ONZE VACANTIE-FOTOWEDSTRIJD. f 1 Voor de Foto-Wedstrijd Plavic-Film j GEIJTENBEEK's FOTOHANDEL I ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 1' Een stroom van inzendingen. Een ideale Zomer voor een foto-wedstrijd. Wij hebben het gedurende de warmte die wij (gelukkig?) achter den rug hebben kunnen merken, dat het ideaal weer is ge weest om te fotografeeren. Het was vacantie en de zon scheen onaf gebroken. Het was dus geen wonder, dat onze fotowedstrijd in het teeken der be langstelling stond. Het stroomde foto's binnen bij onze re dactie, die natuurlijk wel niet allemaal even geslaagd waren, maar toch in ieder geval van den goeden wil van lezeressen en lezers vertelden en ook belangstelling lieten zien voor onzen foto-wedstrijd. Dat verheugt ons natuurlijk bovenmate. Want er is niets meer afgrijselijk dan gebrek aan belang' stelling voor iets, waarmee je dacht de we reld te veroveren En dit meest afgrijselijke wordt nog afgrijselijker, als het iets betreft, dat g^ee] geschiedt ten bate of ten plei- EEN KARRETJE LANGS DEN ZANDWEG. Vacantiefoto in gezonden door den heer P. M. Pont, Nic. Be ets straat 5, Leiden. ziere van anderen, zooals bij dezen foto wedstrijd toch het geval is. Maar gelukkig is dit hier niet het geval, want de inzendingen stroomen. Wij willen nu, om de belangstelling nog wat gaande te houden, weer eens van dezen fotowedstrijd vertellen, vooral aan de hand van de ingezonden foto's. Daarmede kun nen dan anderen, maar ook zij, die reeds foto's inzonden, weer hun voordeel doen. Er zijn misschien, naast hen, die hun va cantie reeds te pakken hebben nog anderen, die zich nog verheugen in komende vrije dagen, die in bosch of hei, aan strand of misschien nog elders wordt doorgebracht. Er zijn misschien ook zulke bevoorrech ten en gelukkigen, die zich de weelde van een buitenlandsche reis konden of nog kun nen veroorlooven. Die zwalken misschien rond in Perzië of Noorwegen of in Monte negro, om van de toeristenlanden als Frankrijk, Duischland, Zwitserland en Ita lië maar niet meer te spreken. Nu hadden wij eerst gedaoht de inzen ding voor onzen wedstrijd te moeten beper ken tot binnenlandsche foto's, tot foto's ge nomen aan onze Noorder stranden, in onze duinen en bosschen. in de Leidsche Hout of Hortus of zelfs in de zeer bevolkte tuin van een groot gezin (1 1/2 X 1 1/2 M2). Bij nader inzien leek ons dit echter niet eerlijk en billijk toe. Want onze lezeressen en lezers,, die zich dan in 't buitenland mochten ver- poozen en vandaar een schat van vacantie- herinneringen meenamen, zouden dan bij voorbaat uitgesloten zijn, omdat zij zoo on gelukkig waren naar 't buitenland te kun nen reizen: Nu kunt U wel zeggen, laten ze dan in ons eigen land blijven, dat is, vooral in dezen tijd zoo noodig, wordt er gezegd. Laat ik U zeggen, dat ik het daarmee hee- lemaal niet eens ben.'U hebt toch wel ge hoord van die hooge tariefmuren van En geland en hoe daartegen gesputterd wordt. En als alle menschen in ieder land dat nu zoover zouden gaan doorvoeren, dat ieder nog maar alleen de producten uit eigen land gebruikte en er voor zorgde, dat er geen cent naar het buitenland ging. dan zou het er spoedig nog veel slechter uitzien, dan ze nu zeggen, dat het al is. Zoo ben ik dus nu van onzen fotowed strijd in de leer der economie verzeild ge raakt, maar ik wilde U alleen maar zeg gen, dat ook „buitenlanders" meedingen in onzen vacantie-fotowedstrijd. Maar wij beloofden eenige aanwijzingen te doen naar aanleiding van de ingezonden foto's. En dan beginnen wij met op te merken, dat een foto niet alleen goed is, als zij, wat zijn, daar anders de mooie inhoud niet naar voren