DE WREKENDE GERECHTIGHEID. MAANDAG 8 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. ERNSTIG MOTORONGEVAL. Twee gewonden. Gistermorgen heeft te Montfoort een ernstig motorongeval plaats gehad. Een motor, komende uit de richting Rotterdam waarop gezeten waren, de bestuurder, do 32-jarige J. ter B. uit Rotterdam en een duopassagier, de 19-jarige L. eveneens uit Rotterdam, reed met een vaart bij het ma ken van een bocht in een sloot. Voorbij gangers brachten de drenkelingen op het droge. Per auto van den Geneesk. dienst zijn B. en L. naar de rijksklinieken te Utrecht vervoerd. Bij onderzoek bleek dat de bestuurder een zware hersenschuding had bekomen. Zijn toestand was zeer zorgwekkend. De duopasagier heeft een armfractuur. De beide verongelukten waren op weg naar Utrecht. AUTOBOTSING. Toen Zaterdagnacht de autobus der fa. J. naar de Mijn Maurits wilde rijden om de Mijnwerkers weder naar Maastricht te vervoeren, kwam op de afrit der Nieuwe Maasbrug plotseling een met groote vaart rijdende vrachtauto op de bus aangereden. Een der in de vrachtwagen zittenden werd in zeer ernstigen toestand in het zieken huis opgenomen; terwijl de beide wagens in desolaten toestand van de plaats der botsing moesten gesleept worden. Op den rijksweg tusschen Naarden en Muiden is Zaterdagavond door een niet- alledaagsche oorzaak een tweetal auto s met elkaar in botsing gekomen. Van de richting Bussum naderde een auto, waarin 3 dames gezeten waren, die op de heide bloeiende erica geplukt hadden. Op de te rugreis bemerkten de dames, dat plotseling uit de erica een groote bij te voorschijn kwam, die gonzend door de kleine auto ruimte vloog, hetgeen een groote conster natie onder het drietal dames te weeg bracht. Een harer draaide kordaat een der raampjes van den wagen omlaag, doch deze poging, om het gonzende insect uit den auto te verwijderen, had zoozeer de belangstelling van de beide andere inzit tenden, dat niemand meer om het gtuur dacht, hetgeen tengevolge had, dat weinige seoonden later een al te nauw contact ont stond tusschen den auto der dames en een van de tegenovergestelde richting komen den auto. Deze botsing had weer tengevol ge, dat de auto met de bij in de sloot te rechtkwam. Gelukkig konden de dames er goed en wel uitkomen, en ook de inzitten den van den anderen wagen bekwamen geen letsel. Echter werd vrij belangrijke materieele schade veroorzaakt. De bestuur der van den aangereden auto gaf van hot gebeurde kennis aan de politie te Muiden. „Tel." AUTOBUS VAN DEN WEG GESTORT. Goed afgeloopen. Gistermiddag heeft te Beek bij Nijme gen een ongeluk plaats gehad, dat als door een wonder geen slachtoffers heeft geëischt. Een autobus uit Utrecht kwam de steile helling bij Mooi-Nederland afrijden. De chauffeur trachte, toen de bus een groote snelheid kreeg, met de handrem te rem men, doch tot zijn groote ontsteltenis brak de rem af. Toen hij daarop de voetrem wil de gebruiken, bleek deze te weigeren. De bus had intusschen een zeer groote snel heid gekregen en, beducht voor een ern stig ongeluk, wierp de bestuurder het stuur om, teneinde aan den kant van den weg zijn wagen tegen een heg tot stilstand te brengen. De autobus reed echter met een snelheid van ongeveer 70 kilometer door de heg heen en stortte van ongeveer vier meter omlaag. Onder de inzittenden ontstond een ge weldige paniek en allen haastten zich om den wagen, die bijna rechtstandig tegen den