MAANDAG 8 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 WAT OÏTZE DAMES FKESTEEKDEN. Twee onzer zwemsters konden op den eersten dag der dameswedstrijden een suc ces boeken n.l. Willy den Ouden en Corry Laddé, beiden in het nummer 100 Meter vrije slag. Als derde zwemster voor Holland kwam in dit nummer uit Marie Vierdag. Zij kwam in de tweede serie tegen 'n aantal zeer sterke tegenstandsters o.m. Miss Cooper en Miss Mac Kim, de bekende Ame- rikaansche ster. Zij vermocht zich niet te plaatsen, daar Miss Bult (Australië) kans zag met kleinen voorsprong de derde plaat-s in te nemen. De tijd van Marie Vierdag was 1. min. 13.3 sec. Corry Laddé heeft zich in haar serie de eerste schitterend geweerd. Zij zwom een scherpe kamp tegen Mile Godard en Miss Da vies. Vooral de eerste scheen zich niet met een tweede plaats tevreden te wil len stellen. Het werd een felle strijd en onze landgenoot tikte 0.1 sec. eerder aan dan Yvonne Godard. De snelle Fransche zwem ster te kloppen mag al een prestatie op zich zelf worden genoemd. Corry Laddé was dan ook in uitstekenden vorm en de mogelijk heid is niet uitgesloten dat zij zich nog in de finale weet te plaatsen. Onze derde vertegenwoordigster Willy den Ouden had een zeer sterke tegenstand ster in Miss Saville, die als Olympisch kampioene wordt gedoodverfd. Miss Savil le zwom den afstand in den nieuwen Olym- pischen recordtijd van 1 min. 8.5 sec. Willy den Ouden werd tweede in 1 min. 9.2 sec. Zij maakte een uitstekenden indruk en men verwacht, dat zij zeer zeker in de finale zal uitkomen. Behalve het zwemmen van Miss Saville viel ook de tijd van Helen Madison op al was deze een halve seconde langer dan die van haar landgenoote. WILLY DEN OUDEN IN PRACHTVORM. Zij zwemt in de demifinale in nieuwen Olympischen record tijd. Gistermiddag werden de Olympische zwemwedstrijden voortgezet met de demi finales 100 Meter vrije slag dames. Daarbij wist Willy den Ouden een prach tige overwinning in de eerste demifinale te behalen. In haar demifinale kwamen o.a. uit de sterke Amerikaansche zwemsters Mac Kim en Saville; de laatste had onze landgenoote Zaterdag in haar serie geslagen met den nieuwen Olympischen recordtijd van 1 min. 8.5 sec. In een prachtige uiterst spannende en snelle race kwam onze jeugdige vertegen woordigster met een tijd van 1 min. 7.6 sec. als eerste aan. Zij bracht daarmede het Olympisch record op haar naam. De beide Amerikaansche zwetnsters tikten met een achterstand van 1.2 sec. op Willy den Ouden gelijk aan. WILLY DEN OUDEN. De uitslag van de eerste demifinale luid de: 1. Willy den Ouden (Nederland) tijd 1 min. 7.6 sec. Nieuw Olympisch record; 2. Miss Mac Kim (V.S.) tijd 1 min. 8,8 sec.; 3. Miss Saville (V.S.) tijd 1 min. 8.8 sec.; 4. Miss Cooper (Engeland) tijd 1 min. 9.2 sec.; 5. Mile Godard (Frankrijk) tijd 1 min. 14.1 sec. In de tweede demifinalo kwam Corry Laddé uit. Zij zwom uitstekend, doch ver mocht zich niet te plaatsen voor den eind strijd. daar zij op de vierde plaat* arriveer de. Helen Madison werd eerste in 1 min. 9.9 sec., doch hierbij dient te worden opge merkt, dat de Amerikaansche zwemster zich in deze demifinale niet volkomen gaf. Spaarde zij haar krachten voor de finale? De uitslag van de tweede demifinale