DINSDAG 16 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE READ RAG. 14 digheden alle reden om het z.g. groote plan voorloopig te laten rusten. De plaats op de Garenmarkt acht spr. overigens veel gunsti ger dan de plek, waar het Gymnasium staat, mede met het oog op de wegen, wel ke de studenten moeten volgen als zij zich naar hun colleges begeven. De heer Vos zou zich het liefst scharen aan de zijde van den heer Schüller. Het groote plan is zeer zeker de beste maat regel, doch het gebrek aan plaatsruimte is nu eenmaal ten zeerste urgent. Spr. kan zich derhalve met het voorstel vereenigen. Gedachtenkronkels. Wethouder Tcpe merkt op, dat spr. zelf de Urheber van het z.g. groote plan is ge weest en dan is het wel eigenaardig, dat men te hooren krijgt, dat men zijn eigen plan zou saboteeren, als men geen kans ziet het direct door te voeren. Wanneer B. en W. thans komen met een voorstel, dat absoluut noodzakelijk is voor het openbaar onderwijs, wil de S.D.A.P. tegen stemmen, n.l. omdat B. en W. de belangen van het openbaar onderwijs niet zouden behartigen. Een dergelijke gedachtengang begrijpt spr. niet. Spr. heeft altijd bijzondere aandacht ge had voor deze Meisjes H.B.S. Indertijd was er sprake van opheffing, doch spr. heeft er zich tegen verzet en thans is de school op nieuw tot bloei gekomen In dit verband vondt spr. de insinuatie, alsof B. en W. het openbaar onderwijs tegenwerken ,al bijzon der zot. Aan de uitwerking van het groote plan valt thans niet te denken en daarom moet er iets gebeuren met de Meisjes H.B.S. en het leek B. en W. noodzakelijk om de verbouwing van de Meisjes H.B.S. los te maken van het groote plan en het vraagstuk op zich te beschouwen Hoe wil de heer Schüller het vraagstuk van de Meisjes H.B.S. op een andere manier op lossen? De heer Schüller: De wethouder wil er zich met een handigheidje van afmaken. Hij heeft blijkbaar niet goed geluisterd. Het is best mogelijk, dat de wethouder de vader is van het groote plan, maar als dat niet uitvoerbaar is, dan heeft de wethouder nog nooit getracht om er iets anders voor in de plaats te stellen. Als er twee bijzon dere scholen gebouwd moeten worden moet de gemeente tonnen dokken, maar voor het openbaar onderwijs is geen geld aanwezig. Wat hebben wij aan plannen, wij verwach ten daden. Het voorstel van B. en W. wordt daarna aangenomen met 18 tegen 9 stemmen. Tegen: alleen de S.D.A.P. 30o. Interpellatie van den heer van Stra len, in zake de toepassing van het Regle ment op de steunverleening. Spr. betreurt het, dat deze interpel latie alweer aan het einde van de agenda is geplaatst, waardoor deze inter pellatie herhaaldelijk is uitgesteld. Daardoor heeft zij veel van haar urgen tie verloren. Voortaan zal de S.D.A.P. met deze gang van zaken geen genoegen meer nemen. Spr. trekt zijn interpellatie in, omdat reeds een voorstel van spr. inzake de reor ganisatie van den Dienst voor Sociale Za ken om praeadvies is gezonden, van welk voorstel spr. meer heil verwacht. Een oude onderwijs-kwestie. Voorstel om: a. in te trekken het besluit van den 20cn Juni 1932, houdende benoeming van den heer J. C. B. Hüner tot hoofd van de school aan de Paul Krugerstraat A; b. den heer F. W. Zeelenberg, wegens opheffing van zijne betrekking, alsnog met ingang van 27 Juni 1932 eervol ontslag te verleenen als hoofd van de school aan het Schuttersveld B. De v o o r z. herinnert er aan, dat dere voorstellen thans noodzakelijk zijn gewor den, omdat de Kroon geweigerd heeft, hot raadsbesluit te vernietigen. De heer V erwey vraagt om de motie ven van de Kroon te mogen vernemen, ;waarbijt de heer de R e e d e zich aansluit. Zij zullen ter visie worden gelegd. Daarna z. h. st. aangenomen. FEUILLETON. DE WREKENDE GERECHTIGHEID. Naar het Duitsch (Nadruk verboden). 