SPORT UIT DE OMGEVING AGENDA UIT DE RIJNSTREEK DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1932 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. z I L. T. B. IJ „Boeren en Tuindersonder- linge". (Uitvoering Ongeval lenwet). „Bedrijfsziekenkas voor Land- en Tuinbouw". (Uitvoering Ziektewet). Gisteren werd de jaarvergadering ge houden des namiddags om 2 uur in het ge bouw „St. Bavo" te Haarlem. De voorzitter, de heer P- Han te Am stelveen, opende op de gebruikelijke wijze de vergadering, waarna de notulen der vo rige vergadering werden gelezen en goed gekeurd. Na enkele mededeelingen van huishou- delijken aard, kreeg de directeur, de heer Nico van Ommen te Leiden het woord, om verschillende cijfers over het afgeloopen boekjaar 1931 betreffende de Ongevallen verzekering nader toe te lichten. Hieruit bleek, dat voor de L.T.B.-afdee- ling was ontvangen een premie van 122.641.17, terwijl dit voor de geheele Bedrijfsvereeniging bedroeg 401.984.9939. Het verzekerd looncijfer bedroeg resp. voor L. T. B. 12.434.400 en voor de ge- heeie Bedrijfsvereeniging 31.942.200. Het aantal ongevallen voor de L. T. B. bedroeg 1065 en voor de geheele Bedrijfs vereeniging 3033. Van het totaal aantal ongevallen, dat in het afgeloopen boekjaar plaats had, war ren er 8 met doodelijken afloop. Voor de Ongevallenverzekering kan met de leden als volgt worden afgerekend: Klasse landbouw en veeteelt 1.50 (vo rig jaar 1.60). Klasse tuinbouw 0.85 (vorig jaar 1.). Klasse zuivelfabrieken 1.(evenals vorig jaar). Klasse bloembollen 0.60 (vorig jaar ƒ0.72). Alles per 100 jaarloon. Hoewel het verzekerd looncijfer als ge volg van de economische crisis dalende is, vermindert het aantal ongevallen niet. Niettegenstaande dat, is de eindafrekening beduidend gunstiger dan het jaar te voren. Het geleden koersverlies op effecten, hetgeen practisch als een boekverlies moet worden beschouwd, werd voor zoover noodig afgeschreven. Vervolgens gaf de directeur toelichting omtrent de cijfers van de Ziekteverzeke ring, waaruit bleek, dat het premie-inko men van de afdeeling L. T. B. bedroeg 191.711.18 en voor de geheele Bedrijfs vereeniging 510.447.43. Het verzekerd loon bedroeg L. T. B. 10.451.480 en voor de geheele Bedrijfs vereeniging ƒ27.928.000. Het aantal ziektegevallen, behandeld bij L. T. B. bedroeg 3103 en voor de geheele Bedrijfs vereeniging 7063. In het afgeloopen boekjaar heeft het heerschen van de Spaansche Griep be langrijke offers gekost. Met de leden kon, overeenkomstig de geheven voorschot-premie, op 1.80 per 100.loon worden afgerekend. De voorzitter wees er op, dat de uit voerige jaarverslagen reeds in druk zijn verschenen en dat deze ter goedkeuring zullen worden voorgelegd aan de jaarver gadering van de geheele Bedrijfsvereeni ging, welke op Donderdag 8 September a.s. te Den Haag zal worden gehouden. Als afgevaardigden naar de jaarverga dering in Den Haag werden benoemd de heeren C. de Wit Pzn. te Bovenkarspel, J. Slijerman te Medemblik en W. v. d. Berg te Heemstede, die alle drie de benoeming aannamen. Vervolgens gaf de directeur toelichting op de verlies- en winstrekening van de Vrijwillige Ziekteverzekering, waaruit bleek, dat aan premie was ontvangen een som van ƒ30 242.45. Deze Vrijwillige Ziekteverzekering is uitsluitend voor de werkgevers zelf en hun inwonende zoons, die buiten de Ziektewet vallen, terwijl daarbij tevens het wette lijk risico van de werkgever tegenover zijn inwonend personeel, ingevolge het be paalde bij art. 1638 Y van