PUROL DINSDAG 16 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 Na artikelsgewijze behandeling, waarbij eenige wijzegingen worden aangebracht, o.a. een voorstel van den heer Boeren, wordt het voorstel aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Preoarioverordening. Aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op het beheer van de IWater- en Lichtbedrijven. Aangenomen. 9. Voorstel van B. en W. om aan de voetbalvereeniging „Alphen" alhier, me dewerking te verleenen bij den voorge nomen aanleg van een sportterrein in den polder Kerk en Zanen. „Alphen" krijgt een voetpad cadeaa. De heer van Kleef zegt, dat de Voetbal vereen. „Alphen" niet accoord kan gaan met B en W. Spr. meent ook, dat B. en W. de kos ten van de geheele aanleg van het voetpad zullen moeten dragen en doet 'n voorstel in dien zin,vooral ook daar „Alphen" zeer veel bijdraagt aan de gemeentekas door de verma kelijkheidsbelasting. Ook de heer Boeren pleit voor aanleg van een voetpad door B. en W., ook daar „Al phen" met het voorstel van B. en W. in finan- cieele moeilijkheden zou komen. De gemeente heeft bovendien een eereschuld af te lossen daar zij steeds belasting heeft geheven, zon der iets daarvoor in de plaats te stellen. De heer den Uyl is het eens met de heeren van Kleef en Boeren. 10. Wijzigingen van de gemeentebegroo- ting dienst 1932. Goedgekeurd. Na eenige besprekingen wordt het voorstel Boeren, van Kleef aangenomen. Tegen stem den de A.R. en de heeren B. W. J. Sprey. 11. Benoeming van een lid der 2e Commissie tot Wering van Schoolverzuim wegens het vertrek van den heer A. de Groot. Aanbevolen worden: 1. W. J. van den Brink; 2. D. G. Vaartjes. Benoemd wordt de heer W. J. van den Brink. 12. Benoeming van een lid van het "Al gemeen Armbestuur in verbandmet het niet aannemen zijner benoeming door den heer J. C. van Meijen. Aanbevolen worden 1. E. H. van Eouwendaal; 2. H. Tabernee. De heer den Uyl stelt voor als candidaat in deze vacature de heer Corn, van de Woude. De Burgemeester vraagt, wie dat is. De heer den Uyl zegt, dat deze beter be kend is als „Suikerstokkie een bekend Al- phensch straattype. Spr. doet dit als protest tegen het feit, dat de socialisten steeds uit het Armbestuur wor den gehouden. Benoemd wordt de heer E. H. van Rouwen daal. Benoemd worden de heeren H. S. van der Putte en A. D. van Vliet. Rondvraag. Bij de rondvraag klaagt de heer Verdonk over den toestand van den Heerenweg. De voorzitter zegt, dat de verbetering van dezen weg tenlaste moet komen van de Prov. Staten en de Vierambachtspolder. Deze doen echter niets dan harrenwarren. De gemeente kan dfe- zen weg niet verbeteren daar het een provinci aal belang geldt. De heer B. Spreij brengt hulde aan den agent Kievit voor diens krachtdadig optreden tegen de snelheidsmaniakken, die den weg onveilig maken, terwijl de heeren Boeren en van Kleef hierbij tevensde houding van het publiek becritiseeren, dat het nog opneemt voor deze menschen, als de politie tegen hen optreedt. De voorz. zegt dat er met strengheid zal worden opgetreden De heer den Uyl neemt den heef Mellema in bescherming, die door het optreden van de burgerij van zijn vrijheid wordt beroofd. Hierna sluiting. Het Katholieke Dagblad! IN ELK KATHOLIEK GEZIN De taxi der toekomst. „Kaar hotel „Ritz"! „Jawel meneer, New York of Parijs? GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG VERKEERSONGELUK OP DEN HAARLEMMERWEG. VIJF GEWONDEN. Tegen acht uur Zondagavond heeft op den Haarlemmerweg bij de Zuidermolen, onder de gemeente Haarlemmerliede, een ernstig verkeersongeluk plaats gehad Op dat tijdstip naderde in volle vaart uit de richting Amsterdam een auto, bestuurd door den caféhouder Hagenstein, aldaar, die plotseling uit de file, waarin hij reed, op zij schoot