EEN ADVERTENTIE DINSDAG 6 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 BUITENLAND DUITSCHLAND HET HERSTEL-PROGRAMMA. HET BEDRIJFSLEVEN MOET WORDEN AANGEWAKKERD. Belastingbons en arbeidspremies. Betreffende de nieuwe economische maatregelen der Rijksregeering die in den vorm van verordeningen van den Rijkspre sident althans der Rijksregeering zullen worden uitgevaardigd, publiceert de Rijks regeering een uitvoerige officieele mede- deeling. O.m. wordt verklaard, dat alle pogingen welke tot nu toe in het werk zijn gesteld om de werkloosneid te bestrijden geen af doend resultaat hebben gehaden. De Rijks regeering moest derhalve besluiten tot ver gaande en ingrijpende maatregelen. Behalve een uitbreiding van het pro gram der openbare werkzaamheden moe ten effectieve maatregelen worden getrof fen tot herstel van het particuliere be drijfsleven. Dit .doel zal niet bereikt wor den indien de te nemen maatregelen in him verder verloop zouden kunnen leiden tot economischen terugslag. Derhalve moet alles worden vermeden wat de stabiliteit der valuta zou kunnen benadeelen. De verordening staat het bedrijfsleven slechts daar verlichtingen toe waar een on middellijke opleving der productie en daar mede van de arbeidsmarkt met zekerheid te verwachten zal zijm Het gaat er bij den huidigen economischen toestand om de 11a •het bereiken van het laagtepunt der crisis te verwachten natuurlijke wederopleving van het bedrijfsleven voor te bereiden. Hiertoe dient in de eerste plaats een uit gebreide program voor het verrichten van openbare werkzaamheden. De openbare in stanties zullen hiervoor, naar te verwach ten is, in de eerstkomende maanden onge veer drie-kwart milliard Rijksmerk ter be schikking stellen. De premie op het te werkstellen van werkloozen zal in het bizonder ten goede komen aan de kleinere en middelgroote bedrijven. Zij beteekent een krachtige aan sporing tot een verdere invoering van korte werktijden en ten slotte een zeer merkbare verlichting van alle openbare begrootingen in het bizonder van die der gemeenten in verband met de uitgaven voor crisis- en werkloozensteun. De belastingverlaging" zal uitsluitend betrekking hebben op belastin gen welke onmiddellijk verband houden met de productie. De omvang der produc tie zal hierdoor worden vergroot en de werkgelegenheid worden vermeerderd. De vermindering van de omzetbelasting wordt slechts toegestaan omdat deze belasting slechts diegenen treft die omzetten maken. De productie zal hierdoor kunnen worden bevorderd. Te verwachten is, dat de belastingont vangsten na de opheffing van de economi sche crisis rijkelijk zullen toevloeien en dat dan ook de voorgenomen hervorming van het openbaar bestuur zal hebben geleid tot een wezenlijke verlaging der uitgaven. Van het particuliere bedrijfsleven wordt verwacht, dat het door de uitvoering van particuliere en openbare werkzaamheden de arbeidsmogelijkheden spoedig en op- merkbare wijze zal kunnen doen toenemen. Daartoe behoeft het in de meeste gevallen nieuwe suppletoir© credieben. Tot basis hiertoe dienen de belas ting bons. Deze zui len derhalve bij de Rijksbank in onderpand kunnen worden gegeven. Bovendien zullen zij als basis dienen voor aanvullende dis- contooredieten bij-de banken enen de Rijks bank. Voorts zullen zij ter beurze kunnen worden verhandeld. Voor hulpverleening aan den industriee- len middenstand dienen ook de bepalingen der verordening waarbij aanzienlijke be dragen ter beschikking worden gesteld voor credieben op langen termijn aan middelgroo te en kleinere ondernemingen, zoomede ten behoeve van industrieele credietcorpora- ties om verbruikscorporaties welke het de- positobedrijf uitoefenen. Ten behoeve van den landbouw dient de onmiddellijke ont lasting tot een bedrag van 40 pet. der be lasting op gronden en de opheffing der om zetbelasting op gepasteuriseerde melk. Bo vendien zal het principieele besluit inzake de toepassing