Echt en goed VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 Ter gelegenheid van den 70en verjaardag HAUPTMANN, wordt te Breslau op 3 den dichter een tentoonstelling geopend, hardt Haupfamann in gesprek met Max repetitie van een van den Silezischen dichter GERHARDT September aj. in tegenwoordigheid van Bcvenstaande aardige foto geeft Ger- Reinhardt (rechts) tijdens de generale zijner stukken. UIT DE OMGEVING LISSE. Afscheid van Kapelaan Van Zon. Gisteravond werd in het bouw een buitengewone bijeenkomst houden, welke ten doel had afscheid te ne men van de weleerw. heer kapelaan J. P. van £on door de verschillende jeugdorga nisaties als Patronaten, de gymnastiek- vereeniging „Sparta", de meisjes- en jon gedamescongregaties, de Missienaaikrans en voorts allen welke met het jeugdwerk in verband staan. De groote zaal was dan ook tjokvol. De leiding berustte bij den heer C. Strik, penningmeester van den Jeugraad, van welke Jeugdraad kapelaan v. Zon voorzitter is. Door een door „Spar ta" gevormde triumphboog werd kapelaan v. Zon te ruim half negen in de zaal bin nengeleid onder luid applaus der aanwezi gen. Onder de aanwezigen waren behalve de Parochiale Geestelijkheid de eerw. pa ters v. d. Poel en pater Koperdrayer-uit Huize „Pius". De heer Strik opende met den Christe- lijken Groet en heette allen welkom. Hij zeide, dat al is de zaal versierd dit geen feestvergadering is, doch dat deze bijeen komst ons eer tot weemoed stemt. Im mers, onze eminente leider van de room- sche jeugdraad gaat ons verlaten. Wat Z.Eerw. voor de jeugd heeft gedaan is voor velen bekend. Spreker hoopte, dat, al zal Z.Eerw. zijn vertrokken, het jeugdwerk toch op een zelfde voet zal worden voort gezet. Hierna verkreeg de zeereerw. heer Pastoor het woord, welke den scheiden den kapelaan dankte voor alles wat hij voor de parochie en in 't bijzonder voor de jeugd van Lisse heeft gedaan. Spr. voeg de aan dit dankwoord toe een heilwensch voor de toekomst. Hierna gaf de leider het woord aan mevr. Simonis, secretaresse van den Ook deze bracht zijneerw. een woord van dank voor alles, wat hij voor het jeugdwerk heeft gedaan en spreekster hoopte, dat God hem hiervoor rijkelijk zou beloonen. Vervolgens was het woord aan de presidente van de Damescongregatie, mej. A. Onderwater, die zijneerw. dank bracht voor alles wat zijneerw. voor het werk der Congregaties heeft gedaan, zoo wel wat betreft de geestelijke belangen als de stoffelijke. Mede bracht spreekster Zijneerw. jdank namens de dames der Mis- sienaaikring. Ter afwisseling werd door de dameszang- vereeniging van de Congregatie ander lei ding van den heer W. Mizée' een nummer tje getiteld „De Gilde Viert" op uitste kende wijze ten gehoore gebracht. Het woord was hierna aan den -voorzitter van „Sparta", den heer W. Buschman, wel ke namens zijn leden zijneerw. dank bracht wat hij als oprichter en geest. adv. voor „Sparta" heeft gedaan waardoor „Sparta" tot zoo'n groote bloei is gekomen. Spreker zegde toe in den geest van den scheiden den adviseur door te werken. Vervolgens verkreeg het woord de heer J. Kortekaas, voorzitter van de patronaatscommissie van de parochie van de H.H. Engelbe waarders. De heer Kortekaas was oud-pa tronaatscommissielid van de parochie van de H. Agatha. De heer Kortekaas deed zijn woord op de hem eigene luimige wijze. Hij drukte, de jongens op 't hart de wijze lessen van kapelaan v. Zon goed te ont houden en er hun voordeel mee te doen. Van K. J. M. V. was een schrijven ingeko men wegens vergadering kon zij niet present zijn waarin zij haar dank be tuigde voor ales wat zijneerw. voor de K. J. M. V. heeft gedaan. De dameszangvereeniging zong vervol gens „De Uil", waarop een dankbaar ap plaus volgde. Namens de aspirantleden bracht de jon geheer Ant. v. d. Berg aan zijneerw. harte lijk dank voor alles wat zijneerw. voor de aspiranten heeft gedaan. Hij hoopte dat alle aspiranten ijverige leden zouden