VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 11 GEMENGDE BERICHTEN MOTOR TEGEN AUTO GEBOTST. Motorrijder gedood. Te omstreeks acht uur ha-d gisteravond op het gevaarlijke kruispunt Amersfoort- sche StraatwegBrediuswcg te Bussum een ernstig verkeersongeval plaats. De heer van 't Kruis, muziekleeraar te Baarn wilde vanaf de richting Bosch van Bre- dius, den Brediusweg op rijden en kwam in botsing met een auto, die in de rich ting Laren reed en op weg was naar Apel doorn. Do heer van 't K., die zich in de onmid dellijke nabijheid van zijn woning bevond, was op 3lag dood. VRACHTAUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Te Ede, op den Arnhemscheweg, is een vrachtauto van de Geldersche Packet uit Amsterdam tegen een boom opgereden. De chauffeur was door slaap overmand. Hij liep ernstige verwondingen op en is naar het ziekenhuis te Arnhem overgebracht. Dc auto werd zwaar beschadigd. TWEE PERSONEN IN EEN PUT BEDWELMD. Eén slachtoffer overleden. Gistermiddag wilde men bij de oude Saksische boerderij van G. Zwiggelaar te Eursinge bij Halvelte den ouden waterput schoonmaken. De 48-jarige ongehuwde S. Klaster daalde in den 3 1/2 diepen pub af. doch raakte tot groote ontsteltenis van den landbouwer bedwelmd. Toen daalde Zwiggelaar in den put af om hulp te bie den, doch ook hij raakte bedelmd en viel op Klaster, die daardoor met het hoofd onder water kwam te liggen. Spoedig kwam hulp opdagen. Eenige mannen bega ven zich in den put, doch moesten ijlings naar boven komen. Ten slotte gelukte het den 18-jarigen K. de Groot met veel moei te de beide mannen naar boven te bren- gen. Zwiggelaar kon worden bijgebracht, doch Klaster was reeds overleden. SLACHTOFFER VAN PE ZEE. Een dertienjarige jongen omeokomen Wederom heeft de zee aan het Scheve- ningsche strand een jong menschenleven opgeëischt. Gisternamiddag omstreeks kwart na vijf waren twee jongens, een dertienjarige jon gen uit de Eschdoornstraat te 's-Graven- hago met een vriendje uit de Kempstraat nabij golfbreker 36 (Kwartetlaan) in zee gegaan. De knapen waren ongeveer tot borsthoogte gekomen, toen zij plotseling bemerkten, dat de zee hen iAeetrok. Het vriendje slaagde er in overeind te komen. De ander dreef evenwel verder en werd door een vloedgolf o mden golfbreker heengetrokken. Ijlings schoten eenige personen toe, die trachtten met de lijn den jongen te red den. Het mocht evenwel niet baten. Toen men den knaap aan het strand bracht ble ken de levensgeesten geweken. Jongen verdronken. Gisteravond was de tienjarige M. Ver meulen op ledige schuiten die in de rivier de Merwede te Dordrecht lagen, met een paar vriendjes aan het spelen. Tijdens het spel raakte hij tusschen de schepen en viel in het water. De politie was spoedig ter plaatse en dregde tusschen de vaartuigen. Na een uur slaagde men er in den jongen boven te brengen, doch de levensgeesten waren geweken. FEUILLETON. DE DOCHTER VAN DEN DICTATOR ROMAN VAN EDGAE JEPSON. Vertaald door F. van Velsen. (Nadruk verboden). 2) Ik heb de martelingen moeten doorstaan van een voortdurend zwakker wordende hoop, radeloos werd ik, toen ik dag na dag tevergeefs wachtte en ten slotte ging begrijpen, dat mijn verterend verlangen naar vrijheid wegsmolt in het steeds duide lijker bewustzijn, dat mijn losgeld niet zou aankomen. Want, toen dit geld uitbleef, veranderde ook de aanvankelijk niet onwelwillende houding van Ahmed, in voortdurende pla gerijen en kwellingen, die hij alleen staakte als hij mij noodig had voor iets, dat door een ander niet kon worden verricht. Ik had werkelijk aanleiding genoeg om mijn geduld te