Z. EM. KARDINAAL VAN ROSSUM f OTTAWA DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Naar de „Msbd." verneemt, staat heb mat, dat Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen, Aartsbisschop van Utrecht, de plechtige uitvaart in de St. Servatiuskerk te Maas tricht zal opdragen. De begrafenis te Wittem zal, zooals we reeds meldden, geschieden te ongeveer vier uur door Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Lem- mens, bisschop van Roermnod. Van Z. Em. Kardinaal van Roey is be richt ontvangen, dat Z. Em. den pleohtigen Uitvaartdienst zal bijwonen. De lijkrede wordt gehouden door prof. dr. Fr. Féron, professor aan het Groot So- minario te Boermond. De Hoogeerw. Pater Provinciaal der Re demptoristen zal tot zijn groote spijt bij de begrafenis niet kunnen tegenwoordig zijn, daar hij door zijn hoogere Overateen is belast met een buitenlandsche visitatie- reis, welke onmogelijk kan uitgesteld wor den. TELEGRAMMEN VAN DEELNEMING. Reeds gisteren en ook heden kwamen bonderden telegrafisohe betuigingen van rouwbeklag bij den secretaris dr. Lijdsman cn in het Klooster te Wittem binnen. We vermelden de volgende: Telegram van Z. H. den Paus. De H. Vader levendig getroffen door de smartelijke tijding van het onvoorziene overlijden van den eminenten kardinaal, den onvermoeibaren werker voor de li. Kerk, begeleidt deze uitgelezen ziel met wenschen en gebeden, schenkt aan de per sonen zijner omgeving met vaderlijke goed heid tot opbeuring den Aposbolischen Ze gen. w.g. Kardinaal PACELLf. Telegrammen van H. M. de Koningin. H. M. is zeer getroffen door uw bericht van het overlijden van Z. Em. Kardinaal van R<v?sum en draagt mij op U de betui ging van Harer Majesteits bijzondere deel neming over te brengen. w.g. VAN GEEN, Secretaris der Koningin. Telegram van H. M. de Koningin-Moeder. Van H. M. de Koningin-Moeder werd het volgende telegram ontvangen: H. M. de Koningin-Moeder, ten zeerste getroffen door het overlijden van Z. Em. Kardinaal van Bossum draagt mij op, U Zeereerw. derzelver oprechte deelneming te betuigen met dit zoo groote verlie9 voor U en zoovelen met U geleden. w.g. Kamerheer DE PESTERS. Telegram van Mgr. Aengenent. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zond het volgend telegram: Wij deelen in de smart der geheele Keik. tengevolge van het overlijden van den Hoogvereerden Kardinaal en Wij beloven volgaarne ons gebed. wg. BISSCHOP VAN HAARLEM. Telegram van Mgr. Diepen. Z. H. Exc. de Bisschop van 's Hertogon- bosch zond het volgend telegrafisch bericht van deelneming: BUITENLAND DUITSCHLAND COALITIE-BESPREKINGEN. Tusschen Centrum en Nazi's De centrumsleider Joos had gisteren in het hotel Kaiserhof te Berlijn een onder houd met Hitier. De besprekingen tusschen het centrum en de natiouaal-soeialisten worden gedu rende de eerstvolgende dagen voortgezet. In centrumskringen moet men niet on tevreden zijn over den gang en den stand van de onderhandelingen. De voormalige rijkskanselier dr. Brü- ning heeft verklaard, dat deze besprekin gen ten doel hebben te constateeren, of er een mogelijkheid tot vorming van een grondwettige regeering bestaat. Het was een gewetensplicht, zegt dr. Brüning, dit te probeeren. Heden zoowel als vroeger voelt hij zich tegenover allen, die von Hin denburg gekozen hebben, verplicht, alles te doen om de autoriteit van den rijkspre sident te bevestigen en het betreden van een niet-grondwettigen weg te voorkomen. Geen spoor van verbittering bepaalt zijn handelen, maar alleen de zorg voor het vaderland. DUITSCHE NOTA AAN PARIJS. Inzake hervorming der Rijksweer. Kavas ontving gisteren van haar spe- cialen verslaggever op Guernsey het be- rioht, dat minister-president Herriot in kennis is gesteld van een Duitsche nota, die in zijn afwezigheid op den Quay d'Or- say ontvangen is en de Duitsche eischen over de hervorming van de Rijksweer be vat. In het