treedt. Dat zijn dus de twee voornaamste eischen, waaraan een foto moet voldoen. Aan beide eischen voldoet b.v. niet de in gezonden foto: de eerste kus, waarvan de inhoud bijzonder origineel en geestig is. Hier echter ontbreekt iets aan den vorm n.l. de foto is niet scherp genoeg, wat hier niet alleen in de opname, maar ook in de ontwikkeling zit De foto is blijkbaar door den inzender zelf ontwikkelt. De foto die een waterpartij voorstelt met op den achtergrond een donker den nenbosch is een foto met sfeer, maar iets te lang belicht, terwijl de inzender bovendien te veel op de plaat heeft willen vastleggen, waardoor de contouren vervaagd zijn. De foto: Klaar voor de start-, is zeer goed van licht en schaduw, maar de belichtingstijd en het zelf-ontwikkelen heeft aan de foto geen goed gedaan. Wij geven deze voorbeelden om allen goed op de hoogte te brengen van hetgeen er voor een goede foto vereischt wordt. En het wil natuurlijk in 't geheel niet zeggen, dat deze inzenders kansloos zijn. Boven- men noemt, scherp is. Daarvoor is heel wat meer noodig. Natuurlijk de scherpte der foto is van groot belang en wijst op de ken nis der techniek van fotografeeren. Om een scherpe fotote krijgen moer men van de duur en de juistheid der belichting op de hoogte zijn en deze hangen weer af van de sterkte der zon, van helder of meer bewolkt weder, van 't fototoestel zelf en van ver schillende andere factoren. De scherpte van een foto is dus bij de beoordeeling een fac tor van beteekenis. Maar van even groote beteekenis is db inhoud van de foto, dat is de sfeer, die 'n foto weergeeft. Men kan een foto zien, waarvan men direct zegt, hé, dat is aardig En als men zich dan gaat afvragen, hoe het komt, dat die foto aardig is, dan kan het zijn b.v omdat de foto zeer natuurlijk en ongedwongen een aardig moment weer geeft, of omdat de voorstelling origineel is, of omdat b.v bij natuurfoto's er een pracht- verdeeling is van licht en schaduw. Maar nog eens, het spreekt van zelf. dat daarbij de vorm, d.w.z de scherpte ook goed moet HOERA, WAT HEBBEN WIJ EEN PRET, OMDAT HET VACANTIE IS WERDEN WIJ UIT SCHOOL GEZET. Vacantiefoto ingezonden door Mej. Agnes Kapel, Voorstraat 99, Noordwijk. dien kunnen .zij met deze wetenschap ge wapend, andere foto's gaan nemen en in zenden en wie weet is de eerste prijs dan niet voor heen weggelegd Een goede inzending is de foto die wij hier reproduceerenEen karretje langs den zandweg, die zeer goed is van verhoudin gen en het zwaartepunt laat vallen op de juiste plaats, zonder de entourage uit het oog te verliezen. Wij merken even op, dat onze lezeressen lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll'i BETROUWBARE EMULSIE - HET LAAGST IN PRIJS 6 x 9 k 145 ct. 1672 x II a |60ct.| Voorwaarden voor den PLAVIC-WEDSTRIJD verkrijgbaar bij: 6341 E BREESTRAAT 79, TEL. 1851 - Filiaal: NOORDWIJK (B.) DOUZASTRAAT 9 i u ii 111111111111111111111111111iii~ en lezers de foto's niet naar de publicatie moeten beoordeelen, daar niet aile foto's zelfs met alle goede geschikt zijn om in de krant te worden afgedrukt. Om typografi sche redenen zijn dit er zelfs maar weinig. Een aardige foto is ook: Hoera, wat heb ben wij een pret Omdat het vacantie is, werden wij uit school gezet"'. Dit is een foto, die geslaagd is door het ongedwongene van de opname Dit is ook een zeer voorname factor bij het fotogra feeren. Al te dikwijls wordt er voor een aar dige vacantiefoto speciaal geposeerd. Dat moet niet. Fotografeer de kinderen b.v. als zij zich onbespied wanen bij het spel. Dit is natuurlijk geen wet van Meden en Perzen, maar toch zal men aldus dikwijls de mooi ste foto's krijgen. Een