m.m.v. het K.R.O. salonorkest o.l.v. Marinus van 't Woud en „The 4 Serenaders". 9.009.15 Microfoonvertelsel. 9.15 Vaz Dias. 11.0012.00 Gramofoonplaten. fiilversum 1875 M. V AJKfA-uitzending. 10.00 vjn. VPRO. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.0 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arbeiders in de Continu be drijven: VAR A-orkest o.l.v. H. de Groot en VARA-tooneel o.l.v. W. van Cappellen. 12.00 The Happy Boys o.l.v. Jean Hangó, m.m.v. Rien Willems (zang). 2.00 Pauze. 2.15 Inst. v. Arbeidersontwikkeling. 2.30 Gramofoonplaten. 3.45 Th. Ramaker: „Arbeiderssport". 4.00 Dubbelmannenkwartet „Adema van Scheltema'3 m.m.v. J. Jong (orgel). 4.20 Causerie over Bijenteelt door J. J. Joustra. 4.40 Vervolg vocaal concert (met piano). 5.00 Literair halfuurtje A. M. de Jong. 5.30 Orgelspel J. Jong. 6.00 Actueel Allerlei deor het NVV. 6.15 Vervolg orgelspel. 6.30 Kinderuurtje. 7.30 Gramofoonplaten. 7.40 Toespraak door A. de Vries. 8.00 VAR A-orkest o.l.v. H. de Groot, m. m.v. het VARA-tooneel o.l.v, W. van Cap pellen en Mevr. Esther de Boer van Rijk (als gast). 10.30 VARA-varia. 10.40 Vervolg VA'RIA-orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.1512.00 Gramofoonplaten. Daventry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. DE BUIT GEVONDEN. Gouden ringen in een kachel. Woensdagmiddag heeft de Heerlensche politie een huiszoeking verricht ten huize van een Duitscher te Heeerlerheid, in ver band met een vermoeden, dat zich hier gouden voorwerpen, van diefstal afkomstig zouden bevinden. Dezer dagen werd n.l. te Dusseldorf in gebroken, waarbij de inbrekers voor ruim M. 6000 aan sieraden meenamen. Twee da ders heeft de Duitsche politie gearresteerd. De politie te Heerlen kreeg hierop een tip, dat een deel van den buit naar Heerier- heide was overgebracht. Het vermoeden bleek juist. In een bed verstopt, vond de politie een aantal gouden en zilveren arm banden en in een kachel een groote partij gouden trouwringen verborgen. Ook de huisgenooten bleken ieder in het bezit van een armbandhorloge, dat zij zeiden gekre gen te hebben. Wegens heling heeft de po litie proces-verbaal opgemaakt. „Hbld." 12.20 Northern Studio-orkest. 1.05 Orgelconcert R. New. I.502.50 Commodore Grand Orkest oJ.v. Musoant. 3.50 Northern Studio-orkest oJ.v. Bridge m.m.v. solisten. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 7.05 Volksliederen uit Wales door D. H. Jones (sopraan). 7.25 Gramofoonplaten. 8.00 Radio-militair-orkest o.l.v. Ch. Leg- gett m.m.v. A. Matters (bariton). 0.a. Ouv. „Wilhelm Tell", Rossini en Sel. „merrie England", German. 9.00 Vaudeville. O a. Jack Padbury's Band. 10.00 Berichten en lezing. 10.35 Dansmuziek (gramofoonpl.). 10.5012.20 Ambrose en zijn Band. Dans muziek. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05, 12.20 en 7.30 Gramofoonplaten. 9.05 Vroolijk uurtje. 9.50 Gramofoonplaten. Kalundborg 1153 M. 12.202.20 Concert uit rest. „Wivex". 2.503.20 Gramofoonplaten. 3.505.50 Omroeporkest m.m.v. solisten o.l.v. Reesen. 8.20 Oude dansmuziek door het Omroep orkest o.l.v, Gröndahl. 9.20 Klarinet-recital. 10.2011.20 Vroolijk programma mjn.v. orkest o.l.v. Gröndahl en solisten. II.2012.35 Dansmuziek. Langenbe.rg 473 M. 7.258.20 Gramofoonplaten. 11.40 dito. 12.20 Concert uit Frankfurt. 1.202,50 Concert o.l.v. Wolf. 2.553.45 Gramofoonplaten. 5.206.35 Concert uit München oJ.v. Karl List 8.2010.20 Vroolijke avond uit Weenen. Orkest en solisten. 10.5012.20 Karl Krall's Dansorkest uit Weenen. 12,201.20 Gramofoonplaten. Rome 441 M. 9.05 Werken van Amilcare Ponchielli o.a. uit „Gioconda'3. Brussel 508 en 338 M. 508 M.12.20 Trioconcert. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Concert o.l.v. Meulemans. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Vroolijk uurtje. 9.20 Concert o.l.v. Walpot. 10.30 Concert uit Antwerpen. Z e e s e n 1635 M. 8.20 „Ueber Land und Meer", m.m.v. het Orag-kleinorkest en het Königsberger Ope ra-orkest o.l.v. Freisler en Seidler. 