het Burger lijk Wetboek, wordt overgenomen. De vergadering hechtte aan de overge legde Balans en Verlies- en Winstrekening hare goedkeuring, terwijl door den voor zitter het rapport der Financieele Com- sie werd voorgelezen, waarin met lof over het gevoerde beheer werd gesproken. Aan de Financieele Commissie werd een nieuw lid toegevoegd. Bij punt 7 der agenda „voorstel tot het houden van een jaarlijksche algemeene vergadering van allo Verzekerings-Instel- lingen" werd uitvoerig van gedachten ge wisseld, waarbij de directeur de verschil lende belangen voor alle Instellingen naar voren bracht en daarom dit voorstel, dat allereerst in een Jaarvergadering van de Onderlinge Brandverzekering was ge daan, krachtig ondersteunde. De vergadering besloot dit voorstel even eens te steunen. De directeur sprak de verwachting uit, dat weldra ook de Jaarvergadering van de Hagelverzekering hiertoe zou kunnen besluiten, zoodat dan hot volgend jaar alle Verzekerings-Instellingen op één as surantie-dag in vergadering bijeen zullen komen. Bij de rondvraag werden vele inlichtin gen uit de vergadering verzocht en vanaf de bestuurstafel tot alle tevredenheid be antwoord. Daarna sloot de voorzitter met een woord van dank op de gebruikelijke wijze de ver gadering. DE R0ERM0NDSCHE JUBILEUM FEESTEN. Als een der onderdeelen van de Roer- mondsche feesten had een optocht van gouden paren plaats. Deze werden met auto's aan him woningen afgehaald en met muziek aan het hoofd door de ver sierde straten der stad gereden. Zij werden daarbij vergezeld door een stoet van bruidjes, en de putmeesters der diverse buurten. Bij den mast met de Roermond- sche vlag in top op de Groote Markt wer den de oudjes opgewacht door den voor zitter van het centraal comité die hen naar het stadhuis geleidde waar zij door bur gemeester en wethouders officieel werden ontvangen. Wethouder H. Ruijten, van wien 't ini tiatief tot dezen tocht van uitgegaan, sprak de oudjes toe als ambtenaar van den Bur gerlijken stand, die reeds zoovele paren in den echt heeft verbonden. Na aanbieding van den eerewijn werden de deelnemers door de andere stadsdeelen naar hunne woningen teruggebracht. De jubileum-tentoonstelling, die door ruim 18000 personen werd bezocht, werd Maandagavond om 10 uur door burgemees ter Waszink gesloten, die daarbij in het licht stelde, dat tot heden ten aanzien der feesten alles beter was verloopen dan ge dacht werd, en tevens de mededeeling deed, dat B. en W. besloten hadden aan eiken standhouder een gemeentelijk diplo ma met bronzen herinneringsmedaille uit te reiken. Tot slot musiceerde op het terrein de harmonie der staatsmijn „Maurits". R. K. Sportvereeniging V.V.L. De wedstrijd Rouwkoop IV.V.L. I is een schitterend succes geworden, zoowel voor Rouwkoop als V.V.L. Als scheidsrechter Blom beginnen blaast tellen beide partijen invallers. 'Rtouwk. telt 1 V.V.L. 2 invallers. V.V.L. wint den toss en Rouwkoop trapt af. De eerste aanvallen zijn voor V.V.L.; aan het spel te zien is V.V.L. niet erg thuis op dit smalle terrein. Na 15 minuten spelen weet V.V.L. door een onverwacht schot de leiding te nemen, die ze met de rust nog steeds bezitten. Na de rust is het steeds V.V.L., die in de meerderheid is, maar het beslissende schot ontbreekt. Vlak voor het einde weet 'FJouwkoop uit een hoekschop den stand op gelijken voet te bregen 11 en onveranderd breekt het einde van dezen spannenden wedstrijd aan. Na den wedstrijd wilde Rouwkoop loten, wie den beker zou krijgen, maar V.VL.'s aanvoerder wilde daar niets van weten, daar hij meende dat Rouwkoop door zijn sportief spelen hem dubbel verdiend had. Scheidsrechter Blom leidde correct. AMSTERDAM KRIJGT EEN WINTERSPORTGEBOUW. Een Zesdaagsche in het R.A.I.