oefenen, hoewel het tenslotte op een zeer gevaarlijke wijze op de proef werd gesteld. Want eens op een ochtend, toen ik van uit den tuin, in het huis kwam, bemerkte ik iets, dat opeens een einde aan mijn ge duldigheid maakte. Ik zag tot mijn groote ontsteltenis, hoe Ahmed een jong Grieksch slavinnetje bij de haren langs den grond sleurde en haar telkens schopt. Ik heb weliswaar veel gereisd, en kennis gemaakt met allerlei zeden en gewoonten van Stoker verongelukt. Gistermiddag is te Dordrecht op het Grieksche stoomschip „Chloe" een doode- lijk ongeval gebeurd. Het schip zou eerst daags naar Italië vertrekken om te wor den gesloopt, waartoe twee stokers bezig waren de vuren aan te maken. Plotseling sprongen de flenzen, waarop het peilglas is gemonteerd, met het gevolg dat een 49-jarige Italiaansche stoker uit Genua door den stoom zoodanig werd verbrand, dat hij spoedig daarop overleed. Zijn ka meraad, die in de nabijheid stond, kon zich bijtijds in veiligheid brengen. Van den zolder gevallen. Te Driel is de zeventigjarige T. J. Gie- lingh van den zolder op de deel gevallen. Eenige uren later is den man overleden. In den vreemde omgekomen. Naar Beuter uit Londen meldt is de Nederlander Anton Smeenk in de nabij heid van Nottingham (Engeland) door den trein van Mansfield naar Nottingham over reden. Het ongeluk geschiedde toen hij een be zoek bracht aan de terreinen van een gas fabriek. Men meende te weten, dat hij van plan was aan het einde van deze week naar Nederland terug te keepen. Boerderij-brand te Laag-Soeren. Gistermiddag werd brand ontdekt in de boerderij van den heer Bruil te Laag-Soe ren. Vóór de brandweer aanwezig kon zijn, stond het geheels gebouw, dat met riet gedekt was, in brand. Wegens de snelheid waarmee het vuur om zich heen greep kon niets worden gered. Eenig geld ging ver loren, alsmede een groote voorraad hooi, terwijl een aantal kippen cn konijnen in de vlammen omkwamen.' De inboedel was laag verzekerd. De boerderij is eigendom van de Geneeskundige Badinrichting Bethesda, Dc oorzaak van den brand is onbekend. PAST OP RIJWIELEN EN MEISJES. Een zonderling individu, dat fietsen gapt en meisjes meevoert. De burgemeester van Montfoort waar schuwt tegen de practijken van een per soon, die zich noemt Herman Smith, Boot, Philipsen, Herman Huisman, Herman Jansen en Hendriksen. Deze persoon heeft zich vermoedelijk aan verschillende op lichtingen en verduisteringen schuldig ge maakt. Hij is in het bezit van een heeren rijwiel, komt dan met dit rijwiel bij een particulier of rijwielhandelaar en geeft voor een aanrijding te hebben gehad, waarvoor hij dat rijwiel ter reparatie aan biedt en een beter rijwiel weet mede te krijgen, hetgeen hem gewoonlijk gelukt. Signalement als volgt: oud pl.m. 40 jaar, middelmatige grootte, zonder baard of knevel, gedeeltelijk kaalhoofdig en verder gTijzend, mager bleek gelaat. Ter linkerzijde van zijn hals heeft hij een gezwel ter grootte van een klein ei, midden op zijn rechterhand heeft hij een litteeken, vermoedelijk is deze gebroken geweest. Hij is zenuwachtig en gekleed als volgt: blauw-paars colbert-costuum met roode streep, zelfbinder met roode breede streep, geel overhemd met zijden streepen en dito boord, beige bruinachtige hoed met donkerbruin lint, bruine lage schoenen, bruin gestreepte sokken. In zijn colbertjas staat op de binnenzak een firmanaam uit Schiedam. Hij spreekt met Brabantsch accent. Hij weet door valsche voorwendsels en door trouwbeloften weduwen en meisjes te verleiden enkele dagen met hem door te brengen om ze daarna in den steek te laten. vreemde volken, maar