en trachtte de voor hem rij dende wagens te „snijden". Deze manoeu vre mislukte evenwel, daar op dat moment eveneens met groote snelheid uit de rich ting Haarlem een personenauto kwam aangereden, welke ook een aantal auto's wilde voorbijrijden. Een botsing was toen niet meer te vermijden. Met een harde klap vlogen beide auto's op elkaar. Een derde auto, komende uit Amsterdam en bestuurd door den heer Kuip, die achter eerstgenoemde auto aanreed, botste tegen de op elkander gereden auto's aan. De auto uit Haarlem, waarin de familie Pauli uit Amsterdam gezeten was, werd vrijwel geheel in elkaar gedrukt. De vijf inzitten den, de heer en mevrouw Pauli, hun zoon en dochter en een vriendinnetje van laatst genoemde, werden allen gewond. Omstan ders en passeerende automobilisten Scho ten van alle kanten te hulp. Onder hen waren de doktoren Kuiper uit Halfweg en Binnendijk uit Amsterdam, die toevallig voorbij kwamen. Later verscheen uit dr. Baumann uit Halfweg ter plaatse. De ge- neesheeren legden het eerste verband, waarna de gewonden zijn overgebracht naar het Mariaziekenhuis te Haarlem. Alle vijf personen kregen min of meer ernstige hoofdwonden. Mevrouw P. had bovendien een wonde aan een der handen, de heer P. Jr. heeft een gecompliceerde linkerarmbreuk opgeloopen, terwijl het dochtertje waarschijnlijk een der beenen heeft gekneusd. Zondagavond laat was de toestand der gewonden van dien aard, dat drie van hen in het ziekenhuis ter verpleging moesten worden opgenomen, terwijl de overige twee hoogstwaarschijnlijk weer naar huis kunnen terugkeeren. Van de beide andere wagens kregen de bestuurders, de eenige inzittenden, vrijwel geen letsel. De auto van den caféhouder is eveneens geheel vernield, terwijl de derde auto slechts licht aan den voorkant werd beschadigd. Het verkeer op den Haarlemmerweg heeft wel een uur vertraging gehad. Om de ziekenauto's uit Haarlem door te kun nen laten heeft de politie het verkeer uit de richting Halfweg stopgezet. Ook de Haarlemsche motorpolitie verleende as sistentie, evenals de eerste hulpdienst. Dc politie heeft proces-verbaal opge maakt. Het ongeluk verwekte op dezen zoo drukken verkeersweg groote conster natie. ONGELUK OP HET CENTRAAL STATION TE AMSTERDAM. Spoorwegbeambte overreden. Zaterdagmiddag te omstreeks twee uur had op het Westelijk rangeerterrein bij het Centraal Station een ernstig onge luk plaats. Een assistent^opzichter raakte onder een rangeerende locomotief. Beide beenen werden hem afgereden. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn toe stand is zeer zorgwekkend. Naar aanleiding hiervan verzoekt de commissaris van politie het volgende on der de aandacht van het publiek te bren gen: Een der reizigers, zittende in den electrischen trein, welke op het oogen- blik van het ongeluk het Centraal Sta tion binnenreed, wees in de richting waar de getroffen spoorwegbeambte lagdén reiziger, die dit heeft opgemerkt en obk andere personen die iets van het ongeluk hebben waargenomen, wordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk te willen melden of zich bekend te maken aan het Politiebu reau. Warmoesstraat, te Amsterdam. DOOR EEN TREIN GEGREPEN EN GEDOOD. Op den onbewaakten overweg te Bunnik. Zaterdagavond is de 22-jarige K. van N., wonende aan den Meereveldschenweg te Utrecht op den onbewaakten overweg bij het Blauwe Huis te Bunnik door den sneltrein uit Den Bosch gegrepen en on middellijk gedood. Do jongeman was gaan visschen en had reeds eenigen tijd gewacht voor een goe derentrein. Toen deze voorbij was, meende hij, dat de overweg vrij was, maar toen hij met z'n fiets midden op de spoorbaan was, werd hij door den sneltrein gegrepen en gedood. Nadat de trein tot stilstand was ge bracht, kon men het slachtoffer bevrij den, maar de levensgeesten waren reeds geweken. Het stoffelijk overschot is naar Utrecht vervoerd. AAN DE GEVOLGEN VAN EEN AANRIJDING OVERLEDEN. De 18-jarige wielrijder J. Th. P. die Don derdag j.l. omstreeks halfelf op den Haag- weg nabij Oord-Roosenbrug werd aange reden door een auto, waarvan de bestuur der na de aanrijding door reed en onbe kend bleef, is gisteren in het R.