WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN AUTOMOBILIST RIJDT FIETSER AAN. Bestuurder zelf ernstig gewond. Gisteravond half zes heeft op den hoek van den Heeschenweg nabij de Marechaus seekazerne te Oss een ernstig ongeval plaats gehad, dat naar de omstandigheden nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Op dat moment reed de brigade-com mandant der marechaussee Zoethout per rijwiel in de richting Oss, terwijl van den kant van Lieshout^ een vrachtauto, bestuurd door W. S., met groote snelheid kwam aan gereden. Op den hoek schrok de bestuur der dusdanig van den voor hem rijdenden fietser, dat hij zoo hard remde, dat de vrachtauto kantelde. Z. werd door den achterkant van de vrachtauto geraakt, doch bekwam niet ernstige verwondingen aan het achterhoofd. De chauffeur, die vermoedelijk in be schonken toestand was, kwam er minder goed af. Eerst werd de wagen weer rechtop gezet, en daarna moest men hem van ach ter den stuurstoel bevrijden. Zeer ernstig gewond werd hij de ma rechausseekazerne binnengedragen, waar dr. Verbeek de eerste geneeskundige hulp verleende. Daarna werd S. naar het St. Annaziekenhuis te Oss overgebracht. Zijn toestand is ernstig. De vrachtauto is zeer ernstig bescha digd. Een onderzoek wordt ingesteld. Door de tram gedood. Gisteravond is de bijna 80-jarige H. J. Brussen door de Geldersche train te Doe- tinchem overreden en gedood. De heer Brussen was oud-raadslid van Doetinchem en oud-wethouder van Ambt-Doetinchem. Oude man verdronken. Dinsdagavond is de 70-jarige J. A. J. Waaier, een verpleefde in het ziekenhuis voor oude lieden in de Leuvehaven te Rot terdam, vermoedelijk misjeid door de duis ternis, te water geloopen. Hoewel hij vlug op het droge werd gebracht, mocht het Iniet gelukken de levensgeesten op te wek ken. Kindje m emmer water gevallen. Gisteravond is het anderhalfjarig doch tertje van den heer H. Stange te Fijnaart van een tafel in een emmer water geval len. Toen de moeder de kamer binnen kwam was het kind reeds overleden. Door een rat gebeten. In den nacht van Zondag op Maandag is het 4-jarig dochtertje van den landbou wer G. T. te Kudelstaart door een rat ge beten. Hierdoor ontstond bloedvergifti ging. In ernstigen toestand is het kind naar een ziekenhuis te Amsterdam overge bracht. Gasvergiftiging. Onlangs werd te Veghel, zooals gemeld, in een stoomwasscherij een arbeider, die een stoomketel repareerde, door gassen bevangen,aan de gevolgen waarvan deze overleed. Thans is een ernstige wending gekomen in den toestand van twee arbei ders, die hun kameraad hadden getracht te redden en eveneens gasvergiftiging op liepen. Een dezer verkeert in zorgwekken- den toestand en is naar het Gasthuis over gebracht. HET SCHEEPSONGEVAL BIJ BRESKENS. Het tweede slachtoffer gevonden. Het vermoeden, dat er bij het ongeval van de „Joyce" op de Wester Schelde bij Breskens nog menschen verdronken waren, is thans bevestigd geworden. Gisteren is het lijk van den heer Schel- lekens, garagehouder te Joost ten Mulde, voorstad van Brussel, aangespoeld te 's Heer Arendskerke op Zuid-Beveland. De begrafenis van het slachtoffer. Louis Verhelleweg uit Braine l'Aloud in België, die op het schip door een vuurpijl in do borst werd getroffen, vind gistermorgen onder zeer groote belangstelling op de Katholieke begraafplaats te Groede plaats. Kransen werden o.a gezonden door het muziekgezelschap van Breskens en door het gemeentebestuur. MOTORBOOTJE GESTRAND. Lek geworden en de schroef afgebroken. Maandagavond te halftien bemerkte men te Egmond aan Zee, dat er een boot op het strand zat. Het scheepje zat vlak voor het hotel „Zeezicht" aan den grond. De leden van de Egmondsohe reddingsbrigade bracht een boot te water en het gelukte een bewoner van Egmond het gestrande schip te bereiken. Het bleek de Urker bot ter U. K. 166 te zijn met een 35 P.K.