STAKING IN DE KATOENNIJVERHEID SOMBERE VOORUITZICHTEN KERKNIEUWS DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 De regeering wacht af en neemt vacantie KATWIJK AAN ZEE. KONINGINNEFEEST. Mooi weer en Koninginnefeest hooren bij elkaar. Vandaar dat men hier gisteren een mooien dag had, want men had Koningin nefeest en mooi weer. Vandaar dat de dag schitterend is geslaagd. De patiëntjes fan het Zeehospitium genoten het eerst. De mondorgelclub tracteerde hen op een uit voering en de patiëntjes waren de club zeer dankbaar voor het gebodene. Nadat de schoolkinderen verzameld waren, en dat is geen kleinigheid, 3000 in getal, werden ze getracteerd waarna de gesmeerde kelen op de proef werden gesteld en gaven de kin deren een zanguur, hierin afgewisseld door nummers van de Mondorgelclub. Dan volg de een wedstrijd in kano's op de Buiten watering. Dit nummer gaf vroolijke mo menten en ook het nngrijden op het paard aan de Boulevard had groote belangstel ling. Als feestnummer gaf de Voetbal ver- eeniging „De Quick Boys" I een wedstrijd tegen Y.F.C. I te IJmuiden. Het ging om de Trousselot-beker, onlangs voor de eerste maal door „Quick Boys" gewonnen met 32. eHt was een spannende wedstrijd. Voor de rust stond het nog 00, begrijpe lijk dat de partijen fel werden. Niettemin •werd er goed spel gegeven en eindigde de wedstrijd met 21 voor „Quick Boys", die dus voor de tweede maal achter elkaar de beker wint. Nog eenmaal en deze is eigen dom. De avond werd gevuld met een uit voering door het Christ. Mannenkoor en daarna een instrumentaal concert door de Muziekver. U.N.I. Voor beide uitvoeringen was buitengewoon veel belangstelling. Het 6lot was een vuurwerk aan de Boulevard. Het was een schitterend geslaagd Konin ginnefeest. LISSE. KONINGINNEFEEST. Bescheiden crisis-viering. Onder begunstiging van mooi zonnig weertje is gisteren alhier het Koninginne feest, zij 't dan ook op bescheiden wijze, gevierd „Adolf Kolping" begon met Dins dagavond een goed geslaagd concert te ge ven in de Gemeentelijke muziektent, waar voor groote belangstelling was. Gistermor gen te half tien begaven de kinderen van alle scholen zich in optocht naar het Ge meentelijk Sportterrein aan den Broekweg onder de vroolijke tonen van de K. K. Har monie „Adolf Kolping". De stoet bestond uit ruim 2300 kinderen. Alles ging onder leiding van een damescomité en heeren onderwijzers. Op het sportterrein waren aanwezig de Edelachtb. heer Burgemeester Baron v. Wijnbergen, de gemeente-secreta ris, de heer J. O. de Haan, wethouder War merdam, de Oranje-commissie en een groot aantal belangstellenden. Door de geza menlijke kinderen werden enkele Vadei- landsche liederen gezongen, welke aubade door den Burgemeester in ontvangst werd genamen. Na deze aubade werden de kin deren door den Burgemeester toegespro ken. Namens de Oranje-commissie sprak de heer de Haan, die er op wees, dat de tijd het met toeliet het Koninginnefeest op grootsoher wijze te vieren. In goede orde gingen de kinderen onder een vroolijke marsch van A. K. in optocht naar do resp. scholen terug, waar zij wer den onthaald. De Harmonie „Trou moet Blycken" sloot de dag met een concert in de tent. Begin van brand. Bij den klompenma ker v. d. B. op den Stationsweg ontstond eergisteravond een begin van brand in een schuur welke gebruikt wordt door den groentehandelaar v. P. Met vereende krach ten wist men den brand met emmers wa ter te stuiten. RIJNSBURG. In den slag. De groentenhandelaar v. VI. alhier kreeg het op de markt in Den Haag te kwaad met een zijner debiteuren. Dat men het over een te treffen regeling niet eens kon worden had tot gevolg, dat men slaags geraakte Doch de debiteur, die de eerste slag verloren had, deed onver wachts een