-K. Zieken huis in het Westeinde te Den Haag, aan de gevolgen overleden. Het lijk is in beslag genomen. De commissaris van politie der afdeeling C, verzoekt bedoelden autobestuurder, die zich tot dusver nog niet heeft gemeld, zich onverwijld te vervoegen aan het bureau zijner afdeeling, hoofdbureau van politie, Alcxanderplein Den Haag, teneinde ter zake te kunnen worden gehoord. DOOR AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdagavond te omstreeks half zes werd het 9-jarig zoontje van den heer C. Toom door een vrachtauto, bestuurd door D. van Asperen overreden. Het kind over leed spoedig na het ongeluk. ERNSTIGE AANRIJDING. Twee gewonden. Zondagavond kwam de heer T. uit Box tel met zijn motorrijwiel, op de duo waar van de heer Van Weert uit Boxtel had plaats genomen, terug van een cafébezoek te Vught. In de bocht ter hoogte van het R.-K. krankzinnigengesticht Voorburg reed hij den rector van dit gesticht, die daar met zijn rijwiel reed, achterop en botste tegen hem aan. Timmermans en Van Waert werden van den motor geslingerd en bleven bewusteloos liggen. Geneeskun dige hulp was spoedig aanwezig, waarna de heer Timmermans naar zijn woning te Boxtel werd vervoerd. Van Weert werd naar het ziekenhuis te Boxtel overge bracht, vanwaar hij later eveneens naar zijn woning werd vervoerd. Beiden hebben vrij ernstige verwondingen bekomen. De rector van het gesticht Voorburg bekwam eenige lichte schrammen. De motor en het rij wiel werden grootendeels vernield. TE VEEL KOUD WATER GEDRONKEN Landbouwersknecht aan de gevolgen overleden. Zaterdagavond beging de 28-jarige land bouwersknecht J. B., te Asten, de onvoor zichtigheid na drukke werkzaamheden op het land, waardoor hij in sterk-verhitten toestand verkeerde, veel koud water te drinken met het noodlotig gevolg, dat hij ongeveer een uur later overleed. „Msbd." DOODELIJKE VAL. Toen hij vader eten bracht. Toen het 10-jarig zoontje van C. uit Kerkrade zijn vader op de steenfabriek Excelsior middageten bracht, kwam de knaap te vallen. Met hersenschudding en schedelbreuk werd de kleine naar het hos pitaal gebracht, waar hij is overleden. Zonnebrand Doorzitten bij Wielrijden 60U8 In het Merwedekanaal ongeveer 500 M. voorbij het zwembad te Amsterdam is gis teravond te ongeveer 10 uur bij het zwem men verdronken de 40-jarige J. D. Zaterdagavond is de 34-jarige mijnwer ker Nieuwmark bij het zwemmen in den bruinkoolvijver te Brunssum verdronken. Het lijk is later opgehaald. Het slachtof fer was gehuwd. Te Emmer Erfscheidenveen viel het 5-jarig zcfontje van den arbeider De Blauw van de brug in het kanaal. Hoewel het kind spoedig werd opgehaald, bicken de levensgeesten reeds geweken. VELE PERSONEN WERDEN ONWEL. Na het gebruik van paling. Na afloop van het muziekconcours, dat Zondag te Glanerbrug heeft plaats gehad, kreeg de politie mededeeling, dat een zes tal personen uit diverse gezinnen onge steld waren geworden, vermoedelijk ten gevolge van het eten van gerookte pa ling. Zij moesten zich 's nachts onder ge neeskundige behandeling stellen. Deze con stateerde. dat de personen leden aan vischvergiftiging. Enkele hunner hadden zelfs bloed gebraakt. De politie stelde een onderzoek in, waaruit bleek, dat de visch betrokken was van den vischkoopman M. uit Enschede. Hij werd 's nachts te Enschede opge spoord. De restanten werden in beslag genomen en ter beschikking van don keu ringsdienst