47) •s,Gij moet mij niet bedanken", zeide zij nog steeds dapper vechtend tegen de tra nen, die uit haar oogen dreigden te sprin gen, „ik ben zooonaardig tegen je ge weest, en ik kan het nooit meer goed ma ken wat ik tegen je misdaan heb. Maar je moet me vergeven, Walther je moet me zeggen, dat je me niet veracht." „Ik je verachten? O, Margaretha, hoe kim je dat denkenIk heb nooit een oogenblik opgehouden je met heel mijn ziel te beminnen." Hoe heilig zij zich ook voorgenomen had dapper te blijven, nu liet haar weer standsvermogen haar in den steek. Zij borg haar gezicht in de dekens en ween de bitter alsof haar leven met deze tra nen haar zou ontvlieden. Zacht legde de zieke zijn zwakke hand op het blonde hoofd van het meisje en er verliep gerui- men tijd voor hij nauwelijks hoorbaar vroeg: „Margaretha, lieve Margaretha, je hield dan altijd toch wel een beetje van mij Zij antwoordde hem niet, maar stond op en terwijl haar heeto tranen over zijn bleek gezicht vielen, kuste zij hem lang «n innig. RONDVRAAG. De heer Coster vraagt of en waar de Leidsche reclame-film heeft gedraaid. Wethouder Tepe zegt, dat reeds met verschillende theaters in diverse steden overeenstemming is bereikt., zoodat binnen kort de film in verscheidene steden ver toond zal worden. De heer Knuttel vindt het in deze warme dagen een verkeerde toepassing van de verordening, welke het zwemmen in openbare wateren verbiedt, als de politie in de Nieuwe Vaart jacht gaat maken op overtreders. Vervolgens wenscht hij een duidelijke uitspraak, dat het laten zwem men van honden in de Piasvijver van de Leidsche Hout verboden is. Gisterenavond vergaderde de gemeenteraad Voorzitter de burgemeester, Dr. Lovlnk. Na opening met gebed feliciteert de voorzit ter met eenige welgekozen woorden en onder aanbieding van een bloemstuk wethouder Hern- green met diens 25-jarig lidmaatschap, waar voor wethouder Herngreen met hartelijke woor den dankte. Na eenige ingekomen stukken en mededee- lingen komt de agenda aan de orde. 1. Voorstel van B. en W. tot. goedkeuring der nieuwe schoolgeldregeling voor de Ohr. H. B. S. alhier. De heer van Kleef kan zich met deze school geldregeling niet vereenigen. Spr. had gaarne een democratischer regeling gezien. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen met aanteekening dat de heer van Kleef zich met deze regeling niet kan vereenigen. Een huurverlagingsgeschil. 