van contingenten met groo- ten spoed worden bestudeerd. Met de be trokken landen zullen onderhandelingen worden gevoerd. Voorts wordt gestreefd naar een merkbare verlichting der rente lasten. Dit geldt niet alleen voor het per soonlijke, doch ook voor het „reaT'-crediet. Deze maatregelen moeten snel worden ge troffen aangezien thans 60 pet. van het kleinbedrijf, 70 pet. van het middengroot bezit en 80 pet. van het grootbezit rente be taalt uit het bezit zelve. De in de verordening samengevatte maatregelen beteekenen een omvangrijke op vermindering der werkloosheid gerich te economische politiek. Zij zullen op ge rechtvaardigde en in het bizonder met het oog op de sociale aspecten zorgvuldig na te komen wijze worden ten uitvoer ge bracht. KONINGSGEZINDE BEIEREN BET00GEN. Herstel der monarchie gehoopt. Te Aichach in Ober-Bayera is Zondag een groote Beiersche betooging gehouden ter herdenking van den 750en verjaardag van de verleening van het hertogdom Beie ren aan Otto von Wittelsbach. Ongeveer 10.000 personen, waaronder 70 organisaties met vaandels waren aanwezig. Door den bisschop van Augsburg werd op het burchtplein te Ober-Wdttelsbach een plechtige H. Mis opgedragen, die o.a. werd bijgewoond door ex-kroonprins Rupprecht van Beieren en vele leden van den Beier- schen adel. Bij de feestelijkheden, die 's middags go- houden werden, voerde ook ex-kroonprins Rupprecht het woord, die zijn vreugde er over uitsprak, dat zich in den laatsten tijd meer en meer de overtuiging baan brak, dat de vrijheid van de landen gewaarborgd moet blijven en dat het rijk slechts tot bloei kon komen, wanneer het den Landen goed ging. Ook op een te Aichach gehouden boeren- betooging werd door ex-kroonprins Rupp recht het woord gevoerd. Hij verklaarde zich voor steun aan den boerenstand en noemde het herstel van de binnenlandsche markt een der belangrijkste middelen om de werkloosheid te verminderen. De boe renstand bleef de ruggegraat van het volk. De ex-kroonprins werd stormachtig toe gejuicht. Oa. werd 't woord gevoerd door Go- heimrat dr. Heim, die den wenscb uit sprak, dat Beieren weer spoedig een ko ninkrijk zou zijn. BELGIE CONGRES VAN DE BELGISCHE MIJNWERKERS. Staking voorloopig nog voortgezet. Het buitengewone congres der Belgi sche mijnwerkers heeft met op twee na al- gemeene stemmen de volgende resolutie aangenomen: Na de voorstellen van minister Heymans besproken te hebben en na den oentralen bond te hebben gehoord omtrent de raad pleging der aangeslotenen, neemt het con gres er acte van, dat deze raadpleging het volgende resultaat heeft gehad: 66.7 pet. der aangeslotenen hebben de voorstellen aanvaard, 24 pet. hebben deze verworpen en 3.9 pet. hebben zich onthouden. In verband met het feit, dat de werkgevers het voornemen te kennen hebben gegeven, reserves te formuleeren ten opzichte van de voorstellen van den minister, draagt het congres zijn gedelegeerden op, deze voorstellen te verdedigen in de gemengde commisies, op een wijze, welke het meest in overeenstemming is met de belangen van de arbeiders. Het congres machtigt 't nationaal comité, een definitief besluit te nemen na de bijeenkomst der gemengde commissie. In afwachting van het alsdan te geven parool dienen de mijnwerkers vereenigd en gedisciplineerd den strijd voort te zetten". Voorts werd met algemeene stemmen -een resolutie aangenomen, waarin een spoedige en volledige amnestie wordt ver langd ten gunste van degenen, die veroor deeld zijn in verband met de huidige sta king en wegens hun weigering, gevolg te geven aan de requisities. ITALIË HERSTEL VAN Z.0.