gesteld, die ze ter onderzoek naar Utrecht zal opzenden. M. verklaarde, dat hij de visch betrok ken had van Van der B. uit Genemuiden Gistermorgen was de toestand van de vergiftigden vrij goedlevensgevaar wordt uitgesloten geacht. Eén persoon was er niettemin erg aan toe. Verder vernemen wij nog, dat andere personen, o.a. uit Enschede, zich na het gebruiken van de visch onpasselijk heb ben gevoeld. Het aantal gevallen breidt zich voortdurend uit. „Volk". de vlammen gretig voedsel vonden. Do etage brandde geheel uit, het plafond brandde door en het vuur taste do zolder aan, waarop materiaal lag, dat ook verlo ren ging. Het dak brandde voor een ge deelte door. De brandweer werkte met groot mate riaal, o.a. met een motorspuit. Negen stra len werden op het vuur gericht. De eerste etage waar de kantoren zijn gelegen kreeg waterschade, evenals de re- De oorzaak van den brand is onbekend, het personeel was te een uur naar huis ge gaan. Verzekering dekt de schade. BRAND MET EEN TRAGISCHEN NASLEEP Brandspuit met spuitgasten te water geraakt. Waarschijnlijk tengevolge van hooibroei is te le Exloërmond de boerderij van den heer H. E. totaal afgebrand. Bij de eerste poging om tot blusschen over te gaan heeft zich nog een tragisch ongeval voorgedaan. Do brandspuit zou door eenige arbeiders gehaald worden, doch op weg naar do plaats van den brand zijn deze met spuit en al van de brug in het kanaal gereden. De meeste huner konden spoedig weer te gen de brug opklimmen, doch een hunner, bleek in het water onder de spuit te zijn geraakt. Na ongeveer tien minuten daar in do knel gezeten te hebben, werd hij bevrijd en opgehaald. Het gelukte dokter A., na herhaalde toepassing van kunstma tige ademhaling, do levensgeesten bij iW. weer op te wekken. De boerderij brandde intusschen geheel uit. „Msbd." ZWARE 0NWEDERS IN HEI NOORDEN. Groote schade aan de veldgewassen. Gedurendo den Zondag hebben in het Noorden des lands, vooral in de provin cie Groningen, vrij hevige onweders ge woed, die hier en daar nogal wat schade hebben veroorzaakt. Evenals j.l. Vrijdag gingen de buien gepaard met harden wind, geweldige plasregens en hagelval. Ten Noorden van Groningen vielen hier on daar hagelsteenen die de grootte van kleine kippeneieren hadden. Te Onderden- dam werden door den hagel verschillende ruiten vernield. Te Winsum sloeg Zondagmiddag de bliksem op een telefoonpaal, die evenals de bovenleiding vernield werd, hetgeen ten gevolge had dat het telefoonverkeer met het Noorden der provincie gedurende den Zondag gestoord werd. Gistermorgen was men nog druk bezig met het euvel te ver helpen. Te Baflo sloeg de bliksem in een schuur tje, waarin twee personen voor de on weersbui wilden schuilen. Een hunner werd door het hemelvuur getroffen en viel be wusteloos neer met een groote wonde aan 't voorhoofd. Hij kwam spoedig bij en zijn toestand is thans bevredigend. Te Siddeburen had een gelijksoortig on geval plaats. Daar verloor de heer Krol het bewustzijn toen de bliksem in oen nabij staand schuurtje sloeg. De hoer K. werd echter niet verwond. Op verschillende plaatsen is vee in de weide gedood. Ook sloeg de bliksem hier en daar in de te velde staande korenhok- ken. Mede door den zwaren regenval en den hagel is op verschillende plaatsen vrij wat schade toegebracht aan de gewassen. Vooral de aardappels hebben geleden. Te Picterzijl viel zooveel regen dat het water in de huizen drong. In enkele huizen stond het water eenige centimeters op de vloeren. Te Eextra, gemeente Scheemda, sloeg de bliksem in do Ned. Herv. kerk, juist toen de dienst een aanvang zou nemen. Onder de kerkgangers ontstond een hevige consternatie, doch als spoedig bleok, dat slechts een stuk kalk van het plafond was gevallen, terwijl de electrische instalatie on een lamp waren vernield. Spoedig keer de dan ook de rust onder de kerkgangers terug en kon de dienst een aanvang ne- men. Te Zuidbroek sloeg de bliksem in de Noordzijde van het kerkgebouw der Ned.