VRIJDAG KOUSEN i Fa. G. VAN BRUSSEL Het Kousen- en Sokkenhuis WARNECKE - Stationsweg P0NTSGH00L RIEL's Vischhandel FRANQAIS „SINT BAVO HET IS GEEN KUNST Fa. J. DE LA RIE, Clarasteeg 18,Tel.2079 HAROEMS Gemeente JEGSÏGiïSÏ. P. VERKERK DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1932 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN Voorzitter: E. Vernéde. Aanwezig 10 le den. Afwezig wethouder C. Eggink Sr. met kennisgeving. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. Een adres van dc winkeliersvereeniging, den Raad verzoekende voor de in het adres genoemde dagen een later sluitingsuur vast te stellen dan 8 uur 's avonds. Wordt ver zonden naar B. en W. om praeadvies. Een tweetal missiven van Ged. Staten meldende goedkeuring van genomen raads besluiten. Deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Het bestuur der Kath. Jon gensschool in 't gelijk gesteld. Tevens is ingekomen een missive van Ged. Staten inzake de verbouwing van de R. K. Jongensschool. Door het R. K. Schoolbestuur is voor eenige maanden ge leden een verzoek ingediend om gelden be schikbaar te stellen voor den bouw van een vijfde schoollokaal aan de R. K. Jongens school. Uit bezuiniging heeft destijds het college van B. en W. (n.l. de meerderheid van het college) den raad geadviseerd dc gevraagde medewerking niet te verleenen, daar men meende dat een vijfde schoollo kaal nog niet strikt noodzakelijk was. De TJaad dezer gemeente nam met 7 tegen 4 stemmen het besluit de gevraagde mede werking niet te verleenen. Het R. K. Kerk bestuur nam met dit besluit geen genoegen en ging in hooger beroep bij Ged. Staten. Ged. Staten hebben een voor het school bestuur gunstige beslissing genomen en het raadsbesluit genomen door den Raad op 29 Maart 1932 vernietigd verklaard en beslo ten dat de door het schoolbestuur gevraag de medewerking alsnog behoorde te worden verleend. De voorzitter zegt, dat deze zaak op do vergadering van het college van B. en W. in ernstige bespreking is geweest, welke houding het college zou aannemen en welk advies men den Raad zou geven. Door bij zondere omstandigheden, daar men nog eenige zaken wilde bespreken met het schoolbestuur, waardoor het mogelijk is geworden met een zekere instelling een geldleening aan te gaan op voor de ge meente niet nadeelige voorwaarden, is het niet mogelijk geweest een schriftelijk prae- ad vies uit te brengen en hoopt spr. dat de Raad met het mondeling advies genoegen zal nemen, daar er anders wederom voor deze zaak een aparte vergadering zou moe ten worden uitgeschreven. Het college van B. en W. is tot overeen stemming gekomen om den Raad te advi- seeren niet in hooger beroep te gaan bij de Kroon. In de vorige vergadering was de meerderheid van B. en W. nog niet over tuigd dat de aanwas der leerlingen op die school van dien aard was, dat een vijfde lokaal noodzakelijk was doch gezien dat de toeneming van het aantal leerlingen een regelmatig karakter draagt en men na ver loop van eenigen tijd toch genoodzaakt zou zijn over te gaan tot den bouw adviseeren B. en W. niet in hgoger beroep te gaan bij de Kroon, temeer daar door bemiddeling van het R. K. Kerkbestuur een voordeelige leening kan worden aangegaan en te be sluiten de gevraagde medewerking te ver leenen. De heer J. Braggaar verklaart zijn mede werking thans wel te willen verleenen, daar spr. hoden is overtuigd van de nood zakelijkheid, waarna zonder verdere dis cussie of hoofdelijke stemming met alge- meene stemmen wordt besloten de ge vraagde gelden voor den bouw toe te staan. Thans wordt de begrooting dienst 