krÈm i DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. ik 2 - TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen vernchl in den morgen van 1 Sept. 1932, medegedeeld door het Kon. Ned Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 769 8 te Brest. Laagste barometerst.: 730.5 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 2 Sept.: Zwakke tot matige Westelijke tot Zuid-* Westelijke wind, la ter waansc'nijnlijk weer ruimende wind Betrokken tot zwaar of half bewolkt. Waarschijnlijk tijde lijk regen. Weinig verandering in tem peratuur. Bij IJsland heeft zich de depressie op nieuw uitgediept, terwijl zij thans haar in vloed over Schotland, Noord-Ierland en Noord-Engeland uitstrekt. De barometer is daar ferm dalende. De hooge drukking iD het Zuid-Westen heeft zich versterka en Oostwaarts uitgebreid, zoodat zij thans met het slappe hooge drukgebied over Scandinavië één geheel vormt. Over Frankrijk. West-Duitschland en Scandina vië is het thans rustig weer, met betrekke lijk weinig bewolking over de Britsche eilanden is het weer slecht. Het lijkt (hans waarschijnlijk, dat ook ten onzent de ba rometer opnieuw zal gaan dalen, bij de vorming van een secundaire depressie. Dit zou dan beteekenen, dat de bewolking en regenkans eer weer toenemen. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 19.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 8.17 uur tot Vrijdagmorgen 5.41 uur. WATERTEMPERATUUR: Z.weminr., Hooge Rijndijk hedenmorgen 7 uur 21, 12 uur 21.5 en 3 uur 22 gr. O. Zweminr. ..De Zijl", hedenmorgen 7 uur 19, 12 uur 19.5 en 3 uur 20 gr. O. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Vrijdag 2 September voorin. 4.30 uur en nam. 4.55 uur. STADSNIEUWS KONINGINNE-VER JAARDAG. De Vereeniging „Koninginnedag'' heeft het gisteren met haar feestviering wel ge troffen. Het is den geheelen dag droog gebleven totdat de feestelijkheden op het Schutters veld achter den rug waren. En al viel er in den avond een buitje zulks vermocht toch niet de goede stemming weg te nemen. De middagfeestviering. De middagfeestviering mag in alle op zichten geslaagd heeten. De vereeniging had voor een aardig en veelzijdig program ma zorg gedragen en het was een goede gedachte ora de deelnemers aan de feeste lijkheden eerst een tochtje door de stad te doen maken en zoo als het ware de be langstelling van de stedelingen nog meer levendig te maken. De opstelling geschiedde op de Hoog- landsche Kerkgracht, wijl de Kaasmarkt nog in beslag genomen was door de bode wagens. Te half twee begon de opstelling van den stoet en te even 2 uur werd afgemar cheerd in deze volgorde: Muziekcorps R. K. Harmonie-kapel ,,Pe- rosi", vaandeldrager te paard, Bestuur en Commissie van Advies der vereeniging „Koninginnedag", Rijnlandsche Turnkring, de aan de kinderspelen deelnemende meis jes en jongens, R. K. Voetbalvereeniging „Rood-Wit", R. K. Voetbalvereeniging „Leiden", terwijl de Btoet werd gesloten door de muziek van het 6e Re-g. Veldartil lerie te paard. Na een flinke wandeling door de stad, werd het Schuttersveld bereikt, waar het inmiddels al aardig vol was geloopen met toeschouwers. Er waren twee gedeelten van het ter rein gereserveerd voor de feestelijkheden. Achter de school hadden de kinderspelen plaats, op het achterterrein de overige wedstrijden en demonstraties. De belangstelling der grooteren concen treerde zich voornamelijk op de turn uit voe ring van den Rijnlandschen Turnkring. Hieraan werd deelgenomen door de Chr. G.vmnnstiek- en Scherm vereeniging „Door Oefening Ster" en „Jahn" en de Chr. Ver. v'!