berm stond, te verlaten. Geen der in zittenden kreeg ernstig letsel. De bus was zwaar gehavend, het voorste deel was vrijwel geheel ingedrukt. Het ge zelschap, dat voornemens was een tochtje naar Kleef te maken en via Emmerik weer naar Utrecht te keeren, is per andere ge legenheid naar Utrecht teruggekeerd. De autobus i» later op den beganen weg geta keld en weggesleept. «Tel." MET HET HOOFD TUSSCHEN TWEE WAGENS. Na operatief ingrijpen overleden. In de ondergrondsche werken van de mijn Oranje Nassau III te Heerlerheide is de 17-jarige sleeper E. v. d. B., wonende te Heerlen Vrijdagnamiddag met het hoofd tusschen twee wagens bekneld ge raakt. Oogenschijnlijk was de kneuzing niet ernstigde jongen is naar huis geloo- pen. Thuis kreeg hij echter brakingen. De inmiddels geroepen mijnarts achtte on middellijke overbrenging naar het zieken huis noodzakelijk, waar het slachtoffer na operatief ingrijpen omstreeks negn uur in den avond is overleden. „Volk" VAN DE TRAM GESPRONGEN. Zaterdagavond omstreeks half zeven is de 37-jarige heer V. M. W. v. .d Voort, be- drijfschef bij de firma Bahlmann en Co. te Nijmegen, toen hij zich per tram van Nij megen naar zijn woonplaats Beek begaf, nabij de halte Eietersberg van de rijdende tram-gesprongen De heer v. d. Voort kwam daarbij te vallen, met diet gevolg dat hij onder een volgwagen gwaakte. Hij werd ongeveer 30 Meter meegesleurd en bleef zwaar gewond liggen. Zijn beide beenen waren onder de knie verbrijzeld. In beden- kelijken toestand is hij naar het St. Cani- sius-ziekenhuie te Nijmegen vervoerd. DOOR ARSENICUM VERGIFTIGD. Kindje overleden. Een kindje van twee jaren te Edam wist een doosje met arsenicum te bemach tigen zonder dat de ouders zulks wisten. Al spelende heeft het kindje er van ge snoept, met gevolg, dat het is overleden. KIND UIT EEN RAAM GEVALLEN. En op slag gedood. Gisteravond heeft in de Louis Botha— straat te Amsterdam een betreurenswaar dig ongeluk plaats gevonden. Een zesjarig kind viel daar onverhoeds uit het raam van de derde verdieping en kwam zoo ongeluk kig neer dat het op slag dood was. VERDRONKEN. Zaterdagmidag is de 20-jarige G. B. bij het baden in de Buitenvest te Hulst ver dronken. Het lijk is eenige uren later op gehaald. Gistermiddag te omstreeks twaalf uur is aan het vrije strand aan de Noordzijde te Zandvoort een bader verdronken. Het slachtoffer is de 25-jarige J. Piek, coupeur, wonende te Amsterdam. Hoewel herhaalde malen gewaarschuwd, ging hij te ver in zee. De zee trok door wind en stroom zeer sterk, waardoor de jonge man afdreef. Een viertal zwemmers waagde het hem te hulp te komen. Na een kwartier werd het slachtoffer aan land gebracht. De levensgeesten waren evenwel reeds geweken. Door een aap gebeten. Op de kermis te Gouda is een achtjarig meisje door een gedresseerden aap in een arm gebeten. Het kind werd bloedend ver wond; het is in de wijkverpleging verhon den. FELLE BRAND IN DE GALERIJ TE AMSTERDAM. De brandweer is Zondagmiddag gealar meerd voor een brand, welke zijn oorsprong heeft gevonden op de boven het café-re-J- taurant van den heer J. A. Verkerk, Ga^ lerij 52, gelegen étage. De vrouw van den caféhouder had gistermorgen te ha if twaalf deze woning verlaten, zonder, naar zij heeft verklaard, vuur of licht te hebben gebruikt. Toen de brandweer arriveerde, grepen de vlammen reeds fel om zich heen, •oodat dan ook spoedig het alarm „middel band" werd gegeven, waarop