verraderlijke aanval op v. VL met een boksbeugel of ander gevaarlijk voorwerp en stelde v. VI. in een slag, in de nabijheid van zijn oog, buiten gevecht. Hij is naar een ziekenhuis gebracht, waar ge neeskundige hulp werd verschaft en hij werd verbonden. Dit muisje zal nog wel een staartje hebben. N00RDWIJK. KONINGINNEFEEST. Vooral de kinderen hebben zich geamuseerd. Hoewel de tijdsomstandigheden ook aan de jaariijksche Oranjefeesten een versobe ring oplegden, heeft gisteren toch het mooiste gedeelte van deze feesten plaats gehad en wel de kinderfeesten. Als men zoo de glunderende gezichten en het blijde gezang der kinderen hoort, zal ieder toch wel moeten getuigen dat voor klein en groot dit de mooiste attractie is. De op tocht van gistermorgen van de honderden schoolkinderen was genoeglijk om aan te zien, waarbij het Fanfarecorns „Excelsior" voor de noodige opvroolijking zorgde. Evenals voorgaande jaren waren er ver schillende mooie groepen, waarbij de scho lieren van de Wilhelminaschool wel het meest op den voorgrond traden. Na het geheele dorp te zijn doorgetrokken kregen de kinderen in de desbetreffende scholen een tractatie en trokken na ontvangst van een pakket vroolijk weer huiswaarts, om in den namiddag weer naar het Linden- plein te trekken waar de volksspelen plaats hadden, uitsluitend voor school gaande kinderen. De animo was groot. De uitslagen zijn: Touwtrekken voor jongens: le pr. A. v. Went, 2e pr. J. v. Went, 3e pr. Dick Hart man, 4e pr. Cor v. d. Berg, 5e pr. Th. v. d. Linden. 6e pr.W. v. d. Berg, 7e pr. Jac. Hooeeveen,, Be pr. Jer. v. d. Weijden, 9e pr. A. J. de Haas, 10e pr. Piet de Groot, lie pr. Ant. v. d. Loo, 12e pr. Jac. Groe nenwoud. 13e pr. Bertus Steenvoorden, 14e pr. Cor Glsbertren. 15e pr. F. v d. List. 16e pr. Gerard Vink, 17e pr. Jan Mourits, 16e pr. Beinier Bierman, 19e pr. Bertus Mul der. 20e pr. Jan Zonneveld, 21e pr. Henk Steenvoorden, 2e pr. Frans v. Winsen. 23e pr. Jan Slats. 24e pr. J. Buschman, 25e pr. A. v. Woersom. Zakloopen voor joncens: le pr. Cor Vink, 2e pr. Jan v. d. Loo. 3e pr. Jan Bak ker, 4e pr. Evert v. d. Linden, 5e pr. Jacob Glasbergen. 6e pr. Jacob Hooeervorst, 7e pr. Simon Zandvoort. 8e pr. Gerrit Am- meraal, 9e pr. Willy Wulfuighoff. 10e pr. Jeroen v. d. Poel, 11e pr. Louis oove, 12e pr. Piet Vink, 13e pr. Oscar v. d. Heuvel, 14e pr. W. Groenenwoud, 15e pr. G. Boot, 16e pr. Jacob Sluis. Baldragen voor meisjes: le pr. Marie v. d. Berg, 2e pr. Dirkje Vink, 3e pr. Annie Mulder, 4e pr. Jaantje v. Schooten, 5e pr. Grietje v. d. Haak, 6e pr. Bab v. d. Wey- den, 7e pr. Marie Ruigrok, 8e pr. Lena Passchier. 9e pr. Hiiltje Haak, 10e pr. Truus Mulder. 11e pr. Jo Koelewijn, 12e pr. Siena de Ridder, 13e pr. Neeltje vAVoersom. 14e pr. Rika de Haas, 15e pr. Nel Alkemade. Stoelendans voor meisjes :1e pr. Made- lijn Tijssen, 2e pr. Th. Hoogeveen, 3e pr. Dora v Kampen, 4e pr. Aria Waasdorp, 5e pr. Sterie Steenvoorden, 6e pr. Nelly Hermans, 7e pr. Siena Sweerts, 8e pr. Fien Westgeest, 9e pr. Sten Groenendijk, 10e pr. C. v. d. Weyden, lie pr. Dora Slats, 12e pr. Liza Vliet Vlieland. Tijdens de volksspelen werden de kin deren vergast op gramofoonmuziek van de heeren gebr. v. Dam, waarvoor de firma H. G. v. Luyken uit Leiden gratis een se rie mooie platen had beschikbaar gesteld. Te acht uur had 's avonds in de tent op het mooi verlichte Lindenplein een oon- cert plaats van ons kranig Fanfarecorps „Excelsior" onder leiding van haar be kwamen directeur C. de Haan, uit Leiden. Niettegenstaande dat de korpsleden een zwaren dag achter den rug hadden (in de voormiddag kinderoptocht in Noordwijk- Binnen en in den namiddag kinderoptocht aan Zee en concert) werd een zeer goed uitgevoerd programma ten gehoore ge bracht. waarbij