-EUR0PA. Conferentie te Stresa geopend. De eerste bijeenkomst van het comité voor den economischen wederopbouw van de Zuidoostelijke Europeesche staten is gisternamiddag om vier uur begonnen te Stresa aan het Lago Maggiore. De oonfe- rentie staat onder voorzitterschap van den voormaligen Franschen minister van Han del, Georges Bonnet, die er in zijn wel komstwoord op wees, dat men tot beëindi ging van de ernstige crisis in de Zuidooste lijke Europeesche landen naar maatregelen op langen termijn moet grijpen in den geest der te Lausanne genomen besluiten. Deze staten in het Zuidoosten van Europa moeten niet worden opgevat als alleen staande landen, doch als een economische eenheid. Zonder dat in Stresa overeen stemming wordt bereikt, kan de economi sche wereldconferentie niet slagen. Vervolgens bracht Bonnet het verzoek van Letland ter kennis, deel te mogen ne men aan de conferentiewerkzaamheden. Een der vertegenwoordigers wees er op, dat de inwilliging van dit voorstel een pre cedent zou scheppen, welke zienswzije door andere afgevaardigden werd gedeeld. Op voorstel van Bonnet werd de verte genwoordiger van Letland uitsluitend als waarnemer toegelaten. De Michelis dankte namens Italië voor de woorden van welkom van den president. Ten einde den duur der conferentie te be korten en de onkosten te verlagen, werd besloten de memoranda der afzonderlijke naties niet voor te lezen, doch slechts schriftelijk in te dienen. Hedenmorgen om halfelf vingen de al gemeene beschouwingen aan. AMERIKA LOONSVERLAGING BIJ SPOOR WEGEN IN V. S.? Verzet van arbeiders verwacht. Indien de spoorwegdirecties in de Ver- eenigde Staten er toe overgaan haar voor nemens ten aanzien eener nieuwe loonsver laging ten uitvoer te brengen, zullen moei lijkheden haast onvermijdelijk zijn. Het plan bestaat om naast de 10 pet. verla ging van Februari j.l. thans opnieuw 10 pet. van de loonen af te trekken. De ver laging van Februari, welke den directies 175 millioen dollar bespaarde, werd door de arbeiders aanvaard, omdat de directies hadden verklaard, dat de soporwegen daar door meer personen aan het werk zouden kunnen houden en dat aldus zou kunnen worden bijgedragen tot een algemeene op leving. In plaats daarvan zijn intusschen nog 100.000 arbeiders ontslagen, waardoor het aantal werklooze spoorwegarbeiders is gestegen tot 700.000 op een totaal van 1.750.000, terwijl bovendien nog minder uren wordt gewerkt. De geëischte nieuwe verlaging van 10 pet. moet worden onderworpen aan het oordeel van arbiters. De arbeiders eischen FUNCTIONEERT VAAK ALS LAATSTE REEMICAEL echter onmiddellijke intrekking van de verlaging van Februari en zijn van oor deel, dat de loonsverlagingen tot dusver niet het minste hebben bijgedragen tot een verbetering van den toestand in het be drijfsleven en dezen integendeel slechter hebben doen worden. Volgens den voorzit ter van de American Federation of Labor Green zullen vier millioen leden der fede ratie achter de spoorwegarbeiders staan om tot het uiterste weerstand te bieden te gen elke verdere verlaging. BUITENL. BERICHTEN. DE WEEKEND-VERKEERS ONGELUKKEN. In Frankrijk 11 dooden en 23 zwaar gewonden. Zondag hebben zich in Frankrijk talrij ke verkeersongelukken voorgedaan. Tenge volge van auto-ongelukken zijn 11 personen gedood en 23 ernstig gewond. Padvinder door springcapsule gedood. Zaterdagmiddag wilden eenige padvin ders, die op de Kelterbaohweide te Frank fort am Main kampeerden, een vuur aan steken met behulp van springcapsules, die zij in het bosch hadden gevonden. Doordat een der capsules ontplofte, werd een 17- jarige padvinder uit Frankfort gedood. De politie onderzoekt, hoe de capsules in het bosch zijn gekomen. GROOTE BRAND TE EIBINGEN. Kerk, school en raadhuis verbrand. In het nabij Rüdesheim gelegen plaatsje Eibingen heeft in den nacht op Zondag een hevige brand gewoed. De oude parochiekerk van het dorp, toe gewijd aan de H. Hildegardis, de pastorie, de school met verscheidene woningen van de onderwijzeressen, het raadhuis en een particulier woonhuis werden een prooi der vlammen. In de kerk werden de voornaamste reli kwieën van de H. Hildegardis bewaard, doch, naar wij vernemen, zijn deze gered kunnen worden. Eerst gistermorgen is men er in ge slaagd, den brand te blussohen, welks