UIT DE OMGEVING DE WREKENDE GERECHTIGHEID. WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1932 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een schaapherder en veertig schapen gedood. Gistermiddag ongeveer half twee is op den onbewaakten overweg tusschen Maas- bracht en St. Joost-Echt (Limb.) een 50- jarige schaapherder, die daar met een kudde van honderd schapen den overweg passeerde, door een uit Roermond komen den trein aangereden. De schaapherder en veertig schapen werden gedood. Een man gegrepen en gedood. Op den onbewaakten overweg in den Verloren Hoek te Kruiningen is gistermid dag de 50-jarige J. Laverijn uit Kruiningen, die den overweg passeerde, door den snel trein Bergen op ZoomVlissingen gegre pen en gedood. MOTORONGELUK TE AMSTERDAM. Drie gewonden. Gisteravond heeft op den Sloterstraat- ■weg te Amsterdam ter hoogte van de zich aldaar bevindende volkstuintjes een motor ongeluk plaats genad. Een motorrijder met. duopassagïere reed in de richting van Sloten en kwam plotse ling in botsing met een wielrijder welke van de volkstuintjes kwam met het gevolg dat deze tegen den grond werd geslingerd en een bloedende wonde aan het achterhoofd bekwam. De motorrijder zelf bekwam eeni- ge wonden in het gelapt en ever pijn in den linkerschouder. De duopassa gier© werd van den motor geslingerd en kwam met het hoofd tegen - boom te recht en bleef bewusteloos lggen. Per auto van den G.G.D. zijn alle drie naar het Tes- selschadeziokenhuis overgebracht. VADER NAAR SCHIETWEDSTRIJD. Zijn kind doodgeschoten. Gistermiddag heeft op de schietbaan „De Helmondsche Burgerwacht en Vrijwil lige Landstorm'' gelegen in de bosschen on der de gemeente Bakel, een tragisch onge luk plaats gehad. Een zekere J. C. uit de Heistraat, had zich-met zijn zes kinderen naar de schiet baan van dé „Bijzondere Vrijwillige Land storm'* begeven, waar ter gelegenheid van de kermis een schietwedstrijd gehouden werd, waaraan C. zelf on'r Hii be vond zich met- zijn kinderen omstreeks half één in den schietkuil naast de schiefcberg. Toen er gebeld werd ten teeken dat het schieten onhield, verliet O. mefc zijn kinde ren den kuil. Plotseling klonk er nog een schot dat het achtjarig zoontje van C. in het hoofd trof. Het ventje was op slag dood. De politie van Bakel stelt een onderzoek in. VERDRONKEN. Maandagavond is de 17-jarige Cornells Hoek, wonende te IJmuiden, die zich op ongeveer duizend meter van de Zuiderpier in zee had begeven, verdronken. De 7-jarige F. J. Gerritsen, die in de Feyenoordatraat te Rotterdam woont, was Maandagavond aan de Maaskade O.Z. gaan visschen. Toen het ventje niet op tijd thuis was, ging de vader hem zoeken. Hij vond zijn_ kind nergens doch na eenigen tijd zag hij in de Maashaven het hengeltje van den jongen drijven. Onmiddellijk waarschuwde hij de politie, die de haven begon af te dreggen. Eerst te middernacht slaagde men er in het lijkje op te halen. Het is naar de ouderlijke woning gebracht. EEN GASFITTER GESTIKT EN DOOD GEVONDEN. Gistermiddag is de 62-jarge van der B., een gasfitter, belast met het repareeren van een lek in een hoofdgasleiding aan de Bar- barossastraat, te Nijmegen, door het uit stroomend gas bedwelmd geraakt. De dood was reeds ingetreden, toen men het onge val bemerkte. Ongeluk in de Schiedamsche werkverschaffing. In de werkverschaffing in den Babbers- polder aan den Vlaardingerdijk te Rotter dam werden van het opgespoten gedeelte gronden weggegraven en met kipkarren ge transporteerd naar het verderop gelegen gedeelte, aan den Poldervaart. Een volge laden wagen werd voortgeduwd door twee Schiedamsche arbeiders. Tengevolge van den zachten grond zakten de rails onder den zwaren la-st weg