1933 den Raad aangeboden en zal bij de leden circuleeren. Aan de beurt van aftreding als lid van de commissio van toezicht op het middel baar onderwijs is de heer 'R'. van den Ende. B. en W. bieden den Raad de volgende voordracht, na overleg met de commissie, aan: 1. R. v. d. Ende; 2. J. den Herder. Benoemd wordt de heer R. v. d. Ende met algemeene stemmen. Punt 3 der agenda vermeldt „Voorloopige vaststelling van de Gemeenterekening dienst 1931". Deze rekening is door de com missie nagezien en de commissie meldt de rekening in orde te hebben bevonden en te adviseeren deze aldus vast te stellen op de door B. en W. voorgedragen cijfers, en wel als volgt: De ontvangsten van den gewonen dienst f 21.344.34; de uitgaven van den kapitaal- nen dienst op f 242.530.67; en alzoo het slot van den gewonen dienst op f 45.088.44; de ontvangsten van den kapitaaldienst op f 21.344.34; deu itgaven van den kapitaal- dienst op f 96.872.01; en alzoo het slot van den kapitaaldienst op f 75.527.67. Wordt aldus besloten. B. en W. stellen den Raad voor, daar de toestand in het badhuis van dien aard is, dat verbetering moet worden aangebracht, te doen aanleggen een centrale verwarming, waarvan de kosten zullen bedragen f 315 èn dit werk op te dragen aan den heer R. van Mulligen, alhier. Wordt aldus aangenomen zonder discussie of stemming. Daarna komt aan de orde het verzoek van Ged. Staten om de stukken der opge heven ambachten uit de Gemeente-archie ven over te brengen naar het archief van Rijnland. B. en W. adviseeren den Raad, na een ingewonnen adviest bij het bureau van Ned. Gemeenten te besluiten de bedoelde stukken niet over te doen brengen naar het archief van Rijnland en hiervan mededee- ling te doen aan heeren Ged. Staten, daar bedoelde stukken alhier goed zijn geborgen en voor de gemeente van belang kunnen zijn. De heer W, G. Duijnisveld kan zich zeer goed vereenigen met dit voorstel van B. en W en zou het jammer vinden, wanneer be doelde stukken werden weggezonden. Aldus besloten met algemeene stemmen. Vervolgens stellen B. en W den R<aad voor de steunverlening te verlengen tot 1 October 1932 of zooveel later als aan B. en W. wenschelijk zal voorkomen. Wordt aldus aangenomen. Door den h^er S. van der Meer is een verzoek gericht tot den Raad ex. art 13 der L O.-wet 1920 inzake het verleenen van een tegenkoming in de kosten van vervoer voor 'n nog leerplichtige leerlinge die een U.L.O. school te Leiden bezoekt. B. en W. stellen den Raad voor aan het verzoek van adres sant te voldoen en hem 50% van de kosten te vergoeden, zijnde f 2per maand. De heer D. Limburg vraagt den voorzit ter inlichtingen en vindt 50% tegemoetko ming wel wat veel. De voorzitter verstrekt, deze inlichtingen Wethouder Mens meent, dat het. in het belang der gemeente is over deze zaak niet te breedvoerig te zijn. De heer W. G. Duijnisveld daarentegen meent er juist openbaarheid aan te moeten geven, daar 't publiek anders zeg"t: nu ja, het is natuurlijk de chef-veldwachter en daarom verleent men eene tegemoetkoming in de kosten. Wethouder Mens zegt-, dat men van der gelijke praatje maar geen notie moet ne men en langs zich heen doen glijden. Het is een imperatief voorschrift in de wet en daarmede is de zaak afgedaan. De heer J. Braggaar zal er niet veel van zeggen, Wanneer spr. het inkomen van den chef- veldwachter zou genieten, zou spr. een dergelijke tegemoetkoming niet vragen. De voorzitter is dit niet eens met den heer Braggaar, daar de wet dit beveelt. De heer L. J. van Leeuwen stelt voor dat men dan maar aan adressant geen 50 pet. maar 100 pet. moet