wor den en bij eindigde met den patronaats- groet „Voor Christus onzen Koning" waarop allen antwoordden „In Euwigheid, Amen". Namens de patronaatsjongens braoht de jongeheer S. v. d. Hoorn aan zijneerw. een hartelijk danwoord en hij schelste in 't kort, hoe het scheiden de jongens ter harte gaat. Alsnu verkreeg de heer Chr. v. d. Eist als hoofdleider van de jeugd het woord om een afscheidswoord tot den scheidenden directeur te richten. Spreker zeide, dat we terecht weten dat we het dierbaarste moeten missen voor ons patro naat. Doch gelaten zeggen wij: „God wil het" dus berusten wij er in. In een mooi betoog zette spreker uit een wat de kapelaan voor de patronaten heeft gedaan. Hij was de groote stuw kracht, welke allen als bij inspiratie dwong hem te volgen. In alles blonk uit het gees telijk doel, getuige de retraites, welke voor de jongens in het patronaat werden gehouden. Was het dit alleen, we zouden hem namens de jongens dankbaarheid moeten betuigen. Doch er is nog zooveel meer. De twintig commissies of subcom missies kunnen dit getuigen. Door zijn ge weldig optimisme wist hij alles voor el kaar te brengen. Hij was de optimist bij uitnemendheid, welke alles tot een goed einde wist te brengen. De commissie moge al eens moedeloos zijn, kapelaan v. Zon wist er dan moed weer in te brengen. Als we de administratie van het patro naat zien wat geheel het werk is van •kap. v. Zon dan staan we werkelijk paf In de aspiranten zien we de vrucht van het werken van kap. van Zon. Daar zit kap van Zon. Voor ik hem het afscheids woord toeroep, doen we, jongens en com missieleden, de belofte dat we zullen blij ven werken in den geest van onzen schei denden directeur om te worden een ideaal patronaat. Wij weten nog niet wie onze nieuwe directeur zal worden. Doch tot deze zich in het patronaatswerk zal hebben ingewerkt is het onze taak te zorgen dat alles in de goede banen te houden. Hierna dankte hij den scheidenden di recteur op de hem eigen gevoelvolle wijze. Hij hoopte dat God hem rijkelijk moge be loonen voor alles wat hij voor de Lisser jeugd heeft gedaan. Hij eindigde met de spreuk van Voor Eer en Deugd „Werkt, mannen van kracht, wien de Eerekroon wacht" tot jongens en commissieleden en besloot met de leuze: „Voor Christus onzen Koning" God wil hetEen daverend applaus volgde op deze mooie afscheidsrede. Thans was het woord aan den heer J. v. d. Voort, voorzitter van „Adolf Kol- ping". Als zoodanig was hij ook nauw aan het patronaat verbonden. Ook hij dankte zijneerw. voor alles wat hij in Lisse heeft gewrocht. Hierna verkreeg de voor zitter wederom het woord en hij zeide te hopen, dat de woorden dezen avond ge sproken, voor zijneerw. een echter oprecht gemeente uiting van dankbaarheid moge beschouwe. Als stoffelijk blijk van dank baarheid bood hij zijneerw. een enveloppe met inhoud aan voor de patronaatsjon gens hij legde er echter dan nadruk op, dat zijneerw. de inhoud niet mag gebrui ken voor een oude schuld van het patro- noot te voldoen, doch dit enkel te gebrui ken voor zijn verhuizing. Tot slot verkreeg kapelaan v. Zon het woord waarbij hij allen dank bracht voor de woorden tot hem gericht en hij zeide dat hierdoor voor hem het scheiden ge- Spreker zeide, dat alles wat hij hier voor de jeugd heeft gedaan niet alleen heeft gedaan doch met behulp van de com missies. Met een gerust hart laat ik de be weging achter, aldus spr„ omdat ik over tuigd ben, dat het zal blijven een bloeien de beweging. Laten we bedenken, dat al les gaat om het eene groote doel. Spreker sloot met de patronaatsleuze „Voor Chris tus onzen Koning, God wil het, Amen". NOORDWIJK. Uitslag verkooping. De gisteren gehouden verkooping in Hotel „Het Hof van Holland" onder notaris J. Wage- maker had tot uitslag: Perceel 1 woonhuis met groote houten bollenschuur aan het Kerkhofpad groot 7.62 A. ingezet op 4075.afgemijnd op 700.