en de wagen sloeg om. De beide mannen raakten onder den vol lenden wagen en werden in den zachten. grond gedrukt. Dadelijk begon men het red dingswerk. Men lichtte «dbn wagen op, slaagde erin, de beide slachtoffers uit den grond te trekken. De verbandmeester van de werf Wilton legde het eerste verband. De J. is met een gebroken rib naar huis en v. d. K. met zware kneuzingen en bloe dingen naar het Gemeente Ziekenhuis te Schiedam vervoerd. GEVECHT TUSSCHEN FASCISTEN EN COMMUNISTEN. Burgeroorlog in notedop. Gisteravond '~Jen van den Alg. Ned. Fa seist eribond in het gebouw van hun secretariaat aan de Parkstraat in Den Haag boksles van een militair in uniform. Opeens het zal een uur of 9 geweest zijn werd er „groot alarm" gemaakt en alle in het gebouw aanwezige fascisten liepen wat ze loopen konden in de richting va,n de stad. De militair-lesgever gespte onderwijl zijn revolver om. Het bleek, dat op den Hofweg een aan tal fascisten slaags geraakt was met jonge lui van andere politieke pluimage ver moedelijk communisten en dat een ijverig medestander van de zwarthemden in aller ijl hulp uit hét hoofdkwartier ontboden had. De politie maakte echter korte metten met den .„burgeroorlog in een notedop'', de on ruststokers langs Kneuterdijk, Lange Voor hout en Parkstraat voor zich jagende bij een achtervolging, waaraan ook een paar agenten der motorbrigadè deelnamen. Evn later maakte de politie ook haar entree in het fascistische hoofdkwartier en de daar aanwezigen werden gefouilleerd. De revolver van den militair-boksmeester ver huisde hierbij spoedig in de handen van een agent van politie. Tot ©en uur of tien bleef de politie nog in en om het hoofdkwartier der zwarthemden doende. Nader meldt men aan 'de „N.R.Crt.": De kloppartij op den Hofweg beefi- aan twee personen leelijke verwondingen be zorgd. De ongeveer 30-jarige J W. G., uit de Jan Wa-pstraat en de ongeveer even oude J. M„ ui1 """"•t'mbosch, zijn mi steken srewond en naar het ziekenhuis aan den Zuid wal overgebracht. De toestand van M., die een steek in den rug gekregen had, werd vrij ernstig geacht. De vechtpartij is ontstaan tusschen col porteurs van beide politieke richtingen, die communistische en fascistische lectuur aan den man trachtten te brengen. EEN GRIEZELIGE VONDST. Gravende kinderen vinden een geraamte uit den Napoleon- tischen tijd. Naar het „Deventer Dagblad" meldt, hebben op de z.g. Galgenbelt kin-'-vpn, die daar een kuil aan het graven waren, een menschelijk geraamte gevonden. In het kar kas lag een brief van perkament, welke on- derteeker.d was met den naam Adolf Keller en gedateerd 16 September 1809. Vermoe delijk betreft het hier een geraamte van een officier, die in den Napoleontischen tijd met nog ecnige anderen werd gefusilleerd. Dé brief is voor 'n wetenschappelijk onderzoek ter hand gesteld aan dr. M. E. Houck, di recteur van het Museum De. Waag te De venter. Bij het geraamte zijn ook nog een aantal uniformknoopen en een klein anker tje gevonden. Jongetje door auto overreden. Gistermorgen is in de Weeersteistraat heb 4-jarig zoontje van den heer van H. door een auto overreden. Daar de auto over de arme kleine is heengegaan, werd hij erna tig gewond en na voorloopig verbonden te zijn naar de Mariastichting te Haarlem overgebracht. Aanbesteding. Door B. en W. dezer gemeente is aanbesteed de levering van de benoodigde brandstenen voor de Genieeu- tegebouweii eii gemeentelijke inrichtingen, seizoen 19321533. Uitslag als volgt: N.V. v.