vergoeden, daar hij de eerste is die er van profiteet. Wethouder Mens acht dit een grapje en geen motiveering. De voorzitter meent, dat het voorstel van den heer Van Leeuwen niet ernstig is bedoeld en wenscht dit ook niet in be handeling te nemen, waarna het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stem ming wordt aangenomen. Het le suppletoir kohier hondenbelas ting 1932 wordt vastgesteld op 19, waar na nog eenige besluiten comptabiliteit wor den genomen. Bij de rondvraag klaagt de heer D. Lim burg over de verlichting in de Donklaan. De voorzitter zal deze zaak onderzoeken. Er is aldaar nog al gebouwd en daarom is het zeer goed mogelijk dat de verlichting onvoldoende is. De heer Braggaar vraagt, of het niet mogelijk is dat de werkloozen voorzien worden van rijwielplaatjes. De voorzitter meent van niet, doch zal een brief schrij ven en inlichtingen vragen, waarna de openbare vergadering wordt gesloten en de raad in gesloten zitting overgaat ter behandeling van reclames inzake school- V00RSCH0TEN. Geboren: Jacobus, z. van J. C. Zoe temelk: en P. M. M. Ch. Langelaan. Ondertrouwd: G. J. A. Knijnenburg 25 j. en A. C. van Wissen 25 j. W. Bos nian 62 j. en C. Kloppert 60 j. Overleden: Jhr. J. J. Pompe van Meerdervoort 55 j. R. van der Zwart 21 j. J. van Santen geb. van Duijvenbodc 78 j. Gevestigd: E. J. Korswagen van Oegstgeest. K. H. Gaudlitz en echtgenoo- te van Leiden. L. J. Gieske van Lei den. M. Bakker-Kort van VGravenhage. Th. Verloop van 's-Gravenhage. B. L. den Boef van Alblasserdam. J. J. Kamp man van Leiden. E. J. van den Heuvel- Brokke van 's-Gravenhage. H. Placzek van 's-Gravenhage. F. van Sluys van Rotterdam. G. W. Hoogte ijling van Lei den. E. van der Eijk en echtgenoote van Voorburg. J. A. Caron- van den Berg en kind van Wamel. F. van der Meij van Valkenburg (Z.-H.. Vertrokken: M. J. Meijer naar Eist. H. J. W. Verkouteren naar 's-Gra venhage. J. Nieuwenhuizen en gezin naar 's-Gravenhage. J. M. van Vliet naar Leiden. S. Veltman naar Rotter dam. J. H. A. Crama en echtgenoote naar Leiden. J. F. Ultzen-Vermaak en kind naar Den Helder. F. Vermaak naar ALKEMADE. Winkelsluiting. Het is thans definitief, dat voor deze gemeente gedurende de pe riode, dat de Zomertijd geldt, het sluitings uur voor winkels met een uur is verlaat. Het zal derhalve geoorloofd zijn, dat de winkels op Woensdag geopend zijn tot twaalf uur, terwijl op de overige dagen uitgezonderd natuurlijk den Zondag, het sluitingsuur ingaat op negen uur. Ook voor de kappers is het sluitingsuur met een uur verlaat. Diefstal. Aan de gemeente-politie, in samenwerking met de Rijkspolitie is het mogen gelukken een der kippendieven, die een bezoek hadden gebracht aan het kip penhok, op het erf van den heer P. Huls bos te Nieuwe-Wetering, te arresteeren. De dader is gevankelijk vervoerd naar Haarlem. Wegverbreeding. De verbreeding van het weggedeelte de ZijlOud-Ade is thans in gereedheid gekomen. Ofschoon door dit werk veel is verbeterd, zal toch menig automobilist den wensck gekoesterd heb ben, dat de weg breeder was gemaakt, dan thans het geval is. Echter is met het elkaar passeeren van groot wagens ©enigszins re kening gehouden door het aanbrengen van uithalen. WARMOND. Collecte. Dank zij de ijverige collec- trices, die een woord van bijzonderen dank toekomt, heeft de collecte ten dienste van de vereeniging „Herwonnen Levenskra-cht" alhier de som opgebracht van 92.38 het geen, gezien het buitengewone slechte weer, waaronder deze collecte moest plaats vinden, een zeer belangrijk be- DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. 