luidde 1. Helen JMadison (V.S.) tijd 1 min. 9.9 sec.; 2. Miss Bult. (Austarlië) tijd 1 min. 10.2 sec.; 3. Mej. Maakal (Zuid-Afrika) tijd 1 min. 10.8 sec.; 4. Corrie Laddé tijd 1 min. 11.8 sec. Willy den Ouden in de finale. In den eindstrijd komen dus uit Willy den Ouden, de Amerikaansche zwemsters Helen Madison, Mac Kim en Saville, de Austra lische Bult en de Zuid-Afrikaansche zwem ster Maakal. Onze vertegenwoordigster zwemt dus niet alleen voor Holland, maar tevens voor Europa, waaruit blijkt, dat zij Europeesch kampioene is. Dames 100 M. vrije slag. Heeren 100 M. vrije slag. In de derde serie 100 Meter vrije slag dames zwom Helen Madison mee. Zij kwam als eerste aan en verbeterde het Olympisch record van Miss Cooper (Engeland) in de tweede serie gemaakt en bracht het thans op 1 min. 8.9 sec. Het oude Olympische record stond op naam van Miss Óssipovich (V. S.) met 1 min. 11 sec. in 192S te Amsterdam gemaakt. De uitslag derde serie luidde: 1. Helen Madison (Y. S.) tijd 1 min. 8.9 sec., 2. mej. Maakal (Zuid-Afrika) 1 min. 11 sec., 3. Lily Andersen (Denemarken) 1 min. 11,6 sec. In de vierde serie zwom onze kampioene Willy den Ouden mee. In haar serie zwom de sterke Ameri kaansche zwemster Saville mee en verbe terde het pas gevestigde Olympisch re cord van Helen Madison reeds met 0.4 sec, Willy den Ouden werd tweede met 1 min. 9.2 sec. De uitslag luidde: 1. Miss Saville (V. S.) tijd 1 min. 8.5 sec., 2. Willy den Ouden (Nederland) tijd 1 min. 9.2 sec. Hierna werden de demifinales 100 Meter vrije slag heeren verzwommep. Meerma len werden spannende wedstrijden gehou den en de gemaakte tijden wijzen op zeer scherpen strijd. Dr. Barany scheen hinder van een blessure te ondervinden, althans hij kwam in de eerste demifinale als vierde aan in den tijd van 59.4 sec. Hierdoor is de Europeesche kampioen in dit nummer niet voor de finale geplaatst. De Japanner Miyozaki wist een nieuw Olympisch record te vestigen door den af stand te zwemmen in 58 sec. Oud Olym pisch record Weismuller (V. S.) te Amster dam in 1925 gemaakt met 58.6 sec. De uitslagen der eerste demifinale luid den: 1. Miyozaki (Japan) 58 sec. Nieuw Olym pisch record, 2. Thompson (V. S.).59.3 sec., 3. Kalili (V, S 59.3 sec. Tweede demifinale: 1. Takaishi (Japan) 59 sec., 2. Schwarz (V. S.) 59.2 sec., Takashi (Japan) 59.5 sec. De Canadees Spence kwam als vierde aan in 59 6 sec en komt dus eveneens niet in den eindstrijd uit. De finale is dus een Japansche-Ameri kaansche ontmoeting drie tegen drie, waarbij de Japanenrs de beste kansen heb ben. Arm Europa WaterDOlo. In het waterpolo-tournooi won de ploeg der Vereenigde Staten van Brazilië met. 61. De ontmoeting tussohen de Ver. Staten en Japan werd door de Amerikanen gewonnen met dubbele cijfers. Ruststand 30. Eindstand 100 oor de Vereenigde Staten. DE OLYMPISCHE ZEILWEDSTRIJDEN HOLLAND TWEEDE IN DE STERKLASSE Op de kleine zeilbaan werd heden aan gevangen met de eerste race in de ster- klasse. Holland nam hieraan deel met de boot „Holland" van de gebroeders Maas. Er stond een wind van 1 tot 3 Meter per sec. De race ging in hoofdzaak tusschen Ne derland en Duitschland. Aanvankelijk lag de „Holland" voor, maar door kruisen wist de Duitsche zeiler Behr de „Holland" voor bij te komen. Er ontstond een uiterst vin nige race, welke ten slotte door Duitsch land werd gewonnen. 