2. Voorstel van B. en W. om geen huur toeslag of een huurbon aan werkloozen te verstrekken. De heer Boeren zegt, dat door de actie van den laatsten tijd de huren inderdaad verlaagd zijn. Maar er zijn omstandigheden," dat de huurders de huren niet kunnen verlagen. Spr. is daarvan na bespreking overtuigd geworden. Het is spr. echter ook opgevallen dat een huur- toeslag van 1.50 laag is, terwijl in de ge meenten waar één hooger toeslag gegeven wordt ook de kindertoeslag hooger is dan hier. Maar ook is het spr. bekend, dat de toelage die sommigen krijgen van kerkelijke of andere instellingen, een toeslag die gegeven werd op de huur, door de lange werkloosheid verlaagd is moeten worden. Spr. bepleit den steun voor het groote ge zin en tevens om de huurtoeslag in de steun regeling op te nemen. Spr. stelt voor aan gehuwde en ongehuwde kostwinners vallende onder de steunregeling een huurtoeslag te verleenen van 1.50 boven een huurwaarde van 3.00. De dekking zou spr. willen zoeken in het batig saldo van 1931. Spr. beveelt dit voorstel in de belangstelling van allen aan. De heer den Uyl is verwonderd over dit adres uitgaande van R.K. Volksbond en Chr. Besturenbond. Men heeft contact gezocht met de huiseigenaren zonder de Alphensche Be- stuurdersbond daarin te kennen. Spr. becriti- seert dit adres vooral de motiveering ervan, dat de huiseigenaren de gemeente voor dure gemeentewoningbouw hebben behoed. Spr. is van oordeel dat gepoogd moet wor den de huren te verlagen goedschiks of kwaad schiks, ofschoon hij natuurlijk niet tegen een huurtoeslag is en dus niet tegen dit voorstel zal stemmen. Spr. dringt aan op een actie om de woninghuren voor werkloozen én voor werkenden blijvend te verlagen. De heer Ruting vraagt of B. en W. in een conferentie met de huiseigenaren dezen er op willen wijzen iets te moeten doen. Spr. vraagt tevens of B. en W. dit voorstel willlen verda gen tot de volgende vergadering. De heer ten Cate Brouwer is het eens met den heer den Uyl, dat de huiseigenaren ver plicht zijn de huren te verlagen. Het spijt spr. daarom, dat de heer den Uyl met het voor stel van B. en W. is meegegaan. Spr. had lie- Toen dokter Ruthardt later de zieken kamer binnentrad, zag hij zijn dochter op den rand van het bed zitten, met beide handen van den jongen dokter in de hare. Hij was niet verrast, want mevrouw Sarto- rius had hem reeds ingelicht omtrent het geen was voorgevallen. Zij vreesde dat dokter Ruthardt als dokter en als vader haar ernstige verwijten zou maken, maar dokier Ruthardt had niets gezegd. Zwij gend was hij naar binnen gegaan en toen Margaretha zich snikkend aan zijn borst wierp, weerde hij haar niet toornig af. „Wees niet boos vader", smeekte zij zacht. „Ik kon niet anders." „Als je niet anders kon, zal het ook wel niet slecht geweest zijn", antwoordde hij rustig. „Maar nu moet je naar huis gaan. We moeten nu eerst eens zien hoe onze jonge vriend het maakt." XVIII. Onder de nieuwe gasten, die dien mid dag aan de table d'hote in de „Koning van Spanje" dineerden was een opvallend def tig heer met dichten zwarten baard en kleine bewegelijke ietwat stekende oogen. Hij logeerde niet in het hotel van Schwan- flugel, maar er was geen twijfel aan of 't was een vreemdeling, want hij beant woordde een opmerking van zijn tafel buurman met een beleefde verontschuldi ging in onbeholpen slecht Duitsch en be diende zich bij zijn bestelling aan den kellner van de Fransche taal. Niet ver, van hom af, doch aan den anderen kant van de tafel zaten Sandory en Frans Esschen- baeh, die sedert het plotseling vertrek van de beide tooneelspeelsters de vrijgekomen plaats van mevrouw Pollnitz had ingeno men. Tot een beslissing over den aan De heer v. E s vestigt er de aandacht op, dat dag en nacht groote verhuiswagens op de Garenmarkt blijven staan, hetgeen