bericht wordt verder gezegd, dat de Fransche minister-president ge weigerd heert iets in dit verband te ver klaren, aivorens hij den juisten tekst van de nota kende. Naar verluidt, is Heriot van plan, de aangelegenheid in den kabinetsraad van heden ter sprake te brengen. Innigste deelneming, belofte gebeden, aflaten, H. Misoffer zielerust Nederland's grooten kardinaal. w.g. DIEPEN. Telegram van Mgr. Hopmans. Van Z. H. Exc. den Bisschop van Breda werd het volgende telegram ontvangen: Hartelijke deelneming in het voor ons allen allersmartelijkst verlies, belooft ge beden voor hoogstverdienstelijken en hoogstvereerden kardinaal. w.g. MGR. HOPMANS. DE INDRUK IN VATICAANSCHE KRINGEN. De bijzondere correspondent van de „Msbd." seint uit Rome d.d. heden: De bladen publiceeren uitvoerige met foto's verluchte levensbeschrijvingen en necrologieën van kardinaal van Bossum. In deze artikelen wordt gezegd, dat de kardinaal, hoewel hij lijdende was aan dia betes. dagelijks een overstelpend en bijna moordend werk verrichtte. Het doodsbericht veroorzaakte den H. Vader een diepe droefenis, welke door alle Vaticaansche kringen wordt gedeeld. De H. Vader liet zijn deelneming betui gen aan den superior generaal van de Re demptoristen. Hedenmorgen verzegelde de rechter van instructie van de rechtbaijk der Vaticaan sche Stad de appartementen van den kar dinaal in het paleis der Propaganda Fide. De bladen roepen de schitterende loop baan van den overledene in herinnering, daarbij wijzend op de belangrijke missies, welke hem werden toevertrouwd. Zijn werk in de Propaganda werd geka rakteriseerd door een intense herleving van het Katholieke Missiewerk. Men herin nert ip dit verband aan de encycliek van Z. H. Paus Pius XI over de missiën, de missietentoonstelling van 1925, de stichting van een missiemuseum en het nieuwe col lege der Propaganda Fide op den Janicu- lus, dat door den H. Vader persoonlijk werd ingewijd. Vandaag zal in de kerk van Sint Alphonsus van de paters Redemptorist ten een uitvaart voor de zielerust van den overleden kardinaal plaats hebben. HET STOFFELIJK OVERSCHOT. Het stoffelijk overschot van kardinaal Van Rossum is gistermiddag om 6 uur met groote plechtigheid langs den kortsten weg van het ziekenhuis Calvariënberg te Maas tricht overgebracht naar de St. Servaas- kerk. Langs de z.g. lange gang werd het westelijk deel der kerk doorrschreden tot in het beroemde beeldrijke portaal. dat als rouwkapel is ingericht. In den stoet, die onder het luiden van de groote klok de kerk bereikte, liepen mee mgr. dr. Lem- mene, bisschop van Roermond, mgr. dr. J. Olav Smit, mgr. Wouters, deken van Maas tricht, de ongeveed voltallige geestelijkheid der stad, de commissaris der Koningin, baron von Hövell tot Westerflier, burge meester en wethouders en andere waardig- heidsbekleeders. Een groote menigte stond geschaard langs den weg, waar het verkeer gestremd was. Vandaag ie er gelegenheid, een laatsten blik op het stoffelijk overschot te werpen. Von Schleicher herhaalt zijn militaire eischen. Rijksweerminister von Schleicher heeft, na zijn jongste artikel in de „Heimats- dinst", waarin hij een uiteenzetting gaf van de Duitsche eischen op het gebied der bewapening, thans, naar Wolff meldt, een intervieuw toegestaan aan een vertegen woordiger van de Italiaansche „Resto del Carlino". Ook nu weer betuigde hij Duitschlands vredeswil, doch hij gaf tevens als zijn oordeel te kennen, dat, hoe langer de vervulling van Duitschlands eisch in zake algemeene ontwapening wordt uit gesteld, hoe krachtiger het moet opkomen voor het beginsel der gelijkgerechtigdheid, Wat zou Duitschland in een Volkenbond te zoeken hebben, aldus von Schleicher, wanneer deze voor Duitschland een ont- eerend, afzonderlijk recht doet gelden? Op de vraag, dat hij onder gelijkgerech tigdheid op bewapeningsgebied verstaat, antwoordde de minister: „Duitschland