2. Holland. In het puntenklassement staat Neder land aan den kop, gevolgd door Enge land, Vereenigde Staten, Duitschland, Oos tenrijk, Frankrijk, Spanje, Italië, Zweden en Zuid-Afrika. DE MARATHONLOOP. Direct na de 4 y 100 meter estafette werd gestart voor den klassieken Mara thonloop. In totaal 28 athleten maakten (hun ronde door het Olympisch Stadion, waar zij stormachtig toegejuicht werden door het publiek. Precies 15.36 viel het startschot. Na de twee ronden in het Stadion ge- loopen te hebben ging het door de Ma rathonpoort naar buiten, waar de groote reis een aanvang nam. Zabala (Argentinië) lag op dat mo ment aan den kop voor den Italiaan Fanelli, den Mexicaan Banos en den Duitscher de Bruyn. Zabala heeft de leiding. Toen er 5 K.M. geloopen waren (het eerste controlepunt) lag Zabala aan den kop met den Mexicaan Banos op de tweede plaats. Derde was Briker (Cana da) en daarachter weer de Argentijn R ibas. Ook bij de tweede controle heeft Za bala do leiding met ongeveer 10 Meter voorsprong op Banos en Briker. Zijn landgenoot Ribas ligt dan 200 Meter achter. Het derde controlepunt was gelegen op 15.3 K.M. Hier kwam Zabala het eer ste aan. Hij bleek den afstand te heb ben afgelegd in 57 min. Direct daarop volgde de Canadees Vrikers, die er 57 min. 30 sec. over had gedaan. Weer een 'halve minuut later arriveerde aan dit controlepunt de Japanner Gon. Daarna volgden nog Ribas (Argentinië) en Mi- chilsen (V. S.). Zabala behield steeds de leiding en bij het vierde controlepunt er waren toen ruim 23 K.M. afgelegd bleek het, dat hij dezen afstand had afgelegd iiï 1 uur 20 minuten. Op het vierde gedeelte van den Ma rathonloop kwamen de Finnen naar vo ren. Vooral Virtanen en Toivonen ver snelden het tempo aanmerkelijk en lie pen zichtbaar op het leidend peleton in. Direct daarachter kwamen Tsoeda (Ja pan), Briker (Canada) en Miohelsen (Ver. Staten). Op het vijfde controlepunt na 31.38 K.M. had Vitanen den kop genomen met den Argentijn Zabala daar vlak achter. Daarop kwamen Toivonen, Wright, Tsoeda, Ferris. Virtanen zette er een flinken spurt in. De Italiaan Roccati had intusschen op gegeven, daar hij last van zijn maag had. Ook de Amerikaan Hennigan was ge dwongen den strijd te staken. Bij het -Algemeeiié. stemmen geloasn zesde controlepunt, toen er 35 K.M. wa ren afgelegd, had de Engelsohman Wright de leiding. Voor dezen afstand had hij 2 uur en 6 minuten noodig ge had. Zabala volgde met 1 minuut ach terstand, daarop nog Toivonen, Ferris en Tsoeda. Ook bij het zevende controlepunt lag Wright nog aan den kop voor Zabala en Toivonen. Doch spoedig daarna haalde de Argentijn zijn tegenstanders weer in en hernam de leiding. De Fin Virtanen had den strijd intusschen om onbekende redenen opgegeven. Zabala had zieh op de laatste K.M. van een kleinen voorsprong verzekerd en toen bazuingeschal aankondigde, dat Zabala in aantocht was lag hij 100 me ter voor den Engelscbman Ferris. f Zabala won den Marathonloop in 2 uur 31 min. 36 sec. Tweede aankomende was Ferris met 100 Meter achterstand, derde werd de Fin Toivonen met 100 Meter achterstand op Ferris en tenslotte Wright op de vierde plaats Met groo- ten achterstand werd Ts-oeda v'jfde. De einduitslag luidde: 1. en Olym pisch winnaar Zabala (Argentinië) tijd 2 uur 31 min. 36 sec. 2. Ferris (Enge land) tijd 2 uur 32 min. 12 sec. 3. Toi vonen (Finland) tijd 2 uur 32 min. 12 sec. 4. Wright (Engeland) 2 uur 32 min. 42 sec. 5. Tsoeda (Japan) 2 uur 35 min. 42 sec. 6. Kin (Japan) 2 uur 37 min. 28 sec. 7. Miohelsen (V. S.) 8. Heks (Tsje- cho-Slovakije). 