voor de bewoners zeer onaangenaam is. De heer Wilbrink vraagt nadere in lichtingen omtrent leeningen, welke de provincie en de gemeente den Haag heb ben gesloten tegen een lager percentage dan waartegen Leiden kon leenen, in ver band met allerlei ingezonden stukken, als zou de gemeente Leiden duur geleend heb ben. Wethouder Goslinga geeft de ver langde inlichtingen voorzoover deze bekend zijn, waaruit blijkt, dat Leidep niet op on gunstige voorwaarden heeft geleend. Daarna sluiting te 6 uur. ver gezien, dat de gemeente haar toeslag af hankelijk had gesteld van een verlaging daar de huiseigenaren en dat gemeente b.v. 60 pet. zou geven van de verlaging, die de huiseige naren toestaan. Bij de steunverleening moet de huiseigenaar gedwongen worden ook iets te doen. Spr. sluit zich daarom aan bij het voorstel van den heer Ruting, om dit idee in het voorstel te verwerken. De heer van der Donk wenscht het voorstel eveneens aan te houden. De heer Boeren noemt het idee om met de huiseigenaren te praten reeds oud. Enkele bonden hebben in een bespreking de huiseige naren reeds het vuur na aan de schenen gelegd, maar het resultaat was nihil. Een vol gende poging had ook geen resultaat. Wat de heeren Ruting en ten Cate Brouwer willen is dus reeds lang geprobeerd. Wanneer er nu geen ander middel overschiet is het beter er nu maar een eind aan te maken en een toeslag te geven zooals 131 andere gemeenten, dan voorkomen wij, dat wij ervoor gaan vechten, Met de werkloozen helpen wij de menschen, die in den grootsten nood zitten, de rest volgt vanzelf wel. Spr. beveelt daarom zijn voorstel nogmaals aan. Ook de heer den Uyl verwacht van een be spreking met de huiseigenaren geen resultaat en wil de scherpst mogelijke strijd om tot het doel te geraken. Spr. ondersteunt het voorstel van den heer Boeren, daarbij een gezamenlijke actie om tot huurverlaging te kunnen aanbevelend. De heer ten Cate Brouwer vergelijkt de huur met de pacht waarvoor de regeering me dewerking heeft verleend. Spr. handhaaft tenslotte zijn voorstel om de huiseigenaren een derde en de gemeente twee derden in de huurverlaging te laten bijdragen. De heer Herngreen voelt niets voor de voorstellen Boeren en ten Cate Brouwer. De voorzitter ontwikkelt tegen de voorstel len Boeren en ten Cate Brouwer bezwaren van financieelen aard. De steun bedraagt nu reeds 2600 per week. Verhooging hiervan leidt tot een ruïne. De heer Boeren verdedigt nogmaals zijn voorstel en acht het voorstel van den heer ten Cate Brouwer onuitvoerbaar, omdat het de deur open zet voor allerlei gesjacher. Spr. haalt andere gemeenten aan, als Almelo, Arnhem, Boskoop, die bij huren boven 3. 2.50 huurtoeslag geven. De heer ten Cate Brouwer amendeert zijn voorstel, dat de bijdrage der gemeente niet hooger zal zijn dan 0.50 per woning, zijnde twee derde van het bedrag der verlaging. De voorstellen sneuvelen. Het voorstel Boeren om een huurtoeslag te verleenen tot een maximum van 1.50 wordt verworpen met 10 tegen 7 stemmen. Het voorstel van den heer ten Cate Brou wer wordt verworpen met 13 tegen 4 stem- Het voorstel Ruting wordt eveneens verwor pen met 13 tegen 4 stemmen. Het ongewijzigd voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 9 tegen 8 stemmen. 