vele honderden aandachti ge toehoorders tegenwoqrdig waren. Hier uit blijkt de populariteit welke „Excel sior" in Noordwijk bezit en ten volle waard is. De politie zorgde tijdens de uit voering voor een volmaakte orde, zoodat ieder met genoegen deze kunstvolle avond heeft kunnen volgen. ST0MPWIJK. Auto te water. Gisterenavond 8 uur zagen eenige voorbijgangers een luxe auto in het water langs den Stompwijkschen weg liggen. Bij nader onderzoek bleek, dat de inzittenden zich door het openen van een ruit gered hadden. Anderen hadden twee heeren in druipend pak zich in de richting van Leidschendam zien begeven. SASSENHEIM. KONINGINNEDAG. In vervolg op ona verslag van gisteren avond kunnen wij aanvangen met de me- dedeeling, dat ook alle verdere feestelijk heden een gunstig verloop hebben gehad en dat het bestuur van de O. V. hun veie voorbereidende werkzaamheden met een welgeslaagden dag bekroond zien. De stort bui van gisterenavond kwam de feestvier der® verraasen juist toen de burgerij door de muzikale rondgang van de beide plaat selijke muziekvereenigingen tot de volks zangavond op het „eiland" achter het K. S. A.-gebouw werd opgeroepen, zoodat het Laatste gedeelte van de tocht plaats vond onder kletterende regen die de muzikan ten en de heeren met de hooge hoeden dwongen overhaast een onderkomen te zoe ken in het Gebouw. Het was slechts een kleine onderbreking en toen de regen had opgehouden werd onder leiding van den heer W. Los, gemeente-secretaris, en met medewerking van „Crescendo" met fri3- schen moed een aanvang gemaakt met de afwerking van het programma voor den Volksazng. De vele zanglustigen vonden een plaats op de van de overvloedige nat tigheid nog glimmende stoelen en de drui pende boomen zorgden nog voor een na- buitje, maar de stemming bleef er in en steeg met ieder zangnummer en muziek nummer, dat de lucht in daverde. De heer Los had een zware taak op zich genomen dezen avond te leiden, maar kweet zich daarvan onvermoeid en wist allee in goe de banen te leiden en de lust tot het zin gen van de vele bekende vaderlandsche- en volksliederen steeds op te \oeren. Zeer te waardeeren was ook de muzikale mede werking van „Crescendo", die onder leiding van den heer Smolders een mooi repertoire afwerkte en de zang, indien noodig, bege leidde. Met „Ambrosius" hebben ook zij weer onvermoeid den geheelen dag door hun onmisbare medewerking aan de fees ten gegeven, waarvoor zij zich van aller waardeering kunnen overtuigd houden. Een nieuweling in de wereld der toonea was de mondorgelclub, die, hoewel nog slechts kortgeleden opgericht, aan de uit- noodiging van de Oranje Vereeniging had gehoor gegeven en in de pauze in de tent verscheen om de vol verwachting luisteren de menschen te laten hooren wat zij kon den. Weldra bleek, dat de jongelui hun krachten niet hadden overschat en op wer kelijk verdienstelijke wijze werden meer dere nummertjes ten gehoore gebracht. Er zit toekomst in, en wanneer binnenkort vol doende bij eenges paard is om de trommel lo koopen voor de begeleiding, zal het nog beter gaan. Het hartelijk applaus bewees wel, hoezeer het streven van deze jongens op prijs wordt gesteld. Voor de sportwedstrijden en het touw trekken bestond 's middags een enorme De- langstelling. In de eerste plaats waren de snelvoeters aan de beurt, n.l. 60 M. hard- loopen voor dames van de Gymnastiekvor. D.