-or Lichamelijke Opvoeding, allen alhier, bf" r'e C' mnastickvereeniging ■»W. W. S." te Rijnsburg. Over het geheele terrein verspreidden rich de deelnemers en deelneemsters, zoo dat men oogen te kort kwam voor de ver schillende oefeningen, als turnen aan rek, brug en paard, springen, reien, slagoefe ningen enz. Het geheel werd weer besloten met den vaandclgroet, waarbij de voorzit ter, de heer P. C. Labrijn, hartelijke woor den van dank sprak tot den algemeenen leider, den heer de Bruijn en aan de diver se vereenigingen middels hun vaandeldra gers ,die teven een herinneringsmedaille in ontvangst hadden te nemen. De padvinders der afd. Leiden N. P. V. gaven hierna een keurige demonstratie vendelzwaaien ten beste, die telkens ap plaus van de toeschouwers uitlokte. Nog werden door de padvinders verschillende andere oefeningen te zien gegeven, die alle meer of minder slaagden. Tijdens een korte pauze maakte de R. K. Muziekvereeniging „Perosi", die zioh dezen middag zeer verdienstelijk maakte, een muzikale rondwandeling over het ter rein. Tusschen de verschillende nummers door zorgde het Stedelijk Muziekkorps on der directie van den heer Joh. Geijp voor muzikale afwisseling, terwijl het muziek korps van het 6e Reg. Veld Artillerie op het andere gedeelte van het terrein ope reerde. Boven alles uit gilde zoo nu en dan nog de loud-speaker gramofoonmuziek, zoodat we van het goede wel eens teveel kregen. Het slot van de feestelijkheden was de gecostumeerde voetbalwedstrijd tussohen elftallen van de R. K. Voetbal vereenigin gen Rood-Wit en Leiden. Wat is daar kos telijk om gelachen, door groot en klein en dat zonder dat nog alle opgezette plannen werden uitgevoerd. Intusehen een Charlie of een oude tante zorgden wel voor de noodige afwisseling en er is inderdaad vooral voor de kleineren volop te genieten geweest. Intusschen, ook een gecostumeer de voetbalwedstrijd vraagt oefening. De kinderspelen op het voorterrein lie pen ook uitstekend van stapel. Er was voor de diverse spelen als touwtjetrekken, mastklimmen, boegsprietloopen, eierloopen, kruiwagen rijden en springtouwen wed loop veel deelname en veel belangstelling, vooral natuurlijk van de zijde der kinderen en begrijpelijkerwijs ook van de ouders. Vooral het tonnetjespelen was een uit stekend geslaagd nummer. Als bijzondere aantrekkelijkheid voor de kleintjes vertoonde prof. Ben Ali Bibi zijn buitengewone goocheltoeren. Te ongeveer kwart voor vijf kwam het einde en trokken de deelnemers met muziek voorop weer van het terrein weg. Toen.... vielen ook de eerste regendruppels. De feestavond. In de groote zaal der Stadsgehoorzaal i was door de vereeniging „Koninginnedag i gisteravond een feestavond georganiseerd met een bijzonder smakelijk en interessant programma. Naar schatting woonden pl.m. J 700 mensoken dezen goedgeslaagden feest- avond bij. Aanwezig waren o.a. de burge- meester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, en de wethouders T. S. Gosiinga en A. J. i liomijn. Allereerst sprak de voorzitter der ver- eeniging „Koninginnedag" een woord van welkom namens het bestuur der vereeni- ging, waarna hij met eenige hartelijke woor- 1 den dank bracht aan de autoriteiten ^n an deren die zioh op dezen dag verdienstelijk hadden gemaakt Spr. bracht dank aan de j Ohr. Oranjevereeniging, de 8-Qctoberver- eeniging, de Leidsohe Padvinders, de Turn- j kring „Rijnland" en de R. K. Sport- vereenigingen „Rood-Wit" en „Leiden" e.a I Hierna gaf spr. het woord aan den bur- gemeester voor het houden van een toe- spraak. De burgemeester het woord ie- mend, zeide, dat de vereeniging „Konin- ginnedag" een mooie, maar moeilijke roe- ping heeft. Spr. wil dan ook dank en hulde brengen aan het bestuur. Spr. heeft de op richting der vereeniging meegemaakt en kent de moeilijkheden, die het bestuur on dervond. Maar er waa een drang om