-gebouw. Naar wij vernemen zijn gedurende het afgeloopen jaar onderhandelingen gevoerd tot het oprichten van een Sportgebouw te Amsterdam. Deze onderhandelingen hebben thans tot een resultaat geleid. Wij verne men namelijk, dat in het R.A.I.-gebouw bin nenkort een wielerbaan zal worden ge bouwd. Deze baan wordt, zooals de meeste banen, 166 2/3 Meter lang, zoodat zes ron den 1 K.M. bedragen. Het ligt in de bedoeling zeer binnenkort met de werkzaamheden in het R.A.I.-ge bouw aan te vangen. Behalve de baan zul len tribunes met ongeveer 7000 plaatsen worden gebouwd. Begin November zal de opening van het „Sportpaleis-Am sterdam" plaats hebben en 'naar wij verder verne men zal van 18 tot 24 November in het R.A.I.-gebouw een „Zesdaagsche" worden georganiseerd. Voor de exploitatie van het R.A.I.-ge bouw als Sportpaleis wordt opgericht de „Internationale Sportgebouw Maatschap pij" te Amsterdam, welke door Nederland- se.he en Duitsöhe geldschieters wordt gefi nancierd. De leiding van de exploitatie komt in handen van den heer Friedrich Grolms, die gedurende een aantal jaren directeur was van de bekende „Rheinlandhrille" te Keu len. Voor de organisatie van de wielerwed strijden zijn Frits Rust uit Keulen en John Stel uit Amsterdam aan de nieuwe onder neming verbonden. Tenslotte vernemen wij dat niet alleen wielerwedstrijden in het Sportpaleis zul len worden georganiseerd, doch dat ook an dere takken van sport zullen worden be oefend. De overeenkomst tusschen de „In ternationale Sportgebouw Maatschappij" en de directie van het R.A.T.-gcbouw moet voor een aantal jaren zijn gesloten. Alleen gedurende de wintermaanden zal het R.A.I.-gebouw als Sportpaleis dienst doen. andere versnaperingen, wat zij zich goed lieten smaken, en tóog faen hoogst voldaan huiswaarts om te één uur wederom present te zijn. in het Oranjepark, waar de kinder spelen werden gehouden. Om drie uur ving onder enorme belang stelling de ringrijderij aan. Nadat de prij zen voor de mooiste versiering waren vast gesteld, reden spoedig de verschillende pa ren onder de ringlat door, elkander een prijs bekampend. Na afloop werden de prijzen door Dr. Timmerman met een toepasselijk woord aan de winnaars uitgereikt. Te acht uur was het een bijzondere druk te in het Wilhelminapark. Alle bestuurs leden der vereeniging met „kachelpijpen" op waren druk in de weer met het opstel len van den liohtstoet. Jammer dat een regenbui een oogenblik dreigde de zaak in de war te brengen. Toen alles was geregeld nam het bestuur der vereeniging en het dag. bestuur der gemeente plaats in een „Jan Pleizier" en terwijl de beide reeds genoemde corpsen vroolijke marschen speel den trok men het dorp door. Dit program ma-nummer vonden wij werkelijk zeer aar dig en viel bijzonder in den geest. Te ongeveer halftien werd de stoet ont bonden en gegaven vele feestgangers zich naar de café s, waar men nog langen tijd in gepaste vroolijkheid bijeen bleef.' Uitslag wedstrijden: Hindernisloopen: le pr. Nel Sjardin; 2e pr. Jo Jungerius; 3e pr. Annie v. d. Kraan; 4e pr. Willy van Ees; 5e pr. Cath. Meijer; 6e pr. Agatha Kraan. Tonkruien: le pr. K. Boers; 2e pr. Jo Akerboom; 3e pr. Cor Wijfje; 4e pr. Anton Juffermans; 5e pr. R. Evadus. Blaastrappen: le pr. Nico Jansen; 2e pr. Cor Koolhaas; 3e pr. P. van