Ü.S. en van de Korfbalclub T.O.P. Do eerste prijs viel ten deel aan T.O.P., de tweede aan D.O.S., kamp. mej. A. Berg man. Een zware kamp werd de 100 M. hardloopen voor leden van de Sportvereeni- gingen. De snelste loopere waren resp. de heeren P. van Nobelen en J. Borgman, ter wijl de volgorde van de ver. werd: 1. Tey- lingen, 2. T.O.P., 3. Voetbal Ver. Teylin- gen, 4. idem ter Leede, 5. Gymnast. Ver. D.O.S. Hardloopen in ploegverband voor firma's werd gewonnen als volgt: 1. Fa. Baartman en Koning, 2. Gebr. van Zonne veld en Philippo en 3. Fa. P. van Deur- sen. De „talk of the day" was als immer het touwtrekken om de wisseltoeker, in 1929 en 1930 gewonnen door de Fa. Weeseling en verleden jaar door de Fa. Gebr. Van Zon neveld, die ook dit jaar weer kans zag zich als nummer één te handhaven en die na af loop een warme ovatie van de menigte in ontvangst te nemen had. No. 2 werd de Fa. Gebrs. Lans en No. 3 de Fa. Hoogeveen. Zoo behoort ook deze dag weer tot het verleden en dubbel te waardeeren is thans het vele werk dat voor het welslagen van dezen dag is verricht. Moge bij een volgen de gelegenheid de omstandigheden waar onder feest wordt gevierd, gunstiger zijn. Audiëntie. Z. Hoogw. Exc. de Bisschop van Haar lem zal a.s. Zaterdag geen audiëntie ver- leenern LONDEN, 29 Augustus 1932. Wanneer op een mooien zomerdag, gelijk ons dit jaar zoovele geschonken heeft, de zon onbelemmerd straalt over de daken van Brunley en andere oentra in het nijver- heidsgebied van Lancashire, dan is het kil en duister in de harten van duizenden. Want dan stijgt uit ontelbare honderden schoorsteenen de rook niet op, welke de zon versluiert, en haar licht een ziekelijken, ros- eigen schijn verleent. Magere tijden zijn aangebroken voor de arbeiders en arbeid sters der spinnerijen en weverijen. Vanmorgen zullen de fabrieken haar deu ren als steeds openen. Hoovelen er zullen binnen gaan om, ondanks het stakingsbo- sluit, den arbeid voort te zetten, woten wij niet. Hiervan zal veel afhangen. Maar wij maken ons geen illusies. Op het oogenblik, waarop in Engeland dc zaken een wending ten goede genomen heb ben, en waarop het herstel als het ware voortgestuwd wordt door het krachtig her leefde optimisme, breekt in de grootste na tionale industrie een staking uit. Dit is een nationale ramp Meer dan 200.000 wevers zijn onmiddellijk bij het conflict betrokken, maar het kan niet lang duren of de heele nijverheid, waar in een half millioen personen werkzaam is, zal lam geslagen zijn. Want als de wevers niet arbeiden, kunnen ook de spinners niet werken. De Engelsche katoennijverheid heeft zeer moeilijke jaren doorgemaakt. De eindelooze onlusten in Indië en China, de zilvercrisis, en de toenemende concurrentie van Japan, hebben Engelands grootsten export hard doen achteruitgaan Eerst in de laatste maanden begon eenige verbetering in den toestand merkbaar te worden. In Indië was een betrekkelijke rust ingetreden, en de or ders op de Britsche katoenmarkt kwamen van deze zijde weder in grooter getale bin nen. De invoerrechten weerden een dool der Fransche, Nederlandsche, Duitsche en Belgische textielproducten van de binnen- landsche markten. Er heerschte in Lancas hire een optimisme, gelijk men er sinds ja ren niet gekend had. Onderhandelingen over nieuwe loons- overeenkomsten veroorzaakten eenige be zorgdheid, maar over het algemeen geloof de men toch, dat een voor beide partijen aannemelijk compromis tot stand zou ko men. De verlagingen, welke de werkgevers wilden doorvoeren, bedroegen gemiddeld W proc., en waren met het oog op de ver mindering der levenskoaten gedurende de laatste anderhalf jaar niet onaannemelijk. Ook buiten werkgeverskringen werd veelal erkend, dat de Britsche textielindustrie te zeer gedrukt wordt door loonen, die, zelfs bij een gedeprecieerd pond sterling, hooger zijn dan die, welke in concurreerende lan den betaald werden. Hiertegenover stonden zekere vakvereenigings-argumenten, die eveneens de aandacht waard waren. In het begin der vorige week beoordeel de men de kansen op een minnelijke sohik- king zeer gunstig. Dit