—, kooper J. Tromp voor 4775. Perceel 2 teelland in de Noordzijderpol- der achter „Dijk en Burg" groot 1.52.30 H.A. ingezet op 3700.— niet afgemijnd, kooper J. C. de Boer te Oegstgeest. Per ceel 3 idem achter perceel 2 groot I.52.00 H.A. ingezet op 3500.nader verhoogd met 300.niet afgemijnd kooper C. Admiraal voor 3800. Perceel 4 bouwgrond met steenen schuur aan de Molenstraat groot 2 A. 42 c.A. ingezet op 1050.—, afgemijnd op 200.—, kooper W. Caspers voor 1250.—. BLOEMBOLLENCULTUUR. Het voorstel-Sassenheim met 21 tegen 15 verworpen. In „Royal" hield de aid. Noordwijk van Bloe-mbollencultuiy een spoedeischende ver gadering, onder leiding van den heer J. C. v. d. Meer en wel naar aanleiding van de beschrijvingsbrief van een te houden bui tengewone algeineene vergadering. Speciaal het plan-Sassenheim zou er onder de loupe genomen worden, waarin verschillende maatregelen tegen de overproductie van bloembollen worden voorgesteld. Ook zou den dezen avond de medailles en andere prijzen, op het Florapark behaald, worden uitgereikt. De Florapark-commissie was royaal en offreerde de vergadering een si gaar en vrije consumptie. De notulen wer den door den secretaris, den heer C. Ver- wey, gelezen en daarna ongewijzigd vast gesteld De voorzitter memoreerde in zijn openingswoord, dat er naar ieders meening te veel bollen zijn en somde tevens de mid delen op, die men reeds heeft willen be proeven om dit te veranderen, door afschof felen van een gedeelte der gewassen ed., die echter niet werden uitgevoerd. De afd. Sassenheim komt nu met een plan, nadat van verschillende zijden is gepoogd een op lossing te vinden voor de moeilijkhedon waarmede het bloembollenbedrijf tengevol ge van de wereldcrisis te kampen heeft. Algemeen is men het er over eens, dat de overproductie, de voornaamste oorzaak van den ongunstigen toestand is, zoodat alle plannen tot verbetering dan ook in de eer ste plaats een beperking van de teelt trachte tot stand te brengen. In dit plan zijn samengevloeid alle andere plannen die onder den nog steeds toenemendeu druk der moeilijkheden zijn gevormd. Door den secretaris werd hierna het plan-Sas- senheion voorgelezen, dat het eenigste punt van behandeling zal zijn ter Aigemeene ver gadering In het kort gezegd wordt hierin aangedrongen op het uitvaardigen van een crisis-steun wet het aanvragen van een ren- telooze ieening van 2% mnlioen ter bestrij ding der overproductie De voorzitter wijst er na voorlezing op dat het telen van elke roe bollen geld kost en dat kan zoo niet blijven Als er echter niets gedaan wordt, hoelang kan de toestand dan nog zoo blij ven en spreker is van meening, dat het oude „uitziek-systeem", allen naar den kei der zal helpen. De afd. Sassenheim komt nu met plannen om de ziekte te bekorten en weg te werken. De voorzitter geeft aan de leden gele genheid hun meening kenbaar te maken. De heer Braun Sr. is altijd een tegenstander geweest van maatregelen, doch is in dit opzicht van gedachte veranderd. Voor bui tengewone toestanden zullen buitengewone maatregelen moeten gelden. Er is overpro ductie die allen ten gronde richt. Er kan 2 1/2 millioen renteloos in de bollenstreek komen en dat kan velen redden. Hij spreekt zich daarom uit vóór het plan-Sassenheim. Hij brengt hulde aan de afd. Sasisenheun en speciaal aan den heer War naar, die de vader van dit plan moet zijn, omdat hij reeds 30 jaar geleden dezelfde meeniag was toegedaan. De heer W. S. v. d. Meer heeft respect i voor het vele werk van de afd. Sassenheim, maar vreest, dat het heel moeilijk zal zijn j een en ander uit te voeren, zonder een i massa kosten, zoodat er practisoh weinig hulp van te verwachten is Hij vindt het idee van den heer v. Waveren uit Hillegom beter en eenvoudiger. De voorzitter wijst j erop, dat de commissie die benoemd wordt, de uitvoering wel zoo economisch mogelijk zal doen zijn. De heeren B Braun en Th. j v. d. Weyden vinden het een bezwaar ale I men niet verplicht zou zijn bollen in te