JAARLIJKSCHE OPRUIMING VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 de volgende cijfers het Olympisch kam pioenschap in de floretwedstrijden be haalde De Vereenigde Staten, Frankrijk, Italië en Denemarken kwamen tegen elkaar in de finale uit. De Vereenigde Staten sloegen Frankrijk met 8 gewonnen en 8 verloren partijen te gen 54 ontvangen en 60 gegeven treffers. Italië sloeg Denemarken met 12 gewon nen en 4 verliespartijen. Frankrijk sloeg Italië met 8 gewonnen en 8 verliespartijen doch met 58 ontvangen en 59 gegeven treffers. Op dat moment stonden de Vereenigde Staten, Italië en Frankrijk gelijk in pun ten. Frankrijk won daarna van de Vereenig de Staten met 10 gewonnen en 6 verlies- partijen, terwijl de match FrankrijkIta- lië onbeslist eindigde, daar beide landen j 8 partijen wonnena Het treffersaantal gaf j echter weer den doorslag ten gunste van Frankrijk, zoodat Frankrijk Olympisch j kampioen 'werd. De Vereenigde Staten gaven in de ontmoeting tegen Italië op. Het eindresultaat werd dus: 1. Frank- rij Olympisch kampioen, 2. Italië; 3. Ver eenigde Staten; 4. Denemarken. DE WIELERWEDSTRIJDEN OP DEN WEG. Het landenklassement. Het landenklassement van de wieler wedstrijden op den weg luidde: 1. Italië tijd 7 uur 27 min. 15.2 sec.; 2. Denemarken 7 uur 38 min. 50.2 sec.; 3. Zweden 7 uur 29 min. 12.6 sec; 4. Engeland; 5. Frankrijk; 6. Vereenigde Staten. De wielerwedstrijden op den weg. Hedenmorgen werden de wielerwedstrij den op den weg gehouden. Het traject, dat over een afstand van 100 km. ging, voerde naar Santa Monica, waar de finish was. De renners hadden den wind, die niet sterk was, in den rug. Om de twee minuten vertrok een der wegrenners. Als eerste startte de Frajisch- man Mouillefarine. Hij was het ook, die het eerste door de finish ging, waarbij hij voor den afstand 2 uur 31 min. 8 sec. noo- dig had gehad. Direct daarop berenkten in deze volgorde de renners, Nilson, Foubis- ter en Sinabaldi de finish. Alle renners maakten een frissehen indruk en er waren geen zichtbare teekenen van vermoeidheid op hun gezichten te bespeuren. De Ita liaan Olmo maakte een uitstekenden tijd nl. 2 uur 29 min. 48 sec. De Deen Sorensen deed het in 2 uur 30 min. 11 sec. Een nog betere als Olmo noteerde de Italiaan Le gato, die in 2 uur 29 min. 21 sec. den af stand had afgelegd. De snelste tijd werd gemaakt door den Italiaan Paseido nl. 2 uur 28 min. 5.6 sec. Uit de binnengekomen gegevens bleek, dat deze renner den wegwedstrijd gewon nen had en daarmede Olympisch kampioen was. Het eindresultaat van den wegwedstrijd luidde: 1. en Olympisch winnaar Pasedi Italië, tijd 2 uur 28 min. 5.6 sec.; 2. Legato Italië, tijd 2 uur 29 min. 21 sec.; 3. Britz Zweden, tijd 2 uur 29 min. 45 sec.; 4. Olmo Italië, tijd 2 uur 29 min. 48 sec.; 5. Soren sen, Denemarken, tijd 2 uur 30 min. 11 sec.; 6. Southall, Engeland, tijd 2 uur 30 min. 16 sec. Het Olympische Hockey- tournooi. Het Olympisch Hockeytournooi is he denmorgen aangevangen met den wed strijd Britsch-Indië-Japan. Vanzelfspre kend is deze ontmoeting uitgeloopen op een groote overwinning der Britsöh-In- diërs. Met de rust leidden zij reeds met 40. Na de rust scheen het een debacle te worden voor de Japanners. Zij hielden echter moedig vol en