3. Voorstel van B. en W. om op het ver zoek van J. van Deuren en andere bewo ners van de Ridderbuurt om gasaanleg, afwijzend te beschikken. koop van een villa scheen de verlegen Harburger geleerde maar niet te kunnen komen, wel had hij zich sedert het gemas kerde bal enger dan daarvoor bij Sandory aangesloten, die zich de vriendschap van dezen wonderlijken, naief nieuwsgierigen mensch half verveeld en half geamuseerd liet welgevallen. De nieuw-aangekomene, wiens imposan te verschijning men niet licht over het hoofd kon zien, had ook aanstonds bij zijn binnenkomen de opmerkzaamheid van San dory getrokken. „Kent gij dien man daarginds?" vroeg hij aan zijn buurman. „Hij moet eerst van daag zijn aangekomen, want ik heb hem nog niet gezien." Frans Esschenbach volgde met de oogen deriohting, die een hoofdbeweging van Sandory had aangeduid. „Bedoelt u dien heer met dien zwarten baard?", antwoordde hij onverschillig. „Neen ik ken hem niet. Maar misschien is het de Fransche wijnreiziger over wien ik den heer Schwannflugel met den kelner heb hooren spreken." „Zoo Hij ziet er eigenlijk toch niet als een Frar.schman uit." De onbeholpen Hamburger lachte. „Ik heb respect voor uw scherpzinnigheid mijn heer Sandory, maar dat men iemands „na tionaliteit zoo maar van zijn gezicht af kan lezen, dat wil er bij mij nog niet in." „Nu, waarom wedden we, dat die man niettegenstaande zijn zwarte oogen en zijn puntbaardje geen Romaan maar een Slaaf is Ik zet tien tegen een dat hij een onvervalsch Russischen naam heeft." „Ik hou anders niet van wedden, maar voor de aardigheid zouden we het toch eens kunnen probeeren. Wedden we om een flesch wijn? UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 17 Aug. Huizen, 296 M. Uitsl. NCRV.-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.00 NCRV.Dameskoor. 10.30 Ziekendienst, 11.00 Concert. M. F. Jurjaanz (harmonium), mevr. L. J. A. van NeerdenOngers (sopraan) 12.152.00 Concert H. Hermann (viool, T. G. v. d. Haar (viool), H. v. d. Horst Jr. (cel lo) en mevr. R. A. v. d. HorstNleekrode (piano). 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Piano-recital Jo Goudsmit. 3.25 Zang door Anne Marie Boezaardt (so praan). m.m.v. A. Vermeeren (piano). 4.35 Vervolg Piano-recital. 5.00 Kinderuur, 6.00 Chr. Liederenuürtje door Joh. de Heer. 7.00 Afgestaan. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Amsterd. Orkestver. o.l.v. Fr. v. Die penbeek. O.o. Danse macabre, St. Saëns. 9.00 Causerie door Stafkapitein M, Ligt- voet. 9.3010.30 Vervolg concert. O.a. Onvoltooi de Symphonie, Schubert. 10.00 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. VARA-uitzending. 10.00 v.m. VPRO. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedrijven: VA- RA-Klein-Orkest o.l.v. J. v. d. Horst en VA- RA-tooneel o.l.v. W. v. Cappellen. 11.00 RVU. Causerie door Mej. Piebenga. 11.30 Vervolg concert. 12.00 VARA-Septet o.l.v. Is Eyl. 12.30 Orgelspel door Joh. Jong. I.001.45 Vervolg VARA-Septet. 2.15 Vervolg VARA-Septet. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Vervolg VARA-Septet. 6.30 R.V.U. 7.00 VARA-Klein-orkest o.l.v. J. v. d. Horst. 7.45 „Het behang", spel van B. Pilger (Groot Volkstooneel). 8.00 Wakker en Tropenduit. 8.20 Cosi fan tutte, opera in actes van Mo zart. Leiding: Richard Strauss. (Uit München). In de pauze van 9.409.55 Voordracht door Ad. Bouwmeester. 