nog meer blusschingsmateriaa-1 uitrukte. Het werd geposteerd bij den ingang van de Galerij en spoedig waren enkele slangen ontrold, welke gedeeltelijk door het café en voor het overige via de achterzijde van het per ceel naar de plaats des onheils werden ge leid. Ofschoon het vuur aan den kant van den voormaligen Paleistuin eenige oogen- blikken fel uitsloeg, kreeg het natte ele ment, na een hevigen strijd met den vijand, toch vrij spoedig de overhand, hetgeen echter niet wegneemt, dat de étage en ook de zolderverdieping de huizen ter plaatse zijn laag gebouwd geheel uit brandde. De vrouw des huizes, die thuis kwam, en de brandweer onder leiding van de hoofdbrandmeesters Förch en Hart- dorff reeds volop haar plicht zag doen, geraakte van dit gezicht geheel overstuur, vooral ook, daar zij zich hevig ongerust maakte over eenig geld, dat zich in de wo ning bevond, en waarschijnlijk een prooi der vlammen is geworden. Ook een groot gedeelte van het café, met de zich daarin bevindende inventaris, w.o. eenig muziek- materiaal, liep ernstige waterschade op. Enkele brandwachts waren druk bezig den watervloed met behulp van bezems de Ga lerij uit te vegen en dat was vrijwel het voor naamste onderdeel van het blusschinge- werk, dat het publiek, hetwelk zich voor den ingang van de Galerij verzameld had, en door de politie op een afstand werd ge houden, te zien kreeg. De caféhouder is verzekerd. GROOTE BRAND TE THOLEN. Zaterdagavond om ongeveer 10 uur brak door het omvallen van een spirituslamp brand uit bij den heer Simon van Dulle- men, kleermaker en coiffeur. De brand breidde zich zoo snel uit, dat de Thoolscbe brandweer het vuur niet meester kon worden. Waar groote uitbrei ding werd gevreesd werd de hulp van de Bergen op Zoomsche brandweer ingeroe pen, die spoedig ter plaatse was. Gezamen lijk bestreed men het vuur, maar men kon niet verhinderen, dat het geheele perceel een prooi der vlammen werd. Aan de om liggende woonhuizen werd vuur- en water schade toegebracht. Niets kon bij den heer v. D. worden gered. Verzekering dekt de schade. BRANDSTICHTING. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag ontstond brand in een stal van de boeren woning van Kuppert te Laren (G.). De 'brand kon beperkt blijven tot deze stal, waar echter eenig kleinvee in de vlammen omkwam. De knecht van K. heeft zich bij de politie aangemeld met de mededeeling dat hij den brand heeft aangestoken. Hij is voorloopig in de politiewacht ingesloten. Commissionair gearresteerd. Ter beschikking van den comissaris van politie te Utrecht is gestled een 41-jarig commissionair in effecten. Men verdenkt hem er van vijf zesdui zend gulden te hebben gestolen ten nadeele van een firma te Meeren. Dader van inbraken gearresteerd. Toen de beide in een perceel aan de Nieuwe Parklaan te 's-Gravenhage inwo nende dienstboden omstreeks kwart over tien thuiskwamen, en zich in haar slaap kamer, welke op de eerste etage gelegen is, hadden begeven, ontdekten zij plotseling, tot haar groote schrik, op haar kamer ach ter een kastje verscholen een onbekenden man. Zij snelden het vertrek uit, sloten de ka- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 9 Aug. Huizen, 296 M. (Uitsl. K.R.O.-uitzending). 8.009.00 Gezongen H. Mis in de open lucht in het Nationaal Padvinderskamp te s Gravenhage. Toespraak door pater mr. dr. J, Beuns, S. J. 10.001.30 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje door pastoor Perquin. 