9. Gon (Japan). 10. An dersen (Denemarken). 11. Oldag (V. S.). 12. Briker (Canada). 13. Fanelli (Italië). 14. Maiss (Canada). 15. De Bruyn (Duitschland). Hiermede was tevens het athletiek- tournooi beëindigd. De Finnen en Narmi. Men meldt uit Berlijn aan l'Auto: De Fin nen zijn, naar hier zekerd word), nog steeds niet tevreden over de disqualificatie van Nur- mi en zij moeten verklaard hebben, over vol doende bewijsmateriaal te beschikken om de disqualificatie doof te zetten van den Pool Kusokinski, den winnaar van de 10:000 meter op de Olympiade. Verder zouden zij dergelijk materiaal in handen hebben ten aanzien van Duitsche, Fransche, Engelsche en Amerikaan sche athleten en zij zouden een disqualificatie op groote schaal aanvragen, wanneer Nurmi niet in eere hersteld zou worden. L'Auto, welks redactie blijkbaar niet veel waarde hecht aan de booze plannen der Fin nen, voegt er gemoedelijk bij, dat deze onge lijk zouden hebben om te zwijgen. wanneer ze iets te berde kunnen brengen, dat hout snijdt. ATHLETTEK INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN VOOR DAMES. Gisteren hebben te Schaerbeek inter nat. dames-ahtietiekwedstrijden plaats gehad, waaraan door een aantal Neder- landsohe vrouwelijke athleten werd deel genomen. De uitslagen luiden 80 Meter hardloopen: 1. Ridgley (En geland) 10 sec. (wereldrecordtijd); 2. Pa ge (Engeland) op 50 c.M.3. Ter Horst (Nederl.) op 1 Meter. Mej. A. Door geest (Ned.) kwam op de zesde plaats. Discuswerpen: 1. Cor Pels (Ned.) 35 Meter; 2. Velu (Frankrijk) 34.29 Meter; 3. Busoh (Duitschland) 31.69 Meter; 4. Stuurhaan (Ned.) 31.08 Meter. Hoogspringen: 1. Miss O'Kell (Enge land) 1.50 Meter; 2. en 3. J. Koopmans (Ned.) en Gruss (Frankrijk) 1.45 Meter; 4. en 5. H. Leeksma (Ned.) en Horchler (Duitschland) 1.45 Meter (na barrage). 800 Meter hardloopen: 1. Miss Copper- feild (Engeland) 2 min. 23 2/5 sec.; 2. Vandevelde (België) 2 min. 29 2/5 sec. (nieuw Belgisch record). Speerwerpen: 1. Hauz (Duitschland) 40.16 Meter; 2. G. de Koek (Ned.) 36.43 Meter; 3. Busoh (Duitschland) 34.96 Me ter; 5. Mej. D. Leonhart (Ned.) 30.48 M. 80 Meter horden: 1. Mej. Green (En geland) 12 1/5 sec.; 2. Mej. O'Kell (En geland) op 1 Meter; 3. Mej. Ter Horst (Ned.) op 1 Meter. Estafette 4 X 100 Meter: 1. Enge land 50 2/5 sec.; 2. Duitschland 51 2/5 sec.; 3. Frankrijk 52 sec.; 4. Nederland (op 5 Meter). DE A. V. A. C.