oor zaak nog niet is vastgesteld kunnen wor den. De parochiekerk van Eibingen is in het jaar 1683 als kloosterkerk gebouwd, waar het stoffelijk overschot van de H. Hilde gardis een haar waardige rustplaats vond. In een schrijn in het priesterkoor werden het lichaam van de heilige benevens haar kleed, haar hart en haar tong bewaard. Toen in het jaar 1814 het klooster Eibin gen aan de secularisatie ten offer viel, werden de relikwieën van de heilige ver spreid door het geheele land. Zij werden echter later grootendeels naar de klooster kerk teruggebracht, die sedert 1831 als pa rochiekerk wordt gebruikt. Naar de „Kölnische Volbszeitung" na der over de ramp verneemt, verspreidde zich in den nacht van Zaterdag en Zon dag om half twaalf het berioht van den brand. Terstond rukte de motorspuit van de brandweer uit, doch toen zij ter plaatse verscheen, stonden de parochiekerk, de school en alle nevengebouwen reeds in lich telaaie. Het blussohingswerk werd door het ge brek aan water ten zeerste belemmerd. Ondanks het groote gevaar voor instor ten drong een aantal jongelieden uit Rhein- gau de kerk binnen en brachten met gevaar voor eigen leven het Hildegardisschrijn in veiligheid. Bij het uitvoeren van deze held haftige daad werd een der jongelieden ern stig gewond. Een zware hanglamp viel na melijk uit de brandende balken van het plafond en stortte op den jongeman, die zwaar gekwetst naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Het Allerheiligste is een prooi geworden van de vernietigende vlammen. Het kostbare nieuwe orgel der kerk, dat eerst dezen zomer in gebruik was geno men, werd door de klokken, die grooten deels gesmolten zijn, in haar val meege sleurd en vernield. De gebrandschilderde ramen, die even als de schilderingen der kerk een hooge ar tistieke waarde bezaten, zijn geheel verlo ren gegaan. De relieken van de H. Maria Magdale- na, welke de kerk bezat, zijn evenals die der H. Hildegardis, gered kunnen worden. De omliggende wijnbergen zijn tot op een afstand van vijftig meter door de ge weldige hitte vernield. VOOR HET SCHAVOT. Gorgulof's worsteling om lijfsbehoud. De Parijsche correspondent van do „Msb." schrijft: Gorguloff zet de worsteling voort om aan den beul te ontkomen, maar de strijd zal niet lang meer onbeslist blijven. Aan het proces, dat hij den getuige, den kozak La- zareff, wegens valsch getuigenis wil aan doen, niettegenstaande het Openbaar Ministerie dat getuigenis terzijde heeft ge legd, kan hij zelfs niet de kracht van ecu stroohalm toekennen. De gratie-commissie heeft reeds het dos sier in studie en zal weldra haar advies geven aan den president van de republiek. D© eenige hoop, voor Gorguloff overblij vend, is die op president Lebrun, n£aar ook dio kans is al bitter gering, als de com missie geen reden tot begenadiging vindt. Zelfs presidenten, die persoonlijk geen bijzondere groote voorstanders van do doodstraf waren, hebben steeds het advies der gratiecommissie gevolgd. Dezo com missie is geheel aan invloeden van buiten af onttrokken. Ze bestaat uit do vier hoog ste ambtenaren van het ministerie van ju stitie en den directeur van het kabinet van den minister. Niettemin geeft de verde-diging haar po gingen niet op. Mr. Henri Géraud, die het unicum is van een advocaat, die niet 'op vaoantie is gegaan, is met on vermoei baren ijver blijven voortwerken aan het opsporen van gezaghebbende stemmen, die Gorguloif krankzinnig willen verklaren. Zooals men weet, werd een brief van den bekenden pro fessor Georges Dumas, die een van 'de meest bekende psychiaters is, in don strijd geworpen. Deze autoriteit op het gebied van zielsziekten heeft, gelijk bekend, Gor guloff niet onderzocht, maar uit de proces stukken heëft hij den indruk gekregen, dat Gorguloff een misdadiger is, die niet in handen van de justitie, maar in die van de psychiaters moet gesteld worden. Men kan natuurlijk geen oogenblik aan nemen, dat