12.151.45 Lunchconcert door het KRO - trio o.l.v. Piet Lustenhouwer. I.452.00 Gramofoonplaten. 2.003.00 Vrouwenuurtje. 3.003.30 Gramofoonpl. (Schlagers). 4.005.00 Het KRO.-kwartet. 5.005.15 Populaire gramofoonmuziek. 5.155.30 „De Missie-tentoonstelling te Sit- tard". 5.307.10 Het KRO.-kunstensemble o.l.v. Piet Lustenhouwer, met als intermezzo „Ham- burgsche Vagebonden-dagen". 7.107.30 „De koeling in het huishouden" door ir. Kouwenhoven. 7.458.00 Verbondskwartiertje. 8.0011.00 Het KRO.-orkest o.l.v. Johan Gerritsen. Soliste Elsa Nolthenius, piano. 8,309.30 „St, Helena, de laatste dagen van Napoleon", hoorspel o.l.v. Pierre Balledeux. 9.30 Vaz Dias. II.0012.00 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. Uitsl. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 AVRO-Kleinorkest o.l.v. N. Treep. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramoofonpl. 10.30 Voordracht. 11.00 Orgelconcert Jan Nieland. M.m.v. J. v. Kinsbergen (viool). 12.00 AVRO-Kamerorkest o.l.v. G. Hemmes. In de pauze: Gramofoonpl. 2.00 Pauze, 2.15 Concert door Ré Koster (sopraan)., H. v. Oss (bariton) en Felix de Nobel (piano). 3.00 Gramofoonpl. 3.30 Uit „Centraal", Den Haag: Willy Hons- beek's orkest. 4.30 Kinderuur. 5.30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 7.30 Prof. J. J. v. Loghem: Tropische hy giëne. 8.00 Gramofoonpl. 8.15 Uit het Theater Carré, Amsterdam: „Vagebond-koning", operette van R. Friml. M.m.v. solisten, koor en orkest, o.l.v. J. Su san. Regie: Johan de Meester. In de pauze: Gramofoonpl. 10.15 Vaz Dias. 10.30 Gramofoonpl. 11.0012.00 Uit het Palais de Danse, Sche- veningen: Dansmuziek door Ambrose Blue Lyres. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.501.05 Tijdsein, berichten. 12.20 Orgelspel Reg. Foort. 1.20 Leonardo's Kemp's Piccadilly Hotel Orkest. 2.002.50 Gramofoonpl. merdeur af en. waarschuwden de politie. De bewoners van het huis waren met va- cantie buiten de stad. Toen de beide meis jes buiten kwamen, konden zij den man nog juist uit het slaapkamerraam zien springen en de vlucht nemen. Dij ijlings per politieauto toegesnelde ambtenaren zetten de omgeving af en stel den een onderzoek in. Zij troffen, gezeten op een muurtje, van een perceel aan den Wagenaarweg een man aan. Uit het tege lijkertijd in de woning ingestelde onderzoek bleek, dat op de dienstbodenkamer een lin nenkast was doorzocht, en dat o.a. uit een portemonnaie een bedrag van f 3.90 werd vermist. Voorts bleek, dat de dader moot zijn binnengekomen door een lichtraam op het dak, waarvan het glas was uitgenomen. Bij fouilleering werd het bedrag op den aangehouden man gevonden. Ook bleek hij vermoedelijk door den sprong uit het raam aan het been te zijn gewond Hij werd medegenomen naar het hoofdbureau, alwaar hij bleek te zijn de 24-jarige te Voorburg wonende broodbak ker J. W. Nadat de G.G.D. hem had ver- 4.20 Het Northern Studio-Orkest o.l.v. John Bridge. M.m.v. Anne Dawson (sopraan). 5.35 Kinderuur. 6.50 Engelsche orgelmuziek door G. D. Cun ningham. 7.10 Voorbracht. 7.40 Leslie Bridgewater's Harp-kwintet. 8.20 Tschaikowsky-concert door het BBC.- Symphonie-orkest o.l.v. Sir Henry Wood. M.m. v. Tatiana Makushina (zang) en Arthur Catte- rail (viool). O.a. Viool-concert in D en Zesde Symphonie in b kl. (Pathétique). 10.20 „Cuttings from the Potting Shed", O.l. v Charles Brewer. M.m.v. solisten, koor en orkest. „Radio-Paris", 1725 M. 8.05, 12.20, 7.20 Gramofoonpl. 