-h. J. Öchoonderbeek, breekcokes 12.75; gietcokes ƒ11.60; antliraciet Wilhelmina 50/60 19.50; idem 20/30 ƒ25.50; Holl. nuts- kolen 12.90. Mart. Koek: breekcokes 13.25; gietcokes 13.Holl. Wilneimina- anthracieth 50/80 19.25; idem 20/30 ƒ23.80; nutskolen ƒ14.50; Wil'helmina- anthracieth 26.J. H. Krul, Over veen: breekcokes 12.50; Holl. gietcokes 11.80; Holl. anthracieth 50/80 20.idem 20/3U ƒ25.nutskolen ƒ14.50. Nic. de Groot: breekcokes 12.90; zeef cokes Emma 11.90, anthracieth Wilhelmina 50/80 20.idem 20/30 27.nootjeskolen 13.70. Gunning aangehouden. KATWIJK. Crisis-bazar. Het batig saldo van den crisisbazar bedraagt 3858.06, welk bedrag is afgedragen aan het Nationaal Crisis comité aldeeling Katwijk, Naar we verne men is de klok met vazen, geschonken door den heer de Jong (Tokio) als extra prijs op een zijner lepeltjes, die te winnen waren in den touwhandel op den crisis-bazar, ge vallen op no. 3 en getrokken door den heer Bouman, tandarts të Katwijk aan Zee. - Arbeidsbeurs. Hét-aantal werkloozen arbeiders ïngeschreyc/i aan hot Arbeids bureau was op heden als volgt: Landarbei ders 56, boerenarbeider» 1, timmerlieden 2, los arbeiders 112, stucadoors 1, opperlieden 23, grondwerkers 60, timmerlieden 33, schil ders 7, metselaars 31, fabrieksarbeiders 2, autogeen-lasscher 1, loodgieters 2, smid 1, boekhouder 1, pottenbakker 1, kuipers 16, varensgezellen 6, chauffeurs 2, scheepsma kers 8, mandenmakers 2, stokers 14, bin nenschippers 6, vissc-hers 54, kok 1, machi nist 1, kleermaker 1,. Totaal 447. Verder zijn nog ingeschreven beneden 18 jaar: 2 dienstboden, 1 timmerman, 1 ics arbeider. Geplaatst bij de werkverschaf fing 9 personen. KATWIJK AAN DAN RIJN. Concert. Op Maandag 15 Aug. a.s. zal de Rijnsburgsche Muziekverecniging een instrumentaal concert geven in de muziek tent aan de Commandeurslaan alhier en op Zaterdag 20 Aug. zal de Harmonie Val kenburg zich op diezelfde plaats laten hoo- ren. FEUILLETON. Naar het Duitsch (Nadruk verboden). 43) En zijn dochter was het, die hem in den afgrond stotte. Zij was met zoo weinig omzichtigheid te werk gegaan, dat de Btaatsanwalt haar onmiddellijk als de schrijfster van den anonymen brief had herkend. Dat was duidelijk genoeg tus schen de regels van zijn brief te lezen. En hoe hij er in zijn dwaze liefde ook naar zocht niets viel den ongelukkigen va der in wat Dora ook maar eenigermate kon verontschuldigen. Hij kon het zich niet langer ontveinzen; als een blinde had hij tot dusver naast haar geleefd, zijn veraf good kind was niets anders dan een liefdeloos- wraakgierig schepsel. In scher ven zag hij den afgod, waaraan hij alles 'had geofferd, voor zijn voeten liggen, en misschien was het juist deze overweging, die zijn zwak afgetobd lichaam ten slotte geheel deed ineenstorten. De jonge boekhouder, die het kantoor ■van den chef was binnengekomen om hem iets mede te deelen, verschrok, toen hij den bankier languit zag liggen op den grond voor zijn bureau het gelaat naar den grond gekeerd, een verfrommelden brief in de rechterhand. Het heele perso neel natuurlijk onmiddellijk toe. krachtige armen legden de uitgeteerde ge stalte op het rustbed. Men dacht aanvan kelijk, dat hij dood was, want zijn adem haling was niet meer waar te nemen en zijn gelaat had reeds de karakteristieke lijkkleur aangenomen. Daarna echter viel een lichte polsslag waar te nemen, zwak en onregelmatig, als kon hij ieder oogen- blik ophouden. Sigmund Ruthardt ging onmiddellijk zijn vader halen, de procuratiehouder nam de droeve taak op zich naar <Je villa te gaan om de dochter van den patroon voor te bereiden op de zware ziekte van haar vader. XVII. Een sombere gedrukte stemming, zoo als die in dit zonnige huis tot dan onbe kend was geweest, heerschte sedert een tweetal dagen in dokter Ruthardt's huis De goedige huisvrouw was de eenige die voor den vorm ten minste haar goed hu meur had behouden, maar zij kon