ben toch nog niet zoo afgestompt geraakt daardoor, dat ik met berusting zou kunnen aanzien, hoe in sommige landen de dieren en de vrouwen mishandeld worden. Ik ontstak in woede en vloog op dien dikken opgeblazen Turk af, wierp hem op den grond en schopte en trapte hem zoolang, todat ik buiten adem raakte. Op het lawaai, dat Ahmed maakte kwam een troep slaven naar het huis ge vlogen en viel mij aan. Gedurende vijf mi nuten zag ik kans dank zij mijn behen digheid in het boksen dezen troep van mijn lijf te houden, doch de overmacht was te groot en zij waren bovendien gewapend met stokken. Wat er verder gebeurde weet ik niet, ik herinner mij slechts, dat ik, toen ik weer tot bewustzijn kwam, stevig stond vastgebonden aan een boom dicht bij het huis. Ahmed liet mij afranselen en geeselen, doch daarmee niet tevreden, had hij het kleine, Grieksche slavinnetje, aan een boom tegenover mij laten vastbinden en, toen ik mijn portie had ontvangen, liet hij haar voor mijn oogen op de meest gruwe lijke wijze slaan met dikke leeren riemen. Dat was te veel voor mij, ik viel wederom in zwijm. De volgende drie weken leefde ik als in een nevel. Het lijdt geen twijfel, dat het in Ahmed's bedoeling lag mij langzaam af te maken als een beest. Maar gelukkig scheen de pijn, die ik hem veroorzaakt had door mijn afranseling, weer wat vergeten te zijn en liet hij zijn hebzucht en handelsgeest'ster ker spreken dan zijn vernederd gevoel van eigenwaarde. Toen ik tenminste weer vol ledig het bewustzijn terugkreeg en min of meer hersteld was van de wreede geese- lingen, bemerkte ik, dat ik het eigendom DE RELLETJES TE ROTTERDAM. Gisteravond is het opnieuw rumoerig ge weest in de Putschelaan en eenige zijstra ten daarvan op den linker Maasoever te Rotterdam. Toen het donker was geworden, trokken groote groepen kwajongens rond, die de electrische lampen van de straat lantaarns stukgooiden. Toen hiermee be gonnen werd, is dadelijk een groote politie macht uitgerukt, waarbij acht ruiters en drie motoren met zijspan. In de Twee bosch straat hadden de herriemakers mtuss-chen kans gezien om alle straatlantaarns stuk te gooien, zoodat deze straat geheel in het duister kwam. (Jok in een deel van de Mai- tinus Steinstraat werden de lantaarns stuk gegooid. Deze straten werden hierop door Ge politie schoongeveegd en afgezet. Aan de bekoners werd gelast, naar binnen te gaau en de ramen eu deuren te sluiten. Aan weerszijden van de Tweeboschstraat werd een politie-auto met een sterk zoekliclit neergezet, teneinde de duistere straat ie verlichten, terwijl bovendien met zoeklich ten geregeld werd gecontroleerd, ol er zreh geen menschen op de daken begaven. In de omliggende straten kwamen daarna nog telkens groepen kwajongens bijeen, zoodat de politie geruimen tijd bezig is geweest om deze uiteen te jagen. De Tweebosch straat bleven tot tegen het middernachte- sfcraat beleven tot tegen het middernachte lijk uur afgezet De bewoners hadden de lichten in hun kamers uitgedaan, zoodat deze straten geheel m het donker lager. Politie was den geheelen avond bezig de portieken na te kijken en te controleeren of er zich in de portalen geen menschen hadden verborgen. In het midden van de Tweeboschstraat had men vóór de komst van de politie kans gezien, den rijweg over de geheele breedte op te breken. Later op den avond zijn ook in de Steinwegstraat en de Jacominestraat lantaarns stuk gegooid en in de laatste straat was ook een deel van den rijweg opengebroken. Om halfelf had zich een groote menigte in de Beverstraat verza meld, die er aan het joelen en schelden was. Een ruit