bleek uit het scherpe oploopen van textiel-aandeelen aan de Londensche en provinciale beurzen. Besprekingen zijn gevoerd geworden tus- schen de beide partijen onder leiding van den plaatsvervangenden burgemeester van Manchester, maar het eigenlijke punt is nimmer rijp geworden voor een beslissing, want alle discussies der laatste dagen heb ben zich bewogen om het hoogst onderge schikte vraagstuk of en hoe enkele duizen den wevers, die bij vroegere stakingen ont slagen werden, weder in dienst genomen zullen worden. Het is niet uit „wraaklust'', dat de werk gevers niet bereid zijn deze menschen on middellijk weer aan te stellen. Zij hebben op het oogenblik hun diensten niet noodig, omdat zij geen werk voor hen hebben. Zij zijn bereid hun. voor zoover zij zich aan melden in geval van uitbreiding van perso neel, dezelfde kansen te gunnen als aan an dere gegadigden. Dit standpunt nu lijkt on aantastbaar. Men kan geen arbeiders aan nemen wanneer er geen werk voor hen is. Hoe dan kunnen vakvereenigingen dit ver langen! Uitsluitend door het als vanzelf sprekend te beschouwen, dat de patroons den arbeiders, die destijds de plaatsen der ontslagenen ingenomen hebben, hun congé geven. Dezen immers zijn stakingsbrekers, onderkruipers enz., en staan dus buiten do sociale rechtvaardigheidswet Loyaliteit van vakveroenigingsleiders je gens mannen, die bij stakingen buiten werk kwamen, moge te prijzen zijn, maar ook in den werkgever is loyaliteit een deugd, en hij zou deze zeer zeker niet beoefenen in dien hij arbeiders, die in do plaats van sta kers gekomen zijn, terwille van dezen aan den dijk zette. Maar wij hebben hier te doen met iets meer dan een conflict tusscben twee tegen over elkaar staande loyaliteiten. Gaven de patroons toe, dan zou bij ieder volgend con flict hun positie verzwakt zijn, aangezien de ondervinding den arbeiders, die stakers zouden kunnen vervangen, geleerd zou heb ben, dat de werkgevers hen in de steek la ten, wanneer de vakvereenigingen dit eisehen. De plaatsvervangende burgemeester van Manchester zou ten slotte nog voorgesteld hebben, dat de wedcr-aanstelling binnen zes weken zou geschieden. Ook op dezen grondslag evenwel kon geen overeenstem ming tusschen de parten bereikt worden Liever dan aan weerszijden iets te offeren, i gin? men een staking tegemoet, welke noodlottig moet worden zoowel voor de werkgevers als voor de arbeiders. I Evenals zes jaren geleden bij de groote mijnwerkersstaking zal Engeland markten aan zijn buitenlandsche concurrenten ver liezen en ze wellicht nimmer weerkrijgen. Ministers op reis. Er wordt veel en scherpe kritiek uitge oefend op de houding, welke de regeering aanneemt ten aanzien van het conflict in Lancashire. De Eerate Minister heeft, voor zoover men weet, zelfs geen poging aange wend om tusschenbeiden to komen. Sir Henry Botterton, de minister van arbeid, hoeft zioh bepaald tot de rol van toeschou wer. Officieel is medegedeeld geworden, dat hij „oen spontane beweging in do industrie zelf afwacht". Mr. Mac Donald, die te Londen geweest is ter begroeting van de uit Ottawa terug gekeerde Britsche delegatie, vertrekt weer naar zijn geboorteplaats ia Schotland, Los siemouth; Mr. Baldwin begeeft zich naar Aix-lea-Bains, in Frankrijk, waar hij jaar lijks zijn vacantie doorbrengt; Mr. Runci- man knoopt aan zijn reis naar Ottawa nog een vacantie-tour vast. Sir Herbert Samuel is op liet eiland Jersey aangekomen. Op dit schoono Kanaaleiland, dat geogra fisch bij Frankrijk, doch politiek bij Enge land behoort, zal Sir Herbert een ontmoe ting hebben met den Franschon premier, Herriot, die vergezeld tal zijn van de hoe ren Chautemps, ministers van Binnenland- sehe Zaken, en Leon Meyer, minister voor de Handelsmarine. Met