-WEDSTRIJDEN. Gubbels verbetert twee records, maar faalt met de verbetering 3000 M. snelwandelen. De uitgestelde wedstrijden van de A. V. A. C. brachten twee nieuwe Ne- derlandsche records snelwandelen. De Pro Patriaan C. Gubbels deed zelfs een serieuzen aanval op het 3 K.M. wereld record. Hoewel de Rotterdammer het Nederl. record van 13 min. 17.3 sec. bracht op 13 min. 2.7 sec. bleef hij met deze mooie prestatie toch nog enkele seconden boven het wereldrecord (12 min. 53.8 sec.). Er was te veel wind op de open sintelbaan om het tot een re cord-prestatie te bréngen! Het Nederl. record op de 2 K.M. werd „en passant" gebracht van 8 min. 41.8 sec. op 8 min. 33.1 sec. Met uitzondering van de 100 M. had den ook de andere nummer» veel te lij den van den wind. Op dit nummer wist Jansen van V. en L. zijn meerderheid te toonen door met ruim 1 M. voorsprong te winnen in 10.8 sec., terwijl Benz een goede tweede was in 10.9 sec. De 1000 M. klasse A. was een mooi nummer, waarin de A. A. C.'er Heymans o.a. Dop achter zich liet. Bij betere weersgesteld heid is deze looper zeker in staat het record (2 min. 36.4 sec.) op dezen afstand te breken. De estafette 3 X *0^0 was' gede cideerd voor de A. V. 1923 in 8 min. 14 sec.; Vlug en Lenig leverde een uitste kende prestatie in de 4 X 200 M. est. door het Nederl. record, met slechts 4/10 sec. te overschrijden. Bij het discuswerpen wist de nieuwe recordhouder De Bruyn helaas geen geldigen worp te doen; de eerste plaats op dit nummer werd thans bezet door Sevenhuizen met 39.34 M. Opvallend was de prestatie van een P-klasser De Jongh van Hellas, die met 49.93 M. de tweede plaats bezette bij bet speerwer pen en een goeden indruk maakte. R.K. Ath.-Ver. „De Bataven". Het programma van deze week is als volgt: Hedenavond 8 uur zwemmen, verzame len Pieterskerkhof. Dinsdagavond 8 uur: 15 K.M. wande ling onder leiding van W. v. Dijk, vertrek vanaf Pieterskerkhof. Woensdagavond half 8: Trainen onder leiding van den heer v. Oerle, op het Sportpark „Haagweg". Donderdagavond half 8: Alle „Bata ven" ook de tippelaars op het Sportpark „Haagweg" alwaar een generale repetitie is voor de a.s. feesten op Zondag 14 Aug. Vrijdagavond 8 uur: Trainen op het Sportpark „Haagweg". Zatermiddag 3 uur: Werkzaamheden verrichten op het sportpark, daarna zwemmen. Zondagmorgen zijn alle „Bataven" uiterlijk half negen in een der zalen van de R.K. Volksbond. Waar een en ander nog behandeld moet worden. N.B. De „Bataven" zullen natuurlijk zooveel mogelijk gehoor geven aan de op roep van de „Centrale" wat betreft het bezorgen van vlaggen. ZWEMMEN ZWEMWEDSTRIJDEN TE WARMOND. Gistermiddag werden door de H.Z. en P.C. te Den Haag en „De Zijl" te Leiden zwem- en polo wedstrijden gehouden in de jachthaven „Cieco" te Warmond. Deze wedstrijden, die begunstigd werden- door goed weer, zijn een groot succes gewor den. Na eenige welkomstwoorden van den heer Vintges, die namens de H.Z. en P.C. het woord richtte tot den burgemeester van Warmond, den Edelachtbaren heer H. J. L. Ketelaar, tot wethouder Oudshoorn en de leden van den Rte-ad, terwijl hij tevens een dank bracht aan den heer Kieken, voor diens toestemming in zijn haven dit zwem feest te mogen houden, had de afwerking van het programma plaats. De uitslagen, luiden 50 Meter schoolslag voor jongens en meis jes tot 14 jaar. Meisjes: 1. L. Vintges, 1 min. 1/5 sec.; 2. L. v. Velzen, 1 min. 4 2/5 sec.; 3. v. d. Meer 1 min. 12 sec. Jongens: 1. D. Kraayenbrink, 47 1/5 sec.; 2. H. Hasselbach, 51 2/5 sec. 100 Meter schoolslag voor Dames. 1. E. W. Arnoldus „De Zijl" 2 min. 3 1/5 sec.; 2. Zus de Groot, H.Z. P.C., 2 min. 6 1/5 sec.; 3. C. van Leeuwen, „De Zijl", 2 min. 8 1/5 sec. 50 Meter Schoolslag Veteranen. 