verlangt ten opzichte van de legerwetge- ving, de organisatie en indeeling van zijn strijdkrachten, de uitrusting met wape nen, de deelneming van het land aan de weermacht en de vervaardiging van wa penen principieel dezelfde rechten, welke ook de andere staten voor zioh opeischen". Het Duitsche leger, ging de minister voort, heeft geen luchtwapens, geen tanks, geen zware artillerie, geen anti-lucht-' vaartgeschutde vloot heeft geen duik- booten, vliegtuigmeoderschepen, groote kruisers, enz. Deze wapenen, zoo zeide hij, zijn te Genève tot verdedigingsmiddelen verklaard er zonder kan Duitschland der halve zijn nationale veiligheid niet verze keren. Alle beperkingen, welke men Duitschland heeft opgelegd, moeten óf al gemeen worden toegepast, óf ook voor Duitschland worden ingetrokken. Wordt Duitschland's aanspraak op ge lijkgerechtigdheid niet erkend, zeide von Schleicher ten slotte, dan z.al het niet lan ger deelnemen aan de werkzaamheden der ontwapeningsconferentie. Bovendien zal het dan gedwongen zijn, met nationale middelen de veiligheid des lands te her stellen, wanneer d't langs internationalen weg met mogelijk s gebleken. DE KATHOLIEKENDAG TE ESSEN. De Duitsche Katholiekendag is gisteren te Essen aangevangen met een bijeenkomst van het Centraal Comité. Voorts vonden kinderbijeenkomsten en een groote ouder bijeenkomst der Katholieke schoolorganisa tie plaats. De stad Essen heeft zich met talrijke vlaggen getooid. 'Reeds heden zijn talrijke deelnemers uit alle deelen van het land en ook uit het buitenland te Essen aangekomen. Van hen noemen wij o.a. den apostoli- schen nuntius Orsenigo, den aartsbisschop van Keulen, kardinaal Schulte, aartsbis schop van Gröber van Freiburg, wijbisschop dr. Hammels van Keulen, bisschop Roboe van Roemenië en vele nadere kerkelijke hoogwaardigheidsbekleders. De bisschop van Berlijn dr. Schreiber kan om gezondheidsredenen niet aan den Katholiekendag deelnemen. Van de wereldlijke autoriteiten noemen wij o.m. de vroegere rijkskanseliers dr. Marx en dr. Brüning, de vroegere Rijksmi nisters Stegerwald en Hirtsiefer. Dr. Bracht, de plaatsvervangende Rijkscommis saris voor Pruisen, kan slechts aan de ope ningsbijeenkomst deelnemen, terwijl rijks kanselier von Papen door dringende ambts bezigheden verhinderd is naar Essen te ko men. Het thema van den Katholiekendag is: Christus in de groote stad. De geestelijke achtergrond is het religieuse leven van de moderne stedelingen te verdiepen en het probleem op te lossen of en hoe Christe lijke geloofsmoed en Christelijke levens houding te vereenigen zijn met het verwor vene der moderne cultuurontwikkeling. SPANJF STEEDS NIEUWE ARRESTATIES. Vorstelijke personen, geeste lijken, hooge ambtenaren In alle deelen van Spanje zijn wederom verscheidene personen gearresteerd. Te Ma drid werden o.a gearresteerd de hertog van Sevilla, een bloedverwant van den ex-ko ning, en de graaf Villada, in wiens huis wapens gevonden waren. Te Alicante werd de overste der Francis- kanen gearresteerd Voorts heeft de regee- ring het ontslag gelast van alle hooge ambtenaren, die verdacht worden van mo narchistische sympathieën. In het ministe rie van landbouw en nijverheid is men met deze ontslagen reeds begonnen. Bovendien zal bij de Kamer een wetsontwerp worden ingediend, waardoor consuls en diplomaten te allen tijde uit den dienst ontslagen kun nen worden. BUITENL. BERICHTEN. 