le- veren. Dan zouden zij, die het kapitaal- krachtigst zijn, de eerste kans hebben van een eventueele opleving te profiteeren, ter- j wijl de noodlijdende kweekers hun bollen voor een fooi naar de mesthoop moeten brengen en dus van een opleving heelemaal i niet zouden kunnen profiteeren De heer H. j Hogewoning is tegen het voorstel, maar wanneer het aangenomen wordt stelt hij 1000 Meter stelling disponibel voor opslag plaats, wat hij ook verwacht van andere bloemisten De heer C. Hoek en J. H. Land- hout kunnen hun stem niet geven aan het voorstel, omdat het zeer ingrijpend is en de gevolgen niet te overzien. Bovendien tast men, aldus de heer Hoek, het eigen dom aan, en daar moet men voorzichtig mee zijn. Het voorstel werd na stemming verwor pen met 21 tegen, 15 voor en 5 blanco. Als afgevaardigden werden benoemd de hee ren C. Hoek, W. v. d. Meer en als plaats vervanger J. Lindhout. Hierna volgde het uitreiken der Florapark-prijzen en medail les. Na afloop hiervan bracht de heer J. Braun Sr., als een der oudste leden, hulde en dank aan den Burgemeester van Noord- wijk drs. J. B. V. M. J. v. d. Mortel, voor het onberekenbaar vele wat hij heeft wil len doen voor de tentoonstelling. Mede door zijn voortreffelijke medewerking heeft het Florapark zoo'n mooi succes gehad. Met deze woorden stem Ie de vergadering in. Hierna sluiting met dankwoord door den voorzitter. RIJNSBURG. Tuinbouw. In den aardappelenhandel is weinig verandering te zien en de aige meene verwachting is, dat er geen of wei nig wijziging zal komen. De beschotten der aardappelen zijn overal best en de uitge- plantte oppervlakte is groote dan gewoon lijk het geval is. Betaald wordt voor klei- eigenheimers van 1.202.per 100 Kg. Bloemkool, aanvankelijk in de prijs van 58.50, ging deze week met sprongen naar boven en liep midden dezer week reeds van 1015.10 in de 1ste soort; tweede soort braoht van 1.505.30 per 100 op. Uien gaan voor 2.402.60 per 100 K.G. BLOEMBOLLENCULTUUR. Het voorstel-Sassenheim met 6022 verworpen. Gisteravond hield de afdeeling Hille gom van de Alg. Ver. een ledenverga dering in Hotel Sistermans. De op komst was schitterend. De voorzitter, de heer W. Jonkheer, opent te ruim half negen de vergade ring en heet de heeren hartelijk welkom. Het verheugt spr. dat de belangstelling zoo groeft is; de zaken waarover het gaat maken een buitengewone vergade ring noodzakelijk, daar nog nimmer zulk een ingrijpende agenda werd geboden. De voorzitter vraagt voor de behande ling aller steun en medewerking. De secretaris leest nu de notulen, die onder dank voor de keurige weergave worden goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van de Hillegomeche Beurscommissie (voorzitter de heer K. Velthuijs, secretaris de heer C. Joh. Bakker Jzn.) om een subsidie van 25.vpor de kas. Daarna niemand hierop tegen is, wordt hiertoe met alg. stemmen besloten. Hierna volgt: verkiezing afgevaardig den naar de buitengewone Alg. Verg., op 1 Sept. te houden. De heer C. de Wreede wil eerst de agenda behandeld zien en daarna de afgevaardigden be noemen. Voor dit voorstel is geen meer derheid. Bij stemming voor 2 afgevaar digden worden als zoodanig gekozen de heeren C. de Wreede en J. Hylkema, secundi de heeren Freriks en van Til Hartman. Nu wordt behandeld de beschrijvings brief der Alg. Verg. Het hoofdpunt daar van ie het voorstel-Sassenheim ter sanee ring van het bloembollenvak door be strijding van de overproductie en het te gengaan van dit kwaad in de toekomst, rnet daaraan verbonden een regeling tot steun in de onmiddellijke behoeften van noodlijdende kweekers. De voorzitter leidt de kwestie kort en zakelijk in. Spr. splitst het punt in 4 deelen: a. de overproductie, die kunstmatig of natuur lijk moet verdwijnen; b. de steunrege ling, die wel aardig is, maar een drup pel water in zee beteekent; c. de teelt regeling; d. een nieuwe belasting in de bollenstreek. Over de kwesties kan zeer