1. J. de Boer 46 sec.; 2. S. van Aelst, H.Z. P.C. 46 3/5 sec.; -3. Stifakelorum 49 1/5 sec. 100 Meter Schoolslag voor Heeren. 1. C. van Aelst, H.Z. P.C., 1 min. 34 sec.; 2. B. J. Jonker, H.Z. P.C., 1 min. 44 1/5 sec.; 3. F. van der Mark, „De Zijl'', 1 min. 44 4/5 sec. 50 Meter Vrije Slag Nieuwelingen Dames. 1. S. Sieberg, H.Z P.C., 38 4/5 sec.; 2. Rie Kremer, H.Z. P.C., 42 4/5 sec.; 3. Dolly Winkler, H.Z. PjC., 42 4/5 sec., beide na loting. 50 Meter Vrije slag nieuwelingen Heeren. 1. Manenbrecker, 31 sec.; 2. v. Kleef, H.Z. P.C., 31 3/5 see.3. Reekers, H.Z. P.C., 32 sec.; 4. v. Aelst, H.Z. P.C., 33 3/5 sec. 50 Meter Vrije slag voor Veteranen. 1. H. Snoek, 38 1/5 sec.; 2. J. de Boer, 42 sec.,; 3. A. v. d. Meer, 44 4/5 sec. 3 X 50 Meter Wisselslag-estafette Dames. Gewonnen door H.Z. PjC. in 1.2.37 sec. Touwtrekken. Winnaars: H. van Kleef, H. Offers en Jan de Groot (H.Z. P.C.). 50 Meter Vrije slag voor inwoners van Warmond. 1. B. Leenen 48 4/5 sec.2. B. Meskerc 53 1/5 sec.; 3. P. Leenen 55 3/5 sec. De waterpolowedstrijd „De Zijl" IH Z. P.C.-Combinatie om den Zilveren Dag blad van Rotterdam-Beker eindigde in een 40 overwinning voor H.Z. P.C. „De Zijl" IIH.Z. P C.-Veteranen had tot uitslag 22. Na afloop werden door den ter van Warmond met een woord de prijzen uitgereikt. LANGEBAAN-ESTAFETTE VAN DOLFIJN De Dolfijn wint den Haaserbeker. De Hauserbeker, een wisselprijs die vorig jaar ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de zwemvereeniging De Dolfijn beschik baar werd gesteld voor een Iangebaan-estafette over driemaal 2 K.M., is gistermiddag in de Sloterringvaart (Olympische roeibaan) voor de tweede maal verzwommen. Evenals in 1931 is de beker weer voor een jaar in het bezit van De Dolfijn gekomen. Er werd om ruim half 5 gestart bij de zwem school Hoits, waarbij zes zwemmers vertrok ken, n.l. De Dolfijn met Stender, bekend uit den Scheldewedstrijd, de A.Z. met Liezenberg, de Zwemclub Haarlem met Banning, de U.Z.C. met Ebmeijer, de Leidsche Zwemclub en Het IJ. Na de eerste 2 K.M .bij de aflossing (de baan werd met één keerpunt gezwommen) tikte Banning (Haarlem) het eerst aan, op 50 meter gevolgd door Stender (Dolfijn), terwijl liezenberg (A.Z.) de derde plaats innam. In het tweede traject liep Brink (Dolfijn) op den Haarlemmer in, terwijl ook de A.Z. door Zeegers den Haarlemmer voorbijzwom. De U.Z.C. bezette de vierde plaats met Vree cn Leiden de 5de plaats. Het IJ zwom in de achterhoede. Nadat de tweede 2 K.M. afgelegd waren, ging F. Kuijper (Dolfijn) met 150 Meter voor sprong het eerst te water voor het laatste tra ject. Wiegenaar (A.Z.) volgde met v. Hems- bergen (Haarlem). Op dit laatste gedeelte is er een spannende strijd ontstaan om de tweede plaats, die ten slotte door Haarlem ingenomen werd. Er was, afgescheiden van dit laatste traject, betrekkelijk weinig spanning, zooals op een dergelijken langebaan wedstrijd begrijpelijk is De uitslag was: 1. De Dolfijn in 1 uur 43 m., 47.06 sec. met de zwemmers Stender, Brink en F. Kuijper; 2. Haarlem op circa 160 meter in 1 uur 45 min. 10.02 sec.: 3. A.Z. in 1 uur 45 min. 30 sec. De snelste tijden werden op de 2 K.M. ge maakt door v. Hemsbergen (Haarlem) in 32 min. 9.04 