van een waterstokerij werd ingeworpen. De politie heeft ook daar troe pen jongens met eenige charges verdreven. In de Tweeboschstraat heeft de politie de deuren van een pakhuis opengebroken, daar het gerucht ging, dat zich daar ont plofbare stoffen en munitie zouden bevin den. Het onderzoek in het pakhuis wees echter uit, 'dat er alleen lompen lagen op geslagen. Om 12 uur zijn de auto's met zoeklichten vertrokken en werd de afzetting opgehe ven. „Vad" VERNIETIGING VAN GROENTEN Protest van het publiek. Op last van het bestuur Van de Coöpe ratieve Veiling de Zuid-Hollandsche Eilan den moest een vrachtrijder op een terrein aan den Krommen Zandweg te Rotterdam een groote partij tomaten, snijboonen en appels, die op de veiling als waardeloos door dc klok waren gegaan, met vitriool vernietigen. Tegen deze vernietiging van etenswaren is het publiek opgekomen. Het kwam zelfs tot een vechtpartij, waaraan de politie nadat de vrachtrijder am assis tentie had gevraagd een einde heeft ge maakt. Straatroovers aangehouden. Op verzoek van den commissaris van politie te Leeuwarden zijn te Arnhem aan gehouden twee mannen, verdacht van he ling en berooving van circa 200. waar van een boer tijdens de kermis te Leeu warden de dupe werd. Zij zijn na verhoor ter beschikking van de justitie gesteld. IN ELK KATHOLIEK GEZIN Het Katholieke Dagblad! was geworden van den slavenhouder Ioni- des en achter in diens tuin in een hut lag. Ahmed scheen tot de overtuiging geko men te zijn, dat ik nooit zou worden vrij gekocht en was er waarschijnlijk bang voor, dat ik te eeniger tijd zou worden gewroken. Daar kwam nog bij, dat hij er lang niet zeker van was of ik wel geheel van het doorstane leed zou herstellen en wederom in staat zou zijn om zwaar werk te kunnen doen. Daarom verkocht hij mij aan den ouden Griek voor een prijs, die veel lager was dan mijn werkelijke slaven- waarde. Weliswaar was mijn gevoel van eigenwaarde door deze transactie geknakt, maar ik troostte, mij met de gedachte, dat ik na mijn volledig herstel een voordeelige koop zou blijken te zijn voor Ionides. Hij behandelde mij hard en voedde mij slecht. Zelfs nu nog kan op sommige oogenblik- ken mijn weeheid zoo sterk worden, dat ik noodzakelijk iets moet eten. Toen ik dan dien avond mijn rekening met Ionides had vereffend en ik weer op straat liep, kwam alles wat Ahmed mij had aangedaan weer levendig voor mijn geest en haastte ik mij om ook met h6m, die mij bestolen en gepijnigd had, af te rekenen. Het was een lange weg, dien ik te gaan had, want Ahmed's huis lag dicht bij den Nijl, in een der uithoeken van de stad en het maanlicht belette mij snel vooruit te komen. Voorzichtig sloop ik van de eene schaduwplek naar de andere, over steen- hoopen en ingestorte huizen, steeds op mijn hoede voor loerende Baggara's die mij plotseling zouden kunnen overvallen. Eindelijk echter bevond ik mij vóór den muur van Ahmed's tuin. Steeds in de don kere schaduw blijvende, sloop ik naar een UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 27 Augustus. H u i s e n 296 M. Uitsl. K.R.O.-Uitzending. 8.009.15 Morgenwijding. 10.00—11.30 Het K.R.O.-Trio o.l.v. Piet Lustenhouwer. 113012.00 Godsdienstig halfuurtje door pastoor Perquin. 12.151.45 Lunchconcert door het K.R.O.- Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer. 2.002.30 Gramofoonplaten. 2.304.0,0 Kinderuurtje. 4.004.30 Bioscoop-Orgel (Gramofoonpl.) 4.304.45 Esperanto-nieuw. 4.455.15 „The Mikado" verkorte operet te, Gramofoonpl. 5.155.30 Negerliedjes door Rinus Blaas 5.306.20 De regimentskapel van de Gre nadier Guards (Gramofoonpl.) 