prof. Dunxas, die lid is van de academie van medicijnen, ondervoorzitter van de medico-psychologische maatschap pij, professor aan de Sorbonne en aan het psychologisch-pathologisch instituut van de universiteit van Parijs, lichtvaardig advies zal geven, het wordt den opvolger van den ongelukkigen president Doumer wel moei lijk gemaakt, een beslissing te nemen. Tegenover de pertinente verklaringea van de psychiaters en de beschuldiging, staan oordeelvellingen van eminente man nen, maar die niet in de gelegenheid zijn geweest, Gorguloff zelf te onderzoeken. Naar de letter der wet heeft de gratie- oommissie met die ongevraagde adviezen geen rekening te houden. Maar ze heeft zich ook niet te laten beïnvloeden door de publieke opinie, die het hoofd van den mis dadiger vraagt. De commissie zal ongetwijfeld in allo on afhankelijkheid beslissen. Is het geval-Gor- guloff inderdaad het grensgeval, zooals de verdediging wil doen gelooven? De heeren staan wel voor een moeilijke vraag. En hoe waarschijnlijk ook, is het toch nog niet ze ker, dat het hoofd van Gorguloff binnen een tiental dagen zal vallen. Maar 't is wel een flauwe kans, die aan Gorguloff rest. MOEILIJKE WINTER IN RUSLAND VERWACHT. Halveering der rantsoenen. De „Daily Express" verwacht, dat Rus land een van de ergste winters tegemoet zal gaan, hetgeen oa. blijkt uit twee re- geeringsbesluiten. Het ©ene bepaalt, dat de levensmiddelen-rantsoenen voor Russen en buitenlanders, die in Rusland werken, met de helft worden verminderd en bet andere, dat alle fabrieken, trusts en andere regeeringsorganisaties hun eigen groenten moeten kweeken. Alleen de leden van het corps diplomatique zijn van de eerste be paling vrijgesteld. Spiritus-smokkel aan de kust van Denemarken. Een Deensche douane-kotter heeft do Estlandsche vrachtboot „Pollux" aangehou den, die een voorraad spiritus aan boord had ter waarde van een half millioen kro nen, welke gesmokkeld zou worden. Toen de „Pollux" door de douanekottor werd gepraaid verklaarde de kapitein, dat hij kolen aan boord had, waarmee hij op weg was naar Malmö. Aanvankelijk zagen de Denen niets verdachts aan het schip, totdat zij een groote deklading ontdekten, die onder zakken verborgen lag. De kotter hield het schip aan en drie douane-beamb ten ging aan boord. De bemanning van de „Pollux" trachtte nog spiritusvaten over boord te werpen, doch de douane-beambten wisten dit to verhinderen. Na een korte worsteling werden de 14 leden der beman ning overweldigd en werd het schip naar Kopenhagen opgebracht, waar terstond een onderzoek werd ingesteld naar do hor komst van de spiritus. In totaal bevond zioh ruim 30.000 liter spiritus aan boord van het «chip. Een Piccard-zegel. De Belgische staat zal binnenkort ter eere van prof. Piccard een Piccard-zegel uitgeven. KERKNIEUWS Missie der Kruisheeren. De Magister-generaal der Kruisheeren heeft benoemd als overste in de Missie van de Vereenigde Staten van Noord-Amerika de zeereerw. zeergel. heer dr. van Dijck Ü.S.Cr. 40-Jarig Priesterfeest dr. C. Wilde SJ. In een der zalen van het St. Aloysius- college te 's-Gravenhage recipieerde Zon dagmiddag tor gelegenheid van «ijn 40-ja- rig priesterjubileuA de Z.Eerw. Pater Dr. C. Wilde S.J. De zaal was voor deze gelegenheid met palmen enz. feestelijk versierd en zeer volen kwamen den jubilaris geluk wen- schen. Van 3 uur tot half vijf was het een gaan en komen en duidelijk werd uiting gegeven aac de groote dankbaarheid voor het vruchtbare werk dat deze priester heeft verricht, vooral in de laatste jaren voor de opleiding tot priester van hen, die op la teren leeftijd tot dit H. Ambt werden geroepen. Vele ouders en familieleden van zijn leer lingen en oud-leerlingen kwamen dan ook hun gelukwenschen aanbieden. Verder kwamen nog om. Mr. Andreoli en Hoofdingenieur Visser. Het Bpreekt van zelf, dat de Carolingers in grooten getale hun leermeester kwamen complimenteeren. Donderdag, de dag van het