557. Pijlsnel vlogen de paardjes, die zoo lang rust had den gehad, door de lucht. Over bosschen, rivieren, ber gen ging hun tocht. Menschen, die naar de lucht keken, begrepen niet wat dit wel kon zijn, die zoo hard onder het blauw van den hemel vlogen. Vallende sterren, zei er een. Het zijn kometen met een dubbele staart, zei een ander. 558. Na een lange rit, kwam men 's avonds aan een Oostenrijksche stad. Keesie kon het dadelijk aan den vorm van torens en huisjes zien. Hij zag ook huisjes met platte daken, terwijl hij ook klapperboomen zag. Ik ge loof, dat we hier moeten zijn, zeide Keesie tegen zijn vriend. Dan moeten wij maar dalen, merkte de matroos op. Dat is goed, maar eerst goed voor de paarden ge zorgd, want die kunnen wij wel eens noodig hebben. HILLEG0M. Personalia. Voor het examen Fran- sche 'handelscorrespondentie, afgenomen door de Vereen, v. Leeraren, slaagde de 'heer Q. Smit; voor het examen Engelsche handelscorrespondentie de heer B. Hulken berg. OEGSTGEEST. Hanze. In St. Willibrord hield de R. K. Middenstandsvereeniging een vergade ring onder voorzitterschap van den heer W. F. Rooy. De belangstelling was groot. Na goedkeuring der notulen bracht de heer Hienkens verslag uit van de besprekingen met de Winkeliersver. inzake bepaalde ac tie. Deze besprekingen hebben tot goed re sultaat geleid. Nadat eenige huishoudelijke zaken waren afgehandeld, werd tersprake gebracht het lange wachten aan 't post kantoor in verband met het sluiten van heb 2e loket. Besloten werd in overleg met de Winkeliers ver, te requestreeren aan den Directeur-Generaal der posterijen. Hierna sluiting. Gevestigd: J. R. Bloot en gez. van Leiden. A. M. v. Dijk van Leiden. L. E. Hinrichs van Deventer. M. Bijlevzld van Leiden. Vertrokken: G. M. v. Deventer naar Alkmaar. D. A. M. Beumer naar Alphen a. d. Rijn. M. Corsel en gez. naar Kat wijk. E. H. Iemhoff naar Vlaardingen. M. Katan naar Weenen. M. C. v. d. Wall naar Apeldoorn. Geboren: Ant. Wilh., z. van W. Stuif zand-Wijsman. N00RDWIJK. Personalia. Voor het examen Engel sche handelscorrespondentie, afgenomen door de Vereen, v. Leeraren, slaagde mej. H. Vink. Sluiting Winkelweek. De gehouden Winkelweek behoort weder tot heb verle- dene en de algemeene indruk hiervan is, dat deze week in alle opzichten goed ge slaagd is. In café Flora van den heer P. H. v. d. Voort had de sluiting dezer week plaats, waarbij het den voorzitter een ge noegen was een welkom te mogen toeroe pen tot den Burgemeester, afgevaardigden van diverse corporaties, winkeliers, jury leden en het geheele Fanfarecorps met ha ren directeur, den heer C. de Haan, aan wie hij tevens een hartelijk woord van dank bracht voor de bereidwilligheid een drietal avonden gratis muziek in het dorp te geven. De Burgemeester verkreeg hier na; het woord en twijfelde niet, of deze week was voor Noordwijk uitstekend ge slaagd De winkeliers hebben heel wat er varing opgedaan en spr. is overtuigd van het nut van een winkelweek. Spr. feliciteer de de prijswinnaars van harte en hoopte dat dit voor hen een spoorslag moge zijn ook in de toekomst hun beste beentje voor te zetten en te toonen, dat Noordwijk een krachtige middenstand heeft. Hierna reikte de Burgemeester de prij zen uit. Dé voorzitter dankte hierna den heer Burgemeester voor diens bereidwil ligheid en de medewerking ondervonden voor het slagen dezer winkelweek en zoo noodig vraagt spr. ook voor de toekomst dien-s medewerking. Ook dankt spr. den volijverigen secretaris voor diens spontane medewerking en reikte hem onder applaus een klein present over. Na een nummer