-motor en een driekoppige bemanning, waaronder de eigenaar. Er was een lek bij de schroefas ontstaan en hoewel men goede pompen had, stroomde het water vlugger binnen dan het weggepompt kon worden, zoodat de schipper den bottei* op het strand gezet had. Later bleek, dat de geheele schroef was afgebroken. De bemanning van den botter is naar Egmond aan Zee gebracht ep heeft daar den nacht in een hotel door gebracht. Gistermorgen bleek, dat van het schip, dat niet verzekerd was, niet veel te red den zal zijn. Men zou trachten gistermid dag bij laag water den motor er uit te halen. POMPINSTALLATIE DOOR ONTPLOFFING VERNIELD. Slechts eenige materieele schade. Gistermiddag te omstreeks half drie is tijdens een kortstondige afwezigheid van den man die de electrische pompinstalla- "tie van een aan den Amsteldijk bij de Ceintuurbaan te Amsterdam gevestigde garage moest bedienen ten gevolge van de hooge atmospherische spanning een ont ploffing veroorzaakt. Gelukkig werd slechts eenige materieele schade veroorzaakt aan een muur, terwijl een aantal ruiten is ver nield. BOERDERIJ AFGEBRAND. Bedreigde geiten maken alarm. Maandagmiddag verbrandde door onbe kende oorzaak de boerderij van den arbei der J. Beffers te Lettele in de gemeente Diepenveen. De vrouw des huizes, die met de kleine kinderen thuis was, werd op dea brand opmerkzaam gemaakt door het schreeuwen van de geiten op den deel. Toen zij de deur naar het achterhuis open de, stond daar alles in lichtelaaie en sloe gen haar reeds de vlammen tegemoet. Daarop kon zij toen nog haar kinderen in veiligheid brengen. De drie geiten kwamen in de vlammen om, evenals de geheele in boedel. Huis en inboedel waren verzekerd. De ziekte van Weil. Te Aalten zijn eenige gevallen van d« ziekte van Weil geconstateerd. In verband hiermede is de zweminrichting te Varsse- veld gesloten. Te Utrecht doen zich twee gevallen voor van de ziekte van iWeil. De toestand van beide patiënten is echter niet veront rustend. Het eerste geval is zelfs te laat opgegeven zoodat opname in een zieken- inrichting niet meer noodig wa«. Deze pa tiënt, die niet gezwommen had, is dan ook vrijwel genezen. De tweede patiënt die aan deze ziekte lijdende is, een man van ongeveer dertig jaar, heeft gedurende de laatste veertien dagen niet meer gezwommen. Hij is opge nomen in de klinieken. Hoewel dit geval niet van ernstigen aard is, aldus deelde de behandelende geneesheer, dr. L. A. Im- hoff, ons mede, is eenige risico toch niet uit gesloten. Vermoedelijk heeft de patiënt een zwem-infectie gekregen. Dr. A. Schuc- kink Kool, directeur van den G. D.. deel de ons mede, dat men zich niet o S*us^ behoeft te maken voor besmetting. i>e be trokken autoriteiten treffen intusschen maatregelen om uitbreiding der ziekte te voorkomen. „Tel." ONAANGENAME ONTDEKKING. 