Eisen; 4e pr. Henk van Leeuwen; 5e pr. Jan Wassenaar; 6e pr. Piet v. d. Horst. Zakloopen met parapluie: le pr. Cor Wassenaar; 2e pr. Henk Boes; 3e pr, Corn. Ruigrok; 4e pr. Gerard Boes; 5e pr. Gijs Biesbroek; 6e pr. Adr. v. Leeuwen. Turfrapen: le pr. Pietje Heze; 2e pr. Greta Boes; 3e pr. Bep v. d. Velde; 4e pr. Gr. Eigen; 5e pr. Jaantje Sjardin; 6e pr. Suze van Ees. Versierde rijtuigen: le pr. A Timmer mans; 2e pr. C. Bakker Jz.; 3e pr. D. Hoo- gervorst4e pr. J. Juffermans. Ringrijden: le pr. C. BakkerM. v. Zij- verden (eik. klok m. beelden); 2e pr. D. v. d. KwaakA v. d. Kwaak (alp. lepeldoos); 3e pr. M. HooimansM. v. d. Horst (etectr. theelicht); 4e pr. A.'A. TimmermansJ. du Croix (bureauklok); 5e pr. C. Juffermans Mej. Bergman (limonadestel). 0EGSTGEEST. KONÏNGINNEFEBST. Reeds vroeg in den morgen wapperde gisteren de Vaderlandsche driekleur door Oegstgeest's straten en vertoonde zich de jeugd getooid met vlaggen, sjerpen en strik jes op straat. Het oranjezonnet-je scheen helder en verhoogde de feeststemming in niet geringe mate. Om negen uur kwamen de schoolkinderen samen aan „Het Witte Huis", waar begon nen werd met een heerlijke tractatie. Het R. K. Harmoniegezelschap speelde vroo lijke marschen en oranjeliederen. Te halftien verzamelde de schooljeugd zich voor het Raadhuis, waar onder de keu rige leiding van den heer J. van Noord den Burgemeester als vertegenwoordiger van het wettig gezag een aubade werd gebracht. Op het bordes hadden ook plaats geno men het bestuur der Oranje vereeniging en de geestelijke en wereldlijke autoriteiten uit onze gemeente. Daarna werden de kinderen opgesteld en in optocht ging men het dorp door onder dc toonen van het Tramcorps en van Triumph. Bij de terugkomst aan 't Witte Huis wer den de kinderen onthaald op limonade en jongens van 1416 jaar touwtretkken; voor jongens boven 16 jaar: hardloopen met hindernissen. Voor dames boven 14 ajar: ringsteken op de fiets; dames bo ven 16 jaar: stoelendans. Donderdag 8 September: des voormid dags .30 uur nationale ringrijderij met auto's en des namiddags om 2 uur na tionale ringrijderij met tilbury's, alles om zeer fraaie prijzen. Op het feestterrein bevinden zich: zweefmolen, autocaroussel, consumptie tent, schommelbaan, hoeplatent, auto- stooter enz. enz. Wanneer het weer een weinig mede werkt beloven het een paar mooie en gezellige dagen te worden. Met het oog op de crisis is de Gondel vaart en vuur werk, enz. op Dinsdagavond vervallen. VOORSCHOTEN. KONINGLNNEFEEST. Sobere viering; de kinderen vieren feest. Ook de viering van den verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina, jaarlijks ge vierd door de Koningin Wilhelminavereeni- ging alhier, ondervond de gevolgen van de i tijdsomstandigheden en deze dag werd dit jaar zeer sober gevierd. Des morgens kwa men de kinderen der verschillende scholen op de Noordheijlaan bijeen en werd onder leiding van de hoofden en het onderwijzend personeel der scholen een optocht georgani seerd. Onder leiding der onderwijzers en begeleid door het harmoniegezelschap „St. Laurens", directeur de heer Jac. Kroon, en het muziekgezelschap,, Benvenuto", direc teur de heer J. Wakka, onderkapelmeester, trok de kinderstoet naar het dorp door de Schoolstraat, Wijngaardenlaan enz. naar de Voorstraat onder begunstiging van schoon zomerweer en onder de vroolijke to nen der beide muziekkorpsen naar de mu ziektent, waar de kinderen gezamenlijk een drietal liederen zongen onder leiding van den heer M. Lakeman, waarna de kinderen zich begaven naar de christelijke school, alwaar eenige versnaperingen werden uit gereikt Daarna trok men naar het V.V.L.