lang gesproken worden, doch het is zaak dat we bij het voorstel Saseenheim blij ven. De heer R. Veldhuizen van Zanten opent de rij der sprekers. Hij begint met te vragen of het de bedoeling is, dat het voorstel wordt aangenomen of ver worpen zooals het er ligt, dan wel, dat er geamendeerd kan worden. Spr. wijst op het stuk van den heer van Waveren in het orgaan van heden en is het met dien inhoud zeer eens. Spr. zou het be treuren, een maatregel te aanvaarden voor 5 jaar. daar ons artikel moet groeien en afhankelijk is van de natuur. Teeltregeling acht spr. gevaarlijk in ver band met de teelt van ons product in andere landen, hij zou het wel wensche- lijk vinden, geen plantgoed uit te voe ren; hij bepleit aannemen der 2.5 mil lioen. De voorzitter merkt op, dat de re geering wel dat bedrag wil geven, doch niet als we vol eend jaar we'-r Iromen er zijn voorwaarden aan verbonden, b.v. de teeltregeling. De vorige spr. wil dat de regeering uit het hoofd praten. De voor zitter zegt, dat we het daarheen zouden kunnen sturen. Het plantgoed verzenden te verbieden zou wel goed zijn, maar als men in het buitenland leverbaar gaat planten, krijgen we die culturen toch. De heer van Til Hartman acht het doelloos er lang over te praten, het voor stel komt te laat, daar normale firma's met de regeling al klaar zijn. De voorzitter voert hiertegenover aan, dat er veel zijn, die steun noodig heb ben; een groote moeilijkheid is echter, dat van de 10000 beoefenaren slechts 6000 georganiseerd zijn. Het vak zal zich moeten aanpassen aan de huidige om standigheden, hetgeen wordt toegelicht. De heer B. Rijnveld stelt de vraag: is er te veel of niet; spr. helt over naar de idee van den heer van Til, onder de Narcissen is al een groote opruiming ge houden. Hoe ruimen we het meeste op door die 2.5 millioen of door weggooien. Men gooit wel weg vandaag waar men geen heil in ziet. Spr. vindt het de beste manier, het vak haar natuurlijken weg te doen gaan. De heer Freriks zegt: er is nog weinig opgeruimd, de 2.5 millioen is de eenige weg om er mee door te gaan. Spr. kan zich met het voorstel Sassenheim ver eenigen. De voorzitter merkt op, dat de kleine Btijging der prijzen nu niets zegt; dat er te veel is staat voor spr. vast, maar daarom is hij nog niet voor het voorstel Sassenheim. De secretarie leest nu het geheele stuk voor, waarvoor hem dank wordt gebracht. De voorzitter wijst er op, dat we een besluit moeten nemen over het geheele voorstel. De heer C. de Wreede is er dan glad tegen. De heer Rijnveld Sr. merkt op, dat velen van ons onderstand behoeven want dat is het toch. Per „hoofd" zou men 250 krijgen, dat is een druppel water in de zee; zelfs als er de helft afgaat, wordt het slechts 500, het geeft niets. De voorzitter: een deel der beoefe naren is niet te redden. De heer Keur vraagt, of we allemaal zwakkelingen zijn, kunnen we zelf niet ver nietigen wat we teveel hebben 1 Spr. wil het voorstel Sassenheim zoover mogelijk verwerpen. zijn Poeders alleen, wanneer zij de handteeke- ning dragen van den fabrikant A. Mijnhardt Maagpoeders, Hoofdpijnpoeders, Kiespijnpoe- ders, Hoestpoeders, Wormpoeders, enz. Per poeder 8 ct. Per doós 45 ct. Bij uw drogist. 6297 De voorzitter zegt, vrijwillig gaat het niet, er moet wat achter zitten. De heer J. Veldhuizen van Zanten merkt op, dat er iets gebeuren moet, maar in het voorstel Sassenheim liggen voetangels en klemmen; straks gaat de extra-belasting drukken op een doodziek vak. Het voorstel is niet acceptabel. De firma P. Hopman <fe Zn. verklaart zich mede tegen het voorstel. De heer Freriks zegt, de eenige weg is de wettelijke, spr. is er absoluut voor. De heer J. Hylkema zegt, de overproduc tie is mede ontstaan, doordat beduidend minder is afgenomen terwijl er voortdurend in het buitenland maatregelen worden ge nomen, om er ons uit te duwen De heer Van Til-Hartman zou gaarne vernemen, waarom het H.B.G. er voor ge stemd