8.20 „La Bohème", opera van Puccini „Gra-< mofoonplaten van de Seal te Milaan). Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Concert uit Hotel Angleterre. 3.505.50 Radio-Blaasorkest o.l.v. Johannes Andersen. 8.2010.35 Radio-tooneel. 10.50 Gramofoonpl. Jazzliedjes). 11.0512.50 Dansmuziek uit restaurant „Nimb". Langenberg, 472 M. 7.258.20 Concert uit Bad Salzuflen o.l.v. D. Sander. 11.50 Gramofoonpl. 12.201.35 Populair concert uit Stuttgart, M.m.v. Lisa Herzorg (sopraan). 1.502.50 Het Omroeporkest o.l.v. Kühn. 5.206.35 Concert uit München o.l.v. E. Kloss. 8.2010.20 Concert. Het Omroep-kleinor- kest o.l.v. Eysoldt. In de pauze: Psalm 42 v. solisten, gemengd koor en orkest, Mendelssohn Bartholdy. Dirigent: Zimmermann. Rome, 441 M. 8.50 „Tela di ragno", operette in 3 actes van Diego Landi. Muziek van M. Bona. Dirigent: Nicola Ricci. Brussel 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Gramofoonpl. 5.20 Omroeporkest o.l.v. J. Kumps. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert. Het Brasserie-orkest o.l.v. Walpot. 9.20 Concert uit het Casino, Knocke, o.l.v. Pierre Monteux. M.m.v. N. de Cléry (zang). O.a. Les Préludes, symphonisch gedicht, Liszt. Na afloop tot 11,20: Dansmuziek (gramofoon platen). 338 m.: 12.20 Gramofoonpl. 5.20 Het Brasserie-orkest o.l.v. Walpot Sup- pé-programma 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Operettemuziek door Omroeporkest o.l. v J. Kumps. M.m.v. mevr. F. Bruylants en G. Vercamer (zang). 9.20 Radio-tooneel. 10.3011.20 Gramofoonpl. Z e e s e n 1635 M. 7.55 „Saarland", hoorspel o.l.v. Dr. P. Laven 8.50 Symphonie-concert uit Wiesbaden. 9.50 „Werther Fieber", hoorspel van J. P. Konrad. 10.45 Berichten, en hierna concert uit Ham burg o.l.v. H Platen, bonden, is hij in bewaring gesteld. De po litie meent in hem den dader van nog ver- verschillende andere inbraken van den laat- sten tijd hebben gevonden. „Volk". Particuliere recherche. Enkele dagen geleden werd in den nacht een ruit verbrijzeld van het heerenmodema gazijn van den heer M. M. aan de Nieuwe Binnenweg te Rotterdam en uit de étalage werden enkele goederen gestolen. Aangifte bij de politie volgde doch tegelijkertijd be sloot de heer M. zelf een oog in het zeil te houden. Samen met een bediende legde hij zich eiken nacht op de loer en zijn geduld werd gisternacht beloond. Te omstreeks 3 uur werd weer een ruit van de étalage in geworpen en toen de heer M. zich naar buiten haastte zag hij een man hard weg- loopen. Bij onderzoek bleek dat uit de éta lage een overhemd en een das gestolen wa ren. De politie heeft wat later een man aan gehouden, die echter ten sterkste ontken de iets met de zaak te maken te hebljen en die bij gebrek aan bewijs weer op vrije voe ten is gesteld. FEUILLETON. Naar het Duitsch (Nadruk verboden). 4i) Als gij mij nu vraagt om te blijven dan zal ik u ook nooit meer verlaten, want door dit verzoek hebt gij mij voor altijd aan u gebonden. En daarom vraag ik nog maals: „Margaretha, moet ik weggaan?" Hij hield nog altijd haar hand vast en het was haar alsof van daaruit een stroom door haar lichaam voer. Zij wendde het hoofd af om haar gelaat niet te toonen en haar kinderlijke liefde gaf haar den moed het woord uit te spreken waarvan zij ineenkormp, het was haar te moede of niet zij zelf doch een vreemde het woord had gesproken: „Neen". ,Mijn dierbaar lief meisje 