hun techniek en him snelheid waren lang niet slecht te noemen Toch moesten zij het in deze onderdeelen glansrijk afleggen tegen de fameuze hoc keyers uit Britsch-Indië. Zij wonnen ge makkelijk met 111. De 6000 bezoekers waren af en toe in extase over de wonder baarlijke techniek der winnaars. Maarsmanssteeg 21 H. Hl. PIERROT Telefoon No. 1293 ZATERDAGMORGEN 9 UUR BEGINT DE BEKENDE 6856 jn onze afdeeling FIJNE LEDERWAREN Speciaal in DAMESTASSCHEN ongekende koopjes J. SCHLEBAUM na zijn overwinning op de 100 km. achter motoren, waarmede hij het kampioenschap van Nederland veroverde. WIELRENNEN VAN DE STADI0NBAAN. Om het kampioenschap van Nederland. Huldevooronzen Olympi- schen kampioen v. Egmond. In het Amsterdamsche Stadion werd gis teravond het kampioenschap van Neder land op de baan achter motoren verreden over een afstand van 100 Ion. Voor dat het eerste startschot werd ge lost heeft de voorzitter van de Neder landsche Wielren Unie, Jhr. I. L. v. d. Bergh van Heemstede, de ongeveer 15000 toeschouwers, die ondanks het minder gunstige weer waren opgekomen, toege sproken. Hij gaf uiting aan het gevoel van groote blijdschap, dat de Nederlandsoho Wielren Unie hem persoonlijk en naar hij aannam de geheele Nederlandsche sport wereld bezielde door de schitterende over winning die van Egmond in Los Angeles heeft behaald, (daverend applaus). Dank zij deze overwinning is voor de eerste maal onze vlag aan de eeremast in Los Angeles gehesohen en heeft ons volkslied weer klonken onder gejuich van duizenden Ame rikanen, en andere vreemdelingen en hon derden Nederlanders, die bij deze overwin ning aanwezig waren. Op uitnoodiging van den heer v. d. Be^jh van Heemstede, brachten de duizenden toeschouwers een driewerf hoera uit op Van Egmond en on der het spelen van het Wilhelmus werd ook in ons Olympisch Stadion de driekleur aan de hoogste mast geheschen ter eere van onzen olympischen sprintkampioen Van Egmond. Onmiddellijk werd begonnen met den wedstrijd om het kampioenschap van Ne derland over 100 km. achter motoren. Aan den start versohenen: C. Blekemo- len, gangmaker Jubi; A. W. A. de Graaf, Wiersma; F. Leddy, Schadebrodt; J. Schlebaum, Kaeser; C. J. Snoek, Ceurre- mans; K. v. d. Valk, Bustraan; J. Wild schut, Slesker; en M. v. d. Wulp, Liège. Blekemolen nam den kop, gevolgd door De Graaf, Schlebaum, v. d. Valk, v. d. Wuilp, Snoek, Leddy en als laatste Wild schut. Deze kampioensohaps wedstrijd was vooral in het begin en meer nog tegen het einde zeer spannend. Men voelde, dat het een strijd zou worden tussohen Blekemolen en Schlebaum. Na 100 ronden, 50 km., is de stand als volgt; 1. Schlebaum, 2. Snoek, 3. De Graaf 4. v. d. Wulp, 5. Blekemolen, 6. Wildschut 5 ronden, 7. v. d. Valk, 8 ronden, 8. Leddy 10 ronden. Nadat er 110 ronden gereden zijn, ver hoogt Schlebaum opnieuw het tempo maar Snoek en De Graaf laten hem niet los en blijven direct achter hem rijden. Bleke molen heeft zich weer naar voren gewerkt en passeert De Graaf, doch kan niet ver der naar voren komen om zijn ronde terug te halen. Het wordt dan een strijd tus sohen Schlebaum en Snoek met daarachter De Graaf. Van der Wulp moet na 140 ron den van rijwiel verwisselen en komt daar door achter Blekemolen te rijden op de vijfde