zich ten slotte ook niet onttrekken aan den in vloed, die een zwijgzame, grommige stem ming op het gemoed van den mensch uit oefent. Aan de stille gesloten stemming van Sigmund was men gaandeweg al gewend geraakt. Doch zoo angstvallig als thans had hij toch nooit zijn huisgenooten ge meden. Zonder een woord te spreken zat hij aan tafel en hij kous haast geen eten. door de keel krijgen. Maar men meende, dat men de oorzaak van het stil verdriet kende, waaronder hij leed en daar hij zelf blijkbaar niet wenschte, dat ec over ge sproken werd, was men reeds lang stil zwijgend overeengekomen, hem niet met doellooze vragen lastig te vallen. Des te ongeruster maakte mevrouw Ruthardt zich over het plotseling opvallend veran derde gedrag van Margaretha, over haar zonderlinge verstrooidheid, over het feit, dat ze er in het oogloopend slecht uitzag. Een voorgewende ongesteldheid zou haar misschien als voldoende verontschuldiging zijn aangerekend, maar het jonge meisje was te eerlijk om zich van een dergelijke uitvlucht te bedienen. De moeder kreeg op al haar bezorgde vragen slechts ten ant woord, dat haar niets scheelde en met toenemende bezorgdheid kwam zij meer en meer tot de overtuiging, dat Margare tha voor de eerste maal in haar leven iets dat haar ernstig hinderde voor haar ge heim hield. In den ochtend van den tweeden dag had zij na ernstigen zielestrijd besloten met haar man daarover te spreken, maar zij vond bij hem niet de belangstelling, voor haar moederlijke zorgen, die zij ver wacht had. Hetzij zijn eigen beslommerin gen hem te veel in beslag namen, hetzij dat hij geen beteekenis hechtte aan een voorbijgaande schijnbaar zonder eenige reden ontstane ontstemdheid van een jong meisje in ieder geval was de dokter heel licht over het onderwerp heenge stapt en had het niet noodig geoordeeld Margaretha te ondervragen. „Dat zal wel weer terecht komen," meende hij bijna ongeduldig, toen zijn vrouw er nog eens op terug wilde komen. „Ik ken het meisje genoeg om te weten, dat wij van haar niets te vreczen hebben; als zij werkelijk iets op het hart heeft zal zij je dat bij gelegenheid wel vertellen. En overigens ben je toch ook een verstan dige vrouw, die de oogen goed open houdt." Nu zij wist, dat voor hem voorloopig de UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 11 Augustus. Huizen, 296 M. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Ziekendienst. 10.45' Gramofoonpl. 11.00 Ontvangst Lord Baden- Powell in het Padvinderskamp. 11.30 Godsd. Halfuurtje. 12.15 Orkestconcert. 2.002.30 Gramofoonpl. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.45 HarmoniumrecitaJ Ton Brand. 6.45 Knipcursus. 7.00 Friesche declamatie door I.Kuipers Pzn. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Zang door Geertruida van Vlade- racken. A. d. Vleugel Jan Poortenaar. 9.00 W. A. Kruysdijk; Het hedendaag- sohe verkeer. 9.3010.30 Mandoline-ensemble „Onder Ons" o. 1. v. L. A. Kluin. O-a. Lusbspiel- Ouverture, Keler Bela-Brawena. ca. 10.00 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. Uitsl. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Concert door Toos van Veen (zang) en Chris Veeloo (piano). 11.00 Voordracht door Gustav Zopp. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Tuschinski'e Select Salon-Oorkest. I.302.15 Naaldwijk's Mannenkoor. 2.30 Reportage uit het Ned. Padvinders kamp te Wassenaar. Toespraak door Sir Baden Powell. 3.30 Gramofoonpl. 4.00 Ziekenuur. 5.00 Pianorecital door H. Hollander. 7.00 Vervolg Kamerorkest. 8.00 Kozakken-ensemble „Russia" o. 1. v. A. Doubatoü. „Balalaika-orkest, tenor en mannenkoor. 8.45 Radio-tooneel. 9.05 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. M. m. v. Fernando Zepparoni (viool). 