10.4012.50 Avondconcert en Dansmuziek uit Stuttgart. Blijde gebeurtenis in een rattenval. In het dorp Kapelle (Z.-Beveland) woont een smid, die zioh o.a toelegt op het ver vaardigen van rattenvallen. Om aan zijn buurman, die nogal eens bezoek van rat ten kreeg, de deugdelijkheid van zijn fabri kaat te bewijzen, stond hij dezen een val in bruikleen af. Den anderen morgen zat inderdaad een groote rat in de val. De smid, weer ver sterkt in zijn opinie over de voortreffe lijkheid van zijn vallen, nam triomfante lijk val en rat in bezit en liet ze aan ieder, die in zijn smederij kwam zien. Enkele uren later, vertelt de „Tel.", zag de smid echter tot zijn grooe verwonde ring, dat er niet één, maar tien ratten in de val zaten. Moeder rat had negen jongen ter wereld gebracht. De belangstelling werd nu nog veel groo- ter. De rattenfamilie kreeg een plaatsje voor het raam van den smid. FEUILLETON. DE DOCHTER VAN DEN DICTATOR ROMAN VAN EDGAR JEPSON. Vertaald door F. van Velsen. (Nadruk verboden). 14) IX. Ik ga aan boord van de „Snowdrop". Wij hadden afgesproken, dat wij in San Stefano omstreeks begin Maart zouden aankomen, doch op den veertienden Ja nuari kwam Cumberland in de „Avontuur lijken" naar mij toe en zei: „Ik heb van 1 Februari tot 1 Mei een mooi stoomschip gehuurd, de „Snowdrop", 't Is zevenhon derd ton groot, 'n Typische naam, vind je niet 1" „Ja," zei ik, „eenvoudig en niet opval lend". „Dat is ook mijn gevoelen en nu wilde ik je voorstellen den derden Februari van Southampton uit te varen. Wij kunnen dan op ons gemak langs de Zuidkust van Frankrijk gaan, Marseille, Cannes, Nice, Monte-Carlo, enfin, enzoovoorts. „Wij?" riep ik eenigszins verschrikt uit. Ik was in de veronderstelling geweest, dat wij elkaar te San Stefano zouden getrof fen hebben en het was nooit in mij opge komen dat ik in zijn gezelschap daarheen zou gaan. „Natuurlijk", antwoordde hij, „ik dacht dat wij zoo afgesproken hadden." „Ik vrees, dat het niet gaan zal." „Kom, kom, beste kerel. Je zoudt me vreeselijk teleurstellen als je me alleen liet gaan. Ik heb er werkelijk op gerekend, ja, werkelijk, dat heb ik. Ik begrijp je motief wel, je wilt natuurlijk onafhankelijk blij ven. Ik ken je nu wel en dat respecteer ik ook in je. Maar bedenk eens hoe je mij te leurstelt. Kom, kerel, ga mee Een groote emotie teekende zich op zijn gelaat af. 't Bleek inderdaad een teleur stelling voor hem tezijn, dat ik weigerde. Ik had feitelijk geen bijzondere reden om zijn invitatie te weigeren en daarom besloot ik van besluit te veranderen. ,,'t Is waarlijk heel vleiend, datu zoo op mijn gezelschap gesteld bent, en daarom zal ik ook maar met u meegaan." Zijn gezicht verhelderde. „Dan is de hee- le zaak in orde", zeide hij opgewekt. Aanvankelijk was ik niet erg ingenomen met dien tocht door de Middellandsche zee in gezelschap van Cumberland, maar al lengs begon ik het geval opder een andere belichting te zien. Het vochtige, mistige klimaat van Londen was na mijn verblijf in het warme Karthoem toch tegengeval len en ik voelde werkelijk behoefte aan een milder luchtstreek. Daar kwam nog bij, dat de goede verzorging die ik hier onder vond mij weer zoo langzaam aan herstelde en ik mijn oude gedaante weer meer en meer terugkreeg. De kans, dat ik zou her kend worden werd derhalve met den dag grooter. En dat wilde ik voorloopig tegen eiken prijs voorkomen. Ik begon daarom opgewekt toebereidse- I len te maken voor het zeereisje. Ik bracht mijn kleermaker bijna tot wanhoop, want I hals overkop wilde ik alles gereed hebben. Toen eindelijk alles gepakt en naar Sout hampton verzonden was, dacht ik er op eens aan, dat het niet goed zou zijn om Gerard te veel óp zijn lauweren te laten rusten. Ik ging daarom naar het secreta riaat van de club en vroeg of een van de typisten het volgende briefje voor mij wilde typen: „32 Maddoxstreet, Londen. Aan de redactie van „Het Sleutelgat" „Mijne heeren, Ik ben door bijzondere omstandighe- de in staat u mede te deelen, dat graaf Honiton en Vaux er wel wat erg vlug toe over is gegaan om zich titels en rechten van zijn halfbroeder toe