plaats. Na 150 ronden (75 k.m.) is de stand: 1. Schlebaum, 2. Snoek, 3. De Graaf 4. Blekemolen 1 ronde; 5. v. d. Wulp 2 ron den en Wildschut, Leddy en v. d. Valk op vele ronden. Hoe meer het eind nadert, hoe feller wordt de strijd. Blekemolen en Snoek probeeren om beurten Schlebaum voorbij te komen doch deze slaat alle aan vallen af. De einduitslag luidt: 1, Schlebaum, kam pioen van Nederland, 1 uur 18 min. 4.8 sec. 2. Snoek 60 meter; 3. Blekemolen 600 me ter; 4. De Graaf 995 meter; 5. v. d. Wulp 2200 meter; 6. Wildschut 12.5 ronden; 7. Leddy 20 ronden; 8. v. d. Valk, 21 ronden. Na afloop van dezen wedstrijd en nadat Schlebaum zijn eere rond je gemaakt had, vergezeld door Snoek en zijn gangmaker Kaeser, werd medegedeeld dat de Neder landsche Wielren Unie besloten had geen stayer af te vaardigen naar de wereldkam pioenschappen, die aan het einde van de ze maand te Rome plaats hebben. De Mij. het Ned. Sportpark overweegt echter om voor haar rekening alsnog een stayer uit te zenden, in welk geval Schlebaum dan naar Rome zal gaan. Na de pauze werd allereerst verreden een wedstrijd met voorgift voor beroeps- rijders en onafhankelijken uit Amsterdam en omstreken, welke gereden wordt in twee ritten en een beslissing, over 1 km. De uitslag luidt: 1. F. van Wijk, 2. H. Engelmoer, 3. J. de Wolf, 4. J. Looijen, 5. P. Brilman. De wedstrijd voor nieuwelingen over 6 km. waaraan 22 renners deelnemen, had den eenige valpartijen plaats, waarbij drie renners van het veld gedragen moesten worden. De uitslag luidt: 1. J. Spaargaren, 2. C. Roskam, 3. J. Reine veld. De wedstrijd voor amateurs over 12 km. met 4 klassementen werd gewonnen door Homma met 19 punten. Tweede werd P. Jansen, derde G. Pelser, vierde N. de Bruin en vijfde H. Ooms. De avond werd besloten met een inhaal wedstrijd met tripletgangmaking over 5 km. tussohen C. Wals en KI. van Nek Czn. Als altijd leefde het publiek met dezen wedstrijd mede en werd tenslotte gewon nen door KI. van Nek met een voorsprong van 3 meter. ZEILEN KON. NEDERL. ZEIL- EN R0EI- VEREENIGING. Internationale werstrijden. Op 27 en 28 Augustus organiseert de Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging op de Zuiderzee en het Buiten Y internationale zeilwedstrijden en motorbootwedstrijden, waarvoor de inschrijvingen sluiten op Woensdag 17 Augustus. De inschrijving staat open voor: Internat. 8 meterklasse; idem 6 me terklasse, idem 12 voetspollenklasse A; 12 voet-sjollenklasse B; 74 M2. kruiserklasse; 45 M2 idem; Handicap klasse A, B, C, en D.; Regenboogklasse; 16 M2. klasse; Vrij buiterklasse; Soheldejollenklasse; Ster- klasse; 30 M2. .Scherenkruiserldasse; 22 M2. idem; 12 M2. klasse; 14 Voetsjollen- klasse; Bergumermeer-klasse. Kajuitjachten: klaas O A (12.6 W.M. en meer), idem OA (10.1 W.M. tot 12.5); idem O B (8.1 W.M. tot 10); idem O C (8 W.M. en minder). Open jachtenTjotterklasse O D (tot 7 meter); idem OE (tot 5.60 meter); idem O F (tot 4.60 meter); Sohouwklasse O D (tot 6 meter); idem O E (tot 5.50 meter); idem O F (tot 4.75 meter), en sloepen der Koninklijke Marine. WATERPOLO OM DEN HAVENBRUGBEKER. Gisteravond speelden de Zijl I tegen S. Z. O. (Schiedam) om den Havenbrugbe- ker. S. Z. O. is direct in den aanval en een ver schot verraat bijna