- sportterrein en begonnen de kinderspelen. In de kinderoptocht werden verschillende versierde voorwerpen medegevoerd. De prijzen werden door de jury toegekend als volgt: Gecostumeerd le prijs „SneeuWitje", kin- LEIDEN. Donderdag. Zitting R. K. Reclasseeringa. vereeniging 80 uur nam. in het Vincentiusgebouw Hoogl. Kerk- gracht. 32. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 29 Aug. tot en met Zondag 4 Sept. a. s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, telef. 406. de Woensdag voorafgaande aan den He melvaartsdag en voorzoover deze niet op een Zondag vallen, de navolgende dagen-: de dag voorafgaande aan Maria Hemel de dag voorafgaande aan Allerheiligen; de dag voorafgaande aan den Paarden markt de dag voorafgaande aan het feest der Kon. Wilh .Vereeniging en 31 December; dat een afdoening van zaken voor de hier bedoelde dagen in het belang is van de neringdoenden; redenen zij de vrijheid nemen met het eerbiedig verzoek, tot de gevraagde aan vulling van de Wet op de Winkelsluiting (een. 10 uur sluiting) over te gaan. Geboren: Johanna Paulina, d. van F. J. Wassenaar en M. van Zanten. Corneli» Wouterius, z. van C. J. Zwetsloot en J. A. M. de Hosson. Gehuwd: J. W. Livius en M. J. Meijer. Gevestigd: M. Th. Roodakker van 'e-Gravenhage. G. H. ten Kate en gezin van Blerick. H. P. Henkus van 's-Gra venhage. O. E. en K. E. Bennett van 's-Gravenhage. W. Bosman van Rijswijk (Z.-H.). C. N. Berg van Zoeterwoude. A. J. Teunissen-Straathof van Wassenaar. D. Riezebos en gezin van Zegwaart. Vertrokken: C. P. de Vogel naar Hazerswoude. H. J. Meerman van der Horst en gezin naar Rotterdam. J. Dijk man en gezin naar 's-Gravenhage. WASSENAAR. Brand. Woensdagmorgen half vier werd brand ontdekt in de vleeschwaren- fabriek van de firma van den Berg LEIDSCHENDAM. Hanze. De R. K. Middenstandsver- eeniging „De Hanze" hield een ledenver gadering in het Patronaat. De voorz. opent de vergadering met den ohristeliiken groet en heet allen hartelijk welkom, waarna de notulen worden gelezen en onveranderd goedge keurd. De voorz. deelt mede een onderhond gehad te hebben met de directie der Liehtbedrijvener is nu een andere re geling getroffen, zoodat de etalagever lichting niet meer is aangesloten op de straatverlichting. In Veur zijn er echter nog klachten, dat de etalageverlichting te laat aangaat, waarop de voorz. toe zegt dit te zullen onderzoeken. Wat het parkeerverbod in de Dam straat betreft, hiervoor en ook voor de Damlaan is reeds een regeling in de maak. Ook inzake het ventverbod, is door het bestuur het noodige gedaan. Een verzoek is géricht aan de Raden van Stompwijk en Veur om ontheffing Winkelsluitingswet -op 7 en 8 Septem ber a.s. Betreffende de deelname zilveren feest Diocesane Bond oo 7 Sept. a.s. zet de voorz. een en ander uiteen. Daar deze feestviering echter samenvalt met de Wilhelminafeesten te Leidschendam en de meesten niet kunnen om hun zaak of anderszins, blijkt er niet veel animo te bestaan en zal worden afgewacht, wie en hoeveel er mede "zullen gaan. Bij het voorstel oprichting reisclub, deelt de voorz. mede, dat bij het laatst gehouden uitstapje besloten is ieder jaar een uitstapje te maken en daarom heeft het bestuur gemeend een reisclub te moeten vormen en hiervoor een maan- delijksche contributie te heffen van f 1.50. Het geld blijft ten allen tijde eigendom van de leden. Er