48.000 francs verloren. De koopman A. R. uit Hasselt, die per motor in gezelschap van een kennis Maas tricht passeerde op weg naar Keulen, kwam te Maastricht tot de ontdekking, dat tij een bedrag van 48.000 francs onderweg had verloren. Aan de Belgische grens te Caberg had R. de portefeuille met inhoud nog in zijn bezit. Waarschijnlijk heeft hij bij het wegber gen der getoonde passage-bescheiden zijn portefeuille naast den zak gestoken cn is ze tijdens het rijden gevallen. R. deed van zijn verlies aangifte bij de politie te Maastricht. Het geld bestond uit briefjes van 1000 en 500 francs. Verleden jaar had R. al evenzeer pech. Toen kwam hij na terugkeer van een za- kenreis tot de ontdekking dat tijden» zijn afwezigheid de bank, waarop hij zijn geld geplaatst had, gesprongen was. Nu hij zoo'n strop wilde voorkomen, ver loor hij zijn geld. ZWARE REGENVAL. Volgens mededeeling van het Kon. Ned. Met. Instituut is op 3 September te De Bilt tusschen 5 en 20 uur 42.8 m.m. regen gevallen. In het etmaal dat den vierden des morgens eindigt, was de hoeveelheid 40,1 m.m. hetgeen sinds 1849 de op een na grootste dagsom in September is geweest. Te Gouda en Rotterdam werden nog groo- tere etmaalsommen waargenomen, te Gou da tot Zondagmorgen 41.9 m.m., te Rotter dam tot Zaterdagavond 45.8 m.m. Op 21 September 1892 werd te De Bilt een grootere dagsom n.l. 437 m.m. waarge nomen en in het daarop -volgend etmaal nog 23.2 m.m. Toen werden op 21 en 22 Sep tember resp. 32.1 en 63,7 m.m. te Scheve- nigen en 50.0 en 20,0 m.m. te Gouda afge tapt UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Brand in een vrachtboot. Dinsdagmorgen omstreeks 5 uur, toen schipper Meeuwisse, liggende te Leid- schendam, den motor van zijn motorboot wilde aanslaan, volgde een hevige explosie door het springen van zijn benzinelamp of anderszins, zoodat in een oogwenk de ge heele motorkamer in de vlammen stond. Het vuur deelde zich ook mede aan de woonroef, zoodat dit alles spoedig een vuur zee was. De brandweer, welke hulp verleen de, had den brand spoedig gebluscht, doch van motorkamer en woonroef was toen reeds vrijwel alles verbrand. Schipper Meeuwisse, die zelf ook in brand was ge raakt, sprong direct te water en werd door een paar voorbijvarende schippers opge pikt. Gelukkig bleek hij er met eenige brandwonden en ontvellingen nog vrij goed te zijn afgekomen, ofschoon de schrik hem danig te pakken had. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 8 September. Huizen, 296 M. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Ziekendienst. 10.45 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsd. halfuurtje. 12.15 Orkestconcert. 2.003.30 Opening der jubileumtentoon stelling v. d. Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw- en Plantkunde te Dordreoht. 4.00 Ziekenuur. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5,45 Concert. Mevr. Tr. de Wilde-Soheffer (sopraan) en mevr. T. VViendenbrugge-de Ruiter (piano). 6.45 Knipcursus. 7.00 Gramofoonpl. 7.15 Causerie door H. Amelink. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Concert. H. v. d. Vegt (vioal), G. Haft (cello) en mr. P. H. M. Hoogenbergh (piano). 9.00 K. Brants: Ons kleintje gaat naar school. 9.3011.00 NCRV-Kleinorkest o. 1, v. P. v. d. Hurk. 10.05 Vaz Di&s. 11.0011.30 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 m. Uitsl. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Concert d. h. ensemble Rentmees ter. L d. paze: Kookpraatje. 12.30 Gramofoonpl. I.302.00 Werken van Dina Appeldoorn m. m. v. de componiste (piano) en een strijkkwartet. 2.15 Gramofoonpl. 2.30 Drs. P. Dykema: Kinderlijke ge dachten. 3.00 Gramofoonpl. 4.00 Ziekenuur. 5.00 Radio-kinderkoorza<ng o. 1. v. J. Ha mel. 5.306.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refreinzang: Bob Scholte m. m. v. B. H. H. Ravonswaay (banjo) en Monod (guitaar). 6.30 Sportpraatjc. H. Hollander. 7.00 Vervolg Kovacs Lajos. 7.45 Gramofoonpl. 8.00 Operetteconcert. Omroeporkest o. 1. v. N. Treep m. m. v. solisten. Ged. uit „Der duinme August" van R. Gfaller en uit „Die ideale Gattin", Lehar. 