van Vliet. De gas ten blijven goed volhouden maar schieten van te grooten afstand. Even later schiet van der Horst uit moeilijke positie over. Een minuut later doet dezelfde speler het beter en doelpunt kalm. (10). Als dan de Zijl-achterhoede een aanval afslaat is het F. v. d. Mark Jr. die 20 maakt. Vlak voor de rust moet Van Vliet handelend op treden en van der Horst het water verla ten. Na de rust een goede rush van D. Kraaijenbrink. Hij schiet echter te laat, om succes te hebben. S. Z. C. speelt met 7 tegen 6 vrij gemakkelijk en doelpunt (21). Weer krijgt D. Kraaijenbrink een mooie kans, maar het schot is slecht. S. Z. C. wil het spel forceeren, wat hun al leen op vrije worpen komt te staan. Nog eenmaal denken wij D. kraaijenbrink te zien doelpunten, echter blijkt het schot niet gezeten te hebben. Met S. Z. C. in den aanval komt het einde en heeft De Zijl voor de tweede maal gewonnen. DAMMEN Damclub „Gezellig Samenzijn" Bondswedstrijden. GeerlingsV erver de JeuA. ter Haar v. Bakkumv. Daalen RumptKlein Wegmanv. Bakkum Van DaalenDingjan Van BakelJansen KleinVan Bakkum Tweede ronde. A. ter HaarVei-ver Van BakelKlein Van DaalenVelenturf KleinVan Dijk Blijle venW egman RumptVerver Van BakelW. ter Haar KleinBekker v. d. VeerDingjan VerverKlein v. Bakel—v. Dijk 0—2 2—0 2-0 2—0 0—2 02 2-0 1—1 1—1 2—0 2—0 2—0 2—0 0—2 1—1 1—1 2—0 2—0 2—0 DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. A. ter HaarGeerlings v. DaalenWegman Van BakelVerver WegmanGeerlings Van Daalen—>Van Bakel DingjanVerver VerverBlijleven A. ter HaarDingjan BekkerVerver Dingjanv. Bakel 2-0 2-0 1—1 0—2 2-0 2—0 2—0 2—0 0—2 2—0 WANDELSPORT H. W. S. V. „DUDOK DE WIT." De Haarlemsche wandelsport-vereeni- ging „Dudok de Wit" organiseert ter her denking van het 1-jarig bestaan der ver- eeniging op Zondag 11 September een 1- daagsche afstandmarsch van 45 km. Aan dezen marsoh kunnen deelnemen zoowel vrouwelijke als mannelijke perso nen, indien zij den leeftijd van 16 jaar bereikt hebben. Het parcours loopt van Haarlem naar Zandvoort, onze Neder landsche tweede badplaats, langs het strand naar IJmuiden. Hier wordt onge veer 3 kwartier rust genomen. Van IJmui den over Velsen, Driehuis, Santpoort, Bloemendaal weer terug naar het eindpunt in Haarlem. LUCHTVAART ZEPPELIN-REIS UITGESTELD. In verband met den onrustigen toestand in Züid-Amerika zal de vijfde tocht naar Zuid-Amerika van de „Graf Zeppelin", welke voor deze maand was vastgesteld, niet doorgaan. De tocht zal vermoedelijk in October of nog later worden gemaakt- Vliegtuig met onbekende bestemming vertrokken. Uit New York wordt gemeld: De vlie ger Williams en de Estlandsche aviatrioe Kalep zijn opgestegen met onbekende be stemming. Men gelooft eohter, dat zij naar Europa zijn gestart. JACQUES VAN EGMOND na zijn Olym pische overwinning in de sprint. 515. „Vooruit met de greep", riep de boschgod en hij zwaaide met zijn palmtak en het matroosje die het wie belende staartje' weer zag, kon zich, alweer niet houden van het lachen. In galop vlogen de twee tegenstande'rs op elkaar in, de lansen uitgestrekt, gereed den stoot toe te brengen. 