1" fluisterde hij. „Mijn schatMijn bruid Ik mag dus aan uw vader uw hand vragen?'1 Margaretha had haar handen uit de zijne losgemaakt en de zakdoek voor de oogen gedrukt, want zij zag nu pas, dat iemand de straat in was gekomen, die hen misschien al eenige minuten lang had geobserveerd. „Laat mij tijd", smeekte zij. „Een paar dagen slechts, opdat ik alles bij mijzelf eens goed kan overdenken. Ik zal u zeker laten weten zoodra de tijd gekomen is." Gij kunt over mij beschikken zooals het u goed dunkt, mijn lieve kleine meesteres Maar gij zult mijn verlangen toch niet al te lang op de proef stellen, niet waar?" „En mijn broeder? Gij zult zijn misstap nu toch zeker aan niemand meer verra den „Nu ik niet uit Waldenberg vertrek, ben ik daar gelukkig niet meer toe ge dwongen. Ik zal voortaan voor hem in den waren zin een broeder zijn. Het vree- selijke geheim blijft tusschen ons drieën begraven." Hij vergezelde haar tot aan de stads poort waar zij hem dringend verzocht, haar nu te verlaten. De nabijheid van tal rijke voorbijgangers belette hem tot haar groote verlichting, haar op welke wijze ook te liefkoozen en zoo haastig liep zij van hem weg, dat hij niet eens gelegen heid had een afspraak voor een volgende ontmoeting te maken. Rudolph Sandory was intusschen met het verloop van de gebeurtenissen meer dan tevreden. Met een glimlach op het gelaat wandelde hij naar zijn hotel voor de lunch en toen hij de Markt overstak zeide hij in zichzelf: „Zij heeft geduren de heel het onderhoud achter het gordijn gestaan. Binnen vier-en-twintig uur praat heel Waldenberg over mijn afspraak met de kleine Gretha." Dit niet alleen was het gesprek dat Dora Norrenberg rondstrooide, neen, ze maakte Sandory bij elke gelegenheid ook in het openbaar verdacht, zinspelende op een duistere geschiedenis en diefstal, het geen zij van haar vader had vernomen. Aan de politie werd van anonyme zijde kennis gegeven aan de duistere her komst van Rudolph Sandory en zijn avon tuurlijk leven, waarin een diefstal de hoofdrol zou spelen. Sandory werd deswege door de ge heime recherche ondervraagd, doch kon op zijn meesterlijk-brutale wijze aan deze de gewenschte inlichtingen verstrekken. Hij was echter met eenigen schrik be vangen en ongerust over deze wending der zaken. Direct vermoedde hij, dat hier Dora Norrenberg achter zat, die zich op deze wijze trachtte te wreken. Maar hoe kon zij weten?.... Zou haar vader haar iets medegedeeld hebben Sandory liet er geen gras over groeien en spoedde zich aanstonds naar Norren- berg's kantoor. Deze was door de laatste gebeurtenis sen erg meegenomen. Zijn bleek gelaat en sleependen gang stempelden hem tot een ouden man. Maar daarop sloeg Sandory geen acht. Zonder meer nam hij plaats en deelde Norrenberg mede, wat er was voorgevallen alsmede ook zijn vermoedens aangaande mejuffrouw Dora. Norrenberg trachtte hem deze betich tingen uit het hoofd te praten. „Het was haast niets wat ik haar ge zegd heb", steunde hij „eenige algemeene aanwijzingen waaruit niets positiefs was op te maken. Ik had geen ander middel meer om haar uit den ban van die ongeluk kige liefde te trekken. En voor mijn vader plicht, moest ten slotte al het andere wij ken." „Ik zie het nut er niet van in met u over uw vaderlijke plichten te praten. Over uw plichten tegenover mij zullen wij het straks nog wel eens hebben. Eerst nog een vraag, en ik moet u aanraden om die naar waarheid te