17 DOODEN BIJ EEN SCHEEPSRAMP. Zeventien leden der bemanning van het Japansche stoomschip „Kumie Maru" zijn omgekomen bij een aanvaring met het stoomschip „Raito Maru", bij de kustwate ren van het eiland Hokkaido. De „Kumie Maru'" zonk na vijf minuten tijdsvan haar bemanning werden slechts zeven leden ge red. Honderd slachtoffers der bergen. De Geneefsche correspondent van de „Times" meldt, dat sinds Januari in Zwit serland honderd toeristen in de Alpen ver ongelukt zijn MOTTO DER BRITSCHE SPOORWEGEN. „Steeds sneller'". Steeds sneller is het motto van de Brit- sche spoorwegen. En dus zullen van 12 Sep tember af, op welken dag de winterdienst ingaat, de treinen in Engeland nog harder rijden dan zij reeds doen. De snelheid van de Great Western „Cheltenham Fyer", reeds de snelste trein ter wereld, zal wor den verhoogd van 111.3 K.M. tot 114.7 K.M per uur. Dit is de eerste keer in de geschie denis der spoorwegen, dat een trein regel matig met die snelheid zal loopen. De London Midland and Scottish Railway, die houdster is van twee Europeesche snel heidsrecords over lange afstanden, zal vijf exprestreinen laten loopen met gemiddelde snelheden van 96*/a K.M. per uur of meer; er is een trein, die een snelheid van 103 K.M. zal hebben over een traject van meer dan 240 K.M AUTO-BANDIETEN TE LONDEN. Nachtelijke jacht. In verband met het toenemend optreden van autobandieten heeft de Londensche po litie in den afgeloopen nacht een groote jacht op touw gezet. Om een uur 's nachts werden speciale politieafdeelingen naar strategische punten in de Westelijke distric ten van Londen gezonden. Drie uren lang werden de wegen naar Londen streng be waakt. Elk voertuig, dat passeerde, werd aangehouden en doorzocht. De chauffeurs moesten hun rijbewijzen toonen en hun nauwkeurige bestemming opgeven. Of deze controle eenig resultaat heeft opgeleverd is nog niet bekend. „Tel.". Roof-overval in Chicago. Drie gemaskerde bandieten hebben gis teren op den drukken Michigan Boulevard te Chicago een autobus aangehouden. Zij dwongen de vijftien passagiers de handen hoog te houden. Een meisje, dat 400 dollar van de bank had gehaald, werd dit bedrag afhandig gem akt. Hierop verdwenen de bandieten in de menigte. door LLOYD GEORGE. Op de conferentie te Ottawa is een soort overeenkomst bereikt. Evenals te Lausanne kan de beteekenis van de meest belangrijke accoorden, dïë er tot stand zijn gekomen, slechts gegist worden. Hun waar de voor elk der partijenen hangt af van den uitleg, die er aan gegeven wordt, en de wijze van uitvoering. Er is nochtans ge noeg gebeurd, om Groot-Brittannië in de toekomst tot een levensmiddelen belastend land te maken. Tarwe, vleesch, melkpro ducten en fruit zullen belast worden en hun invoer beperkt; de prijs dezer levens middelen wordt dus voor den Britschen verbruiker kunstmatig verhoogd. De conferentie van Ottawa is in zoover re merkwaardig, dat het de eerste gele genheid was, waar een aantal onafhanke lijke staten met hooge tarieven bijeenkwa men, teneinde hun respectieveleijke tarie ven in overeenkomst te brengen met de bevordering van den wederzijdschen han del. Het resultaat toont duidelijk, dat de pro tectionistische landen nog niet bereid zijn, om een gemeenschappelijke poging op grqote schaal te ondernemen, teneinde de tariefmuren, die den internationalen han del belemmeren, te verlagen. De poging te Ottawa werd gedaan onder omstandigheden, welke buitengewoon gun stig waren. Eerst toen vooral was er 't be roep op het gevoel, om de banden van het Rijk nauwer aan te halen door de handels belangen tusschen de verschillende staten van het Britsche Gemeenebest te verstevi gen. Dit beroep was versterk door een pro paganda. welke meer dan een generatie lang in Brittannië, de Dominions en de af hankelijke-landen is gevoerd. Een dergelijk beroep zal niet zijn invloed uitoefenen op een of andere algemeene tarievedconferen- tie. Maar afgezien van den gevoelskant, wel ke een wezenlijken invloed op de beraad slagingen van de bijeenkomst heeft uitge oefend, was er het feit, dat Brittannië in ruil voor een gunstige behandeling zijner goederen op rijksmarkten, een preferentie kon aanbieden voor rijks-producten op de grootste markt voor dergelijke waren, welke er op de wereld te vinden is. Brittannië, een klein land met dichte bevolking, koopt meer tarwe, 'vleesch en melkproducten van andere