10.00 Vaz Dias. 10.1011.00 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. II.0012.00 Concert uit het Jaarbeurs- cabaret te Utrecht. D a v entry, 1554 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelconcert E. O'Henry. 1.20 Shepherd's Bush Pavinjoen-orkest. 2.202.50 Concert L. Barca (viool) en E. Joyce (piano). HILLEG0M. Arbeidsbeurs. De laatste opgave der Gemeentelijke Arbeidsbemiddeling geeft 229 werkzoekenden, tegen 225 de vorige keer. Minder opgebroken straten. Onder handelingen zijn gevoerd door het gem. be drijf, Openbare Werken, de Rijkstelefoon, het Electriciteitsbedrijf Leiden en dat van HillegomLisseSassenheim om te voor komen, dat de straten herhaalde malen worden opengebroken voor het leggen van kabels. Ook met de Tramdirectie en de Hillegomsche Radio-Centrale is onderhan deld. Het staat vrijwel vast, dat de onder handelingen zullen slagen. 3.20 Kerkdienst. 4.05 Bertini's Dance Band. 4.50 Sohot-sch Studio-orkest o. 1. v. u. Daines. 5.35 Kinderuurtjp. 6.20 Berichten. 6.50 Beethoven's 4de Strijktrio in c kl. t., op. 9. 7.10, 7.40 en 7.50 Lezingen. 8.20 Concert u. 1. Queen's Hall: BBC- Orkest en solisten o. 1. v. Sir Henry Wood. Oa. Mai Dun (symph. rhapsodie), Ireland en Norwich Symphony, German. 10.00 Berichten en lozing. 10.35 Dansmuziek. (Gr. PI.). 10.5012.20 Ambrose en zijn Band. Dans muziek. „Radio-Pari s", 1725 M. 8.05, 12.50 Gramofoonpl. 4.35 Concert uit Fontainebleau. 7.20 Gramofoonpl. 8.20 Radio-tooneel. 9.50 Gramofoonpl. Kalundborg, 1153 m. 12.202.20 Concert uit hotel Angleterre. 4.00 Pianorecital. 4.205.20 Concert uit Rest. „Wivex". 830 Radio-Symphonie-Orkcst m. m. v. H. Brussgaard (zang) o. 1. v. Prof. Nikolai Mal- ko. Ouv. Ouv. „Don Juan", Mozart. Onvol tooide, Schubert en uit „Prince Igor", Bo rodin. 10.5012.50 Dansmuziek. Langenborg, 473 m. 7.258.20 Concert uit Bad Bertrioh. 11.3512.20 Gramofoonpl. 12.20 Concert uit München. 1.202.50 Concert o. 1. v. Wolf. 5.206.35 .Concert o. 1. v. Eysoldt. 9.00 Werag-orkest o. 1. v. Busohkötter m. m. v. P. Baumgartner (piano). 10.4012.20 Concert o. 1. v. Wolf. Rome, 441 M. 9.05 Massenetconeert. 0.a. uit ,Wert'her", „Manon", „Thaïs" en „Le Roi de Lahore". Brussel, 508 e n 338 M. 508 M.: 12.20 Gramofoonpl. 5.20 Concert o. 1. v. Walpot. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert o. 1. v. Meulcmans. 10.30 Gramofoonpl. 338 M.12.20 Gramofoonpl. 12.40 Pianorecital. 1.05 Gramofoonpl. I.45 Pianorecital. 2.05 Gramofoonpl. 5.20 Concert d. h. Omroeporkest. 8.20 Missie-uurtje der E. P. Jezuieten te Kortrijk. 9.20 Concert d. h. Omroeporkest. 10.30 Gramofoonpl. Z e e s e n, 1635 m. 8.20 Vroolijk uurtje m. m. v. Balalaika- orkest en solisten o. 1. v. dr. H. Cassimir. 9.20 „Schiller", muzikaal programma o. 1. v. José Eibonschiitz. II.0012.20 Concert, door Hamburger Philharmonic o. 1. v. Horst Platen. ZEGWAART. Botsing. Gistermiddag pl.m. 5 uur, had op den grens der gemeente onder Pijn- acker, een botsing plaats tueschen een mo torrijder en een fietser. De beer R. uit Delft en diens echtgenoote als duo-rijdster kwamen uit de richting Pijnackor gereden. Op den hoek bij de Carrosseriefabriek Lam- boo kwam als bestuurder van een rijwiel uit de richting Berkel J. v. d. B., wonen de te Pijnacker, gereden. Beide voertuigen kwamen met elkaar in botsing en werden de berijders over den weg geslingerd. De heer R. bekwam hoofdwonden en oen lichte hersenschudding, diens echtgenoote een lichte hersenschudding en een sleutelbeen breuk, en v. d. B. een schedelbreuk. De schuld betreffende het voorgevallene is nog niet vastgesteld kunnen worden. FEUILLETON. DE DOCHTER VAN DEN DICTATOR ROMAN VAN EDGAR JEPSON. Vertaald door F. van Velsen. (Nadruk verboden). 