- Herv. gemeente. Echter ook zonder brand te veroorzaken. Van den top van den ge vel werd een stuk weggeslagen, dat op het. dak terecht kwam. Hierdoor \|crd ook het dak beschadigd. Te Peize is door het inslaan van den bliksem brand ontstaan in de woning van den heer J. N. Het perceel brandde geheel af. Het vee kon niet meer gered worden. „Msbd." INVAL IN EEN SPEELHOL. Goede slag van de Rotterdamsche politie. Gistermiddag heeft in een pand aan de Boompjes te Rotterdam een inval door dc politie plaats gehad, daar er vermoed werd, dat in dit pand een speelhol was ge vestigd. Reeds geruimen tijd bestond dit vermoeden, en er waren de politie al eer der verhalen ter oore gekomen, dat er in dit pand gelegenheid tot hazard spelen werd gegeven. Er haddèi) dan ook reeds eerder invallen plaats, maar zonder resul tant. Gistermiddag zijn opnieuw een aantal rechercheurs onder leiding van een in specteur het pand binnengegaan, nadat de politie het huis eerst had omsingeld. Op de eerste étage trof men een gezelschap aan van dertien personen, die om een tafel zaten. Op de tafel werd eenig geld en ko kertjes voor het werpen van dobbelsteenen aangetroffen. Alle dertien mannen werden per politie-auto naar het bureau overge bracht. Twaalf van hen, die bezoekers van de speelgelegcnheid waren, zijn later weer vrijgelaten. De huurder van heb kantoor lokaal, waarin het speelhol gevestigd was, zekere W. F. L. T., die reeds geruimen tijd bij de politie bekend staat als houder van speelholen, is in arrest gesteld. TRAGISCH ONGEVAL BIJ DE HEM3RUG. VADER EN ZOON VERDRONKEN. In de onmiddellijke nabijheid van de Hembrug is Zaterdagmiddag te half drie een tragisch ongeluk geschied, waarbij een vader, bij een poging om zijn zoontje te redden, met den knaap is verdronken. Op genomeden tijd begaf de jongen, Pie- ter Kroon genaamd, zich met zijn neefje op het vlak bij de brug aan den Zuidkant gelegen aanlegsteigertje. Door niet opge helderde oorzaak geraakte de jongen plot seling te water; op het hulpgeroep van het neefje en van anderen, die het ongeval zagen gebeuren, kwam de vader van den drenkeling, de 38-jarige A. Kroon, die brugwachter was van de Hembrug, toege sneld. Ofschoon hij niet kon zwemmen, be dacht hij zich geen oogenblik, doch sprong zijn kind vanaf dp steiger na. Helaas mocht deze heldhaftige reddingspoging niet baten, het kind en de man verdwenen in de diepte. Wel werd kort daarop hulp geboden door een fietser uit Zaandam, lid van de reddingsbrigade, die aan den Noord wal passeerde. Dadelijk nadat hij gehoord had* wat. er was geschied begaf hij zich te water en slaagde er, na eenige oogenblikken te hebben rondgezwommen het kind te vinden en naar den wal te brengen. Het personeel van een te Am sterdam gealarmeerden auto van den G, G. en D, G. heeft nog geruimen tijd ge tracht de levensgeesten van den knaap op te wekken, doch deze pogingen mochten niet baten. Het lijk van den vader is la- ter op den middag door beambten van een politieboot uit de hoofdstad opgehaald. Dc vrouw van den brugwachter, die door het geschreeuw van alle kanten toe geschoten personen gewaarschuwd, naar de steiger was komen loopen heeft man en kind voor haar oogen zien verdrinken. Geheel overstuur werd zij bij buren binnen gebracht. De familie Kroon was woonachtig in den grooten IJpoIder bij de Hembrug. „Msbd." BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Twee slachtoffers te Rotterdam. In de Schie nabij de Melkmarkt te Rot terdam zijn gisternamiddag twee mannen bij het zwemmen verdronken. Omstreeks vijf uur was zekere