volgende maal zullen we hierover nog wel eens wat meer zeggen. Tenslotte publiceeren v.o nog een pic-nic van een viertal aardige Wa-mondsche jon gedames, die de schaduw van het bosch als ontspanningsoord hebben uitgezocht en die zich de inhoud der reismand goed laten smaken Als je goed kijkt zou je zelf trek gaan krijgen. Als U deze en de vorige gepubliceerde foto's goed bekeken hebt, zult U zien, dat ze toch nog wel te overtreffen zijn Doet dus nog eens extra uw best. Tot 15 Septem ber kunt U nog foto's inzenden en dan pas komt de beoordeeling. Het is dus nog tüd en het is de moeite waard. Zie maar eens naar de lijst der prij- l zen. Zendt dus Uw foto's in met titel der i opname, naam en adres en op den omslag: Fotowedstrijd. Wie weet, komt ge als eerste uit deze-vacantiefotowedstriid te voorschijn. DE PRIJZEN. En nu de prijzen Wij stellen een aantal zeer mooie prijzen beschikbaar en wel de volgende: 1. Ihagee klap-camera 6X9 met anasrig- maat lens 2 Agfa Box-camera 6X9 met special lens. 3. Zeiss-Ikon Box.Tengor 41/2 X 6. 4. Kodak-Brownie 6X9. 5. 4 deelig metaal-statief 6. Leeren camera-tasch. Voorts een drietal mooie vulpenhouders en verschillende andere prijzen. nummers alsmede de 4 x 100 m. estafette, toonen, dat onze athleten de prestaties van de neutrale bonden en vereenigingen reeds benaderen. Verder zal de in Leiden en Omstreken reeds zeer bekend D. H. A. K.-crack en kampioen van Nederland W. Vessies van D. E. M. Beverwijk, die reeds driemaal in successie den Leidschen Singelloop won, een poging wagen om het record 1500 m. hardloopen te verbeteren. Wij wenschen dezen populairen en spor- tieven athleet veel succes. De detrde recordpoging zal gedaan wor den door de D. E. M-estafette ploeg op het kampioensnummer 3 x 1000 meter estafette. De D. E. M.-ploeg zal bestaan uit o.a. J. Burger en W. Vessies, zoodat een re- i cordverbetering ook op dit nummer zeer j goed mogelijk is. Na dit kleine overzicht vertrouwen we, j dat iedereen doordrongen zal zijn van het pra-chtige athletiek-programma, dat mor gen op het Sportpark „Zuidwijck" ver werkt zal worden en hierdoor alle sport liefhebbers in grooten getale naar Wasse naar zullen optrekken om getuige te zijn van deze bijzondere R. K. Sportgebeurte nis. Het sportpark „Zuidwijck" is gemakke- I lijk te bereiken per gele tram der N. Z. II. T. M. vanaf Haarlemmerstraat, halte Re mise, voor ingang van het terrein. De entreeprijzen zijn uiterst laag: Ter rein 0.25, Tribi. Te 0.5J. (Voor de tribune is de finish >pgesteld voor alle loopnum- SPORT PIC-NIC IN HET BUSCH. Vacantiefoto ingezonden door Mej. M. Sikking, Heerenweg A 34, Warmond. ATHI.ETIEK NATIONALE WEDSTRIJDEN R. K. SPORTVEREENIGING „MEERBURG". Hoewel het athletiek-seizoen al flink ge vorderd is, heeft ons bestuur toch gemeend de sportliefhebbers uit het Leidsche dis trict ook dit jaar kennis te laten maken met de prestaties van de R. K. athleten. Dit seizoen zijn al zeer vele atletiek wedstrijden in ons Diocees gehouden en wel in verschillende plaatsen. Dat niettegenstaande het reeds verge vorderd seizoen het aantal deelnemers voor onze wedstrijden een record-hoogte bereikt heeft, vindt zijn oorzaak in verschillende feiten. Do voornaamste hiervan zijn in de eerste plaats de tegenprestaties van de verschillende vereenigingen voor de trou we opkomst van de Meerburgers op alle wedstrijden en op de tweede plaats de mo gelijkheid, dat na de R.K. N. A. U.