6.206.40 Journalistiek Weekoverzicht. 6.407.10 Gramofoonplaten. 7.107.30 Causerie door prof dr. ir. H. Gelissen over „Hebben provinciale electri- citeitsbedrijven een levermonopolie" 7.458.00 Sportpraatje van de R.K.F. 8.0011.00 Populair programma door het K.R.O. Salonorkest o.l.v. Marinus van 't Woud, m.mv. Mia Dorel, zang. 9.10 Vaz Dias. 11.0012.00 Gramofonplaten. Hilversum 1875 M. 6457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Trio Loe Cohen. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. d. Continubedrijven: Trio Loe Cohen, VARA-Tooneel ol.v. W. v. Cappellen en J. v. Oogen (voordracht). 12.001.45 VARA-Septet oi.v. Is Eyl en Gramofoonplaten. 2.00 Uit de Roode Jeugdbeweging. 2.15 Orgelspel Joh. Joh. Jong. 2.30 Chr. Geudeker: „Is watersport een luxe-sport. 2.45 Vervolg Orgelspel. 3.00 Groningsch uurtje m.m.v. mej. G. Jans (zang en K. de Jonge .toespraak en voordracht). 4.30 Trio Brookhouse MacC'arthy 5.00 Actueel Allerlei door het N.N.V. i 5.15 Vervolg Trioconcert. 5.45 Literair halfuurtje A. M. de Jong. 6.15 Internationale Chansons door den Troubadour-Chansonnier Edwin Dooren- bos 6.30 Kinderuurtje 7.30 Vervolg Chansons. 7.45 Toespraak A de Vries. 8.00 Gevarieerd programma. VARA-Or- kest o.l.v. Hugo de Groot, VARA-Tooneel 0.1.v. W. v. Cappellen. Mevr. Esther de Boer van Rijk, Dubbelmannenkwartet „Harmo nie" o.l.v. C. Keereweer en Joh. Jong (Or gel). In de pauze: Vaz Dias. 11.3012.00 Gramofoonplaten. Daventry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 12.20 Northern Studio-orkest o.l.v. J. Bridge. 1.05 Orgelconcert R. New. 1.502.50 Commodore Grand-Orkest o. 1.v. J. Muscant. 3.50 Sydney Bayne's Licht Orkest m.m.v. Ben Morgan (tenoü). 5.05 Orgelspel Reg. Foort. kleinzijdeurtje. Heb was gesloten. Ik her innerde mij nog, dat het niet te forceeren zou zijn. De eenige mogelijkheid om bin nen te komen was een klauterpartij over den muur. Ik ging eenige passen achteruit om de hoogte schatten. Tien voet hoog. Ik beet op mijn lippen. Nauwlettend zocht ik naar een scheur waarin ik mijn voet zou kunnen zetten. Maar er was niets. De muur was goed onderhouden, 't Eenige wat ik doen kon, was teruggaan om hier of daar een balk of een plank te zoeken. Ik was echter nog niet tot aan den hoek van den muur gekomen, toen ik voetstappen hoorde naderen. Onmiddellijk stond ik stil en luisterde met ingehouden adem. Ja, 't waren voetstappen van menschen die op schoenen liepenIk kon wel juichen, na drie jaren niets anders gehoord te heb ben, dan het geschuifel op bloote voeten of sandalen. Ik bemerkte, dat de anderen behoed zaam en voorzichtig liepen en stelde mij daarom verdekt op in de schaduw van het poortje, waarheen ik was teruggelopen. Twee gedaanten, gekleed in khaki-uni- form, kwamen den hoek om. In het licht van de maan kon ik hen duidelijk onder scheiden en in zuiver Engelsch hoorde ik zeggen „Heb jij niets gehoord, Bill?" Het scherpe, kort-nasale stemgeluid van dien onverva'.schten Londenaar klonk als muziek in mijn ooren. Drie jaren lang had ik niets anders gehoord dan het Arabisch gebrabbel Het waren twee Engelsche soldaten en ik begreep onmiddellijk waarom zij hier rondzwierven. Zij z' uden juist de geschik- j te mannetjes zijn om mij te helpen bij mijn plan. Ik kwam uit mijn schuilhoek te voor 5.35 Kinderuur. 7.05 Concert door Anne Wood (mezzo sopraan). 7.25 Pianorecital door Leslie England. 7.50 BBC-Orkest o.l.v. Percy Pitt. M.m.v. Nora Grühn (sopraan). O.a. 2de Symphonie in D, Mehul. 9.15 „Grand Slam", hoorspel van Sterne Thomson. M.m.v. Revue-koor en orkest o.l.v. L. Woodgate. 10.00 Berichten. 