J. M. Grunt, wonende in de Vinkcnstraat met een vriend te water gegaan. Laatstge noemde miste na eenigen tijd zijn vriend G. Daar zijn kleeren nog aan den wal la gen en G. nog steeds niet kwam opdagen, waarschuwde zijn vriend de politie. Toen de agenten aan het dreggen waren gegaan, hoorden zij op een afstand van ongeveer 50 Meter een man schreeuwen. Toen zij zich naar hem hadden begeven, vernamen zij van hem dat een vriend waarmede hij aan het zwemmen was, even te voren plot seling was weggezonken. De agenten zijn toen op bedoelde plaats gaan dreggen en wisten de drenkeling, de 29-jarige P. J. Langenberg uit de Aert van Nesstraat op te halen. Zijn levensgeesten bleken reeds geweken te zijn. Men is daarop verder gegaan met dreg gen naar G. wibns vermissing aanleiding was geweest dat men was gaan dreggen. Hoewel men den geheelen avond hiermede doorging, was het lijk van G. nog niet ge vonden. Flesch zwavelzuur gevallen. Aan boord van het Zweedsche s.s. „Flan- dria", dat gemeerd ligt aan de Zeeburger- kade bij loods N., is Zaterdagmiddag een flesch zwavelzuur, die uit een naast het schip liggende lichter geheschen werd, los geschoten doordat het oor van de rieten mand, waarin de flesch was verpakt, af brak. Het gevolg was dat de inhoud van dè flesch terecht kwam op een' aan boord van de „Flandria" werkzaam zijnde reep- gast. De man liep vrij ernstige brandwon den op aan hoofd, armen en beenen. Per auto van den G. G. en G. D. is hij naar het O. L. Vrouwe-gasthuis vervoerd. BRANDEN. Zondagmiddag tusschen 1 en 2 uur is de boerderij van M. Kuip bij St. Joosten, op Texel, geheel afgebrand. De huisinboedel kon grootendeels worden gered. Verzeke ring dekt de schade. Zaterdagavond is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in een loods, waarin landbouwwerktuigen waren gebor gen, staande op de hofstede De Holland- sche Hoeve, onder de gemeente Kloetinge. De loods is geheel afgebrand, enkele werk tuigen en wat benzine heeft men in vei ligheid kunnen brengen. Zaterdagavond vestigde zich in een perceel aan den Verlengden Dalweg te Baarn een familie uit Amsterdam. Toen Zondagmorgen omstreeks kwart voor zeven de nieuwe bewoner bezig was met een blauwbrander, viel deze om met het ge volg, dat de grootendeels nog in kisten geborgen inboedel een prooi van de vlam men werd. Een motorspuit was spoedig ter plaatse, doch kan niet verhinderen, dat het huis geheel uitbrandde. Zondagmiddag 2 uur is tijdens af wezigheid van de bewoners brand uitge broken in de bouwmanswoning de Oude Stee, bewoond door den heer Jac. Braat, staande in den polder Putten, onder de gemeente Hekelingen. De landbouwschuur is tot den grond afgebrand door het vlug ge optreden van de brandweer uit Heke lingen kon het woonhuis behouden blijven. De oorzaak van den brand is hooibroei. Gisternacht omstreeks één uur brak brand uit op de boerderij van den heer G. Verburg aan den Wiersdijlc te Vreeswijk. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon niet meer verhinderen, dat een hooiberg en een wagenloods een prooi der vlammen werden. Het woonhuis kon worden behouden. Vermoedelijk is hooi broei de oorzaak. FELLE BRAND TE ROTTERDAM. Zaterdagmiddag heeft in pand 43 aan de Delftsche straat een felle brand gewoed, waarbij een etage en de zolder totaal zijn uitgebrand, terwijl ook het dak grooten deels werd verwoest. De benedenverdieping is in gebruik bij de fa, A. van Buitenen als wagenremise. Dc tweede etige en den zolder zijn in ge bruik bij de N.V. Cartonnagefabriok „Rot terdam", directeur 0. v. d. Akker. Dc brand werd ont lekt door de buren, 't vuur woed de op de tweede etage, die als werkplaats diens! doet. Er Btonden hier een groot aantal machines en veel materiaal, waarin

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 15