beantwoorden: Kent uw dochter den naam dien ik eertijds droeg en weet zij iets dat de autoriteiten op het spoor kon brengen van het vroegere mis drijf?" „Neen dat zweer ik u neen! Ik heb haar gezegd, dat er een duister punt in uw verleden is anders nietsEn daarom kan het mijn dochter ook niet ge weest zijn, die deze aanwijingen tegen u heeft gegeven." Dan is er nog niets verloren en mijn lieve vriendin heeft te vroeg victorie ge kraaid. Natuurlijkkomt gij nu aan de beurt om in verhoor te worden genomen." „Ik?" riep Norrenberg, zich met beide handen aan de leuningen van zijn stoel vastklemmend. ,Heeft men u dat op het politie-bureau gezegd?" „Zoo dom zijn ze daar nu niet. Maar men hoeft toch niet zoo heel scherpzin nig te zijn om dat te vermoeden. Als juf frouw Dora zich niet sterk genoeg voelde om de politie volledige inlichtingen te ge ven, dan heeft zij zonder twijfel die eer volle taak aan u overgedragen. Ik durf wel te wedden, dat gij nog heden bezoek krijgt van een geheimen rechercheur of een uitnoodiging om op het politiebureau te komen om nadere inlichtingne over mij te geven." De bankier staarde wezenloos voor zich een. ,Dat zou het einde zijn", kwam ten slotte over zijn bloedelooze lippen, „dan liever de dood .„O het is heelemaal niet erg. Gij hoeft alleen maar te verklaren dat van die be schuldiging geen woord waar is en dat mijn verleden smetteloos is. Wij hebben er al meermalen over gesproken hoe u onze vroegere vriendschap kunt verkla ren en daar moet gij u nu bij het ver hoor ook aan houden." Maar de ander schudde het hoofd. „Ik zou het niet kunnen. Alleen de gedachte aan een verhoor maakt mij al waanzin nig. Ik heb niet meer uw weerstandsver mogen. Je ziet het toch dat ik een zieke man ben." „Dat zie ik wel en het is jammer ge noeg, maar ik ben niet van pan om daar onder te lijden. En let nu goed op wat ik ga zeggen. Ik ben misschien niet meer in de gelegenheid om het te herhalen. Het is feitelijk uw eigen lot en dat van uw doch ter, dat gij in uw hand hebt. Het is niet waarschijnlijk, dat men ons voor die oude zaak nog kan vervolgen, maar ik voel er niets voor om gedwongen te worden Wal denberg onder verdenking te verlaten. Meer dan ooit ben ik besloten mijn plaats onder de eerste Rimilies hier te blijven in nemen. Welke reden ik daarvoor heb kan u onverschillig zijn. Het moet voor u vol doende zijn, dat ik het wil. Juist nu, nu ik op het punt sta, een met ongelooflijke in spanning en opoffering nagejaagd doel te bereiken, zou ik hem als mijn doodsvijand beschouwen, die moedwillig of niet moed willig mij van de vrucht van mijn werk be roofde. En ik ben niet de man om mijn vijanden te ontzien. Zelfs als ik nu op dit oogenblik werd gearresteerd zou ik nog tijd genoeg hebben u en uw dochter te vernietigen. Mijn maatregelen zijn geno men en nu is het in uwe hand of deze ramp over uw huis zal komen of dat het u en de uwen zal sparen. Op het oogenblik, dat ik verplicht ben te vertrekken, is ook uw lot bezegeld. Zeg dat aan uwe mooie dochter en vergeet niet daaraan te den ken, als gij wordt opgeroepen om inlioh- tingen te geven over mij. Ik heb dergelijke beloften nog nooit geschonden en nu genoeg! Morgenmiddag, klokslag twaalf uur, verwacht ik in do „Koning van Span je" uw bediende met het geld. Het zal onze laatste financieele transactie zijn en ik zal u niet daarbij bedriegn (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7