hebben zich reeds 19 leden opgegeven, zoodat beslo ten wordt de reisclub op te richten: men kan zich altijd als lid opgeven bij den heer Ant. Haagen. Het voorstel inzake voorlichting re clame belastingaanslagen wordt door den voorz. nader toegelicht, echter wordt besloten bij de Middenstandsbank nader te informeeren. wat de bedoeling is. Van de rondvraag wordt een ruim ge bruik gemaakt; alle vragers worden naar genoegen door den voorz. beantwoord. De geestelijke adviseur spoort allen aan zooveel mogelijk deel te nemen aan de feesttviering van het zilveren Bonds- feest op 7 Sept. a.s. De voorz. dankt allen voor de belang stelling en de geanimeerde vergadering en spoort eveneens allen nog aan tot deelname aan het zilveren feest en sluit dan de vergadering met den chr. groet. Wilhelminafeesten. Woensdag en Donderdag 7 en 8 September a.s. zullen te Veur-Leidschendam de jaarlijksche Koninginnefeesten worden gevierd. Woensdag 7 September des voormid dags om 9.15 uur optocht der schoolkin deren met muziek door het dorp naar het feestterrein, waar dan groote kin derspelen zullen gehouden worden om fraaie prijzen. Des namiddaers om 2 uur groote volks spelen. De wedstrijden bestaan in: voor ders van Ewijk; 2e pr. „Cactus L. de Jong; j Qerzon a]hier. De brandweer, die spoedig I prijs „Theemuts", Elly Lamboer; 4e pr. j.0r piaafcse was met groot materiaal kon, AU» vn.n 5e or. met de motorspuit een der rookkasten, die I met inhoud aan heb branden was, meester worden. De inhoud bestaande uit 2000 K.G. spek ging verloren. Bewusteloos achter het stuur. Dins- dagavond werd de gemeentevoerman A. N., 1 terwijl hij achter het stuur eener rijdende 3 vrachtauto was gezeten, plots onwel en werd bewusteloos. Een collega wist de auto I tot stilstand te brengen. N. werd in zorg- I wekkenden toestand naar huis vervoerd. Alie van Weerden; 5e pr. „Freule" Annie van Leeuwen. BI oems tukjes: Maartje Bouw le pr., J. van Egmond 2e pr., Geertje Zwaan 3e pr., H. Sandberg van Boelens 4e pr., R. Barmen 't Loo 5e pr., Adrie Bouw 6e pr., I. van Reckow 7e pr., J. Geitenbeek 8e pr., S. de Vries e9 pr., J. Berkhuizen 10e pr. Bij de kinderspelen werden de prijzen behaald als volgt: Driebeenige wedloop voor jongens: le prijs: J. Brouwer, 2e pr. D. Noordhoek, 3e pr. J. Overeen, 4e pr. T. van Tuijl, 5e pr. H. v. Damme, 6e pr. K. van Leeuwen, 7e pr. C. Zoetemelk, 8e pr. G. Teske, 9e pr. Th. Nouwens, 10e pr. B. Zwaan, lie pr. P. v d. Berg, 12e pr. A. van Egmond, 13e pr. H. v. d. Nagel, 14e pr. J. Jongéneel, 15e pr. J. v. Galen, 16e pr. D. Oostergo. Zakloopen voor jongens: D. de Bruin le pr., W. Duindam 2e pr., P. Vermin 3e pr., J. Zwetsloot 4e pr., L. v. d. Hulst 5e pr., N. van Leeuwen 6e pr., J. Hakker 7e pr., P. van Bemmelen 8e pr., N. Zuiderduin 9e BODEGRAVEN. Volksbond. Zöndag 4 September des avonds 7.30 uur zal er door den A. K. Volks bond een liefdadigheidsuitvoering gehouden worden ten bate van het fonds „Hulp in pr., A? Focke 10e pr., F. Schöttelndreier He j nood" in de bovenzaal van het Patronaat, pr.^ D. Schuur 12e pr., R. de Vree 13e pr., j Opgevoerd zal worden „De Adjudant vau P. 