tje van het Fanfarecorps „Excelsior" had nog een interessante bespreking plaats tus- schen deelnemers aan den etalage-wed strijd en de juryleden over de saamgestelde etalages. De heer Korenhoff, die de ver schillende vragers van repliek diende, gaf een duidelijke explicatie van de keuring en wees onomwonden met feiten de fouten en tekortkomingen aan, welke in de etala ges voorkwamen. In het algemeen wees spr. op de minder goede verlichting tijdens de winkelweek. Dit was een zeer leerzame gedachtewisseling, waaruit Noordwijks Middenstand voorzeker zijn voordeelen zal zien te trekken. De heer v. Dam bracht aan het einde namens de Hanze en persoonlijk dank aan het Comité voor de vele en goede werkzaamheden in het belang van den win kelstand verricht. Hierna bleef men nog een tijdje gezellig bijeen, onder het genot van pianomuziek van den heer Remelmans. IffT" Een greep uit onze groote sortcering bespaart U veel teleurstelling LADDERVRIJ 130. 95, 55 FLOR m. ZIJDE 85, 60, 38 PRIMA ZIJDE 110. 75, 45 Onze van ouds bekende prima kwaliteiten. versch gebakken Lekker- bekjes, Schol. Schelvisch. Kabeljauw, Bokking. Op bestelling warm thuisbezorgd. Voor groote bestellingen voor inrichtingen extra lage prijzen Haarlemmerstraat 191, Telefoon 2138 WEDEROM VERKRIJGBAAR MOSSELEN IN 'T ZUUR N.B. leder kan bij het bereiden der viseh tegenwoordig zijn. Hygiënische inrichting. 6737 i «L «it n u lf 9a Nieuwe Cursussen Opl- Mercurius, Ver. v. Leeraren V Typen> sten0i GEEN „eigen" diploma's! r.ien, Boekt,. Conversation, grammaire Corresp. comraerciale Preparation aux examens L. O. et M. O. A. 8344 Mme. A. Spijker-Bouuaert Gangetje I - hoek Breestraat Godsdienstig Weekblad voor het bisdom Haarlem. Geeft wekelijks 16 bladzijden onderhoudenden enleerzamen tekst. Steunt het Liefdewerk d. arme Nieuwe Parochiën. Per 3 maanden f 1.00 VRAAGT PROEFNUMMERS. Administratie: Leidscheweg 13 om voor nog geen 10 gld. een 3-deelig matras, peluw en kussens te leveren, maar dat willen wij U niet verkoopen. Wij leveren geen minderwaardig goed, ons streven is klanten winnen en dat gaat alleen door prima te leveren voor weinig geld. 6728 SMITS Bedden- en Tapijtmagazijn „DE G0EDK00PE HOEK", MARE 67, TEL. 3213 levert U reeds een 2-persoons Bedstel met prima Java- kapok voor f18 50. Houten Ledik. reeds vanaff4.95. 2-pers. Gezondheidsmatras vanaf f 5.90. Wollen Dekens, groote maat f2.15. Het is ondoenlijk alle prijzen te noemen. Maar komt U maar eens kijken op MARE 67 OVER DE MAREKERK Als U gaat trouwen of verhuizen denkt U toch we! aan onze practische reclame GRATIS LEGGEN van Traploopers en Vloerzeil en maken van Overgordijnen Ze is er al weer! Echte Geld. Rookworst 674s voor 38 cent per pond I tegen lage prijzen Huwelijksbrieven in de nieuwste modellen. Bestekken - Dissertaties Bruiloftsdrukwerk, enz. Haarl.straat 222, Leiden WEEK-RECLAME! Deze week bij aankoop van f 150, waarbij 1 pond Koffie Haroem, van 50, 70, of 90 ct., 1.— of f. 1.20, 6741 Een Eng. Kop en Schotel Goudrand der WEDG- %W00DFabrieken Cadeau 5% Cassa 250/0 aandeel Waar de Molens draaien! Nieuwe Rijn hoek Hartesteeg Geversstraat 81 Oegstgeest Onderwijs wordt gegeven in Gameeren, Marsepein, Sierwerk en in alles wat het vak betreft. Aanmelden: Vrijdag 9 Sept. en Donderdag 15 Sept. n.m. 7-9 uur, Steenschuur 15, Leiden. Leeraar: G. HEKELAAR, Helmerstraat 42a, Den Haag 6735 HET KANTOOR VAN DEN GEMEENTE-ONTVAN GER is met ingang van 16 Sept. a. s. verplaatst naar EMMALAAN 33 ZEGVELD Abonnementen en Ad- vertentiën worden aan genomen door

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 8