landen dan eenige andere natie. Van den anderen kant zijn Canada, Australië, Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrika meer afhankelijk van den ver koop van het productie-overschot dezer le vensmiddelen dan eenige ander land in de wereld. Brittannië is verreweg hun beste markt. Ofschoon nu Groot-Brittannië zijn markt voor en groot gedeelte wilde vrijmaken voor zijn dominions en wel ten koste van Noord- en Zuid-Amerika, Denemarken, Ne derland en Rusland, waren de dominions BLASCO IBANEZ. Met de Kerk verzoend gestorven staatslieden. niet zoo gemakkelijk te vinden om in ruil hiervoor concessies te doen op industireel gebied. Zij moesten dan immers hun tarie ven op Engelands industrie-productie ver lagen en deze inkomsten-vermindering was hun niet aangenaam. Alles wel beschouwd zal het resultaat van Ottawa den inter-imperieelen handel niet bijzonder vergrooten, terwijl zijn in vloed op den wereldhandel waarschijnlijk verderfelijk zal zijn. Er is te Ottawa te kleinzielig gesjacherd ten behoeve van sec- tarische handelsbelangen. Van een stimuleerenden invloed op den wereldhandel is geen sprake. In plaats dat de tarieven verlaagd of afgeschaft werden, gaat Groot-Zrittannië ze nog ver- hoogen. Dat is de bijdrage van Ottawa tot het herstel der wereld! Van een uitbrei ding van den invoer in een of ander deel van het Britsche Gemeenebest zal geen sprake zijn. Op zijn hoogst wordt de in voer van het eene lid van het Gemeene best naar het andere iets verhoogd, doch dit zal dan gepaard gaan met een gelijke- lijke verlaging van den invoer uit het bui tenland. Tegen de autarkie, waaraan de wereld tegenwoordig lijdt, heeft Ottawa dus ook al geen geneesmiddel gevonden. Aan de Ver. Staten is het resultaat ook verre van welkom. Immers Canada zou aan Engeland hebben toegezegd, de invoer rechten op Amerikaansch ijzer en staal en andere goederen te verhoogen, ten einde den Engelschen invoer te bevoordeelen. De handel over de Noord-Amerikaansche grens zal dus verflauwen. Als een verder betreurenswaardig gevolg van de conferentie van Ottawa is te ver wachten een nieuwe beperking van Enge lands handel met Sovjet-Rusland. De Ca- nadeesche politici zijn hiertegen fel te keer gegaan, niet zoozeer uit politiek dan wel uit zakelijk oogpunt. Drie jaar geleden was de Russische tar- we-invoer naar Engeland nog van geen beteekenis. Doch in 1931 was hij gestegen tot bijna 1470 millioen K.G., terwijl de Canadeesche inv. 1370 mill. KG. bedroeg. De Amerikaansche invoer daalde tusschen 1929 en 1931 van 1100 tot 550 millioen K.G. Ook de invoer van zacht Russisch timmer hout steeg de laatste jaren aanzien lijk, terwijl de Canadeesche invoer met 5 pet. verminderde. Van een beperking van den Russischen invoer is voor de wereld geen blijvend voordeel te wachten. Het geweldige Rusland met zijn 140 mil lioen zielen zal zijn weg weten te vinden en een formidabele concurrent worden op wereldmarkten. Wordt het gedreven tot een dumping-politiek, dan is het des te gevaarlijker. De resultaten van Ottawa zul len daarom voor Engeland jammerlijke fe- ruslagen bobben op de toekomstige rich ting van Ruslands overzeesohen handel. Laat Engeland het geweldige Sovjet rijk links liggen, dan zullen andere naties en bijzonder de Ver. Staten, weten te pro- fiteeren van zijn machtigen handel. VOORHOUT. Kiesvereeniging. Het bestuur vaai de R. K. Kiesvereeniging „Eensgezindheid', alhier, zet het propagandawerk voor de verkiezing van de leden der Tweede Kamer reeds vroeg in. Op Dinsdag, 6 September, des avonds om 8 uur, zal in de zaal van het Parochiehuis komen spreken Pater H. de Greeve S.J., met een zeer actueel on derwerp, zooals wij vernomen hebben van het bestuur der Kiesvereeniging- Het is alom bekend dat Pater H. de Greeve, een uitstekend redenaar is, hetgeen de Voor- houters zich nog wellicht zullen herinne ren, omdat deze redenaar enkele jaren