12) Indien ik- deelnam aan den diefstal, want dat was het ten slotte toch ook, al noemde hij het nog al euphemistisch „ver zamelen", dan zou ik in elk geval gele genheid hebben, om er voor te zorgen, dat er geen opzien gewekt werd en dat ten slotte en dit was ongetwijfeld het voor naamste deel van mijn taak de diefstal óf onmogelijk óf ongedaan werd gemaakt. Het zou zaak zijn, dat ik Cumberland in alles ter wille toonde te zijn en hem zorg vuldig onkundig hield van mijn eigen plan, dat dwars tegen het zijne inging, ook al gaf ik dan alle aanleiding om te ver onderstellen, dat ik zonder eenige beper king in zijn schuitje vaarde. Deze gedachten flitsen door mijn brein, alvorens ik hem antwoordde. Hij keek mij vol spanning aan. „Het klinkt inderdaad zeer verleidelijk", zei ik eindelijk, „maar aangenomen, dat het mij lukt zóó met u te werken, dat wij werkelijk de kroon van San Stefano.. nou ja.... eh.... „verzamelen", hoe groot zal dan mijn aandeel in den buit zijn?" „Ha, ha", zei' hij niet zonder grijnslach, „je bekijkt de zaak van den goeden kant, ik geef tienduizend pond. En daar wacht ik niet mee tot ik de juweelen zal verkocht hebben, maar zoodra wij de .kroon veilig in handen hebben, betaal ik je dit bedrag. Je moet nu niet denken, dat ik dit plan heb opgevat om het geld, dat er aan verdiend kan worden ik geef toe, dat men nooit te veel geld kan hebben, maar het is meer de zucht naar avontuur, die mij er toe drijft „Tien duizend pond is geen slecht aan bod", zei ik met geveinsden ernst. „Dus je neemt mijn voorstel aan?" „U zult toch tot morgen moeten wach ten. Ik wil bedenktijd hebben." Ik was bang, dat hij iets van mijn bedoelingen zou doorzien als ik te vlug toehapte. Maar het scheen hem tegen te vallen en hij zei min of meer versomberd: „Ik had gedacht dat je er direct op zou zijn inge gaan. „Werkelijk, dat had ik gedacht." „Maar iemand die met succes vorstelijke kronen wil verzamelen, moet nergens direct op ingaan. U hebt uw plan toch ook niet op hetzelfde moment, dat het u inviel uit gevoerd, is 't niet? U hebt er toch ook drie jaren over nagedacht?" „Inderdaad Dat is zoo „Bovendien is het verzamelen van ju weelen aan den anderen kant van onze pla neet heel iets anders dan het verzamelen van juweelen in onze gewesten, hier kan je er afkomen met gevangenisstraf, maar daar zijn ze al gauw klaar met kogels en mes steken, of niet?" „Je hebt gelijk, maar neergeschoten of doodgestoken te worden is ten slotte niet. zoo erg als gevangenisstraf. Voor men schen van ons type, met zoo'n energieke en arbeidzame natuur zou zoo iets ver schrikkelijk zijn." ..Daarom verlang ik tijd tot morgen. Ik wil ër over nadenken. U moet toegeven, dat ik niet te veel vraag ik vraag zelfs niet eens naar de bijzonderheden van uw plan en of het metterdaad wel uitvoerbaar is. Maar ik wil er slechts over nadenken of ik zeggen zal: „ik ben uw man" of „zoek iemand anders", dat is tot nu toe het eeni ge punt van overweging." „Zoo beschouwd ben ik blij, dat je be denktijd bobben wilt", zei hij traag, ,,'t is waar, een doortastend man moet op zulke dingen niet onmiddellijk ingaan." „Accoord. Morgen om vier uur zal ik u in de „Avontuurlijken" mijn besluit mee- deelen", besloot ik. „Goed, dat houden wij voor afgespro ken We rookten nog een sigaar en spraken wat over onverschillige onderwerpen en gingen toen, ieder op eigen gelegenheid, regelrecht naar huis. VIII- Het