het Koninginnefeest beter tot zijn recht *e doen komen en daarom dankt spr. de beide opeenvolgende voorzitters, de heeren Ques- troo en Labryn voor hun verdiensten voor dit feest. Het is moeilijk om belangstel ling om te zetten in daadwerkelijke deel neming. Vroeger ging dat gemakkelijker, toen er door de weinige communicatie nog niet zooveel gelegenheden waren om uit te gaan. De beteekenis van dezen dag is de gevoelens van eenheid en saamhoorigheid op te wekken. Dat bij de heerschende mee- ningsversohillen toch altijd de toestand in ons land ordelijk blijft, dat danken wij aan het Vorstenhuis, onder wiens hoede wij staan en waarin wij van oudsher ons ver trouwen stellen. En onze vreugde daarover toonen wij eens in 't jaar op Koninginne- dag. Spr. vroeg tenslotte allen het Wilhel mus aan te heffen, dat daarop staande ge zongen werd. Met een kleine verandering in de volg orde van het programma traden vervol gens verschillende artisten op. Mr. Bill toonde zich een geestige muzi kale exoentriek, de Eurasia-Krontjong- Band oogstte met zeer goede muziek en zang zeer veel applaus. Willy Corsari zong zeer mooi eenige aardige Duitsche en Hol- landsche liedjes, terwijl Louis Noiret met leuke grappen en aardige liedjes, Prof. Ben Ali Libi, als humoristisch goochelaar, en Mr. Santo als komisch buikspreker even eens de volle aandacht hadden. Een strijkje zorgde tusschen de nummers voor goede muzikale afwisseling Eerst laat in den avond werd dit inte res0 nte. uitgebreide programma, waarop de vereeniging ..Koninginnedag" trotsch kan zijn. beëindigd. Nieuwe autobussen voor „Stadsverkeer". De autobussen, waarmede de dienst Station—Tuinstadswijk en Station—Kooi- park onderhouden worden, zullen door nieuwe worden vervangen. In de eerste helft van October zal dit nieuwe materiaal I in dienst gesteld worden. LEIDSCH CRISIS COMITé. Sub-commissie voor ontwikkeling en ontspanning. Bovengenoemd Comité maakt bekend, dat voor de vrouwen van niet georgani seerde werkloozen, toegangskaarten be schikbaar zullen worden gesteld voor een avondvoorstelling in het Trianontheater. Deze toegangskaarten zullen worden uit gereikt a.s. Maandagmiddag tusschen 3 en 4 uur op het bureau van het Crisis-Comité Stille Rijn 3. RieI's Vischhandel. De heer A. Riel, welbekend door zijn visohhandel, Haarlemmerstraat 191, heeft thans een keurig ingerichte inleggerij en visohbakkerij ingorioht in perceel Lombard- Bteeg No. 3. Dé firma Doeve en Groenewe- gen, graniotwerkers, hebben moeiten noch kosten gespaard om het perceel zoo in te richten, dat het aan de strengste eischen der hygiëne voldoet. Gezien het feit, dat de heer Riel tien jaar geleden in deze branche kwam, mogen we wol concludeeren, dat hij zich uitstekend in zijn vak heeft ingewerkt en uit hetgeen we hier zagen, mogen we ge rust zeggen, dat de behandeling en de be reiding van de visch hier op uitstekend des kundige wijze geschiedt. Beneden in het pand is de inleggerij geyestigd, boven de bakkerij. Blijkens een annonce in dit num mer wil de heer Riel gaarne belangstellen den zijn werkplaats laten zien. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 1808. J. van Duyvenbode, Katwijk aan Zee, Louwestraat 18, broodbakker. Overl. E.: J, van Duyvenbode, Katwijk aan Zee, dd. 11 Mei 1929. Wijz. handelsn. in: Wed. J. van Duyvenbode. N. E.: Wed. A. van Duy- venbode-van Schie, Katwijk aan Zee. 2267. Fa. H. van Tongeren, Katwijk, Noordstraat 1. Grossieg in chocolade en bakkerij. Overl.: M. E H. van Tongeren, Katwijk aan Zee, dd. 26 April 1930. N. M. E Wed. E. van Tongeren-Bloot, Katwijk aan Zee. 784. Gebrs. den Haan, Rijnsburg, Vliet Z.Z. 23. Handel in aardappelen, verscho en gezouten groenten, enz. Overl. E.H. J. den Haan, Rijnsburg, dd. 23 Aug. 1932. 