10.35 Dansmuziek (Gramofoonplaten). 10.5012.20 BBC-Dansorkest o.l.v. Hen ry Hall. „R a d i o-P ari s", 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.20 Gramofoonplaten. 7.30 Gramofoonplaten. 9.05 Piano-recital door Leon Kartiun. O.a. Mazurka en drie etudes, Chopin. 9.05 Gevarieerd Gramofoonplaten concert. Kalundborg 1153 M. 12.252.20 Concert uit Rest. „Wivex'. 2.503.20 Gramofoonplaten. 3.505.50 Carl Ryda-hl's Orkest m.m.v. EIga Gaspari (piano). 8.5012.20 Dansmuziek voor de oudere generatie d. h. Omroeporkest o.l.v. Grün- dathl m.m.v. Solisten. Langenberg 473 M. 7.258.20 Philk. Orkest Stuttgart o.l.v. Dr. Maurer. 11.3512.20 Gramofoonplaten. 12.201.35 Gramofoonplaten. 1.502.50 Marsehen- en Walsenconcert ,uit Stuttgart o.l.v. Görlich. 2.553.45 Gramofoonplaten. 5.206.35 Concert uit Münchem. 8.20 Gustav Adolf Jabr 1932 (Uit Mün- ohen). 9.05 Vroolijk programma. „Lis Land der Freude" o.l.v. Fritz Neumann. M.M.v. Or kest en koor, alsmede solisten. 10.551.20 Dansmuziek. Rome 441 M. 9.05 Opera „I Vespri Siciliani" in 5 ac- tes van G. Verdi. Brussel 508 en 338 lï. 508 M.: 12.20 Max Alexys' Orkest. 5.20 Concert o.l.v. F. André. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Concert o.l.v. F. André m.m.v. Mevr. Cevine (zang). O.a. Hallo 1930, potp. Bor- chert en Espanan-rhapsodie, Chabrier. 9.20 Vervolg concert. O.a. uit „Zamora", Gounod en Marche hongroise, Berlioz. 10.30 Concert uit Antwerpen. 338 M.12.20 Concert o.l.v. J. Kurnps. 5.20 Concert d. b. Omroeporkest o.l.v. Kumps. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Concert door het Omroeptrio. 9.20 Concert u.d. Kurzaal Ostende oJ.v. Fr. Rasse mjn.v. G. Thill (zang). O.a. Mid- sommervaka, Alfven; Le Cygne, St. Saens; en Cralserzahlung uit „Lohengrin", Wag ner. Dansmuziek. Z e e s e n 1635 M. 8.10 „Gustav Adolf-Jahr 1932" uit Mün- chen. 9.05 „Das Land der Freude", vroolijke avond o.l.v. Fritz Neumann. Hierna Be richten en tot 12.50 Dansmuziek door de kapel Ludwig Ruth. schijn en bleef vlak voor hen stilstaan: „Goeden avondzei ik. Zij schrokken en deinsden achteruit. Dat was niet te verwonderen, want ik zag er nu juist niet vertrouwenwekkend uit en ik zag hun bajonetten reeds op mij gericht. „Goed volk", zei ik. „Ik ben Engelsch- man, en ik geloof, dat wij elkaar op het goede moment getroffen hebben." „Je bent een raar type, maar je praat toch als een christen", zei Bill. „Als je ruim drie jaren slaaf geweest bent in deze wildernis, wordt je wel een raar model",, antwoordde ik. „Ben je een slaaf riep de andere vra gend. „Ja, ik ben een slaaf, en ik was juist aan 't overleggen hoe ik over dien muur zou kunnen klimmen om een oude rekening met mijn vorigen beul te vereffenen, toen jullie den hoek omkwamen. Ik veronderstel, dat jullie een nachtwandeling maken om de mooie omstreken van Karthoem te bewon deren en tegelijkertijd te zien of er niet iets is, dat de moeite waard is om mee te ne men, is 't niet?" „Dat is niet onmogelijk, maar bewijzen heb je er toch niet voor", zei Bill voorzich tig- „Nu, waarom zouden de derwischen je epauletten het nummer van je regi ment, van je uniform hebben gesneden, als het niet daarom was", zei ik. Zij grijnslachten allebei. „Maar luister nu eens", vervolgde ik. „Achter dezen muur woont de rijkste man van Soedanachter dezen muur is luilek kerland, goud, lekker eten en drinken en allerlei andere heerlijkheden." Hun oogen schitterden. (Wordt vervolgd). U SUS PIPRRflT MODERNE n. m. riLimUi SCHOORSTEENKLOKKEN Maarsmansst. 14 TEGEN ONGEKEND LAGE PRIJZEN H Telef. No. 1293 ST ZIET DE ETALAGE

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 12