10.40 VARA-klein-orkest o.l.v. Jan v. d. Horst. II.00 Vaz Dias. 11.15 Vervolg Klein-orkest. O.a. Potpourri, Dostal. 11.5512.00 Gramofoonplaten. D a v e n t r y 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 12.00 Orgelspel Quentin MacLean. 10.05 Gramofoonplaten. 1.502.50 Jack Martin's Hotel-orkest. 3.50 Sted. Orkest Bournemouth o.l.v. Sir Dan Godfrey m.m.v. Gordon Bryan (piano). O.a. Concert a kl. t. (piano), Grieg en 3de (Schot- De heeren den Uyl en W. J. Sprey wen- schen aan het verzoek wel te voldoen. Het voorstel wordt aangenomen met 13 te gen 4 stemmen. 4. Voorstel van B. en W. tot wijziging der brandweerverordening. Aangenomen. 5. Voorstel van B. en W. tot het in het leven roepen van ontwikkelingscursussen voor jeugdige werkloozen. Den heer den Uyl valt dit voorstel tegen, ondanks het goeds dat er zit. Gratis lesgeld toe. B. en W. hebben volgens spr. geen rekening gehouden met het feit, dat werkloozen geen Ja, op voorwaarde natuurlijk, dat de winner het merk mag uitzoeken. Frits kom eens hier Maar de kellner kon de verlangde in lichtingen niet geven. De nieuwe gast was hem heelemaal niet bekend. „Hij logeert hier niet. Mijnheer Schwan- flugell houdt hem voor een Italiaan, maar de oberkellner beweert, dat het zonder eenigen twijfel een Franschman is." „Dan moeten we de beslissing van onze weddenschap wel uitstellen", zeide Sando- ry, „tot iemand ons de gewensohte inlich tingen kan geven of tot ik gelegenheid heb gehad om kennis met hem te maken. Maar een fijne flesch zal die grap u onge twijfeld kosten, beste heer Esschenbach." Toen spraken zij over andere dingen en de naieve geleerde had er vermoede lijk heelemaal geen erg in, dat tijdens het gesprek de oogen van zijn buurman op den nieuwen breedgeschouderden onbe kende onderzoekend waren gevestigd, die echter zijnerzijds niet de minste notitie scheen te nemen van de beide heeren aan de overzijde van de tafel. Toen men zich na het eten gereed maakte om op te stappen, wendde Es schenbach zich op zijn verlegen aarzelen de manier tot Sandory. „Als u voor van avond nog geen afspraak hebt gemaakt, zoudt u mij een groot pleizier doen om mij gezelschap te houden. Ik heb in de Ko ningstraat een knus cafétje ontdekt, waar men gezellig kan praten en waar men een goed glas wijn schenkt. Het is zoo verve lend als men 's avonds altijd zoo moeder ziel alleen is." Sandory bedacht zich een oogenblik, toen beloofde hij„Maar duidt me ten minste wat nauwkeurig uit waar het café- sche Symphonie, Mendelssohn. 5.05 Orgelspel Norah Milne. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Mendelssohn's Pianomuziek door Gertrude Peppercorn. 7.10 en 7.30 Lezingen. 7.50 Edith Gunthorpe en Cecil Baumer spe len pianoduetten. 8.15 1ste acte van Mozart's „Cosi fan tutte'' uit München. 9.40 Fred Hartley's kwintet m.m.v. Cavoa O'connor. Dansmuziek. 10.00 Berichten. 10.20 Dansmuziek (Gramofoonplaten). 10.5012.20 Dansmuziek door het BBO« Dansorkest o.l.v. Henry Hall. „Radio-Paris" 1725 M. 8.05, 12.50 en 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Romantische gedichten. 9.05 „Cosi fan tutte", opera van W. A. Me- Kalundborg 1153 M. 12.252.20 Concert u. h. Bellèvue-Strand- hotel. 3.505.20 Concert uit Rest. Wivex". 5.205.50 Gramofoonplaten. 8.20 Strauss-concert o.l.v. Meyer-Radon. O.a. uit „Die Fledermaus" en Perzische marsch. 9.4010.05 Zang en Piano. 