2472. G. van Duyn, Katwijk aan Zee, Ka naalstraat 8. Handel in kruidenierswaren. Overl. E.: G. van Duyn, Katwijk aan Zee, dd 27 Aug. 1932. Wijz. handelsn. in: Wed. G. van Duyn. 2695. O. Pluimfn-aaff, Katwijk aan Zee, Zuidstraat. 26. Bierbottelarij en mineraal- waterfabriek. Vest. fil.: (winkel met slijt- vergunning\ Katwijk aan Zee, Secr. Varke- vissersstr. 78. Op den Sisten Augustus waren 2871 (v.j. 1012) werkzoekenden ingeschreven. Door de politie alhier is aangehouden W. van R„ die in het Politieblad gesigna- leerd stond voor het betaien van 125. boete sub. het ondergaan van 1 maand en 10 dagen hechtenis wegens overtreding der vleeschkeuringswet. Aangezien de aange houdene niet over contanten beschikte, is hij ter beschikking gesteld van den Offi cier van Justitie te Den Haag. De Leidsche Belasting Ophaaldienst heeft in de afgeioopen maand f 16.0*25.46 aan den 'Rijksontvanger afgedragen, bene vens f 1612.31 aan den Gemeente-Ontvan ger. Het aantal aangeslotenen bedraagt thans 4813. De aandacht wordt erop gevestigd, dat de pas uitgereikte aanslagen in de Inkom stenbelasting 1932/33 zoo spoedig mogelijk ten kantore van den dienst Breestraat 117 moeten worden ingeschreven. Gevonden voorwerpen. Huissleutels, YaJesleutel, Lipssleutel, handschoenen, portemonnaie met inhoud, rugzak met veldflesch, R. K. Kerkboekje, autowïel met band, dameshoed, armband, veer van een hoed, autonummerplaat H 78131, rijwielbelastingplaatje, rijwielbolas- tingplaatje in étui, badpak, damestaschjo met inhoud, kindertasohjo met inhoud, bril met hoornen montuur, damesceintuur, tasch inhoudende trommels, gouden ring, grijze heerenhoed, zakmes, vliegende Hollander, portemonnaie inhoudende rijwielbelasting plaatje, 2 bagageriemen, rozenkrans, por tefeuille van K. P. Yzerman, regenjas, zil veren armband, schroevendraaier, oombi- natietang, paar motorbroekspijpen, witto muts, reisgids, Duitsch bankbiljet, posl/.c- gël-al'bum, contributiebookje .ragebol, olie spuit, damesmantel, schaar, alpinio-muts, schildersoveral, fietsbel, broche, horloge ketting. Gevonden in de Electrische Tram (Stads- lijn): heerenhoed, paar handschoenen, wan delstok, parapluie. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen ten Politie-bureele alhier eiken werkdag, behalve Donderdag en Vrijdag, tusschen 1 en 3 uur nam. ALG. VERGADERING VAN „BLOEMBOLLENCULTUUR" HET V00RSTEL-SASSENHEIM. De Alg. Ver. v. Bloemb.cultuur kwam hedenmiddag in algemeene vergndering bijeen. De voorzitter, do heer E. H. Kre- lage, hield een korte inleiding. Het hoofd bestuur beeft gemeend, het voorstel-Sas- senheim een eerlijke kans te moeten go- ven. Reeds was ondubbelzinnig gebleken, dat in den kring der vereeniging do in zichten over maatregelen als Sassenheira voorstelt, zeer verdeeld zijn. Men kan dat betreuren, zeide spr., maar wij moeten er rekening mede houden en dit geldt in de eerste plaats het hoofdbestuur. Maatrege len, die diep ingrijpen in de vrijheid van productie, in het eigendomsrecht, on ge durende een reeks van jaren zware ver plichtingen aan ieder persoonlijk opleg gen, kunnen niet en mogen niet genomen worden zonder de uitdrukkelijke instem ming van de overgroot© meerderheid dor betrokkenen. Spr. deelde mede, dat het H. B. zich er van zou onthouden aan de beraadslagingen deel te nemen. Spr. heette in het bijzonder welkom den heer H. v. Zonneveld en wenschte hem go- luk met zijn herstel. Aan de orde was daarna het voorstel- Sassonheim, ter Baneoring van het bloem- vollenvak. Voorgelezen werd oen schrijven van hot Hollandsche Bloembollenkweckcrs Ge nootschap, dat de leden hun instemming hebben betuigd met het voorstel-Sassen- heim. De afdeeling Haarlem uitte haar be