verdachten ijver is verzekerd gewor den, dat de ontmoeting in het geheel geen politieke beteekenis heeft. Sir Herbert cn M. Herriot zouden reods eenigon tijd gele den afgesproken hebben samen oen paar vacantiedagen op het eiland Jersey door te brengen. Heel gemoedelijk, maar ook heel ongeloofwaardig, daar M. Herriot tweo van zijn collega's meebrengt. Te Londen is men ervan overtuigd, dat dc Britsche en Fransche ministers aan hun vacantie-uitstapje besprekingen van groot politiek belang zullen verbinden. Verschei dene Engelsch-Fransche aangelegenheden zullen ter sprake gebracht worden, o.a. de herziening van het handelsverdrag in ver- Band mot do resultaten van Ottawa. Ook de a.s. Economische Wereldconferentie zal waarschijnlijk een onderwerp van gedaoh- tenwisseling vormen, en ofschoon al do be sprekingen oen formeel karakter zullen dra gen, is het toch niet mogelijk, dat zij den grondslag zullen vormen van oen dier Fransch-Engelscho „accords" of „ententes", die ondanks het goode dat zij kunnen heb ben, herhaaldelijk de wereld voor een of an der minder aangenaam „voldongen feit" hebben gesteld. Maar wij willen het gebied der gissingen verlaten. Sir Herbert is een der voornaam ste en hardstwerkende leden van het kabi net, en niemand zal hem zijn vacantiereisje, al dan niet vermengd met internationale politiek, misgunnen. Maar do hcoren Mac- Donald en Baldwin zijn nog voornamer en (althans wat eerstgenoemde aangaat) nog harder werkende leden van het kabinet, en zij verdienen eveneens de vacanties, die zij tTïans nemen. En toch kunnen wij ons do ontstemming van sommige bladen voor stellen. Terwijl Sir Herbert Samuel te Jer sey informeel aan Engelsoh-Fransche poli tiek doet, en de toonaangevende leden der regcering op vacantie zijn, doet zich in En geland de meest onrustbarende gebeurtenis voor sindg een jaar geleden de Nationale 'Rfcgcering aan het roer kwam. Voor Enge land staat er bij de staking van Lancashire oneindig veel meer op het spel dan bij de de conferentie te Lausanne. Wekenlang beeft de Eerste Minister doorgebracht in de Zwitsersche Conferentiestadmet toome- looze energie heeft hij een groot deel van tijn ministerieel leven gewijd aan interna tionale problemen, waarbij Engeland (in tegenstelling tot Frankrijk en vooral Duitschland) in hoofdzaak slechte indirect belang had. Sir Herbert confereert op het eiland Jersey. Mr. Baldwin zal te Aix wel licht eveneens „toevallige" ontmoetingen hebben met Fransche of (zoo dicht bij do Zwitsersche grens) Duitsche staatslieden. Maar de plaats, waar thans een leidend "Britsch minister het nuttigste werk voor Engeland zelf verrichten kan, is Manches ter. Volgens Downingstreet en Whitehall is voor dit werk de tijd nog niet gekomen. Maar volgena een groot doel der pers is het nooit te vroeg om te werken voor den binnenlandschen industrieelen vrede, zelfs al zou M, Herriot zich zonder Sir Herbert Samuel op Jersey moeten zien te verinaken. Verdikkie, Jan, daar valt jouw fleschje bier! DE AVONTUREN VAN 649. En met groote snelheid vlogen ze voort. Ze poog den het land der kabouters, hun oude vrienden weer terug u> vinden. Maar dat ging niet gemakkelijk want het was al zoo lang geleden dat zij dit land hadden verlaten. Ze zagen bergen, vlak land en bosschen, maar waar ze moesten wezen wisten zij niet. VERKEERSAGENT JE. 5"r zagen zij de hun bekende witte vogel, die h' roeger zoo dikwerf den weg had gewezen. Dc -rkende hun ook dadelijk en bood zich aan om 0.(Js te zijn. Nu, jullie begrijpen dat dit aanbod dadelijk werd aangenomen. Keesie en dc matroos waren blij, dat zij eindelijk iemand hadden gevonden, die hun naar de koning der kabouters zou brengen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7