ontwerp van Cumberland. In zeer onaangename stemming ging ik huiswaarts cn verwenschte Cumberland, die in mij dengenc had gezien, die geschikt zou zijn om zijn snood plan to helpen uit voeren, maar niet besefte in welke moei lijke positie hij me daardoor bracht. Ik had er hoegenaamd geen lust in een Europeesch potentaat van zijn- juweelen te berooven. Het zou stellig een gevaarlijke onderneming zijn, hoewel ik mezelf moest bekennen, dat de avontuurlijke kant van het geval me, ondanks ales, wel aantrok. Zou Cumberland mij voorgesteld hebben een andeien prins ip berooven, dan zou ik in elk geval vlak af geweigerd hebben, doch nu het de prins van San Stefano be trof, met wiens hof de Honitons reeds geslachten terug goed bevriend waren, meende ik er goed aan te doen mijn mede werking te verloenen aan het plan van Cumberland en daardoor tevens op onge merkte wijze de belangen van het vorste lijk huis van San Stefano te beschermen. Ik zou het geval toch ook van den vroolij- ken kant kunnen bekijken. Al was dan mijn aandeel niet bijzonder eervol en zou ik den schijn van diefstal, of althans van me dewerking daaraan op mij laden, ik had moed en durf genoeg om dat er op to wa- 8cn: Na deze overpeinzingen, waarvan ik zoo langzamerhand hoofdpijn gekregen had, staakte ik mijn wandelingen door mijn ka mer en maakte het besluit de geheele zaak tot een goed einde to brengen door mijn handlangersdiensten te bewijzen aan Cum berland Na de lunch ging ik naar de club en ver dreef den tijd ract biljarten. Om vier uur ging ik naar bet kleine rookzaaltje waar ik Cumberland, zooals altijd aantrof met een groote sigaar in zijn mond. Er waren nog slechts enkele leden en Cumberland vroeg mii op gedempten toon: „En?" „Ik neem het aan", antwoordde ik koel. Als ik mij niet vergiste slaakte hij een zucht van verlichting. Wat.wil je gebruiken?" vroeg hij. Later op den avond bepaalden wij een dag om het plan verder te bespreken. Op dien bewuston avond wandelde ik met hem van de club naar zijn huis. Er waren geen sporen van het avontuurlijke leven dat hij geleid had in zijn comfortabel huis. De in richting en meubileerintr was bescheiden maar pra? tisch en degelijk. Hij h d een smakelij-k diner laten klaar maken en schonk een flesoh goeden wijn. Een keurige huisknecht een Schot Mc. Manus, bediende en toen wij naar de rookkamer teruggingen en wij ons behaag lijk in een broeden clubfauteuil lieten zak ken onder genot van eén goede sigaar raakte ik in een goede stemming en nam ik mij voor geen noemenswaardige tegen werpingen te maken en geert risico uit den weg te gaan. Aanvankelijk keuvelden wij over koetjes en kalfjes, totdat Mc. Manus de koffie ser veerde en verlof vroeg om uit te gaan. Toen Mc. Manus de deur aohtor zich gesloten had stond Cumberland op, nam een sleutel uit. zijn zak en draaide het slot twee nrtuil om. Hij keerfle zich toen naar mij en zei: ..Zie zoo, nu kunnen wij aan 't werk gaan." Hij haalde een rood-leeren koffertje uit een achter een zwaar gordijn verborgen brandkast. Hij zette het. voorzichtig op ta fel, opende het en haalde er iets uit, dat in een fluweelen, gewatteerde foudraal was gepakt. Hij maakte dit foudraal los en zette een.... kroon op tafel „Ziedaar", zei hij niet zonder trots, „dat i* nu het voorwerp, dat wij. gaan „verza melen." Hij keek mij glimlachend aan en be merkte wel, dal ik stom van verbazing was. Ik begreep er nu niets meer van. Lachend ging hij voort: „Dit is een vol maakt getrouw model van de kroon van San Stefano." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9