10.00 Vaz Dias. 10.15 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. Oa. Morgenblatter, wals, Strauss. In de pauze: Gramofoonpl. II.3012.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.5011.05 Tijdsein, berichten. 12.20 Orgelspel Edward O'Henry. 1.20 Emanuel Starkey's orkest. 2.202.50 Sonate in F, Brahms. (Cello en piano). 3.20 Kerkdienst. 4.05 Dansmuziek door Bertini's band. 4.50 Het Midland Studio Orkest. 5.35-lunderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Duitsche 'orgelmuziek door G. D. Cunningham. 7.10 en 7.40 Causerie. 7.50 Marise en Fiances (duetten). KATWIJK AAN ZEE. Personalia. Voor het examen En- gelsch l.o. is te Utrecht geslaagd mej. H. man. WASSENAAR. Auto-ongelukken. De motorrijder D. uit den Haag, met duorijdster mej. S. reed, door onbekendheid ter plaatse op den Schouwwog-Stoepl. tus schen de tramsporen en vervolgens logen een mast van dc H. T. M. Hij bekwam een hoofdwonde en lichtere verwondingen. Na ten huize van dr. Lauwerse verbonden te zijn, kon hij per tram huiswaarts gaan. Mej. S., die geen letsel bekwam, is per particuliere, auto naar huis gebracht. Hot motorrijwiel werd licht beschadigd. Doordat hij schrok voor een auto van zaak afgedaan was, kon zij niets anders doen dan rustig afwachten en haar oogen zoo goed mogelijk open houden. Want zij had nog genoeg herinneringen aan haar eigen meisjesjaren behouden, om zich ernstig bezorgd te maken over de veran dering die zij bij haar dochter had waarge nomen. Voor den dokter waren de laatste da gen ook als arts verre van bemoedigend geweest. Zijn toch reeds uitgebreide prac- tijk was met een groot aantal ernstige ziektegevallen uitgebreid, die mecrcndeels op rekening kwam van een kwaad aardige diphteritus-epideraie, Men had hedenmorgen lang naar hem moeten zoe ken, toen men hem noodig had om genees kundige hulp te verleenen aan den ban kier Norrenberg en de bevinding, na het eerste vluchtige onderzoek was ook al niet in staat geweest om zijn stemming te verbeteren. Moe en overspannen keer de hij eerst laat in den middag naar huis terug, een diepe zorgenplooi tusschen do oogen en weinig geneigd om een praatje te maken met zijn huisgenooten. Toen mevrouw Ruthardt het desniettegenstaan de niet kon laten te informecren naar den toestand van Frans Norrenberg en naar den aard van zijn ziekte, merkte hij tamelijk kortaf op: „Een beroerte met weinig hoop voor de toekomst. Zijn gestel was bovendien al lang ondermijnd. Ik heb niet veel hoop, dat hij den dag van morgen zal halen." „De arme Dora!" zuchtte mevrouw Rut hardt vol medelijden. „Ze heeft dezer da gen toch aJ zooveel opwinding doorstaan. Hoe zal z;j deze nieuwe slag dragen. Denk je ook n'et Herman, dat het mijn plicht is haar c~ns te gaan opzoeken en haar te vragen of ik haar met iets helpen kan 1" 8.20 Concert door het BBC-Symphonie- Orkest o. 1. v. Sir Henry Wood. M. m. v. Frank Titteron (zang) en Albert Sammons (viool). Oa,. Vioolooncert, Delius, en Derde Symphonie, Bax. 10.00 Berichten en lezing. 10.3512.20 Dansmuziek. Het BBC-Dan'S- orkest o. 1. v. Henry Hall. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05, 12.50 Gramofoonpl. 5.05 Concert vanuit het Amerikaansche conservatorium te Fontainebleau. M. m. v. mevr. H. Roosevelt (sopraan) en P. Baze- laire (cello). 7.20 Gramofoonpl. 8.20 en 9.05 Radio-tooneel. 9.20 en 9.50 Gramofoonpl. Oa, „Paljas" van Leoncavallo en „Die Moldau", Smetana. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Concert uit Hotel Augleterre. 3.505.50 Het Omroeporkest o. 1. v. E. Reesen. M. m. v. Agda Lhoir (piano). 8.209.35 Populaire Decnsche muziek door Omroeporkest o. 1. v. E. Reesen. M. m. v. Kaj Oluf Buch (zang) en V. Fischer (pianobegel.). 