jubileum, zal des middags van 3 tot half vijf door den ju bilaris nog een receptie gehouden worden in het St. Aloysius-oollege. LUCHTVAART NIEUWE PLANNEN VAN FRANK HAWKS. De Amerikaansche vlieger Frank Haw ka, bijgenaamd de menschelijke kogel, die ver leden jaar tijdens zijn verblijf in Europa, de algemeene belangstelling trok met zijn zoor snelle Travel Air een dekker van de Texaco maatschappij, waarmede hij op de Europeesche luchtroutes tal van snelheids records vestigde, is thans zoo goed als ge heel hersteld van de zeer ernstige duike ling die hij een maand of wat geledon ia Amerika mèt zijn Travel Air machine maakte. In een brief, dien Hawks aan den redac teur van het Engelscho luohtvaaxtblad „The Aeroplane" schreef, heeft de Amerikaan o.m. medegedeeld, dat de kraak die hij te Worcester Mass maakte, geheel zijn eigen schuld is geweest. Hij had haaet om naar New York te komen, en trok zijn Travel Air machine té laat los van het zeer mod derige vliegveld van hetwelk hij startte. De machine sloeg tegen een steenen muur over den kop. De veiligheidsriemen, waarin de vlieger zat vastgebonden, braken door den sohok en Hawks vloog met zijn hoofd door hot windscherm dat de cocpit-opening bo ven zijn hoofd afsloot. Hij brak zijn neus, op twee plaatsen zijn kin, alsmede zijn kaakbeen. Verder werd hij opgeknapt met oen aantal sneden over zijn gelaat. Een bekend chirurg, mr. Kazanjian, heeft zijn uierste best gedaan om het hoofd van Ilawks weer in orde te brengen, en is daar in ook aardig geslaagd, hoewel Hawks' vrienden verklaren, dat de vliegor thans oon geheel ander gezicht heeft dan vóór het ongeval. In ieder geval voelt Hawka zich weer ge heel fit om binnenkort met don snellen Northrop eondokker, dien de Texaco Com pany voor hom hooft laten bouwen, weer het luchtruim te kiezen. De nieuwe North rop heeft oen workingsfeer van 3700 K.M., oen kruissnelheid van 320 K.M. per uur cn oon landingssnol'heid van 100 K.M. per uur. Het toestel is uitgerust met landingslich- ten, fakkels, radio en andere moderne ge makken. RUSSISCH NOBILE-LUCHTSCHIP. Het eerst© op do staateluchtachipwerf te Leningrad gebouwde luchtschip, dat ont worpen is door en gebouwd onder leiding van den Italiaansclien constructeur Um- bort-o Nobile, zal binnenkort zijn eerste proefvaart maken. Het luchtschip, dat aan geduid wordt als de „S. S. S. R." heeft 6500 kubieke meter inhoud-en is in staat 12 man bemanning en een ton vracht te vervoeren. De workingsfeer van het luchtschip ia 1250 mijl. UIT DE OMGEVING N00RDWIJKERH0UT. Schildering in de St Victorkerk. De muurbeschildering achter het Mariar altaar in de St. Victorkerk van den schilder Henk Asperslagh voorstellen de de vijf glorievolle geheimen is gereed gekomen. En de kerk is daardoor een kunstwerk rijker geworden. Wij hopen er binnenkort uitvoeriger mededeelingen over te doen. Do bedoeling is om binnenkort met do muurbeschildering achter het St. Jozef altaar een aanvang te maken. Arbeidsbemiddeling. Bij den agent der arbeidsbemiddeling slaan als geheol werk loos ingeschreven: 58 landarbeiders, 1 op perman, 6 timmerlieden, 1 metaalbewerker, 1 voeger, 1 metselaar. Diefstal van benzine. Uit den benzine pomp, staande bij het café van Geerling* aan den Buigen hock is 's nachts door ver breking van het hangslot van den pomp, ecu hoeveelheid benzine gestolen. De hoe veelheid gestolen benzine bedraagt onge veer 100 L. Wel een staaltje van brutali teit 1 Opbrengst collecte. De opbrengst van de collecte, gehouden in de St. Jozefkerk ten bate van de misrie van Pater Jansen bedraagt de flinke som van 623.03. SASSENHEIM. Concours. Op Woensdag 14 Sept. zal hot plaatselijk muziekgezelschap St. Am* brosius naar Poeldijk aan het concours- deelnemen. Uitgevoerd worden twee num mers naar eigen keuze. Het korps zal voor de tweede maal in dit jaar uitkomen in de derde afdeeling. Veel succes 1

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7