10.20 Moderne muziek o.l.v. Meyer-Radon. O.a. Ouv. „Neues vom Tage", Hindenmith. 11.1012.50 Dansmuziek uit Rest. „Ninjb" o.l.v. Jens Warny. Langenberg 473 M. 7.258.20 Concert uit Bad Oeynhausen. 11.3512.20 Gramofoonplatenn. 12.201.35 Concert door de Laszlo-kapeL I.502.50 Concert o.l.v. Eysoldt. 2.50 Gramofoonplaten. 5.206.20 Omroeporkest Stuttgart o.l.v. Sey- fert, M.m. v. H. Piccard (sopraan) en K. P. Rau (zang). 6.20 Tenniswedstrijd Duitschland-Engeland. 8.20 Opera „Cosi fan tutte", Mozart. II.0512.20 Dansmuziek uit Berlijn door W. Schönfeld's orkest. Rome 441 M. 8.20: Zie Langenberg. Hierna tot 11.15 Dans muziek. Brussel 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Max Alexys' Orkest. 5.20 Concert o.l.v. Walpot. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 „La Perle", comedie van A. Vierset. 9.00 Gramofoonplaten. 9.20 Concert u.h. Casino te Knocke o.l.v. Ras se m.m.v. A. Uninsky (piano). Hierna Max Alexys' orkest. 338 M.: 12.20 Max Alexys' Orkest. 5.20 Dansmuziek uit St. Sauveur, 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Klankfilm-fragmenten o.l.v. K. Walpot. 9.20 Concert uit de Kurzaal te Ostende o.l, v. Toussaint de Sutter m.m.v. L. Tragin (zang). Hierna Alexys' Orkest. Zeesen 1635 M. 8.20 Zie Langenberg. 10.50 Berichten en hierna tot 12.50 Zie Lan genberg. schoolkinderen zijn. Met dit voorstel zal het weinig resultaat hebben. Spr. wenscht naast ontwikkeling ook ontspanning. Bij wijze van aanmoediging zou een geldelijke belooning ge- wenscht zijn om het bezoek aan de cursussen De heer den Uyl maakt een voorstel van zijn uiteenzetting en wenscht het voorstel van B en W, in dien geest uit te breiden. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.st. aangenomen. 6. Voorstel van B. en W. tot het instel len van een centrale commissie voor ge organiseerd overleg. De heer Boeren kan zich met eenige artike len niet vereenigen, terwijl verschillende spre kers bezwaren tegen eenige ontwerpen ont wikkelen. tje is, opdat ik er vanavond niet naar hoef te zoeken." „Den naam van den kastelein ben ik helaas vergeten. Maar gij kunt niet mis sen. Het cafétje ligt vlak naast het poli tiebureau. Ik kan er dus op rekenen <fat u komt „ZekerAls ik iets beloofd heb, doe ik dat ook. Precies om negen uur zal ik er zijn. Tot ziens dan „Tot ziensMaar daar komt een meis je met een brief aan, die iemand hier schijnt te zoeken. Misschien is het wel een minnebriefje voor u." Inderdaad wees de oberkellner tot wien de dienstbode zic-h gewend had, juist op dit oogenblik naar Sandory. Snel, als ge dreven door een levendig verlangen liep deze op het meisje toe. „Mijn naam is Sandory. Zoekt u mij „JawelDe juffrouw heeft mij opge dragen dezen brief af te geven, maar u is het toch werkelijk?" „Wilt u dat ik me door een geboorte bewijs of iets dergelijks zal legitimee- ren?" schertste hij. „En is het onbeschei den naar den naam van de juffrouw, te vragen „Die zal wel in dien brief staan. -_Jk moest hem aan u persoonlijk afgeven maar ik mocht onder geen enkele voor waarde er over praten." „Het zou onverantwoordelijk van mij zijn als ik u tot ongehoorzaamheid zou willen verleiden. Neem dit voor uw moei te en breng aan degene, die u gezonden heeft, mijn hartelijkste groeten over." (Wordt vervolgd). GEMEENTERAAD VAN ALPHEN a. d. RIJN

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 14