'van Welsen 14e pr., M. van Leeuwen 15o hare Majesteit", vroolijk spel__in drie be- pr., J. van Leeuwen 16e pr., W. de Giaai 17e pr., N. Berkhuizen 18e pr., W. Berkhui zen 19e pr., H. Zonneveld 20e pr. Blokjesrapen voor meisjes: G. Solleveld le pr., J. Hooymans 2e pr., J. Ouwerling 3e pr., R. de Beer 4e pr., H. Wesseloo 5e pr., j J. van Leeuwen- 6e pr., J. van Meygaarden j 7e pr., I. Valk 8e pr., C. Boheemen 9e pr„ R. Schellevise 10e pr., J. van Zeist lie pr., A. Radée 12e pr., D. van Leeuwen 13e pr., j B. Valk 14e pr., C. de Hollander 15e pr., 1 H. van Gent 16e pr., T. van Stein 17e pr. Blaastrappen voor meisjes: M. van den Eikel le pr., J. Slootweg 2e pr., C. van der Kleij 3e pr.. N. Telle 4e pr., C. van Vliet 5e pr., J. Vonk 6e pr., Ph. Verkruijsen 7e pr., C. van Biemen 8e pr., A. Focke 9e pr., M. van Leeuwen 10e pr., J. van Bemmelen 11e pr., T. van Meygaarden 12e pr., M. Turion 13e pr. Te zes uur had een voetbalwedstrijd plaats op het terrein van „Rouwkoop" tu®- sohen Rouwkoop I en V.V.L. I, welke wed strijd een talrijk publiek trok. Des avonds gaf het harmoniegezelschap „St. Laurens" een concert in de Voorstraat onder leiding van den directeur Jac. Kroon. Toen het concert een aanvang nam plaste de regen bij stroomen neder, doch gelukkig werd het later wederom droog en kon het concert ongestoord doorgaan. De winkelsluiting. Door de winkelier9vereeniging Tosea en de R. K. Vereeniging van Hanze-winkeliers is aan den Raad o.s. adres gezonden: Geven met versohuldigden eerbied te kennen D. J. van Cuilenborg, L. Mathót, A. B. Wes-selo en Jor. de Meester, respectievelijk voorzitters en secretarissen der Winkeliers- Vereeniging Tosea en de R. K, Vereeniging van Hanze-Winkeliers, bestaande uit 60 le den, handelende in opdiacht van genoemde vereenigingen, dat adressanten Uw Colle ge beleefd verzoeken, een afwijking bij de Kroon te willen bevorderen, bedoeld in art. 9 van de Wet op de Winkelsluiting, dat adressanten Uw College verzoeken, een later sluitingsuur, dan bij deze wet aangegeven, te bepalen, voor: de Donderdag en. Vrijdag voorafgaande ..an de Paaschdagen; de Vrijdag voorafgaande aan de Pink sterdagen; drijven door Jan Gros-feld. Kaarten zijn verkrijgbaar k 30 cent bij de heeren A. Wolswijk, Willemstraat, J. ten Brink, O. Groenendijk, Mauritsstraat en W. Boere. Overtocht. Plaatsbespreking a 10 cent Zon- §j| dag na de H. Missen. Koninginnedag. Bij uitzondering van j andere jaren is dit jaar de gedenkdag der J verjaardag van H. M. de Koningin ongeveer zonder feestelijkheden verloopen. Om half 1 negen was er schoolfeest op de drie chris-1 telijke scholen. (De katholieke kinderen I hadden nog vacantie). Half tien in de Ge-1 ref. kerk bijeenkomst. Daarna ongeveer half elf was er optocht voor de kinderen, welke allen in het oranje getooid verschil-1 lende vaderlandsche liederen ten gehoore brachten o.a. voor het Gemeentehuis. Des avonds muziek op de markt, hetgeen het eerste uur werkelijk in 't water viel van-I wege de regen, alhoewel de nummers wel-;'| ke ten gehoore gebracht werden, af waren. Ongeveer half elf werd de terugtocht ge- blazen. BOSKOOP. Werkloozen. Het aantal alhier i» reeds gestegen tot ver over de 200, ter;' wijl nog ruim honderd ongehuwden bijge-H voegd kunnen worden, welke niet voorj uitkeering in aanmerking komen. Vacature. In verband met de vacature ontstaan wegens het vertrek van den heer W. P. O. v. Bendegom, directeur van het post- en telegraafkantoor alhier, naar Den Haag, is de heer G. O. Muller, commies, tij- delijk met die functie belast. KOUDEKERK Onderscheiding. Aan onze plaatsge- noot, de heer J. J. Slegtenhorst, is toe-ge-; kend de eere-medaille verbonden aan d« Orde van Oranje-Nassau in brons. Bloempjesverkoop. De alhier en aan den Hooge Rijndijk gehouden bloempjes- verkoop ten bate van het t.b.c.-fonds heeft opgebracht 78.76

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2