sec.; door Wagenaar (A.Z.) in 33 min. 29.02 sec.; door F. Kuijper (Dolfijn) in 33 min. 32.02 sec. en door Bannink (Haarlem) in 34 min. 45 sec. Eerst om ruim 6 uur was de wedstrijd ge ëindigd. VOETBAL DIOC. HAARL. BOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Algemeene Ledenvergadering. De secretarissen van de vereenigingen worden er nog eens aan herinnerd, dat er Donderdag 11 Augustus een algemeene le denvergadering wordt' gehouden in Hotel „den Burcht" te Leiden. Aanvang 8.30 uur. Het bestuur verwacht dat allen deze vergadering zullen bijwonen. H.H. Scheids rechters hebben ook toegang op deze ver gadering. R. K. S. V. „Leiden". De Leiden-reserves hebben gedaan wat we van hen verwachtten en klopten A.S.C. in Zoeterwoude met 51. Het spel van Leiden was beter en vooral sneller dan dat van A.S.C. Toch wisten ze het voor rust niet verder te brengen dan 20. Direct na rust pakt Leiden goed aan. Verschillende goede doorbraken en het is 50. A.S.C. geeft echter de moed niet op en hun harde werken wordt beloond met een verdiend tegenpunt. De spelers van het eerste elftal worden Dinsdagavond allen op het terrein ver wacht in verband met een waarschijnlijk te spelen oefenwedstrijd. R. K. S. V. „A.S.C." Zoeterwoude (Dorp). In den wedstrijd A.S.C.Leiden II blijkt al dadelijk, dat de partijen aan elkaar ge waagd zijn, met Leiden een weinig in de meerderheid. Na een half uur spelen maakt de middenvoor van Leiden een offside- doelpunt (01). Even later krijgt de rechts buiten van Leiden de bal in buitenspel positie toegespeeld en geeft een schot, dat de keeper van A. S. C. niet voldoende stopt, waardoor de rechtsbuiten maar voor het intrappen heeft (02). Met dezen stand gaat de rust in. Na de rust loopt Leiden hard van sta pel en maakt door den rechtsbuiten en door den linksbuiten drie doelpunten (05). 10 Min. voor het einde maakte den midden voor van A.S.C. (15). Aldus kwam het einde. De Junioren speelden in Voorschoten tegen V.V.L. met 11 gelijk. R. K. S. V. „S.M.C." Gisteren werd tusschen S.M.C. I en Con cordia I uit Hillegom een medaille-wed strijd gespeeld. Reeds vijf minuten na het begin wist Concordia het net te vinden, terwijl 8 minuten later de tweede goal werd gescoord. Na de rust is het S.M.C., dat de geboden kansen benut. Tot twee maal toe wist de linksbinnen het net te vinden en de stand op gelijken voet te brengen. Aldus kwam het einde, zoodat de Hillegoonmers de medaille meenamen. De Junioren I speelden tegen de Meer burg.-Jun. eveneens een medaille-wedstrijd en wonnen met 32. Een S.M.C. II en Ill-combinatie speelde in Leiden tegen een K.B.-combinatie en won met 42. In de maand Augustus wor den geen thuiswedstrijden gespeeld. Weber niet naar Feijenoord Naar men meldt heeft Weber van A.D.O., de linksachter van het nationale elftal, die destijds overschrijving naar Feijenoord had aangevraagd, besloten lid van AD.O. te blij ven en derhalve zijn overschrijving ingetrok ken. Wiener Sport ClubFeijenoord Zaterdag speelde Feijenoord te Weencn te gen de Wiener Sport Club en verloor na een uitstekenden wedstrijd, waarbij het spel zich meermalen op internationaal peil bevond, met 93. Ruststand 42 voor de Wiener Sport Club.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10