ge leden ook zulk een propagandaredevpering heeft gehouden. Daarom spoort het bestuur van de Kies vereeniging alle personen, die den kiesge rechtigden leeftijd bezitten, dus zoowel de mannen als de vrouwen, aan, om dezen avond vrij te houden en te komen naar het Patronaat, alwaar u zich kunt overtuigen, waarom men de R. K. Staatspartij moet steunen en vooruit zien te brengen. Mannen en vrouwen van Voorhout, laat het bestuur niet te vergeefs een beroep op uw komst doen, doch zorgt dat de zaal van het Patronaatsgebouw geheel en al gevuld is en dat geen plaats onbezet blijft. Hier door maakt men propaganda zoowel voor de Staatspartij als voor de plaatselijke eensgezindheid. Het zijn niet alleen staatslieden, die de wereld verrassen met hun bekeering op het sterfbed, want naar de „Irish Catholic" van 28 Mei 1932 meedeelde, is hetzelfde ge schied met Blanco Ibanez, den bekenden Spaanschen romanschrijver, die zoo hevig anti-kerkelijk was en als patroon der Spaansche republiek kan worden be schouwd. Ibanez was jarenlang balling te Menton© in de Fransche Riviera, waar hij wel leefde maar niet stierf als een verklaard god loochenaar. Dit laatste is aan het licht ge komen, toen de revolutionnairen te Valen cia Ibanez' lijk van Mentone wilden over brengen en ostentatief zonder kerkelijk ri tueel te Valencia wilden begraven. Toen kwam uit, dat.Ibanez als katholiek was gestorven! De weduwe van Ibanez ver klaarde, dat haar man met de Kerk ver zoend en van de Sacramenten der Ster venden voorzien, overleden was. Het bericht klonk zóó ongelooflijk, dat de anti-kerkelijke bewonderaars op infor matie gingen bij Siegfried Blasco Ibanez, een zoon van den overledene. Deze, zelf vu rig republikein en lid der Cortes voor Va lencia bevestigde de mededeelingen van zijn moeder envroeg de vertegenwoordi ging van alle parochiekerken van Valencia als het stoffelijk overschot van zijn vader* zou komen. De anti-clericalen hebben nu maar afge zien van de huldiging van den man, wiens graf met kruis en verzoek om gebed, een stil getuigenis aflegt van het geloof waarin hij wilde sterven, het geloof van Spanje. UIT DE OMGEVING De electrificatie van de lijn Leiden—Haarlem. Uit een afschrift van het proces-verbaal der te Hillegom gehouden zitting door een commissie uit Ged. Staten betreffende de onteigening ten behoeve van den ombouw van de sloomtramlijn in een electrischen tramweg, en uit het advies aan den Mi nister van Waterstaat blijkt, dat een be zwaar is ingebracht door de eigenaars der villa „Remina" aldaar. Er zou geen be zwaar zijn. als de verbreede weg verder dan 8.50 M. van het huis af kwam te lig gen. Vermoedelijk wordt het bezwaar on gegrond verklaard en zal de zaak bij aan- oop nader geregeld worden. In Lisse zijn veel meer bezwaren inge- acht, namelijk door A. van Diemen, E. Nieuwenhuis, M. Meskers en gebrs. 'eTers. M. J. van Ruiten. A. v. d. Vlugt 'zn. en M. v. d. Vlugt Azn., Th. F. van Rijn en C. v. d. Zaal Azn. TER-AAR. Crisispachtzaken. Tot deskundig bij zitter in de Kamer van Crisis-pachtzaken van het kantongereoht Alphen zijn benoemd tot plaatsvervangers de heeren A. P. Uijtte- waal en S. A. van Swieten. Geboren: Jan, z. van J. Ruijter- Strampel. Petrus Johannes, z. vaq C. J. Keijzer-v. d. Neut. Maarten Dirk, z. van P. van Donk-v. d. Neut. Adrian us Leen- dert, z. van D. van VTiet-Voorthuijzen. Anbonia, d. van O. Turk-Zoetemelk. Tho mas Albertus, z. van A. L. van Gils-van Veen. Jan, z. van N. den Hartog-Voor- douw. Overleden: J. van Rossenberg 70 jn echtgen. van J. v. d. Veen Hendrika Ag nes van Fulpen 5 j. Gevestigd: H. Bilars, A. M. Buijs en C. A. v. d. Pol van Middelharnis; W. H. den Hollander van Leimuiden; J. Hui- ting van Emmen. Vertrokken: C. Fransen en gezin naar Rijnsaterwoude; H. C. van Schie naar Lisse; C. van Beijeren-Bergen-Henegouwen naar Leimuiden.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6