vreemding over het voorstel der afd. gaf in overweging de instelling van een commissie om zich met de 10.000 kweekers te ver staan, of zij bereid zijn tot vernietiging van bloembollen over te gaan. Dit zou een gezonden basis geven voor een plan. Do afd. Groot-Velzen achtte het voor stel in theorie zeer mooi, doch in de prac- tijk onuitvoerbaar. De afd. verzocht het H. B. het eerste deel van het voorstel over te nemen. De afd. Lisse heeft er zich over verwon derd, dat in zoovele aideelingen het voor stel verworpen is. Dit voorstel zou redding voor het oogon- blik kunnen brengen en veel onheil in de toekomst voorkomen. Als wij het plan-Sas- senheim verwepen, wat dan? Kunnen de kweekers nog zoo'n jaar dra- gen? Zoovelen zijn reeds te pletter geloo pen. Nu wordt de reddende hand geboden en deze wordt afgewezen. Ra ra, hoe kan dat? Het is een kwestie van staan of vallen, verwerping beteekent een zeer nabij ein de vóór velen onzer. De afd. Hillegom ondervindt ook, dat het vak in de put zit. Maar is dat zoo ab normaal? Het zou abnormalcr zijn als het niet zoo wat. Er iB inderdaad een teveel aan bloombollen, maar een zóó ingrijpende maatregel wenscht de afd. niet. De afd. Voorhout was het volkomen eens met het voorstel. Hot is logiseh, dat als er minder bollen zijn, deze duurder zullen worden. De afd. Wijdenes verklaarde zioh vóór, de afd. Texel tegen. De afd. Andijk drong aan op verlaging van het twce-ccnts-per- roe-fonds. De vergadering duurt voort. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Anton Henri Pietor Jacob z. van A. P. Bodaan en J. Dekker. Jo hannes z. v. S. Slappendel en M. Keizer. (Joertruida Maria Cornelia d. v 8. O. v. d. Heiligenberg en B. M. Koop. Pioter i. van J. Mieloo en J. Blok. Gehuwd: J. N. Brittijn jm. en A. Voh- ling jd. P. Bronsgeest jm. en 8. J. E. van Polanen jd. P. Hoppenbrouwer jm en N. Ka ge naar jd. J. II. vnn Kasterop jm. en Chr. Thiol jd. J. Matters jm. en M. Sehlagwein jd. J. Taffijn jm. en J. A. G. Richardson jd. P. J. Teljeur jm. en A. C. YVitteraan jd. Ph. B. Stikvoort jm. en L. Vonk jd. P. J. Schinkel jm. en A. Zeegers jd. Overleden: N, Wattozvan der Snel vr. 47 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. City: Volwassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Goedgekeurd. MARKTBERICHTEN I.AATSTF BFRICHTEN EEN DRAMA? Uit Hoek van Holland wordt gemeld: In de Hoeksche boschjes werd vanmor gen de 64-jarige J. J. H. Vrijdagh met een groote halswonde gevonden. V. is ambte naar bij het G.E.B. te Den Haag. De man is naar het ziekenhuis te Rotterdam ver voerd. TE! .fcrammen NOODWEER IN EENIGE FRANSCHE PROVINCIES. Eenige millioenen francs schade. PARIJS, 1 Sept. (V.D.). Gisteren hebben boven eenige Fransche provincies hevige stormen en onweersbuien gewoed, die groote schade hebben aangericht Bij Bru- math nabij Straatsburg werden uitgestrek te tabaksplantages vernield. De aangerich te schade wordt op eenige millioenen francs geschat. Ook in de omgeving van Toulouse heeft het noodweer door overstroomingen groote schade veroorzaakt. Tengevolge van het in slaan van den bliksem geraakte een groote schoenenfabriek in brand en werd geheel vernield. Te Limoges sloeg de bliksem in een kerk, waarvan de dakstoel en de klok kentoren werden vernield. Te Bourg-en- Bresse werd een fietser door den bliksem getroffen cn gedood. EFFECTEN-ZWENDEL TE HAMBURG. HAMBURG, 1 September (V.D.), Nadat de recherche te Hamburg gisteren een ef- fectenzwviidel ten bedrage van 200.000 Mark op het spoor wist te komen, zag zij heden kans een millioenen-affairc te ontdekken De Hamburgsche recherche arresteerde een koopman W., die samen met een ban kier S. en een Nederlander C. verschillen de bedragen had gesmokkeld