516. Het matroosje kreeg een geweldigen stoot van den ridder. Hij wankelde, maar hij wist zich nog in het za del te houden. „Dat komt", zei hij tegen de boschgod, „dat ik gewend ben op schommelende schepen te loopen en dan verlies je ook bijna je evenwicht". UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN ZEE Diefslal. In den afgeloopen nacht surveil leerden twee agenten in burger op het Noor- der Stille Strand, toen zij gewaar werden dat een militair zich schuil hield. Hij werd als verdachte aangehouden. Er was n.l. ook in braak gepleegd in de tent van den heer D. V. Bij onderzoek bleek de politie een goede vangst te hebben gedaan, daar de bewuste per soon een berucht personage was, n.l. G. v. E., Transvaalkade, Leiden. Bovendien bleek hij gedeserteerd te zijn. Hij is ter beschikking der militaire autoriteiten gesteld. LISSE Een tentoonstelling, die veel bezoek ver dient. Gisteravond had de opening plaats van de tentoonstelling der prijzen ten bate van de R.K. Wijkverpleging. Reeds tevoren werden de genoodigden verrast door eenige marschen, gegeven door de R.K. Harmonie „Adolf Kolping", onder leiding van haar di recteur, den heer G. Dik. Onder de aanwezi gen merkten we op de Pastoor, de Overste uit Huize Pius, kap. M. Kuypers, en de hee- ren P. Warmerdam, J. C. de Haan, dr. Duy- maer van Twist. De pastoor heette allen van harte welkom. Een speciaal woord van welkom werd toege roepen tot de zelatrices van Huize St. Joseph. Zij toch hebben het initiatief genomen deze gioote verloting op toow te zetten, onder lei ding van zuster Josepha, algemeen leidster der R.K. Wijkverpleging. Met een korte toe spraak werd deze tentoonstelling voor geopend verklaard. Vervolgens sprak de heer P. Warmerdam eenige woorden van groote waardeering voor deze zoo sympathieke zaak. Spr. schetste het arbeidzame levein der zusters van de Wijk verpleging. Moge hun werk door het slagen van deze tentoonstelling bekroond worden. In deze economische crisis is allereerst steuo noodig voor deze Wijkverpleging. Stelt het bestuur der Wijkverpleging in staat tot spoe dige uitbreiding van het wijkgebouw door uw ruime offervaardigheid .Een driewerf: lang zal zij leven, werd door de muziekvereen. ingezet voor het vele werk door zuster Josepha ge daan. Hierna speelde de R.K. Harmonie „Aan U, o Koning der Eeuwen". Vervolgens werd een rondgang gemaakt door de tentoonstelling. Voor de groote verloting zijn 4 prachtig» prijzen beschikbaar gesteld, n.l. staande sche merlamp, prachtig schilderij, complete baby- uitzet, zesdeelig ontbijt servies. Voorts is er een verloting zonder nieten, 5 verschillende attracties en last not least een tombola met 1000 prijzen. SASSENHEIM Geboren: Clementia Gërardina Hermina d. van G. Zandbergen en M. J. van Wel Cof- nelis Peter z. van P. Vis en C. Westerbeek. Getrouwd: W. van den Berk 26 j. en A. P. Goedemans 26 j. Overleden: Leendert van l.eeuwen 80 j. echtg. van M. van der Horst Wilhelmus Ruijgrok 1 j. z. v. A. P. Ruijgrok en E. van der Ploeg Johannes van der Puijm "2 j wedn, van M. K. Schuurmans. Gevestigd: Mej. J. van 't Wout van Woubrugge C. C. P. Huijg en gezin van Leiden A. Lugtigheid, van Koedijk. Vertrokken: Q. van Teijlingen naar Zoeterwoude P. J. Meiman geb. Bisschops, naar Leiden L, J. Roozen naar Bloemen daal Th. J. Mensch naar 's Gravenhage.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7