10.0010.25 Viool-recital Chr. Esbensen. A. d. Vleugel: C. öchnedler-Meyer. 10.40 Assmanns Hawaii-kwartet. 11.2512.50 Dansmuziek uit het Industrie- Restaurant. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Concert uti Bad Salzschlirf o. 1. v. Willy Weisleder. 11.35 Gramofoonpl. 1.502.50 Concert o. 1. v. Eysoldt. M. m. v. Frida Hummel. (Liedjes bij de luit). 5.206.35 Het Omroeporkest o. 1. v. Kühn. M. m. v. Klare Hansen (sopraan) en Josef Schömmer (tenor). 8.2010.35 Uit Berlijn: Concert door het Berlijnsche Symphonie-Orkest. 10.5012.20 Dansmuziek uit Berlijn door Adalbert Lutter's kapel. Rome, 441 M. 8.50 „Le bella Molinara", opera in 2 acte» van Giovanni Paisiello. Dirigent: Luigi Ge- russi. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Gramofoonpl. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. J. Ivumps. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Kleinorkest v. d. Omroep o. L Meulemans. 9.20 Concert uit de Kurzaal, Ostendo, o. 1. v. Fr. Rasse. M. m. v. L. v. Obbergh» (zang). 0.a. Ballet „Casse-Noisettes", Tschaikowsky. Na afloop tot 11.20 Gramo foonpl. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. Meulemans. 8.20 Radio-tooneel. 9.20 Omroeporkest o. 1. v. J. Kumps. 0.a. Fant. „Dreimaderlhau9", Schubert. 10.3011.20 Gramofoonpl. Z e e s e n, 1635 M. 8.20 Orkestconcert o. 1. v. Prof. J. Prii- wer. 10.35 Berichten cn hierna tot 12.50 Dans muziek door Adalbert Lutter's kapel. den heer W. uit Gouda, duwde een stier zijn geleider, v. R. uit Voorschoten, tegen den auto aan, hetgeen geschiedde op den Rijksstraatweg, nabij de Weijermanslraat. v. R. bekwam een lichte hersenschudding en brak een arm. Dr. Baart de La Faille verleende de eerste hulp, waarna v. R. per ziekenauto van den heer Goemans is over gebracht naar het Acad. Ziekenhuis Ie Lei den en vandaar, wegens plaatsgebrek, naar het Diaconessenhuis te Leiden, Inbraak. Door inklimming cn verbre king van glas in lood-ruitjes, heeft men zich toegang verschaft tot de vilLa van de familie D. aan den Rijksstraatweg. De buit bedroeg ongeveer 16.aan postzegels. Oplichting. De hoer v, T. alhier deed aangifte van vermoedelijke oplichting, ge pleegd door S. uit Leiden. „Neen", antwoordde de dokter beslist. „De jonge dame heeft op mij niet den in druk gemaakt, dat zij hulp noodig had. Houd je ook in de toekomst maar bij je armenpractijk. Daar is je hulp beter op haar plaats." „Wat is hij vandaag toch mopperig", dacht de doktersvrouw. „Hij moet wel veel zorg hebben over zijn patiënten of misschien hindert hem die nare geschie denis met Stadsraad Sartorius nog al- tijd." Niet lang daarna werd dokter Ruthardt weer weggeroepen en het was bijna mid dernacht, toen hij doodop van den inge spannen dag thuis kwam. Het was een streng voorschrift, waar onder geen be ding van mocht worden afgeweken, dat niemand om op heuji tc wachten, langer dan gewonen tijd op mocht blijven, cn zoo lag ook hedenavond heel het gezin oogen- schijnlijk reeds in diep rust, toen dokter Ruthardt zijn werkkamer binnentrad. Hij had nauwelijks tijd gehad voor zijn middageten en sedert uren had hij niets meer over de lippen gehad. Toch liet hij den eenvoudigen avondmaaltijd, dien zijn vrouw had gereed gezet, voorloopig on aangeroerd. Niet vanwege de rekening, maar om geen enkele bijzonderheid van het ziekteverloop van zijn patiënten te vergeten, placht hij iederen avond over ieder van zijn patiënten» uitvoerige aan- teekeningen te maken en niettegenstaande zijn groote vermoeidheid zette hij zich aan het verrichten van dezen plicht voor hij er aan dacht zich te verkwikken. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9