en daarmede overtredingen had begaan. C. had de effec ten uit Nederland meegebracht en het wis selbedrag weer naar het buitenland ge smokkeld. De betrokken bankier S. was reeds in het begin van dit jaar wegens do- iezenzwendel gearresteerd. De Nederlaa- is voortvluchtig. LEIDEN, 31 Aug. Groentenvelling. Per 100 stuks: andijvie 0.401.60, komkom mers 2.509.20, bloemkool I 2.409.00 bloemkool II 1003.00, roodekool 3.00 —6.50, groonekool 1.403.00, meloenen 510, pieterselie 0.5O—1.prei 1.10 2.80, kropsalade 0.402.10, selderie 0.501.50, bleekselderie 19—21, wor telen 2.107.00, rabarber 2060 cont, perziken 215; per 100 kg.: kroten 1 2, kroten, gek. 36, snijboonen 220, stokboonen 212, pronkbooncn 23, stamboonen 26, postelein 24, spina zie 511, tomaten A 2.30, B 1.20, 0 2.30, CC 1.10, uien 3.00—4.50. Melkveiling. Verkocht om in de week van 512 September 1932 per dag te leve ren 19740 liter. Hoogste prijs 4.30, laag ste 4.80. BOSKOOP, 31 Aug. Bloemenveiling. Rozen por bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 612 cent, Marcel Rouyer 1116 cent, Hadloy 16—27 cent, Claudius Pernot 13 24 oent, Columbia 1423 cent, Mac Keiler 1018 oena, Mme Jule Bouohé 5—10 cent, Rosalandia 1019 cent, Florcx 1528 cent Phoebe 714 cent, Potin 10-18 cent, Ohas. P. Kil ham 1220 cent, Edith Holen 1425 cent, Aug. Noack 1523 cent, Else Poulsen 3070 cont, Gloria Mundi 1522 oent, Briarcliff 815 oent, E. G. Hill R—16 cent, Ellen Poulsen 814 cont, Chrysanten, grootbloemig 0.501.00, idem tros 50 80 oent, Asparagus 511 cent, Witte Lelie* 3060 oent. Roode Lolies 30—50 cent, Gor- bora 40 cent, Clematis Durandi 1018 cent Clematis Prins Hendrik 1.001.20, Zin- nea 57 cent. R0EL0FARENDSVEEN, 31 Aug. Groentenvelling. Meloenen 4 -36 cent, per stuk; sla 0.403.20 per 100 krop, snijboo nen 0.201.15, Princesseboonen 20—95 cent, du-bb. stam 3055 cent per 10 kg., Augurken: lijn 1.80 3.70, fqnbesterd 00 oent, Basterd 50 cent, grof 35 cent, bom men 35 cent, stippel 25 cent por 25 kg. BODEGRAVEN, 31 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 14866 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 3.704.00, bruin 3.99— 4.20, eenden eieren 3.203.60 per 100 stuks. W1BSELNOTEER1NOEN (AMSTERDAMS (Niet officieel). Berlijn 59.10 Londen 8.611/, New York 2.489/,fl Parijs 9 743,g Brussel 84.47»/, Zwitserland 48.21 Milaan 12.75 Madrid 20 Oslo 43.80 Kopenhagen 44.40 Stockholm 44.30 Weenen Praag 7.S5 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. De Amsterdamscho effectenbeurs was heden over het algemeen onregelmatig. De aarzelende tendenz in Wallet roet en do zwakkere houding der productenmarkIen maakten een doprimeorendon indruk. De eischen van Duitschland op bowapeninga- gebied wekten eenige verontrusting. De meeste fondsensoorten liepen dan ook iets terug, daar hot publiek tot winstneming overging. Een uitzondering vormdon Phi lips en Unilevers, waarin ruime omzetten vielen waar té nemen. Vooral in Unilevers ging liet druk toe; zij stegen tot 122 om vervolgens lichtelijk te reageeren. De aan- koopen, die de noteeringen naar boveu for ceerden, stamden voornamelijk van de tiide der speculatie. Philips waren 4 pet. hoo- ger. Aku's daarentegen moesten zich e«n opoffering van enkele pets getrooeC«w Rubbers flauw. A'dam Rubbers zagen rich een 8-tal punten ontgaan. Suikers konden zich evenmin handhaven. H. V. A.'s verle ren. 3 pet. Tabakken aangeboden en duidend lager. In Kon. Olies had het ae»» bod de overhand, het fonds verloor 5 prA. Ook de Amerikaansche Oliewaardon ltv- pen terug. Scheepvaart luier. Mijnwaar» den op peil. Amerikanen noteerden bijiw algemeen beneden pariteit. Speciaal Ka per- en Staalwaarden gedrukt.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3