heeft. De heer D. E. Nieuwenhuis zegt: bij ge brek aan beter. De heer Bijl merkt op, dat het Hoofdbe stuur wel een zeer gereserveerde houding aanneemt in het prae-advies, of beter ge zegd, zich geheel onthoudt. Na nog eenig heen en weer praten wordt het voorstel in stemming gebracht en ver worpen met 60 tegen 22 stemmen. Hierna de rondvraag, rbij nog ver schillende denkbeelden aan de hand worden gedaan, en waar nog door enkelen een warm pleidooi gehouden wordt, om te trachten de 2,5 millioen van de Regeering te erlangen. Hierna sluit de voorzitter met een pas send dankwoord te ruim 11 uur deze vrucht bare vergadering. Ergerlijk. Gister had namens Bloem bollencultuur een onderhoud plaats tus- schen Burgemeester Pont en den Secr. der afdeeling Hillegom inzake den toestand van den Rijksstraatweg alhier (en te Sas senheim). De burgemeester telefoneerde Waterstaat en Tramdireotie. Het Rijk schijnt niet het minst voor samenwerking te gevoelen. Door Waterstaat werd mede gedeeld, dat de toestand nog erger wordt, als 't materiaal voor de nieuwe bestrating wordt aangevoerd. Als duidelijk bewijs, dat de zoo hoognoodige samenwerking ont breekt .diene, dat als Waterstaat de straat op laat breken, daar zelfs geen mededeeling van aan de gemeente behoeft te geschie den. Reeds hebben de K. N. A. C. en de A. N. W. B. geprotesteerrd tegen dezen aanleg. Het frappeert, dat dit juist gebeuren moet in den drukst en tijd van het jaar, ter wijl de Rijksweg AmsterdamRotterdam tot de drukste verkeerswegen behoort van heel het land. Ongelukken zullen niet uit kunnen blij ven. Het is hoogst treurig. WARMOND. Oranje-Commissie. In de gisteren ge houden vergadering van de Oranje-Com missie is besloten met het oog op de min der gunstige tijdsomstandigheden het tra- ditioneele drie-daagsche feest terug te brengen tot een dag en wel voor de kin deren dezer gemeente, terwijl, na eenige bespreking dezen feestdag werd vastge steld op de verjaardag van Hare Majes teit de Koningin op 31 Augustus a.s. Of schoon oorspronkelijk het plan was dit feest te doen bestaan uit een optocht van de schoolkinderen, begeleid door de beide muziekkorpsen en een tractatie in de scho len, met des namiddags een vertooning van de bekende poppenkast, is de Commis sie dank zij de milde bijdrage der burgerij in staat gesteld tevens nog kinderspelen te doen houden, hetgeen zeer zeker door de jeugd op prijs zal worden gesteld. Aan deze kinderspelen kunnen deelnemen jon gens en meisjes van 6 tot en met 15 jaar. Prachtige prijzen zullen worden beschik baar gesteld. Met de poppenkast-vertoo- ning, welke alleen zal plaats vinden voor schoolgaande kinderen, zal te 2 uur wor den aangevangen op het speelterrein van de 11. K. School alwaar tevens een geluids versterker zal worden aangebracht, zoo dat alles voor een ieder goed verstaanbaar zal zijn. Te zelfder ure zal worden begon nen met de diverse spelen, welke, de tradi tie getrouw zullen plaats vinden in de Dorpsstraat. De dag zal besloten worden met een rondgang door het Dorp van de beide muziekvereenigingen gevolgd door een uitvoering in de gemeentelijke muziek tent van potpulaire stukken en marschen. Wanneer het weer medewerkt, belooft het vooral voor de jeugd een aangename en prettige dag te worden. Ongeluk. Toen een Haagsche boot met bezoekers aan deze gemeente aan de haven alhier arriveerde wilde een dame de treeplank afloopen. Door onvoorzichtigheid gleed zij er af met het gevolg dat zij een been brak. Door den geneeskundigen Dienst uit 's-Graven'hage werd zij naar haar wo ning vervoerd. Brand. De schuur staande naast do woningen van den heer de V. is geheel af gebrand. Door krachtig ingrijpen kon ver dere uitbreiding voorkomen worden. Om trent de oorzaak is nog niets naders be kend. De schuur was niet verzekerd. EEN ZAKENMAN zal vooral in dezen tijd de kooplust trekken door doel treffende reclame.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 5