te eigenen. Wijlen de graaf is niet, zoo als men algemeen veronderstelde, bij de grenzen van Soedan vermoord, doch werd daar gevangen genomen. Door het optreden van lord Kitchener werd hij in staat gesteld te ontvluchten. Ik wensch mijn naam in deze kwestie niet genoemd te hebben, doch ik geef u de vrijheid van deze inlichting gebruik te maken, volgens uw eigen goeddunken. Hoogachtend, G. HULSTON." Ik vermoedde, dat de redactie van „het Sleutelgat", waarvan bekend was dat zij meer prijs stelde op sensatie dan op de ware toedracht van een zaak, de gegevens van dezen brief wel zou uitbuiten en ik maakte mij reeds een voorstelling van het onthutste gezicht van mijn ignobelen half broeder, bij het lezen van een dergelijk be richt iri de kranten. Ik deed den brief bij Waterloo-Station op de bus alvorens ik in den trein stapte, die mij naar Southampton zou brengen. Cumberland was aan het station om mij af te halen. Hij droeg een blauw costuum en een stevige jekker met koperen^ knoo- pen. Ik merkte dat hij mijn uitrusting ook monsterde en er kwam een blik van vol doening in zijn oogen. Toen wij naar een taxi wandelden, viel het mij op, dat de stijve, deftige tred van Cumberland was veranderd in den zwieri- gen slingerloop van een geroutineerd zee man en ik vroeg mij af of hij misschien zeeroover was geweest of wellicht nog erger dingen had uitgespookt en zijn vroe ger leven. We gingen aan boord van de „Snow drop". 't Bleek een prachtige schuit te zijn, voorzien van alle modern gerief en com fort. Toen ik boven op de brug eens het dek overschouwde, bemerkte ik opeens, tot mijn niet geringe verbazing, een jonge dame, die rustig op het dek heen en weer liep. Cumberland ging mij voor naar het achterdek, en toen ik in haar nabijheid kwam ,zag ik dat het een jong meisje was, mooi en aantrekkelijk en ik prees mezelf gelukkig met zulk aangenaam reisgezel schap. Maar de teleursteling volgde al spoedig. Het meisje nam niet de minste notitie van ons. Cumberland stond als een bestrafte schooljongen zijn kin te wrijven en keek mij met een meewarigen blik aan. Ik kon hora echter noch hulp bieden noch aan moedigen in dit geval, want ik begreep van de heele situatie niets. Ik kees strak voor mij uit zonder een trek van mijr gelaat te verroeren. Cumberland schraapte zijn keel, hij scheen al zijn moed bijeen gezameld te hebben en zei met een eenigszins schorre stem: „Emma". De jonge dame deed echter alsof zij niets gehoord had en wandelde rustig door. „Emma", zei hij nog eens en toen weer veel luider: „Emma". Zij keek met een vluchtigen blik naar ons, doch niet langer dan een oogwenk en staarde teen weer star voor zich uit. Voor Cumberland scheen dit echter een aan moediging te zijn geweest. Hij deed althans eenige stappen vooruit en zei stamelend: „Emma, mag ik je mijn vriend, mijnheer Hulston voorstellen? Hij zal onze gast zijn op dezen tocht. Mijnheer Hulston, mijn dochter Emma." Ik maakte een buiging. Zij knikte even, te kort om goed te kunnen opmerken voor wien het bedoeld was geweest, en zette haar nauwelijks onderbroken wandeling over het dek voort. Ik moest met geweld een hevige lachbui onderdrukken. Cumber land pakte mij bij den arm en zei, op een toon die opgewekter klonk, dan feitelijk paste bij dit grappige oogenblik: „Kom dan zal ik je je hut laten zien". Hij ging mij voor naar de kajuitstrap. Het salon van de „Snowdrop" was keu rig ingericht. Aan de wanden hingen over al spiegels waardoor de ruimte aanmerke lijk grooter scheen dan zij in werkelijkheid was. Cumberland keek met een genoeglijk lachje naar mijn tevreden gezicht. „Als je niet beter wist, zou je denken dat je op een groote oceaanstoomer bent, niet?" zei hij, met eenig welbehagen rondkijkende. „Ik maak u van harte mijn compliment over de keuze", zei ik werkelijk geineend. ,,'t Decor is frisch en alle materialen, die hier verwerkt werden zijn van goede kwa liteit", lichtte hij toe. „Natuurlijk" gaf ik toe, „dat valt bij den eerstei oogpslag op." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10