-kam- pioenschappen nog enkele records verbe terd kunnen worden. Het feit dat morgen op onze wedstrijden nog twee record-kampioennummers ver werkt zullen worden heeft ongetwijfeld ook zeer veel tot deze enorme inschrijving bij gedragen. Deze dagen zijn nog enkele inschrijvin gen binnengekomen o.a. van de vereeni- ging „V. I. C." uit Amsterdam, zoodat het aantal deelnemers gestegen is tot totaal 211 athleten, vertegenwoordigend 22 ver eenigingen. Donderdagavond hebben we reeds de voor naamste cracks en een lijst van alle deel nemende vereenigingen gepubliceerd ge staan. Men heeft hieruit kunnen zien, dat het geenszins overdreven is als wij bewe ren, dat onze wedstrijden van morgen een sport-evenement voor het District Leiden zullen worden. In dit verband willen we de leiders van R. K. Vereenigingen, die de athletiek nog niet beoefenen, aanraden fietstochten te organiseeren naar het Sportpark „Zuid wijck" te Wassenaar, daar het niet-beoefe- nen van de athletiek-sport zuiver en alleen veroorzaakt wordt door het niet-bekend zijn met deze zoo bij uitstek prachtige en nuttige zomersport. Immers, morgen zul len de beste R. K. Athleten uit alle dee- en van Nocrd- en Zuid-Holland, benevens nkele uit Utrecht, hun beste krachten ont plooien en u aantoonen welke vnordee'en een goed athleet heeft boven ieder andei. Tevens zullen de kampioens-estafette- «ra). De wedstrijden vangen aan om precies 1 uur. Programma's het terrein ver krijgbaar a 0.10 per stuk. Buffet-, auto- en f ietsstalling op het terrein. Met het r op de enorme 'rtelname. het ■f -,-V).-r.!r|p nrncramma en de groote te verwachten publieke belangstelling, doet het Meerburg-bestuur een beroep op de medewerking van alle aanwezigen om zioh 9tipt te houden aan de voorschriften van de officieele personen, die herkenbaar zijn aan de verschillende banden. Wedstrijdleider: Th. Bergers (witte band); scheidsrechter-starter N. de Zwa ger (witte jas); commissaris van vertrek, rondeteller, uitgever startkaarten, en ron deaanwijzer J. de Vrind (roode band), Tijdopnemers: S. Hooy, Th. Knapen, H. de Vrind Sr. (gele band). Overige juryleden zijn herkenbaar aan te dragen band om den arm. Voor verdere bijzonderheden verwijzen we naar de aanplakbiljetten en adverten ties in de bladen van hedenavond. Sportliefhebbers, allen Zondag naar de Meerburg-wedstrijden, opdat deze in alle opzichten een reclame zullen worden voor de R. K. Sportorganisaties. DE R00D-WIT SINGELLOOP. Door B en W. van Leiden en de D.H.A, K. is aan Rood-Wit vergunning verleend tot het houden van de jaarlijksche Singelloop om de Peter Verhoef Wisselbeker, op Zater dag 3 Sept a.s. Deze vierde Singelloop zal wederom ge- loopen over alle Singels. De start zal zijn te half 3 aan de Morschsingel en de finish aan de Wirie Singel (Leidsch Dagblad). Nu W. Vessies vorig jaar de beker defi- nitiaf heeft gewonnen, was de heer Peter Verhoef wederom bereid een wisselbeker beschikbaar te stellen, welke drie maal achtereen of vijf maal totaal moet worden gewonnen om eigendom te worden. Het ligt in de bedoeling de kleed- en waschgelegenheden te verplaatsen naar het clubhuis van het R.K. Sportpark aan den Haagweg. Voor belangstellenden zal het terrein toe gankelijk zijn tegen entree. Deprijsuitreiking vindt eveneens op het terrein plaats. R. K. Ath. Ver. „De Bataven". A.s. Zondag zal er een gedeelte van „de Bataven" uitkomen op de ath. wed strijden op „Zuidwijck", georganiseerd door de R. K^S. V. Meerburg. Voor deze wedstrijden hebben wij spe- ciaal werk gemaakt van de 3 x 1000 m. es tafette waaraan het Ned. record is ver bonden. Daar voor deze estafette de drie beste loopers noodig zijn, zullen wij op de andere loopnummers niet zooweel klaar maken. Van onze junioren hebben wij hooge vei wachtingen. Alle „Bataven" zullen natuurlijk Zondag present zijn om de deelnemende „Bataven" aan te moedigen!! Temeer daai deze wedstrijden in de naaste otmgeving zijn. en watar natuurlijk veel Leidenaars zullen zijn, hebben wij gemeend om zoo grootsoh mogelijk te verschijnen. Daarom worden alle „Bataven' verzocht om twaalf uur aanwezig te zijn op het sportpark „Haagweg" alwaar gelegenheid is voor verkleeden en vanwaar wij gezamenlijk zullen vertrekken per fiets naar „Zuid wijck" in sportcostuum en met de vlag in top. Op Zondag 11 September zullen de kam pioenschappen van Leiden worden gehou den en op deze wedstrijden zal gelijk do 3000 m. worden verloopen om den prachti- gen beker, die nu reeds 2 maal in het be zit kwam van Th. Stijnman Rood-Wit, voor senioren uit Leiden en Omstreken. Voor junioren de 1500 m. om den fraaien beker welke in het bezit is van O. Mes kers van „Meerburg" en voor die, welke iu het bezit was van Jan Bakel van „de Ba taven. De inschrijving moet zoo vlug mogelijk gedaan worden bij den secr. der T. C. Th. van Tol voor „de Bataven", voor Rood-Wit den heer v. Noord, Douzastraat, secr. T. C. Rood-Wit. Inschrijvingen voor de 3000 m. en 1500 m. voor Leiden en omstreken geschiedt bij den heer Jac. Janson, Pieterskerkhof 30a, die ook alle mogelijke inlichtingen geeft betreffende deze loopnummers. Vermelden wij verder, dat deze week het 80ste lid zioh opgaf als „Bataaf". R. K. Athletiek- en Sportvereeniging „Rood-Wit". Athletiek Zondag a.s. zullen een 15-tal athleten uitkomen op de Nationale Athletiekwedstrijden uitgeschreven door de R, K. Athletiek-Vereeniging „Meer burg". Aan voorspellingen zullen wij ons niet wagen, maar wenschen hen een goed De deelnemers worden er aan herinnerd dat zij hun start-kaart uiterlijk vóór kwart voor één hebben afgegeven aan het wed strijd-secretariaat. Voetbal: A.s. Zondag komen er een paar proefelftallen binnen de krijtlijnen. In verband met de athletiek-wedstrijden komen deze elftallen vrijwel alle met re serves uit: 2.30 uur Leiden Jim.R. W. D. jun. 4 uur: Leiden com'b.R. W. D. comb. Het weekprogramma luidt: Maandag 7 uur: Voetbaltraining onder leiding van den heer Fr. Goddijn. Woensdag: Gecostumeerde voetbalwed strijd, nadere bijzonderheden worden nog bekend gemaakt. Donderdag: Training athletiek onder leiding van den heter G. v. Oerle. CRICKET NEDERLANDS CHE ORIOKETBON1D. Programma voor 28 Augustus. Eerste klasse: P.W.V.R.A., Haarlem H.C.C. I. Overgangsklasse: QuickKampong; H. B.C.—V.R.A. 2. Derde klasse B: Ajax IIV.U.C. 2, (Za terdag). Overzicht. Morgen worden er nog eenige wedstrij den gespeeld om de competitie te beëin digen. In Enschede kan het spannen tus- schen P. W. en V.R.A., maar het lijkt ons, dat de Amsterdammers zullen zegevieren. Het eerste elftal van „de Haagsche" zal weinig moeite hebben, om Haarlem te ver slaan. In de overgangsklasse voorzien we over winningen voor Quick en H.B.C. Ajax II, dat beden tegen V.U.C. II speelt, moet in staat geacht worden van de Hagenaars te kunnen winnen. inuiuiininuuiiiHiiuiniiiininiiniii'iiMimnnmiinmniinnmiuumimMiiiniiMiun» Bezoekt Zondag 28 Aug. a.s. de op het Sportpark „ZUIDWIJCK" nabij „Den Deijl" te Wassenaar Georganiseerd door de R.K.S.V. „MEERBURG" te Zoeteritroude. Aanvang I uur n.m. ZEER UITGEBREID PROGRAMMA Loopnummers op de 80,100,400,1500 en 3000 M. en Estafettes Werp- en Springnummers Deelname door 18 Vereenigingen der D.H.A.K. 6372 Entrée Trioune t 0.50. Terrein 10.25. Rijwielstalling op het Terrein a 10 ct. Per H.T.M. naar „Zuidwijck" vanaf Rijnsb.weg 10 ct., v.af Haarl.straat 15 ct aailïlklllllllllllilliillllilllllllllllllllllllllllllllllltlillllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllll

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 13